II J apan. BINNENLAND. STADSNIEUWS. YL AARD INGEN. V Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Staten Generaal. Gemengd Nieuws. t I nawMMmninftrw mwiBnrvww.friMMflniirif seKBowaasaaaao woest. Do onlusten worden verwekt door liet bondgenootschap ..het groote nies". De Jupansehe militaire autoriteilen heb ben de controle over Moekden Zondag over gedragen aan hei dapausehe burgerlijk be stuur; de Japimselie burgerlijke ambtenaren doelen mede, dat het plan bestaat in Juli en Augustus de steden in bet binnenland van Mantsjoerije aan de militaire controle te ont trekken. dr. »T. Kouwens. - Donderdagmiddag: Mid denstands-vraagstuk. II. Industrieelc Mid denstand, door prof. dr. f Souwens. door dr. 'door jhr. DonderdagavondAlcoholisme Hofbericht, Gisteren hebben op 't Loo gedineerdjhr. Mr. II. van Woede, gezant le Rome, en mevrouw; "baron van Sa geil van de Schab felaar, kamerheer i. b. d„ en mevrouw en Mr. D. R. B. baron van Lijnden, pre sident van de arrondissementsrechtbank te Arnhem. Tan het Hof. H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van baronesse van Ittersum, freule van de Poll en jhr. van 'iets, woonde Woensdag van halfelf tot twaalf uur het Zendingsfeesl.bij. dat in de hossclien van het domed n Soest dijk gehouden word t. Het. feest was zeer druk bezocht. Consulaten. De heer G. Ronsel, ingevolge Koninklijke machtiging benoemd tot vice-consul der Ne derlanden te Suez, is in die hoedanigheid door de Turksche regeering erkend. Aan den heer Roussel moet in de Fran- sehe taal geschreven worden. („St.-Ct.") Alph, Ariërs. Drankbestrijding, mr. Ruys de Ileerenbrouck. VrijdagmorgenArbeidsloon, door F. X. Hult. - VrijdagmiddagArbeidsduur, door mgr. mr. dr. Nolens. -Vrijdagavond: {sociale Gemeente-politiek. 1. in 't algemeen, dom mr. P. J. M. Aulberse; II. t. o. van de eigen ambtenaren, door jhr. mr. Ruys de Beerenhrouek. ZaterdagmorgenI0i-~12i uur: Socialis me, door P. B. Kruitwagen, O. M. - - Za terdagmiddag: Anarchisme, door prof. dr. P. tl. Vulling#. ZaleidagavondSociaal- demooratie. 1. Economisch, door mr. dr. D. Kooien; II. Wijsgecrig, door prof. J. D. J. Aengencnt, ZondagmiddagDe Ivath Soc. Actie. I. Uit Sociaal oogpunt, door prof. dr. P. J. Vullings; 1L Uit Apologetisch oogpunt, d. p. TI. Eramus, S. J.Sluitingsrede, door jhr. mr. O. v, Nispen tot Sevenaer. Audiënties. De audiëntie van den Minister van Wa terstaat, a. i., zal aanstaanden Zaterdag, 7 dezer, eerst te half drie uur aanvangen. Chili Minister Krans. 'Het stoomschip „Orepeia" (van naar Liverpool), aan boord waarvan mi nister Krans zich zou bevinden, is blijkens de scheepvaartherichten, op 1 Juli te St. Vincent aangekomen. Gisteren (3 Juli) was echter hier te lande nog geen bericht van aankomst van den minister ontvangen, waaruit is op te maken, dat. de heer Krans zich niet aan boord, van de „Orepeia" be vindt. Trouwens van dit laatste bestond, naar wij vernamen, geen zekerheidmen vist slechts, dat de heer Kraus uit Chili vertrokken en tiaar Europa onderweg was. Celebes. wordt aan de ,.N. R. Ct." Uit Batavia geseind Een poging van de Loewo-colonne, op drie dezer om bij Bontoe-Asoe het gebied van Poeng Tikoe binnen te nikken, misluk te. Aan onze zijde 1 gesneuveld en 1 in- landseh militair zwaar 4 en 21 licht gewond. De „X. R. Ct." teekent hierbij aan: Wij vermoeden, dat onze correspondent ons thans oud nieuws seint. In ons blad van 22 Juni zal men reeds een regeeringstelegram vinden, dat op 1 Juni bij een poging tot vermeestering der bergstelling Bontoe Asoe, in de Toradja- landen, een inlandsch militair is gesneuveld en 7 Eropeesehe, alsmede IS inlandsche mi litairen werden gewond. Totaal dus een ge lijk getal vertegenwoordigende ah dat onze correspondent nu seint1 gesneuveld en 25 gewond. Terjaardag van Prinses von "Wied. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. II. de' vorstin van Wied, geboren prinses Marie der Nederlanden, waren te 's-Gravenhage de vlaggen geheschen van to ren en openbare gebouwen, was het garni zoen in groot tenue gekleed en was een para de gecommandeerd in het Malievnd. StoonrraartTerbiiHling Nederland-Imlië- Australië. Naar men uit Den Haag meldt, zouden er plannen bestaan, tot instelling van een rechtstreeksche stoomvaarLverbiiuling tus- stihen Nederland, Indië en Australië. Katholieke sociale week. Omtrent de Sociale week, te houden tc Utrecht, voor 2 tot 9 September, deelt liet Cfcnr. bur. v. kath. actie thans het volgende van het programma mede Zondagavond 2 September Openings rede door jhr. mr, O. v. Nispen tot Seve naer; Volksontwikkeling, door mr. P. J. M. AalberseSociale cursussen, door prof. J. D. J. Aengenent. MaandagmorgenSociale cjuaestie in het algemeen, door mr, P. J. M. Aalberse. MaandagmiddagArbeidersvraagstuk, door prof. dr. Liesker. MaandagavondStaat en Maatschappij, door prof. J. D. J. Aenge nent De Klerk en de Sociale rpiaestie, door mgr. G. W. Ivonings. Dinsdagmorgen: Landbouwvraagstuk. 1. Oorzaken en gevolgen, door Th. v, d. Marck. Dinsdagmiddag: Landbouwvraag stuk. II. Middelen ter verbetering, door Th. v. d. Marck. Dinsdagavond Arbeids contract. Wet op het Arbeidscontract, door mr. A. baron v. Wijnbergen. Woensdagmorgen: Vakorganisatie, door mr. P. J. M. Aalberse. Woensdagmid dag Werkstaking, door prof. B, P. Aal berse. Woensdagavond Collectief Ar beidscontract, door jhr. mr. O v. Nispen tot Sevenaer. DonderdagmorgenMiddenstandsvraag- stuk. I. Handeldr. Middenstand, door prof. Prov. Tereen. van Burgem. en Secretarissen. De lhovinciale voreenieina van Burae- O v1 O meesters en Secretarissen in Zuid-Holland zal haar jaarvergadering houden te Rotterdam den 28 Juli a.s. Do ouii-buigemeo.-tor van Rotterdam, de beer F. B. 's JaeoK btolt zich wegens vertrek uit de provincie niet weder herkiesbaar als bestuurslid. Door den heer Jae. van Waning, buren- C O meester van Ouderkerk n. d. IJssel zal in deze vergadering worden ingeleid de bespre king van „de Burgemeester in algemcenen dienst". Voider zul op uitrtöodiging van het estimr door den heer C. F. CL W. van den Hurk, inspecteur der Coöperatieve Centrale Raffeisen Bank te Utrecht, een voordracht worden gehouden betreffende do regeling van het landbouwerediet, door middel van Raft'i- senbanken. Na afloop der vergadering zal een rijtoer gemaakt worden en een bezoek gebracht aan de in aanbouw zijnde electrische centrale aan de Schiehaven. gemeentebestuur de inschrijving plaats voor den verkoop voor afbraak der buiten ge bruik te stellen gasfabriek en aanhoorende opstallen aan den Oost-Kousdijk. Ingeleverd waren 25 biljetten, De hoogste inschrijver was S.«A, Nies en Zoon te Rotterdam voor f9100. M. v. Einden te Schiedam schreef in voor f 8700. De laagste waren Kalkman en Roos te Rotterdam voor f3500. Vaimachl vervoegde zieh bij de politie een Til burger, die aangifte deed, dal hem op een dijk rij 'deze gemeente was ont roofd een portefeuille met een 'bankbiljet van f 25.en een portemonnaie mol een bedrag van ongeveer f-1.bovendien zou hij in een sloot zijn geduwd, waaruit, hij zichzelf bad weten te redden, terwijl hij len overvloede nog bedreigd zou zijn. Hij gaf te kennen dat een en ander .ge schied was door 2 personen, niet wie hij in gezelschap was ge wyes t De politie beeft daarop in een hooiland aan den V'laartlingerdijk aangehouden 2 jonge nienschcn, die door hem werden aangewezen als degenen die hem zouden bobben beroofd. Echter bleken _zij niet in het'bezit te zijn van de vermiste voor wei pen, terwijl zij ontkenden zic.li aan de berooving te hebben schuldig gemaakt. Zij werden verder met den Tilburger naar het poliliebure.au teruggebracht en lieden is het driclal na verhoor ontsla- gom Gisteravond is door de politie alhier op verzoek der politie te Helft aangehouden L. 0., die zich aldaar zou hebben schul dig gemaakt aan onzedelijke handelingen fact een kind. llij is aan de Delftsche po litie overgegeven. Het nlenwe slachthuis te Haarlem. De Raad te Haarlem, bepaalde gisteren, Woensdag, dat, aan het slachthuis zullen worden verbonden: een directeur, een ad junct-directeur, een hoofdopzichter, een eerste machinist, een tweede idem, een por tier, een aantal stekers, "klerken en werk lieden, en stelde daarvoor tevens de sala rissen vnsl. Dir. bel., invoerr. en accijnzen. Bij Kon. besluit zijn verleend, de volgende pensioenen, aan A. C'. van Assen, wed. P. H. Doornberg, kommies 1ste klasse bij 's rijks belastingen, 249; M. A. Zuuring, wed. K. L. Honken Ogelwight, kommies 1ste klasse bij 's rijks belastingen, 2S3 J. S. Peil, wed. J. II. Jansen, ontvan ger der invoerrechten en accijnzen, /'G90 S. L. de Groot, wed. C. Oruppelaar, kom mies le klasse bij 's rijk belastingen 320. Ter gelegenheid vai. den verjaardag van H. K. II. Prinses vön "Wied, wappert de vadorlandsche driekleur uit de torenspits. De oefening met do stoomspuit, gister middag gehouden, iiee'ft oót ditmaal een goed resultaat, opgeleverd. Zooals wij gisteren reeds inet een enkel woord mededeelden, kreeg de spuit nu het water van do waterleiding, eerst uit een buis in de Tuinlaan, waar wijde buizen liggen, en vervolgens in do Gorzen, waar nauwere buizen zijn. Op beide plaatsen bleek de waterleiding voldoende water te leveren om' de stoom spuit met volle kracht te laten spuiten. De oefeningen zullen pog meermalen plaats hebben om den machinist in de ge legenheid te stellen de vcreischte zeker heid in de behandeling dezer machine te verkrijgen. Hedenmorgen word aan de viselimarkt aangevoerd sehol, tong, lat bot en griet. De prijzen waren voor schol vanaf 0.20 tot f 1.474, tong vanaf 0.50 tot 2.65, tar bot vanaf ƒ1.05 tot 1,424, griet vanaf 0.35 tot 1.25. Alles per koop. 'De afdeeling .."Vlaardingen en Ylaardin- ger-Ambaclit" van „Volksonderwijs" zal op Dinsdag don 10 Juli a.s. 's avonds S uur op de bovenzaal van „de Romeijn", een huishoudelijke vergadering houden. In de vergadering zal o. a. worden be handeld het rapport der afdeeling op de cir culaire van het hoofdbestuur met betrekking tot een algeheele herziening van de wet op het lager onderwijs. Dit zaakkundig opge steld rapport, dat aan alle leden zal worden toegezonden, beslaat 16 bladzijden druks. Gisteravond werd in het hotel ,,Bellevue de vergadering gehouden vim de „Vereeniging voor Ziekenverpleging". Nadat de voorlezing van hot verslag over 1905 had plaats gehad, werd door den pen ningmeester rekening eri verauUvooiding ge daan en bleek dat de rekening sloot met een nadeelig saldo. net aftredend bestuur werd opnieuw ge kozen. Do vergadering was slecht bezocht. ""Gisteren is de door de fabiiek van Rin- ger-naaimachinos georganiseerde tentoonstel ling van naai-, stop- en borduurwerken, ver vaardigd op de Singer-naaimachines, ge opend. De tentoonstelling, welke dagelijks kan worden bezichtigd, wordt gehouden in het lokaal ,,de Volksbond" aan dc Oosthaven- kade, De toegang is vtij. S. O. T. Morgen, Vrijdagavond zal in de S. 0. V. gegeven worden Dokter Klaus., blijspel in 5 bedrijven, naar het Duitsch van Adr. L'Arronge door .T. II, Róssing. Ook in dit stuk treden do beste krach ten van het Grand-théalre-ensemble .op, zoodat men verzekerd kan zijn van een welgeslaagden avond. Het stuk, dat hier zeker ipet onbekend is, zal men stellig met groot genoegen nog eeiys weer willen zien opvoeren. Zaterdagavond is in don Tuin weereen buitengewoon groote Vauxhall-avond en grand Spectacle Varié, waarbij do nieuw ste lsto rang specialiteiten optreden, met afwisselend groot militair concert en om 12 uur groot schitterend vuurwerk. Do Zaterdagavond van de kermis brengt altijd een zóó talrijk publiek in den Tuin, dat steeds de zaal tot achterin gevuld is. Het programma van dit jaar doet verwach ten "dat dit ook nu wel weer het geval zal zijn. De voorstelling in de groote zaal van »Mu- sis Sacrum", aanvankelijk bepaald op 1 Juli a. s., is uitgesteld moeten worden tot 8 dezer, zoodat alsnu a. s. Zondag zal worden opge voerd ïDe voddenraper van Parijs". Naar vernomen wordt, ja, bij de Alge- meen© Rembrand t-comniissio, te Amster dam, bericht ingekomen, van H. Af. de Ko ningin, dat Zij, op advies van Haren ge neesheer, geen gevolg zal geven aan de uitnoodiging der commissie om de gala voorstelling in den Stadsschouwburg op Maandag 16 Juli bij te wonen. Wel worden II. M. de Koningin-Moedor en Z. K. II. Prins Hendrik verwacht. „Zeg jij ze nu thuis maar: geen centen, geen meel Tja, in 'n paar eeuwen verandert er veel De opening der Npverheidstentoonstelling te Leeuwarden zal geschieden door Z.Ex. den minister van landbouw, handel en nijver heid op Zatei'dag 14 Juli a.s. Tot bijwoning dezer opening, die zal plaats vinden in de groote feesthal op het tentoon stellingsterrein, zullen worden uitgenoodigd de autoriteiten, de leden der jury, de expo santen en de aandeelhouders van het waar borgfonds der tentoonstelling, te zamen circa 1000 personen. Intern. Bakkerij-tentoonstelling, Vorscliilleiult' exposanten hebben 't aar dige idee gekregen en verwezenlijkt om de weeskinderen, die de tentoonstelling bezoeken op sersnnperingyn te onthalen. Zulk een tractalie genoten heden de kinderen van het Ned. rsraëlietisch meisjesweeshuis te Am sterdam, die iles namiddags al het moois in het paleis aanwezig, kwamen bezichtigen en erg opgetogen waren over betgeen zij zagen en proefden. Door de directie van liet „Brongobouw" te Haarlem, zul op Zondag 9 en 16 Sep tember a.s. een groot nationaal concours wor den gehouden voor dilettanten-, harmonie- en fanfarekorpsen. Het reglement is aan het „Brongobouw" verkrijgbaar. Te Middelburg zal Woensdag 25 dezer een tentoonstelling van oud goud- en zilverwerk worden geopend. Tal van belangrijke histo rische stukken van hooge kunstwaarde zijn ter bezichtiging gesteld, benevens een collectie munten en penningen. Kleine Bora''' en de Arbeidswet. De kanton rechter te 's-Gravenhage heeft heden den lieer Chrisnijn, regisseur' van de Kon. Vereenigina „Het Noderk Too- jieel" le "Amsterdam veroordeeld toti'3, boete, wegens het doen vervullen van een rol in het toone-elspel „Kleine Dora" door een kind beneden den leeftijd van 12 ja ren, in strijd met de bepalingen van de arbeidswet. In de vroeger medegedeelde zaak van een 'hotelhouder, die voor het kantonge recht gedaagd was ter 'zak© dat hij niet gezorgd had dat aan het perceel zijner in richting horen of ter zijde van de buiten deur het woord „vergunning" en denaam van den vergunninghouder te lezen wa ren, en waarin de zaakwaarnemer, "de heer Moolenbeek, aanvoerde dat het. aan de hoofddeur van het perceel, dat twee toe gangen had, die vermeldingen to lezen wa ren en dat dus do wet voldoende was r.ageieefd, deed de kantonrechter lieden uitspraak en veroordeelde den beklaagde tot f.5boete. De kantonrechter maakte uit wanneer er twee buitendeuren zijn, 'de bedoelde aan duidingen op alle buitendeuren moeien voorkomen en dus zoowel op 'de deur die vanuit de eene straat afs op die, welke vanuit de andere straat toegang tot dc in richting geeft. Dit ach lit© de kantonrechter in overeenstemming met de bcteekenis van het wetsvoorschrift, dat bedoelt omi ieder een, die een huis binnentreedt, duidelijk te doen welen of hij al dan niet ,een huis „met vergunning" binnengaat. Heden had te Rotterdam van wege het In een pas verschenen boekje getiteld „Het Land van Rembrandt", met teokenin- gen van Albert Halm, dat een satire is op de kleinheid der menscheri en de wijze waarop de aanstaande Rembrandt-fecsten zullen worden gevierd komt het volgende aardige versje voor. Boven het versje staat „Een vergeten hoofdstuk uit het leven van Rembrandt." Toen Rembrandt weer 's in dalles zal, En Ilendriokje Stoffels geen geld meer had, Werd Titus ergens in do buurt Op den pof om gruttcineel gestuurd. „Sinjeur", zei Titus, „we vragen beleefd „Krediet tot vader weer centen heeft. „De Staalmeesters zijn nu bijna klaar, „En 't is voor hoogstens een weekie dus maar" De Komenijman, die in rechte lijn De stamvaer van 'n Bestuurslid zou zijn Uit 'n Rembrandt-hulde-Comité Nam z'n pijp uit z'n mond en antwoordde ,,Noe, „Ik geef geen krediet aan je vaders meid Als je vader geen burgermnns broodwinning heit „Want dat schildersvolk, ik weet 't te goed, „Belooft altijd te dokken, maar géén die 't doet! „Wil ik 's wat zeggen: dat smerig geklad „Moest verboden worden door de stad Valschheid in geschrifte. De Amsterdamse!» rechtbank veroordeel de heden A. J. V., een jong mensch van goeden huize, tot 6 maanden gevangenis straf, ter zake dat hij omjer do namen vim baron C. de Beaufort, en Henri van Enthoven, bij contract, kamera daar ter stede heeft gehuurd, ceu maand in pen sion bleef en daarna zonder betaling van de £110,per maand vertrok. Reeds elders is h.ij' voor gelijke feiten tot verschillend© straffen veroordeeld. Inbrekers. De Amsterdamscho rechtbank veroordeel de heden lot twee jaar gevangenisstraf A. B. Heijer en A. A. Lodder, wegensi mis drijven van 5 inbraken, o. a. bij de hoe ren Meijer in de Corn. Anfhoniiisstrnat no. 79, en Ilartsmann in de Ruijsdaelstraat. aldaar, zoomede wegens verduistering van een gehuurd rijwiel. Tegen ds. E., te Oosterzee jFr.), die een huwelijk inzegende, zonder dat vooraf het bewijs van de burgerlijke voltrekking was overgelegd, heeft hel O. M. bij hel. kanton gerecht f 3 boete, of L dag hechtenis ge- eischl. R., klerk der S. S. te Bergen-op-Zoom, heeft cassatie aaivgeteokenid tegen liet, kon nis van hel. gerechtshof te 's-Hertogen- bosch, waarbij' hij werd veroordeeld lot een gevangenisstraf van 8 dagen, in verband met het spoorwegongeluk, dal, bij JJergen- op-Zoom' heeft plaats- gehad. Oud-Gereformeerde Kerk. Bedank! voor het lm roep te Opheus- don door ds. 11. Iloe'lofsen, lei Goes. 1 IIooger Onderwijs f1 Aan do rijks-nnivorsiitait. te Utrecht, werd bevorderd tot doctor in do rcdits'wetlcn- schap op „stellingen", do beer J K. 11. ite Beaufort, gob. te .Woudenberg. Aan do universiteit le, Amsterdam is af gelegd hiel dodoraal examen in du plant en dierkunde door don beer A. J. M, Le- fébVre. Bevorderd tol, doclor in do recïi Is wetten schap „Op stellingen" do heer S. ,T. van. Lier, geb. te Amslc ril am. Bevorderd tot docjor in de, .slanksweten schap aan .(Ito universiteit, to Lekten na hel. verdedigen van stellingen de lieer mr. M. A. O. IInrIdioom, geboren te Meester Cor nells.; tot doctor in bet Hedemlaagpche, Ro- mteuiSQh-lIollandsch recht, na bel. verdedi gen van stellingen, do lieer C. J. Weilbacli, geboren te Farao's, district 'Heidelberg, Transvaal. Examtens aan de universiteit te Leiden: 'doctoraal examen rechten, J. Cort. van der Linden examen voor dien Indisohen rechterlijken dienst mr. J. E. Drager. Doel. phannacie: G. JL J. van, Spanje en itiicj. A, A. L. Pilgrim, Doet. staalsw.11. J. von, Bracken Fock. Aan de universiteit te Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde, de beer K, J. Bult van Win schoten, Technische Iloogeschool, Delft. De eerste promotie aan de Technische Hooge.sichoo'1 zal a.s. Vrijdag plaats hebben. Zij zal privaat zïjin. Da plechtigheid zal geschieden in de Ptinsenkamter van hel hoofdgebouw. De hoer Nicolaas Louis Söim'gen, tech noloog, zal, ter verkrijging van den graa'd van dr. in de technische wetenschap, tegen over een commissie uit den Senaat der T. H. S. worden toegelaten, ter verdediging van een proefschrift, getiteld: „Het ont staan en verdwijnen van waterslof en me thaan onder den invloed vim het organi sche leven", en van stellingen, heide goed gekeurd door den promotor, prof. dr. M. W. Beijerinck. 1 EERSTE KAMER. Zitting van Woensdag 4 Juli, De Eerste Kamer heeft goedgekeurd een aantal kleinere wetsontwerpen, waaronder wijzigingen der wet op de grondbelasting, uitvoering van het (raciaal inzake het internationaal huwelijksrecht en de voog dij, en dc overneming van bezittingen van Ned.-Indische Telefoonmaatschappij te Ba tavia. Daarna hield de lieer VAN WELDEREN KKNGERS zijn interpellatie over de buiten gewone desertie onder de manschappen van het garnizoen te Venlo. Besloten weril in zake de bekende kwes tie-Van Heckeren van Keil den Minister van Buitenlandsehe Zaken dank te zeggen voor de verstrekte inli, .u igon. Feest Rotterdamsche brandweer. Men meldt ons Al is Rotterdam bijzonder gelukkig wat betreft het zeldzaam voorkomen van zware branden, voor heden hoopte men toch in het bijzonder dat zich zoo iets niet mocht voor doen, want Rotterdam zat heden zoo goed als zonder brandweer, doordat drie kwart van het college van brandmeesters met de hoofd mannen enz. hun jaarlijksch uitstapje maak ten. De tocht ging ditmaal naar Willemstad, Ilellevoetsluis en ais eindpunt Oostvoorne. In dc verschillende plaatsen waar geland werd bracht dit vroolijke gezelschap, waar aan ook natuurlijk een flink muziekkorps niet ontbrak, heel wat opschudding. Als het toch op feestvieren aankomt staat de Rotterdam sche brandweer zeker bovenaan. Ned. Herv. Kerk, Beroepen: te Hall (toiez.) de hieerC. M. Briët, cim.d. Te Leiden. Bedankt voor het beroep te Iter esse c.a. door dg. A. Jager, te Behkenwoude (Z.-H.). Vakorganisatie. Zondag 15 dezer zal bij Gorinchem een landelijke meeting voor de moderne vakorga nisatie gehouden worden. Als sprekers zul len optreden mevr. 11. Roland-IIolst én de hoeren Elfrink, Jansen, Wollriug, Bergmeijer en Dijkgraaf, terwijl zang en muziek deze meeting zullen opluisteren. Vergunning is van hot gemeentebestuur verkregen lot het houden van een optocht naar cn van het ter rein. Uit Rotterdam, Dordrecht, Schiedam, en 's-Gravenhage worden voel bezoekers ver wacht. i Be worstvergiftiging te Lcimuiden. Ofschoon de minister van Rinncnlnndscho Zaken, de inspecteur der volksgezondheid, de gezondheidscommissie en meer andere autoriteiten in overweging luidden gegeven aan den Raad te Leimuiden om een veror dening op de keuring van uit nood geslacht of gestorven vee in het leven te roepen en reeds een concept ter tafel kwam, besloot de Rand dezer gemeente haar niet aan te nemen, waar de veehoudersbclangen, in casu de por temonnaie, in botsing kwamen met het alge meen belang. Schilderij-zwendel. Een kante in dm Haagi 'biedt schilde rijen tc- koop aan van Apo'I, Duchatel, Gruppé, di© nalmaak-sdiilderijfte zijn. Voor 10 gulden wordt Inen eigenaar vim zulk© „kunststukken", die bovendien vim een lijst zijn voorzien. Toen onlangs ©en „schil-

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2