STADSNIEUWS. fll TL A ARDINGEN. Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. MEN SCHRIJFT ONS Sport. Gemengd Nieuws. wordt de aandacht van belanghebbenden ge vestigd op de noodzakelijkheid de ree us dor aan familieleden gezonden vroren. gelden Ic bo- Uerlmterlng aan liet Koninklijk bezoek. Aan het einde van de Kalisbuurt, onder Oud-Vossemeer, zal op het laatst dezer week een steen geplaatst worden door den burge meester, den heer G. J. de Graaft Az„ waarin niets gebeiteld staat dan s2Ü Maart 1906". Deze steen dient als herinnering aan het be zoek van onze Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden op ge noemden datum bij den vreesdij ken water vloed, die deze gemeente teisterde en wordt gelegd op de plaats, waar zij aan land stapten. Stoomvaartdienst. Naar de „Avondp." \erneemt, zullen langs diplomatieken weg pogingen worden gedaan om van de zijde der Nederlandsehe regee ring eenig subsidie ie verkrijgen \oor de Deutsch-Austmiisehe Dampfsehiffs-Gesell- schaft, wegens liet aandoen der schepen dezer maatschappij van de ïtollerdamsche haven, Uit Chili. Blijkens gisteren ontvangen telegram uit Santiago de Chili, heeft van de hij de ITol- landsehe Maatschappij tot het maken van werken in gewapend beton in Chili in dienst zijnde personen, onder wie vele Nederlan ders, niemand eenige schade of letsel onder vonden van de jongste aardbevingen. Holland-België. Over de bemoeiingen van den Fransehen senator Langlois, om stemming te maken voor een verbond tusschen België en Hol land, bevat de Börsenzeitung te Berlijn een hoofdartikel en haalt daarbij aan het hoofd artikel in de Nieuwe Rotterdamsche Courant van 1 Juli, waaruit wel valt op te maken, hoe men tegenwoordig in Nederland over alle mogelijke verbonden met andere staten denkt. Een vereeniging van België en Neder land heeft naar de opinie nog volstrekt geen haast. De raadgevingen van Langlois zullen noch in België noch in Nederland bizonderen weerklank vinden. Men weet er buitendien, dat de onafhankelijkheid dier landen door Duitschland allerminst wordt bedreigd. Eijks pensioenfonds voor weduwen van onderofficieren. De vereaniging van onderofficieren en mi litaire geëmployeerden in den rang van onder officier, behoorende tot de Ned. Landmacht ïOns Belang", heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij zeer dringend verzoekt maatregelen te treffen, tot instelling van een Rijkspensioenfonds voor weduwen en weezen van mindere militairen. Het adres gaat vergezeld van een uitvoe rige toelichting en een overzicht van de in gekomen afdeelingsverslagen, omtrent het onderzoek naar den toestand van weduwen en weezen van onderofficieren, voor zooverre deze bij de afdeelingsbesturen bekend zijn. Aederl. Barbiers- en Kappersbond. Onder voorzitterschap van den heer J. B. Polman Tuin is te Zeist de algemeene ver gadering gehouden van den Nederl. Barbiers- en Kappersbond. De voorzitter der afdeeüng Zeist heette de aanwezigen hartelijk welkom, waarna de .bondsvoorzitter een kort overzicht gaf van hetgeen de bond gedurende zijn 15-jarig be staan heeft tot stand gebracht, daarbij hulde brengende aan den eersten secretaris, den heer Onsman, voor het vele, dat hij in het belang van den bond heeft erricht. De bond telt thans 41 afdeelingen. Aangenomen werd een voorstel om in het vervolg dubbeltallen voor de vervulling van een hoofd bestuursfunctie te stellen, terwijl tot een volgende jaarvergadering werd aan gehouden het plan tot uitschrijving eener geldleening. Een voorstel om voortaan twee dagen aan een te vergaderen, werd verworpen, daaren tegen werd aangenomen een nader voorstel van het hoofdbestuur om alleen dan twee dagen aaneen te vergaderen, als zulks noo- dig is bij een te groote agenda. Nog werden o. a. do volgende voorstellen aangenomen 1. het boekjaar aan te vangen op 1 Juni en te laten eindigen op 31 Mei; 2. de contributie te verhoogen voor het stichten van een fonds voor uitkeering bij neringschade, en het zenden van zieke col lega's naar een sanatorium. Als plaats, waar de volgende algemeene jaarvergadering zal gehouden worden, werd Amsterdam aangewezen. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, terwijl aan den eersten secretaris, den heer On»man, een verhooging van jaar wedde werd toegekend. Als nieuwe bestuurs leden werden nog gekozen de hecren Landa van Rotterdam en Stosser van Hellevoetsluis. Blijkens achterstaande advertentie heeft de aanneming van nieuwe leerlingen vcor de muziekschool der Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst, plaats op 27 Aug. a s. in een der lokalen boven de beurs. De 27-jarige Th. C. Putters heeft van morgen op de glasfabriek sde Schie den ringvinger der linkerhand tusschen een lier geklemd, zoodat hij door een dokter moest worden verbonden en het werk moest neer leggen. Vanmorgen is de 24-jarige werkman N. J. Rutten, wonende in de Noorderstraat, tijdens de werkzaamheden op de Koemarkt voor den telefoondienst met een houweel aan 't hoofd verwond, In het Ziekenhuis is hij verbonden waarna hij zijn werkzaamheden weer kon hervatten. Van een wagen van den stoommolen ixle West" is op de Westvest een wiel afgeloopeu waardoor de wagen kantelde en de lading gedeeltelik over de straat rolde. Gisteren zijn door de politie alhier aan gehouden de '14-jarige A. P. D. en de '13-jarige G. G., verdacht van diefstal van lood van een afvoerbuis. De "Woningwet misbruikt. In ons nummer van Donderdagavond 16 Augustus, namen wij over uit „Het Volk" een schrijven van den hoer M. C. M. de Groot o\er „Volkshuisvesting". Billijkheidshalve geven wij nu ook het stuk dat nis antwoord op dat schrijven aan „liet Volk" is toegezonden. Waar de inzender ook ons in ziin ant woord noemt, willen wii enkel opmerken dal wij hem de wijze, waarop hij dat doet, ver- ge\en. liet antwoord luidt: Eindelijk dan heelt de voorzitter van olkshuisvosting" zich gedrongen gevoeld op de vlakte te komen en de plannen der vereeniging te verklaren. Gemakkelijk was hot niet hem aan hot spieken te krijgen en daaiom zijn dezerzijds de gemaakte schrijf fouten te zegenon -- die hem er wellicht toe verleid hebben bovenal nis korrektor op tc treden. Als men de slot-alinea van het schrijven des hecren De Groot zoo doorleest, moet men toch wel met dezelfde meewarigheid worden vervuld over „DoMoker" als de ge achte inzender. Vloeit over van malligheden, scheeve voorstellingen en verdachtmakingen, waarop door don heer Do Groot herhaal delijk is gewezen. Herhaaldelijk hm wij herinneren ons een stukje in „De Af oker" van 23 Juni 1.1., waarin de heer De Groot precies dezelf de woorden bezigde en als bewijs aanvoerde een uitlating in het Kameroverzicht (van het Soc.-Dem. Persbureau) betreffende Troel stra's rede bij de behandeling van het ar beidscontract. De bewijsvoering raakte kant noch wal, zoodat de redactie van „De Mo ker" den inzender den gemoedelijken raad gaf, indien hij toch volgens zijn beweren dagwerk zon hebben, met dc onjuistheden enz. van ..Dc Moker" aan te tooncn, met iets stevigers aan tc komen, en hem in over weging gaf de beschouwingen over „Volks huisvesting" te kie/cn, om de onjuistheden enz. tc demonstreeren. Maar de heer De Groot bewaarde tot nog too een plechtig stil zwijgen. Een lokaal blaadje is nog vrij ge makkelijk dood te zwijgen. Dit vooraf om den lezers van „Het Volk" (en ook van do „Schied. Ct.", die" ook steeds „De Moker" doodzwijgt uit fatsoen, maar er nu happig bij was het stuk van den heer De Groot over te nemen) eenig denkbeeld te geven hoe zij den hoogen toon van den inzender hebben op te vatten. En dan de zaken. Wat er over „Volks huisvesting" bekend wordt, komt uit de „Schied. Cour." Verslagen van vergaderin gen zullen haar zeer waarschijnlijk wel door he bestuur worden verstrekt en dus wel be trouwbaar zijn. Temeer waar nimmer (ook niet door den heer De Groot) tegen de juist heid ervan is opgekomen. Ziehier een en ander voorkomende in de „Sch. Crt." over een vergadering van „Volks huisvesting" gehouden 20 Juni 1.1.) „Oveigaande tot de bespreking van dc be langen der vereeniging, werd door een der leden de vraag geopperd of de voorzitter ook bij benadering kon mededeelen, wanneer het eerst te bouwen blok huizen klaar zou zijn en wat daaivan de huurprijs moest worden waarop de voorzitter antwoordde omtrent het eerste niets met zékerheid te kunnen zeg gen, daar dit afhangt van omstandigheden buiten het bestuur. De huurprijs kan eerst bepaald worden wanneer de huizen gereed zijn, doch de kostprijs is 2.80 a 2.90, waaraan hij nog toevoegde, na aanmerking dat dit geen huizen zijn welke de werkman kan bewonen, dat ten spoedigste doorgegaan zal worden met het plan tot aanbouw in de Gorzen, welke woningen goedkooper zullen zijn en meer vallen binnen het bereik van den gewonen werkman." Indien op grond van zulk eon verslag on juiste \oor»tellingen postvatten, is dat zeker de schuld van hen die terzake kundig, zulk een verslag oriweerspraken laten. Trouwens, we zullen nog eens zien wat dc huurprijs wordt Gelukkig zijn er ook hier arbeiders die ƒ13 A 17 verdienen, zegt de heer De Groot. Jawel ze zija er, maar ze komen iet wat sporadisch voor. Althans zij, die uw hui zen kunnen bewonen. Want met een week loon van 13 gaat men nog geen ƒ.3.per week verwonen. Dat zou iemand die in het open haar leven mee wil opgaan, behooren tc we ten. Meer dan het vijfde deel van z'n loon, pleegt dc arbeider niet te verwonen. Welnu, horvee! arbeiders in Schiedam verdienen daarboven? Aioeten we daarover met den heer de Groot gaan twisten? Neen, mijne hoeren, uw vereeniging gaat huisvesten de ambtenaren, dc onderwijzers, e. d„ maar geen handarbeiders. En nu is bet daarom het geval dat uw vereeniging „Volkshuisvesting" wellicht met nog meer verdienste nimmer had kunnen geboren worden, aangezien aan dc huizen .waarop gij u werpt, geen behoefte is, omdat alle Schiedamsche bouwers niets anders doon dan dagelijks aan dc uitbreiding van het ge tal dezer werken. Woningen van 2 cn ƒ2.50 bouwen z ij niet, omdat er niet voldoende aan te verdie nen valt. Broodnoodig zijn zc. De volkshuis vesting is de laatste twee jaren meer dan treurig geworden de vereeniging „Volks huisvesting" geeft blijk haar taak te begrij pen door huizen te bouwen, die buiten het bereik dergonen vallen die huisvesting be hoeven. Wat doet uw vereeniging In liet belang dor volkshuisvesting? Iets ervan aan tc toonen wave reeds verdienstelijk Vocaal en Instrumentaal Concert op Donderdag 23 Augustus a s., des avonds te 8 uur, in de S. O. V., door de zangver- eeniging sPolyhymnia", directeur de heer B. Jurgens en het stalmuziekkorps van het 3de Regiment Huzaren, kapelmeester de heer A. de Goede. Programma. Eerste afdeeling 1. Biazo-Away Marsch, Holzmnnn% 2. Ungarisches Lustspicl. Overture, Keler Bela. 3. Winlcratemming. Wals. (Eerst uit voering), De Goede. 4. Alotet, G. Rijken. 5. Prés du Fleuve Elranger, Ch. Gounod. Tweede afdeeling. 6. Avondlied, F. Abt. 7. Spina, Spina, H. Jüugst. 8. Nachtigall und Rose, C. Leli- nert. 9. Potpourri „Laszt den Kopf nicht hangen!", Lincke. 10. Fantaisie, „Faust", Gounod. De nummers 4, 5, 6, 7 en 8 zullen door Polyhymnia worden gezongen. f Springtij23 Augustus. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot LH/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machinc- bankw. (halfw.) Iïalw. timmerlieden. Jongen v. lijnbaan. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Dienstbode. Aangeb. arbeidskrachten. Bakker. Bankwerker. Boekbinder. D is tilla teursknechts Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Machinist-kopeïsl, Molenaar. Onderin ou ter. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht teil Spoedigste te bezorgen. Pakhuisknechts. Stoker. Smidsjongen. Timmerman. Tuinmansknecht. Zinkwerker (halfwas). Personen voor lichte werkzaamheden. Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. A.s. Vrijdag vergadert de Afdeeling Vlaar- dingen en Vl.-Ambacht van de Holl. Maatsch, v, Landb. ter behandeling van den beschrij vingsbrief voor de Algemeene Vergadering, 't kiezen van een Afgevaardigde en 't be noemen van een tweetal bestuursleden. Hei bestuur van de Rijksverzekeringbank weigerde bij besluit van 6 April 1906 aan de Wed. v. V .teSchiedamschadeloosstel- ling, waarop deze volgons art. 23 van de Ongevallenwet voor zich als voor haar kin deren aanspraak nreondo te maken terzake van een ongeval, dat den 4den Oct. 1905 aan haar echtglonoot was overkomen, ter wijl hij werkzaam wast voor die onderne ming van zijn werkgtever, en tengevolge waarvan hij zou zijn overlieden. Teglen dit besluit was de wed. v, V. in verzet gekomen en vorderde voor haaren haar kinderen, die op 4 October 1905 nog met den leeftijd van' 16 jaren hadden be reikt, de schadeloosstelling, bedoeld, in art. 23, en werd, heden door den Raad van Beroep te Rotterdam! uitspraak gedaan. Uit de behandeling bleek dat W. v. V. des morgens te 1% uur, in opdracht van zijn werkgever, zich van zijn woning naar het postkantoor begaf, onderweg viel en de geneesheer daarop den dood consta teerde. De val had een wond aan bothoofd veroorzaakt. i De getuige-deskundige Dr. A. A. Ileij- mans v. d. Bergh, diio ingevolge do op dracht van den voorzitter van den Raad van advies had gediend en verslag uit bracht, verklaarde, dal het plotseling in elkaar zakken on het zwaar neervallen met het hoofd tegen den grond de conclusie wettigen, dat zich hier voordeed lieL ge val van ccn plotselingên dood, tengevidgo waarvan v. V. stervende neerviel. Ilierop wijst de omstandigheid, dat hij niet deed gelijk 'n gezond inensch, die door struikelen of eenige andere, uitwendige oorzaakt valt, de handen instinctmatig uitstrekt. De autopsie heeft „do oorzaak van den dood niet bevredigend opgelost. Blijkens rapport werd hersenamnenie ge constateerd. De Raad vcreenigde zich met het oordeel van don gehoorden deskundige op de door dezen zoowel in zijn rapport ids ter terechtzitting ontwikkelde gronden, dat niet mag worden aangenomen, dat de dood is ontstaan door het vallen on zoo doende de verbonden schakel zal zijn tus schen den val on het overlijden. De Raad van Beroep verklaarde, mits dien, dat niet mag worden aangenomen dat het plotseling overlijden van v. V. het gevolg is gewéesf van een dezen overko men bedrijfsongeval, zoodat terecht' bij de aangevallen beslissing aan zijn weduwe de scnadeloosstelling, waarop deze op grond van art. 23 dei; Ongevallenwet, aanspraak ïnaaRte, niet isi toegekend, en ontzegde de ingestelde vordering. liet Openb. Alin. bij hol Gerechtshof te 's-Gravenhage vorderde heden bevestiging van het vonnis der Rottcrdam'sehe recht bank, waarbij do Belgische, monteur F. L. v. d. L., ter zake van diefstal, gevolgd door geweldpleging, was veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Dc rechtbank te Maastricht veroordeelde don postbode, die terecht stond wegens ver duistering van f 165 uit een hem ter ann- teokening toevertrouwden brief, tot lA jaar gevangenissraf. 80 cent per regel. Alen schrijft ons, en de brieven zijn al tijd vervat in dezelfde lei men. Alatmen, vrouwen, jonge meisjes, gelukkige oudere, al len betuigen ons lnm voldoening over de verlichting en de genezing die de Bink Billen hen hebben gebracht. Wij zouden al die brieven willen afschrijven, maar de ruimte der courant laat dit niet toe, want er zou geen voldoende plaats voor de andere nieuwsberichten overblijven. Toch geven wij hier eenigon er van Alej. Dimmen, oud 62 jaren, te Sittnrd schrijft „lk ondergeteekendc verklaar aan ver schrikkelijke pijnen in den rug en in dc maag te hebben geleden. Ik heb veel medi cijnen gebruikt die zonder reaiiltaat bleven. Door herhaald lezen in de couranten van ge nezingen door de Pink Pillen, besloot ik deze te beproeven, en het resultaat van die proef was zoo gunstig dat ik met de be handeling ben voortgegaan tot mijn vol- komene genezing." Alej. C. Alelissen, te Zegge, oud 59 jaren, schrijft: „lk heb gedurende 5 jaren aan maag krampen en pijnen in do zij geleden. Ik had geen eetlust en kon niet rustig meer slapen. Alle middelen, behalve de Pink Pillen, wa ren niet bij machte mij te genezen. De Pink Pillen, daarentegen, hebben mij onmiddellijk veel goed gedaan. Zij hebben mij genezen en ik heb er groot vertrouwen in." Alej. P. Sweep-Reynen, te Tilburg, schrijft „lk ondergeteekende verklaar gedurende langen tijd te hebben geleden aan ernstige algemeene verzwakking, en het verheugt mij U te kunnen berichten dat de Pink Pillen mijn krachten hebben versterkt en mijn wan kelende gezondheid hebben hersteld." De Pink Pillen zijn een uitstekend mid del. Zij genezen, en daarvan leveren wij U dagelijks de bewijzen. Aarzel niet ze te ge bruiken, zij zullen goed voor U zijn, want zij zijn goed voor alle gestellen. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, alge meene verzwakking, maakgkwalen, rheuma- tisehe pijnen, St. Yitus-dnns, zenuwverslap ping. Prijs 1.75 per doos, 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Te Antwerpen zal in Mei 1907 een inter nationale tentoonstelling op het gebied van jacht en visscherij gehouden worden in den Zoölogischen tuin aldaar. Sarvoichboot gestrand. Alen meldt ons uit Hoek van Holland: Hedenmorgen is de binnenkomende llar- wichboot „Amsterdam" aan den binnenkant op het Noouleihoofd geloopen, doordat een dikke mist belette den Waterweg te onder scheiden. Ilel voorschip zit op hel hoofd. De passagiers en lading werden overge nomen door oen sleepboot en de later bin nenkomende vlceschboot der ILirwiehlijn, de „Clacton". De passagiers konden met oen latercn trein de reis vervolgen. Alet L. Smit Co.'s sloep- en bergings- dienst is gecontracteerd om het schip, dat met het voorschip droog zit, vanmiddag om 4 uur met tij af te brengen. Indien de zee kalm blijft beslaat er geen gevaar voor het schip. Stakingen. Tor aanvulling van het gisteren door ons ontvangen en medegedeelde telegram om trent de beëindiging der werkstaking te Arn hem, kunnen wij thans nog het volgende daaraan toevoegen Zooais wij reeds meldden, is de staking der steenhouwers nfgeloopon. De gezellen hebben vrij wel hun wenschen vervuld ge kregen. Alle werklieden zijn weer in het werk ge steld, zoodut er geen slachtoffers vallen. Zij hebben 4, 3 of 2 cent per uur meer ver overd. Het verschil over do zandsteen is in dezen zin opgelost, dal thans voor allo zandsteen 24 cent per uur wordt betaald, behalve voor Ulofungerstcon, waarvan de architect Jos. Cuypere van oordeel was, dat liet bewolken niet zoo schadelijk is. Voor overwerk krij gen de werklieden thans 25 veihooging, terwijl de werktijd van 111- uur op 11 uur gebracht is. Voor de bewerking vim hard en kalksteen vroegen zij 23 cent, doch zij moesten dit laten op 22 cent. Veel lof wordt gebracht aan de hecren 3. N. van Munster en kapelaan Evers, die als commissie van arbitrage, onvermoeid gepoogd hebben de partijen tot elkaar te brengen en daarin ten slotte op zoo bevredigende wijze slnagden, Alen inleidt ons uit Leiden: Niettegenstaande de gemoedelijke procla matie van tien waarnemenden Burgemees ter, waarbij wordt aangemaand lot niet- rustverstoring, worden de go.moetienen dei- werkstakers thans uitgestotenen steeds en in bedenkelijke mate oproerig, zich thans openbarende in boleodiging en molestatie der politie. In een harer post huizen warden gisteren de ruiten ingewor pen cn met steunen naar de agenten ge gooid. Een aanlal bereden, dienaren van hel gerecht moesten met do blanke sabel chargeeren, terwijl tevens, op! d,e Haven door een hunner lot vrcesaanjaging niet een revolver ju do lucht werd gescholen. Hedenvoormiddag werd een buitenge wone vergadering gehouden dooi; /iet Col lege van het Dagel.) Bestuur; naar mem wil is^ daarin besloten, den Burgemeester, die mot verlof zichj in 't Jwi ten land be vindt, ie verzoeken onverwijld; hier ter stede leruig te keeren.' Omtrent de staking te' Enschedé meldt do „Prov. en Zw. Crt." Do stakers verspreidden een manifesten een oproep om steun. De volgende eischen zullen aan de Fabrikanten vereeniging wor den voorgelegd: 10 pot. loonsverhooging op de bewerking van garens door de ihrost- lers, waarvan minder dan fl pel- 100 KG. wordt betaald, één afzetter meer hij elk der 3 groepen, waarin de afzetters1 zijn verdeeld, loonsverhooging van 2 ct. per streng voor do strengworkslclrs en vooral betere grondstoffen. De Fabrikanlenvoree- niging koosi gistermiddag een comité uit haar midden, dat heden zal vergaderen en (lesgewenscht mei. do stakers zal conteree- ren. 't Bestaat uit de lieeren 'J. B. van Heek, Gerli. Jannink, II. J. Selkeïis, Is. Men- ko Sz. on oen lid van de firma J. B. Blij- denstein W.Jz. De collecte Voor de stakers aan de fa brieken bracht 166 gulden op. Be firma verwees op de vraag van den verzoenings- raad, of zij zijn bemiddeling aanvaardde, den raad naar het comité uit de Fabri kanten vereeniging. Verzanding. Nog steeds moeten alle vaartuigen, voor Heusden de maas passeerende, een omweg maken om het daar vóór de brug gelegen eilandje, omdat de voor schepen enz. aange wezen weg geheel verzand is. Men zegt dat men dien yieg maar verder zal laten ver zanden om gedeeltelik door het eilandje heen een beter vaarwater te graven. De Ilaagsche misthoorn. Naar aanleiding van de bekende kwestie omtrent den 'kinderspeeltuin in, den Die rentuin, deelt dr, Bredius; mede, dat twee vrouwen lijdende zijn door dien, volgens hern, zéér hinderlijken speeltuin. Eén dici dames heeft tevergeela 'een aanzienlijk be drag aangeboden, om! de "kosten van het verleggen van den speeltuin te vergoeden. De heer Bredius heeft' den Dierentuin in de gelegenheid gesteld, Van den mist hoorn verlost Ie worden en verklaarde, dat het van die instelling afhangt die ge legenheid niet te laten voorbijgaan. Is dit niet het geval, dan is hij voornemens, ook a.s. zomer dat instrument er aan te doen herinneren, dat hier onrecht gepleegd ward L De ontrouwe postambtenaar. Naar wij vernemen wordt J. C. N„ 34 jaren oud, geboren te 's-Hertogenbosch, commies der posterijen te Helmond, verdacht zich onlangs te Nunspeet, tijdens zijn waarneming van het post- en telegraafkantoor aldaar, aan verduistering van minstens f 6000 te hebben schuldig gemaakt. De officier van justitie te Zwolle verzoekt zijn opsporing en opzending, daar hij thans voortvluchtig is. Gisteren schijnt hjj te Eind hoven en te Boxtel te hebben vertoefd, Uit Houtrijk en Polauen wordt gempld: Onze brievengaarder H„ sinds ruim1 D/s jaar met de waarneming van dit hulpkan toor belast is, verdwenen, zonder (zooals de uitdrukking luidde) orde op zijn zaken te stellen. Gisteren moest zijn kantoor wor den overgegeven, waartoe inspecteur en di recteur (van Sloterdijk) aanwezig' waren, doch hij zelf verscheen niet en was niet to vinden. Het kantoor werd opcngeslokeai (de twee de sleutel was in het bezit van eein bode, die in den Llpolden bestelde) 011 al heel spoedig bleek dat de administratie, die-on langs al als slordig was geconstateerd, niet in orde was gebracht. Daar ook do telegrafische onderzoekin gen. haar elders, H, niet deden vinden, werd in den namiddag do brandkast opengesto ten en do venficalio voortgezet. De geruchten gaan ook van een aanzien lijk geldelijk tekort, doch' dat zal boton derzoek moeten uitmaken. II. was alhier een geacht, zeer welwillend jongmensch.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2