hel eerste jiuir vnn hot. ministerie-Do 1\rois ter. Hot Wad constateer!, dat, bedoeld ar tikel kennelijk bij die organen ingeslagen is, wat z. i. was le verwachten. "Want, zegt „De Stand.", het. is vanzelf onaange naam, door den tegenstander herinnerd te worden aan leuzen, beloften en toezeggin gen, die nu blijken niet verwezenlijkt te zullen worden. Vooral als het niet moge lijk ia, aangegeven feiten ongedaan te ma ken. Wat aangaat het door de bladen van links in het midden gebrachte, zet het blad verder uiteen, dat alle 'het antwoord schuldig bleven op de viaag: welke plan nen het huidig ministerie heen. Alleen „Het Vad," gaf z. i. nog iets, waar hetn.l. zeide, in de maand Mei te hebben mede gedeeld, dat in de maand Juni de finan cieels plannen wel niet publiek zouden worden gemaakt, maar dat ze in die maand den Raad van State zonden worden toe gezonden. Daarop antwoordt ,,De Stand.": AVij meenden iets wat ook blijkt uit ons nummer van Dinsdag '29 Mei "1.1. dat. „IteL Vaderland" niet van den Raad van State had gesproken; doch we heb ben het nummer van „Tiet Vaderland", waarin die jncdedeeling voorkwam, niet moer in ons bez.il, en moeten dus de re dactie op haar woord gelooven. Doch vervolgt „De Stand." doet dat nu aan dc zaak iets af? Is men aan de ministerieele bureaux zoo geheimzinnig, dat aan de bevriende Pers niet de hoofdlijnen kunnen ver toond worden, langs welke de belasting hervormingen zich zullen bewegen? En is „Het Vaderland" rnèl. ons toch waar lijk niet van oordeel, "dat het na een jaar waelitens tijd wordt de natie uit de onzekerheid omtrent de fmancicclc plannen te verlossen Indien het ministerie-Kuyper en in de Troonrede èn gedurende het eerste jaar van zijn regeering zóó geheimzin nig ware geweest zou dan „Het Va derland" rustig gebleven zijn en geen en kel woont hebben gezegd? De vraag stellen, is haar beantwoor den. En ook ten opzichte van het tweede en ernstigste gedeelte van ons hoofd artikel, het droeve figuur dat de cri tici van verleden jaar thans maken, ver nemen wo niets of zoo goeü nis niets. Een hoog woord over hetgeen door ons gezegd is over de tariefplannen van dit ministerie; maar geen behoorlijk betoog tegenover het onze. En van het vraagstuk der ouder- doms- en invaliditeits-verzekering geen woord, gc-n enkel woord. Zoodat, om een meer en meer ge bruikelijk woord tc bezigen, ons arti kel nog heelemaal overeind staat. De „Kamp. Ct." betoogt, dat het h, i. een brutaal stukje van „De Stand." is, om er aanmerking op te maken, dat men nog niets weet van de plannen van het hui dig Kabinet ten opzichte van een nieuwe armenwet, een nieuwe Zondagswet, enz., waar. zoo eerrig Kabinet, dan toch wel dat van dr. Kuyper geroepen was, ge noemde twee wetten tot stand te brengen, wat het, echter niet gedaan heeft. Evenzoo is het h. i met het vakonderwijs gesteld. Ook een reorganisatie daarvan bleef onder het Kalrinet-Kuyper achterwege. En wat aangaat maatregelen tegen de pandjeshui zen, wie heeft daarvan vraagt de „Kamp. Ct." ooit tijdens het vorig ministerie gehoord? Schaamt „De Standaard" zich niet besluit de „Kamp. Ct." dat zij thans van deze zaken gewaagt bij het cpsfinmen van de tekortkomingen van het liberale Kabinet na één jaar be staan Het hooggeroemde Kabinet van den (iominé-rninister heeft nagenoeg niets weten tot stand te brengen buiten de onbeschaamde partijwezen op het onderwijs. Zelfs de behandeling in de Staten-Generaal van het wetsontwerp gebruikt. Haar champagne en haar lekker nijen zouden niet opgemerkt worden. Ze stond dus met een droevig gelaat, dat haar dochter zeer verontrustte, bij haar tentje en keek vol afgunst naar de bevoorrechten, die in "de nabijheid der hooge vrouw mochten toeven. Maar wat was dat? De schilder, de jonge man, (lie zoo dikwijls met haar dochter danste, dien ze altijd heel koel behandeld had, kreeg een vorstelijke» handdruk, een buitengewoon vriendelijk lachje van den doorluchrigen mond. De prinses sprak met hem als met een goeden bekende en deed hem bij zich blijven. Steinhofer steeg daardoor in de oogen van mevrouw Menns tot een persoon van gewicht. De prinses had ook werkelijk, toen Stein hofer voor haar boog, met hizondere wel willendheid opgemerkt; „O, daar is onze jonge kunstenaar, mijn voortreffelijke leer meester! U komt als geroepen, meneer Steinhofer. Wil u mij uw oordeel over deze twee schetsen zeggen, die ik daar juist heb uitgekozen." „Dat landschapje is verrukkelijk en het kinderkopje buitengewoon goed uitgevoerd." „Niet waar?" vroeg de prinses gevleid. „0, ik heb veel bij u geleerd. Al bLijft mjjn eigen werk dat'van een dilettant, dan heb ik toch loeren zien." „IJwe Koninklijke Hoogheid is buitenge woon goed. Met mijn bescheiden talent ben ik altijd bereid Uwe Koninklijke Hoogheid te "dienen," stamelde de jonge schilder met kwalijk bedwongen aandoening. tot regeling van liet arbeidscontract, reeds door het ministorie-Pierson-Borge- flius ingediend, heeft het moeten over laten aan do opvolgers. I'\ dat durft dan die opvolgors beschuldigen van te kortkomingen lïINJiËNLAm' Tan het hof. Ten paleize Het Loo is aangekomen de heer De Vos van Steenwijk, referendaris, ter vervanging van den heer Vegelin van Claer,bergen, directeur van TIr. Ms. Ka binet. H. AL de Koningin-Moeder vertrekt he den (Zaterdagmiddag) te 1 uur 29 m. naar Soestdijk. 11.11 AI.M. de Koninginnen maakten Don derdag een rijtoer naar Kcrse holen. („N. R Ct.") Naar de „Zeeuw" verneemt, zal H. AI. de Koningin-Aloeder, in de maand Septem ber a. s. de tentoonstelling van oud goud en zilverwerk tc AUddetburg bezoeken Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht, zijn Hr, Als. pantserdek- schip „Friesland", onder bevel van den kapitein ter zee J. B. Snethlage, eu Ilr. Als. pantserschip „Piet Hein", onder bevel van den kapitein ter zee F. E. baron Mu- lert, 17 dezer respectievelijk te Christia- nia en te Kopenhagen aangekomen. Gisterochtend om 9 uur is het Nederlainl- sche pantserschip „Piet Hein" te Kopenha gen aangekomen. Het wisselde saluutschoten met de kust batterij. Onze Ministers. De minister van Buiteniandsche Zaken is gisteren naar Het Loo vertrokken, ter audiëntie bij II. Af. de Koningin. A. Bonman, f Alen meldt uit Alaastrieht: De heer A. Bonman, directeur der re gistratie en domeinen, alhier, oud-lid der Tweede Kamer, is in Engeland plotsling overleden. Politietoezicht op de ricseherlj, ..St.-Ct." no. 192 bevat de reisrapporten van Hr. Als. schoeners „Zeehond" en „Dol- tijn" beide belast met het politietoezicht op de visseherij in de Noordzee, gedurende de maand Juli 1906. Consulaire ambtenaren. Alen meldt aan de „Tel." Eerstdaags zal in de Staatscourant" wordep opgenomen het nieuwe Reglement voor de consulaire ambtenaren. Daarin is o. a. het volgende bepaald: De titel van leerling-consul is afgeschaft en vervangen door dien van adspirant-vice- consul. Na 3 jaar zullen zij zich! hebben te onderwerpen aan het examen voor vice- consul. Hun traktement blijft bepaald op f1200. Vice-consuls krijgen een begin-trak- tement van f"2000 met twee ö-jaarlijksche verhoogingen van f500. Consuls genieten f3000 met twee "5-jaarlijksche verhoogin gen van f 1000. Consuls-generaal genieten f5000, ook met twee ö-jaarlijksche verhoo gingen van f1000. Na 25 dienstjaren krij gen ze een toelage van f 1000. De consulaire ambtenaren hebben na 3 jaar dienst recht op een verlof van 3 maanden voor hen die in Europa, van 8 maanden voor hen, die daarbuiten werk zaam zijn, met dien verstande, dat ze, wanneer ze na 3 jaar op hun post blijven, na 6 jaar 16 maanden verloE kunnen ne men. Tevens is de voor Hen zeer gunstige bepaling opgenomen dat ze de reis, ook voor het gezin, vergoed krijgen, terwijl tot nog toe alle consulaire ambtenaren dal zelf betalen moesten. Alsof ze voelde, dat hij nog iets op het hart had, vroeg de prinses „Ik heb u pas zoo laat gezien. Is u ook voor den bazaar bezig, helpt u de dames?" „Ik hoop dat Uwe Koninklijke Hoogheid liet mij niet ton kwade zal duiden, dat ik niet bij de ontvangst tegenwoordig was. Ik was bezig, maar niet voor den bazaar voor mijn eigen geluk. Terwijl Uwe Ko ninklijke Hoogheid binnentrad, was ik in een ernstig gesprek verdiept. Ik heb mij namelijk verloofd." „Dan was u wel zeer ernstig bezig," lachte de prinses. „Ik wensch u geluk, me neer Steinhofer. Wie is uw verloofde?" „Hartelijk dank, Uwe Koninklijke Hoog heid ABjn verloofde is juffrouw Annio Alenns. Haar moeder is een der bescherm vrouwen van den bazaar; zij geeft er zich om het goede doel veel moeite voor. Ik geloof, dat ze nog nooit de eer heeft ge had, aan Uwe Koninklijke Hoogheid te worden voorgesteld." „0, dat kan altijd nog gebeuren. Ik wil heel gaarne kennis maken met liw aan staande." Afevrouw Alenns begon van opgewon denheid en spanning te beven. AVat be- teekende dat? De prinses kwam! met haar hofdame vergezeld door den jongen schilder de zaal door, langs de rijen eerbiedig ter zijde gaande menschcn. Het was duidelijk: zo kwamen naar haar tentjeI Aller oogen waren op haar gevestigd. Wat een onderscheiding 1 Steinhpfer stelde haar voor, Alleen als zij gedurende hun verblijf tot oen anderen post benoemd werden, werd hun de reis vergoed. Komt er nu ook nog een regeling voor ons corps diplomatique? Alij dunkt die kan mi niet uitblijven, schrijft die berichtgever. Christen-geheelonthouders-vereeniglng'. Do 26ste algemeene vergadering derNa- cïcmato Christen-geheeloiith.-vereen. zal op Woensdag 29 en Donderdag 30 Augustus te Amsteulam gehouden worden. Tot de voorstellen in do huishoudelijke vergadering op den eersten dag behoort een van de afdeeling Zutphen om. aan iede- ren meerderjarigen Nederlander de vraag te stellen: „Wat acht u voor ons land het meest wenschelijk: dat het aantal vergun ningen onveranderd blijve, dat betwonde vermindeul of dat geen vergunningen meer toegelaten worden?" tlildien de kosten voor het geheele land ineens te groot zijn, wil de afdeeling de proef genomen zien met één provincie. De afdeeling Beekbergen wil oen fonds gesticht zien tot oprichting eu instandhou ding of fiitbreiding van geheelonthouders- koffiehuizen en lokalen. Woensdag 29 Augustus zal des avonds in de Wosterkork een openbare vergade ring gehouden worden, waarin het woord zal wonlcii gevoerd door prof. dr. Is. van Dijk te Groningen, en ds. A. S. Talm'a, lid dor Tweede Kamer, te 'a-Gravenhage. In de vergadering van Donderdag zal de vooizitter ds. C. L. van den Broek, te Schiedam, een openingswoord spreken. Ds. A. J Montijn tc Haarlem zal inleiden „Ont houding ca evangelisatie binnen de gren zen 'onzer Vereeniging". Dr J. R. Slote- maker dc Bruine, te Nijmegen, zal spreken over: „De Christelijke arbeiders en tie ge heelonthouding." Dir. bel., fnvoerr. en accijnzen Bij do dir. bel. enz. is met ingang van 1 October tijdelijk belast met de waarneming yan hot grenskantoor de Kempen, T. Sme der, rijksklerk 3e kl. ten kantore Zeve naar. Ingetrokken de benoeming van -I. B. R. J. Troost lot rijksklerk ten kanfore 'ss-Gravenhagc (d.B. 2e afd.). Ingetrokken de ^aanwijzing van den koirun. ontv. B. Rosemann te Tennunterzijl, voor de waar neming van grenskantoor Bath. Zijn ver plaatst, ingang 16 dezer: H. Schot, komm. lo kl„ van Rotterdam naar Schiedam; K. Hazenberg, idem, van Schiedam naar Rot terdam; met ingang 1 September: 'A. Han- gelbroek, hoofdcommies, van Roosendaal naar Hulst (tijd.)H. Biermans, komm. Ie kl., van Vlaardingen naar Rotterdam!; A. Brakke, idem, van Vriescheloo naar Vlaar dingen; G. H. Romp, idein, van Doode- waard naar Wamel; J. W. v. Swighum, komm. 2e kl., van Vlaardingen (tijd.) naar Vlaardingen; H. J. Meferink, idem, van Strijen naar Vlaardingen (tijd.); AL Schaaf, sma, idem, van Grouw naar Strijen; S. Brouwer, idem, van Schiedam naar Rot terdam; P. A. Reinders, idem, van Oos terbeek naar Schiedam; C. Ellerbioek,id., van Delft naar Rotterdam; H. L. Snel, id. van Dinxperlo naar Doodewaaid; A. C. van Kampen, idem, van IJselmonde naar Vis- seheloo. Ingetrokken de verplaatsing van K. Zwikker, komm. 3e kl., van Gendrin- gen naar Strijberg. Gemengd Nieuws. De Amsterdamsche Beurs. ftet „N. v. d. D." verneemt dat de com missie van- deskundigen, benoemd tot het instellen van een onderzoek naar 'den toe stand van do Beurs, haar taak zoo> goed als voleindigd heelt en eerlang haar rap port bij Burg. en Weth. zal indienen. De, bijbehoorende toelichtende teekenin- gen zijn reeds gereed en ook de inhoud van het rapport is ongeveer vastgesteld. De verzending naar Burg, en Weth. is af- „Ik w-ou de eerste zijn, om u met de verl-oving van uw dochter met den lieer Steinhofer geluk ie wenschen!" zei de prinses tot de verbaasde dame, die zich deemoedig op een knie liet vallen en in zalige verrukking fluisterde: „Welk een eer! Wat een groote eer,Uwe Koninklijke Hoogheid I" De prinses lachte, fijntjes en onmerk baar zooals prinsessen dat kunnen. De hof dame verborg haar gelaat in een ruiker. Alet welgevallen rustte do blik der prinses op 'Annie's blozend, jong gezichtje. „Neem deze rozen van mij aan, ik hoop, dat ze een goed voorleekon zullen zijn," sprak ze, terwijl zo 'de geurige bloemen, die ze in do hand hield, aan het jonge meisje aanbood. Daarna sprak zo nog een paar vriende lijke woorden over den bazaar tot me vrouw Alenns, die weer boog en sprak: ,,\Vclk een eer! Mijn moeite is meer dan beloond!" Zij was na deze groote onderscheiding moer dan verrukt. „0, kinderen, waarom' heb jullie me zoo laten oveirompelen Ik wist er niets van. Ik was zoo in de war. Wat was de prinses aderliefst. Het schijnt dat je goed 'bij haar Slaat aangeschreven, beste Steinhofer!" „Kinderen," zei zo èn „beste Steinho fer!" In dit meervoud lag de vervulling van al hun wenschen, en de schilder drukte in do grootsite opgetogenheid de hand van zijn meisje. hankelijk van het tijdstip, waarop al de commissieleden zich zullen hebben ver- cenigd met de eindredactie. Dit is, in de zen tijd van het jaar, voor een commis sie, wier leden in verschillende deelen van het land gevestigd zijn en waarvan er op het oogenblik enkelen buitenslands vertoeven, aan eenige moeilijkheid onder hevig. Wij kunnen evenwel than» reed» met zekerheid modedeelcn, dat de inhoud van het rapport zeer geruststellend zal zijn. Er is geen sprake van, dat de Beurs behoeft to worden afgebroken. In de leem ten, die moeten worden aangenomen als de oorzaken van den tegenwoordig en toe stand, zal, naar het oordeel der eommis sie, kunnen worden voorzien, zonder scha de voor het mooie karakter van he! ge bouw, en deze herstellingen zullen kunnen worden aangebracht zonder groote finan cieels offers. Unaniem is de commissie tot deze ver blijdend gunstige conclusie gekomen. Gelijk men. weet, bestond zij uit dehee ren: dr. P. J. II. Cuypcrs, te Roermond; prof. J. F. Klinkhamer, te Delft; D. A. N. Alargadant, architect bij de H. IJ, S. AL te Amsterdam; A C. C. G. van* He- mort, civiel-ingenieur te 's Graverihage, en Jos. Th. J. Cuypers, civiel-ingenieur te Am sterdam, aan wie als secretaris was toe gevoegd de heer F. 's Jacob, ingenieur bij do afdeeling Publieke AVcrken te A'rlam. Uit Schmningen. Gelukkig voor dc belanghebbende reedeVs, viaschers en neringdoenden, komen in de laatste dagen de Scheveningsehe haringlog- gers wat dnikker opdagen van dc eerste reis. Reikhalzend waar daarnaar uitgezien. \ran de omstreeks 170 Sehevenmgsche log gers ontbreken er nog ruim 100 van de eerste reis, terwijl van de bommen nog slechts een paar zijn binnen geweest en nog wegens schade aan visehtuig of verlies der vleet. Te Vlaardingen, Maassluis cn Katwijk ontbreken te zumen geen dozijn 'loggers meer van de eerste reis, terwijl van ae stoom- loggers de meeste reeds een tweede reis achter den rug hebben. De goede zijde van deze late binnenkomst is, dat de Schcveningsche loggers dooreen met flinke lading komen van 16 tot 31 last, met besommingen vnn f 2500 tot f 5000, wat nu juist niet met vele schepen van de andere viaschersplualsen het geval is. Zeehonden. Op de Schelde zijn nog steeds zeer veel zeehonden, welke ontzaglijk veel visch ver slinden. Een iager tc Philippine, J. van Hurk genaamd, heeft deze weck in twee dagen tijds, elf zeehonden bemnchtigd en bo vendien nog verscheiden gewond, welke mis schien later in andere handen zullen vallen. Gelijk bekend is, wordt voor eiken zeehond door het rijk 3 uitbetaald. („AH C-t.") Propaganda op de straat. Een eigenaardige wijze van propaganda ontdekte men gister in den vroegen mor- geiCbij het pas see ren van de Jansstraat. Daar had een leukert, wellicht nachts, nïet kapitale letter» 'van circa een halven meter en met teer, een groot gedeelte van het asphalt beschilderd met: „Algemeen Kiesrecht". („Arnh. Ct..") Klinkende argumenten. Men meldt aan het „Vad.": De raad van Hoogeveen heeft gehandhaaft het vroeger ge nomen besluit tot afschafing van de kermis. Dadelijk ie het glazen ingooien weer be gonnen. In het gemeentehuis zijn drie rui ten verbrijzeld. De roulette-historie. De „Limb. Koerier" weet de volgende nadere bijzonderheden over het in beslag nemen eener roulette te TaalsTe Vaals is .wederom' een Hazardclub opgericht, ge naamd Casino,, welke haar tenten heeft opgeslagen in de lokalen der indertijd uit gedreven speelelub High Life van den Hon- gaarschen graaf Stary. De heer Van Stra len, eerder te Amsterdam bij 't diamant vak betrokken,, is president der dub, ter- wij! als secretaris fungeert een zekere Tv oud-Indisch sergeant. De statuten der club zijn gereed en in 't Duitech gedrukt. Bovengenoemde hoeren nu hebben inder daad een klein formaat roulette te Aken gekocht en zagen die te Vaals in beslag genomen hij 't invoeren. Het verhaal van liet „kinderspeelgoed" is dus slechts in zooverre Ie aanvaarden, dat de roulette in derdaad kleiner was dan 't gewone for maat, wal echter eventueel voor den ver liezen den patiënt hetzelfde zou geweest zijn als wanneer zijn duiten op een roulette van grooter afmetingen zouden venlwenen zijn. De marechaussees arresteerden beide heeren en voerden ze uiterst hoffelijk per rijtuig denzelfden avond neg naar Alaas trieht. In 't rijtuig reeds- begon, de heerv. S. te klagen, dat hij zich niet wel gevoel de, welke klachten ,hïj met klem herhaal de, toen hij bemerkte wegens 't late avond uur dien nacht 'in de marechaussees-pro voostcel te zullen worden opgesloten om eerst den volgenden dag voor den offi cier van justitie geleid te worden. Men ontbood een geneesheer, welke evenwel ver zekerde, dat den klagers niets hoegenaamd deerde. Daarop gingen beide te Vaals ge arresteerden zonder verderen omhaal 'dien nacht achter slot en greiidel, 'Den volgenden morgen (Woensdag) voor den officier geleid, zijn zij door dezen in verhoor genomen en vervolgen» op vrije voeten gesteld. ^Politieke foul". De president van politie te Hannover heeft een sociaal-democraat, die Nedeihmdseh onderdaan is 's mans naam woult niet genoemd en al sedert jaren to Ilunnovor woonde, kort nadut hij zich bij de sociaal democratische urganisutie aldaar had aange sloten, over de grens gezet. Toen hij zich over de uilzetting beklaagde, kreeg hij ten antwoord: „LI bent sociaal-democraatso ciaal-democraten hebben wij hier al genoeg, gaat u dus maar kalm naar Nederland Te gelijk werd hem medegedeeld dat de zaak nog eens onderzocht zou worden. Maar liet is bij de uitzetting gebleven. De „Tjigl. Rundschau", een anti-hociulis tiseh blad, teekent bij dit bericht aanAA'ij weten niet, of zijn sociaal-denmei arische ge zindheid de eenige reden voor de uitzetting is geweest. Is dit zoo, dan zouden wij deu maatregel als een politieke fout beschouwen. Juist omdat wij zoo vele eigen sociaal-demo craten hehben, komt het er op een meer of minder waarlijk niet aan. In Nederland zot ten zulke verbanningen echter kwaad bloed, en wij zien geen reden, waarom wij onze ne ven die toch al wantrouwig genoeg jegens ons zijn, noodeloos zouden prikkelen, Een oude prent. Een viij zeldzame prent heeft het ge meentelijke Alu.seum van Oudheden te Rot terdam verkregen, in de 2e helft der 18de eeuw uitgegeven. Deze prent geeft afbeel dingen van de voornaamste muntspeciën der Vereenigde Nederlanden en diaagt het volgende opschrift: „Zonder Gold door 't land te w.rullen Is, als zonder Waarcn, hamllrn. Let dus, Leezorl op do Munt, Daar gij veel voor koopen kunt." Onder elke munt staaf een tu iv ivgolig versje, als bijv. „Stuivend als het vluchtig zand, Rolt de Stuiver door do hand." Bij den goudgulden ot' ach ten twin lig staal; „De Rhynscho Gulden, hoog geroemd, AVerdt, om zijn waarde, ook goud (genoemd." „Holle munten golden wei, Maar decs vlakken klonken schel." Kleedjeskloppen op Rijkster rein Gistermiddag om 3 uur zijn een paar mannen op hej Binnenhof bezig klmlen ca gordijnen te kloppen. AHak daarbij staat een politie-agent, die hen kalm hun gang laat gaan. Zulks wekt de verwondering van een voorbijganger, die niet kan nalaten naar de oorzaak van die vreemdsoortige onthouding te informeeren. „Agent," zoo vraagt bij -- „dat mag toch niet? Tusschen halfnegen 's morgens en halftien 's avonds mag men toch op ae open bare straat geen kleeden uitkloppen?" „Meneer daar kunnen wij niet aan doen. 't Is hier Rijksterrein." Waaruit de voorbijganger in zijn onnoo- zelheid twee conclusies tiekt: lo. dat dus iedereen, die op verboden uren kleedjes wil kloppen, daartoe gelegenheid vindt op bet Binnenhof; 2o. dat die agent niet op bel Binnenhof behoeft te staan, omdat hij daar toch niets te zeggen heeft. Avp.") Een goede vangst. Gisteren werd door de gemeentepolitie te Venioo een goede vangst gedaan door een drietal personen, 1'. S., II. M. en A. H., als verdacht van diefstal, en één persoon, genaamd J. C\, verdacht van heling, in ar rest te nemen. Het schijnt hier een wijdver takte bende te wezen, welke zich bezig houdt met het stelen van granen, koren en mais aan de loskade alhier. In den laatsten tijd zijn op verschillende tijdstippen -een groot aantal zakken met graan, koren en mais gestoleneen vijftigtal dier zakken zijn door de politie reeds in he- slag genomenhoogstwaarschijnlijk zullen meerdere arrestaties volgen. Heet gebakerd. Zekere G. A. K. uit Beuningen is door de marechaussee uit Nijmegen gearresteerd wegens het toebrengen van een achttal won den met een mes aan een fietsrijder, die hom had aangereden en wiens toestand zeer ern stig is. Hij is naar het huis vnn bewaring te Ariihem overgebracht. Bloedvergiftiging. De heer P. Aenstoot, rustend pastoor te Heinkcnazand, kreeg door het openkrabben van een wondje aan zijn band een zoodanig gezwollen arm, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De 84-jarige oud-priester is reeds aan de gevolgen overleden. Saccharinesmokkelaars, In de nabijheid van Kohlscheid werd door een Duitsche douane een wagen met paarden bespannen in beslag genomen. De wagen was nl. beladen met 100 pond saccharine, die men trachtte uit Nederland binnen te smok kelen. Liefde in den regen. Uit een Vlaamsch studentenblad Jef, een flinke Sinjoor, was op wandel niet een lief kind om eens de overstrooming te gaan bezichtigen aan den uitkant der stad. AI met eens de sluizen van den hemel gin gen vanhcropen en 't water viel or zoo dicht dat er geen middel was tusschen de druppels- te loopen. Jef had gelukkig nog een stuksken regenscherm mêe, en hij begon den eserime ofte schermles tegen de paradijsehe vocht- schichtenmaar onmogelijk alle slagen i)f S> ïrn-n-irm—rrmn—vummtmswaam. w— lawcawnna („Stel.")

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6