Z u i d-A f r i k n. üit de Pers. BINNENLAND. Rechtzaken. STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. De bisschop van Zoelocland heeft. bcschul- digingen uitgesproken tegen de troepen van kolonel Roys ton, die wreedheden begingen tegenover de Nutalsehc inboorlingen. Kolo nel Royslon heeft nu een conftnissie be noemd om die zaak te onderzoeken. Uit het rapport blijkt dat kolonel Rovstoh 5 krijgs gevangen Zoeloes heeft laten doodschieten, maar dit feit was gerechtvaardigd omdat de gevangenen getracht hadden te ont\luch ten. Kolonel Rovston erkende do kraals (wo ningen der inboorlingen) te hebben in brand gestoken, nimir alleen wegens militaire rede nen". Hij erkent voorts dat zijn troepen plun derden, maar alleen hij de vijandig gezinde inboorlingen. In het Lugeihuis heeft minister Winston Churchill erkend dat de Engekche troepen in den strijd tegen de Zoeloes in Natal dum-dum-kogels hebben gebruikt. Toen een afgevaardigde den minister vroeg oi het gebruik van deze kosels niet door liet Ilaagsche arbitragehof was ver boden, antwoordde do onderstaatssecretaris van koloniën: „-Ta, maar alleen in den oor log tussehen ..beschaafde volken". De gouverneur van Transvaal, lord Scl- borne heeft bepaald dat alle inboorlingen die minstens 3 maanden in de mijnen wer ken slechts 1 p. st. in plaats van 2 aan hut- belastino; zullen betalen. Daardoor worden O de zwarten als het ware gedwongen om m de mijnen te werken. Lloyd" Maildienst naar Ned. Indlë. De directie der „Rotterdamscho meldt Teneinde in den geregelden maildienst te voorzien, zal, on verzoek der Stoomvaart- Ma al schappij Nederland", ons mailstoom schip „Ardjoeno" in plaats van 4 Augustus reeds '28 Juli a.s. van Rotterdam vertrek ken en wel via Southampton, Genua, Sa- bang en Singapore; een en ander is hef gevolg van het ongeval, overkomen aan het stoomschip Koning Willem II" der Maatschappij Nederland", waaidoor ge noemd stoomschip onmogelijk op 2S dezer van Amsterdam vertrekken kan. Rel handelt zich dus om eene omwisseling der vaartbeurt en zal dientengevolge op 4 Augustus door do Maatschappij „Neder land" vanaf Amsterdam geëxpedieerd wor den het mailstoomschip „Prinses Sophie", en wel in dit geval via Southampton, Mar seille en Pad an g, terwijl het mailstoomschip „Goentoer" der „HoUerdamsche Lloyd", zooals geannonceerd, IS Augustus van Rot terdam vertrekt. („llbl,") Woningbouw. Een onderneming op bouwkundig gebied te 's-Gvavenhage zal een groep woningen bouwen aan de Prins-Hendriklaan volgens het Duitsche verdiepingswoningstelsel. Zij zullen bestemd zijn voor den gegoeden stand en zullen alle voordeelen van den modernen woningbouw in zich vereenigen. De Landweer. „Nedcrlandsehe Stemmen" het orgaan der nationaal-historische partij bespreekt de tuchtloosheid die bij de landweer gebleken is. De vele feiten die daarvan aan het licht zijn gekomen, zijn z. i. „stinkende wonden aan het lichaam van 's Rijks landmacht En dan schrijft het blad Zoowel het „Brielschc Weekblad" als „Het Vaderland" o.a. trachten middelen aan de hand te doen om een heihaling dezer gebeurtenissen te voorkomen. Op sommige puntenbetere regeling der -uit betaling; onderzoek, dat de manschap pen bij aankomst geen sterken drank met zich voeren; betere regeling der inten dance enz. gaan wij aeeoord. Maar met het standpunt, dat men het den landweerman zoo geriefelijk mogelijk moet maken met cantines en ontspan- ningslokalen, kunnen wij het in het ge heel niet eens zijn. Men vergete toch niet, dat de land weer de reserve is van het leger en als zoodanig in oorlogstijd deel uitmaakt van het leger en dezelfde tank heeft te ver vullen. De landweerman is, zoodra hij onder de wapenen komt, soldaat, evengoed als tijdens zijn militiedienst. Zijn meer ge vorderde leeftijd, zijn beroep, zijn huis vaderschap geven hem volstrekt geen aan spraak op een anderen behandeling. Waarom niet? Omdat hij in oorlogstijd die ook niet zal hebben en aan dezelfde ontberingen zal zijn blootgesteld als ieder ander militair. Wanneer men een militair tijdens den oefentijd gaat wennen aan gemakken en geriefelijkheden, dan kan men misschien bereiken, dat hij in vredestijd zijn dienst met minder tegenzin verricht, maar tn oorlogstijd zal hij verwend blijken en niet bestand tegen de vermoeienissen van den modernen krijg. „Het Vad.", hierop antwoordende, be grijpt niet best wat cantines en ontspannings lokalen te maken hebben met het niet be stand blijken tegen de vermoeienissen van den modernen krijg. Het doet uitkomen te hebben aanbevolen de handhaving van een goede tucht, gepaard echter aan een goede verzorging van den landweerman. Zóó zou bereikt worden weerbaarheid en goede geest. Die nood ige goede geest is zoo gemakkelijk te verkrijgen; een der beste middelen L wel om den soldaat na doorgestane vermoeie nis een prettige rust- en onbpatmings- gelegenheid te geven. Dat wekt op en maakt krachtig tot het doorstaan van de nog te wachten inspanning en ontbering. De „Nederlandsehe Stemmen" over schreeuwen deze zoo heel eenvoudige waarheid en toornen er boven uit, dat de in vredestijd aan „gemakken en ge riefelijkheden" gewende soldaat in oor logstijd niet tegen de noodige vermoeienis sen bestand zal blijken. Die conclusie is na het bovengezegde terug te bren gen Tof deze stelling: het kweeken van een goeden geest in het vredesleger zal zich in den oorlog wreken, een stelling die natuurlijk tot zelfmoord gedoemd is. In 't algemeen is hier den raad te geven, ten opzichte van deze eerste Land weer-oefening de nuchterheid te bewa ren. Nationale verontwaardiging en poli tieke opwinding en het nationaal-his torische hoofdorgaan heeft hier beide in bedenkelijke mate beschikbaar zijn allerminst de middelen, waarmee de her stelbare fouten van deze eerste landweer- oefening zijn goed te maken. Als het onzen nationaal-historischen collega om een goede landweer te doen is en wat zou hij anders willen? dan trachte hij naar kalmte, want deze alleen bevordert het hier noodige nuch ter beraad. Tolks- en schoolballen. In het Kurhaus te Scheveningen werd hedenochtend de vierde conferentie van de Nederlandsche "Vereeniging voor Volks- en School baden geopend door dr. W, P. Ruijsch, die mededeelde, dat het ledental in het afge- loopen jaar is gestegen van 290 tot 442 ook zijn weder 7 gezondheidscommissies toe getreden, Te Rotterdam, Voorburg en Gouda zijn nieuwe afdeelingen opgerichtvermoe delijk zullen binnenkort ook te Leiden, Haar lem en Delft nieuwe afdeelingen verrijzen. Het bestuur heeft besloten H. M. de Ko ningin een klein subsidie van rijkswege te verzoeken. Blijkens het financieel verslag bedraagt het batig saldo f152.39. medebrengen, zooals b.v. met betrekking lol de werk- en rovisieteekeningen, de op gegeven hoeveelheden, bel ontbreken van te eken in gen vóór de aanwijzing e.d.; van oordeel, dal de daaruit voortvloeien de nadeden niet leu, laste mogen komen van den aannemer; van meening, dal, deze vóór de aanwij zing de noodige gegevens behoort. Ie bezit ten om een volledig overzicht te kunnen verkrijgen van do (e maken werken, en zoodoende een juiste bogrootiiig te kunnen maken, steil voor: lo. dat de algemeene vergadering een commissie zal benoemen tot onderzoek van bovengenoemde punten 2o. dat de Bond zich, na, kennisgeving van hel rapport dier commissie, eventueel zal wenden tot de betrokken autoriteiten, met verzoek in de bestemde gebreken en leemten te willen voorzien. Be afdeeling Apeldoorn stelt de vraag, of het wensrhelijk en mogelijk is wijziging te verkrijgen in de besteksbepnlingen van het ministerie van oorlog (dienst der ge nie), met name wat betreft hel weglaten der gedólailleerde begroetingen. liet hoofdbestuur meent tol aanneming van het voorstel Nijmegen te moeten advi see ren. vóór 7 Augustus schriftelijk ingewacht bij den rector, dr. C. J, Vinkesteijn. Woensdag kwam de telegrambesteller D. de Haan uit de Branderssteeg fr-tsen op het oogenblik dat de beer v. d. Pant op een motorfiets voorbijreed met het gevolg dat zij tegen elkaar reden en beiden vielen. De fietsers bekwamen geen letsel doch een der fieisen was beschadigd. ■- Gisteravond is door J. N van Tienen, los werkman, wonende Vel'evest 6, bij de politie aangifte gedaan dat hij uit een broek, door hem gehangen aan een deur in het pakhuis achter de branderij van den heer Beukers aan de Lange Haven en uitkomende aan de Keetsteeg, vermiste een portemonnaie met f 1.80. Daar men eenige jongens, waaronder een van verdacht allooi, in de nabijheid heeft gezien. vermoedt men dat deze de portemon naie heeft ontvreemd. Nederlandsche Aannemersbond. De Ncdcrlaudstóhc Aannemers-bond zal zijn jaarlijkscbe algemeene vergadering hou den op Woensdag 1 en Donderdag 2 Augus tus in de sociëteit Kunstmin te Dordrecht. De agendo voor deze vergadering bevat o.m. de volgende punten: Verkiezing van 3 leden in het hoofdbe stuur ter voorziening in de vacatures ont staan door de ^periodieke aftreding der hoe ren J. N. Hendrix, voorzitter, Amsterdam; ,T. Blok, 2de secretaris, 's-Gravendeel, en H. G. Chr. Treep, commissaris, Zwolle (allen herkiesbaar). Verkiezing van een voorzitter. Rapporti van het hoofdbestuur omtrent de oprichting van een Raad van arbitrage. Voorstel van het hoofdbestuur, strekkende lo. tot aan sluiting van den Bond bij "de Internationale Federatie van aannemers; 2o. tot. benoe ming van 5 gedelegeerden en 2 plaatsver vangende gedelegeerden in het Permanent Internationaal Bureau. Voorstel van het hoofdbestuur: üe ver gadering, gelet op een besluit der jaarver gadering, in 1903 te Groningen gehouden, betreurende,' dat door de Regeering is te ruggenomen bet ontwerp der wel, betrekke lijk de „Middelbare Technische school", be sluit: aan een com'missie van 3 leden, te be noemen door liet hoofdbestuur, op te dra gen, een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om van Bondswege een of meer inrichtingen in het leven te roepen (of bestaande inricMingen te wijzigen) wel ke zich in het bijzonder ten doel stellcp het geven van zoodanig middelbaar technisch onderwijs als voor den toeikomstigen bouw meester (aannemer! wenachelijk geacht kan worden, en aan die commissie een zoo- dangi crediet te verleenen als in oveilcg met het dageirjksoh bestuur van den Bond, noodig zal blijken. Lezing van mr. Egbert J. C. Gosding, le Amsterdam, over: Aansprakelijkheid van den aannemer voor schade aan eigendom men van derden. Voorstel van hef hoofdbestuur: De ver gadering, gelet op het steeds grootor wor dend aantal syndicaten, welke trachtende verkoopswaarden der onderscheidene bouw materialen eenzijdig vast te stellen en te behcerschcn; van oordcel, dat tot behoud van de on misbare vrijheid van beweging het voorden aannemer, als grootste en dikwerf oenige afnemer, een dringende noodzakelijkheid is, om medezeggenschap bij het vaststellen dier voorwaarden te verkrijgen, óf de pro ductie dan wel den aankoop der materialen zelf ter hand te pemlcn; besluit: aan een commissie van 3 leden, te benoemen door het hoofdbestuur,, op te dragen een onderzoek daartoe in te stellen en eventueel die m'aatxegelen voor te be reiden, welke tot zoodanig optreden kunnen leiden, en aan die commissie een zoodanig crediet te verleenen als, in overleg met het dagelijsch bestuur van den Bond, noodig zal blijken. Voorstel der afdeeling NijmegenBe af deeling Nijmegen overwegende, dat inde bestekken en de daarbij beboorende begroo tingen van het ministerie van oorlog (dienst der genie) dikwijls- bepalingen en leemten voorkomen, die voor den betrokken aan nemer poole financieele nadoelen kunnen Trodc-tentoonstelliiig. De afdeelingen Delft, Eet werd (Fr.) en Delfzijl van de Internationale Vereeniging Vrede-tenloonsielling hebben thans elk een definitief bestuur gekozen. Finantieel Nieuws. Koetei Exploratie-Maatschappij. In de heden gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders der Koetei Explo- atie-Maatschappij werd het verslag over 1905 door den directeur uitgebracht. Daaruit bleek dat de «Koninklijke" tot op heden gemeend heeft geen gevolg te moeten geven aan haar voornemen om het boorwerk op de terreinen der maatschappij voort te zetten. De buizen toch, speciaal gemaakt om in Borneo tot zeer groote diepte te kunnen ko men, hebben op naburige terreinen, waar zij door de maatschappij werden toegepast, be wezen niet volkomen aan het doel te beant woorden, vaarom thans proeven worden voorbereid met een geheel ander systeem van boren. Zoodra dit geslaagd zal zijn, zullen op Poeloe-Miang de boringen worden voortge zet en is het dus zaak geduldig af te wach ten. Over 1905 werd ontvangen aan royalty voor de opgezamelde 7 896 kgr. ton olie een bedrag van f '13 82. Het verslag werd voor kennisgeving aan genomen. De balans en winst en verliesre kening werden goedgekeurd. Tot commissaris werd herkozen de heer R. D. J. baron van Lijnden. mASSLUlS, 21 Juli. Bij het notarieel examen, vaar 14 tot 20 Juli gehouden, is voor liet 1ste gedeelte geslaagd, de heer II. A. Busman, van hier. MAASSLUIS, 21 <Md. Naar wij uit ver trouwbare bron ivomamien, zal Dr. A. Kuy- per op junior to bepalen 1ijdstip alhier een bezoek brengen pon de naar heml genoem de Christelijke ^cliool, aan do Lange Boo- nersitraat; tevens ,zal Z.Ex. dan in de Gcref, Kerk in ple Kerkstraat, een rode houden in het belang van het Christelijk onderwijs, terwijl ook pog een. bezoek aan de Vis- seherijscbool verwacht yordt. C/W3. CL") Geruchten. In de Vaderlander" lezen wij De geruchten, dat dr. Kuyper wederom zijne plaats in de Tweede Kamer zal inne men, blijven hardnekkig aanhouden. Ze eon- centreeren zich tegenwoordig op de bewering dat de anti-revolutionaire afgevaardigde voor Ede, dr. Brants, door een liberale regeering tot burgemeester van Schiedam benoemd, zijn mandaat als Kamerlid zou neerleggen en aldus zou plaats maken voor «den leider". Van deze geruchten is niets aan. Dr. Brants zelf weet er ten minste niets van Of wij hier te doen hebben met een proefballon, uit Schiedam opgelaten, zullen wij niet beoor- deelen het zou anders begrijpelijk wezen dat de Schiedammers hunnen Burgemeester gaarne in de gelegenheid zagen gesteld, zich geheel aan zijn ambt te wijden. De vraag of het burgemeesterschap eener groote stad vereenigbaar kan wezen met het Kamerlidmaatschap, wel te verstaan dat van de Tweede Kamer, zouden wij niet gaarne bevestigend beantwoorden. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Sleutel, spaarzegelboekje, ledige portemon naie, gasfittorstang, rood kindevschoeiUjo, kinderzak met zakdoek en potlood, knip- mosje, 2 koperen penningen. Terug te bekomen aan de volgende adres sen Een jongenskiel bij de Ronde, Singel 57 een kinderkraag bij Jansen, Oosteistraat 30; een witte bok bij Jansen, Warande 170 een ledige portemonnaie bij Okkciss. Lange Kerkstraat 44een kniptne-je bij Honnan, Lange Haven no. 1; planken en deurtjes. Wed. v, Diejen, Noordvest 59. De heer M. L, Ilonnerlage Grete, wethou der van onderwijs, is weder in de gemeente teruggekeerd en heeft zijn taak ten stadhuize weder hervat. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot Hl/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (luilfw.) Tlalw, timmerlieden. Halfwas verver. Jong. v. chocoladefnb Jongen v. lijnbaan. Jongen voor wa- ^en'mlakerij. Koperslager, Krullenjongen. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Moufersjongen, Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Spoeler voorbierbot- tclarij. Zinkiverker. Dienstbode. Aangeb. arbeidskrachten. Bankwerker. DisLillateursknechts. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Machinist-kopersl. Molenaar. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, hedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Pakhuisknechts. Stoker. Tuinmansknecht. Personen voor lichte wcrirz aaUilbed tin Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. 'Hedenmorgen werd de heer Hartirig, sinds 25 jaren werkzaam als onderwijzer aan school A alhier, op heel aardige wijze gehul digd door zijne collega's. In 't voor deze gele genheid met groen en bloemen versierde spreekkamertje bood het hoofd der school namens het personeel den jubelaris een tweetal aardige schilderijen aan en kwam ook de plaatselijke schoolcommissie den heer Harting feliciteeren. 'Den 27n Juli a.s. zal liet 50 jaar geleden zijn dat het «Liefdegesticht" werd ingewijd en den 7n Augustus a s. zullen de beide liefdezusters mej. Barbara en mej. Frederika, 25 jaar aan het «Liefdegesticht" werkzaam zijn Naar wij vernemen zullen beide dagen feestelijk worden herdacht. 'Tot bestuursleden van 't gemengd koor van den Ned. Prot. bond zijn benoemd de dames A. van Abshoven, S. J. H. Chimaer van Oudendorp, M. de Jong en C. van der Plaat, alsmede de heeren II. de Korver, J. D. Keukenmeester en "W. Post. Er za! eene oproeping worden gedaan voor directeur. Het koor bestaat uit 60 leden. De architect J. Th. J. Cuypers c. b. i. te Arasterdam is, meldt »de lng.", benoemd tot correspondeerend eerelid van het Kon. Instituut van Britsehe architecten, in verband met zijn verdiensten op bouwkundig gebied onder andere blijkende uit de gedeeltelijke voltooiing der Kathedrale Kerk vanSt Bavo te Haarlem. Maandag 23 Juli a.s. des avonds ton S uur zal in het gebouw der Scliiedamsclie Spoelingvereeniging aan den Dam door de onder-afd. Schiedam van de Vereeniging tot bevordering van Pluimveehouderij in Neder land een lodenvergadering worden gehouden, waarin besproken zal worden liet ontwerp- Huishoudelijk Reglement voor de provincie Zuid-IIolland. Blijkens vorenstaande kennisgeving zal op 1 September a. s een toelatingsexamen wor den afgenomen voor adspiranten voor het gymnasium. Aanmelding daarvoor wordt Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering.) In de gisteren te Utrecht gehouden open bare terechtzitting had de uitspraak plaats in het hoogcr beroep van de Ongevallenver zekering Maatschappij „Fatum" tegen de uitspraak .van den Raad van Beroep te Rot terdam, houdende ontzegging barer vorde ring tot vernietiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij aan M. L. IV., wed. II. S. te Schiedam, is toegekend een rente vnn f 0.45 por werkdag, alsmede een bedrag van ƒ45 voor begrafeniskosten terzake van hel ongeval met doodelijken af loop overkomen aan haar zoon, die haar kostwinner was. De Centrale Rand bevestigde de uitspraak. Voör de Rotterdatmteclhei Rechtbank wer den gisteren behandeld de navolgende za ken Toen W, jv. d. L. 47 jaar, werkman te Ylaarddngcn, z,icih op den Jasten i[ei, in den voormiddag, omstredks kwart voor vie len, met een roeiboot, bevond in de trtik- vliel onder Maasland, had Jiiji een der daar aanwezige dobbers opgehaald en daarvan een paling weggenomen, die hij zich had toegeëigend. Voor, 35 cents had. lijj deze verkodhl. Eisdif 10 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Het ministerie van laaidhouw in Oosten rijk. heeft een nieuwe universitaire graad ingesteld ondeir de honalinnig lamdbouwkun dig ^doctor. Het totaal aantal jury-leden op de tentoon stelling te Milaan bedraagt 675, waarvan 3 Nederlanders. liet inntal plaatsvervangende leden beloopt 300 crwijl de jury supérieur zal gevormd worden door 22 personen, waar van nog slechts 2 zijn aangewezenals pre sident: senator Colombo; als secretaris-gene raal: prof. Ancona. In den nacht yan 4 op 5 Juni roert J. Voorwinden met, een tilihury. Een der per sonen uit het geizelschap van J. van der S., 27 jaar, boerenknecht te Uversclvie, ging aan Üe lihin-y hangen. Voorwinden had toen met de zweep naar den persoon gesla gen. Een oogenblik daajrna, toen Voorwin den van do tilibry op den weg va$ gekomen, v as hij door beikh'vigdc zoodanig in heit gezicht geslagen, dat verwonding het gc- voig cr van was. Eisdh 7 dagen gevange nisstraf. II. M. de Koningin hoeft bij besluit van 7 dezer gratie verleend aan den heer 11. A., notaris lo Goriiiclbeiin!, die door de an\- 'rechitbank te Dordrecht en hpt Hof te 'srtïra,- ■vonhago was veroordeeld tot 7 dagen ge vangenisstraf. De verteeninig van gratie aan den heer II. A., notaris to Gorinoheimj, van de, hom tor Zjiko van yaJsdhhcdd in geschriften, Opge legde gevangenisstraf van 7 dagen, ging, naar men verneemt, gepaard met een ver andering van genoemde straf in i" 500 boete. Neb, Herv. Kerk, Alg. Synode. Tegenwoordig is do quaestor-generaal. Een zaak, waarvan geen melding mag ge maakt worden, houdt de vergadering lan gen tijd bezig. Door eenige leden de;- vergadcimg wordt voorgesteld 'om! in art. 27 van het reglement op he,t examen, achter de woorden: „hot Evangelie vaar J. C.", op te nemton de woor den .„overeenkomstig de schriften des Ouden en Nieuwen Tes) anten ts." Dit voorstel komt later in behandeling. De vice-president bericht, dat bij zijn on derzoek va.n de registers van don secretaris gebleken is, dat in het jaar 1905/1906 in gekomen z-ijn 1602 stukken en uitgegaan 1824 stukken. De bouwkundige der Synode bericht, dat de herstellingswerken der pastorie te St.- Antibontepoider overeenkomstig het bestek zijn afgewerkt; dit wordt ook verklaard omtrent den bouw de.r jiasitorie te Den Hoek van Rolland. Een begin wordt ge'mlaakL met de behan deling der aangelegenheden vim het Fonds voor noodlijdende kerken en personen. De vergadering vercehfgt ziclh met. de voordrachten der Alg. Syn. ComtaiiSBie, om een subsidie too te kennen uit het Fonds voor noodlijdende kerken en personen atan de gemeente Zevenhoven, grooL 1650, voor heistelling der kerk; aan de genteenteEg- mtond a/d Iloel, groot fóOOO, voor pastorie- bouw; aan do genteente Groot-Schermer, groot f1400, voor herstelling van kerk en. pastorie; aan de geimOente Gapimge, groot f 200, voor heratellinig van kerk en pastorie; aan de gemeente Wier, groot f 2000, voor herstelling der pastorie; aan de gemconto Den Boer, groot f4350, voor h«retelling der kerkaan de gemeente' E ijsden, groot f 1000, voor kerkbouw, zoodat aan groote toela gen toegekend is1 een bedrag van £14.600. Beroepen te Rencsse o. a,, ds. F. Sinnighe, Dajnisté, te Portegaal (Z.-IL). Geref. Kerken. Betroepen, te Emhch/boim ijPruistsem), ds. W. Renkemia, te Rijinsbutg. Geref. gemeente onder 't Kruis. Bieroepc'ir to Zeist, A. Janse, teRaï- neveld. Lager Onderwijs. Het ontslag te Melissant. 14 Mei j.l. werd do,or den Gom'eenteraad van Melissant de onderwijzer J. A. v. d. Sluys riact eeirvol-ontslagon, omdat hij' bij herhaling lichaimblijfce straf als tuchtmiddel had aangewend. Ret hoofdbestuur van liet Ned. Onderwijzeins-Gcnoo'lscihap jwendde zich mlet fiein adres,, voorzien van een uit voerige memorie yan toelichting, tot Ged. Staten v.m Zuid-IIolland, omi bovenga- genoemd raadsbesluit jtiieL goed te keuren. Ged. Stalen penvoyeeruen bet aan B. en W. miet de yraag, of de Gemeenteraad, t gelezen

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2