BINNENLAND. V STADSNIEUWS^ YL A A RB I NOEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en School. Sport. Gemengd Nieuws. van gisteravond bevat II, M. do Koningin. De «Stunts-Courant' het volgende bulletin Een lichte ongesteldheid van Hare Majesteit de Koningin gedurende eenige dagen heeft aanleiding gegeven tot verijdeling der hoop welke gedurende korten tijd werd gekoesterd De toestand van Hare Majesteit geeft geen reden tot ongerustheid. (get.) Da. RorssiNC.it. Arts Pot (Reeds gisteravond per bulletin in de stad bekend gemaakt.) Men seint ons uit 's-Gravenhage Een bulletin heden uitgegeven meldt dat de toestand van Hare Majesteit de Koningin tot heden bevredigend is. De nacht werd rustig doorgebracht. De Prins der Nederlanden Hertog van Mecklenburg heeft wegens de ongesteldheid van H. M. de Koningin van zijne voorgeno men reis naar Bayreuth afgezien. Zuster Deijil van het Hopital Wallou te Leiden, is ten Paleize het Loo aangekomen ter verpleging. Onder de vele telegrammen van het buitenland waarbij belangstellend naai den toestand van H.M. geïnformeerd wordt, was er een van de Nederlandsche leden ter parlementaire conferentie, thans te Londen bijeen. Gisteren werd uit Apeldoorn gemeld dat na de ongesteldheid der Koningin en de daar uit voortgekomen gevolgen, de Prins ten prooi was aan hevige gemoedsbeweging. Dr. Lau- rillard, tijdelijk te Apeldoorn, werd ten Paleize ontboden en kalmeerde den Prins. De stemming in het Paleis is zeer gedrukt. H. M. de Koningin is zeer zwak. Wij vernemen, dat llr. Ms. toestand niet ernstig en gelukkig zeer bevredigend is en het zich voorzien laat dat de Koningin spoe dig herstellen zal. Alen verwacht dan ook geen geregelde bekendmaking van bulletins, heden het eerste en wellicht tegelijk het laatste. De Koningin-Aioeder die Haar dochter gis teren bezocht, is te 5% uur naar Soestdijk "teruggekeerd. Dr. Roessingh die nabij Het Loo zijn va- cantie doorbrengt, kon zich ook van het Paleis naar zijn buitenverblijf begeven. Invoerrecht op sucade enz. Naar wij vernemen is aan de Koningin voorgesteld het tijdstip van invoering van het onlangs vastgestelde invoerrecht op Su cade en andere artikelen te verdagen tot 1 Juli 1907. Brandweerlieden en de Ongevallenwet Door het bestuur der Rijksverzekerings bank is aan hare agenten een circulaire gericht waarin het mededeelt dat in verband met drie uitspraken door den Centralen Raad van Beroep in April jl. gegeven, thans alle personen, die tegen loon werkzaamheden verrichten ten behoeve van de brandweer, verzekerd zijn ingevolge de bepalingen dei- Ongevallenwet 1901, ongeacht of zij vrij willigers zijn of wel volgens eene verorde ning, gegrond op artt, 192 tn '193 der Ge meentewet. tot deze diensten verplicht zijn. Aan de Burgemeesters der betrokken ge meenten is door het bestuur verzocht bij de invulling der loonlijsten van 1 Juli 1906 af met dit nieuwe standpunt rekening te houden. niet verder uitstrekt dan tot werkzaam heden binnen het ambtsgebied der commissie. Mitsdien stelde de heer Knip voor, de reke ning. zooals zij werd ingediend, niet goed te keuren, maar haar niet het bedrag van ƒ23.70 te verminderen. Evenwel stelde de heer Krap nog de vraag, of in dit geval de billijkheid niet zoude medebrengen, om, waar aan deela uto! door do Gezondheidscommissie zelve de opdracht word gegeven tot hetbijwonen van het congres, den post te brengen onder „on voorziene uitgaven", of wel het batig saldo met een bedrag \an 23.70 te verminderen. De uitspraak van Godep. Staten volgt .iter. Maatschappij tol Bevord. der Pharmacle. 9 uur hedenmorgen werd de jaarvergade ring voortgezet met minder druk bezoek dan den vorigen dag. De voorstellen van de afgev. van Overijssel, Zeeland, Utrecht werden in getrokken, daar ze in de gisteren aangenomen bestuursvoorstellen over het adres en de pvijs- aag, begrepen waren. Het te laat ingediende voorstelLimburg over het in eigen beheer nemen van het orgaan, werd niet behandeld. Als plaats voor de volgende jaarvergadering werd Amsterdam aangewezen. Te I uur toog men naar Deventer, waar een rijtoer en een diner de leden voor 't laatst zullen vereenigen Fantasie uit de Opera „Le Bal Masqué", Verdi. Tweede Af doding, 5. Ouverture „Ohéroir", Yon Weber. G. Inleiding, Melodrama en Dans der Bachan- ten uit de Opera Philemon et Baucis", Gounod. 7. „Frühlingskinder", A Vaker, Waldteufel. 8. Fantasie op Bizet's „Car men", Coenen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw, Geopend van 91/2 tot lll/g uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halfw.) Ilalvv. timmerlieden. Halfwas verver. Jong. v. chocoladefab •Tongen v. lijnbaan. Koperslager. Aangeb. arbeidskrachten. Krullenjongen. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Seh ocn'm ake rsj 0 ago n Zinkwerkor. Dienstbode. Yrede-tentooustelling. Afdeelingen der Internationale Vereeniging Vrede-tentoonstelling zijn opgericht lo. te Zierikzee, onder het bestuur van Ch. AY. A'ermeys, burgemeester, voorz mi ll. Polvliet, advocaat, secretaris; II. J. van Nouhuvs, notaris, penn. 2o. te Langweer (Fr.) van J. B. Bokma, voorz G. Semplonius, penn.F onder het bestuur A. Zandstra, secr. B. Blokma, lid. Flnantioel Nieuws. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders der Ned -Ind. Gasmaatschappij werd liet verslag uitgebracht. De rekening en balans werden overeen komstig het rapport der commissie goedge keurd en het dividend vastgesteld op '1 'V1 2 0/0. Tot commissaris werd gekozen in de plaats van den heer C. AA'. F. P. baron Sweerts de Landas AVyborgh die niet dadelijk herkies baar is de liter C. A. E. van Lede. Uitvoering gezondheidswet Tusschen de Gezondheidscommissie, ze telende te Middelharnrt en de tor haar ambtsgebied hehooronde gemeenten Oude Tonge, Ooltgensplaat en Den Bommel is een geschil gerezen over de goedkeuring van de rekening over 1905 van genoemde Ge zondheidscommissie. Op die rekening kwam voor als werke lijk uitgegeven voor reis- en verblijfkosten van den vooiziiter en de leden der Ge zondheidscommissie 448.80, waaronder ƒ211.70 als declaratie voor ..buiten het eiland" van 15 tot IS Sept. tot liet bijwo nen door een afgevaardigde Jet commissie van het hygiënisch congres te Schevcningen. De besturen der drie genoemde gemeenten hadden tegen dat bedrag van 23.70 be zwaar. Oude Tonge, hoewel van mooning, dat het bijwonen van het bedoelde const es niet behoorde tot de door de wet aan de Ge zondheidscommissie opgedragen werkzaam heden, wilde zich niet verzetten tegen een matig bedrag, omdat dc wetenschap, op liet congres opgedaan, ten goede kan komen aan de uitoefening der aan de Gezond heidscommissie opgedragen taak. Zij achtte echter f 23.70 in dit geval te veel. De beide andere genoemde gemeentebe sturen achtten eveneens het uitgetrokken bedrag te hoog, maar meenden bovendien, dat het bijwonen van het congres niet be hoorde tot de taak der Gezondheidscom missie. De commissie riep nu de beslissing in van Ged. Staten van Zuid-IIolland en meen de, dat het in ieder geval billijk ware in deze rekening het bedoelde bedrag goed te keuren, daar een vorige maal tegen soort gelijken post geen bezwaar was gemaakt. Het lid van Ged. Staten, de beer Krap, gisteren in dc openbare vergadering van Ge- dep. Staten rapport uitbrengende over bet geschil, ging daarbij, na een feitelijk over zicht der zaak gegeven te hebben, na, of er een bepaling in de wet is. die liet in reke ning brengen van meerbedoelden uitgaaf post rechtvaardigt, en kwam tot de con clusie, dat liet bijwonen van een congres ais hier bedoeld niet valt onder de taak der gezondheidscommissie^ omdat deze zaak zich Dr. A. Kuypor te Maassluis Dr. A. Kuvper zal reeds op aanst. Don derdag hef voorgenomen bezoek aan Alaas- sluis brengen. Z.Ex. zal ten 11.35 u (stads- tijd) aan het station aankomen en daar ontvangen worden door de heeren A. Prins, ,T. Areltenaar, II. van Rossen en J. Dienskc, nl» commissie uit het schoolbestuur. De overige leden van het schoolbestuur, de hee ren L. Korving, Th. van Dolderen, P. Bijl, II. van Luipen en A. A. Lijendijk zullen zich bevinden in het z.g. domineeshuis aan den Zuid vliet, zooals men weet het huis, waarin dr. A. Iviiyper het eerste levenslicht aanschouwde, en daarheen zal de gevierde gast het eerst geleid worden. Een der vertrekken wordt voor dc ont vangst in gereedheid gebracht, zooveel moge lijk in den geest van het geboortejaar van Dr. Kuyper. Na daar eenige ververschingen gebruikt te '-ebben zal te half elf uur een bezoek gebracht worden aan de \risscherij- school, waarin Dr. Kuyper zal worden ont vangen door het Bestuur. Dan volgt een luncheon, waarschijnlijk ten huize van den heer J. Areltenaar, en daarna komt te 2 uren het bezoek aan de Dr. A. Kuyper-school. Ateor dit bezoek is ongeveer één uur ge steld. daarna, dus te 3 uren, zal Z.Exc. op treden in de Gereformeerde Kerk B, en een woord wijden aan het Christelijk Onderwijs. Het uur van yertrek is bepaald op 5.44 van het station te Alaassluis. QVERSCHIE. 23 Juli. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier, (hoofd de heer Dun) is benoemd rnej. P. 'Rompes, uit Rot terdam. Bankwerker. Distillateursknechts. Drukkers. Gi&twerkor. Koperslager. Letterzetter. Alach.-stoker. Mncbimst-kopersl. Afolenaar. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen. die ver zuimden. te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Stoker. Tahakskerver. Tuinmansknecht Zinkwerkor (halfwas). Personen voor lichte we uk z a amlhe d on Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. Naar wij vernemen zal de heer J, F. Arnoldi, stationchef alhier, in September den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad der Uollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij 'Den 31n Augustus zal door de vereen. sFlardinga" des voormiddags een ringrijderij met paard en wagen worden gehouden en des namiddags zullen er kinderspelen plaats hebben. Des avonds zal door n Concordia" een concert worden gegeven waarbij een vertoo ning der bioscope wordt gegeven. Eind-examen H. B. S. Bij de heden te Rotterdam voordgezette eind-examens II B S. Ille groep zijn geslaagd Chr. S Lechner, J. C. van Rhijn en .1. F. van Hees. Heden slaagde te Rotterdam voor 3e stuurman, voor de groote stoomvaart, de Iwer G. J, van Luik, van hier. Heden (AVoensdag)-middag luid. te Mid delburg in de zalen van het Kunstmuseum van liet. Schuttershof de opening plaats vim de tentoonstelling yan oud goud- en zilverwerk, in teigemvoordigihieid van pro vinciale en getmeentelijke overheidsperso nen, de inzenders, de deelnemers' aan het waarborgfonds cn tal van belangstellenden. De voorzitter der commissie, ij'hr. mr. AAL II. Snouck Hurgronje, wees cr op dat het succes van de twee jaar geleden ge houden koperlentoonstelling den ijverigen en energieken heer. J. A. Frederiks het plan deed opvatten thans .hef oud goud en zilverwerk, je doen volgen. In wanne woorden bracht hij den heer Frederiks dank voor hetgeen hij met onverdroten ijver, ge steund door een rijke ervaring op kunst gebied, tot stand gebracht heeft. Na nog een woord van dank le hebben gesprok ken kot de inzenders, die hunne voorwer pen afstonden, on tot hen die hun mede werking verleenden hij do voorbereiding verzocht hij den beschermheer, den com missaris der Koningin in Zeeland, mr. II. J. Bijckmeester, om de tentoonstelling te willen openen. De beschermheer voldeed aan d.it ver zoek niet een kort woord, en daarna werd do tentoonstelling bezichligd. Do voorwerpen vullen drie zalen. I11 de eerste heeft men voornamelijk voorwerpen betrekking hebbend op huishoudelijk ge bruik: kandelaar», presenteei bladen, thee potten, komfoor en, tabakspotten, enz. enz. Er zijn er daaronder verscheidene van zeer artistieke waarde. In de tweede zaal vindt men avondmaal zilver en doopbek kens uit verscheidene hervormde kurken in Zeeland, benevens Godslampen, miskel ken, mis-wchellen, enz., uit katholieke ker ken, 011 ook een zestal siertorens uit. syna gogen. Ataar de derde zaal beval de fraai ste verzameling, n.L een uitgebreide col lectie gilde-bekers, schalen, insignes enz., waaronder zeer kostbare stukken, zoowel wat kunstwaarde 'als oudheidkundige bo- tcokenis betreft. A'rijdagmorgen a. s. zal de Schied. Spoe- lingvereeniging een algemeene ledenverga dering houden in het gebouw der vereeniging. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage stond heden terecht een 22-jarig hakkers knecht te Rotterdam door de rechtbank aldaar veroordeeld tol H/g jaar gevang°nis- strat, wegens diefstal in vereeniging, r.van 5 eenden en 124 eieren te Capelle a/d. IJssel. Beklaagde beweerde doodonschuldig te zijn. Zijn medebeklaagde had beweerde hij muur 111 het vonnis berust om in de ge- angenis onderdak te zijn. Hij hield ook vol de eieren en eenden te hebben gevonden. Gevraagd werd bevestiging, tervyijl mr. J. F. Hij mans op vrijspraak aandrong. Hedenmorgen kreeg de werkman A. Koster wonende in de Stemstraat, aan het werk zijnde op het, stoomschip «Gelderland", ver moedelijk door het verkeerd loopen van de wins een mand met steenkolen op rug en armen, waardoor hij zich zoodanig bezeerde, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, en het werk niet meer kon hervatten. CONCERT te geven door het Stafmuziekkorps van het 4de Regiment Infanterie, directeur AV van Erp, op Donderdag 26 Juli 1906. Aanvang 8 uur. Programma. Eerste Afdeeling. 1„Sympathie", Marseh, Bart Verhallen. Opgedragen a. h. Muziekkorps v. h. 4e Reg. Infanterie. 2. Ouverture „Maritnna", A\railaee. 3. Pilgerehor und Lied a. d. Abondstera aus „Tannhauser", AVagner. 4 De raad van orde van het legioen van eer zal, naar de „Petit Bleu" meldt, toch zwich ten en Sarah Bernhardt het legioen van eer toekennen. Sarah is geen „professeur" ge weest, maar wel „directrice de theatre", doze overweging zal bij den „raad van orde" den doorslag geven. De kellner N. 'Ilh. P. O. is wegens >be- letediging in het openbaar van H. M, de Koningin, door dc Zujpjhensiche rechtbank veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf, onder aftrek 'dor preventieve hech tenis-. De postzegeldiefstal. Het gerechtshof te 's-Gravenhage ver nietigde heden het vonnis der rechtbank aldaar, waarbij de gewezen winkelchef A v. d. A. was vrijgesproken wegens mede plichtigheid aan den bekenden postzegel- diefstal bij het hoofdbestuur der posterijen, door middel van een valschen sleutel. Het Hof veroordeelde hem ter zake van dit feit tot drie maanden gevangenisstraf. De 3 pCt. Nederl. Effectaii-Premioleening De heer Yan Duysen, directeur der 3 pGt. Ned. Efi'. Premieleening heeft hooger beroep aangeteekend tegen liet vonnis van den kantonrechter te 's-Gravenhage, waarbij hij tot f 50 boete is veroordeeld wegens over treding der loterij wet '1905. *7™*- Neb. IIehv. Kerk. Algemeene Synode. De behandeling van eenige hu inhoudelij ke zaken houdt dc vergadering langen lijd bezig. Ingediend wordt het rapport Hei' commis sie ter beoonlecling \an dc voordrachten voor kleine toelagen uit het fonds voor noodlijdende kerken ou personen. Dit rapport wordt dadelijk in behandeling genomen en afgedaan. Aan verschillende personen worden kleine toelagen toegekend tot een gezamen lijk bedrug van ƒ7710, en aan hulpbehoe vende Gemeenten een gezamenlijk be drag van 2400. Overeenkomstig de voor drachten werden de toelagen toegewezen. Een concept-antwoord op een schrijven van het Algemeen Nederlaudsch Aterbond over dc toenemende tuchteloosheid komt ter tafel en wordt na eenige wijziging vastgesteld. De voordrachten van de Alg. Syn. Com missie om subsidie te verleenen uit bet fonds voor dc schraalste prediknntstraktc- monfen worden aangenomen. ALin twee Ge meenten worden <le genóten toelagen inge trokken, van een gemeente wordt de geno ten toelage verminderd met 2-1, drie ge meenten hebben vorhooging van subsidie ge vraagd, maar aan haar verzoek om verhoo ging kan niet worden voldaan; twee nieuwe aanvragen worden toegewezen en elf afge wezen. Daarna vergadert een Synodus contractn. („Vad.") „Teleurstellend" luidt deze driestar in „De Standaard" In de Ned. Herv. Kerk had men gehoopt, dat het gelukken zou tot reorganisatie te komen. Dit kon natuurlijk niet, zoolang de be sturende Synode in haar meerderheid anti- orthodox was. Maar dit jaar was dit an ders. De meerderheid is thans „goloovig." Men had daarom een verzoek ingezonden, om thans eindelijk de reorganisatie ter hand te nemen. E11 toch werd ook nu het verzoek gewezen van do hand. Ook na het geval Bidder. Dit is een zeer ernstige teleurstelling voor wie in dien weg heil zochten. De grondfout ligt in de vervalsching der grondbegrippen. Verdraagzaamheid is eisch van en sieraad voor het nationale leven. Atelle verdraag zaamheid in den Burgerstaat. Maar niet alzoo in de Kerk. Ze duur te willen is even ongerijmd, als politeke verdraagzaamheid te willen in een kiesvcrconiging, of verdraagzaamheid van de drankzuchtigen in een bond voor drank bestrijding. Een kerk is juist een stichting voor go- ijkgezmden, voor eenderdenkenden, voor lien die hetzelfde belijden. Tot zijn volk, tot zijn rmtie kan men niet niet bobooien. Daaiont is op burgererf de verdraagzaamheid onmisbaar. Maar uit een kerk treedt wie haar belij denis niet beaamt, uit; en daarom is in een kerk verdraagzaamheid jegens hem die haar belijdenis verwerpt, ondermijning van heel bet kerkelijk wezen. Eertijds bracht men op den Slaat over wat der Kerke was. Thans brengt men op de Kerk over wat des Staats was. Gevolg is, dat in Staat en Kerk beide do vastheid der beginselen begeeft. Beroepen: te Koudekerk a/d. Rijn ds. M M. den Hertog te Nieuverkerk a/d IJsel. Geuef. Kerken. Klassikale Zendingsdag. Op Woensdag 29 Augustus zal alhier een classicale zendingsdag worden gehouden, Tn de Dierentuinzaal te 's-Gravenlmge werd lieden een zeer druk bezochte'klassikale zendingsdag gehouden, geopend door dr. Moor, die de zending schetste als oen ar beid die eischt de gchcele persoon, dc ge- heele ziel, bloed en tranen. Spreker herdacht in troostrijke bewoordin gen het leed der Koningin, en bad den steun des hemels af, waar zelfs de liefde van een volk niet voldoende is. Ds. Breukelaar van Bodegraven sprak naar aanleiding van Joh. 10 vers 16, be toogde dat ook do heidenen zijn te beschou wen als Jezus) schapen en schetste hoe thans door 3000 zendelingen en 30.000 inlandsehe helpers in 300 talen het AAteord wordt uit gedragen terwijl de Christenheid jaarlijks 25.000.000 offert. Intusschen wees hij er op hoe nog milliocnon heidenen en mohame danen zijn en stond meer uitvoerig stil bij den toestand in Nederlandsch-Indië? betoo gende dat de zending is een plicht en be strijdende dat ze nog zoo weinig vrucht draagt. Dr. C. J. van Binsbergeh van Loosduinen sprak over de zending in Nedcrlandsch-In- dië en noemde de schuld van de kerken van Nederland groot omdat ze zoo weinig ge daan hebben tot kerstening van Indië. Hij zag echter in dc toenemende belangstelling in t werk der zending 'n hoogst verblijdend tec- ken, en betoogde dat de allerbesten voor de zendig noodig zijn, waar de zendeling zoo- fl wantrouwen moot wegnemen alvorens de Javaan naar hem luisteren wil; terwijl hij moot vinden den weg naar het hart. Ontel baar zijn de moeilijkheden, die hij lieert te overwinnen, maar spr, riep allen toe zich niet tc laten afschrikken, denkende aan hot „God wil het". Vervolgons sprak dh. Woudslrn, vaa Lei derdorp, over: „het Christendom als wereld religie". Spr. betoogde dn! de Christenen het Christendom een wereldreligie achten om dat zo gclooven dat Christus voor liet ge- lu'plo menscliclijko geslacht is gestorven; een meening door spreker uitvoerig toege licht. Men schrijft aan de «Stand,": Yan welingelichte zijde vernemen we, dat van de Geref. Kerk (A) in Zaamslag een ver zoek tot kerk (B) aldaar is gericht, om samen- sprekingen te houden, bedoelende de ineen smelting van beide kerken. Eerstgenoemde kerk is op heden vacant. De 7de diaconale conferentie der Geref. Kerken in Noord-Holland zal gehouden wor den op 5 Sept. in de Geref ICerk te Broek- op-Langendijk, In de morgenvergadering zal prof. P. Biestervekl spreken over «Do diaconie en de meerdere kerkelijke verandering". Beroepen: te Bedum B dr. J. Jansen te Bolsward. Aangenomen: het beroep te Wester- bork door ds. O. N. Oosterhof te Gnrrelsweer, Bedankt: voor liet beroep te Oud-Loos- drecht door ds. A. J. de Boer te Grijpskerk, R.-K. Kerk.' Z. D II. mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem, heeft voorloopig benoemd tot deser- vitor den weleerw. heer J. J. M. Krook, kapelaan der parochie van den' II. Jacobus te VIIage. De 48e Nationale Bedevaart naar Lourdes met vervoer van zieken, georganiseerd door de Yereeniging tot samenstelling van Ne derlandsche Bedevaarten, zal dit jaar plaats hebben van 18—26 September a.s. Worstelen. Gisteravond is in het Gebouw voor Kun sten en AYetensch'appen le Rotterdam de 3e internationale worstelwedstrijd, begon nen. Door drie partijten werd geworsteld, met den volgenden uitslag: AValtor Eigenumn (BiritseMand) weird in 4 minuten gelegd door Anaiasips Anglio (Martinique); He ter Duyn'as (Frankrijk) legde Chades*Lam men z (België) in 14 minuten, tenvijl do partij Axel Kroojk (Zweden) cn Frank Jack son (Ierland) na 30 manuien onbeslist bleef. Slachtoffer van zijn plicht. De geneesheer van Urk, dr. J. van der AVielen, is aan de typhus, die lrij bij de epi demie op het eiland gekregen had, overleden. Algemeen is de deelneming in dit sterfgeval, daar de overledene zich door zijn groote plichtsbetrachting, waarvan hij het slacht offer werd, zeer bemind had gemaakt. De Scheveningsche visschersvloot. De Scheveningsche visschersvloot moet in 'l laatst van de vorige week veel met stormweer te kampen hebben gelmd. Bij den rceder C. v. d. Toorn Jz. kwam telegrafisch bericht in, dat een zijner loggers met ver lies van een man, den lS-jarigen schepeling, die overboord is geslagen en verdronken, te 'Lerwick. binnenkwam. Behalve de man van den logger van den reeder C. v, d. Toorn Jr. moeten nog meer schepelingen van de Nederlandsche vloot bij dc stormen van Donderdag en Y rij dag over boord zijn geraakt en verdronken. O. m. spreekt men nog van twee opvarenden van een logger uit Vlaardingen en zijn er ook schepen met stormschade aan vischtuig of schip to Lerwiek binnengekomen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Schipper G. de Best is gisteren te Lerwick onder algemeene deelneming 'der aanwezige visschors aldaar begraven. -130 vissehers volgden de lijkbaar grafwaarts. Een der aan wezige predikanten voerde aan do groeve het woord en herdacht den overledene. Tegani wettelijke winkelsluiting. Gisteravond vergaderden te Amsterdam hoofdbestuur en verdere bestuursleden van hel comité tegen wettelijke winkelsluiting. Onder de ingekomen stukken bevonden zich or eenige van winkeliers uit de districten 7 en 8, het zoogenaamde Jordaangedeelte die cr bij het bestuur op aandrongen ook in een lokaal in het midden van deze districten gelegen, te vergaderen, al vorens de verordening in den Raad in be handeling komt. IJct houden van deze ver gadering word aan het dagelijksch bestuur overgelaten. Do su pp lemen Hijst, door den secretaris ter con trol earing aan bet bestuur verstrekt droeg 698 handtcokeningen, zoo dat tot op heden 2602 winkeliers zich schriftelijk tegen de verordening verklaar den. Do laatst verkregen handteekeningen zijn hoofdzakelijk uit dc districten 8 cn 9. 'Verder werd besloten in elk geval voort te gaan, en wel n;i Vele Machten yan win-

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2