BINNENLAND. STADSNIEUWS. TL AARDINGEN. Gemengd Nieuws. Kunst en Wetenschap. BBS3CB landbouw en bekleedde verschillende posten; daarna kwam hij aan binnenlandsehe zaken en werd spoedig tot adel maarschalk in het district Ivofuo gekozen. In 1896 verleende de czaar hem de waardigheid van kamerheer en in '1S99 werd Stolypin adelsmaarschalk van het gom ernement Kof no. Daar Stolypin hier gelegenheid had zijn administratieve be kwaamheid te toonen werd hem in 1902 den post van gouverneur van Ivofno toevertrouwd. Plehwe wist te besverken dat Stolypin ver plaatst werd naar Saratofï, het gouv, dat om zijn agrarische onlusten berucht is. In Sara- tolt bleef Stolypin gouverneur totdat hij in het kabinet-Gore my kin werd opgenomen. De wreede maar afdoende wijze waarop Stolypin de boerenonlusten aldaar onder drukte beeft hem voor altijd den haat van de vrijheidsmannen bezorgd, van de zijde van den czaar ontving Stolypin echter de meest vleiende onderscheidingen. In 1905 ontving hij een openlijke dankbetuiging van den czaar voor zijn wijze en krachtige handelingen bij de onderdrukking der onlusten in het district Balasehof en in de stad Saratofï". De czaar handelde hierbij op advies van Tre- poff, hoe de menschen in Saratolf er zelf over dachten bewijzen de protesten der Zemstwos en van de artsenvereeniging in Saratofï, die een gerechtelijke vervolging van Stolypin eischten uwegens de wreede vervol ging der intellectuals" in Saratoiï. Nadat den lOen Mei van dit jaar de Rijks- doema geopend was, werd Stolypin minister van binnen!, zaken, Thans is de heer Stoly pin minister-president en zijn verleden in Saratofï' geeft der reactie een goeden waar borg dat zijn besluiten ook voortaan met bloed geschreven zullen zijn. De 'c z a a r. Iemand, die czaar Nicolaas in den klut sten lijd van nabij heeft gadegeslagen, ver telde aan den cotTesp. van de „Lok. An- zeiger", dat de monarch In dc beste ge zondheid is. Hij maakt zich in 't geheel niet ongerust over de Doe ma-on thin ding, waar toe reeds besloten was toen het conflict tusschen Doenm en ministers uitbrak. Sto lypin was voorstander van 'Booina-onthin- ding. Merkwaardig xs de bemerking, dat de czaar zich in zoo'n goede gezondheid ver- heugl. Toen Napoleon zich op den terug tocht naar Parijs bevond na zijn nederla gen in Rusland, verklaarde hij „zich nim mer zoo gezond te hebben gevoeld".Maar onderwijl verhongerden duizenden Fran- sche soldaten of stierven van koude op de Russische sneeuwvlakten. En toen be gon "Napoleon's sier te tanen... GEMENGDE MEDEDEELINGEN. men, schuld heeft gehad aan dc vrcese- lijke ontploffing in die mijn, waarbij 39 mijnwerkers den dood hebben gevonden. Hoewel het hem door zijn geneesheer stellig ontraden wordt, moet ptius Billow besloten hebben in den herfst zijn werk zaamheden weder op te nemen. Ilij zal zich echter alleen met do voornaamste za ken bezig 'bonden. Perz ië. In tegenstelling met het ofldcieeie bericht dal de onlusten te Teheran waien onder- uk I, wordt nu gemeld dal er in "de Ut'iUche legatie le Teheran meer dan 5000 liH'hïelingou zijn. De toestand is krilick. De bevolking e'isehl. het otlhslag van den roolvizier, de terugkeer der vbVbiuiuen tullahs en wijziging der wel. De mullahs ijn te Kum, een oord voor bedevaartgan gers, aangekomen. Engeland. De interparlementaire conferentie nam een motie aan betreffende het vraagstuk van de bcpeiking der bewapeningen. Aan genomen werd eveneens een motie van Frankrijk en België, waarin wordt gevraagd, dat de aanstaande Haagsche conferentie dc contrabande zal beperken tot wapens, munitie en ontplofbare stoffen, en volgens welke hel. beginsel aanvaard zal worden, dat schepen contrabande vervoerende, of schepen met goederen welke geen contra bande zijn, mogen worden vernietigd en dal zelfs tusschen oorlogvoerende partijen particulier eigendom onschendbaar zal zijn, zoowel ter zee als te land. De confe rentie, werd daarop gesloten. Hel volgend jaar zal de conferentie te Berlijn gehouden worden. In 'Westminster Hall had een diner plants waarhij 3 a 4 duizend personen aanzaten. Bij het schuimen van de champagne hiel den de loul kanselier, graat Apponyi, Bryan en .anderen vurige toespraken irihet belang van den vrede. NTa afloop van het feestmaal reden do gasten naar Paddington en begaven zich vervolgens per spoor naar Windsor, waar lord Esher allen uit naam van den Koning verwelkomde. Er werd een bezoek aanbot kasteel gebracht, waarna tot beslui I on der begunstiging van prachtig wede r. oen lurnfeest in liet park van hel kameel hij- gewoond werd. H, M. de Koningin. Men meldt ons uit Den Haag Naar wij vernemen wordt heden geen officieel bericht uitgegeven betreflende den toestand van de Koningin welke bevredigend blijft. Heden bracht H. M. de Koningin-Nloeder wederom een bezoek aan het Loo per auto mobiel. Men meldt uil Apeldoorn aan de „Tel.": Dr. Roessingh vertrok Dinsdag om G uur an Het Loo. Dr. Pot bracht, 's avonds laat en gistermorgen bezoeken op Hel Loo. Dr. Roessingh wordt terugverwacht. Binnenkort al ook tl. NL de- Koningin-Moeder Terug kanten. Een pleegzuster is op Hel 'Loo anti ek omen. H. M. de Koningin klaagt veel over ver moeidheid en is weinig opgewekt. Ut Verscheidene telegrammen van deelne ming van vorsten zijn op Het Loo ontvan gen, ook een zeer hartelijk van keizer Wilhelm. G.Vad.") Consulaten. Ingevolge Koninklijke machtiging zijn de heeren A. C. Meurs en jhr. O. Reuchlin erkend en toegelaten als vice-consuls van Argentinië, respectievelijk te Amsterdam en te Rotterdam. („Stek") Raad van State. Het voorzitterschap "der aldeeling van den Raad van State voor de Geschillen an Bestuur wordt thans waargenomen dooi den Staatsraad Mr. Asser. F r a n k r ij k. Dreyfus is gisteren op bezoek geweest hij president FallièresJoseph Re mach stel de Dreyfus aan den president voor. Dreyfus heeft nu een vertol' van 3 maan den, die hij, naar verluidde, in Zwitser land ging doorbrengen. Thans wordt uit Parijs gemeld, dal Dreyfus de appartemen ten in een hotel te Interlaken voor zich en zijn familie besteld, heeft afbe steld. Dreyfus gaat naar den Elzas, Waar schijnlijk woiden al die Lerichlen romige strooit! opdat men niet zal welen waar Drey fus is. Hij hoeft kouwens er veel last van overal te worden aangegaapt. Een grooto Arnerikaanschc krant zond hem een aan bod om arlikelen te schrijven tegen 'fa- belachtigen prijs. Dreyfus weigerde. Te Geneve bcreitll men hem een luis terrijke ontvangst voor, maar het is on waarschijnlijk dat Dreyfus aldaar komt. Italië. Volgens hei. katholieke orgaan „Köln Volksztg." za'l de paus spoedig een ency cliek uitvaardigen betreffende de scheiding van kerk en staat irt Frankrijk. Duitschland. Voor de strafkamer te Dorlmund is het proces begonnen tegen Fritz Riiter, he stuurder van de mijn Borussia. Hem wordt ten'laste gelegd dat hij, door de voorge schreven voorzorgsmaatregelen te verzui- Nispen makers Stins. tot Sevenner, rnr. dr. Ch. Raay- S. J., mr. van Schnik Jr., II. ,T. Hedennamiddag ten 2 uur werd doorB. on W. ten Raad hui ze in het -openbaar aanbesteed: het uitnomen ett opbergen van twee vloeddeuren en het maken en behan gen van twee nieuwe vloeddeuren in het buitenshushoofd der buitensluis. Hiervoor waren ingekomen f> inschrij vingsbiljetten, ii.l. G. Beukelman, telleen- vliet, f4818.-—; P. van Wijngaarden, té Dordrecht, f4947.— K. A. den Brcejcn, te Hardinxveld, 15340.J. NV. van der Mcijden, le Hardinxveld, f5410.— A. S. Maas, le Gorinchenr, f5440. Alle inschrijvingen waren "oor eiken hout. De gunning is aangehouden. Raad van State. In de openbare vergadering van den Raad van State, afd. voor de geschillen, werd gis teren o.a. behandeld het beroep van II. II. Wildeman te 's-Gravenhage, tegen liet be sluit van R. enW. van Schiedam, waarbij hem vergunning is geweigerd tot oprichting van een fabriek van matrassenliaar, etreindel- len, perszakken en aanverwante artikelen in een pand aan tie Lange Ilaven. De provin ciale hoofdingenieur en God. Staten adviseer den de vergunning onder voorwaarden te ver- leenoit. Rapporteur was ook in deze de staatsraad nu'. ITuber. Nadat appellant zijn beroep had toegelicht, werd dit namens een der belanghebbenden door mr. TI. Bkupot ten Cate, advocaat te 's-Gravenhage be streden. De koninklijke beslissing volgt later. Van den heer Henri Rebers ontvingen wij een nieuw kiekje uit onze gemeentehet inwendige der Groote Kerk op de Markt. Het geeft een gezicht op den preekstoel, den bestuurdersbank en den hoogen bank aan het eind van het schip met het groote bord met de Tien Geboden daarboven. Het is een heel goed geslaagde opname. De Vredespaleis-prijsvraag. In „De Bouwwereld" wordt "het "denk beeld verdedigd, dat het Carnegie-Bestatr Cordonnier uitnoodigde, zeg binnen drie maanden, een detailhegrooting in te leve ren voor zijn oorspronkelijk plan, zonder eenige wijzigingen ten aanzien van de eenmaal gekozen distributies, vormen of materialen en met door het Camegie- BeStuur verstrekte eenheidsprijzen van de voornaamste, materialen in het werk; tot grondslag. Deze gelegenheid wil men ook geven aan de vijf andere prijswinners, of aan allen die in het jury-rapport officieel genoemd xv orden. De redactie meent, dat dan zal blijken hoe de bekroonden op grond van 'het art. van het. program, betrekkelijk de begroo ting der kosten, Imiten beoordeeling hadden moeten blijven. Dan nog vraagt het blad een opheldering, waarom "de catalogus van dc tentoonstel ling 221 ontwerpen vermeldt tegen de jury slechts 21G. Gevreesd xvordt, gelijk meteen der wel t,xoordeelde ontwerpen (van No- derlandsclien oorsprong) is geschied twee dagen na den officicelen datum dat de inzendingstermijn voor enkelen is over schreden. De Oostenloksluls. Men seinde uit Amsterdam aan de VN. R. CL": Naar wij vernemen nadert de Oosterdok- 'bluis-kwestie een voor Amsterdam bevre digende oplossing, zoodat de belangrijke industrieën, welke daarbij betrokken zijn, voor onze stad behouden blijven. Dc be langhebbenden zijn al geneigd zich voor- loopig neer te leggen bij een verwijding tot 18 meter, indien daaraan tevens de toe zegging verbonden wordt, van een latere uitbreiding tot 25 meter. Men is dan bin nen korten tijd althans voor een deel ge holpen, want dc eerste vergrootihg mag voor het oogenblik een goede x'orbetering genoemd worden en de daaraan verbon den werkzaamheden zijn gering. Anders is het met de verwijding tot 25 meter. Daar mede hangt samen het bouwen van een nieuwe spoorbrug, die grooter zal inoeten zijn en op een andere plaats zal komen te liggen. Men hoopt daartoe de medewer king0 der H. U. S. NL te verkrijgen. De beslaande brug bevat n.l. slechts t.xvee spo ren, en het zou zeker ook in het belang van het treinenverkeer zijn, als deze tot vier konden worden uitgebreid. Gisteravond omstreeks 6 uur werd i n een sloot langs den groentetuin van den heer Bakker aan dc Poldervaart door een van het tuinpersoneel gevonden de 40-ja- rige R. G. S. Thape, xvonphtlo Spinhuis- pad 6. Onjniddeilijk door het. personeel op het drogei gehaald, heeft men, getracht don man, die geen t.eeken van leven meer gaf, tot bewustzijn, te brengen, maar dit bleek te vergeefs. Dr. Sauer uit Kethel, die per mritorfiets vry spoedig ter plaatse was, kon, slechts den dood constateeren. Meermalen, kwam Thape op den tuin om konijhenvoer te verzamelen en ook ditmaal bleek hij daarmede "bezig te zijn, Ijexveest, xvan.t toen hij op het droge xvas genaaid, had 'mj in den eenen arm nog het groen geklemd. Rijks- en gemeentepolitie was spoedig .ter plaatse aanwezig, doch uit alles bleek dat hier slechts sprake Kan, zijn van een ongeluk. Te '10 uur gisteravond -Is 0]X last van de xx*edu\ve het lijk per lijkxvagen naar de xvortjng des overledenen gebracht. Hedenmorgen is de tweejarige Jantje Giile, die Dinsdag zoo deerlijke brandwonden be kwam, tengevolge van het in zijn onmiddel lijke nabijheid vallen van een emmer heet water, aan de gevolgen daarvan overleden. Het geheele lichaam van het arme kind was met brandwonden bedekt Ook het oudere zusje dat met haar broertje zat te spelen heeft zeer ernstige brandwonden bekomen. 'Heden kwam binnen het alhier thuis be- hoorende vischloggerschip «Jonge Jan", met verlies van een man der equipage, zijnde K. Kleinbloesem, oud 21 jaren en alhier wonende. door den heer Gustavo 'Loisel, directeur van het laboratorium van dc school voor hoogere wetenschappen te Parijs. Deze geleerde is 'door de Fransche re geering belast met een studie van de or ganisatie der zoölogische inrichtingen van België, Nederland en Engeland, met hot oog op hervormingen in het Parijsche Mu seum. Loonbeweging in het confectiebedrijf. De beweging in het. confectiebedrijf te Amsterdam breidt zich uit. In een gisteren gehouden vergadering van do Verecnigde Contecticpatroons is besloten, dat ook' do bij de veréeniging aangesloten broekenma kers den eisoh van 25 pet. verhooging zullen stellen. Tol Vrijdag wordt nog door lton voor het. oude loon gewerkt. Patroons en werklieden weren gezamenlijk mogelijke „onderkruipers". („N. xr. N1.") Marokkaansche visscherij. Van IJmuiden is nu do stoomtrawler Hol land VII weer naar de Oanarischo eilanden vertrokken. ZooaL vroeger gemeld werd, heeft men betere circulatiemiddeleu doen ombrengen om de kreeften levend te kun nen houden; want enkel in dien toestand hebben zij marktwaarde. Op den trein geschoten. Zondagmorgen is van uit den stoptrein vertrek Den Haag 10,OG) op den sneltrein, komende van de tegenovergestelde richting vertrek Gouda 10,07), ongeveer in de nabij heid van Zoetenneer geschoten, met het ge volg, dat de ruit van liet portier van een dei- Se klasse-xvagens werd verbrijzeld on een lieer, aldaar zittende, een kleine verwonding aan de onderlip door de glasscherven opliep. Meerdere ongelukken hadden gelukkig niet plaats. De dader is tot heden nog niet be kend. De Zaandamsche staking. werk is gisteren door alle stakers De firma Pont benoemde tot leden der commissie x-an onderzoek de boeren Cor nells Bon, II. J, van Doesburgh, en II. Endt. Het lien at. Aanranding Gisterennamiddag fietste een dame uit Delft voorbij de Lange Kleij onder Rijs- jwijk, toen zij plotseling van achteren door een jongen man xverd gegrepen, die haar van het rijwiel aftrok en ongepaste han- Belingen met haar trachtte te plegen. Op haar hulpgeschreeuw xveek hij terug en maakte zij van de gelegenheid gebruik op haat- rijwiel te springen en weg te rij den. De politie te Delft heeft den aanrander, zijnde een 18-jarig imvoner aldaar, opge spoord en tegen hem geverbaliseerd. Ontvlucht. Dinsdag zijn weer twee jongens uit de tuchtschool te Haren ontvlucht. Brand. NVoensdagavond 10 uur brak door alsnog onbekende oorzaak brand uit in de kelder verdieping onder liet ketelhuis der stoorn- houtzagerij, kuiperij en kistenmakerij der firma Arnold van den Borgh Limited aan de Nassauhax-en 110 te Feijenoord. Het personeel der fabriek slaagde er in met de eigen stoomspuit alsmede twee brand slangen cn twee slangen van de aangerukte brandweer het vuur in een kwartier tijds te blusschen. De schade is van xvoinig be- teekenis. De brandweer was in grooten getale aan wezig, evenzoo de fabrieksbrandweer der boterfabrick van S. v. d. Bergh Limited. Tn Juni 1904 werd do kistenmakerij dier fabriek grootcndeels door brand vernield. haar, zoodat ze Woensdagmiddag besloot don wach'lmoester der maréchaussee mét het gebeurde in kennis ie stellen. Terstond xverd brigadier Brakman met de opsporing van den verdachten dader belast en werd z'n spoor gevolgd in Zee land, alwaar hij 'dc markten afreisde. Te Middelburg gelukte het den brigadier z'n mannetje te snappen, xvaarbij hij' te welen kwam', da.t V. reeds te Goes getracht had den ring te verkoopen, hetgeen hem' ook gelukt, xvas. Overgebracht naar Roosendaal, viel te gen het overtuigend bewijs niet veel m'eer te ontkennen en xverd 'de jlador op '20 dezer gevankelijk naar Breda overgebracht. Ondertusschen had de koopcr van 'den ring, die te Groningen thuis boort, van deze arrestatie gehoord en achtte het daarom! raadzaam den i-ing in handen van de justitie te stellen, waarvan de oigena- rös'È'e, na alloop van 'de zaak xroor 'tge recht, wederom! 111 het bezit kon worden gesteld. Brigadier Bralkm'an komt dan ook alle eer toe, dit zaakje zoo vlug cn m'et gun stig gevolg le hebben ten einde gebracht. Slaking geëindigd. De werkstaking van opperlieden van den Aannemer Jelsema te Winschoten is geëin digd. liet uurloon is met 1 cent verhoogd; het bedraagt nu 15 cent. Twee werklieden zijn door den aannemer bedankt. Geheimzinnig sterfgeval. Hit GemorL wordt aan, de ,,'s-JL Cl." geschreven Betreffende het treurig sterfgeval, waar van wc in het nummer van gister melding maakten, is tot heden nog weinig met ze kerheid te melden. Allerlei praatjes doen daaromtrent de ronde. Feiten zijn intus- tusschcAi, dat op last van den officier van justitie het lijk tot nader Order nog niet mag xvorden. ter aarde besteld; dat de vrouw, die om 11 uur, evenals al de an dere huisgen op tan, naar bed is gegaan, om streeks 12 uur weer is opgekomen, even nadat ook vader cn zoon. waren opgestaan om buiten wacht te houden op ruitenbre kers, die er bij geruchte verwacht, werden, dal, de vrouw door den buiten oj) xvacht staanden zoon gevonden is aan do achter deur op een kist. zittende, met een natten doek op het hoofd, dat ze enkele minuten later een Tijk xvas, ha enkel nog iels ge zegd le hebben over verschrikken en dat dr. Knijper 'alhier verklaard heeft, dal de vrouw aan "onbekende oorzaak is overle den. i Verdronken. Te Neuzen x-erdronk Woensdagmiddag bij liet baden een negenjarig knaapje. Zijn elf jarig broertje, dat hel xvildc redden, werd met moeite gered, Gistermorgen xverd in het kanaal te Mid delburg even voorlnj de NVintcrstraat, dxij- x-ende gevonden het lijk van een kind. Een jongen begaf zich te xvater en zwom naar het lijk, dat hij x'ervolgens aan den wal bracht. Het bleek te zijn de sedert Vrijdag avond daar Ierstede vermiste 12-jarige knaap, A. genaamd. Hij xvas, behalve zijn hoodtdcksel, nog geheel gekleed. Middags te ruim half drie uur lag Iet lijkje nog aan deij kanaaldijk, len aan- schouwe van x-ele menschen. Een zeer onaangenaam schouwspel, De oorzaak daarvan was dat de plek, waar liet lag, tot hel grondgebied van de gemeente Koudekerke behoort en het 'ijkje niet mocht x'ervocrd worden voordat het ge- srhtmvd was door den geniecnte-genceslun'. Te drie uur xverd het naar het lijkenhuis op de begraafplaats vervoerd. Men beweert dat de knaap ongenoegen heeft gehad met zijn baas en daarom de noodlottige daad heeft begaan. 'In de gisteravond gehouden vergadering van den «Volksbond", vereen, tegen drank misbruik, afd. Vlaardingen, zijn tot afgevaar digden voor de algemeene vergadering welke zal gehouden worden te Deventer op 29 en 30 Augustus a.s. benoemd de heeren A. Bagchus en II. Maarleveld P/„ De Rembrandt-hulde-tentoonsteliing te Leiden xvordt zeer druk bezocht vooral door vreemdelingen. Ook de Duitsche gezant bij ons Hol met zijn gasten en de Amerikaansche gezant te Ber.^n brachten een langdurig bezoek aan de tentoonstelling. De tentoonstelling in de Universiteit zal reeds den 5den September gesloten xvorden. De afdeeling Lakenhal blijft tot den vijftienden September geopend. Kiesrecht-commissie. Naar „Het Centr." verneemt, is do com missie, benoemd door liet bestuur van den Bond van katholieke kiezersvereenigingen om een rapport uit te brengen over den stand van het kiesrecht-vraagstuk, samenge steld als volgt: Jhr, mr, L. von Fisenne Jr., jhr, J. v. Op de prijsvraag van het uitvoerend comité van de Nijveriieidstentoonstelling to Leeuwarden voor een diploma voor de toe gekende bekroningen zijn 45 ontwerpen in gekomen. De jury is samengesteld uit de heeren J. 1 Bubberman, H. II. Kramer en G. Dijkstra, onderscheidelijk voorzitter, secretaris en commissaris van de aldaar gevestigde Mij. tot bevordering van Schilder- on Teeken kunst. Zij zal in het laatst dezer maand uitspraak doen. Binnenkort zal ons land bezocht 'worden Diefstal. Hedennacht is door opensluiting van de xVarandedeur aan de achterzijde uitkomen de aan den Nieuwen Binnenweg te Rot terdam diefstal gepleegd in de woning van den huisschilder NV. Dash ach aondc Ilondnisstraat 35 te Oud-Delfs'havcn. De dieven zijn in de slaapkamer geweest en namen weg een ijzeren geldkistje inhou dende "4 gouden ringen cn oorbellen, po lissen enz., alsmede 4 rijksdaalders. Uit dc pantalon werd genomen de por- teinonnaie en daaruit ontvreemd fö. De dieven bemerkten niet dat in ecu zijzakje geborgen xvaren "6 gouden lientjes. De portemonnaie met het goud geld xverd vanmorgen in den tuin teruggevonden. "De te Roosendaal verschijnende „Grond wet" schrijft: Een onzer grootste marktschrccuxvers, zekere J. 'V. uit Amsterdam, een 'kxvak- zalvcr, die "op onze Maandagsche markten als het Nvare 'de stoonen uit dc straat schroeuxvt "dat hij' ben middel bezit om tandpijn direct, 'te 'doen x'crdwijnen, had zich, na afloop 'der markt, naar hetllotel Appels begeven. r Ziende, dat do Vrouw 'van den heer Ap pels, nadat zij 'zich dc handen had gc- wassclien, xrergat haar "kostbaren ring aan te doen en zich even uit 't lokaal verwij derde, nam bovenbedoelde tandheelkundi ge de gelegenheid te baaj en "kaapto den ring, xvaa.rua 'hij het hotel verliet. Niemand had dozen 'diefstal gezien; toen evenwel juffrouxv A daarna haar ring iniste, verdacht ze terstond bovenbedoeld persoon en ofschoon niet direct znlks kunnend bewijzen, bleef deze gedachte bij De pokken geweken. De laatste patiente te Groningen die lijdende is geweest aan pokken, mej. van Veend, zal heden of morgen de barak hersteld verlaten. Omveder. Gisteren sloeg bij een zeer hevig onweder de bliksem in den toren te Finstenvold, xvaarbij vele leien naar beneden werden ge worpen. Ook aan het houtwerk kxvam schade. Brand ontstond niet. Gistermiddag ontlastte zich een hevig on- xveei' boven de gemeente Winschoten, ver gezeld van stortbuien. De bliksem sloeg in de groote houtschuur van den heer J. van Leu ning aan 't Omsnijdïngskanaal, Er werd eenige schade veroorzaakt, maar gelukkig ontstond geen brand. Te Draaierij, een gehucht aan de Pekelder A, gemeente Bellingxvolde, xverd een paard van den heer II. Wegman te Heiligerlee door den bliksem getroffen. Overreden. Gistermorgen kwam een wielrijder te 's-IIage te vallen voor een vrachtwagen, be spannen met een paard. De voerman, een Scheveningei', die links reed, zette zijn paard aan, en overreed den fietser over schouder en linkerhand, die ernstig gekwetst werden;de Scheveningei' wilde wegrijden, doch dat xverd hem belet door een kolonel der cavalerie, die den man achterna reed en dwong stil te staan. Een burger haalde toen een agent van politie, die den gekwetste naar het bureau bracht en tegen den koetsier proces-verbaal opmaakte. (»Avp.") In de Jacob Catsstraat te Rotterdam is gistermiddag een 4-jarig meisje, A. B., door een vrachtwagen overreden en gedood.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2