FRANSCHE BRIEVEN. BINNENLAND V CA Ct.") STADSNIEUWS. Heden morden werd aan de vischmarkt gen. -IS stemmen de wijziging van hot. tol tarief, waarbij '28 artikelen van liet alge meen 'tarief een matige verhooging heb ben ondergaan, goed. Minister Poinearé verklaarde dat, zoo de inzichten der rege-eung in zake de belas ting op het inkomen niet door de Kamer worden gedeeld, hij zijn ambt zal nederleg- gen. jlij wijdde in bijzonderheden nit over het .mechanisme der wet. liet stelsel heeft zoo 'deelde hij jncde, overeenkomst met do „income tax", IJy verklaarde te hopen dat de (burgerij haar ooren niet zal sluiten voor do opwekking tot hervormingen in het be lang van den openbaren vrede. Van ver schillende zijde werd den spreker geluk gevvonschl. De socialistische afgev. De Pressensé ver zocht de regeering te mogen inlerpelleeren over de cassatie van hot. vonnis tegen Drev- fus. Nader zal worden bepaald, wanneer deze bespreking plaats zal hebben. Duitse li land. Op de rijkswerf te Kiel zal den P -trigen arbeidsdag worden ingevoerd, zo-idw le ,n- verlaging wel te begrijpen. Marokko. De sultan Abdoel Aziz is ernstig ziek. Reeds liepen geruchten van zijn, dood, maar hij leeft nog. Rij ligt echter ziek aan typhus een epidemie is te Fez uitgebroken, ook caid Mac Lean en andere ambtenaren zijn aangetast. De danseressen en zangeressen uit des sultans harem dansen en zingen wat zij kunnen om de booze geesten die Abdoel te pakken hebben te verdrijven. Tot nog toe heeft het blijkbaar niet veel geholpen. (Van onzen Parijschen correspondent.) PARIJS DES ZOMERS. Parijs, 7 Juli. Hoe benijd ik in deze dagen de vreemde lingen die nnar Parijs komen om er ecu dag of tien verblijf te houden Met welk een af gunst beschouw ik de gelukkigen, die van zorgen bevrijd. van 5 tot 7 en van 11 tot 1 uur 's nachts zich voor een koffiehuis van den Boulevard neervlijen, zich in net ge woel verlustigen, met ingenomenheid het Panthéon, hel Louvre, het mausoleum der In- valieden gaan bezichtigen, die 's avonds, na moe en wel thuisgekomen te zijn. op hun hotelbedden inslapen en 's morgens even wel gemoed als den vorigen dag hun plezier-pel- grimstoclit weer gaan aanvaarden. Parijs heeft geen schaduwzijde voor hen in figuurlijke zoowel als eigenlijke betcekenis en daarom en niettemin voor liet tweede geval kunnen ze ongestoord hun hart ophalen aan de ..Ville Lmnière". ondanks de warmte en de schelheid van dat „licht" in den zomer. Ze hebben de voldoening, na het moois gezien te hebben naar hun stad of dorp, Kuilenburg of Hardegarijp terug te keeren, terwijl liet door niet« verdonkerde beeld van de groote stad hun bijblijft met de herinnering aan het Bois de Boulogne, aan Mazarin en het café Biclie, aan hot theatre Marigny. aan de restaurants van 2.50 frs. (prix fixe), waar men het eten heerlijk vindt, als men cr twee of driemaal dineert, doch welke hem die er een jaar zijn voedsel zocht een maagkwaal bezorgen zóó zeker als twee maal twee vier ismet de herinne ring aan de beleefdheid der Pavijzenaars, die allerliefst zijn voor den vreemdeling, wan neer hij tien dagen in de stad blijft om er geld te verteren, doch alleronhebbohjkst. wan neer hij er komt om er te wonen, en te wer ken; met de hcrinnerina: althans voor sommige vrijgezellen aan de ontelbare soorten van Parisiennes, wier roeping het schijnt het leven van den Man te vervroo- lijken (indien ze het ten minste niet zuur makeup; met de herinnering aan alles, wat men voor veel geld (goede woorden zijn dan niet eens noodig) uitsluitend in de Fran-clic hoofdstad onder allerlei vormen kan krijgen. Op die herinneringen voel ik mij inderdaad jaloersch om de eenvoudige leden dat hij die in Parijs woont niet de herinne ring maar de zaak zelve heeft. Er is name lijk niets denkbaar wat zoo ondraaglijk is ah zich des zomers in de Frnnschc hoofdstad te bevinden, wanneer men ook de drie overige jaargetijden binnen de muren er van doorbrengt. Minder van wege de warmte, die er niet drukkender is dan ergens anders op denzelfden breedtegraad, doch omdat het maatschappelijk leven er het grootste gedeelte van de maanden Juli, Augustus en Sep tember als- 't ware opgeschort is. Wie slechts een greintje betcekenis heeft in de Parijsche wereld heeft dan de stad verlaten en velen van de groote massa lie in de algemeenheid van 'n nederig beroep of een bescheiden positie op gaan, hebben in 'de laatste jaren 'le midde len uitgevonden eenige weken de groote stad te ontvluchten, waar het gansche jaar dóór stof, vermoeidheid, drukte cn gevaar hun deel is. Indien het begrip van vacantie in den nieuweren tijd algemeen is geworden en niet meer uitsluitend verbonden wordt aan een in richting van onderwijs, heeft die verandering dan ook stellig voor den Parijzennar in de eerste plaats heilzame ge\olgen gehad. In- zóóver is het demokrnliseéren van de maat schappij een toeken van vooruitgang te noe men. De vacantie voor don zoogenaamd „klei nen man" en voor de klasse der goede werklieden is inderdaad een weldaad, hoo- ger op prijs te stellen en gemakkelijker te verwezenlijken dan de meeste der collcctivis- tischc utopieën van Jaurès c. s. Alleen is, gelijk aan veel weldaden, ook daaraan een gevaar verbonden. De kleine burgevs van allerlei soort to Parijs vergenoegen zich niet meer nnar een goedkoop dorpje te gaan, waar zc wellicht familie hebben, maar wen schen hun vakantie door te brengen in oen van de badplaatsen, die langzamerhand, langs de geheelc Noord- en Noordwestkust van Frankrijk, uit het zeestrand zijn opgerezen. Door allerlei ondernemer.-, wordt hun zulk een verblijf gemakkelijk gemaakt en men kou heden ten dage in groote winkels op af betaling vier weken vacantie te Tréport koo- pen, zoo goed als een linnenkast of een bed. liet behoeft geen betoog dat menig burger man zich echter, van die gelegenheid gebruik makende, in schulden steekt of in genoegens hoven zijn stand een smaak krijgt, die hem later Lelijke parten kan spelen. Tfcl een voudig en gezond verblijf op liet land en al leen onder de hoeren, op ,,!a vraie Campag ne" is daarentegen nog geenszins in trek bij de Parijzenaais. die in alle standen echte stadstnenschen zijn. Meestal zijn de kinde ren, in onbemiddelde huisgezinnen daarin gelukkiger. Voel wordt er voor hen gedaan door het tot stand brengen van zoogenaam de vakantie-kolonies cn het is derhalve te hopen, dat ten minste bij liet jonge geslacht de liefde voor waie natuur on onvervalscbt buitenleven zal bestaan. Doch er zijn ook Parijzenaars, die, op welke wijs ook. geen vakantie kunnen ne men. Gebeurt dit, om de cone of andere re den met een man v,m uit den gegoeden stand on met veel relation te Parijs, dan komt het tevens voor dat iiij zich om niet ge noodzaakt te zijn te bekennen dat hij de stad niet kon veria'en, te Luis opsluit on al leen bij nacht cn ontijden de deur utikomb liet behoort immers nu eenmaal tot den goeden toon de stad uit te gaan. Vroeger begon de uittocht der aanzienlijke families dadelijk na den Gmnd-lV.x, doch sinds dit sportief evenement een weinig vervroegd is kan men juist niet meer zeg gen, zooals jaren geleden,.qu'il n'y a plus personne h Paris", wanneer het ongeveer na 10 Juni heeft piuots gehad. Tegenwoordig wordt Parijs dus eerst tegen het begin van Juli door de aristocratie verlaten, maar niet later, daar velen de feestviering van 14 Juli met al de volksvermaken en de herrie er aan verbonden, wenschen te ontloopen. Er blijven dus over de minder bedeelden, die zich tegenover niemand behoeven te ge* neeron, wanneer ze tijdens de bondsdagen in do hoofdstad worden aangetroffen. Hun vacantie bestaat in een vrijen Zondag. Dan verlaten ze bij duizenden en duizenden de stad om in den omtrek wat versche lucht op te doen.. In de «.■«middellijke nabijheid zoo wel als tot een uur sporens afstand van Pa rijs zijn alle omstreken bezet met burger- en werkmansgezinnen, die met proviand beladen, den dag buiten lijn gaan doorbrengen. En indien men des anderen daag» in welk boseli ook bij Parijs wandelt is het een eigenaardig schouwspel de spnen te zien van dat Zon dags-kampement, bestaande in verspreide kranten cn papieren, die als tafellakens heli- ben dienst gedaan, stukken van flesschen, leege sardineblikjes en overblijfsels van eet waren. Zelfs in het Bois de Vinccnnes en hot Bois de Boulogne. Tiet ia of de gansche bevolking een reuzcnmaaltijd op liet mos heeft gehouden, doet onwillekeurig denken aan primitieve tijden. Zondagsavonds van 10 tot 12 uur is het aan alle stations zoo vol dat men bijna dood gedrukt wordt. Heel een volk keert terug naar de groote stad in de benauwde atmosfeer der kleine appar tementjes en dakkamertjes. Mannen sleepen kinderen, kinderen sloepen lecsc manden en netten, vrouwen drukken slapende zuigelin gen tegen zich aan, leder is afgemat en schijnt toch voldaan. Men heeft twaalf uur lang adem gehaald in oen dampkring, niet door den altijd over Parijs hangenden stof nevel bezwangerd. Zulk een tochtje acht of tien maal des zomers herhaald is een vacantie, die mis schien nog voordeeligcr cn heilzamer is dan een rei blijf in een zeebad naar de mode, waarheen de groote Parijsche wereld emigreert of een logies in een klein kustplaatsjc, een zoogenaamd ..petit trou pas cller,,, waar de gebruiken der gioote wereld nageaapt wor den. Toch is Parijs des zomers oen treurig Do rado voor hem, die het niet verlaten kan. 't Is waar dat do verbeelding hem, die in staat is zich er aan over te geven, veel ge mis vermag te verzachten. Er bestaan van die verharde Parijzenaars, die hun stad voor geen Eden zouden verruilen, zelfs niet bij SOo Fahrenheit. Zoj dc bekende schrijver Willy (Gauthier-Villars). indien het hem althans ernst is met een interview dat een redacteur der aardige Wekelijksehe Revue „Madame et Monsieur" hem heeft doen ondergaan. Daarin beweert hij en hij heeft zich op de verschillende plaatsen, die hij noemt, laten fotografeeren om te laten zien dat hij de waarheid spreekt daarin beweert bij dat Parijs een universeele stad is en dat Co lumbus er verkeerd aan deed Amerika le ontdekken. Want, zegt hij, Parijs bevat de gelieele wereld in zich. In plaats van de Alpen beklim ik met grooter genoegen de Butte Montmartreop jacht behoef ik niet te gaan, want op het Champ de Mars en in de voorsteden .slaan genoeg schietfentjes. Op een Seine-boolje ben ik even goed als op een jacht. De lage brcede benedenkaden aan de Seine zijn me liever dan het zeestrand. Aan de publieke fonteinen is het beter drin ken dan aan een ijzerhoudende bron en het Bois de Boulogne is me een oerwoud. Aldus denkt de schrijver van de verschil lende Claudine's er over of liever zegt hij er over te denken ten behoeve van een hu moristisch tijdschrift-artikel. In één opzicht heeft hij echter stellig gelijk. Om modder baden te nemen behoeft men niet naar Dax te gaan, roept hij uitde altijddurende wer ken van den Metropolitain-spoorweg geven aan sommige wijken van Parijs o.lles wat men redelijkerwijze van een modderbad kan ver langen. Met dat al cn in weerwil van het respect, aan den groolen humorist verschuldigd, is Parijs een treurig zomerverblijf voor hen, die er hun brood verdienen. JUVENIS. Gezant van Servië te 's-Gravenhage. Reuter seint uit Belgrado: Ambtelijk wordt aangekondigd, dat Me- litsjevitsj, gezant van Servië te Londen, ook als zoodanig te 's-Gravenhnge is benoemd. Consulaten. Bij Kon. besluit van 21 Mei is aan den beer G. Birkhoff, consul der Nederlanden te Chicago, de persoonlijke titel van consul- generaal verleend. Aan den lieer II. Blyth Hammond, vice- consul der Nederlanden te Ramsgale en Margate, is, op zijn verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend, onder dankbetuiging voor do langdurige door hem bewezen dien sten. De waarneming van het vice-consulaat is opgedragen aan den vice-consul te Dover, don heer E. A. Marsh. („St.-Ct.") Onze Marino. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr.Ms pantserdekschip Friesland". onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Snethlage, '12 dezer van Nieuwediep naar zee vertrokken, ter aanvaarding van den oefeningstocht in de Noordzee en de Noordelijke IJszee. (»St-ct.") Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van landbouw, nijverheid en handel zal op Woens dag 18 dezer niet plaats hebben. Minister Krans. De Minister van "Waterstaat, de heer Kraus, is gisteren, Donderdagavond, met den Parijschen trein te 9 uur in de residen tie teruggekeerd. Minister Kraus heeft heden het beheer van het Departement van Waterstaat van minister mr. Veegens overgenomen. Minister Kraus zal na zijn terugkeer uit Chili een bezoek aan Terneuzen brengen in verband met de voorziening in het gebrek aan voldoende los- en ligplaatsen in deze haven. („N. Cl.") Personalia. Door den Gemeenteraad te Rolterdam is gisteren tot adjunct-heelkundige aan het ziekenhuis' aldaar benoemd de heer dr. J. Loopuyt. Stenografen der Staten-Generaal. De gemengde commissie voor do stenogra fie uit de heide Kamers dor Staten-Gcneraal heeft besloten Aan den heer J. Boudewijnsc eervol ont slag te vcrleenen uit zijn betrekking van directeur der stenografische inrichting, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, aan de inrichting bewegen te benoemen; tot directeur der inrichting, den lieer D. W. P. Kouskamp, thans onder directeur; tot onderdirecteur den heer G. J. D. C. Goedhart, fanus stenograaftot steno graaf, den heer H. J. van den Berg, te 's-Gravcnhage, alles met ingang van den dag, volgende op d.en, waarop de zitting der Slaten-Generaal van 1905/190G zal worden gesloten. De gemeenteraad van Scliiplnlden. Naar aanleiding der werkstaking van de raadsleden der gicmeenle Schipluiden, heb ben Gedeputeerde Station aan den burge meester bericht, dat. zij de besloten raads vergadering, welke Vrijdag van deze week gehouden wordt, wenschen bij te wonen. Eatli. Soc. Actie. In de Zondag 1 Juli te 's-IIage gehouden vergadering van het dioc. comité voor K. S. Actie in het Bisdom' Haarlem, werden tot toegevoegde co unieleden gekozen de hoerendr. C. A. L. Rademaker, mr. J. G. Schövinck, mr. E, van don Bogaert, D. M. Lange, te 'Amsterdam, mr. E. II. Re- gout, luitenant L. van der Steen, Den Haag, mr. P. J. M. Aalberse, le Leidon, B. J. Grobbeti, te Dordrecht, en mevrouw J. M. Burcksen, te Rotterdam; die allen hun be noeming aanvaardden, de laatste tevens als penningmeesteresse. Directeuren van gemeentewerken. Gisteren en heden vergaderden in het ge bouw van de Rotterdamsche Diergaarde de directeuren cn adjunct-directeuren van ge meentewerken uit de voornaamste plaatsen des lands. Nadat de directeur van gemeente werken te Rotterdam, de heer G. J. de Jongh een voordracht had gehouden over de stadsuitbreiding, volgde een rijtoer, waarbij een bezoek werd gebracht aan het gemeente archief, vervolgens aan de nieuwe Hoogere Burgerschool aan de 's-Gravendijkwal, het nieuwe armhuis bij het Middellandsplein en werd ook een der lagere scholen bezocht. Heden had een boottocht plaats door de havens nadat vooraf de onder-directeur van het stads-timmerhuis, de heer Nobel, toelich tingen over de havenwerken cn droogdokken had gegeven. In den namiddag werd de Elcctrischc Centrale bezocht. Troelstra en Schaper over het arbeidscontract. De belangstelling om nog eens over het Arbeidscontract te hooren spieken, bleek vrij groot, zoodat de zaal van „Planeius" goed gevuld was, echter niet zóó overtalrijk als men 't van sociaal-democratische vergaderin gen gewoon is. Mr. Troelstra had den trein gemist on zoo verkreeg dc heer J. H. Schaper het eerst het woord in deze vergadering^^ die uit ging van dc Federatie Amsterdam der S. D. A. P. Spr. ving aan mot cr op te wijzen, dat er op het gebied van arbeidswetgeving in ons land nog weinig gedaan is, en wat speciaal de regeling van het arbeidscontract aangaat, bet ontwerp, door de Tweede Ivamer aange nomen, is er niet een als men gevraagd heeft. Wél liberalen en radicalen hebben cr om ge vraagd. Men wil echter een publiekrechtelijke be scherming van den arbeid en ook dc arbei ders van alle partijen wenschen iets anders. Genoemd werd, wat de sociaal-democraten steeds hebben gevraagd en opgemerkt, dat het aangenomen ontwerp niet betreft den in houd van het arbeidscontract, doch slechts den juridickon vorm. Alios is hier een kwes tie van beding en alles lost zich op in dit eene dat de arbeider procedeeren kan tegen zijn patroon, dat hij zijn betrekking opzeg gen kan, met 'cn zekeren termijn, 't Ge heelc ontwerp is voor den arbeider oen mystificatie. Na deze inleiding volgde een critische be spreking van verschillende hoofdzaken uit het aangenomen ontwerpspr. erkende, dat er kleinigheden zijn, waardoor eenige ver betering is verkregen, doch daartegenover werd op verschillende gebreken gewezen. Ook werd besproken de houding der ver schillende partijen en nagegaan hetgeen de sociaal-demoeraten hebben gedaan. Men heeft zich gehouden aan de sociaal-democratische lijn, om goed tc keuren wat een verbetering is, cn te weigeren, wat ten nadecle van de arbeiders isdat was, ten slotte, het ont- werp-arbeidscontract en daarom stemden de sociaal-democraten tegen. Door mr. P. J. T r o e 1 s t r a, inmiddels ter vergadering verschenen, werd in le in leiding zijner rede erkend, dat in den be ginne c!e zoo gewenschte en noodige homoge niteit tusschen de sociaal-democratische Ka merfractie en' de partij scheen zoek te zijn. Doch ook kon spr. 't met voldoening uit spreken, dat, hoe verder de behandeling van het ontwerp zich ontplooide en hoe meer de zaken er Jn bleken te zijn, die niet waren, zoooals men die wenschte, er omtrent de ma- terieele onaannemelijkheid van het ontwerp tusschen de Kamerfractie en de partij volk •- men homogeniteit bleek te bestaan. "Vervolgens trad spr. in een nadere be schouwing van het onderwerp cn behan delde allereerst de inschakeling, in het Bur gerlijk Wetboek, daarna de twee kwesties van het staangeld en van de werkstaking, in verband met den opzegtermijnin beide 'nat ste vonden de sociaal-demooralen bun sterk ste wapenen voor den strijd tegen dit ont werp. Spr.'s conclusie was, dat het arbeidscon tract-ontwerp een aanslag is tegen de werk staking, tegen de vrije beweging der ar beiders. Daarna besprak ook mr. Troelstra de hou ding der verschillende partijenvoorname lijk richtte spr. zich tegen de vrijzinnig-demo craten. Bij het debat word protest vernomen tegen dc critiek, door dc sprekers uitgeoefend op liet agitatie-comité tegen het arbeidscontract. Eerst kwam de beer Van de Wal, die lid was geweest van dit agitatie-comité, betoo- gen dat de heeren Schaper en Troelstra de actie van het comité gebroken hebben. Toch was die actie gerechtvaardigd en luid zij volgehouden moeten worden tot liet einde. Het goede in liet aibeidscontract is alleen te krijgen als de arbeiders sterk staan. Ook mr. Hendels had het woord ge vraagd. Deze merkte op, dat. waar de hou ding van het agitatie-comité gecritiseerd is, waarbij de partij loch was aangesloten, ook het standpunt der partij was gecritiseenl en daarom wilde spr., dat standpunt in een ander licht stellen. Men heeft zich n.l. ge plaatst op het standpunt, dat een uitsluitend burgerrechtelijke regeling uiteraard moest leiden tot een volslagen slappe en onvoldoen de regeling van eLzc zaak. Ook spr. staat op het standpunt om aan te nomen wat goed is, doch hier is de «tof zoo ontzaglijk groot en het voordeel zoo mis selijk klein. Doch merkt spr. op, er was hier, hij de sociaal-democraten meer een misverstand dan ren verschil van meening de schuld lag echter niet bij het comité van actie. Maar liet misverstand werd opgeheven, op waar eind goed al goed was geweest, hoopte spr., dat men voortaan bij alle acties eendrachtig zou opgaan. Na repliek werd de vergadering omstreeks 12 uur gesloten. D# overgangen aan de H. B. S. De uNieuwe Schiedamsehe Courant", die den uitslag der overgangen aan de H. v* school een dag later vermeldt dan wij, dcn uit slag nog op den dag zelf onder laatste nieuws opnamen, voegt in een noot daarbij de vol gende mededeeling ontvingen deze mededeeling gi»ter- x> middag omstreeks 5 uur, te laat dus om rnog in ons nummer van gisteren op te rnemen." Ter voorkoming van verkeerde conclusion willen wij naar aanleiding daarvan mede- deelen, dat ook wij die opgave zeer laat ont vingen, een onvermijdelijk gevolg van het feit dat het reeds ver over half vijf was alvorens de uitslag was bekend gemaakt en toen nog de lijsten voor de Pers moesten worden gereed gemaakt. Wij hadden echter wetende welken prijs er wordt gesteld door belangstellenden op publiceering den zelfden dag maatre gelen genomen waardoor niettegenstaande de late ontvangst de opname dien dag nog mogelijk werd. Dc heer K. J. van Erpecum heeft, wegens hot verlaten dezer gemeente, ontslag geno men met ingang van 1 October a.s. als ad ministrateur dor fondsen herkomstig van hot Oude Manhuis. De schutsluis. In ons nummer van gisteren hebben wij medegedeeld dat een proef is genomen mot een losse afschutting In de sluis, waar binnen het water door de nieuwe stoonv- spuit werd weggepompt. Deze proef isi naar wensch geslaagd, zoo dat. zoo noodig van tezc afsluiting gebruik gemaakt kan worden om de ge broken potten, waarin de s-luisdcuron rus ten, door andere te vervangen. Wij zeggen zoo noodig, omdat do dui ker heeft medegedeeld dat hjj' die potten wel onder water zal kunnen verwisselen, zoodat dan het afschutten 'en droogleggen niet n o o di g zou zijn. Zijn wij wel ingelicht, dan zullen binnen kort de sluisdeuren uitgenomen en tevens de potten verwisseld worden; et- zal dan een nauwkeurige teekening gemaakt wor den van' de oude deuren, die na dc in zetting der nieuwe potten weer zullen wor- tten ingehangen, waarna de nieuwe deuren naar de verkregen teekeningen zullen wor den gemaakt. Zoodra die voltooid ?jjn, zullen de-oude deuren weer door de nieuwe vervangen worden. Op dio wijze zal het gelieele werk geen noemenswaardige!! hinder aan de scheep vaart opleveren. Zooals, men weet werden eenige maan den geleden sehotbalken aangevoerd om die te gebruiken wanneer er iets met de sluisworken misliep. Hoe dat gebruik zou zijn was voor ieder, behalve voor een paar autoriteiten, een raadsel. Een steenhouwer werd aan "het werk gezet om' groeven in de sluismuren te hakken, waarin deschut- balken dan zouden moeten worden neer gelaten, om een afsluiting der haven te bewerkstelligen. Het geloof in hut. nut dier sehotbalken schijnt thans geheel verdwenen te zjju, want, vergissen wij ons niet, dan is door den Burgemeester last gegeven om met het uithakken der groeven niet voort te gaan, doch dc reeds' gemaakte gleuf weer dicht te métselen. Is- dit juist, dan kunnen wij dit besluit niet andorsj dan toejuichen. Niets is ge vaarlijker dan het vertrouwen op een voor zorgsmaatregel, die niet aan de verwach tingen kan beantwoorden. De aangeschafte balken zullen allicht wel weer een besleiiniming krijgen, zoodat de schadepost dan eenigszins zal verminderen. M. t. N. t. 't A. Do vergadering van hot Dept, Schiedam der Mij. tot Nut v. 't A., gisteravond ge houden, mocht zich ditmaal verheugen in een vrij talrijk publiek. Blijkbaar had het ernstige woord van het bestuur op het con- vocatiebiljcl de leden uit hun laiser aller op geschrikt. Mogen zij daarin niet weder terugvallen. Van verschillende zijden werd getuigd dat men er groote waarde aan hechtte dat het departement hier blijft voortbestaan en dat he bestuur het volle vertrouwen geniet. De eere-voorzitter, dr. Vaillant, was dooi de mededeeling van liet bestuur zeer ge troffen geweest, doch het deed hom genoegen dat velen thans ter vergadering waren ge- kpmen, waaruit Heek dat dc leden voor dc Maatschappij nog levendig sympathie gevoel den. Hij hoopte dat een opgewekt vereeni- gingsleven in het departement zou heerschen. Bij de behandeling der agenda werd de begrooting voor het jaar 1906 goedgekeurd, terwijl uitvoerig gesproken werd over punt 4 der agendaliet is wenschelijk dat ook in Schiedam een Yereoniging of stichting tot stand komt tot duurzame verzorging van minderjarigen, volgens de kinderwetten. Wc! neemt hot Diaconiehuis 'hier een enkele maal een kind op, maar dit kan niet in de behrufte voorzien. Algemeen bleek men wel sympathie voor liet denk beeld te koesteren. Ten slotte vereenigde de vergadering zich met een voorstel waarin werd toegezegd dat de heer mr. D. Lodder deze zaak zou onder zoeken en een rapport zou uitbrengen. Bij de verder nog gebonden besprekingen werdeg verschillende wenken gegeven die misschien kunnen leiden tot een meer opge wekt leven in het departement. Met een woord van opwekking' werd de vergadering gesloten. Tegen M. J. G., alhier woonachtig is proces-verbaal opgemaakt als vermoedelijk bedrijver der vernielingen op de R.-IL be graafplaats alhier.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2