STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Gemengd Nieuws. brandt-comitó's, de ministers, autoriteiten en dames en heeren uit de kunstenaarswereld, komende van Amersfoort, Amsterdam, Baarn, Ben Haag, Ilaarlem, Hilversum en Leiden, Ook de Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van den directeur, den eerste luitenant N. A. Bouwman, was met dezen trein mede gekomen. Ten paleize werden de genoodigden ont vangen door de dienstdoende Kamerheeren- ceremoniemeestersterwijl ook de opper- ceremoniemeester graaf van Randwijk tegen woordig was. Kort nadat de gisten bijeen waren in de lanen, nabij de bloemisterij, verscheen H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins dei- Nederlanden met hun gevolg en ving de Cour aan. H. M. liet zich verscheidene genoodigden voorstellen, ook Z. K. H. trad met verschil lende aanwezigen in gesprek. De muziek der Koninklijke Militaire Kapel voerde een met zorg gekozen program uit. Met den trein van 5 u. 3 (stadstijd) ver trokken de genoodigden weder. Tan het Hof. H. M. de Koningin zal ditmaal niet naar Soestdïjk gaan bij gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin-Moeder. Koningin Emma zal den 2-eei Augustus op het Loo doorbrengen. - („Avp.") De ..Zierikzeesche Bode", te Oud-Beier land verschijnende, onder redactie vim ds. M. 11. A. van der Valk. meldt, dat II. M. de 'Koningin voornemens zou zijn, in Juli 1907 de gemeente Zierikzee met een be zoek te voreeren. In verband hiermede zou er sprake zijn om hij vaststelling van de gemeentebegrooiing 1907 een post van f7000 uit te trekken voor noodzakelijke veranderingen in hot raadhuis, Naar do „Lok. Anz." bericht, zal Z. K. H. Prins Hendrik Vrijdag te Schwerin ko men en Zaterdag te Rostock een hondenten toonstelling openen. Consulsten. De heer F. G. O. M. Stodcmamn. inge volge KonmTdijko machtiging benoenul tot vice-consul der Nederlanden te Helsingfors, is 'als zoodanig door de Russische regee ring erkend. Aan den heer Stockmann kan in het Eaigelsch en in het Duitseh geschreven wor den. („Stct") Onze Marine. Uit Nieuwediep meldt men: De proefnemingen met de onderzeescihe torpedoboot ,,Luctor et Eimergo" werden gisteren in het Marsdiep en de Noordzee voortgezet. Bij de lanceerproef voldeed het vaartuig uitmuntend. Een torpedo werd ge lanceerd over een afstand van 350 meters. Bij voortzetting der proeven ontstond een defect aan de machine. Het vaartuig keeide liier met de „Titan" uit zee terug en zal eenige herstellingen moeten ondergaan, voordat de proefneming kan worden hervat. Personalia. Te 's-Gravehhage is in den ouderdom van 72 jaar overleden mr. A. J, Zeeman, oud-lid van den Raad van Justitie te Ba tavia. Vorstelijke Reizigers. In hel Hotel de Twee "Steden te 's-Gra- vèh'hage zijn afgestapt prinses Bariatinsky en .graaf en gravin Chrisstowitch Bou'eneïf met gevolg. Wijziging Grondbelasting. Stbl. no. 176 bevat do wet van 7 dezer, houdende wijziging van artikel 41 der wet van 26 Mei 1S70 (Stbl. no. 82) tot rege ling der grondbelasting. Malson du Peuple. Bij akte van 16 Juli 1906 verleden, ten overstaan van den consulair agent van Italië te 's-Gravenhageden heer B. van den Bosch heeft de Italiaansche zaakgelastigde te 's-Hage, graaf G. delia Torri di Lavagna een terrein geschonken te Spezia, zijne ge boortestad, bestemd om daar het sMaison du Peuple" te bouwen. Deze instelling, die ook te Brussel bestaat, is voor Spezia, de eerste zeehaven van Italië, besproken op het werklieden-congres, dat onlangs heeft geplaats gehad. Rozententoonstelling te Zeist. Gistermorgen arriveerden in Zeist onge veer 150 heeren, allen leden van de Neder- landsche Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde, met het doel hun jaarlijksche bij eenkomst te Zeist te houden, bij gelegenheid van de Rozententoonsteiling. Uit alle deelen des lands waren de leden opgekomen, om dezen dag in genoeglijk samenzijn te slijten. De vereeniging „Nos Jungunt Rosae" opende om twee uur haar tentoonstelling in „Boschlust". De expositie is prachtig. De groote zaal en enkele tenten in den tuin gelijken één grooten rozentuin. Een oppervlakte van ongeveer 300 M2 is bedekt met het schoonste, dat kweekers en ook par ticulieren op het gebied van rozencuituur konden verzamelen. Bezoek van H. M. de Koningin-Moeder. Omstreeks 4 uur bereikte H. M. de Ko ningin-Moeder met gevolg per rijtuig de ge meente Zeist. H. M. werd aan de grens der gemeente ontvangen door den burgemeester, die H. M. was tegemoet gereden, terwijl de dochter des burgemeesters H. M. een bou quet aanbood. Bij aankomst aan Boschlust werd IT. M. ontvangen door het bestuur, dat bij monde van den voorzitter, de heer Budde, IT. M. welkom heette. Een dochter van tien voorzitter bood II. M. een bouquet aan. Nadat de bestuursleden aan H. M. waren voorgesteld, werden de rozen bezocht, tijdens welk bezoek II. M. vele malen van haar ingenomenheid, blijk gaf. Binnen Boschlust werd II. M. met smvolg door jonkvr. van Tets thee aangeboden. Bij het vertrek gaf II. M. het bestuur 'e kennen, dat zij de expositie zeer mooi had gevonden. II. M.'s gevolg bestond uit baronesse van Tttersum, jonkvrouw V. d. Poll en jonkheer v. Tets, kamerheer. Na het bezoek aan de tentoonstelling be zocht IT. M. nog Rethanië en Rusthof, beide herstellingsoorden, het eerste voor jonge meisjes, het laatste voor kinderen. Uitgeleid door den burgemeester, vertrok II. M. met gevolg weder naar Soestdijk. II. M. de Koningin-Moeder kwam met ITanr gevolg om 7 uur, van het bezoek aan de bloemententoonstelling te Zeist, per rij tuig te Soestdijk terug. Pïoy. Staten van Z. Holland. Bij de heden in de vergadering der Prov. Staten van Zuid-IIolland voortgezette behan deling van het Rapport der Commissie om trent herziening van het reglement voor de Zwijndrechtsche Waard, stelde de heer Vis ser voor ook vrouwen toe te laten tot be ambten van het Hoogheemraadschap. Het voorstel werd bestreden door de heeren Krap, Van Namen, Van Bilderbeek en Kor- teweeg, verdedigd door de heeren Limburg, Ruysch, Van "Weel en Visser en ten slotte verworpen met 34 tegen 18 stemmen. Hët reglement werd met algemeene stem men op 5 na aangenomen. Een voorstel tot afwijzende beschikking op het verzoek voor het jaagpad langs de Gouwe onder Waddingsveen werd bestreden door den heer Dolk en door de heeren Van Galen, Vingerling en Patijn ondersteund. Namens Gedep. Staten beloofde de heer Krap den heer Dolk, dat zal overwogen worden de paaltjes, waarover geklaagd is, zoo te plaatsen dat het vervoer met lichte wagens gemakkelijk kan geschieden. Voorts werd overgenomen een motie van den heer Jongkindt waarbij G. S. worden uitgenoo- digd een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid: om een rijweg te maken. Door aanneming, met 24 tegen 23 stem men, van de motie-Dolk werd de afwijzende beschikking van G. S. op het verzoek om het jaagpad ais rijweg te mogen gebruiken, verworpen. Voorts werden aangenomen 'de voorstellen tot voorziening in het plaatsgebrek in de krankzinnigengestichten. Provinciale Staten van Friesland. In de gisteren gehouden vergadering der Staten zijn de tramvoorstellen aan een scherpe bestrijding onderworpen door de heeren Besuijen, socialist, en Nauta, antirevo lutionair. Het financieel beheer der tram werd een zwendelarij als van de „Mindri- netti" genoemd. De socialisten willen het voorschot van 34 ton en een subsidie der lijnen naar Leeuwarden en Groningen aan houden, het comité-Jolles subsidieeren om zelf de Drentsch-Friesche lijnen aan te leggen. Een motie om de zaak uit te stellen werd verworpen. De verdere behandeling der zaak is verdaagd tot heden. Staatspenslonneering. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionnoering heelt zich tot een gro-ot aantal vereenigingen gewend "met verzoek, een aan de Tweede Kamer te zen den motie in s lemming te bijengen, waarin de meening wordt uitgesproken, dat de gel delijke last een er wettelijk geregelde ouder domsverzorging niet. gelegd behoort te wor den op den arbeid, dus niet op de werk gever» en werknemers, doch naar draag kracht hehoort verdeeld te worden over allen, en het recht op pensioen niet alleen Moet ten goede komen aan loontrekkendon, maar ook aan nict-loontrekkenden, zoowel vrouwen als mannen. Middenstandscongres. Door het 3e congres te Leeuwarden van den handeldrij venden en industrieelen mid denstand is een voorstel van den heer Nieuwenhuizen aangenomen om pogingen in het werk te stellen tot oprichting van een museum voor den kleinhandel en klein- industrie, bevattende machines, modellen daarvoor geschikte artikelen tot vermeerde ring van warenkennis, enz. Over coöperatie in den Middenstand kwam men niet tot een beslissing. Dir. bel. IiiToerr. en! Ace. Bij Kon. Besl. zijiq ingevolge do burger lijke pensioenwet, de navolgende pensioe nen verkend, aJs aan: K. Weersma, kom mies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, f618; W| Nusm'eicr of Nusrneójer, kommies lste klasse bij 's Rijks betastingen, f405. FInantleel Nieuws. In de gisteren gehouden vergadering der Oost-Afrikaansche Compagnie werden reke ning en balans goedgekeurd en het dividend bepaald op f 11.75 psr aandeel. MAASSLUIS, 19 Juli. Bij de gisteren door het Departement van Koloniën gehou den aanbestedingen was laagste inschrijver voor perc. 24 divers touw en werk de fa. J. M. v. d. Lely alhier, voor f 1263.50. Bij do te Rotterdam! gehouden eindexa mens doe zuidelijke commissie voor de provincie Zuid-Holland slaagden in de eer ste igroep van de leerlingen der H. B- School alhier mcj. Joh. v. MarleendeheerF.il. Backer. Met ,,Stot." no. 166 is verzonden do afdruk der statuten van de vereeniging „Het Kruisverbond" alhier. Door do plaatselijke commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs is aan alle openbare en bijzondere scholen toegezon den do Rembrandt-portefeuille, om deze in de lokalen op te hangen. Het subsidie dut door Provinciale Staten dezer provincie is toegekend nan de Huis houd- cu Industrie-school voor Schiedam en Omstreken is n i e t 100 zooals onze Hang- schc correspondent ons gisteren meldde, maar f 1000. S. O. Y. Hot concert in de S. O. V. zal. indien liet weer niet toelaat dill, in den Tuin te geven, in dc zaal plaats hebben, lil elk geval zal het, concert dus doorgaan. Door de zangvereenig. „Gemengd Koor" zal, tor gelegenheid van de herdenking van liet 35-jarig bestaan, wat deze vereeniging in het a. s, seizoen hoopt te herdenken, worden opgeroeid „Franchomont de Khl- rahkroma", operette in 3 bedrijven van Mart. Schuil. Bij dc aanbesteding van liet herstellen en verbeteren van lijnen langs den Staats spoorweg tusschen Zntphen cn de Duitsche grens bij Glanerbrug en langs den spoorweg tusschen Almelo en dc Duitsche grens bij Springbiel was de laagste inschrijver de hee ren J. Romijn en L. Bijl, te Schiedam voor f 1213. Vrijdag 27 Juli a.s. vertrekt een goed- koope trein van dc stations Maassluis, Vlaar- dingc-n, Schiedam enz. naar Velsen, Alkmaar en Den Helder en terug. De timmerman Frans1 van Katwijk, wo nende Oude Kerkhof, had gisteren het on geluk, terwijl hij zich op een stelling be vond, die geplaatst is voor den gevel van een pand aim de Broemvest, doordien ecu der stellingplanken brak, te vallen. Hij be kwam daarbij vrij enisitig letsel na.ii het lin ker been en moest zich naai' huis begeven. Gisteravond te 74 uur is op de Koemarkt een 9-jarig meisje dat voor een fiets wilde heenloopen aangereden en gevallen, waardoor zij een lichte verwonding aan het hoofd be kwam en een gedeelte van haar boodschap op straat terecht kwam. De fietsrijder stelde het kind voor het verloren gegane schadeloos. Vanmorgen omstreeks 84 uur is de as van een geladen petroleumwagen „De Automaat" gebroken. Nadat de lading op een anderen wagen was overgebracht, werd de reia vervolgd. Gisternamiddag geraakte een nettenwagen met 2 paarden bespannen aan de Oosthaven- kade in de haven. Bij het aanzetten weigerde een der paarden te trekken, nadat reeds de spaak uit de wielen was getrokken. Het was onmogelijk beide dieren te redden, wel werden in der haast de tuigen doorgesneden, maar het gelukte slechts één te redden, het andere verdronk. De netten en de wagen en de dieren werden met moeite op den wal gebracht. De matroos J. Kornaat viel gisteren door het wegschieten van den loopplank bij het naar boord gaan te water. Hij zwom om het schip heen en werd toen met behulp van touwen door zijn kameraads aan boord gehaald. Rembrandt's geboortedag. Volgens het „N. v. d. D." zou er reden zijn te vermoeden dat de Rembrandthuidigmg op een verkeerden datum heeft plaats gehad en wel dat men Rembrandt een jaar te laat heeft gehuldigd. In het pas verschenen sup plement op het urkundenbuch van dr. C. Hofstede de Groot wordt meedeeling gedaan van een nieuwe vondst n.l. van een exem plaar van Orlcrs „Beschrijvingen der stadt Leyden" (16-11). De Leidsche burgemeester Orlers schonk dit boek aan dr. Hoogeveen, 'den secretaris der stad, die het jaartal van Rembrandt's geboorte 1606 veranderde in 1605. Maandagmiddag hebben Sir Laurens Alma Tadema en de heeren G. van Arkel en A. W. Weissman in de National Galery te Londen een lauwerkrans gehecht aan een der fraaiste portretten van Rembrandt in dat museum. Het ging aanvankelijk niet gemakkelijk toestemming te krijgen, want in Engeland kent men een dergelijk huldebetoon niet. De directeur, Iiawes Turner, was echter zóo ingenomen met het denkbeeld, dat hg bij uitzondering toestemming verleende en er zelf bij tegenwoordig wilde zjjn. De heeren Van Arkel en Weissman, uit Amsterdam, vertoefden in Londen in ver band met het internationaal architecten congres. De vergadering van amateurs mechani cians „Archemedes" heeft heden in villa „Boschoord" aan het Bezuïdenhout te 's-Gru- venhuge een tentoonstelling van werkende modellen van stoom- en andere werktuigen geopend. Aan de tentoonstel!.ng, die geopend blijft tot Maandag 30 Juli, zijn wedstrijden ver bonden, waaraan ook niet-leden kunnen deel nemen. De Unie (Kaapstad) heeft uit Nederland het volgende bericht ontvangen betreffende het bezoek van den heer en mev. Ternooy Apcl aan de Hollnndsch-sprekende steden en grooto dorpen van Zuid-Afriku: Thans zijn we bezig een waarborgfonds bijeen te brengen om een paar goede Hol- lnndsche tooncelspelers in Zuid-Afrika te kunnen doen optreden. Ik heb wel hoop, dat wc hierin zullen slagen. Hun program is opgesteld in overleg met dr. Mansvelt, e. a„ en het ligt in hun bedoeling, in som- O mige dorpen cn vooral voor vereenigingen als Ons Spreekuur e. a. verzen en proza van de beste IloUnmlsehe en" Vlaanisehe dichters en schrijvers voor te dragon en, indien moge lijk, in samenwerking met plaatselijke krach ten, llollandsehe tooncelstukken op tc voeren. De ïBerl. Lok. Anz." ontving van haren correspondent te Straatsburg liet bericht, dat er ernstig sprake is van de instelling van een professoraat in journalistiek en polemiek aan de universiteit aldaar. Uit New-York wordt bericht, dat de zieke Maxim Gorki zich thans bevindt in de vil ia van John Martins, in de Adironback-Moun- tains (Staat New-York). V-oor het kantongerecht alhier werd gis teren door het O. M. 'legen B. Bakker, houwer to Rotterdam; geëischt 27 geldboe ten v;ui f3.weigeus het. in de m,aaml Januari 1906 doen hewoUcn van wonin gen in de Marias trant, zonder dat hom schriftelijke vergunning van B. en W. daar voor was verleend. De verdediger van bokl. vroeg op ver schillende gronden vrijspraak en, mocht de kantonrechter beklaagde schuldig achten, dan vroeg Mj de laagste boete, te weten 27 maal 10.50. Uitspraak over 14 dagen. De vacantiekamer der Amsterdamsche rechtbank veroordeelde heden Jochem Geus tot twee en G, J. Kappenberg, recidivist, tot vijf jaar gevangenisstraf, wegens be- rooving van een gouden horloge met dito ketting en een portemonnaie met geld van den heer de B. uit Haarlem op den Groenen- burgwai te Amsterdam, in den avond van 29 Api'il 1.1., na vooraf hem aangevallen, op den grond geworpen en met een mes verwond te hebben. De eisch was resp. drie en zes jaar. Ned. IIerv. Kerk. Alg. Synode. De 91e vergadering der Alg. Synode werd gisteren door den oudsten in diensttijd der aanwezige predikanten geopend met een toe spraak, waarin ds. C. T. Gronemeijer, pre dikant te Amsterdam, ecu kort overzicht gaf van den arbeid der Alg. Synode os'er de laatste twintig jaren en wees op den be langrijken arbeid, welke dit jaar vei richt moet worden. In plaats van de heeren E. E. Picard en dr. A. II. G. P. van Es, zijn hun secundi de heeren G. E. M. Picard en C. G. Cha- vannes tegenwoordig. Tot president, vice-president en secundus van den vice president worden respectieve lijk benoemd ds. A. G. Loeff, te Dordrecht, dr. II. A. Leenmans Jr., te Ilarlingen, en ds. \V. Ellens, te Usquert. De president aanvaardt zijn taak met een beroep op de medewerking der leden. Het reglement van orde wordt ongewijzigd vastgesteld. De agenda wordt aangevuld. De vice-president wordt uitgenoodigd om hot register van de ingekomen en uitgege ven stukken na te zien. Aan den president wordt opgedragen de verschillende commissarissen te benoemen. De leden voor twee synodi-contracta wor den hij loting benoemd. Er wordt een begin gemaakt met de Ken nisneming van het verslag van de verrich tingen der algemeene synodale commissie over het jaar 1905/1906. Op voorstel van den president wordt be sloten later een grostal op te maken voor de twee vacante plaatsen in Je Alg. Syn. Commissie. Tot afgevaardigde van de Alg. Synode naar het Alg. College van toezicht op het beheer 'der goederen en fondsen der IIerv. gemeente in Nederland wordt benoemd de lieer C. van Dis, tot zijn secundus de heer W. Ellens. Bij het overzicht van 'den staat der Ned. Herv. kerk blijkt, dat de over 1904 gehou den schriftelijke kerkvisitatie het zielental der gezamenlijke gemeenten opgegeven wordt te bedragen 2,493.700 zielen. In het jaar Juli 1905/1906 werden erkend als zelfstandige gemeenten: De weezenkapel te Neerbosch, Glanerburg, Dachstercom- pagnie. Van September 1905 tot Mei 1906 wer den, na afgelegd examen, 61 candidate» ioe- golaten tot do Evangeliebediening. In den cursus 1904/1905 waren 290 stu denten ingeschreven in hel album der kerke lijke hooglceraren. Beroepen: te Klundert ds. A. J. TV. van Ingen te Bei'gschenhoek. Bedankt: voor het beroep te Rotterdam door dr. J. R. Slotemaker de Bruine te Nij megen. Geref. Kerken. Beroepen: te Blokzijl de heer C. A. van Nood, cand. te Alphen a/d. Rijnte Zevenhuizen ds. F. "W. Geerds te Sellingen Ilaarlemsche Frans. Nadat de deskundigen, door den rechter commissaris in deze zaak benoemd tot onder zoek van beklaagden verstandelijke Vermo gens, de hooglceraren dr. G. Jelgcrstna en dr. O. Winkler, een rapport hadden uitgebracht, waarin zij verklaarden tot het besluit te zijn gekomen, dat deze beklaagde is een mis dadig geborene, die krankzinnig is gewor den en dat hij thans is lijdende aan insuniu epilepticu, heeft de rechtbank te Rotterdam, naar de „N. R. Ct." mededeelt, op daartoe strekkend requisitoir van den officier van justitie den man buiten vervolging gesteld. Vermits daarmede de togen Rosier wegens den in den nacht van 2 op 3 Maart 1.1. te Gouda gopleegden diefstal aanhangig ge mankte strafzaak, in verband waarmede hij den 7den Maart 1.1. in het huis van bewaring te Rotterdam werd ingesloten en sedeit ver bleef, was geëindigd, is hij, zooals wij reeds meldden, gisteren naar het krankzinnigenge sticht ie Medemblik, waaruit hij op 20 Fe bruari ontvluchtte, teruggebracht. Gedurende zijn verblijf in het huis van be waring beeft hij van den aanvang Lot het einde volhard bij zijn reeds elders betoonde weigering om gestichtsvoedscl tot zich te ne men, zoodat dit hem tweemaal daags kunst matig door den geneesheer word toegediend. Nopens het door Rosier voor die voedsel- weigering aangegeven motief, vrees voor ver giftiging door het in elke, hem door anderen voorgezette spijs zich bevindend kopergroen, kwamen de deskundigen tot het resultaat, dat die vrees niet is gesimuleerd, maar is uit vloeisel van een bepaald waansysteem. Frans Rosier is gisteren te Medemblik aangekomen en zwaar geboeid naar het Rijks krankzinnigengesticht overgebracht. Keuring van een logger. De commissie voor de herkeuring van den logger SCII 76, bestaande uit den Rijks inspecteur van Scheepsbouw, de experts de heeren Verivey, Van Dam, Figóe en Vlak uit Vlaardingen, De Haas uit Maassluis en J. v. d. Ende, uit Schoveningen, heeft het vaartuig als volkomen betrouwbaar goed gekeurd. De logger is gisteren van de scheepshelling afgebracht en zal heden ter hnringvisscherij vertrekken. Van de oude bemanning zijn alleen de schipper en twee Scheveningers overgebleven. Verder bestaat nu de bemanning uit tien mannen, te Urk en elders aangeworven. De badplaats Schiermonnikoog. Men schrijft van Schiermonnikoog aan het „Ilbld." De geruchten, die eenigen tijd geleden hier de ronde deden, als zou de eigenaar van 't eiland Graaf Bernstorff 't badhotel hebben verkocht, doch die toen nog van allen grond waren ontbloot, hebben zich heden tocli bevestigd. Van wel ingelichte zijde verneemt men, dat 't badhotel met een belangrijk stuk duingrond, „pl.m. vijftienhonderd me ters", gelegen aan de westkant van 't eiland, in handen van eenige Duitsche heeren is overgegaan, zoodat er nu alle hoop bestaat, dat een maatschappij, hier de badzaak eens flink zal aanpakken en doorzetten en Schier- monigook, dat als schoon eiland, algemeen wordt geroemd en gezocht, eindelijk weer eens een goede piaats als Noordzee-badplaats zal innemen. liet ongeluk op de Bellona. Omtrent het ongeluk ann den Tesscl- schen wal, kan ter opheldering nog hot vol gende worden gemeld „De vlet van de stoomkanonneerboot „Hef- ring", die door liet ongeluk werd getroffen, was naar het op korten afstand liggende instructieschip Bellona gezonden met een koortslijder, die door den officier van ge zondheid van de Bellona moest worden be handeld. Dc vlet kwam langs zijde van het instructieschip cn juist was de zieke uit de vlot op het schip overgebracht, toen het ongeluk gebeurde. Dc hoog boven de vlet in de davits van de Bellona hangende sloop schoot door het overgaan van een handel los en kwam juist op dc vlet neer, met het vermelde gevolg. De omgekomen matroos le kl, Resseler is 22 jaar oud, ongehuwd en uit Amsterdam herkomstig. De zwaar gekwetste matroos Leemans moet er mede ernstig aan toe zijn. Hij wordt in het marine-hospitaal te Nieuwediep zorgvuldig verpleegd. Tramongeluk. Men seint ons uit Gouda Hedenmorgen is de heer 0. Boere uit Hekendorp nabij de Waaiersluis van het balcon der stoomtram GoudaOudewater gevallen en gedood. Pokken. Van de beide te Groningen nog aanwezige pokkenpatiënten is gisteren Je heer 'Blolf

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2