v BINNENLAND. STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Ingezonden Mededeelingen. KORTELINGS BEKOMEN GENEZING TE DELFT. Rechtzaken Sport. Gemengd Nieuws. üMsansa Vereenigde Staten. De arbeiders in do bouwbedrijven to New- York zijn in staking gegaan om do loonbe- weging dor loodgieters te steunen. 100.000 arbeiders zullen a.s. Zaterdag het werk neer leggen als de patroons niet toegeven. Z u i d-A m e r i k a. Te Bio Janeiro is Maandag de Pan-Aiue- rikaanschc conferentie bijeengekomen. Zij heeft ten doel de economische en politieke band tusschen alle Amerikaanscho staten te versterken, wellicht ten koste van Europa. De delegatie der Vereen. Staten staat onder lei ding van William Buchanan. Voorzitter van de conferentie is een der voornaamste Braziliaansche afgevaardigden, dr. Joachim Nwbucho. .T ap an. De chef van den genenden staf, generaal Kodama, is plotseling overleden. Do tijding dat Stössel veroordeeld zal wor den tot den kogel wegens de overgaaf van Port Arthur heeft in militaire kringen te Tokio groote opwinding veroorzaakt. Alle Ja- pansehc officieren zijn ervan overtuigd dat Stossel de vesting verdedigd heeft op een wijze die den dank des vaderlands verdient. De verdediging van Port Arthur is, volgens de Japansche militairen, hel eenige wapen feit uit den oorlog waarop de Russen trotsch kunnen zijn. Port Arthur is alleen gevallen door de onvoldoende vlootverdediging. Een Tapunsehe generaal heeft in een brief aan zijn vriend vetklaard dat Stóssels terechtstel ling een lafheid zou zijn, een volk waardig, dat het vermoorden van weerlooze Joden toe laat en het beste bewijs zou zijn dat Bus- land harhaarsch is. Admiraal Alcxejoff, een natuurlijke zoon \an den origen czaar, vluchtte met een extra-trein uit Port-Arthur maar hij ontloopt tien krijgsraad. Nogi, de overwinnaar van Stössel, heeft bij de tijding van Stóssels in besehuldigingstel- ling aanstonds naar Rusland geseind om zijn afkeuring erover kenbaar te maken. Hofberichten. Men meldt ons uit 's-Graven- h a g e Met leedwezen verneemt men dat heden het teleurstellende feit bekend zal worden dat de b 1 ij de hoop, waarin onze Konin gin, het Vorstenhuis en hetVolk verkeerden, niet verwezenlijkt zal worden. H. M. de Koningin-Moeder, vergezeld van baronesse van Ittersum en Jhr. de Ranitz, begaf zich hedenochtend per automobiel naar het Loo ten einde een bezoek te brengen aan H. M. de Koningin en keert heden weer ten Paleize te Soestdijk terug, Tn de zalen en gangen van het Huis van Afgevaardigden te Berlijn wordt een inter nationale pliotografiscbe tentoonstelling ge houden. fn een bepaald gedeelte zijn daar te zien de proeven van vorstelijke amateurs en daaronder zija een 9-tal, door Prins Hen drik der Nederlanden ingezonden, vervaar digd door Koningin Wilhelniina. De Beriijnsche correspondent van de „O, H. Ct." schrijft hierover: liet zijn kijkjes in en om liet Loo. ten minste van Nederland- sche landschappen, en zij belmoren tot het beste wat op deze tentoonstelling te zien is. Er is een kijkje op de monding van een vliet in blauwen tint, dat wondermooi de wazige sfeer van een Hollandsch waterschap weer geeft. Dan is er een photografie van boomen in den nacht ('s nachts gemaakt), die ook een waar meesterstukje van photografeerkunst vormt. Al de negen landschappen toonen aan, dat onze Koningin niet alleen een ge oefend photograaf is, maar ook, dat z.ij de schoonheden van ons vaderland met het oog van eeri schilder weet te vinden en te waar* deeren. De andere Vorsten, die hier tentoonstel len. hebben hun onderwerpen op ander ge bied gezocht, de Prins von Ilohenzollcrn in China, de kroonprins in 't Oosten en 't Zuiden, de kroonprinses brengt eenige lieve sportkiekjes. Doch in de uitvoering staan zij bij Koningin Wilhelmiria ten achter en het zuivere, eenvoudig schoone van de onder werpen der Koningin maakt de inzending van Prins Hendrik tot de fraaiste. Hier geen aardige of interessante kiekjes, maar afbeeldingen, die het pholngrapheeren tot een kunst verheffen, een kunst op zich zelf, die niet dc schilderkunst nadoet en na bootst doch uit zichzelf iets is. Onze Ministers. De Minister van Waterstaat, de heer Kraus vertrok hedenochtend naar Amsterdam. Dankbetuiging. Bij K, B. is aan den heer mr. J. D. Veegens, minister van landbouw, nijver heid en handel, II. M.'s dank betuigd voor de waarneming van het beheer van het depar tement van waterstaat, gedurende het verlof van den heer J. Krans, en voor de door hem in die hoedanigheid aan II. M. en aan den lande bewezen diensten. Makassar. Blijkens een van gewestelijk militair com mando van Makassar ontvangen telegram is bij vermeestering Bcrgbentings nabij Bon- to-dsoe in Toradjalanden op 18 dezer een inlandsch militair gesneuveld en zijn daarbij gewond negen Europeesche en twaalf inland- scho militairen, allen heneden den rang van officier. Uitleveringsverdrag niet Griekenland. Op den 20steu dezer heeft te Athene de uitwisseling plaats gehad dtjj- akten van iK'kiMCihligiug van het op 26 Augustus 1905 aldaar Lusscihen Nederland en Griekenland gesloten uitleveringsverdrag. Schorsen van raadsbesluiten. Bij K. B. van 11 Juli zijn geschorst de besluiten van den Raad van Rheden van 9 Ecbr. en IJ Maart j.L, waarbij rnej. A. Landweer werd benoemd tot onderwijzeres aan de o. 1. s. no. 2 te Velp en mej. E. van Alten,i tot onderwijzeres aan de o. 1. s. no. 1 te Velp. De gemeenteraad van Rheden had aan deze besluiten de bepaling verhonden dat een eventueel door de onderwijzeressen aan te gaan huwelijk zon worden beschouwd als een aanvraag om ontslag uit haar betrek king. De oorlogsbegroeting. Naar men aan het „Vad." mededeelt, is do begrooting van Oorlog voor hot jaar 1907 geraamd op- f 26.055.000, dat is ruim f944.000 lager dan die voor liet loopeude jaar is vastgesteld, en zulks in weerwil, dat verschillende posten verhoogd jrijn moe ten worden, ook in. verband m'et do uit breiding der landweer in 1907 en m'et de nog in uitvoering pijnde legeruithreiding, terwijl ruim! een ton moor dan verleden jaar voor nieuwen kazernebouw wordt aan gevraagd. liet totaal-bedrag der lagere ramingen op verschillende artikelen bedraagt fl.402.000, waarbij echter valt op te merken, dat de bijdtago uiL de bcgrooting van Oorlog ten behoeve van de vestingbcgTooting, in ver band met "de plannen 'van den Minister ten opzichte van de Stelling van Amster dam, voorioopig ruim f4,69.000 lager ge raamd is dan het vorige jaar. De zaakNobhenlniis. Zooals wij meldden wendde kort geleden het hoofdbestuur van den Textielarbeiders- bond ,,Unitas" zich per adres tot den Minis ter van Buitenlandsche Zaken met het ver zoek om tusschenkomst bij de Duitschc re geering in zake de, zooals' men veronderstelt, ongegronde uitwijzing als lastiger Au slan der" van zekeren Nobbenhuis te Enschedé. De man werkte jaren in Duitschland en was propagandist voor genoemden bond. Dat Z. Exc. werk van de zaak maakt, blijkt uit het feit, dat Nobbenhuis reeds door den commissaris van politie te Enschedé is gehoord naar aanleiding van een ministe rieel schrijven. De Middenstand. Gisteren vergaderde te Amsterdam de Staatscommissie voor den Middenstand, naar aanleiding eener nadere door do Regeering verzochte toelichting in zake een to liouden enquête naar den toestand van den midden stand. Besloten werd tevens bij de Regeering in te zenden een uitgebreid voorloopig rap port in zake de vliegende winkels, met bij- behoorende bijlagen over buitenlandsche wet geving, waarin tevens worden behandeld de expositie van winkelwaren met détailverkoop, verkoop van goederen ter markt, venten en leuren van waren enz. Ned. Maatsclilj. tot berord, der Pliarmacle. Men seint ons uit Zwolle: Heden werd in de Buitensocieteit te Zwol le de jaarvergadering gehouden van de mij. tot bevordering der Pharmacie. Een lange reeks van gewichtige voorstellen kwam in behandeling, door het hoofdbestuur voor zien van een prae-advies. De voorzitter deel de in een uitvoerige rede mede dat het leden tal was gestegen tot 523. In de commissie voor het onderzoek naar voedingsmiddelen werden benoemd de hoe ren Bouvy te Amsterdam, Teljer, Alkmaar, Van der Wal, den Haag en C. J. Koning. Het grootc bestuursvoorstel in zake de wet op de uitoefening der artsenij bereid- kunst, welke wet gansch niet naar den zin is der Nederlandsche pharmaccuten, zal afzon derlijk behandeld worden. Over de vraag van een wettelijke regeling ter zake van het waarnemen van apotheken van afwezige, zieke of overleden apothekers, zal worden ge adresseerd en zal bij referendum worden be- sliëL Geheelonthouders. De Alg. Ned. Geheelonthouders-Bond heeft Zondag zijn negende algemeene jaarlijksche vergadering gehouden in het geheelonthou derslokaal De Toekomst te Haarlem. De ver gadering, waar 27 van de 33 afdeelingen door 36 afgevaardigden vertegenwoordigd waren, werd geopend door den voorzitter, prof. Van Rees. Deze heette de afgevaardig den en tien algemeene leden, onder de laat- sten eenige dames, hartelijk welkom. Uit de verslagen blijkt, dat de financiën van den Bond in vrij goeden staat verkee- ren. Wel wijzen deze rekeningen geen reu- zensaldo's aan, maar de fondsen waren toch voldoende om alle uitgaven te dekken. De totale inkomsten waren f4909, de uitgaven f4712, zoodat er een saldo is van f187. Door den secretaris, den heer J. van den Berg, werd een uitvoerig jaarverslag uitge bracht. Daaruit bljjkt, dat de Bond zich'in een gestadige vooruitgang en bloei mag ver heugen. Zoo telde hij in het vereenigingsjaar 19031904 24 afdeelingen met 1227 leden, in 19041905 34 afdeelingen met 1661 leden en thans 33 nfdeelingrn met ruim 1700 leden, In het afgeloopen jaar vielen vier afdee lingen af, nl. Borkuloo, Leeuwarden, Rot terdam en Kampen. Drie nieuwe werden echter opgericht, Alkmaar, Akkrum en Haastrecht. Tot plaats der volgende algemeene ver gadering werd na veel discussie gekozen Arnhem. Als hoofdbestuurders werden her kozen de aftredenden. Post- en Telegraafbond. De Nederlandsche Post- en Telegraafbond vergaderde Zondag te Utrecht. Uit het verslag van den secretaris, dat werd goedgekeurd, bleek, dat de Bond thans 1224 leden telt. liet verslag van den penningmees ter vermeldde aan ontvangsten f 2739, aan uitgaven f2585, een saldo van f 153. Dit verslag werd goedgekeurd. Tot nieuwe leden 'van het hoofdbestuur werden gekozen A. van Geuns, van Uithuizen, en F. de IIoux, van Kampen. De volgende vergadering zal weder te Utrecht gehouden worden. Besloten werd aan den Bond ter verkrij ging eener wettelijke i'egeling van den rechts toestand der burgerlijke ambtenaren te mel den, dat de Bond geen bepalingen wenscht betreffende gehuwde vrouwelijke ambtenaren. Met andere vereenigingen van post-en tele graafambtenaren en beambten zal overleg gepleegd worden om te komen tot de stich ting van een ziekteverzekering. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, waarin de groepsvertegenwoor diging voor post- en telegraafpersoneel wordt geschetst als de bloei Jer vakvereeniging tegenwerkende, dat zij in eeen enkel opzicht die vereeniging voldoende kan vervangen, dat de Bond de behartiging van vak- en korps- belangen in handen der vakvereeniging vol komen veilig acht en dat de groepsvertegen- woordiging naast de vakvereeniging volstrekt nutteloos, dus schadelijk, is. V. P. N. De gisterenavond in het Gebouw der Spoe- lingvereeniging gehouden vergadering van de Onderafdeeling Schiedam en Omstreken fier V, P. N. was niet druk bezocht dat door den Voorzitter bij zjjn openingswoord werd toegeschreven aan het warme weer en daar door minder geschikten tijd van vergaderen. Na goedkeuring der notulen werd door den heer J. Jonker Roelants voorlezing* gedaan van het door den heer Postma uitgebracht schriftelijk verslag der vergadering van het Prov. bestuur, dat onder dank aan den heer Postma werd aangehoord. Het waarborgfonds tentoonstelling heeft 155.10 opgebracht dat op de Nutsspaarbank is geplaatst. De heer v. d. Schalk had, nu in de vo rige vergadering besloten was de kuikens op 2 ft 3 dagen leeftijd aan de leden te leveren, de zorg voor de broedmachine we derom op zich genomen. De heer Van Katwijk, die een beender- molen had aangeschaft om de leden van versch gemalen beenderen te kunnen voor zien, zou. zoo werd in de vergadering mede gedeeld, wel genegen zijn deze maar weder te verkoopen, daar de zaak niet marcheerde. Het bestuur had reeds in hare vergadering het Reglement voor de Prov. Zuid-Holland besproken, doch had geen aanleiding gevon den eenige veranderingen voor te stellen, waarmede de vergadering zich vereenigde. Alvorens nu punt 4 der agenda, benoe ming bestuurslid, aan de orde te stellen, bracht de voorzitter een woord van dank aan het afgetreden lid den heer J. Postma, voor zijne moeite die hij zich wel in het belang der onder-afdeeling had willen getroosten, en deed hij daarna het voorstel om de benoeming van een bestuurslid aan te houden tot een meer voltallige vergadering, daar enkele leden, daartoe aangezocht, hadden bedankt. Na nog eenige punten van ondergeschikt belang te hebben besproken, sloot de voor zitter, onder dankbetuiging aan de leden voor hunne opkomst, de vergadering. Bij den heer J. van Diggelen alhier ver scheen dc lïe serie briefkaarten met stadsge zichten. De kaarten bevatten kijkjes op de voornaamste punten van Schiedam, die er zeer voordeelig op uitkomen. Hedenmorgen om 7 uur hebben do 10- jarige Neeltje Gillc en haar li-jarig broertje, wonende Hagastraat, ernstige brandwonden bekomen, het meisje aan linkerbeen en arm, haar broertje op den rug. De oorzaak daar van was dat iemand met een gang heet wa ter tegen de deurpost stootte, in de nabijheid waarvan de kinderen zich bevonden. Geneeskundige hulp werd dadelijk inge roepen en verleend. Gisteravond om 8 uur werd een 2A-jarig kind door een onbekend gebleven fietsrijder op de Hoogstraat nabij de Korte Dam aan gereden, waardoor het eenige onbeduidende wondjes aan het hoofd bekwam. Gisteravond is door den heer W. Feel- ders, wonende Verbrande Erven, op den Ouden Dijk aan den slootkant gevonden een gestreepte zak, inhoudende 3 pantalons, een rood hemd, blauwe kousen, een zijden das en een geolied sloof. Belanghebbenden kunnen het bij den vin der terugbekomen. Gisteravond zijn door de politie aangehou den 2 jongens die zich hadden schuldig ge maakt aan diefstal van oud ijzer, liggende bij de openbare zwemplaats in het Spuikanaal. (Hedenmorgen zijn zij uit de verzekerde be waring ontslagen. Hedenmorgen z\jn door de politie van 's-Gravenzande alhier aangebracht de minder jarigen A. P. D. en M. II. van D., die als echte straatslijpers daar zwervende werden aangetroffen. Zij zijn naar lum ouders terug gebracht. Tolksbafllmls. In de week van *16—22 Juli '06 werden genomen 285 baden. 1ste klasse. 2de klasse, kuipbaden 25 kuipbaden 36 vegen *14 regen t 178 school s 5 ets. kinder 32 Sarah Bernard krijgt het legioen van eer niet omdat zij geen leerares is geweest, daarentegen is de Griek Jean Moreas officier van het legioen van eer geworden. Dupasseur, directeur van de banque de Paris et des Pays Bas en Malessart, een Belg, werden ridder in die orde. Dr. Brouardel een beroemd Parijsch ge neesheer is gisteren op 69-jarigen leeftijd overleden. 80 cent per regel. De couranten puMicecren gaarne documenten die zoo als liet vol gende van liet grootste nut kun nen zijn voor de gezondheid van hunne lezers. Mej. "G. Ooslerloo, gob. Kan, 2S jaar oud, Buitenwatersloot 238 Delft is de per soon waarvan wij hier het portret geven. Zij heeft, dank dc Pink Pillen, een volkomone genezing bekomen der maagziekte en bloed armoede, waaraan zij sedert haar jeugd lij dende was. Mejuff. Oosterloo, (portret van Doorne). „Vanaf mijn kindsche jaren, zoo schrijft zij, heb ik erg aan de maag en aan bloed armoede geleden. Ik ben steeds zeer zwak ge weest, en heb weinig eetlust en een slechte spijsvertering gehad. Ik heb dikwijls den dokter geraadpleegd, ik heb een groote hoe veelheid geneesmiddelen genomen maar ik heb nooit eenige verlichting bekomen tot op den dag dat ik de Pink Pillen genomen heb die mij niet alleen verlichting gegeven heb ben, maar die mij een volkomone genezing bezorgd hebben, weike behandeling betrekke lijk kort was daar ik gedurende zoo langen tijd geleden heb." Als gij ziek zijt en als de behandeling die U volgt U voldoening geeft, wacht U wel hier in geen verandering le brengen. Maar als gij geen verbetering waarneemt door de behandeling die U volgt, lijdt niet langer en zet dezelve niet voort, neemt de Pink Pil len. De Pink Pillen zijn een goed geneesmid del dat zijn bewijzen geleverd heeft. lederen dag hebt gij de verhalen van genezingen. Luistert naar deze lieden die op eervolle wijze bekend staan en profiteert van de on dervinding die zi] hebben opgedaan en die bij hen gelukt is. Zij spreken naar onder vinding. Hel is steeds verkieselijk on vooral op 't gebied van ziekte van de ondervinding te prot'iteeren van anderen dan de proefne mingen op zich zelf toe te passen. Do Pink Pillen zijn onovertrefbaar togen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al gemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek. Prijs f 1.75 per doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Gelijk men zich herinneren zal, werd on langs een handelsreiziger op heeterdaad be trapt op het stelen van een pakje dat op een wagentje lag op het perron van het Staats spoorstation te 's-Gravenhagc. Voor dat feit stond heden terecht voor de Haagsche recht bank de 23-jarige handelsreiziger G. I. J. M. v. d. B., geboren te 's-IIertogenbosch, wonende te Brussel, die na zoowel voor de politie als voor den rechter-commissaris hard nekkig ontkend te hebban het pakje, dat 400 sigaretten bevatte, te hebben ontvreemd, he den op die houding terugkwam en volledig bekende. Hoewel wijzende op het hoogst ernstige van het feit, wenschte subst.-off. v. justitie, Mr. Van Geuns, in deze een goede veranderde houding het bewijs te zien dat bekl. althans geen verstokt zondaar is en vorderde drie maanden gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger, mr. Graaf Schimmelpennincfe bracht als verzachtende omstandigheden bij dat bekl. had gehandeld onder den invloed van sterken drank, het geen blijkbaar was uit het feit dat hij het gestolen pakje rustig ging zitten openen in de eerste-klasse wachtkamer, waardoor hij dus als het ware met zijn misdaad te koop liep. De rechtbank, nog heden uitspraak doen de, veroordeelde bcki. tot 'vier maanden ge vangenisstraf. Doodslag door onvoorzichtigheid Voor de Rotterdamsche rechtbank stond heden terecht de 23jarige Zvveedsche stoker O. G. J, Streinliöltz, die op 26 Mei in de Calandstraat te Rotterdam den matroos M. Erikson, die .verschillende zeelieden lastig viel door te trachten hen geld af te persen, had aangegrepen en een duw met het hoofd gegeven, zoodanig dat Erikson achterover viel met het hoofd op den trottoirband terecht kwam en daardoor een breuk bekwam van den schedelbasis met bloeduitstorting in schedelholte, waaraan hij den volgenden nacht in het ziekenhuis is oveideden. Verschillende getuigen werden gehoord, waaronder als deskundigen dr. Simon Tho mas, dr. Maas en dr. van Rooy. Als verdediger trad op mr. J G. Schürmann. De rechtbank eischte, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, 3 maan den hechtenis met aftrek preventief. Worstelen. De worstelwedstrijden in het Rembrundt- theater te Amsterdam zijn afgeloopen. Gis teravond was voor de laatste maal de schouw burg stampvol. Veel moois op gebied van worstelen was er ditmaal niet te zien. De eerste partij tusschen Pierard 1c Colosse en Dumns om den 3en en 4en prijs gaf nl heel weinig afwisseling, behalve misschien het niet onvermakelijk van een nu en dan vrij onreglementairen strijd tusschen twee kolos sen. Dumas legde Pierard zonder inspanning in do 3e ronde en heeft zich dus op de der de plaats gewerkt. Daarna legde na een korten strijd Dirk van den Berg zijn krachtigsteu tegenstander don neger Anglio in de 2e ronde. Natuur lijk was er veel geestdrift en twee reuzen- kransen r.iet zijn naam in zilveren letters op brcede linten, werden den kampioen van Ne derland en den eersten prijswinner vereerd. Bovendien kregen Saurer on Jackson de Ier bevond zich in de zaal en moést na tuurlijk weer even een komisch oogenblik verschaffen ieder een welverdienden troost prijs. Jackson, maar vooral den sympathieken en hoogst eerlijken Saurer worden de eenige werkelijke worstelaars van dezen wedstrijd genoemd. Heden, Dinsdag, begint in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotter dam de 3e groote internationale worstelwed strijd om den prijs van Rotterdam f 3000 in contanten. De meeste worstelaars die in Den Haag en Amsterdam het publiek in spanning hielden, zullen ook te Rotterdam worstelen, natuurlijk ook onze Dirk van den Berg. Stakingen. Een deel van de houtwerkers, in dienst van de firma William Tont te Zaandam, heeft gistermorgen het werk gestaakt uit solidariteit met een 20-tal hunner, die toen zij hedenmorgen aan het werk wilden gaan, de medodeeling ontvingen, dat er voor hen geen werk meer was. liet juiste aantal stakers wist men ons niet op te geven, doch het bedraagt stellig over de 100. De toedracht der zaak is de volgende: Het werkvolk der firma Pont had reeds ge- ruimen tijd verschillende grieven. Daarvan kwam in den laatsten tijd meer .op den voor grond, de h. i. te lange arbeidstijd voor te weinig loon. Er werd n.l. gewerkt van 5 uur 's morgens tot 7 uur 's namiddags met 2 uur rust voor 2.70 daags. Men wilde daarvan maken een werktijd van 6 tot G met 2 uur rust. Dit verzoek werd aan de firma overgebracht en een commissie werd gezon den om het verzoek te bespreken en tevens andere grieven, betreffende de behandeling van werfbazen, bloot te leggen. De firma ont ving de commissie, doch weigerde de inwil liging van het verzoek. Zij verklaarde mid den in het seizoen geen nieuwe regeling te kunnen treffen, wijl zij gewoon is, voor den aanvang der werkzaamheden met haar arbei ders overeenkomst omtrent arbeidstijd en loon te treffen. Onidat de organisatie zich niet sterk ge noeg voelde, was reeds tot toegeven besloten, toen gistermorgen de leden dor commissie, de bestuursleden en enkele oud-bestuursleden van de A akverceniging de medcdeeling ont vingen, dat zij niet aan het werk mochten gaan. Dnarop volgde de gedeeltelijke staking, zooals bovengemeld. Men hoopt echter meerderen in deze sta king te betrekken. De vergadering van stakers heeft gister avond besloten, dat een commissie uit haai' midden hij de firma Pont een onderhoud zal aanvragenzij zal aandringen op het terug nemen van alle uitgeslolcnen en medestakers, eerst later zal dan de arbeidseisch gesteld worden. v Te Meeden staken alle korenmaaiers. Zij willen verhooging van loon van f 6 tot 8,25 per hectare. Aan het werk op den spoordijk te Ril- land-Bath is gisteren een nlgeheele staking uitgebroken. Alles is rustig. Gebrek aan drinkwater en ontevredenheid over het loon, dat- men hooger wenscht, schijnen de oorzaak der staking te zijn.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2