»i PMUIIIS Veertig cents. TE KOOP of TE HUUR SCHIEDAMSCHE COURANT, HANDELSDRUKWERK. ADVERTENTIE B0TERSTRAA.T 68. G>T#) Rechtzaken. Koloniën. laatste Meuws. Handel en Bedrijf. Heden Beursvacantiedag. Burgerlijke Staud. ^DVBRTEISTTlSlSr. Maria Elisabeth Fhilipse, gevraagd, H, A. HL R0ELANTS. Lange Haven lil. - ScMeflam. 5 leunen (cv zijn beursbezoekers, die veel druk op de mark! uitoefenen) bel gebouw nog meer uit liet lood zou komen te staan, heeft P. ,W. Voor de houten balken een soort hout genomen, dal de eigenschap heef!, de kleeren van de hoeren met hars te bevlekken. Leuven zc dus onwillekeurig, dan loe pen ze voel kans, hun pak te bederven, hetgeen bij eenige herhaling nog vele scheu ren in de beurs zal Veroorzaken in hfin beurs, wel te Verstaan. Een hond onder den hamer. Hedenmiddag ten 2 ure weid in de ken nel D innn aan den Nieuwen Binnenweg te Botterdam door den deurwaarder A. J. C. Harckscn, in het openbaar verkocht een hond genaamd John of Tytton, toebehooren- de aan den architect N, Muller te Keulen, en waarop tijdens de hondontentoonstelling te Rotterdam den 31 Maart en 1 April ge houden, beslag gelegd was wegens schuld. Deze hond welke voor een waarde van 3000 M. in den catalogus vermeld stond weid in dc jaren 1905 en 1906 bekroond met G eerste en 3 eere-pr ij/.cn New-Crois; 5 eerste cn 3 ecreprijzen Lu ton3e opcnkl. en 2e limitekl öruftshor op de 3e intern, collies-tentoonstelling te Rotterdam en de kampioenpiijzen no. 1CS, eerste en zesde speciale prijzen. Vanaf 31 Maart tot nu toe was deze hond ten koste van den beslaglegger in de kennel „Diana" in bewaring geweest. De hond ia gekocht door den heer De Haan uil Keulen voor f450.Deze is dezelfde persoon] dio èp liet dier beslag liet leggen. Ilollandsche wafelen te Milaan. Men schrijft uit Milaan dxl. 2 Juli aan de „N. R. Ct.": Hjct had recdsi cenigo ma len d|C aandacht getrokken van 11. M. do Koningin-Moeder van Italië, dia hier een veertiental dagen in het 'Koninklijke pa leis vertoeft, om] eiken 'dag een deel van de tentoonstelling rjuslig te bezichtigen, dat op het terrein zich meisjes bewogen in een typische nationale kleedcrdrachl, die haar niet onbekend voorkwam. Toen aan II. M. doop icon der hoeren van bet geleide werd medegedeeld, dat liet m'eisjes waren die Ilollandsche wafels veikochfen, herinnerde koningin Margh/ue- j'ïte zich dat. zij1 dezelfde klccderdracht op haar reis door ons land in Friesland had gezien. Zij vond het zoo aardig, dat er op de tentoonstelling Ilollandsche wafels weid,en gebakken, die zij1 in ons land ook had gegeten, dat zij den wensdi te ken nen gaf om m,et do dames, en hecrenvan haar gevolg eens wafels te gaan eten in het Oiud-Hollaiulsche huisje. De president van het tentoonsitellings- comité haastte zich natuurlijk om d,e» noo- dige maatregelen te nemen, dat aandien wensch gevolg kon worden gegeven, en zoo kreeg dc secretaris van het eotnlmissamiat- generaal van de Nederlandsche afdeeling, de eonige op dit oogenblik te Milaan aan wezige vertegenwoordiger van de Neder landsche commissie, do lieer F. M. Knoo- te uit Den Haag, Zaterdag een mededeeling dal II. M. zich voorstelde Maandagmor gen ,een kort bezoek te brengen aan de Oud-IIollandsch© watelbakkerij. Wat een verrassing was dat, maar ook wat een drukte gaf het voor de familie Kop- pen( man, vrouw, zoons en nichtjes), die als vertegenwoordigster van de bekende wafel- bakkerij van de firma Koppen in de Kalver- straat te Amsterdam, hier dc wafelbakkerij in liet Oud-Ilollandsche buisje met een luifel exploiteert. Want de inventaris was er na tuurlijk niet op berekend om in bet buisje gasten, laat staan Koninklijk bezoek te ont vangen. Maar terstond weiden een paar lnndgenooten en vrienden gevonden, die be reid waren een bandje te helpeneen te Milaan wonende Ilollandsche familie zorgde voor het noodige porcelein- en zilverwerk in antieken stijl; de vertegenwoordigers van de laamsche exposanten in de Belgische afdee ling voor eenige fraaie antieke stoelen, ge heel passend bij het andere meubilair van het huisje, terwijl de Ilollandsche gerant van het restaurant Augustincibriiu eotr mooi tapijt in bruikleen afstond. Alles zag er dan ook keurig en zoo echt- Ilollandsch kraakzindelijk uit vanmorgen tegen het uur waarop TI. M. verwacht werd En do gouden oorijzers der Friezinnetjes cu de knoppen en spelden van bet Zuid-Bcve- hmdsch kostuum van de moeder des huizes blonken, dat liet een lust was. Ofschoon het bezoek natuurlijk' een strikt intiem karakter droeg, stolde Koningin Mar- ghuerilc het toch blijkbaar zeer op' prijs, dat de vertegenwoordiger dor Nederland sche afdeeling, de heer ICnoole, aanwezig was om Ilaar te ontvangen en inlichtingen te geven omtrent dit eigenaardig Hollandsch bedrijf. Terwijl II. M. met smaak een drietal wafels gebruikte en daarbij een kop De Jong's cacao ,(lronk, vertelde zij gemoede lijk en gezellig Van haai- reis door Neder- land, van do vriendelijkheid van de platte- ■ndsbcvolking, vooral in Friesland, Waar de auto's geen enkele belemmering onder vonden, Van het mooie Van ons (and, enz, hun zaakje uit in een harmonie! die aan doenlijk is door heur zuiverheid. Is het ook wel ooit gebeurd, dat twee kraaien mekaar de oogen aiitpikken? Onze beide kwakzalvers zijn niet maar zoo van uit de sloot of van achter den ploeg .opgestaan om hun zwakke krachten A wijden aan hut Lri! dc; lijdende mcnsch- heid; wo hebben bier niet te doen met een tweede, onveranderde uitgave van de hoertjes uit Suameer, Nieuw-Buinen of Stap horst. VolstrekL niet; de heeron zijn „gestudeer de" lui. Wel hielden ze zich niet op met de sLu- die der medicijnen, maar toch overschreden beide den 'drempel van den tempel der wetenschap, al was die tempel dan ook slechts oen nederig kapelleken. De thee- ren" kwakzalvers zijn hol hoofd eener christelijke" school en zijn geestelijke chef, de predikant der afgescheidene gemeente, liet zaakje marcheert goedde geloovigcn stroomen van heinde en verre ïoe en zij betalen Wede!ijk goed. Mundus vult docipi, decipiaüu ergo. Kwakzalvers. Men schrijft aan de „ProV. Gron. Crt. Niet binnen, maai' toch ook niet Ver bui ion de grenzen van onze provincie wonen twee kwakzalvers, in hetzelfde dorp, Vol komen overtuigd, dat onderlinge concurren tie Iren beiden dooden zou, hebben ze een stille vennootschap gesloten, en oefenen ze Een veelzijdig ontwikkelde oplichter. Door de politie te Bolsward is aangehou den een jonginenscii, afkomslig uit Hieblum,- vroeger aldaar bij twee pholograren werk zaam. Hij moot van verschillende misdrij ven worden Verdacht. Te Winschoten, waar hij het laatst werkzaam was, zou hij een valsche handteekening hebben gesteld, te Weslhem een nikkelen horloge hebben ont vreemd, te Workum een fiets, welke hij aldaar had gehuurd, hebben ^vergeten" terug te brengen. Hij is naar Leeuwarden getransporteerd en Ier beschikking Van den officier van justitie gesteld. Een goedkoop jachtgebied. Het j ach Ir echt op allo eigendommen van den polder in het de en 7c Veendistrict onder Opsterland en Engwüden (Fr.), met uitzondering van perc celen, die aan derden zijn verhuurd of verpacht, heeft hij publieke verpaehling opgebracht de som van één gulden per jaar. De polder is meer tfan 3000 hectare groot. Ongeluk. Men mpldl ons nader omtrent heton- geluk aan hjet Maasstation: Gisteravond 7 uur wilde dp 32-jarige spoorwegarbeider P. J. Poets, in ciipnst der II. IJ. S. M. Rotterdam nabij dp Oostmaaslaan tussohen eienige spoorwegwaggons' doorloopen op het oogenbliik dat een deel dier waggons een duw ikrejeg van een rangeermaohine.Pools werd Lussöhien twee buffers gegrepen cn doodgedrukt. Het lijk werd overgebracht naar de echtelijke woning in de Rozen burgstraat. Verdronken. Een meisje Van den arbeider D. F. te Mclzlawier, om zes uur om ccn boodschap gezonden, was om halfelf nog niet terug. Na eenig zoeken werd het dicht bij de wo ning levenloos uit de vaart opgehaald. Eén voor één! Een blad bevatte de volgende correspon dentie Aan H,H. schrijvers van ingezonden stuk ken Niet allemaal gelijk als 't u belieft. Men kan slechts dén voor één geholpen worden, En wie 'teerst komt, 'teerst pompt. Een nieuwe vliegmachine. Naar de „Aarto" meldt is te Billancourt (Frankrijk) een nieuwe vliegmachine ge maakt naar de wijze van vliegen der sprinkhanen en vertoont twee vleugels, liet apparaat weegt 42 K.G. en heeft een omvang van 14 M. Dc eerste proeftochten ztijn „welgeslaagd", zeggen Parijsc'he bla den. De uitvinder zal met zijn machine meedoen aan den wedstrijd Defuleh-Arclj deacon, waarhij 50.000 fre. alsi eerste prijs is beschikbaar gesteld. Galant echtgenoot. Keizer Wilhelm heeft bij de firma Ar mour een Amerikaansch. stoomjacht be steld, dat hij ten geschenke zal geven aan zijn eclitgenoote, keizerin Augusta. Het scheepje kost 3 maal honderdduizend mark. Geheimzinnige moord. Men zal zich herinneren, dat een paar maanden geleden een Londensche "dame, Rosa Kowen, haar man vermoordde, cn om' dc misdaad te verbergfen, het hnis'in brand silak, terwijl zij zelf echter te vroeg ontvluchtte, zoodat de misdaad aan helt licht kwam. Tot tweemaal toe heeft 'de jury van het Assisenhof geen besluit kun nen nemen: men wist niet of men het schuldig of onschuldig over de vrouw moest uitspreken. Voor de dorde maal zal de zaak niet worden behandeld op last van den minister van justitie. De geheim zinnige zaak blijft dus voorloopig onopge lost. 1 1 voor igaat de knjocht do doos in. Dedief- achtige prinsjes is als krankzinnige in een „heilanslalt" opgenomen. 1 Zware regens. Uit Coni in Piéinont (Italic) wordt mel ding gemaakt van hevige regens, die in ItidJaue dagen. de rivieren uuun ovei- stroomen te Villarsanca, Stanzo eni Dro- nero. Verscheidene huizen zijn ingesloit, br'uggen beschadigd. 9 nienschcn zijn ver dronken, soldaten helpen Rij bet reddings werk. Cholera op de Phitippijnem Officieele opgaven uit Manilla omtrent de cholera-epidemie, die op het oogenblik zoo als reeds is gemeld, op de Philippijnen heerscht, melden dat er in de week voor 4 Juli 116 personen door de ziekte aangetast waren en 99 daaraan zijn gestorven. Twaalf nieuwe gevallen, waarvan vijf niet doodelijken afloop hebben zich in de volgende 24 uur vooigedaan. Zaak— De Montigny en De Geer. Deze zaak is thans geheel rijp voor be handeling in openbare terechtzitting. De dag vaarding is aan beide beklaagden be- teckend. De behandeling zal geschieden voor de kamer der arrondissements-rechtbank, in het einde van September of begin October, De datum is nog niet vastgesteld. liet O. M. zal worden waargenomen door den substituut-officier van justitie mr. L. C. Rosier. De heer De Montigny heeft mr. J. Ivap- peijne van do Coppello als zijn verdediger aangewezen. Ongeveer 50 getuigen, waaronder de leden van don Raad van Toezicht en verschillen de commissarissen der Hol!, Hypotheekbank en enkele hoofden van finaneieelc instel lingen te Amsterdam, zullen worden gedag vaard. De dagvaarding aan beklaagden uitge bracht moet 16 vellen druks beslaan. Onveiligheid te Tjanfli. In de „Locomotief" treffen v> ij een in gezonden stuk aan van de hand van den beer Boiel, wonende Ie Tjamli, nabij Se- nianmg, die daarin verdolt, boe kortelings bij hem werd ingebroken, de laden van zijn schrijftafel geforceerd en een bedrag van f260 daaruit ontvreemd. De dieven liepen vrij rond, keurig gekleed met een wit-zijden vest: 'twas koerang trang. Maar het toppunt van brutaliteit is wel, dat Woensdagnacht diezelfde schrijftafel naar builen op het erf werd gesleep!, open gebroken en terdege geïnspecteerd. Ditmaal zat er géén geld in. De heer Borel noemt do politic-toestan den op Tjandi gewoonweg treurig; niemand is er van zijn eigendom en leven zeker, want dieven, ziende dat diefstal en in braak, zelfs op klaarlichten dag, ongestraft blijven, worden hoe langer hoe overmoe diger. Inzender geeft nog een voorbeeld van een onbeschaamd feit: bij ccn zijner bu ren werd onlangs de spon opengebroken, hui ten in de* galerij de tafel gedekt en ge soupeerd Joviale toestanden I De politie heeft in dezen noodkreet aan leiding gevonden, om gewapende rondes in T'jandi te doen patrouilleercn. Een vonnis. De voormalige "huisknecht van uen Duitschen prins Wrede, Wilhelm Glase, is door de strafkamer van bet Landgericht te Berlijn, wegens poging tot afpersing, tot 9 maanden gevangenisstraf en 2 jaren eer verlies veroordeeld. Zooals men vleet, staat deze zaak in verhand mlet de zilvierdiefstallcn, door de prinses Wqede gepleegd in verschillende hotels. Ile knecht had den prins gedreigd de diefstallen ruchtbaar te maken, indien hij licm geen groote som gelds gaf. Daar- Landbouw-enquête. Men seint ons uit Den Haag Hedenmiddag is de commissie tot liet instellen van een enquête naar den socialen toestand bij dc landbouw door den Minister van Landbouw Vecgens geïnstalleerd. In zijn toespraak herinneide deze er aan dat 20 jaar geleden ook een soortgelijk' commissie benoemd was, bij wier taak echter de sociale toestand den landarbeiders niet op den voorgrond trad, zoodat het thans noo- dig was opnieuw een enquête te houden, be paaldelijk met het oog op de sociale toestan den. De heer Lovink, directeur-generaal van landbouw en voorzi'tter der commissie, be tuigde den minister zijn voldoening dat deze het moeilijk agrarisch vraagstuk onder de oogen heett gezien. Hij wees op het gioote meeningsverschil dat er bestaat en op de vaagheid omtrent de middelen die verbete ring moeten brengen in de bestaande toe standen, wat het gevolg is ten deele van de uiteenloopende toestanden op het platteland, en ten deele doordien do practici en de theo retici elkaar op dit punt zoo weinig begrijpen. Ilij gaf de verzekering dat de commissie met bekwamen spoed zal trachten dit gewich tig sociale vraagstuk een stap nader tot een oplossing te brengen. Beurs van Schiedam. ZATERDAG 7 JULI. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 10 por Hectoliter eont., zon Lr firnf en zonder belasting. ROGGEgeen opgave. GEKSTgeen opgave. VAIS; ireen opgave. Namens de Comm. voor de noteering, D. F. W. Prows. Notccring der Vereeniging „Bond van Dis tillateursgevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN 110.50 por HL. JENEVER. -14.50 AMST. PROEF - IC r Da Commissie voor de noteering. MOUTWIJN.- Stemming vast SPOELING: f0 70. sPTRTTUS f 16l/a a fl7l^. RUWE SPIRITUS: fa.—. AMSTERDAM, 7 Juli. Koffie goed, ord. Java 83i/a. Santos 24i/s, Suiker prijshoudend. Tarwo niet genoteerd. Rogge niet genoteerd. DELFT, 7 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 64 stapels kaas, wegende te samen 19864 KG. Prijs f26.f36.per 100 KG. HAMBURG, 7 Juli. Koffie. Sept. 37, Dcc.373/4, Mrt. 3S1 Mei 8Sü/t. HAVRE, 7 Juli. Koffie. Juli 45, Sept. 45tyo K., Dec. 46, Mrt. 463/! w. HAMBURG, 7 Juli. Suiker. Biet- kalnr; Aug. 17.—, Oct./Dec. 17 25, Jan./Maart 17.55, Mei 17,85. PARIJS, 7 Juli. Spiritus Juli fr. 44.50, Aug. fr. 44 75, 4 laatste maanden fr. 414 eerste maanden fr. 40.50. AGENDA. 7 Juli. S. O. V, Militair Concert, 7 uur. Specialiteitenvoorstelling, 81/2 uur. Bengaalsche verlichting van de Tuin en de gebouwen, IOI/2 uur. Vauxhall en schitterend vuurwerk, 12 uur. 9 5> S. O. V. Papageno. 10 Rott. Diergaarde. 8 uur. Rotterd. Schutterij. 12 S. O. V. Concert Stafmuziek Reg, Huzaren, Den Haag, kapelm. A. de Goede. 3 Rott. Dierg. 8 u. Rotterd. Schutterij '15 Rott. Diergaarde, 21/2 uur. Rotterd. Schutterij. SCHIEDAM. Geboren: 5 Juli. Hendriea Stephana, d. v. P. C. Post en M. van Veen, Groenendal. 4 Jtrli. Engclina, d. v. J. n. Rodenberg en E. van Wijngaarden, Nieuwe Haven. 6 Juli. Christina, d. v. A. van Woerekom en M. Eeteris, Oostsingel. Johannes Jo- seplrus, z. v. W. Ooslerholt en JAf. J. Albers, Noordvestsingel. Overleden: 6 Juli. Cornelia Bogerd, oud 2 dagen, iat. VLA ARDINGEN. Geboren: 5 Juli. Pieter, z. v. W. B. de Jong en II. Elshout, Willem Beukelszoonstraat. MAASSLUIS. Ondertrouwd: A. Binnendijk en II. F. Lagendijk. Gehuwd: P. Wielaard en A. Weeda. Geboren: Cornelia Petronella, d. v. P. C. L. Poort man en C. Kloppenburg. Gerardtis Wil helmus, z. v. F. T. Rieken en C. M. v. d. IJsel. Johannes Deodaat z. v. N. A. Sehenkcveld en C. G. Verbeek. Kiïjntje en Jaeoba, d. v. A. Westein en J. v. d. Hoeven. Jan, z. v. Ij Vermeulen en Jobs. Rceuwijk. Lambert, z. v. W. Smit en A, A. Sehipperoort. Jacobus, z. v. L. v. 't Hof en M. Slotboom. Cornelia Ja eoba, d. v. C. J. Smith en J. Fillekes, Hendrik Jan Cornells, zg v. II. Kamsteeg en A. Luijendijk. Overleden: C. G. J. van Gulden, 6S j., wed. v. A. K. Boogaart. D. P. de Heer, 1 maand. OVERSCHIE. Ondertrouwd: 5 Juli. P. Kool, 26 j. jm. en B. Ouwen- dijk, 21 jaar. Gehuwd:! C. Kurpersboek, 26 j., jm. en A. van Woerden, 23 j. jd. Geboren: 27 Juni. Pieter, z. v. P. C. v. d. Gaag en P. A. Sleeuwenhoek. Overleden: 28 Juni. M. Houtman 3 maanden. Ch. van Eijk, 1 dag. VLA ARDIN GER-AMB AC IIT. Geboren: 10 Juni. Henderina Jannetje, d. v. M. van der Lugt en C. Spuij 20 Juni. Janna Ilcndrika, d. v. U". van der Caaij en M. de Wit. Heden overleed te Haarlem, op den leeftijd van 66 jaar, tot diepe droefheid van haren Man, hare Kinderen en Klein kinderen, onze hartekyk geliefde Moeder en Behuwdmoeder Vrouwe geboren de Ranitz. M. E. VAN DEN BROEK, PlIlLIPSE. r. L, VAN DEN BROEK. Schiedam, 6 Juli 1906. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. bij vonnis der Rechtbank te Rotterdam van 6 Juli 1.1. is ver klaard ln staat van faillissement. DANIEL KROES, brood bakker, Singel 189, alhier, met benoeming van den E.A. Heer Mn. F. KOKSMA tot Rechter-Cornmissaris, en van ondergeteekende tot Curator. De Curator, Mr. M. KAVELAARS. Schiedam, 7 Juli 1906. Hoogstraat 100. 0111 direct tc aanvaarden, waarop gevestigd is een in te richten voor fabriek» Opgaven betreffende ligging, grootte van het terrein, het daarop staande gebouw, tevens huur- en koopprijs worden ingewacht onder no. 468? bureau van de Schied. Courant. Voor slechts A© CENTS plaatst men eene in de rubriek „KLEINE AWVERTENT1Ë.V' in de nummers van de welke Dinsdag;., Donderdag- en Zaterdagavond verschijnen. Niemand behoeft dus op te zien legen de kosten. Zelfs voor kleine winkelzaken is hierdoor adverteer en mogelijk gemaakt en zijn deze in staat met geringe uitgaaf den omzet te vermeerderen, Voor den ln- ol verkoop van So-hands-artlkelen zijn door de goedkoopte de x>Kleine Advertentidn" bijzonder aan te bevelen. Met uitstekend gevolg wordt van deze 40-cents-rubriek gebruik gemankt door heu, die personeel noodig hebben of eene betrekking zoeken, Qók de 40-cents advertentiën hebben bij de algemeene verspreiding urn de Schiedamsehe Courant beslist succes. KLEINE ADVERTENTIEN worden uitsluitend aan genomen aan het Bureau der ioSchiedamsche Courant",

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3