Meid-alleen, JONGENS BENEDENHUIS, TE HOOR met 1 Anstts, HOUTVERKOOPING. Tweede Broodbakkerskneeht, Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Diefstal. Koloniën. Laatste Nieuws. Handel en Bedrijf, Heden Beursvaeantiedag, Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. Jingcn, 'Inn doen wij geen mocilc meer oin onze bewondering on vereering in woorden uit te spreken, munr wij buigen eerbiedig liet hoofd en stamelen met een traan in het oog: IIij is ons aller meester en zal dat blijven. De menigte zijner meesterstukken, over de geheele beschaafde wereld verspreid, recht vaardigen dat oordeel en wanneer wij binnen enkele dagen de Nachtwacht of de Staalmees ters in volle glorie goed verlicht weder aan schouwen in het Rijks-Museum te Amster dam, dan verheugen wij ons en zijn dankbaar, dat dat groote Genie in Leidon is geboren en in Nederland heeft gewerkl. Nederland was en is trotsch up zijn kunstenaars. Naast Rembrandt 011 Frans üai.-, eon Jan Steen, een Delfter, v. d. Meer, een Ilobbemn, een Gerard Don, van der Helst, Cuyp, Ruysdael, Ostadc, allen schilders, die zooveel hebben bijgedragen tot de glorie van de Noderiand- sclie kunst in de 17de eeuw. Latere geslachten hebben dat voorbeeld hunner voorgangers gevolgd en gewerkt on gestreden op kunstgebied ter eeie van hun iand, en geëerd door hun tijdgenooten. Ik noem slechts Bosboom, Mauve Maris, enz. Onze geëerbiedigde Koningin sprak eens deze schoone woorden: „Een klein Volk kan groot zijn door zijn daden, en een Volk, dat zijn groote mannen eert, is oen groot Volk, Welnu Laten wij dan, èn heden èn morgen, ja, ten allen tijde, Rembrandt van Rijn eeren en vereeren! Juichende op zijn 300-jarigon ge boortedag, omdat hij was de grootste onder rde grooten, de Koning Her Schilders, ons aller Meester. Na deze schoone rede, die luide werd toegejuicht, had de overdracht plaats van het monument aan de- gemeente 'Leiden, namens het Rembrandt-Comilé door 'den voorzitter, Mr, Dr. J. C. Ovcrvoorde. De heer O vervoorde betuigde zijn op rechten dank aan hen, die de commissie steunden, in 't hijzonder aan den kunste naar Dupuis. Hij! richtte het verzoek aan den burgemeester om voor de gemeente het beeld te aanvaarden, aki een herinne ring aan Leiden's! grootheid. De Burgemeester, Mr, N. "de Ridder, aan vaardde daarop het gedenklocken namens de gemeente, met een toespraak, waarin hij zei, dat hem zelden, een eervoller op dracht te beurt viel. De Raad der stad Leiden zal iedere gelegenheid aangrijpen om Ncerlands grooten meester opt het ge bied der schilderkunst, om de nagedach tenis van Rembrandt Ilarmonszoon van Rijn te eoren. De burgemeester sprak ziijn erkentelijkheid uiL voor de oprichting van het keurig monument. Daarna viel het zangkoor in en bracht ten: gehoore de bekende Rembrandt-feest- zang van Joh. ,T. Verhuist, woorden van Dr. Heije, welke mede luide .toejui ching uitlokte. Een bloemenhulde werd gedurende den feestzang gebracht in "den vormr'van liet strooien van bloemen! en hel" ncderlcggen van kransen aan den voeb van liet ge denkboeken door vertegenwoordiger*! van en namens een 16-tal kunstvereenigingen in' Nederland. H. M. en Z. K. II. verlieten daarop het feesterrein', maakten een rijtoer door de voornaamste wijken dor. stad ontstopten af aan hot Gemeentemuseum „De1 Laken hal", waar de aldaar georganiseerde' ten toonstelling van kunstwerken van Rem brandt en diens belangrijkste tijdgenooten en lee'rlingen m'et veel belangstelling werd bezichtigd en gaven' 'daarover herhaalde lijk hunne hooge, bewondering' Le kennen. Omstreeks 4 uur verlieten de vorstelijke bezoekers het Gemeentemuseum' en bega ven! zich' naar, het station'; om| van "daar weder de gemeente Leiden te verlaten. Do tentoonstelling word nal liet vertrek van II. M. en den! Prinsi voor hot publiek geopend. 'v r In de Lakenhal zijn geëxposeerd in do voorzaal ruim' 10Ö oorspronkelijke etsen' van Rembrandt. De groote kunstzaaï der Lakenhal' be vat behalve ruim' een ÖO-tal schilderstuk ken van Rembrandt,' stukken' van' 'ijndore oud-Hollandschc meesters. In 5, zalen van het academiegebouw' zijn, ontelbare, etsen en teekeningen tentoongesteld^ welke als t ware voor 't meerondeel! de wordings geschiedenis der schilderijen van den groo ten mees tor mogen! worden, geacht. (Wij komen op de jon toonstelling' zelve nader terug). De' kermesse d'été op don, Burght mocht' ook heden zich' in clrukl bezoek eri groote belangstelling verheugen. i Met het oog op do Rembrand tfecstcn lio- heden een aantal extra treinen van de Roll. Sp. uit den Haag naar Leiden. Voorliet vertrek der Ministers en andere autoriteiten daarheen was 'n extra trein ton 12.40 be stemd. Minister Vecgons bozoclilj heden «te tentoonstelling 1e Leeuwarden en was daardoor verhinderd de feesten te' Leiden bU te wonen. A™ I'M gebouw van Pulchri Studio tc s-Gravenhage werd ter gelegenheid van do Rembrand Ifees ten de'vlag uitgestoken. Prof Kraus in Ciiiu. Bij wat de „Stand." schreef, naar aan- djding van de tafelrede van prof. Kraus L,01 o vertrek uit Chili, teekent nu do Dhr,-Hist. „Ncderl." aan: i,Misschien zal de heer Kraus antwoor- «eh: juist'omdat ik dit niet in het Parle ment, maar op een officieel festijn' in.' den vreemde zeide ,moet gij mijn woorden niet in dien zin opvatten, en daarin niet een staatsrechtelijke verantwoording Van den Minister zien; ik heb niet het odium, dat mijn daad in Nederland moest wekken, van mij willen afwentelen door mij achter do Roningin te verschuilen, maar ik heb dc waardoering, die mijn daad in Chili moest vinden, willen aanwenden tot ver hooging van den luister der Nederlandschc Kroon. Dit was althans onze eerste indruk toen wij den Toost lazen. Zoo dit juist is, dan is het misschien jammer, dat de toost naar Nederland overgebriefd is, daar ze hier, in staatsrechtelijk licht bezien, een verkeerden indruk moest maken, ja, den schijn wekken, alsof de heer Kraus aan het Chileonsche festijn alsnog de heeren 't Hooft en Kolkman ging beantwoorden." Door politikken ii.vat verblind. De (anlircv.) „Rotterdammer" zegt 'Van de benoeming van mr. dr. Struycken tot hoogleeraar aan de Amsterdams the Uni versiteit, dat deze niet zonder horten of stooten ging. Het blad vervolgt dan: „Wat in do geheime zitting is voorgeval len, is ons natuurlijk onbekend. „Doch in de publieke vergadering wil den de radicale vrijzinnigen, n.l. de vrij zinnig-democraat mr. Van den Bergli en de "socialist Tak, 'do benoeming nog een poosje aanhouden.'wijl de voordracht nog slechts zoo kort geleden, was ingediend, „Prof. Fahius achtte daarvoor geen re den te bestaan en verwees naar antece denten, waarna "de meerderheid van den Raad den heer Struycken verkoos. „Het is waarlijk gelukkig, dat de benoe ming doorging. „Bij uitstel zohclen dc radicale vrijzin nige heeren hun medeleden hebben „be werkt", en wij geven er ons hoofd niet voor, dat dan mr. Struycken en niet bijv. mr. Schepel zou zijn benoemd. „Het juk der vrijzinnigen is zwaar ook YiKg henzelf in hun partijwezen. „Thans stemden vele vrijzinnigen een voudig volgens de voordracht), e.n benoem den alzoo een Roomsch-Katholiek tot hoog leeraar te Amsterdam. „Dit moge aan vele vrijzinnigen enniet- vrijzinnigon vreemd toeschijnen. „Maar zouden dan de publieke univer siteiten alleen het liberalisme mogen die nen, en haar leerstoelen uitsluitend door liberale hooglecraren mogen worden be zet?" „TIcL Vad." merkt naar aanleiding daar van op Op deze beschouwing!, waaraan slechts wantrouwen en zucht naar verdachtma king ten grondslag ligt en "die verder met weinig nadenken is .opgebouwd, passen deze vragen: Zou de sociaal-democraat Tak uitstel hebben bepleit, mode te kunnen „wer ken" voor de benoeming van een liberaal hoven den Katholiek? Maar vooral: Neemt de „Rotterdammer" aan, dat de „vele vrijzinnigen", die nu aan mr. Struycken ïiUn stem gaven, na „bewerking" door hun partijgenootcn, in een volgende vergadering "op een liberaal zouden hebben gestemd, terwijl zij nu aan den Roomsch-Katholiek do voorkeur gaven bover. een geestverwant? De redactie der „Rotterdammer" be hoeft hier heusch haar hoofd niet ie ver wedden. Wanneer zij dit Slechts gebezigd had om do benoeming te overdenken, vrij van politieke hij-overwegingen, die hierze- Jter niet ïn het spel kunnen zijn geweest, zoo ware dit leelijke stukje zeker in de pen gebleven. De Beurs te Amsterdam. De correspondent van do „N, Ct." te Amsterdam meldt: Hot onderzoek naar de fundeering der Beurs is, na een 'derde ontgraving aan de Dambakzijde, geheel beëindigd. Naar wij van. bevoegde zijdo vernemen, is de fun- decring juist geconstrueerd en in orde be vonden. Vast staat, dat do commissie bij haar onderzoek geen 'foulon of afwijkin gen in de fundeering hooft kunnen ontdek ken die als oorzaak van het scheuren kunnen worden aangewezen, en ook geen der scheuren strekte zich tot de fundccring uit. Blijft altijd de mogelijkheid, dat bij voorbeeld door de geringste werking ook m'aar van de op do palen liggende houten platen (onder het zware gewicht) de hooge muren scheurden, maar te constateeren valt dit niet. Ilel rapport, zoo vernamen wij voorts, zal nog wel wat op zich laten wachten, want 'de commissie ziet zich voor een groote moeilijkheid geplaatst, n.l. om dc -oorzaat van het scheuren vast te stel len, v-oordat zij definitieve aanwijzingen tot restauratie van het gebouw kan geven, want aan den val van de Beurs of aan afkeuren denkt geen enkel commissielid. Een honderdjarige. Te Tilburg vierde gisteren mejuffrouw de weduwe Anna Cornelia van Gorp wonende in de Reitsche Hoeve en bekend onder den naam van nAnnelie uit de Hoeve" haar 101 en verjaardag. Trots haar hoogen leeftijd geniet Anneke een goede gezondheid. Typografen Door de Kamer van Arbeid voor de Druk- kersbedrijvon te 's-Gravcnhngo werd op verzoek van de afd. 's-Gravenhage van don Nederlandschen. Drukkersbond en van de Gezellenvercenigingen „Prudcnlia et Can tate" en „Door Eendracht 't Zaam Ver bonden", tot de verschillende patroonsin de drukkersbedrijven nogmaals het verzoek gericht om opgave te doen van hot door hen aan hunno gezelion verstrekte loon en van de andere op hunne Werkplaatsen gel dende arbeidsvoorwaarden. 27 patroons van «re 50 tot wie hef ver zoek gericht was, vulden de desbetreffen de formulieren in. Van deze 27 voldoen de volgendon aan de door de Kamer van Arbeid indertijd ontworpen loonregeling: Algcmecne Landsdrukkerij, F. J. Belinfante, Drukkerij „Nieuw Leven", Drukkerij1 „Trio", A. J. C. M. Trentrop, Gebr. Guinta d,Al- bani, fa. T. C. B. ten Ilagen, „Het Vader land", J. Hoekstra, en Co., Humanitas, Lank- hout en Co., Gebr. van Langenhuijzen, J. H. Th. Lureman, Mouton en Co., Ned. Boek en Handelsdrukkerij^ v. h. Smits, Ph. Simons en Co., (alleen voor eigen gebruik), De Swart en Zn., Zuid-JIollandsche Boek en Handelsdrukkerij. Eigenaardig Een eigenaardig maatschappelijk verschijn sel, is het wel zegt de „Zutf. Crt." dat gis teren het toelatingsexamen voor het Gym nasium aldaar werd afgelegd door acht meisjes en drie jongens. Landverhuizers. Het s.s. Potsdam" der Holl Amerika Lijn vertrok heden van Rotterdam naar New-York met 278 kajuitspassagiers en 1544 landver huizers. Rijk beloond. Door mevrouw v. A. te Monster werd een gouden ring verloren. Deze werd govn- den door een meisje uit Terheide, die Hij te rugbezorging 25 a's belooning ontving. Men meldt uil Delfzijl aan d-e „Prov. Gron. Courant": Volgens hier ontvangen particulier telegram zijn gisteren van Gro ningen met het stoomschip „Baron Ron- gers" Delfzijl gepasseerd 3 Duilsche hoe ren (vluchtelingen), die zich te Wilhelms- 'haven hadden schuldig gemaakt aan dief stal van pl. m'. 30,000 maxk. Door dc po litie werd le Delfzijl een onderzoek inge steld of deze passagiers daar mogelijk wa ren ontscheept, doch zonder resultaat. De boot was bestemd naar Nordorney. Lijk gevischt. Uit dc Kralingsche Plas werd gistema- middag opgevischt het lijk van den 27- jarigen kantoorbediende Th. J. A. W., wiens aanhouding verzocht was tor zake ver duistering van f 1700 ton nadcele van den graanhandelaar P. B. Briejer, te Rotterdam', liet lijk is naar Crooswijk overgebracht. Politic-zaken. Uit een der collegezalen van de ge meentelijke universiteit le Amsicidam is, vermoedelijk reeds eenigen tijd, geleden, ontvreemd een herinneringsmedaille, van godloven zilver, op de eone zijde hot wa pen dor gemeente, met de leeuwen, waar onder dc woorden: „Academia Amsleloda- mensis in ill Athenaci locum successit 1 (1 Oclob. MDCCCLXXVII" gegraveerd, en aan de keerzijde drie vrouwenfiguren, voor stellende de faculteit der Godlccrdhoid, der Rechtsgeleerdheid en der Geneeskunde. Dc medaille was bevestigd op een pa neeltje, mot eikenhouten lijstje, groot 0.25 M. in 'L vierkant. De commissaris Van politie in de le sectio te Amsterdam, verzoekt aanhouding en bericht. Uit dc Cathedraal Van Santiago deCom- postella, in Spanje, zijn in den nacht van 6 op 7 Mei jl„ ontvreemd 1 aureool van verguld zilver, 1 beeld van den H. Se- bastiaan met de pijlen van massief zilver, 1 crusifix van verguld koper, versierd met zilveren Christusbeeld cn andere beeldjes. Kostbare steoncn, de twee dwarsbalken wer den versierd met kristallen kruis meteen stukje van het Lignums Crucis (hout van het kruis). Ook hier te lande wordt opsporing ge vraagd. Het busongeluk in Engeland. Over het ontz 'tiende motorbusongeluk bij Crawley zijn nu de volgende bijzonder heden bekend. De omnibus verliet Donderdagmorgen vroeg Londen, om te Orpington een gezel schap van 34 pleizierreizigers op te nemen, die op één dag heen en terug wilden naur Brighton. Den Hsindcross-lieuvcl afgaande, trachtte de chauffeur de remmen aan le zetten. Dc vaart was toen ongeveer twaalf mijl per uur. liet gewicht van den omni bus en de stijlheid van den heuvel schonen te veel te eischen van de remmen, die plot seling braken, zo ulat de bus met razende snolheid den heuvel afvloog. De chauffeur deed zijn best koers te houden, doch was daartoe niet bij machte en de bus, over hellende naar één zijde, rende tegen een boom, met zooveel kracht, dat deze aan splinters vloog. Toen moet de vaart, min stens vijftig mijlen f er uur geweest zijn. Hot tooneel na de botsing was te verschrik kelijk om tc beschrijven. Een half dozijn mensehen was ops! ig dood, de andoren wa ren bijna allen zwaar gewond. Het gekerm en gesteun was hartverscheurend. Acht inenschen waren dadelijk dood, meldt een later bericht, twee werden zoo ern stig gewond, dat er niet aan herstel (e don ken is, terwijl een twintigtal min of meer zwaar gekwetst werien. Een spoorweg-ongeluk. Uit New-York wordt een ernstig spoorweg ongeluk bericht. Een passagierstrein van do internationale sjiporwcgmaatscliappij reed bij East Martinsville in volle vaart tegen een goederentrein op. De botsing was vreeselijk. De eerste passagierswaggon sloeg aan splin ters. Zes personen zijn gedood, 45 .waar, enkele doodelijk gewond. Ook mogelijk. A. Voor mij staan de deuren van de agste finantieele kringen open. B. Zeker om ie er uit te gooien. Een vergissing. Een Engehch generaal had het ongeluk van doof te zijn en het niet te willen we ten, waardoor hij nogal eens tot zonder linge gevolgtrekkingen kwam. Eens van een veldtocht teruggekeerd, ontmoette hij een ouden kennis. Mijn beste kerel, zeide hij, ik ben blij je ucêr eens te ontmoeten. Ik hoop, dat het je goed gegaan is in dc laatste jaren Ik ben gezond, was bet antwoord maar ik heb in dien tijd het groote onge luk gehad mijn vrouw te verliezen. De generaal, die alleen het woord „vrouw" opving, dacht, dat de man kort te voren getrouwd was. Hij klopte hem op den schou der en riep Gelukkige kerel! gelukkige kerel! Znid-Oost»Borneo. De civiele- en militaire resident der Zui- der- en Oosterafdeeling van Borneo seinde 11 dezer: Ik keerde gisteren op mijn standplaats terug; ik bezocht de kampongs aan de Tabalong Kiwa tot Doeroeiaan de Taba- long Kanan tot Moeaia Oeja; het grootste gedeelte der uitgeweken kampong-bevolking meldde zich weer bij het bestuur. Uitgezon den patrouilles legden zes vijanden neer, onder wie bet bcndehoofJ Goesti Boeasan en Panglima Atjeh en namen twee vijan den gevangen buit12 voorladers, muni tie en blanke wapens. Eenlge schuilplaatsen met voorraden zijn opgeruimd. De in den Oost-Doesoen uitgeweken bevolking is ge heel teruggekeerdrust en orde zijn hersteld. Mr. H. PIi. de Kanter. f Men seint ons uit Haarlem Hedenmorgen is plotseling overleden de heer mr, H. Ph. de Kanter, oud-lid der Tweede Kamer, lid der Provinciale Staten van Noord-Holland voor Haarlem, Spoorwegen In Italië. De Italinansche Senaat keurde het wetsont werp goed tot terugkoop van den Zuider spoorweg en de liquidatie van het Middel- landsche Zee-spoorwegnet. Opstootje te Teheran. In de hoofdstad van Perzië, Teheran, had gisteren een botsing plaats tussciien troepen en een groep studenten en nontevredenen". 12 betoogers en 2 soldaten werden gedood. Beurs van Schiedam. ZATERDAG 14 JULI. Officieele noteering van dc Commissie uit de Kamer van Koophandel aan da Beurs. MOUTWIJN: UO per Hectoliter co nr., see der fnst en zonder belasting. ROGGEgeen opgave. GERSTgeen opgave. MATS: geen opgave. Namens de Comm. voor de noteering, D. F. IV. Par«n. Noteering der Verecniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd ie Rotterdam. MOUTWIJN i 10.50 per Hl., JENEVER, -14.50 AMST.PROEF. -16— Da Commissie voor de noteering. MOUTWIJNStemming vast SPOELING f0 80. SPIRITUS: f361/a a fl7l/g. RUWE SPIRITUS: f8.-. AMSTERDAM, 14 Juli. Koffie goed, ord. Java 831/2. Santos 24i/a Sniker kalm. Tarwe niet genoteerd. Rogge niet genoteerd. DELFT, 14 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 49 stapels kaas, wegende te Bamen 16543 KG Prijs f29.50 A f36.50 per 100 KG. HAMBURG, 14 Juli. Koffie. Sopt. 363/4, Dcc. 37J/.,. Mrt 37s/4, Mei 38ih. HAMBURG, 14 Juli. Suiker. Biot- kalm; Aug. 16.80, Oct./Dee. 17.05, Jan./Maart 17.30, Mei 17.60. PARIJS. 14 Juli. Spiritus. Juli fr.Aug. fr. 4 laatsto maanden fr. 4 eerste maanden fr. Uitlotingen. LOTEN VAN BRUSSEL, 2} h fr. 100, van 1886. Trekking 13 Juli. Vervroegde trekking. 4G9e trekking, omvattende 395 seriën, zijnde 9875 obligatiën, aflosbaar 2 Januari 1966. Serie 77301 no. 25 fr. 100,000; serie 4123 no. 10 fr. 2500; serie 67245 no. 2 fr. 1000; serie 957Ö9 no. 9 en serie 109594 no. 13, elk fr. 500. 470e trekking, omvattende,. 395 seriën, zijnde 9875 obligatiën, aflosbaar 2 Januari 1966. Serie 2G18C no. 23 fr. 25,000serie 29404 no. 25 fr. JO00; serie 39725 no. U fr. 500; serie 22500 no. 15 en serie 57465 no. 23, elk fr. 250. 471e trekking, omvattende 395 seriën, zijnde 9S75 obligatiën, aflosbaar 2 Januari 1006. Serie 76810 no. 3, fr. 10,000; serie 13779 no. 5 fr. 1000; serie 111152 no. 21 fr. 500serie 57056 no. 14 en serie 94335 no. 24, elk fr. 250. 472e trekking, omvattende 305 wsriën, zijnde 9S75 obligation, aflosbaar 2 Januari 1966. "Serie 12348 r.o. S fr. 50,000; serie G97G8 no. 21 fr. 2500; serie 114297 no. 10 fr. 1000; serie G1537 no. 4 en serie 71852 no. 11, elk ir. 250. AGENDA. 15 Juli. Rott. Diergaarde, 21/2 uur. Rotterd. Schutterij. 17 D Rott. Diergaarde. 8 uur. Rotterd. Schutterij. 19 S. O. V. Concert Stafmuziek Reg. Inf., Leiden, knpelm. W, v. Erp. 20 s Rott. Dierg. 8 u. Rotterd. Schutterij. SCHIEDAM. Geboren: 12 Juli. Maantje, d. v. C. Mak en C. Gille, Hoofdstraat. Aagje Andrea, d. v. M. Nonnekes en M. Tierie, Nieuwe Haven. 13 Juli. Johannes Antonius, z. v. D. A. Leenders en A. A. Juijn, Stationstraat. Overleden: 14 Juli. Johanna Gerardina van Katwijk, oud 46 jaar en 5 maanden echtgenoot van Jan van Steenis, Lange Achterweg. VLAARDINGEN. Heden geen opgave. MAASSLUIS. Ondertrouwd: A. F. de Wit °n P. Tillema. Geboren: Anna Catharina Cornelia, d. v. G. H. J. Essenberg en M. II. Burka. Jacoba Ca tharina, d. v. J. v. Rees en C. Broos. Peter, z. v. A, v. Leeuwen en N. Struijs. Overleden: J. W. A. Bogtstra, 10 j. J. Smoor, 88 jaar, wedn. van A. de Kok. M. van Seters, 69 jaar, cchtg, van S. Kalma. i OVERSCHIE. Gehuwd: G. J. van Linden, jm. 26 j. en N. Vol lemans, 25 jaar. Geboren: 3 Juli. Johanna, d. v. P. Monster en J. van der Spek. Voor de vele blijken van b clangs telling, ondervonden bij bet overlijden oiLzer ge liefde Moedor, Behuwd- cn Grootmoeder, betuigen wij' onzen welgemeenden dank. Uit aller naam!: ÏI. DE VRINGER Hz. Schiedam, 14 Juli 1906. Tegen Augustus gevraagd een eenvoudige, degelijke DIENSTBODE als goed kunnende koken en netjes -werken. Locn 100, waschgeld 26 en verval. Adres Nicolaistraat No. 74, Den Haag. Gevraagd tegen 1 of 15 Aug. P. G, die kan koken en netjes werken en v. g. g. v is, in een gezin van twee Dames. Fr. brieven Mevr. CRAMER, Voorschotcr- laan 147, Rotterdam. Terstond gevraagd een Adres: 11. J. ZOETMULDER, Kreupel- straal 62, alhier. Aan de Glasfabriek „DE SCHIE" Schiedam kunnen direct geplaatst worden boven 14 jaar, tegen loon steeds bij dag f -1.50 per week afwisselend bij dag en nacht f Ö.50 p. w. en steeds bij nacht f 6.ÖO per week. Lange Haven 138, huurprijs f 15 per maand. Te bevragen bij J. H. VAN DER KLINK, Lange Kerkstraat 25. De Deurwaarder G. S. MONTFOORT is voornemens op Vrijdag, 20 Juli 1906, des voormiddags lO uur, aan den Noord molen publiek a contant te verkoopen eiken- en grenen binten, platen, delen, ramen, kozijnen, deuren, stecnwagqns, brandhout, enz:,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3