Uit de Pers. luchtzaken. Kerk en School. Christ. Gereformeerde Kerk. Gemengd Nieuws. ttvneaa Lm eantaii»n»>i die haar invloed op don. loop dm* prijzen doen gelden. Kaar hef, voorbeeld van Amerika be gint dio voor dta iudividueele Ivandelaren weinig gewensc.hto ridding m>k iir de oude wereld in zwang te kennen. vllet streven der meeste grootc hande laren in slapclarlikeleu is tegenwoordig door verkoop op termijn de risico Inumer impot'lzaken zooveel mogelijk te "beperken. Ongetwijfeld wordt daardoor liet gevaar van groote verliezen binnen enge grenzen teruggebracht, doch de kansen op de win sten,. die in vroeger jaren to maken wa ren ïtoor pust, inzicht. in den stand der markt en de toekomst, van het artikel, zijn voor liet ineereudeel des handels uitge sloten, ,,Ook op den goederenhandel was in 1905 de politieke toestand van invloed, zij 't ook al "niet in die mate als op den fondsen handel. '..Nauwelijks had, de vrede van Portsmouth een einde gemaakt aan den oorlog Um- schen Japan en 'Rusland, of de oneenig- heden over Marokko brachten donkere wolken aan den poli Heken horizont en dit netelig vraagstuk, dat een tijd lang een zeer zorgelijk, aanzien nam, hield het na beëindiging van den oorlog verwaeht ople ven van den handel tegen. „De verwachtingen, die gekoesterd wer den na het ophouden van den oorlogstoe stand, zijn daardoor dus niet in vervulling gekomen en in het bijzonder de Nedor- landsche markt heeft daarvan geen voor deel ondervonden, te minder omdat de binnenlajulsehe toestanden in Rusland en de onlusten aldaar, de koopkracht van dit rijk verminderd "hebben, hetgeen zich op den omvang der zaken van Nederland met het czarenrijk heeft doen gevoelen. „Sommige der groote artikelen van onze markt beleefden bewogen tijden Omtrent de industrie wordt herhaald wat in vorige verslagen gesclueven werd. d.d gemis aan medewerking bij verschillende peisuneu, die hel hetliauld vei zoek om inlichtingen onbeantwoord lieten, de Ka mer belet omtrent de resultaten der Nij verheid in uitvoerige bijzonderheden te tre den. Voor zoover de antwoorden inkwamen, getuigen zij over liet algemeen van tevre denheid over de resultaten en veelal uit breiding van het bedrijf. Een lastig geval. In de gemeente V-oorst moesten twee raadsleden worden .gekozen, één met af treding in 1907, één in 1911. Do burge meester verzuimde, bij do candidaakstel- ling op dit verschil te letton, en liet de gezamenlijke eandidaten stellen vbor 'de twee zetels, üe stemming kan nu niet plaats hebben; het uitschrijven van een nieuwe candidaatstelling vóór de oude is vernietigd, schjnt ook niet te kunnen, en nu zitten ze in Voorst met bun gebak ken peren, d.w.z. met sltapels drukwerk, die voor de aktie (moesten dienen. 1 Socialistische propaganda. De „Standaard" heeft deze driestar: „De Min. van -Marine looft reisgeld heen en terug uit aan predikanten, die in Den Helder zich eenige uren aan de matrozen- opvoeding willen wijden, en de matroos, op wien het gemunt is, krijgt dan die uren vrijaf. Van dit onverwachte aanbod schijnt druk gebruik te zullen, gemaakt worden. Nu reeds moet namelijk van meer dan één socialistisch predikant aanzoek, om aldus toegelaten te worden, zijn ingeko men. Naar verluidt, is men hierover bij het marine-kommandement te Helder allesbe halve gesticht. Maar pruttelen helpt hier niet. De aanvragers zijn godsdienstleeraars, en moeten alzoo worden toegelaten. Blijkt dit bericht juist, dan zal alzoo yoortaan de socialistische propaganda on der het marinepersoneel vooitaan voor een deel op 's lands kosten geschieden. Uit het Zuiden meldt men, dat ook "de bekende pater Van den Brink op excursies NVat moest ze doen? Zou ze hun maar gewoon zeggen, dat ze hun niets kon aan bieden? Ilij was een collega en zou het kunnen begrijpen, dat hij een jong ambte naar de laatste dikwijls een kritieke (Log is. Maar neen dat kon toch niet.Ze zou zich doodschamen, zij, die er tot nu toe zoo uotsch op geweest was, dat ze mot haar inkomen rondkwam. De tweede uitweg washij den kruide nier en den slager op rekening te koopen. Laten opschrijven voor den eersten keer in haar leven! Ze kon er niet. hm komen, om aanhaar devies: Geen schulden ontrouw te worden. Zoo zat de arme kleine vrouw te kam pen met haar noodlot en het bezoek te verwenschen na;y het land, waar 'de pe per groeit. Daar ging de bel weer. Ineens stond Klse op. Er ging als een eloetrnrhe stroomt door haar heen. De bel! jleeds eens bad die haar vandaag onge luk aangebracht. Ze vertrouwde haar niet meer. Het noodlot bad zich zeker geheel tegen haar gekeerd en bracht haar nog meer „aangenaam" bezoek, jïïe gaat 'biet. naar <lo deur. baar wordt weer gebeld. Nu krijgt toch haar vrouwelijke nieuws gierigheid de overhand, rMaar ze is slim. Ze sluipt heel zachtjes naar de deur en kijkt voorzichtig door de naar liet Noorden bcdacld ison hier ter stede wil men weten, dal bij enkele so cialisten liet plan is opgekomen, om hot nietsbediridende examen van godsdienston derwijzer of catechiseermeester af te leg gen, cu zich dan geregeld voor een retour naar Den Ilehler een of meer dagen itt de week aan te bevelen." De zaak Van Eeeckeuen van Kell. Namens de comm. voor de verzoekschrif ten, heeft gisteren de heer Van Asch vim Wijek verslag uitgebracht in zake hot adres van den heer Van llceekeren van Keil. Ge lijk men weet betrof dat moeielijkheden, die de heer Vim Heeekeren met liet vorig mi- nisiterie zou geluid hebben, waaromtrent allerlei geruchten de ronde deden. Wat van die geruchten naarheid is is echter gisteren niet aan het licht gekomen. Do geheide zaak is even geheimzinnig gebleven, als voor dat de lieer Van Heeekeren inzond zijn adres om redres van grieven te verkrijgen. Na inzen ding van dit adres had adressant aan de be doelde comm. verzocht de zaak als afgedaan te beschouwen. Naar aanleiding hiervan stelde de comm. voor het adres met inlichtin gen daarop ter griffie te deponeerenwaar toe ook is besloten. Inmiddels geschiedde de voorlezing van eenige stukken. Daaruit bleek, naar „liet Vad." uiteet zet, o.a. dat de heer Van Heeekeren klaagde door „on ware beschuldigingen" te zijn belemmerd in de behoorlijke uitoefening van zijn Kamer lidmaatschap dat hij den minisetr Van Tets verzocht heeft hem te helpendat deze die hulp geweigerd heeft omdat tussehen hein en den heer Van Heeekeren geenerlei moei lijkheid gerezen was en hij liet hier over bodig keurde met dn zaken van het vorig Kabinet zich in te laten; dat de lieer Van Heeekeren zich hierbij, zij liet met leed wezen, heeft neergelegd, dewijl hij begreep eren recht te hebben van den minister ti Utlaiigvli 11,it mui de zijde mui den heer Van Tets slechts een gunst zou zijn geweest dut hij intusschen bleef klagen over de niet- vervulling van „plechtige beloften door liet varia Kabinet gedaan"; waarna hij ten slotte heeft verzocht de zaak te beschouwen als af gedaan. Het deserteeren van Veni.ooschë HUZAREN. Gisteren. kwam. de Eerste Kamer bijeen. Behandeld werden een aantal kleinere wets ontwerpen. Daarna volgde een interpella tie van den heer VAN VELDEKEN REN DERS over het deserteeren van huzaren Ie Ven'loo. De dagbladbe rich ten aangaan de deze desertatde bleken, zegt „Het Vad.", ietwat overdreven te zijn geweest, maai de feiten, die restten, toch nog ernstig ge noeg. Van I Januari tot heden zijn dertig man van het Venloosch garnizoen afwezig geweest; thans zijn er nog 19 desi "teurs. Een der oorzaken hiervan is, naar „Het Vad." uiteenzet, dat Ven'loo een weirrigpo pulair garnizoen is. Men lieeft getracht hieraan tegemoet te komen door voorliet in Venloo en Roermond èn voor het 'aan den IJdel liggende cavalerie-regimont liet handgeld tte stellen op 'f 180, tegen f120 bij de twiee andere regimenten. Toch is m Venloo Wet incompleet het grootst ge- blevfen. Een half uur gaans glfechts is hef naar dc Buitschle grens en aan gene zijde der gifens zijn dagloonen te verdienen van vier a vijf mark daags, ziedaar een twefode reden. Er is nog meer verklaring te .gteven van de plichtverzaking veler Venlooschte huzaren. Jlet hooger handgeld hoeft n.l. .minxler goede elementen aange lokt. Op (beviel van den inspecteur der ca- valerile is .sinds 1 Maart Ll. de dienst verstrengd en niet alle superieuren beza ten dloti nodigen takt onf ondanks deze dicnstvlerzwaring een goeden geest inden troep tie houden. Ook de tijdgeest, de ge notzucht en ,h!ei. gebrek aan plichtbesef, heblfcn, volgens minister Staal, hier hun rol gosptaeld, tenvijl het. verschijnsel van dctterlie onder (Vrijwilligers zich algemeen voordoet en de toestand in legers, dieuit- opetiing van de brievenbus. Ze ziet ech ter niets anders dan een gouden horloge ketting op een' zwart vest. f/aar loopt de gelukkige bezitter van dat voorwerp wat' achteruit, jzoodat zij ook'het hoofd ziet, een tamelijk groot hoofd met een dik, maar goedig gezicht. Ze rukt de deur open en omarmt met een juichkreet oom' Eduard, den dikken slager uit Angermünde. „Oom Eduard, mijn lieve, besta oom!" Verder kan ze niets uitbrengen van over- groote blijdschap. De goede oom Eduard kijkt even ver wonderd als geroerd naar zijn mooi nicht je. Ilij vermoedde niet, waaraan hiij haar hartelijke ontvangst te danken had, nullij haar voor den eersten keer in haar hu welijk bezoekt. In de keukeu verneemt hij het, dat hij hot reddingsanker is voor de gekwelde, wanhopende jonge vrouw. In vliegende haast vertelt zij hem alles. Oom Eduard kan ze vertrouwen en van hem, kan ze leenon ook het blijft toch in de familie. „Arm kind," mompelt de goedhartige sla ger, terwijl hij zijn. rood-en vinger ver troostend op Elses schouder legt, „arm 'kind, wat zul je een angst hebben uitge staanNu boef je niet 'bezorgd meer te zijn." De goede oom' kreeg met zijn dikke vin- sluitend uit Vrijwilligers zijn samengesteld, zelfs hoogst tragisch moie.L zijn. lloe hoopt, nu de minister van Oorlog verbetering te brengen in liet ernstig euvel V Opricuw is, betoogt „liet Vad.", den corps- co'minandant opdracht verstrekt in samen werking van officieren en kader Lc slre- ren naar een beteren geest in 'den troep zoude.r scihadb voor do- eischon van den dienst. Eten wijziging van do wcrfbepu'lin- gen i-- in voorbereiding, waardoor voort aan het handheld niet "in ooms zal "worden uitgekfcerd, maar 'stuksgewijs naar gelang van volbrachten difcns't-tijd. Het beter in nerlijk gfeihalle der daar te werven huza- en, zat opwegen tegen liet waarschijnlijk klcinbr aanbod y'an gegadigden. Dc impo pulariteit tien .slbtte der Litnlburgsschc. liu- zarengarnizoicnen zal de minister trachten te vfeniiinderen door niet slechts de jonge officieren naar Vonlo en Roermond te zen den, maar ook <fc ouderen die tof dusver <Aen soort ongeschreven aanspraak sche nen tic bezitten 'op een aangenamer gar- hiz'oen. Daarmbdc eindigde de interpella tie, düe geen discussie uiitakto. Met if en heer Hengel» zal, oordeelt „Het Vad.nienigben pok na de inlichtingen van de animators tafel wal. sóoptiscib ge temd hl ij veil. In allen gevalle verdient echter z. f. de Frtescho afgevaardigde dank .••oor tie mitgblokte infidhlingen, waarvan het z'ooals hij z. terecht opmerkte wel ,vieru'onderlijk is, dat zij niet reeds in -do .TNvteedo Kamer zijn gevraagd. In ver band roet dat bedekt verwijt van denbeer Rongers aan de Tweede Kamer, zegt het „Tlbh", dat bet tfc betwijfelen valt 'ol in de Twdode Kamer zulk eon interpellatie wel rnet zulk een voorbeeldige bondigheid, als dit thans het geval was, zou zijn behan deld. En niiccr 'opgeleverd dan wat meer woorden, zon ze daar i. zeker óók niet hebben. Huichelarij 1 De „N. 11. Ct." besprekende dc niet in gediende motie ter zake van de tweede vre desconferentie, zegt het der „Arnli. Ll,", die wegens de in Rusland gepleegde gruwelen een officieel protest zou wenschen tegen liet „ellendig comediespel der Russische Regec- ring" niet toe te geven, dat Nederland door het bijeenkomen eener tweede Conferentie te bevorderen, zich medeplichtig maken zou aan „zulk een huichelarij''. VN'"ij voor ons schrijft het blad gelooven niet, dat de uitnoodiging van den czaar tot deze conferenties een daad van huichelarij is geweest. Een man uit één stuk in liet goede of in het kwade is do tegenwoordige czaar zeker niet. Ilij wordt ons eerder voorgesteld als een zwak man, vatbaar voor indrukken, in het bij zonder ook voor goede indrukken, weife lend, aarzelend, zonder doorzettingsver mogen, licht ontvlambaar, maar even licht ontmoetigd, natuurlijk niet zonder sterke vooroordoelen. Maar al moest net bestaan van hui chelarij van de zijde van Ruskind worden erkend, dan zou toch nooit een staat, die te goeder trouw, uil ernstige,' edeler be weegredenen tot het door Rusland geop perde plan medewerkte, van medeplich tigheid aan huichelarij beschuldigd kun nen worden. Tegen bedrog en misleiding, tegen heimelijk bevorderen van andere oogmerken dan die wellicht alleen als schild der deugd worden voorgewend, zou men, als daarvan sprake mocht zijn, na tuurlijk op zijn hoede moeten wezen, en men mag aannemen, dat de mogend heden, die aan de conferenties deelnemen, in dat geval do oogen wijd genoeg open zouden houden, maar de heimelijke, niet uitgesproken beweegredenen, die wellicht kunnen bestaan, blijven voor rekening van iederen staat in het bijzonder. Een goed denkbeeld, een uitnemend plan kan worden geopperd van een zijde, waarvan men het niet zou verwachten. liet ver dient op zichzelf, objectief te worden beoordeeld. Ts het goed, verdient het aan beveling en medewerking, dan kan het niet verstandig zijn die medewerking te gors zijn. portemonnate te voorschijn waarin aardig wat zat. „Hier kindje, wees nu maar weer vroo- lijk en opgewekt." „Maar, oom, zooveel 'heb ik niet noo- dig." t •Oom Eduard lacht haar toe: „Dat hoeft ook niet, ik geef het, je." „Maar ooml 100 mark dat —neen het is *e veel, dat 'kan ik niet aan nemen." „Ik ben boos en ga "dadelijk weg, als je het geld niet neemt." „0, oom - ik dank u hartelijk!" En in het volgende «ogenblik omhelst en kust Else oom| Eduard. „Zoo, zoo dat is wat moois jnijn vrouw biet een ander in do keuken dat is een reden tot echtscheiding." Willy Hoffor, die ongemerkt binnenge komen is, is natuurlijk ook heel blij met de edele daad van den redd end en oom' en verwelkomt hem hartelijk. „Zeg Else zo schijnen hier wer kelijk tc willen blijven, de Muller» vinden het vreemd, dat je zoolang wegblijft," zegt Willy. „Else zal ons een heerlijk avondeten bezorgen, je collega zal zich verheugen en verbazen over wat de Koffers dcri laats ten der Bit and nog kunnen geven," zegt do dikke slager. „Natuurlijk wordt er vandaag wijn gc- weigeren, alleen omdat het van verdachte zijde komt. Ten slotte merkt de „N. R. Ot." op geen reden te zien, \vaaroin Nederland in zake een tweede Vredes-Conferentie een spaak in liet wiel zou steken en daarom hoopt zij, dat de voorstellers van de thans niet ingediende motie bij nadere overweging zullen inzien, dat het tor wille" van een op zicli zc!f goede en nuttige zaak beter is, deze motie ook bij volgende gelegenheden terug te houden, of, mochten zij van een andere mcening blijven, dat de Kamers die motie of andere van de zelfde strekking zal verwerpen. De rechtbank te Rotterdam heeft naar do openbare terechtzitting van genoemde rechtbank verwezen de zaak tegen den bor- Btelhoulmaker G. T., te Wnddinxveen, die <JAlphennar aldaar met opzet van het leven zou hebben beroofd. Mr. A. Slob is T. als verdediger toege voegd. Voor de rechtbank te Rotterdam wat gis teren niet aanwezig M. I)., 30 jaar, zee man te Vlaardingen. Den agent van politie J. de Ronde, die hem een bekeuring aanzeg de, had hij op 20 Mei eenige voor dezen beleodigende woorden toegevoegd. Eiseli 7 dagen gevangenisstraf. Ned. IIekv. Kerk. 'Beroepen te Haringkarspel en "Dirks- horn (N.-H.) ds. G. 1). Goedhuis Ie Iloog- karspel (N.-H.); to Schalzum (toez.)ds. W. A. F. van Dijk tc Iluins. Aangenomen' het beroep te Leer broek en "Middelkoop door den heer J. Kraaij, earnl. te Nicuw-Lekkerland. Beroepen te Utrecht ds. II. Janssen te Milicien. Hooger Onderwijs Aan de universiteit f,e Amsterdam is af gelegd het doctoraal examen in de rech ten door de hoeren M. R. Bruck, II, Schwartz, .1. (I. Mididendori' en V. 11. Mounter. Bevorderd tot doc-lor -in de staatsweten schap, op stellingen, de heer C. Daysman, te Buiksloot. Aan de universiteit te Leiden is bevor derd tot arts de heer J. .1. Ij. D. van lloc- vell. Bevorderd (cum lande) lol doctor inde Nederlanilsche letteren aan de universiteit te Leiden, de heer J. A. N. Knuttel, gebo ren te Delft, met Academisch proefschrift, getiteld„Het geestelijk Lied in de Neder landen voor de kerkhervorming"tot doc tor in «de geneeskunde do heer A. Venvcy, geboren te Deventer, met. academisch proef schrift, getiteld: Cornea- en Iristuberku- lose". Doctoraal examen rechten: de hoeren I. W. Quarks vain Ufford en NV. J. Roo- zebo'om. Examen voor den Indisohen rechterlij ken dienst: de heer mr. O. van Boeket. Aan de universiteit te Utrecht is bevor derd tot doctor in de staatswetenschap op, „Stellingen", de heer E. J. Beiumer, geb. te Utrecht. Examens te Utrecht: Doet. staatsw.mr. NV. Schutte. Doet. rechtsw.NV. H. J. Cara bier van Nooten. Bevorderd tot arts: J. .T. Lap, NV. Mui der en J. van Veen. De promotie van den heer N. L. Sühn- gou tot doctor in de technische wetenschap, aan de Technische lloogcschool te Delft, geschiedde met loJ, Nieuw Katholiek dagblad. Naar vernomen wordt is het zeer waar schijnlijk, dat liet geschil, dut bestaat tus sehen de „Nieuwe llaarlomsclie Courant" en de combinatie voor liet nieuw op te richten IL-K. dagblad te Haarlem binnen korten tijd bevredigend zal worden opgelost. De redactie van het nieuwe dagblad zal bestaan uit vier heereneen hoofdredacteur, twee redacteuren en een verslaggever. Als hoofdredacteur treedt op do lieer Dammers en als eerste redacteur de heer Smits, thans wirkzaam aan de „N. 11. Ct." Feestgave. De firma Stork Co., tc Hengelo gaf Ier gelegenheid van liet 25-jarig bestaan der ar- beidsinstellingen een feestgave van honderd duizend gulden als commanditaire deelne ming in de fabriek aan de vorecnigingdo vereoniging gaf tweeduizend gulden aan liet ziekenhuis te Hengelo cu vijfhonderd gulden mm liet gesticht voor ooglijders te Utrecht. De vereoniging bood don heer D. NV. Stork een zilveren servies ann. Be timmerliedenstaking. Hot stakingscornitó te Leiden hooft oen gift van 500 ontvangen, terwijl zoo noodig nog driemaal zulk een gift, is toegezegd. Het bedrag is in een weorslaiKbkas gestort. Steenbakkersstuking. In zake de staking te NVageniiigen meldt men: Ia de omstreken vim Arnhem is op verschillende fabrieken gebrek aan werk krachten, waarom bij de bestuurders der vak- vereen igingen aanvrage werd gedaan om do stakende arbeiders der fabriek van de firma Costerus te veroorloven daar te ko men werken. Do konen, daar betaald, va- rieoren van 0.90 tot 1 per dagwerk. Het bestuur der vakvereeniging heeft echter, in een vergadering met den heer J. Oudegeest besloten, dat voorloopig dc stakende arbei ders niet elders aan liet werk mogen vaan. schonken, kinderen, dat zal eeri dagje worden, zooals we er nog nooit een be leefd hebben. En dat danken we aan dien goeden ooml Eduard." Deze weert echter den geestdriftige!! NViily af en gaat naar 'de Mullere, die in afwachting zijn van de dingen, die komen zullen. Dat EiöC voor lekkere koekjes zorgde bij de koffie, werd naar Waarde geschat door de vijf jeugdige Mullere, die zich dan ook flink te goed deden. Toen echter bij' het avondeten de heer lijkste dingen Ie voorschijn kwaimen, en zij zelfs wijn opzette, kende de verwonde ring dor Mullere geen grenzen. DaL had den ze niet venvaciht zulk avondeten en wijn op den laatslen der maand. Mullens oogen schitterden bij 't. vooruit zicht op 't genot. Nu verzoek I. de gastvrouw do gaston plaats Le nomen en liet heer lijke. niaal beginl. 'Oom' Eduard troont als ceai koning aan het hoofd der tafel. Nog nooit heeft zijn hart zich zoo' trotsch eni gelukkig gevoeld als nu. De stoimming stijgt, snol onde'r den in vloed van den wijn. Alle njpgist, alle zorg is vergeten ieder voelt zicJi gelukkig. Muller fluistert Jtoffer in: „Ik heb "toch m'aar wijtsi gedaan. Je moet Geen belangstelling. De vorecniging Socialistisch Leesgezel schap, tc Rotterdam, is wegens gebrek aan belangstelling onthouden. Het kassaldo, 17.081, is gestort in het fonds Volks getrouw van de coöperatie Voorwaarts, aldaar. De ramp van de Adder". Hel vergaan vajii de ram'monilor Adder, op 5 Juli 1SS2, werd tc Don Helder op de gebruikelijke wijze herdacht. De onderoffi- ciersvereenigingen Admiraal üe liny Leren Van Speyck bradlitoin «sim bezoek aan het Adder-monument op de begraafplaats) 1e Ilidsduinoin, waar immens Admiraal De Ruyter de heer J. Wil temt» en namens Van Sp.eyek de heer Ti. Burger» hel woord voerde. liet Westland in 't duister. Aan den beer J. van Rosstim, te Loos- duinen, is door de hoeren Smits en Fels, architecten te 's-Gravenlmge, opgedragen het bouwen van een gasfabriek met bijbehooren- de werken te Loosduinen. Vacantia voor kantoorbedienden Do te Haarlem gevestigde organisation van Kantoor -en Handelsbedienden hebben besloten gezamenlijk een beweging op touw te zetten ter verkrijging vim zomervacantie. Ten einde te kunnen beoordeelen, hoe dc regeling op de kantoren thans is, zijn vra genlijsten rondgezonden. Gelukkige redding. Twee leerlingen van de Wagcningsche landbouwschool waren eergisteren aan het zwemmen op een eenzame plek in den Rijn, toen een hunner plotseling rank en 'niet meer hoven kwam. De amler, dolleer J. N., dook hom na en greep "hem, maar de didnkding, die zich dadelijk krampach tig aan hem vastklampte, belemmerde hem zoodanig in £ijn bewegingen, dat hij on machtig was zelf boven te komen. Na een lange worsteling wist. hij zich te bevrijden, kwaan boven water, doch werd weer gegrepen en naar beneden ge- Iro'kken. Nogmaals werkte hij zich los, kwam weer hoven, en had), na een oogen- blik te hebben adem geschept, den moed, weder onder te duiken, en zijn makker, weten, dat vandaag schraalhans kouken- meester bij ons was begrijp je? Mijn portcmonnaie was loog die van mijn vrouw ook. Toen kreeg ik de reddende gedachte: bij do Hoffens ko'm't het er niet op aan, of het de laatste is. En 'heb ik geen gelijk gehad?" Wilty lachte. Wat gaat het toch won derlijk in dc wereld. „Kwaan) je daarom bij ons. Dat hadden we niet gedacht." „Je ziet dus, ■collega, dat men zich ver gissen kan Nu staat oom; Eduard op. In een prachtige toespraak prijst, Irijido jonge huisvrouw, dio liet, dank zij haar huishoudelijk talent noem: genie klaar gespeeld heeft op een door jonge anibtennarsfamilies govreesden laatstendcr inaankl haar gasten zoo jgoed to onthalen. Oom Eduard eindigt zijn toost met do wontdieini „Lang leve Else, het puikje van allo alm'b tena ars vr o u wen I Mc.n klinkt en alten omringen de ge vierde, die, ondanks allo innerlijke vreug de, toch mfeL eenige verlegenheid naast- baar oolrj zit. Die geeft baar een knipoogje, klinkt nog eens met haar en fluistert veelbeteeke- nend: „'Op de gezond beid van den laat slen I"

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6