BINNENLAND. STADSNIEUWS. Gemeenteraad. Alphen, de Nestor der Kamer, die liet uit legde nis een,,Gij Minister, zijt de knecht van de Kamer, en zult aan hare uitgespro ken wensehen hebben te voldoe iv, ook al zijn ze tegen uwe overtuiging." Dat een dergelijk denkbeeld dor Commis sie geheel vreemd was geweest bleek al heel spoedig, want ze wijzigde thans de conclu sie in verzachtenden zin. „Met nadruk" ging er uit. Een grooto strijd werd nu gevoerd over de vraag of de Minister zich aan uitgespro ken wensehen van de Kamer behoeft te storen. Neen, zeide de heer Tubman en de heer Loeft' stond hem bij. Ja, zeide de hoer Van Tdsinga, tenzij de Minister met do hand op het hart kan verklaren, dat naar zijne innige overtuiging aan Peschke recht is ge daan, en anders, dan had de Commissie eigenlijk den minister in staat van beschul diging moeten stellen volgens art. zooveel van 't Wetb. van Strafrecht, dat van één tot drie jaren gevangenisstraf stelt op het schen den van de wet of het niet nakomen van een Koninklijk Besluit door den minister. Brr! Er ging ecne rilling door de zaal, en tege lijk een luiden Inch. "De afgevaardigde voor Brielle merkte niet onaardig op, dat het jammer zou wezen, als er nu weer op die manier eene vacature in het ministerie zou komen, dat nu weldra door den terugkeer van Minister Kraus voltallig zou wezen. De hooggeleerde discussie over de beteeke- nis van de uitspraak van de Kamer in Juni 1904 ging zeker over veler hoofden heen, zeker ook over dat van den Minister, die iets op het gelaat liet lezen: „Ik woy, dat ik jelui eris aan boord had, hoeren juristen. De Minister stond echter erg zwakjes, omdat hij, en dat deed zijn eerlijk hart eer aan, niet had willen verklaren, dat met Peschke ge handeld was, zooals rechtmatig ware geweest. Daarom was het jammer, dat hij der Kamer ook maar niet één stapje tegemoet kwam. en bleef adviseeren de conclusie der commissie te verwerpen. De heer Limburg, die bij onstentenis van den voorzitter, mr. Hennequin, de verdedi ging der conclusie op zich had genomen, deed dat zoo schitterend, dat hij de overwin ning behaalde. Hij was in zijnen strijd bij gestaan door zijne mederapporteurs en den heer Ter Laan. Peschke heeft het nu ten tweede malen ge wonnen. Zal de Minister andermaal dit votum naast zich neerleggen? Wij zullen zien. En toen ging het in galop verder. eldra kwamen er na eenige onbeteekenende wets ontwerpen, weer eenige pensioens-quaesties. Het is zoo jammer, dat de pensioensraad in twijfelachtige gevallen doorgaans in het na deel van den patient beslist, deed die^ raad dat niet, dan zou menig request de Kamer bespaard blijven, dan zou de Kamer met ge rustheid kunnen zeggen: Wij gaan op die zaken niet in, en laten die over aan den pen sioensraad, die juist is ingesteld om de Ka mer die taak. waarmede ze maar al te vaak wordt belast, uit de handen te nemen. Thans betrof het den gepensioneerden ser geant Baan, dio bij het overspringen van eene sloot bij de manoeuvre? viel, en dienten- gevolg eene breuk heeft gekregen, die hem tot verdere dienstdoening ongeschikt maakte. De man deed dien sprong om het voorbeeld te geven, de miliciens hadden weinig trek in dat kunststuk. Wij zouden er ook weinig trek in hebben om militairement bepakt en beladen en met het geweer in de hand over eene breede sloot te springen. Hoe werd 's mans dienstijver beloond"? Om iedereen voor goed tot anti-militarist te maken. De edele pensioensraad maakte uit, dat adressant niet buiten staat was in zijn levensonderhoud te voorzien, omdat hij, wars van luiheid, eene betrekking had aange nomen van 30 in de maandhoewel eene medicus verklaard heeft, dat hij dringend rust noodig heeft en alle arbeid hem schaadt. Na wakkere verdediging door den heer dr. Thomson en Ter Laan werd ook Baan gehol pen, niettegenstaande de heer Tydeman he mel en aarde bewoog om dat te verhinde ren. Het scheelde echter weinigmet 29 tegen 28 stemmen. Het oude verschijnsel deed zich voor, als de Kamer eenmaal mild geweest is, zooals in het geval Peschke, dan schrikt ze als het ware zelve daarvan, en dan komt dat bij direct volgende gelegen heden den betrokkenen niet ten goede. De Minister van Oorlog was bij dit zaakje niet aanwezig. Plotseling opontboden door H. M. de Koningin, had hij zijne taak aan zijn collega Mr. Rink moeten overdragen. Dit gaf den heer Roodhuijzen aanleiding voor te stellen de drie andere pensioen-quacsties, waar nog heel wat aan vast zat te verdagen tot nh het recès. De Kamer nam hiermee genoegen, en wij vertrouwen dat den betrok kenen daarmee een dienst is bewezen. En toen het slotstuk, het verzoek van tal van dienenden bij de schutterij, om vergoe ding van de inkomsten, welke zij zullen der ven door de opheffing daarvan. Dat deze zaak nog in behandeling kwam danken de requestranten aan den heer Marchant, op wiens voorstel de agenda nog met de conclu sie van het Verslag der Commissie omtrent de inlichtingen naar aanleiding van het in gekomen adres was vermeerderd. De Minister Rink (schutterij behoort tot Binnenlandsche Zaken) wilde van inwilliging van het adres absoluut niets weten. Hij be toogde, en o. i. volkomen terecht,- dat dit de taak is der gemeenten. De gemeenten hebben verlichtingen van lasten gekregen door de opheffing der schutterijenhet Rijk niet, integendeelde Landweer, die er voor in de plaats komt, wordt door liet Rijk be taald. En als er dus reden is om mm adressan ten geldelijke vergoeding te geven, wat nog maar niet zoo dadelijk door hem werd er kend, dan zullen de gemeenten dit bchooren te doen. lil alle gevallen, hier sprak de minister zich zeer kras uit, welke beslissing de Kamer op het adres mocht nemen, hij achtte zich niet gerechtigd een post op de begroeting te brengen om aan het verlangen vim adressanten te voldoen. Dit bracht de zaak op oen terrein, waarop breede debatten verwacht konden worden. De heer Ycrhcy begon, de hoer Thomson volgde, de heer Marchant en anderen had den zich reeds laten inschrijven, toen de Ka mer het wijze besluit nam deze zaak, waar- J over over en weer zooveel te zeggen valt, j h têto reposée te behandelen na het rccès. j En daarmee was de agenda afgeloopen. j De voorzitter nam toen het woord en j bracht wanne hulde aan den directeur der j stenographischo inrichting, den heer Bon- dewijnse, die volgens het onverbiddelijk re glement de Kamer moet verlaten omdat hij den 70-jarigen leeftijd heeft bereiktMet grooto instemming hoorde de Kamer dit woord aan, die den jeugdigen grijsaard, zoo bekwaam en beseheiden, en altijd hulpvaar dig noode ziet scheiden. Het eind van des voorzitters speech werd met luid applaus be groet. Diep aangedaan bedankte de heer Boiuiewijnse voor deze ovatie met eene bui ging, Het is alweer het onverbiddelijke re glement. dat alleen aan Kamerleden en Ministers toestaat in openbare zitting liet woord te voeren. En toon was het w e z e n 1 ij k uit. Men zag de ongeveer 40 leden, die nog aanwezig waren, den heer Boiuiewijnse hun afscheids groet brengenhet was een algemeen shake hands, in de eerste plaats met den president, die zoo onvermoeid bleek in dat zittingsjaar, dat zooveel van de Kamer vergde. Politieke vrienden drukten elkaar de hand en politieke tegenstanders wenschten elkaar gezondheid. En ook do perstribune werd ontruimd door menschen, die maar ééne gedachte hadden liet is vacantieGeen schooljongen kon harder naar zijne vacantie verlangen dan de Kamer en alles wat daarmee annex is. En zoo znl bijna drie maanden lang het brui sell on van de golven der welsprekend heid aan deze zijde van het Binnenhof niet worden gehoord, totdat op IS Sept. a.s. de Staten-Generaal wederom door de Koningin zullen worden geopend. Znl de Koningin dat dan in persoon doen? Waarom die vraag lezer? Omdat een pers- menseh ais wij zooveel hoort, dat hij niet kan nalaten aan zijne hl ij de verwachting uiting te geven, dat onze geëerbiedigde en ge liefde Koningin om gewichtige redenen voor dezen keer wel eens van opening in persoon zou kunnen moeten afzien. Het gerucht neemt vaster vorm aan in Den Haag. Wat blijde dag als Neerlands hope eens mocht worden vervuld. Leve de Koningin Tan het Hof. Om in de kosten te voorzien van onderwij8 en verpleging van een doofstom knaapje, intern-leerling van de inrichting voor spraak- lijders, achterlijken en doofstommen van den heer De Vries te Utrecht, heeft het H. M. de Koningin en H, M, de Koningin-Moeder behaagd ieder weer een belangrijke bijdrage te schenken aan het fonds, tot dat doel in het leven geroepen. (»U. D.") Het Vrouwencomité van het Roode Kruis te 's Gravenhage ontving van Z. K. H. den Prins der Nederlanden eene gift van f60. Hooge bezoekers. Naar van of'.cieele zijde vernomen wordt zal heden, Dinsdag, Z. K. H. de Prins der Nederlanden per trein te Tilburg arrivee- ren om naar Middelbeers te reizen, ten einde aldaar de werking van een stoomploeg te be zichtigen. Deze nieuwe stoomploeg is dezer dagen door de Heidemaatschappij uit Utrecht ge leverd aan de Levensverzekeringmij. Utrecht, om de heidegronden te Middelbeers e. a. van deze maatschappij te bewerken. („D. v. X.") Corps diplomatique. Do le secretaris bij de Britsche legatie te 's-Cravenhage, de heer R. Peel, is van buitenlandsc.h verlof in het Hotel des In- des aldaar teruggekeerd. In hetzelfde hotel is nog aangekomen de heer Uliveira, secretaris bij de Portugec- sche legatie. Gezantschappen. De heer Crommelin, gezantschapssecre taris bij de Nederlandsclie legatie te Rome, is in de Residentie aangekomen. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Mr. Ms. instructieschip Nautilus, onder bevel van den kapitein-luite nant ter zee J. F. B. van Dijk, 1 dezer te Las Palmas aangekomen. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal in plaats van op Donder dag 5 Juli, op Zaterdag 7 Juli a.s. plaats hebben. Celehes. Aan het ministerie van koloniën is het volgende telegram van den gouverneur-gene raal van Ned. Oost-Indië ontvangen: „Bij de vermeestering van de bergbenting, nabij Baroepoe, in de Toradjalanden, op 27 Juni j.l. zijn gesneuveld drie Europeesche militairen heneden den rang van officier en gewond een officier en 26 mindere militai ren, waaronder zes Europeesche. De correspondent van de ,,N. R. Ct." te Batavia seint: Luitenant W. L. Einthoven vermeesterde den 27en Juni een hardnekkig verdedigde borgstelling, die Bokol Bntoe bij Baroepoe (Toradjalanden) beheerschte. De vijand liet 7 dooden achter; onzerzijds 3 gesneuvelden en 2ü gewonden, allen beneden den rang van officier. De troep houdt de stelling be zet en sluit zoo den eonigen uitgang van Bokol Batoe af. Schending van geheimen. Men schrijft uit Den Haag: Zooals men weet zijn in verschillende katholieke bladen allerlei bijzonderheden ver schenen over de laatste geheime zitting der Tweede Kamer, waarin is gesproken over het bouwen van een tweede perstribune. Die mededcelingen moeten zijn verstrekt door een Kamerlid. Nu is aan de leden voorge schreven dut zij over de geheimen, die in ge heime zitting behandeld worden, het stilzwij gen moeten bewaren, tenzij liet geheim wordt opgeheven. Het is ons bekend, dat bij zeer vele Kamerleden groot misnoegen is ontstaan over het publiceeren van bedoelde mededcelingen, die vooral in „De Tijd" ver schenen. Het laatste nummer van ,,De Vrij zinnig Democraat" duidt het Kamerlid, dut de feiten verklapte, zeer duidelijk aan, waar het blad spreekt van iemand die „wellicht langer journalist dan afgevaardigde is." Prov. Staten van Zuid-Holland. De zomerzitting der Staten van Zuid-IIol- land is heden ten 11 uur v.m. geopend I door den Commissaris der Koningin, mr. j Patijn. Na samenstelling der afdeelingen wordt mededeeling gedaan van ingekomen stukken en worden verschillende voorstellen commis soriaal gemaakt. Verschillende onderwerpen, verband hou dende met de begrootingen werden verzonden naar de afdeelingen. Naar Gcd. Staten werden verzonden om advies o.n.de subsidieaanvrage van de 's-Gravenhaagsche Verceniging voor Koe pokinenting het verzoek om bestendiging van het subsidie van f 2000 aan de Ver ceniging tot bestrijding van Tuberculose le Roterdamde subsidie-aanvrage van Voorne's Proeftuin voor den tuinbouwproeftuin. Ten aanzien der rapporten van de Sta- ten-commissie voor de herziening vnn het reglement voor het hoogheemraadschap van de Zwijndrechtsche 4''aart deelde de voor zitter mede dat Ged. Staten zich vereenigen met het voorstel zooals het geamendeerd is door de commissie. Dit punt zal nader aan de orde worden gesteld, gelijk mede de klach ten van ondernemers van den pakschuit- dienst AmsterdamRotterdam over belem mering van de scheepvaart op de Delftsche Scliie tengevolge van het vastraken van schepen. De eerstvolgende vergadering is bepaald op Dinsdag 17 Juli des voormiddags 11 uur, zoo noodig voort te zetten om den 18en daaraanvolgende ter behandeling van de aanhangige onderwerpen en de begroo tingen. Gedep. Staten stellen voor ten aanzien van de nieuwe spoorwegbrug over de Gouwe nabij Gouda hun college te machtigen om, indien zulks door de Regeering wordt ver langd, de overeenkomst tusschen den Staat, de Provincie en de Maatschappij tot Exploi tatie van Staatsspoorwegen in dTen zin te wijzigen dat voor rekening van den Staat, in stede van een draaibrug voor drie sporen, een rolbasculebrug aanvankelijk voor twee spo ren en later, na gebleken behoefte, voor drie sporen worde gebouwd, met een beweegbaar gedeelte van 22 M., onder voorbehoud dat de Provincie de vrijheid zal hebben naar I gelang van den stand van zaken de coupure van de Kromme Gouwe, waarover de spoor wegbrug zal worden gemaakt, voor de scheepvaart open te stellen. Gcd. Staten stellen voor aan de Verceni ging „dc Patronaats-Commissie" te 's-Gra- venhage, ten behoeve van hnay ambachts- teekensehool, met ingang van 1907 een pro vinciaal subsidie van f 100 te verkenen. Finantlee! Nieuws, De minister van financiën maakt bekend dat op 30 dezer bij de betaalmeestersin kas wasf 2,703,377.47 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 14 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorsch ot was verstrekt ten bedrage van -13,155,505.331/2 Schouwburg S. 0. T. Donderdagavond zal in de Officieren- Vereeniging worden opgevoerd door het Grand-théatre-ensemble1 van 'Amsterdam: „Narciss", drama in 5 bedrijvemvan Brack- vogel. Dit stuk heeft bij vroegere opvoeringen zoowel in Duitschland als1 hier te lando steeds een schitterend succes gehad, zoo dat een volle zaal Donderdag wel te ver wachten is. Omtrent de plaatsbespreking en prijzen b'evat de advertentie nadere bijzondei'he- tfen. Kermis iu den Tuin. Gisteren zijn- de kinderspelen in den Tuin, begunstigd door prachtig weer, aan gevangen. Ditmaal was er in den Tuin toegelaten een koopman mot baldons, fluitje» en der gelijke, oen kop vim Jut, een schiettent en een marionettenspel, die geen vim al lo te klagen hadden over de belangstelling der talrijke kinderen en hunne geleidsters. Tusschen do verschillende wedstrijden werden deze opstallen door do kleinen bestormd. Het eerste nu miner van den avond was weder het koektrekken voor kinderen van 3 tot 6 jaar. Er waren er 130 140 dio gretig liunne handjes uitstrekten om! den koek te grijpen, die boven hunne hoofden hing, en, hadden, ze hem. tp pakken, dan stapten zozegevierend naar moeder om hun schat te toonen. Dan volgde het blokjes-rapen voor jon gens van 6 tot 8 jaar. Ze deden hun best, dio kleine knapen; ze spanden zich allen in en dikwijls zalen ze elkaar kort op de hielen. Do uitslag was: lste p r ij z e nFrans LindemanLam. bert Linnenbrink, Corn, van Rest, Heinier Stevens, Jan van der Heijden, 'Adriaan Bijlo, Willem, Groenend aal, Willem Zoet mulder en lierman Jansen. 2de prijzen: Frans van Rest, Piet Grocnendaal, Corn, van Vondoren, Henri Rebere, Frans Stevens, Henri Meijer en Paul Dirkzwager. Dan volgden meisjes van 6 tot 10 jaar met hetzelfde spel. Ook 'hier toonden de kleine deelneemsters groote inspanning bij den wedstrijd, waarvan de uitslag was: lste prijzen: Cat. v. d. Most, Maria Kreuger, Magda Retcrink, Mina Stahlie, Rika Mak, Jane Rcijsselberg, Betsy Jansen, Jo Smits, Mina Gioenendaal, Franc. Wijs- Koek, Cato Zoetmulder, Jo vair Eijk en Dora Jansen. 2de prijzen: Maria Nederpelt, Maria Reijgersberg, Frans. Nolet, Anna Stahlie, Nathalie Beukers, Sina van Dijk, Mina Smits, Mies GroenendaaJ, Dora Kleijheeg, Anna Vcgter, Corrie Kemenado, Itegina Melchers, Clasina Ris, Maria van der Meer, Elsa Kranen en Mariotja Koenen. Ten slotte had de driebeenige wedstrijd plaats, door jongens van 8 tot 10 jaar. Hierbij werden twee jongens naast elkaar gebonden Fn met een band om het. rechterbeen van den linker jongen en het linkerbeen van den rechter jongen sam'en gebonden, zoodat zij die verbonden bee- nen als 1 been tegelijk moesten verplaat sen. Sommigen deden dit verbazend vlug, en liepen, met do armen o'fti elkanders hals, als waren zij het zóó 'dagelijks gewoon. Anderen bleven niet altijd in hetzelfde tempo en dit gaf natuurlijk stoornis inden wedloop. Do uitslag van dezen wedstrijd was als volgt lste p iTj zen: Jan Grocnendaal, Jan Jacobs, H. van Vonderen, Ilenri Landheer, Piet van Meurs, Domimicus van der Meer, Nico Jansen en Alewijn de Groot. T wrede p r ijzo nIlenri Nederpelt, Simon van der Heijden, Bert van "Westen dorp, Chris van der "Most, Leo Kemenado, Egb. de Maan, Jan Zoetmulder en Her man Jansen. Na afloop der wedstrijden had de uitdeeling der prijzen plaats. In de muziektent stond op tafeltjes een schat van speelgoed, waar uit de prijswinners in na loting bepaalde volgorde, een keuze mochten doen, die niet altijd even gemakkelijk bleek. Doch was de keuze eenmaal gedaan, clan ver lieten zij opgewekt de tent om. hun prijs aan iederen belangstellende te toonen. Er heersuhte een recht prettige stemming onder de kleinen zoowel als onder de groo- ten, die immers met de kleinen mee ge noten i Om 4 uur vanmiddag wordt de tweede afdeeling der wedstrijden begonnen. Na afloop daarvan hoeft de kindcr-sipe- cialiteitenvoorstelling plaats. De kermis. Dc .eerste avond van de kermis is liet reeds druk geweest op het terrein en daar toe zal het uitstekende weer wel hebben bijgedragen. Het milieu van de kermis blijft nog maar steeds de s to o m-c aro u ssel en 'deze tenten worden bijna elk jaar fraaier en kostbaarder, zoowol uit- als inwendig. Een zee vim electrisch licht straidt van den gevel dezer tont op de kermisbezoekers neer, het gclieele plein verlichtend als ware het dag. De bioscoop trekt, weer volle tenten; en geen wonder. Ook tte kermisreizigers zorgen, met bun tijd mede te gaan, en ook bij deze inrichting is hot te zien, dat do verbeteringen, 'die aan te brengen zijn, steeds worden toegepast. De beelden, die door de Bioscoop wor den vertoond, zijn werkelijk goed en. de voorstollingen van ernstigem en van zeer komischen aard; herhaaldelijk daverde de tent van bet applaus en gelach. Maar boven alles is de gl'asspinne rij een bezoek waard. Daar ziet men uit staafjes glas, diü sterk verhit worden, 'scheepjes, vogels, bloemen, tafeltjes, kandelaars, ja wat niet al ver vaardigen. Het is een waar kunstenaar, deze man, die daar te midden van 't gewoel en gejoel der kermis' deze kunstige voorwer pen zit te vervaardigen onder de oogen der bezoekers; zóó ragfijn wordt dat glas ge sponnen, dat men, wanneer oen voorworp. gereed is, eenvoudig verbaasd staat. Wij zagen daar oen scheepje maken, ge heel getuigd als een brik, wij zagen er vogeltjes blazen en verzilveren, enz. enz. En dan het z.g. gesponnen glas. Uit wordt op een wiel gesponnen zóó fijn, dat een enkelo draad haast niet to zien. is. En zeer merkwaardig is hot, dat een bun del van die dunne draadjes even zacbt aanvoelen als zijde on éven. buigzaamiblij- ven. Heeft men het niet met eigen oogen zien trekken, men zou met gelooven dat het glas was. Waarlijk, een bezoek aan dat tentje, staan de tusschen don stooméaroussel eu den hypodroom, kunnen we gerust ieder "aan bevelen. Op reis. De Hotlandsche Spoor laat weer tegen verlaagd tarief speciale treinen rijden. "Woensdag 14 Juli zal van de stations MaassluisSchiedam en Den HaagRotter damGorinchem zoo'n trein vertrekken naar Oosterbeek, Arnhem en Nijmegen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Hedenmorgen zagen wij een verhuizing, die geheel overeenkomstig den geest des tijds geschiedde. Als vervoermiddel voor den! verlmishoc- del uit het huis Noordvest 18 werd n.l. gebruikt een automobiel. Deze automobiel, van do 'firma Verweij Lugard, te 's Gravenhage, en vervaardigd in de fabriek F. I. A. T. te Turijn, is in gericht als een vrachtwagen, beeft een len'gte van 51/2 meter en een laadvermo gen van 40.000 K.Cr. De auto heeft een vermogen van *40 P.K. en kan, wanneer do wagon vol be last is, nog 20 K.M. per uur afleggen!. Gistermiddag reed een beladen wagen van den stoomkoronmolon „Do West" te gen een roomijs wag en. van J. van Bracht aam, met het gevolg, dat 'de laatste om vergeworpen werd en de inhoud zich over de straat verspreidde: De schade zal waarschijnlijk vergoed worden. Vergadering van Dinsdag 3 Juli, 's namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer dr. M. A. Brants. Tegenwoordig 15 leden; afwezig de hoeren G. Visser Bzn., buitenslands, mr. J. C. Von Briel Susse, v. d. Drift, Bender en Smit; met kennsgeving; verder dr. Ris. De notulen van het verhandelde in do vergadering van 19 Juni jl. worden vast gesteld. Mededeelingen. B. en W. deelen mede dat bij hun col lege is ingekomen Van Ged. Staten dezer provincie, Mis sive ten geleide van het, tot 1 April 1907, door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 30 Maart jl., strekkende om ter tijdelijke voor ziening in de behoefte aan schoolruimte een hulpklasse te plaatsen in de voormalige school Wijina aan het Broorsveld. Idem, Missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 19 Juni j.l. tot onderhandsche verhuring aan W. van der Velden van het koetshuis met stal aan de Broersvest no. 84. Van B. en W., Missive houdende hun advies op het verzoek van de Vereenigïng „Schiedam Vooruit" om ook weder voor dit* jaar een subsidie te verleenen van f 1300. Ter visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering. Idem, Proces-verbaal van de door hen gedane opneming der boeken en kas bij den gemeenteontvanger op den 2Sen Juni jl. Kennisgeving. Idem, Missive houdende inzending van de teekening voor de verstrating van de Tuin- laan en de Lange Nieuwstruat, Wordt aangenomen voor kennisgeving om in een volgende vergadering te worden be handeld. Van den lieer W. D. van Damme Jalink, gemeente-ontvanger, Adres houdende verzoek hem gedurende de maand Augustus verlof te willen verleenen. B. en W. stellen voor dit verlof te ver leenen. Toegestaan. Van moj. W. B. E. Bruin, Adres hou dende verzoek haar eervol ontslag te willen verleenen als onderwijzeres aan school G tegen 15 Augustus a.s. of, zoo dit niet mocht kunnen worden toegestaan, op den termijn, bij haar benoeming vastgesteld. B. en "W. stellen voor het ontslag eervol te verleenen. Van het bestuur van den Schiedamschen Bestuurdersbond, Adres houdende verzoek het raadsbesluit \an 19 Juni jl. betreffen de het ontslag van gehuwde onderwijzeres sen, in te trekken en het ter nadere behan deling aan te kondigen, zoodat het mogelijk zal zijn voor de vnkvereeniging van onderwij zers en onderwijzeressen haar stem te doen hooren, Ter visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering. Aan de orde is: Benoemingen: Benoeming van een waarnemend wet houder. De heer De Groot merkt op dat de Raad nog niet besloten heeft tot 't benoemen van een waarn. wethouder. Op voorstel van den Voorzitter besluit de Raad daarna tot

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2