"stadsnieuws. Gemeenteraad. YIAAItMNGEN. Rechtzaken. „De Tijd" schrijft: De ,,N. R. Ct." schrijft: s. t. ai. aan de Chineesclio legatie aan het Beziiiden- hout te 's-Gravenhage ontplooid. Heden avond geeft de gezant te zijnen huize een diner, waaraan genoodigd zijn de leden Van het gezantschap. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Ilr. Ms. instructieschip s Nautilus", onder bevel van den kapitein luitenant ter zee 3. F. B. van Dijk, 16 dezer van Cadix vertrokken ter aanvaarding van de terugreis naar Nederland. (»Stct.") Prof. Ynn der Ylngt. Met de gezondheid van onzen hoogloeraar Van der Vlugl schijnt het nog altijd niet geheel goed to gaan. Op raad zijner go- neesheereii vertoeft hij thans wederom in een sanatorium hier te lande. i,L. D.") Dr. iejds. Naar wij vernemen, toeft tegenwoordig op Tessel dr. Leyds, oud-staatssecretaris der Tx-ansvaalsche Republiek. De Dnltsclie officieren. Na het diner bij den Duitsc.lien gezant. waaraan, behalve de officieren en de adelborsten van het Duitsdie opleidings schip „Stein". ook als genoodigden deelna men de herren J, Ruy,s Th.Azn.. pre sident van tien raad van beheer der Ex- ploifatiemaatvschappij Scheveningen. en P. Golde-ck, directeur-generaal van de maat schappij Zeebad Scheveningen kwamen do gallen, deels in automobielen, deels per electriische tram, naar Scheveningen, waar 7.ij'het tweede gedeelte van het concert in 'de met de Buifsehe en Nederlandse he vlaggen versierde Kurzaal bijwoonden, do officieren in do hofloge, do adelborsten op de galerijen daarnaast. Bij hun binnen komst werden de Duitsche en Nederland- sche volksliederen door het orkest aange- lieven. Na afloop werden de gasten door do bovengenoemde heeren en den heer mr, E. Polis uitgeleide gedaan, waarbij do officieren lam dank betuigden. Nog gisteravond vertrokken zij weer naar ,den Haag, 0111 zich van daar naar Rotter dam te begeven. De gezondheidstoestand Tan den Paus. Hoe voorzichtig men moet zijn met de berichten van veel buitenlandsche bladen omtrent alles wat Z, II. den Paus en per sonen van zijn omgeving aangaat, blijkt ons weder uit een zóó pas ontvangen brief kaart van onze vaste correspondente. „luist verzond ik mijn correspondentie toen de jaost mij de nummers van 10 en II Aug. van „De Tijd" bracht. Het eerste bevat een uit de „Liberté" overgenomen vals eb bericht over de gezondheid van den Paus. 'Z. II. had geen aanval van hartzwakte Donderdag 1.1. Dr. Lapponi ver toeft bovendien buiten Rome. Het nummer van 11 Aug. meldt, dat Perosi in Amerika is. Of de maestro van plan is daarheen te gaan, is mij onbekend en kan ik zoo opeens niet te weten ko- men. Maar Donderdag 1.1. dirigeerde hij de sixtijnsche kapel, die 0. a. een nieuw door hem gecomponeerd Offertorium uit voerde. O, 0, die komkommertijd!" Vrij Tan rechten. Naar aanleiding van daaromtrent geda ne vragen «wordt medegedeeld, dat ver- schc en droge citroen-, meloen- en oranje schillen, alsmede doorgesneden ceders vrij van rechten kunnen worden toegelaten, ook bi] invoer op zee- of ander zoutwater, met niet meer dan 25 percent zoutgehalte. („Stek") Een Eere-corps. In het sKoloniaal Weekblad" wordt door den heer Van Bennekom het denkbeeld aan dd hand gedaan, om van de oud-gedienden van het steeds actieve Indische leger, die zich door trouwen dienst en groote militaire eigenschappen onderscheidden, een eere korps te formeeren dat korps te Apeldoorn te stationeeren en daaruit een eerewacht aan het Loo-paleis te doen optrekken. Staatscommissie roor den landbouw. De staatscommissie voor den landbouw zal in den loop van deze maand eene vergade ring houden. In die vergadering zal onder meer aan de orde komen de vaststelling der vragenlijsten welke als leiddraad zullen dienen voor het onderzoek naar den toestand der iandbouw- arbeiders en waarvoor de ontwerpen reeds eenigen tijd bij de leden der commissie in studie zijn. Bestrijding der Tuberculose. De leden der Internationale Conferentie ter bestrijding der tuberculose zullen op 7 September door H. M. de Koningin-Moeder op Soestdijk ontvangen woiden. Arbeidsbeurs te Arnhem, B, en AV. van Arnhem stellen voor, dat een gemeente-arbeidsbeurs zal worden opge richt en hun een krediet te verleenen van ƒ2500 voor de inrichting van eenige ver trekken der voormalige ambachtsschool en hen te machtigen een tijdeiijken directeur en een tijdeiijken klerk aan te stellen op een belooning berekend naar respectievelijk IOOO en 300 per jaar. 31 Augustus. Het programma der kinderfeesten te Rotterdam to geven door de Vereeniging tot Veredeling van Volksvermaken", onder leiding der "Buurtvereeniging „Vlietlaan", aan 4000 kinderen, ter gelegenheid van den verjaardag van If. M. de Koningin, is als volgt samengesteld: Des morgens 6 uur: Opening van liet fees terrein. Ont vangst der 2000 deelnemende, kindoren. (Groene kaarten). Onthaal der kinderen iot ha! fa dit. Opstelling van den vlaggonoplocht. Volg orde: 1. Tamboers; 2. 1000 jongens; 3.Be stuur der Buurtvereeniging „Vlietlaan"4. Geeostumeerde kinderen; 5. Muziekverce- niging „Wagner" (directeur II. Kusfers); 6. 1000 meisjes. Voor de geeostumeerde kinderen worden 10 fraaie prijzen uilge- loofd (JieL is verboden eostuums te huren.) De vlaggeaoptoehl. zal de volgende routio nemen: Vlietlaan, Vlietkade, God. Slaak, Oostzeedijk, Lage Oost/.eedijk, Avenue Con cordia, Oudendijk, Vlietlaan (ontbinding), Van 9 lot. 10 uur: Ontvangst der 1000 deelnemende jon gens van 0 tot 12 jaar. 10 uur concert van de muziek vereeniging „Wagner" (directeur de heer II. Kuslors). Onthaal der 1000 deelnemende meisjes van 6 tot 12 jaar. 2 uur concert van de Mu ziek vereeniging „Wagner" (directeur de heer 11. Kuslers). Onthaal der kinderen en aanvang der wedstrijden tot 5 uur. Voor de Ylaggen-Revoille zag hel Bestuur gaarne, wanneer zulks mogelijk is, dat 'de kinderen van vlag, óf sjerp, of oranjes frik waren voorzien. De lijn JavaZnld-Afrikah'ederlaud. _Toen wij indertijd nun „Ons Land", het Kaapsche blad, de medodeoling ontleenden, dat het plan voor een stooimanrtlijn van Java over Zuid-Afrika naar Nederland, van den heer Knobel, den consul-generaal te Pretoria, uitging, merkten wij et bij op, dat dat in tegenspraak was met wat de com missie, welke die lijn tot stand zoekt te bren gen. zegt. Die geeft n.l. haar medelid G. van den Gevel de eer. Daarop antwoordt nu de Nederlandsehe correspondent van „Ons Land" Het was uw berichtgever indertijd ont gaan, dat de „X. B. Ct." zijn modedee- ling had tegengesproken, dat consul-generaal Knobel het plan eener HollandJava Afrika stoomvaartlijn had geopperd. Had uw berichtgever die tegenspraak gelezen, dan voorzeker had hij zich verplicht gevoeld, on middellijk den heer G. van den Gevel de eer te brengen, die hem toekomt, zonder evenwel iets terug te nemen van het oor spronkelijk beweren. Deze heer heeft een studie van twee jaren aan het onderwerp dezer stoomvaartlijn ge wijd en de gegevens in het bekende adres aan de ministers van Waterstaat, iïandel en Nijverheid en Koloniën, zijn door hem ver zameld. Maar consul-generaal Knobel heeft de zelfde gedachte gehad als de heer v, d. Ge vel, zonder dat eerstgenoemde iets van diens studie van het onderwerp afwist; bovendien heeft consul-generaal Knobel onmiddellijk de juiste menschen voor zijn plan weten te winnen en zeer krachtigen steun aan het be gin van uitvoering verleend. Wat den heer v. cl. Gevel twee jaren had gekost, was nu in enkele dagen beklonken: een commissie was samengesteld, waarin ook de door den heer v, d. Gevel uitgenoodigde heeren, cn deze zelf natuurlijk, zitting had den. en 't adres aan de regeering was ver zonden. Zelfs waren de ministers van te voren gepolst en hun principieele bezwaren opgeheven. Feitelijk zou dit kindje dus twee vaders hebben. 'nBlaam op zijn naam zal dit dub bel vaderschap niet wezen, en de beide man nen zullen hun handen wel niet van „die klijntje" aftrekken, wanneer 't straks krach tig het leven intreedt. Naar uw berichtgever verneemt, moeten de kansen voor de tot standkoming dezer stoomvaartlijn lang niet slecht staan. Herstellingsoord voor handels- en kantoor bedienden en handelsreizigers. Dinsdagavond is te Amsterdam de laat ste vergadering gehouden van het plaat selijk comité Amsterdam der Nederland sehe Vereeniging tot Oprichten cn Instand houden van Herstellingsoorden voor Han dels- en Kantoorbedienden en Handelsrei zigers, gevestigd te Rotterdam. De vol gende moties zijn aangenomen: „Het Amsterd. Comité, geboord de be sprekingen naar aanleiding van het nedor- leggen van het mandaat door zijne leden op de vergadering van 5 Augustus te Utrecht gehouden, besluit eenparig, dat de gedelegeerden, der onderscheiden ver- eenigingen hun mandaat in handen der- zelvcn overdragen en dat de tot dusver door dit comité bijeengebrachte gelden be schikbaar zullen blijven voor het op te richten herstellingsoord, over Je dragen aan een eventueel nieuw te vormen, co mité, Giet dagelijksch bestuur en art. 3 van het huish. reglement van dat plaat selijk comité gehoord." Verder: „Het Amsterd. comité in zijn vergadering van 14 Augustus, betreurt de houding van het hoofdbestuur op de vergadering van 5 Augustus te Utrecht, .waardoor volgons dit comité de belangen van de handels- cn kantoorbedienden en handelsreizigers in verband met het op te richten herstel lingsoord niet zijn bevorderd, en besluit deze motie tor kennis te brengen van het hoofdbestuur en van de vakbladen." Z.-Hollandsche Electr, Spoorweg. In verband met den aanleg van den Zuid- Hollandsch Electrischen spoorweg, is een ge deelte van het baanvak Den Haag--Amster dam dor Tlollandsche IJzeren Spoorwcg- Maatschappij verlegd. Op dat nieuw aange legde gedeelte baanvak werd heden met 4 locomotieven proef gereden. ITet ligt in de bedoeling het nieuwe baanvak binnen eenige dagen definitief in gebruik te nemen. Bij de gisteren te's-Gravenhage gehouden examens Fransche taal is o. m geslaagd rnej. J. M. F. Timmerhaus, van hier. Jacht op klein wild. De CommisMiris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland brengt ter kennis van be langhebbenden io. dat de opening der jacht op klein wild, genoemd in art. 17 der wet van 13 Juni 1857. voor dit jaar in de provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Zaterdag den 25sten Augustus a.s. met zonsopgang; met uitzondering vim do jacht op fazanten en hazen, waarvan de opening is vastgesteld op Zaterdag den 29sten September a.s. mede met zonsopgang 2o. dat van die opening vooit» is uitgezon derd de uitoefening van liet jachtbedrijt ver meld in art. 13 lelt. e der aangehaalde wet; 00. dat de korte jacht dagelijks on de lange jacht slechts drie malen 's weeks en wel des Woensdags, Vrijdags en Zaterdags mag worden uitgeoefend. In den laatsten tijd verschenen telkens in elders verschijnende bladen berichten over de Schiedamsche tram die eleetrische be weegkracht zou gegeum worden 011 wier net zich naar omliggende plaatsen zou uitbreiden. Zelfs werd gemeld dat electrieitoit zou ge leverd worden voor verlichting en drijfkracht. Waar wij wisten dat die berichten alle on juist waren, hebben wij ze niet medegedeeld. Naar wij thans van bevoegde zijde ver nemen heeft de Bellied. Tramweg-Mij. aan B. en W. hier, ge\ nmgd, 0111 hun meaning te weten, over 't navolgende. 1. Elect rif imnnn van de beslaande lijnen A en R. StationIloofdplein. 2. Bouwen van lijn C door Kerkstraat Beurs en doortrekken tot Vlaardingen. 3. Bouwen eener centrale. Vanmorgen is door den duiker de nieuwe pot geplaatst voor de vloeddeuren. Heden middag zijn die deuren weder op hun oude plaats ingehangen, zoodat weder geregeld zal kunnen worden gespuid en geschut. Men verzoekt ons mede te deelen dat Zon dag 19 Augustus as., v.m. '10 uur in Jeruel, Lange Haven 16 en 's av. 7l/2 uur als spreker zal optreden de lieer Boas, Israëliet te 's-Gra venhage. Maandag 27 Augustus zal door het bestuur der afd. Schiedam van de S. A. P. wor den aanbesteed het bouwen van een Vere nigingsgebouw met woonhuis aan de West- vest en Vischfnarkt alhier. De aanwijzing ter plaatse geschiedt op Maandag 20 Aug. Hedenmorgen werd aan de visehmarkt aangevoerd schol, tong en paling. De prijzen waren voor schol van af f0.35 tot f0.95, tong van af f 0.921/2 tot f2.22l/2l paling van f 0.25 tot f 0.921/2, alles per koop. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 17 Augustus. Notaris Mr. H. M, C. Poortman. Een perceel bouwgrond, groot ongeveer 1135 M2, gelegen aan het Eendragtsplein, ingedeeld voor 5 huizen, fll.75 per M2 of pl m. 113336 25. Een perceel bouwgrond, groot ongeveer 1460 M2, gelegen als voren, ingedeeld voor 6 huizen, f14 per M2 of plm. f20440. Een perceel bouwgrond, groot ongeveer 1450 M2, gelegen als voren, ingedeeld voor 6 huizen, f14 per M2 of pl.rn f20300. Een perceel bouwgrond, groot ongeveer 1120 M1, gelegen als voren, ingedeeld voor 5 huizen, 111.75 per M" of pl.m. 113160. Vergadering op Vrijdag 17 Augustus, des nam. Ie 2 uur. Voorzitter de Burgemeester de heer dr. II. A. Brants. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heeren De Groot, Kranen, v. Briel Sasse, Ris en v. Westendorp. De vaststelling der notulen van de vorige vergaderingen van 31 Juli en 14 Augustus jl. werd aangehouden. Mededeeüng Van den voorzitter dat hij verlof heeft be komen om zich van den 18n Augustus tot den 17n September e. k. buiten de ge meente op te houden, en dat de oudste wethouder, de heer G. Visser Rzn., zijn function gedurende dien tijd zal waarnemen. Kennisgeving. Ingekomen stukken: Van B. en AV., Missive d.d.14 Augustus j.l. Afd. A no. XI/67 houdende voorstel om, op grond van art. 68 der Verordening op de brandweer, voor het in den laten avond van 9 dezer in de woning van F. Kalksma, in de Westfrankelandschelaan no. 46/8 blus- schen van een begin van brand, aan den agent van politie G. J. Blok cn aan J. den Hertog, P. Middendorp, II. van der Moer, A. Noordijk, H. Jansen en Th. van Deurzen elk een gratificatie van 1 te verleenen. Besloten werd deze gratificatie toe te staan. Aan de orde is •Voorstel van B. en "W. betreffende een overeenkomst met de firma L. Volker Az. over opspuiting der grienden. De V o 0 r z, i 11 0 r zegt dat het aan B. cu W. zeer aangenaam is met dit voorstel bij den Raad te kunnen komen, bevattende een uitgebreid plan, waarmede zij reeds ge- ruimen tijd zijn bezig geweest. B. en W. beschouwen dit plan daarom als een voornaam iets, omdat liet kan beschouwd worden als een der grootste, zoo niet h e t grootste werk dut in de laatste tijden hier is uitgevoerdmen kan zeggen dut het is de opspuiting van alle gemeente-grienden. Aan de Raadsleden is het bekend dat het gemeentebestuur zich reeds geruimen tijd met dit onderwerp heeft bezig gehou den en die daarbuiten staan en dikwijls meu nen het boter te weten dan zij die zij Zelf als hun vertegenwoordigers hebben afgevaar digd, hebben wel herhaaldelijk zich afge vraagdwaar blijft het voorstel? Spr. kan zeggen dut B. en W. zelf ver baasd zijn dut zij reeds thans mot dit voor stel bij den Rund kunnen komen. Het is een jiliiii waarvan de kosten loopen over 3 ton, terwijl de begrooting met niet meer belust zal worden dan met ten hoogste 20.000. Het is een werk waarvan met grond mag worden verwacht dal het zal medewerken tot be vordering van den bloei en de welvaart dezer gemeente, omdat liet gelegenheid zal geven tot vestiging van nieuwe bronnen van In dustrie. Spr. is niet gewoon 0111 de voorstellen die bij don Raad inkomen, met lange redevoerin gen in te leiden, toe te lichten en te verdui delijken. Spr. meent dut hij den Rand op andere wijze heter kan dienen. Spr. weet het Dij ondervinding hoe duur de retliorische uitingen in de Tweede Kamer zijn, zonder dat de voorstellen daardoor duidelijker worden en de tijd daar mede wordt in Imslag ge nomen. Maar spr. wil in dit geval een uitzonde ring maken omdat liet nu geldt een 7.00 be langrijke zaak. liet is nan allen bekend dat de toekomst van Schiedam ligt aan de Nlnns, de breede stroom, waaraan de gemeente is gelegen. En toen de lieer Volker mededeelde dat hij voor 250.000 de stadsgrienden wilde opspuiten, toen hebben B. en W. onmiddellijk begrepen dat dit een aanbod was dat do volle aan dacht waard was. Toen bij nadere bespre kingen bovendien bleek dat de gelden pas in de toekomst behoefden te worden betaald, toen hebben B. en IV. den Raad onmiddel lijk met het aanbod in kennis gesteld, zij het ook ingevolge het verzoek van den heer Volker in comité-generaal. Hetzelfde plan, dat toen aan dun Raad werd medegedeeld, wordt thans, eenigszins geamendeerd, waardoor de kosten thans 3 ton bedragen, den Rand ter vaststelling voorgelegd. Spr. heeft een terreinkaart medegebracht, waarop hij aangeeft hoe het oorspronkelijke plan, op voorstel van den Directeur en in overleg met den heer Volker, is gewijzigd. De landerijen, waarover een haven gepro jecteerd is, zullen door dijken worden om geven en niet worden opgespoteneen stuk domeingrond (een perceel water, noo- dig om aan den oever de normaallijn te kunnen geven) zal zoo mogelijk van het Rijk worden gekocht, een rijzendam zal langs den Maasoever worden gelegd ter lengte van 200 Meter, waarbij op de plaats, waar de gepro jecteerde haven zal moeten komen, den dam zal worden onderbroken. Door deze werken zal het geheele opgespoten terrein liggen on middellijk aan den Maasoever, ITet opspuiten van den gemeentegrond zal geschieden voor ƒ250.000, de opspuiting van het perceel domeingrond 25000, hel leggen der dijken rondom het te reserveeren weiland (voor geprojecteerde haven) ƒ10.000, terwijl de kosten voor den rijzendam berekend worden naar een cijfer van 100 per strek kende meter. De lengte is 200 Meier min de lengte van het vrijblijvende «eiland, ge meten langs den Maasoever. Deze laatste kosten, dus 20.000 min een zeker bedrag, zijn het eenige wat de ge meente dadelijk te betalen zal hebben 11a de oplevering. De rest wordt eerst betaald zoo dra de gemeente liet terrein verkoopt of in erfpacht uitgeeft. Spr. kan mededeclen dat Gcd. Staten geen bezwaar zullen maken om het contract met den heer Volker op deze wijze aan tc gaan. Nadat door verschillende leden enkele in lichtingen gevraagd of opmerkingen gemaakt waren, werd met algemeene stemmen aange nomen het volgende besluit De Raad der "Gemeente Schiedam; Gelet op de voordracht van Burgemees ter en "Wethouders; Besluit: Burgemeester en Wethouders te mach tigen: 1c. op door hen te bepalen voorwaar den met L. Volker Az„ aannemer, wonen de te Sliedrccht, een overeenkomst aan te gaan toL hel ophoogen v'an en hel maken van bijkomende werken op de volgende terreinen lo. de perceelen ten "kadaster "bekend Gemeente Schiedam Sectie N. nrs. 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 (gedeeltelijk), 79, 81 (gedeeltelijk), 84, 85, 86, 88, 118 (ge deeltelijk), 22, 23 (gedeeltelijk), 24 (gedeel telijk), 11 (gedeeltelijk), 13 (gedeeltelijk), 14, 112, 115, 119 (gedeeltelijk), 120 (gedeelte lijk) en 124, alle gelegen ten Westen van liet Spuihaventje cn behoorende aan de Gemeente Schiedam, hot geheele terrein groot ongeveer '63 II.A. 2o. Het perceel ton kadaster bekend Ge meente Schiedam Sectie N. 110. 139 (ge deeltelik), eveneens, gelegen ten westen van het Spuihaventje en aansluitende aan do onder lo. vermelde gronden en toebe- hoorende aan den Slaat, groot, ongeveer 8 II.A. 3o. het perceel ten kadaster hekend Ge meente Schiedam, "Sectie K. no. 87, ge legen ten zuiden van den Watertoren dei- Gemeente Schiedam en ten Oosten van hel haventje, der drinkwaterleiding dezer Gemeente. 4o. het perceel ten kadaster hekend Ge meente Schiedam Sectie K. no. 147 (ge deeltelijk), gelegen, als dat onder 3o. en toebohooremlo aan, den Slaat, te zamen met dat onder 3o. groot ongeveer 1 H.A. mils in de overeenkomst, in "elk geval bepalingen worden opgenomen, van de vol gende strekking: Art. 1. De overeenkomst' wordt gesloten onder voorwaarde dal do voor de uit te voe ren werken vercisehto vergunning dooirde Regeering wordt verleend, terwijl de op neming van do' terreinen hierboven ondeV 2o. en 4o. bedoeld geschiedt onder voor waarde dal zij door da Gemeente van den Staal worden verkregen. Art. 2. De ophooging geschiedt tot 3.C5 M, -!- N. A. P. met gemengden grond, zooals deze gebracht is ojr do terreinen van de Maat schappij Keilen van Nieuw-Matlicnesso en op die der Gemeente nabij den Watertoren. Art. 3. Do oplevering van het werk zal moeten geschieden vóór of op 31 December 1911. Art. 4. De aannemer zal voor de door hem te maken werken behalve de huig» de rivier te maken rijzendam een som ontvangen van f2S5.000.on voor dien rijzendam bovendien een bedrag van f 100.-- per strekkende meter. Eerstgenoemd bedrag van f285,000.—- zal voldaan worden uit do verkooppenin- gen van de .gronden in de ophooging be grepen, mei dien verstande, dat, deze gel den in hun geheel 'aan den aannemer of zijne rechtverkrijgenden zullen worden af gedragen, totdat dit bedrag zal zijn vol daan. Bij uitgifte in erfpacht komen de gekapitaliseerde erfpachtssornmcn in de plaats van de verkooppenningen. Het bedrag voor den bovenbedoelden rijzendam te betalen, zal worden voldaan, nadat die dam is opgeleverd. Art. 5. Mocht, onverhoopt het terrein bedoeld iu art. 1 sub 2o, of 4o., of de vereischtever gunning voor de daarop te maken werken niet worden verkregen, zoodal die werken achterwege blijven, dan zal ook de betaling voor den rijzendam geregeld in het vorig artikel, vervallen en bovendien liet in art. 8 genoemd bedrag van f285,000.—, wegens minder werk, met f 25,000.verminderen. 2e. Burgemeester 01 Wethouders te machtigen van do Regeering de voor de uitvoering van de onder le. bedoelde wer ken vereischte vergunning aan te vragen en onderhandelingen aan te knoopen om den eigendomj to verwerven van de ter reinen van den Staat en de ophooging be grepen. Voorstel van II. eh IV. te besluiten dat de betrekking van schoolaits afgescheiden zal zijn van die van gemeente-geneesheer. liet voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De heer ra r. Jansen verzoekt aantec- kening dat hij er tegen is. De heer v. d. Drift zegt dat hij is tegen de instelling van schoolartsen en dus aan de voorstellen in verband daarmede zijn stem niet kan geven. Voorstel van B, en W. om Regenten der Hofjes van Belois te machtigen tot aankoop van eenige perceelen. De Voorzitter zegt dat dit voorstel wordt gedaan om in de historische lijn tc blijven, waar steeds voor dergelijke daden door den Raad machtiging is verleend. Het voorstel wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Bij de te Rotterdam gehouden examens Teekenen M. 0. is 0. m. geslaagd de heer 3. Zonneveld Jr. van hier. Lfjst van brieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de Ie helft der maand Aug. Brieven. Mej. Adelnide, Meeuwenberg. 3. Droppert, R'dam. M, Baars, j Briefkaarten. Zonder adres. Mej. M. Walters, 's-Hage. Vrouw Mol, Scheveningen, Buitenland. Brief. A. "Wiersum, Schaerbeek, Brussel. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde heden W. v. d. "W,, 29 jaar, bierhuishouder te Vlaardingen, wegens mishandeling tot 7 dagen gevangenisstraf. M. v. R42 jaar, bootwerker te Schiedam, wegens beleediging tot f5.boete, subs. 5 dagen hechtenis. M. A. 3„ 18 jaar, dienstbode te Schoon hoven, wegens verduistering van een rijwiel tot 3 maanden gevangenisstraf, met ingang van 3 Juli jl.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2