aan liet denkbeeld, dat de technische her ziening, Uier bedoeld, de rechten van in voer zelf onveranderd zou lalon en slechts onregelmatigheden in het tarief of in wijze van heffing zal wegnemen. Indien dit in derdaad het geval is, dan is de opmerking van dc „Arnhcmscho" juist en bestaat er inderdaad con verschil. Dat de opzet van het. Gclderseh orgaan echter onomstoote- lijk vaststaatznlks kan alleen dc toe komst. uitmaken. Ons zou het hard ver wonderen, indien do Minister de Meester alleen „onregelmatigheden" in het tarief en „gebreken in dc wijze van heffing" ging herstellen. Ons dunkt de gelegenheid tc verleidelijk, om niet hier of daar een per- centje er op te doen of een nieuw artikel op dezen -of dien overwegenden grond er bif te trekken. En gebeurt dit wel, dan is ook Minister de Meoster's herziening naar bovenstaande uitspraak van het liberale orgaan buiten kijf fiscaal 1e noemen. Trouwens, 'de „Arulrcmsehe" schijnt dit voor te gevoelen aan het slot van boven staande aanhaling, welke- zij alweer inzet met het uitgesproken, vermoeden, dat wij ons „blind honden" voor het verschil tus- schen fiscaal en technisch of juister mis schien „met politieke doeleinden het voor onze lezers verborgen". Zooals men zijn gasten vertrouwt De ,,A. C." antwoordt, hierop: •Of ons „vermoeden" wel zoo heel on gegrond was en het spreekwoo d van den waard en zijn gasten niet nog meer op do „Residentiebode" zelve van toepassing-zou zijn. Zij geeft de juistheid toe onzer onder scheiding tusschen fiscaal en tech nisch. dat is althans zooveel gewonnen! •Of 't hchter den Minister de Meester wer kelijk alleen om een technische herziening te doen is, weet zo niet, dat kan alleen de toekomst uitmaken! piaar met haar eigen protectionistische nei gingen rekenende, dicht zij in tusschen hem hij voorbaat de zwakheid 10e, dat hij', in strijd met zijn principieel standpunt, hier en daar het recht nog wel mei „een per centje" zal verhoogen, cn op deze onder stelling bouwde zij haar hatelijke bewe ring dat „wij1 het kunstje zullen zien uit halen, dal Minister de Meester onderden naam: technisch zal tot stand bren gen, wat aan Minister Harte van Tccklen- burg onder het motto: fiscaal niet ge oorloofd was." Is dit nu al dan niet een onjuist voor lichten barer lezers met „politieke bedoe lingen", als zij nu zelve erkent dat „de toekomst nog moet uitmaken" of er voor haar onderstelling eenige grond bestaat? Zeker, als de heer De Meester werkelijk ook het tarief verhoogt en de linker- kerzijde daaraan haar stean schenkt, dan mag zij met recht do overwinnaars aan de stembus van 1905 politieke oneerlijk heid verwijten; maar dit nu reeds* ie doen is niets minder dan een insinuatie, en daar tegen teekenden wij protest aan. Tusschen twee Partijen. ,,De Maasbode" betoogt, dat h. i. na de oprichting van den Bond van Vrije Liberalen het voortbestaan der Liberale Unie weinig zin meer heeft en dat zij feitelijk bestemd is ora tusschen den Vrijz.-Dem, Bond en den Bond van Vrije Liberalen doodgedrukt te worden. Al lang toch is een uittocht van lie den der liberale Unie naar den Vrijz.-Dem. Bond aan den gang en te wachten is, dat steeds meer tot dien Bond zullen toetreden. Bovendien zullen thans oud-liberalen, die lid der Lib. Unie mochten zijn, naar den ■nieuw opgerichlen Bond overgaan. Maar, vraagt het blad, indien de Unie eens ge vaar mocht loopen, hij gebrek aan levens kracht, ontbonden te worden, waar moet dan mr„ Borgesius heen, die met de Lib. Unie staat of valt? Noch naar Treub, noch naar Tydeman kan hij zich wenden. Zijn toe stand wordt dies, oordeelt „De Maariiodc", wel eenigszins penibel. Inmiddels heeft, naar het blad opmerkt, de „Zutph. Ct." er iets op gevonden en wel door te verklaren, dat de Lib. Unie is een midden-partij, staande tus schen de beide uitersten der vrijzinnigheid. Doch 'dit laatste zegt de heer Tydeman van zijn Bond eveneens en ook dit kan dus, vol gens „De Maasbode", den heer Borgesius niet redden. Want, zegt zij, de antithese staat in den weg. Niet besluit het blad -*de anti these van Cliri«telijke of atheïstische poli tiek. Maar de anti-these van radicalisme en reactie. Van roode en rose vooruit- streverigheid en behoudszucht aan de andere zijde. En aan deze zal de heer Borgesius evenmin ontkomen, als de atheïstische po litiek van het liberalisme aan de Chris telijke antithese. Voor een middenman is er bij het krachtiger naar voren dringen der groote tegenstellingen, bij het scherper uitkomen der groote levensproblemen, die om op lossing vragen, geen plaats meer. Politieke avonturiers, met hun mid denpartijen, zullen onvermijdelijk naar 'don achtergrond gedrongen worden. Dit behoeft niet op Één dag te gebeu ren. scharrelaars schijnen vrtoral in dit land zelfs nog een tijd lang hun leven te kunnen rekken, maar vaststaat, dat de halfslachtigheid der Borgesinansche politiek gaandeweg meer aan het licht zal treden en ernstige mensclien zich in het eind van haar zullen afkoeren. Tn dien zin was de oprichting van den Bond der Vrije Liberalen wel degelijk „een daad van ogresie." De lieer Tydeman ontkende dit wel, maar hij sprak alleen zoo uit oud-liberale courtoisie, ton einde de naderende execu tie van de Unie nog een beetje te ver bloemen cn het hevige twistvuur, dat weldra onder dc liberalen zal gaan ont branden, voor de buitenwacht nog maar wat onder de ascli te houden. Maar de dood zal toch het eind van het politieke drama zijn. Niemand echter za' zeggen, dat alsdan het sneven van den Unieman de 'dood zal zijn van een held. De sclmrrol-politiek zal hem om hals gebracht hebben. BINNENLAND. Tan liet Hof. II. M. de Koningin bracht Zaterdag per rijtuig een bezoek aan Hoog Soeren. Gisteien was douairière Van Ilaersma de With, de weduwe van den vroogeren jagermccster, de gast van het Koninklijk Echtpaar. Onze gezanten. Bij Kon. besluit is benoemd itir. YV, B. R, ,van Weideren baron Rengers, Hnrer Majes- teits minister-resident te Bucarest, in dezelfde hoedanigheid bij het Koninklijk bof van Servië. Consulaten. De heer G. T. Southern, ingevolge Konink lijke machtiging benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Brisbane, is nk zondanig door de regeering van den Australischen Staten bond erkend. Aan den heer Southern moet in het En- gelsch geschreven worden. (»St.-Ct,") Onze Ministers, Naar de »Tel." verneemt zal de minister van justitie, de heer mr. Yan Raalte, heden een bezoek brengen aan de tuchtschool te Haren. De »N. Gr. Ct." meldt De minister van justitie, de heer mr. van Raalte en de heer mr, J. Simon van der Aa, hoofdinspecteur der gevangenissen, rijksop voedingsgestichten en rijkswerkinrichtingen, die heden een bezoek zullen brengen aan de tuchtschool te Haren, zijn gisteravond alge- stapt aan het hotel Frigge. Audiënties. De gewone audiënties van den minister van landbouw, nijverheid en handel, van den minister van marine en van den minister van waterstaat a. i. zullen op Woensdag '11, Vrij dag 13 en Zaterdag 14 dezer niet plaats hebben. Personalia. Ds. L. II. A. Biihler herdenkt heden den dag waarop hij voor vijf en twintig jaren zijn intrede deed bij de Ned. Hervormde gemeente te Groningen. Vorstelijke reizigers. Prinses van Battenberg wordt Vrijdag morgen met de nachtboot te Ylissingen ver wacht om met den aansluitenden sneltrein de reis te vervolgen. Vorstelijke studenten. Men meldt uit Leiden aan de »N, Ct." Ten einde hun studiën voort te zetten en te voltooien aan de Leidsche universiteit worden in den aanstaanden zomer hier ter stede verwacht de oudste zoon van den keizer van Solo en nog een andere prins van den bloede van gemeld rijk. Reeds zijn voor de hooge bezoekers vertrekken besproken in het Hotel Verhaaff, aan de Breestraat, waar zij voorloopig intrek zullen nemen. Een automaat-Kamerlid. In bet kiesdistrict Enschede heeft men er al aan gedacht om een automaat Kamerlid te laten vervaardigen, Zoo'n machine kon in 't gebouw der Staten-Generaal ergens in een hoek gezet worden, en wanneer dan het oogenblik van Stemmen daar was, konden de soc.-dem. Kamerleden het ding even zetten op de plaats, waar anders het Enschedesche Kamerlid moes* zitten, het in werking bren gen en het vóór of legen doen stemmen naar gelang die heeren zulks verkozen en het heil van den werkman zulks vorderde. De gedachte aan zoo'n automaat is zeker opgekomen, toen vernomen werd, dat Van Kol. die slechts een paar zittingen bijwoonde van de vele, waarin het arbeidscontract werd behandeld, toch meende in zulk eene ge wichtige zaak te kunnen medestemmen. (s Weekbl. v, Oldenzaal"). Finantieel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 7 dezer bij de betaalmeesters in kas was f 2,297,172.491/2 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van -13,586,291.52 De „St.-Ct." (no. 158) bevat de statuten van de naamlooze vennootschap Noord- zeevisscherij „De Verwachting", te Kat wijk aan Zee. Doell.et koopen, doen houwen, uitrusten en in exploitatie brengen van schepen, bestemd tot de vangst van haring en andere soorten van zeevisch, de ge vangen visch te verkoopen of te doen ver koopen, de benoodigde pakhuizen en maga zijnen ten dienste der vennootschap te huren, 'te koopen of te rdoen Bouwen en "al 'datgene te doen, wat tot de reederij van visschers- vaartuigen en de exploitatie daarvan in direct verband staat. Duur: 30 jaren. Kapi taal 50,000, verdeeld in 50 aandeelen van 1000, waarvan 10 zijn geplaatst en volgestort. De vennootschap wordt beheerd door een directeur ouder toezicht van 3 com missarissen. Voor do ecrslo maal zijn be noemd tot directeur de heer P. van Duyven- bodetot president-commissaris de heer M. II. Uolswilder, en tot commissarissen heeren J. B. van Duyvcnbode en G. Haasnoot. STADSNIEUWS. Dr. Brants. Naar aanleiding van de tegenspraak der jiArnh. Ct." van het bericht der ïAvdp." om trent het aftreden van dr. Brants als Kamer lid, merkt laatstgenoemd blad op: Dat de heer Brants, als het puntje bij 't paaltje komt, tèch niet heengaat, kan zijn, maar ten volle handhaaft onze medewerker zijn bericht, dat tegenover den Minister sde heer Brants sprak van binnen éen jaar". De „Zutphensche Courant", het bericht van de „Avp." en de tegenspraak: in de „Arnh. Ct." vermeldende, ziet in die berich ten, evenals wi^ een proef-bnllonnetje. Het blad schrijft: Maar waarom sommigen niettemin met zoo groote hardnekkigheid den afgevaar digde voor Ede dan toch wel tegen diens wil uit de Kamer willen, waar hij toch geen kwaad doet? Alleen omdat de een of de ander zich in 't hoofd heeft gezet, dat hij best plaats kon. maken voor dr. Kuyper. Het schijnt dus hier geen bericht of gerucht te zijn, maar een proefballon netje voor Dr. Brants. Dit blad ziet dus een ander doel daarin dan wat aan onze wemchen zou beantwoor den, n.l. eeu streven om dr. Kuypei een plaatsje in de Kamer te doen inruimen, ter wijl wij er gaarne in zien willen liet streven om aan Schiedam zijn burgemeester geheel af te stuan. Papageno. Gisteravond werd in de S. O. V. door het G rand-théatre-cn semble opgevoerd de klucht in 4 bedrijven „Papageno" van llud. Kneisel. Dit kluchtspel geeft een serie van ver wikkelingen, voortspruitende uit een uil stapje dat de oude heer Bollwitz zich ver oorloofde, waarbij hij zich verborgen wilde achter den naam] van zijn schoonzoon. Hij soupeert bij die gelegenheid met een jonge dame, die reeds verlooft is, maar het met de trouw niet tot helt uiterste drijft, en die later als. dienstbode bij hem in huis komt, zonder ,to weten dat haar toekom stige patroon haar vorige cavalier was. De dienstbode, waarvoor zij in de plaats zal komen (mejuffrouw Anna Beukers) ver vult de taak van postillon d'amour tus schen de dochter van Bolhvitz en Maurifs Slinger, van wien Bolhvitz nietsi wil we ten. Zij maakt nu gebruik van de herken- hing tusschen de nieuwe meid (mevrouw, ErfmanSasbach) en Bolhvitz (de heer, Bigot) en roept Maurits Slinger en den schoonzoon Schutter, waardoor zij bereikt, dat het engagement van eerstgenoemde tot, stand komt en zij zelf een beter getuig-, schrift krijgt dan haar eerst was uitgereikt. Bij de afwikkeling van deze intrige heb, ben heel wat vermakelijke tooneeltjes plaats, zoodat het publiek telkens 'in eén •gulle lach ui'tbarst. Vooral aan den heer Bigot, die aan zijn, •gelaat zulke typische uitdrukkingen weet te .geven en zoo los cn levendig de in den, klem geraakten ouden heer weergaf, is een groot deel van het succes van dezen avond te danken. Maar ook de dam-es Beukers en Erfman Sasbach hebben daartoe door haar op gewekt en goed loopend spel veel hijge- dragen. ""Van de overige heeren en dames, dia in dit stukje optraden, zullen we maar niet te veel zeggen, omdat èf'hun rollen, van vrij ondergeschikte beteekenis waren, öf de artisten te veel op den souffleur moes ten steunen. Vooral in een klucht, waarin, een vlugloopende dialoog een eerste ver- eischte is, kan dat niet anders dan een, nade' 1 gen invloed hebben op het geheel. Na het 3e bedrijf werden, aan mevrouw, Erfman cn mej. Beukers bloemen aange7 boden als een hulde voor haar spel, zoo, wel in dit als in de beide vorige stukken hier opgevoerd. Het publiek Le'tuigde zijn instemming met deze hulde door een luid, applaus. Aan het slot van het stuk, dat reed^ te 101;4 uur eindigde, moest weer driemaal gehaald worden en met voldoening mocfi- ten we constaleeren, dat het publiek nu, op zijn plaats bleef totdat heit scherm weet; gezakt was. Wij weten niet of in den laatsten tijd, andere personen als tooneelknechts zijn, aangewezen. Ons wil het zoo voorkomen, omdat hij de laatste voorstellingen herhaal-, delijk is gebleken dat zilj voor hun taak niet volkomen berekend schijnen te zijn. Reeds hebben wij de opmerking gemaakt dat na het „halen" het scherm' te snel, weer zakte. Daarin was ditm'aai gelukkig verbetering te bespeuren. Maar nu was, er wat anders, energer. i Op het oogenblik dat de heide actrice^ in het eerste bedrijf de deur in hef mid den van het tooneel openduwden, tuimel-, de dat stuk couliss© gewoon omver, wat niet alleen den lachlust, maar ook do verontwaardiging opwekte. Zoo iets mag eens gebeuren in een 17de rangs-tooneol, maar moet niet kunnen voor komen wanneer degelijke artisten vooreen goed publiek in een behoorlijke schouw burgzaal optreden. Evenmin mag het worden toegelaten dat bij open doek dc lichten voor hef tooneel door een tooneelknecbt worden uitgedraaid. Wij hopen ernstig dat dergelijke dingen niet meer zullen voorkomen. leger des Hoils. Op Woensdag 11 Juli, des avonds 8 uur, zal eene bijeenkomst plaats hebben in de openlucht op het terrein aan de Havendijk, die geleid zal worden door kapitein De Dreie uit Gouda, in welke meeting een aantal kinderen in 't wit gekleed oefeningen zullen maken met halters en hoepels, met bege leiding van muziek en zang. Hedenmiddag is in een land aan de Damlnan een lam van den heer v. Velzcn dood gevonden met een wond aan den kop, vermoedelijk veroorzaakt door een hond. Uit een loods achter de branderij van den heer J. II. v. Gent aan de Nieuwe Ha ven zijn verschillende koperen voorwerpen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Volksbadliuls. In de week van 2—8 Juli '06 werden genomen 320 baden. lsto klasse. _2Je klasse, kuipbaden 29 kuipbaden 48 regen 27 regen x> 188 school a 5 ets. kinder s 28 YL A AB DIN GEN De „St.-Ct." no. 158 bevat de akte van oprichting van de naamlooze vennootschap Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „Onderling Grondbezit", te Vlaar- dingen. Doelhet koopen, verkoopen, verhu ren en exploiteeren van onroerende goederen. Duur: tot 1 Januari 1937. Kapitaal: 25,000 verdeeld in 250 aandeelen van f 100. Hiervan zijn 55 aandeelen geplaatst en volgestort. Inbreng op 10 aandeelen een huis en erf, staand» en gelegen aan de Noordzijde van de Falkstraat, te Vlaardin- gen; op 21 aandeelen: een huis en erf, staande en gelegen aan de zuidzijde van de Schoolstraat" te Vlaardingenop 14 aandee len: het crfpachtsreeht van een perceel grond met den opstal van een huis gelegen en staande aan de oostzijde van de Eerste Spoorstraat te Vlaardingen. Het beheer der vennootschap wordt opgedragen aan een di recteur, onder toezicht van 3, 4 of 5 com- miearissen. Voor de eerste maal is tot direc teur benoemd de heer G Bloemendaal, en zijn benoemd tot commissarissen de heeren W. Post, A. Groeneveld en A. H, P. Manr- leveld. *Bij het afnemen van gasornamenten, waartoe de gasfitter der gemeente-gasfabriek Job. Prein gistermiddag zich op een stel ling had begeven, schoot een der planken uit en viel hij met de stelling naar beneden tengevolge waarvan zijr pols ernstig werd gekneusd. Kunst en Wetenschap. Rembrandt-herdenking. H. M. de Koningin-Moeder heeft, naar aanleiding van het verzoek van het Rem- brandt-comité te Leiden, zich bereid ver klaard, op 14 Juli, des namiddags 2 uur, het Rembrandt-monument te Leiden te onthullen en daarna een bezoek te brengen aan de Rembrandt-tentoonstelling. Uit Leiden wordt gemeld, dat alle Mi nisters, behalve Minister Veegens, de ont hulling van het Rembrandt-monument te Leiden zullen bijwonen. De loop der feestelijkheden te Leiden op Rembrandt's geboortedag is thans geheel vastgesteld en komt op liet volgende neer: Vrijdagavond groot concert in de Iloog- landsche Kerk, met medewerking van 200 zangers en als orkest de Arnhemsche Or- kestvereeniging. Zaterdag den geileden dag en des avonds oud-Hollandsehe kermis. De onthulling van het monument is op twee uren vastgesteld. Te drie uren rijtoer van de Koninklijke familie door de Had naar de Lakenhal. Te vier uren concert door de Arnhem sche Orkestvereeniging in de buiten-sociëteit „Amicitia" en ui het Van-der-Werf-park door de schulterij-muziek. Te acht uren groote gondeltocht op het Galge water. Na afloop fakkeloptocht naar liet Van der-W orf-park, dat geheel met bengaalscli vuur zal worden verlicht. Het uitvoerend comité der bakkerij-ten toonstelling 'te Amsterdam ontving beriehit dat Prins Hendrik Maandag a. s. d© ten toonstelling zal bezoeken. Dien middag te 5 uur zal de tentoonstelling worden ge sloten. Behalve door de expeditie van prof. ICoch zal de slaapziekte in Atrika nu ook door Franschen worden bestudeerd. Frankrijk zal te Brazzaville een laboratorium en een zieken huis voor lijders van deze ziekte oprichten. Het onderzoek zal tenminste 18 maanden duren. Een crediet van 200,000 francs is toegestaan. Rechtzaken. Sporting-club internationaal. Voor de Haagsehe rechtbank hadden zich heden te verantwoorden J. M. v. Cf. de N,, zonder beroep, te Amsterdam, voor zitter; W. F. A. D'., z. b. let Amsterdam, onder-voorzitter, cu M. Cli. M„ te V-Gra ven h age, journalist, secr.-penningm'. dor bovenvermelde club, beklaagd: dat zij in, Januari 1906 te 's-G raven h ago als bestuur ders in kwaliteit als hierboven aangege ven, hebben deelgenomen aan de Vereeni- ging genaamd „Sporting Club Internalio- naal", welke vereeniging was een bij "de, wel verbodeno, als zijnde strijdig met do openbare orde, immers als hebbende zij ten doel: a. overtreding van art. "456W. v. S.b'. bederf der goede zeden, althans, een van beide, door in het door haar ge, bruikt wordende perceel aan het Korte Voorhout te 's-Gravcnhago een voor hot publiek toegankelijk huis 'een "hazardspel le houden, alwaar helhazaxdspcl baccarat werd gespeeld. In deze zaak waren 13 getuigen gedag vaard. Uil. de afgelegde verklaringen bleek •o.a. dat ieder heer, die er goed gekleed, uitzag en mits hij! zijn naam toekende op een bloc note, welke in de portiersloge lag, werd toegelaten. Uit het vinden van, speelkaarten, als hij de kamers 's morgens, schoonmaakte, leidde de als getuige ge hoorde portier af, dat er gespeeld werd Hij had echter nooit zien spelon. Zoodra iemand binnengekomen was en, op de bloc not© geteekend had, belde dp portier, waarop een van de bestuursleden, naar beneden kwam om de hand teek cnintj to controleeren. Beklaagde M. bevestigde de juistheid hiervan. De portier verklaarde voorts dat hij eeni ge personen ais getuigen gehoord zonder teekenen had toegelaten, omdat die heeren Dnitsch spraken en hij ze niet ver stond en dacht dat de heeren boven wel ontvangen zouden worden of geweigerd, gelijk ook gebeurd was, want de heeren waren korten tijd later weer naaT bene den gekomen en weggegaan. De buffetchef verklaarde o.a., dat erin een der zalen wel door 'de heeren ge speeld werd. Roulette of baccarat had hij nooit zien spelen, wèl écarté. Een inspecteur van politie, die, na eerst, een beschrijving van het inwendige van het gebouw te hebben gegeven, als Leëedigd deskundige werd gehoord, gaf daarna een practischo voorstelling van het ^Jacearatspel. Zij'n bewering, dat baccarat beslist als hazardspel moet worden aangemerkt, werd betwist door den verdediger, rn:r\ Bour- licr, die zelfs een partijtje met den. des kundige wilde maken, hetgeen de presi dent evenwel niet toestond. Valschheid en vervalsching. II. J. Hartman, agent van de Friesoho Levensverzekering-Maatschappij, wonende te Hilversum, diö voor de rechtbank te te Amsterdam terecht gestaan heefb lo. Wegens het vervalschen van premie- cijfer s in een polis, en 2o. wegens het schrijven van een val se hc kwitantie en vaischelijk onderteeke nen van deze, werd heden voor het eer ste feit vrijgesproken als zijnde niet wet tig bewezen, on voor het tweede feit. van rechtsvervolging ontslagen, op grond dat door die valscho kwitantie'de Maatschap pij niet benadeeld is. De eisch was 2 jaar. j Nadat een schilderspa,troon op de Ro zengracht te Amsterdam, na het verlaten van zijn woning, den sleutel in bewaring had gegeven aan een bovenbewoner, werd de sleutel door zekeren N. Ilasselman kort daarna teruggehaald, voorgevende op last van den schilder te handelen. In de woning gekomen, ontvreemde bij1 f 550 aan bankpapier en cenig.lijnzaad. Ter zake van dezen diefstal werd hij heden door de Amsterdamsche rechtbank tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Dirk van der Kort en AV. J. Pedro, die geschenken van Ilasselman aannamen, we tende dat deze afkomstig waren van bo venvermelden diefstal, werden elk afzon derlijk veroordeeld tot 9 maanden gevan genisstraf. Kerk en School. Ned. IIery. Kerk. Aangenomen: het beroep te Bra- kel c. a. door den heer N. van der Snoek, cand» te Abcoude; het beroep te 's-IIer- togenboseh door ds. AV. Meindersma le Waal wijk; te Onderdendüm door ds. J. H. Buisman te 's-Heerenberg. Geref. Kerken. Beroepen: te Oud-Loosdrecht ds. A. J. de Boer te Grijpskerk; te Zetten ds. P. Wnrmenhoven te Harderwijk. Aangenomen: liet beroep te Utrecht door ds. J. Breukelaar te Bodegraven. Hooser Onderwijs Aan de universiteit te Amsterdam is afge legd liet doctoraal examen in de rechts wetenschap door de heeren Ch. Roebroeck, E. Mignot en J. P. Zijnen. Aan de vrije universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de letteren en wijs begeerte de heer S. Rielderbos, op proef schrift: De Pliilologie aan de Leidsche uni versiteit, gedurende de eerste vijf-en-twintig jaren van haar bestaan. Cum laude bevorderd lot doctor in de Ncderlandscho letterkunde aan de univer siteit te Leiden, de heer B Faddegon, ge boren te Amsterdam, met academisch proef schrift getiteld„Camkara's Gitabhasya, toe gelicht en beoordeeld,'.' alt

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2