STADSNIEUWS. VL AARDINGEN. Kunst en Wetenschap. V Rechtzaken. Gemengd Nieuws. do cerstc-Iuitonant van het korps mare chaussee O. L. Brewer; sedert teruggeplaatst bij het wapen dor artillerie; de eerste-luitenant der infanterie J. II. W. Sikman do Europeeseho sergeanten van het korps marechaussee V. E. de la Croix, en .T. Th. Ilalkeina de Europeeseho sergeant der infanterie F. F. L. Rotteleur; do Amboineesche sergeant der infanterie C. Wattimena de Atnboineesehe fuselier M. Ratnhing, sedert gegageerd de iulandsehe korporaals der infanterie Kertadhirio, en Wongso-Kario, en de inhutdsche fuselier Mertostiko; ten vierde, bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders zoo in Indiö als in Nederland, eer vol zullen worden vernield de eerste-luitenant? van het korps mare chaussee L. van Vnuren en C. O. Bach, eerstgenoemde sedert teruggeplaatst bij het wapen der infanterie de tweede-luitenant der infanterie J. C. Brasser de onder-luitenant der infanterie E. .T. L. Lankenuu de Europeeseho sergeanten van het korps marechaussee E. Duyts, H. de Jong, E. L. Teicke, sedert teruggeplaatst bij het wapen der infanterie, en G. J. Boom, en de Europeeseho sergeanten der infanterie I. B. Louis, en K. van Auricheerstge noemde seden geplaatst bij het korps mare chaussee. („St.-Ct.") Soemba. De correspondent van de „Nieuwe Rotter- damsche Courant" te Batavia seint: De op Soemba aart Oemboe Krai en den radja van Lawoenda opgelegde boete is ge heel voldaan. Luitenant Rijnders keerde den lOen dezer naar Timor Koepang terug. De redactie van de „N. R. Ct." teekent daarbij aan: Wie Oemboe Krai is en wat dat hoofd op zijn geweten heeft, hebben wij in ons blad van 25 Mei uitvoerig toegelicht, naar aanleiding van een telegram van onzen cor respondent te Batavia van den 2-ien t.v. Toen werd ook gemeld, dat de radja van Lawoenda was gevangen genomen. "Wij brengen in herinnering, dat Oemboe Krai den 20en Maart begon met de betaling van de opgelegde boete 10,000, vermin dert! met f 100 voor iederen geroofden per soon. die zou worden uitgeleverd). Den 21en April seinde de resident van Timor aan de Indische regeering: Den 2en April op Soemba teruggekeerd, bevond ik, dat Oem boe Krai de betaling van de hem opgelegde boete had gestaakt en gevlucht was. De reden van deze handelwijze is niet bekend. Hij werd sedert door de colonne opgespoord, doch tot nog toe zonder resultaat. Thans zijn 12 uit Kodi geroofde personen in onze handen gekomen," enz. Bij de achtervolging van Oemboe Krai bleek, dat deze zich in het gebied van den radja van Lawoenda ophield en zich tot tegenweer had voorbereid. Nadat die vorst op den eisch van luitenant Rijnders, om Oem boe Krai uit te leveren, het fiere antwoord had gegeven, dat men te Perei Menditta nog nooit had behoeven te wijken, wed den 9en Mei de sterke stelling bij die plaats aangevallen niet 26 soldaten en 36 gewapen de politiedienaren, waarbij 2 Europeeseho sergeanten-instructeurs. Zooals ons den 24en Mei door onzen correspondent te Batavia werd geseind, gehikte het luitenant Rijn ders de bedoelde sterkte te vermeesteren, doch Oemboe Krai ontkwam, hoewel zwaar aan het been verwond. De radia van La woenda werd gevangen genomen, wat na het bovenstaande wel geen verwondering zal wek ken. Een boete werd dien radja opgelegd. Het laatste nieuws aangaande Oemboe Krai luidde, dat zijn schuilplaats nog steeds niet ontdekt was, en dat wel telkens door hem lieden, te Kodi geroofd, werden uitge leverd, maar dat Oemboe Krai zelf zich eerst wilde komen melden als de militairen weg zouden zijn en een posthouder te Mem- boro zou achterblijven, bij wien hij zicli dan zou onderwerpen. De boeten, aan Oemboe Krai en den radja van Lawoenda opgelegd, zijn blijkens boven staand telegram thans geheel voldaan. Maar heeft Oemboe Krai zich al gemeld? Moet men dit uit de mededeeling opmaken, dat luitenant Rijnders 10 Augustus naar Timor Koepang terugkeert, of wil men Oemboe Krai ter wi'le zijn, door hem gelegenheid te schenken zich bij den posthouder van Mem- bore te molden? De le-luitenant C. A. Rijnders is mili tair commandant van Timor Koepang en heeft zich den laatsten tijd èn bij ons optre den op Timor én bij onze actie op Soemba zeer verdienstelijk gemaakt. Gouverneur Idenbug. Aan een Surinaamsche correspondentie in het Bat. Nbld. ontleent de Surinaamsche pers zonder tegenspraak, dat als ^vaststaande te constateeren (valt) dat de heer Idenburg na drie jaren zal weggaan om óf in Oost- Indië een rol van beteekenis te spelen en een bestaan te leiden dat, hoe eenvoudig ook, meer aan zijn smaak en neigingen zal be antwoorden dan het leven hier in Parama ribo." Ongevallenwet, De Min. van Landbouw, Nijverbeidden Handel heeft, volgens „De Avondpost", naar aanleiding van een verzoek vanwege de schipperij om in een lagere klasse bij de Ongevallenwet 1901 te worden gerang schikt, medegedeeld, dat nog geen vol doende ervaring is verkregen, om te kun nen beoordeelen, of het schippersbedrijf inderdaad in een te hoogc klasse bij de Ongevallenwet is gerangschikt. Eerst na het opmaken der wetenschappelijke balans zal kunnen worden overwogen of dit bedrijf in een lagere klasse behoort ie worden gerang schikt. BijksvleeseVitcurlag. Naar wij uit goede bron vernemen is de wet op de rijks-vleeschkeuring reeds bij den Raad van State en kan de .indiening daar van bij de Tweede Kamer binnenkort wor den verwacht. In het ontwerp zijn naar men ons verzekert, voorloopig alleen dwin gende bepalingen opgenomen omtrent de keuring van vleesch voor export. Voor het binnenlandsch gebruik wordt de keuring nog facultatief gesteld of liever blijft voorloopig aan de gemeenten overgelaten. Dit laatste is vooral gedaan met liet oog op de omstan digheid, dat er nog lang niet een voldoend aantal gediplomeerde keurmeesters beschik baar is om overal direct een rijkskeurings dienst in te richten. (N. v. h N.) Federatie van Handels- en kantoorbcdlenden- vcreenlg. Te Utrecht is Zaterdag, onder voorzit terschap van den heer M. Gee verding van Rotterdam, een buitengewone algemeone vergadering gehouden van afgevaardigden van dc bij dc Federatie 'van Handels- en Kantoorbedienden-Veroenigingen in Neder land aangesloten vereenigingen. Na eendge bespreking werd eon wijziging gebracht in het huishoudelijk reglement, waardoor voorfaau do (afzonderlijke) cxa- men-cotninissie vervalt en de regeling der examens opgedragen wordt, 'aan oen com missie van drie leden, bestaande uit den voorzitter, secretaris en penningmeester der federatie. De voorzitter sprak een woord van dank aan de examen-commissie voor de wijze, waarop zij steeds haar taak heeft vervuld. Langdurige besprekingen vonden plaats over do door het bestuur 'der federatie voorgestelde lacultaticfstelling van hot voor bereidend examen (punt 8 der agenda^ Een door de twee afgevaardigden van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedien den in Nederland gedaan voorstel omi dit punt der agenda te verwerpen en dc voor bereidende examens le laten vervallen, kon slechts de stemmen dier afgevaardigden verwerven en werd dus verworpen. De be sprekingen over deze aangelegenheid wer den daarna voortgezet, die leidden tot de aanneming van het bestuursvoorstel, lui dende: a. de algemeene vergadering hand- have het ten vorigen jaren genomen be sluit, waarbij" werd bepaald, dat de voor bereidende examens voor het eerst zul len worden afgenomen in 't voorjaar van 1907, met dien verstande echter, dat 'het bezit van een bewijs van goed afgelegd yoorbei'eidend examen niet verplicht wor de gesteld voor deelname aan een of meer vakexamens; b. de algemeene vergadering besluite, dat zij, die met goed gevolg het voorbereidend examen hebben afgelegd, daarvoor geen aanteekening zullen erlan gen op de diploma's, die zij als vrucht van met succes afgelegde vakexamens vol gens de 'nieuwe programma's hebben ver worven. (De geslaagden van het voorbe reidend examen zullen een bewijs ontvan gen, dat zij dit examen met goed gevolg hebben afgelegd). Daarna kwamen aan de orde drie voor stellen tot wijziging van het programma der verschillende examens. Flnantieel Nieu, i. De minister van financiën maakt bekend dat op 18 dezer bij de betaalmeestersin kas wasf 2,849,080.36 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van -42,748,786.13 Door de Gem. "World. Vereen, is heden onderstaand adres aan den Gemeenteraad verzonden Aan den Gemeenteraad van Schiedam. Edelachtbare Heeren De Gemeente Werkl. Vereen. „Onsi Be lang", afd. Openb. Werken, -neemt de vrij heid het volgende onder Uwe aandacht te brengen. Dat hunne loonen tot voor enkele jaren in verhouding tot de verschillende werk gevers te dezer stede tamelijk bevredigend konden genoemd worden, Daarbij werd het loon van verschillende catagorieën gesteld door aangenomen werk, premie of een zekeren toeslag. Door verschillende le vensomstandigheden, zooals meerdere wo- ninghUur, als anderszins, is het loon bij vele particulieren niet onaanzienlijk .gere zen. Nu heeft bij hen weliswaar voor bijna twee jaren een loonswijzdging plaaisi gehad, doch dit was voor de meesten hunner meer een wijziging dan een verbëbering. Wat hun echter het meest heeft teleurge steld is, dat voor énkele maanden de pre mie op het loon is opgehouden en het aangenomen werk tot een minimum is be perkt. Dit alles tesarnen. genomen, hieefthet resultaat gehad, dat vele werklieden min der loon ontvangen dan vorige jaren, ter wijl daartegenover staat dat de tijdsomstan digheden duurder zijn en het loon bijl par ticulieren is gerezen. Omj deze genoemde redenen komt de Gem, Werkl. Vereeniging „Ons Belang" met' gepaste vrijmoedigheid tot U.E.A.R. en 'doen het beleefd verzoek Uwen invloed le willen oefenen, onf hun loonen werkelijk te verhoogen Zij doet dit met vertrouwen, omdat zij meent dat hun verzoek een billijk verzoek is, en dat zij met genoegen mag consta teeren, dat. de loonen van vcrschiUwide takken van dienst in den laatsfen lijd door Uwen Raad zijn verbeterd. Hetwelk doende, enz. Classlcale ïendingrsdag. Het programma voor den Zendingsdag, die Woensdag 29 Augustus u.s. vanwege de classis Rotterdam der Gerof. Kerken in den tuin of bij ongunstig weer in de zaal van de Officieren-Vereeniging te Schiedam zal gehouden worden, is als volgt samengesteld Te 10 uur openingsrede door don voor zitter vun de classicale Zendingseommissie, ds. A. van Veelo. Daarna treden in de voormiddag-samenkomst als sprekers op ds. n, II. Veder, van Rotterdam; ds. F. C. Koster, van Maassluis, en ds. L. C. J. Kreijt, van Berkel, respect, met het onder werp „Het gebed voor de Zending", ,,IIet woderopleven van de Zending in dc 19c eeuw tegenover den tocnemonden afval in die eeuw" en „De leiding des Hoeren in het werk der zending, gelijk ze overal ook in het kleine uitkomt". Na de pauze, welke van half een tot half twee gehouden wordt, voeren het woord ds. J. J. Miedenm, van Charlois en ds. E. C. B. van Herwerden, van Rhoon, resp. over „De beteekenis van den medischen dienst voor de Zending" en ,,De zegepraal der Zen ding na voelvuldigen tegenstand." Dc slotrede zal uitgesproken worden door ds. J. Vonk, van Maassluis. Des avonds om 0 uur zal in de zaal een bidstond voor dc Zending worden gehouden, waarin zal voorgaan prof. dr. II. Bavinck, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. („Std.") Wij kunnen hier nog aan toevoegen dat de ochtend- en middagvergaderingen tegen gering entree, doch de avondvergadering vrij toegankelijk is. Wij verwijzen belanghebbenden naar de noteering der cokesprijzen aan de gasfabriek, voorkomende aan het hoofd van dit blad. S. O. Y. Donderdag <a. s. zal in de S. O. V. een concert gegeven worden door de muziek der huzaren uit 's-Gravenhage, Kapelmees ter de heer A. de Goede, bij wélk con cert het gemengd koor „Polyhymnia", on der directie van. den heer Jurgens, eenige nummers zal ten gehoore brengen. In den boekhandel van den heer 'F. Dupont (G. Odé's Boekhandel) is thans geëxposeerd een aquarel „Aan de haven" van Jan Hingman. Gisteren werd door den kapitein van een motorvaartuig aam de politie kennis gegeven dat zijn vaartuig in de Schieter hoogte van het 'kantoor 'voor havengeld op een voorwerp onder water is vastgeloo- pën en slechts met groote moeite weer is los gekomen. Yolkgbadlrals. In de week van 1319 Aug. '06 werden genomen 266 baden. 1ste klasie. S<3« klasse. kuipbaden 24 kuipbaden 38 regen 10 regen 179 school 5 ets. kinder 15 ♦Voor de betrekking van onderwjfzeraan school A hebben zich achttien sollicitan ten aangemeld. ♦Hedennacht is de laatste lojgger, welke nog 'voor de eerste reis ter haringvangst uit was, binnengekomen. Bouwmeester in Tndië. Uit een artikel voorkomend in „De Lo comotief" van 21 Juni: „Als Bouwmeester ten onzent meermalen in zijn spel concessies heeft gedaan aan de toeschouwers, waarmede hij zijn kunst ver laagde en voor hem, die alles kan en zich véél kan veroorloven zonder dat hij 'behoeft te vreezen den kunstenaar in zich te zullen vernietigen, was "t verleidelijkdan is dat hieraan te wijten dat hij, de eerste too- neelspeler van Nederland, tevens hier ge weest isde directeur van een in Indië tour neerend tooneelgezelschap. Toch: Bouwmeester zelf heeft zich, in zijn ouderdom, nog in zijn volle kracht aan ons getoond, 't Is ons een aangename gedachte, dat wij, wie onzer zich ook belastte met de recensie, geen enkele maal hebben nagelaten de altoos verbazende veelzijdigheid van Bouwmeester's talent in 't volle licht te stellen. Maar het gezelschap Bouwmeester? De Indische toumée van dit gezelschap is een nederlaag geweestDeze toumée heeft, voor wie 't heeft willen en kunnen zien, dit opnieuw bewezendat één superieur acteur een tooneelgezelschap niet redden kan. En 't is Bouwmeester's laakbare fout geweest laakbaar omdat Indië gerechtigd was aan hem eischen te stellen dat hij dit niet te voren heeft bedacht. Uit Brussel wordt gemeld, dat het gieten van het bronzen beeld van den eersten Frie- schen stadhouder, graaf Willem Lodewijk van Nassau, dat in de volgende maand te Leeu warden zal worden onthuld, in de werkplaat sen van de Compagnie des bronzes goed is gelukt. Nederland zal voor de tijdelijke tentoonstel lingen ter tentoonstelling te Milaan 3 Jury leden hebben. Voor het lidmaatschap der "Vereenigiug voor tentoonstellingsbelangen kan men zich aanmelden bij den secretaris van het Ned. comité voor de tentoonstelling te Milaan, bij wien ook exemplaren zjjn te verkrijgen van de onlangs aan de leden toegezonden circu laire. Heden werd voor de Rotterd. rechtbank verder behandeld de bekende zaak betreffen de de inbraak bij de firma R. Smith, Leuvehaven WZ. te Rotterdam. Wegens het ontbreken van een getuige, die varende was, kon een einduitspraak niet plaats hebben. Beklaagde, zeker v. d .K., bleef harsstar- rig ontkennen, niettegenstaande in zijn wo ning waren gevonden een schaar en een zil veren cigarotlenkoker afkomstig van de in braak, volgens zijn beweren gekregen van een vriend wiens naam hij niet wilde noe men. De tweede beklaagde, C. V. C., bekende volledig en zeide dat v. d. IC. bij de in braak behulpzaam was geweest. liet O. M. vroeg vrijspraak voor v. d. IC, aangezien het wettig bewijs door het niet verschijnen van een getuige niet was ge leverd. Tegen C. v. C. die v. d. IC. bij de instructie had herkend, werd 1 jaar ge- eischt. Uitspraak 31 Aug. De Ilaagsche rechtbank, uitspraak doen de in de zaak vail II. J. S., di© terecht heeft gestaan ter zake van poging tot doodslag op zijn vroege ren compagnon heeft een nieuw onderzoek gelast én als deskundigen benoemd dr. Plet, te 's-IIage, en dr. Schermer te Loosduinen, om de rechtbank voor te lichten omtrent deorrt-^ wikkeling der verstandelijke vermogens van bekl. en of de gebrekkige ontwikkeling van dien aard kan zijn, dat het feit hem niet kan worden toegerekend. t Verbinding met schepen op zee. Het bureau der maatschappij Zeeland, te Ylissingen, wordt telefonisch verbonden met het bureau der draadlooze telegrafie te Sche- veningen, waardoor de gemeenschap met de op zee zijnde stoomschepen de volmaaktheid nabij komt. (M, O.) Gevaarlijke berichten. Door „De Gelderlander" was medege deeld dat een militaire troep, onder be vel van een hoofdofficier met slaande trom en spelende muziek tweemaal een Israëlitische begrafenisstoet was gepas seerd, waardoor de orde tri dien stoet zou zijn verstoord. In haar volgend nummer herroept bet blad het geheel onjuiste bericht. De timmerliedenstffkiny te Leiden. Men meldt onsi uit Leiden: De toestand der werkstaking, na het be sluit der patroons om! geen der stakenden in het werk te nemen, uitsluiting! 'gewor den, blijft vrijwel dezelfde. Heden zijn een viertal gezellen van buiten gekomen als het ware bij verrassing, doch een paar anderen, die de vorige week hebben ge werkt, schijhon door de stakingleiders over reed, het werk weder u-eer te leggen. Na 'de waarschuwing van het hoofd der politie, dat bij eventueel© oploopjes-, ontstaan doordat 'uitgesloten werklieden werkers bij het in- of uitgaan dor winkels trachten te spreken te krijgen en daardoor volgen, strenger zal worden opgetreden, is 'het rustiger op de straat geworden. De giften voor de uitgeslotenen blijven nog steeds vloeien, zoodat zonder een groote bijdrage der diamantbewerkers de gewone uitkeering nog lang kan plaats hebben. s Donderdagavond willen de stakingleiders Heriri Polak in do stadsgehoorzaal in een openbare vergadering doen optreden. De kwestie in het veembedrijf. Het' schrijven, waarin mr. Jacometti, secre taris der Werkgeversvereeniging, den heer D. Manassen in kennis stelde met de beslis sing van het bestuur, luidde aldus sHet bestuur der Vereeniging van Werk gevers in,het Veembedrijf alhier droeg mij op, u ten zeerste te danken voor uwe belang stelling en de daaruit gesproken bemoeienis; het waardeert ten volle uwe beweegredenen, doch het kan zich niet vereenigen met het voorstel". De staking te Enschedé. Uit Enschedé schrijft men In zake de staking op de Bouwhoeve kan nog worden medegedeeld, dat Maan dagavond de ïabrikanten-vereeniging ver gadert. Volgens haar reglement mag het bestuur slechts 3 maal 24 uur een geschil in handen hebben. Daarom! wordt 'beden- avond uit de Fabrikantenvereeniging een comité van vijf personen benoemd, waarvan er één bestuurslid moet zijn. Dat comité zal desgewonscht nader met de stakers on derhandelen. Het c-omité uit de stakers, dat gisteravond met het besituu r der Fa brikantenvereeniging vergaderde, moet de eischen der stakers schriftelijk indienen. Verwacht wordt, dat do firma in zake het verzoek tot aanvaarden der bemiddeling door den Vcrzoeningsraad, dezen z.al "ver wijzen naar de Fabrikanten vereeniging. De misthoorn. Men schrijft ons uit 's-Gravcnhage De politie was gisteravond weder aan de Koningskado aanwezig om- de woning to beschermen, van welke in de laatste weken een misthoorn tijdens! de concer ten in den Direntuin zijin geluiden 'deed hooren. De politic "kon ook ditmaal werkeloos blijven. Gisteravond werd het concert'in den tuin niet pest oord en de omwonenden rfiet gehinderd, want de hoorn werd niet in werking gebracht. Weer een inval in een speelhol. In den nacht van Zalcrdagi op Zondag is door de Schoveningscho politie een in val gedaan in de Deli-Club, gelegen aan don Harstenhoekweg te Scheveningen. Men had vernomen dat daar, evenals in. de villa Re- gina aan den Badhuisweg, een speelhol was gevestigd. Een inval in laatstgenoem de inrichting mislukte, daar de nadering van de politie bemerkt werd en de be zoekers vluchtten. Maar in de Deliclub kwamen een inspecteur en twee recher cheurs binnen, zonder dat. men hun kwa liteit vermoedde en zij konden constatee ren dat de inrichting een publieke verma kelijkheid was, wiaar zonder vergunning sterke drank werd geschonken. De club houder on zijn trawanten verzetten zich heftig tegen het onderzoek; er werd geroe pen: „Gooi zo er uit!" „Trap ze de deur uitl" en zoo voort, en mén dreigde een pogenblik handgemeen te worden, wat echter werd voorkomen toen een buiten het gebouw opgesteld hoofdagent mclecni- ge agenten in uniform! de inrichting bin nendrongen, ondanks- do heftjgo protesten van de bezoekers. Van een menigte bezoekers worden de namen opgeschreven. Het gelukte de po litie evenwel niet, de heeren op eenig ha zardspel te betrappen, maar vermoedelijk zal het bij dit eene conflict wg! niet blij ven. („Ilbl.")" Automobielongeluk. Zondagmiddag ongeveer 6 uur passeer de langs het Hotel de Hommel een auto mobiel "op weg van Scheveningen naar Keulen, Terwijl de auto- een vaart had van wel 75 K.M. per uur, wilde een der inzittende hoeren iets aan de lantaarns ver helpen en ging daartoe op de treeplank staan. Een der dames, bevreesd dat de be wuste jonge man met een langs den weg staanden lantaarnpaal in aanraking- zou •komen, begon plotseling to gillen. De chauf feur keek als gevolg 'daarvan om) en ver loor zijn stuur, zoodat do .auto in volle vaart tegen den lantaarnpaal aanreed, een der voorwielen verloor en nog verschillen de andere beschadigingen opliep. Twee der inzittendeu werden ernstig ge kwetst in het hotel binnengedragen, alwaar een juist aanwezigen geneesheer de eer ste hulp verleende. De gewonden hebben de reisi niet kun nen voortzotten en in het hotel overnacht. („U. IX") Een middeleeuwsch feest. De genoodigden aan het gecostumeerde feest, dat door de leerlingen der Rijksschool voor Kunstnijverheid ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der school op 0 September op het Muyderslot zal gegeven worden, zullen des middags ongeveer half één per Gooisohe stoomtram aankomen en door den Baljuw van Muyden ontvangen en naar het Slot geleid worden. Nadat de Graaf de welkomslrede zal heb ben uitgesproken, wordthel slot bezichtigd, ia do nar aan het woord en neemt iiet défilé der gccostumeerdcn een aanvang. De voornaamste deelnemers aan het feest zijnHertog Willem v. Beyeren, graaf van Holland, (de heer Tos. Berden), Margaretha van Bourgondië, echtgenoote van Willem v. Beyeren (mej. C. van Amstcl), Hertog Jan van Bourgondië, graaf van Vlaanderen cn Artois, (de heer C. de Wit), Margaretha v. Beyeren, echtgenoote van Jan v. Bourgon dië (mej. B. Baron), Jan v. Touzame dau phin van Frankrijk, (de heer W. Papenhuy- zen), Jacoba v. Beyeren, gravin van Hol land, echtgenoote van Jan v. Touraine (ba rones J. v. Boetzelaer), Arend van Leyen- burgh, baljuw van Muyden (de heer B. In- gen-IIousz), mevr. van Leyenburgh, (mej. M. Biallosterski) en Hendrik vari Manden (de heer W. Golberdinge). Voorts stellen een aantal jongelieden, herauten, schildkna pen, krijgsknechten, wachters, enz. voor. Na afloop van het feest op het slot, dat een geheel intiem karakter draagt, is er diner in het Badhotel te Muijderbcrg. Staking te Arnhem. Men seint ons uit Arnhem!: De staking der steenhouwers, die sinds 9 Juni duurde, is geëindigd door aanneming der nieuwe voorwaarde van 22, 23 on 24 eenl loon naar gelang der steensoort, met een elfurigen arbeidsdag en een verhoo ging van 25 pereënt bij1 overwerk. BoycotGermania-brouwerij Men meldt uit Wageningen: De boycot van het bier der Germania-brou werij wordt met kracht voortgezet. Door het stakingscomité zijn voor deze en de volgende week een aank) meetings voorbe reid op plaatsen, waar de brouwerij afnemers heeft, die nog haar bier ontvangen. Door den R.-K. Volksbónd alhier waren drie barer

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2