De schotbalken. BINNENLAND. STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Sport. Gemengd Nieuws. V V zij zijn studenten, doctores, technoloog, advo caat, leerares, tandarts, onderwijzeres, jour naliste, boekhoudster, boekhundelmirster, tele grafiste, postbeambte enz. Er zal een gfheele dienstboden nood ontstaande weinige dienst boden, die overblijven, zullen haar gewicht in goud opwegen. Een gouden tijd zal voor haar aanbreken. Want de dag komt, dat er slechts één dienstbode zal zijn, de laatste der Mohikanen, en dat historische romanschrij vers hun roman zullen aanvangen met den zin: ,,Tn de dagen dat er in Nederland nog dienstboden waren, gebeurde dit of gebeur de dat." De romanschrijver zal voorts ill go- leerde aunteekeningen alles vertellen over het voorwereldlijk schepsel, de dienstbode, dat men Betje, Mietje, Grietje of Naatje noem de. Het uur nadert, dat de doodsklok over de vrouwelijke dienstboden zal luiden, en den tijd van vervanging door mannen inluiden. Dan keert weder hot vermaarde tijdperk van Jan de Wasschcr en zijn Griet. Zoo gaat de cirkelgang der menschheid Daargelaten de overdrijving in deze bou tade" willen we hierbij toch nog iets anders aanhalen dat we dezer dagen tegenkwamen Het is bekend dat door hot gebrek aan vrouwelijke dienstboden in Amerika en dooi de veeleischondheid van die welke er nog zijn, de mannelijke bedienden zeer gezocht worden. In haar Amerikaansche schetsen in hot „Neue Pester Journal" vertelt Eva Hellwig daarvan eenige bijzonderheden. De praktische Amerikanen zijn tot de overtuiging gekomen dat de man, evengoed als in de keuken van hotels en restaurants, in een gewoon huis te gebruiken is. De mannelijke dienstboden in Amerika toonen zich even bedreven in het koken als in het opmaken van bedden. Men vindt tegenwoordig vele advertenties in Ame rikaansche bladen waarin een man „voor al gemeen huiselijk werk" gevraagd wordt. Het loon is ongeveer 20 tot 25 dollars in de maand en de kost. Een meisje dat wat meer weet, zegt Eva Hellwig, acht zich al gauw- te goed om in de huishouding dienstbaar te zijn, zij wordt liever verkoopster, tvpiste of iets dergelijks. Maar velen mannen is het onverschillig waarmee zij hun brood verdie nen, zoo lang zij maar lust in hun werk hebben. Corps diplomatique. Naar wij vernemen is de lieer Baylin de Monbel, aftredend gezant van Frankrijk bij ons hof, bevorderd tot aanbassadeur, ter be schikking van de Fransche rcgcering. Onze Ministers. Minister Veegens bracht heden een bezoek aan de staatsbosschen op de houtvesterij Kootwijk in de Veluwe. De hertog Tan Orleans. De hertog van Orleans is met zijn jacht te Vlissingen aangekomen en naar Mid delburg doorgestoomd om daar de ten toonstelling van oud goud- en zilverwerk to bezoeken. De hertog van Orleans vertrekt na zijn be zoek aan Middelburg naar Hellevoetslnis en zal verder nog verschillende andere plaatsen in ons land bezoeken. („V. C.") Nederlanders In Chili. Ook de heer Meyes behoort tot de in Chili verblijf houdende Nederlanders, die bij de aardbevingsramp ongedeerd bleven. De verlichting ln het "We&tland. Door het volhardend streven van liet comité voor electrische licht en de mil de besluiten van de gemeentebesturen van Monster en 's-Gravenzande, bestaat er ge gronde hoop, dat het electriseh licht ten slotte nog in alle gemeenten, uitgezonderd Wateringen, zal behouden hlijven. Er zal een eenigszins- vreemde toestand ontstaan. Naaldwijk zelfstandig met een nieuw net, 's-Gravenzande en Monster vereenigd met 't oude bedrijf, Loosduinen aangesloten bij den Haag. Inderdaad, een groote verdeeld heid onder zoo nauw verwan te buren. Hoe geheel anders had deze zaak geregeld kunnen worden, indien do besturen van Monster en 's-Gravenzande onmiddellijk hadden kunnen besluiten tot krachtige sa menwerking met Naaldwijk. („Westl. CL.") Finantieel Nieuws. In de heden gehouden jaarvergadering der Holland—China-Handelscompagnie ie Rotterdam, werden jaarverslag, Lelans, en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 6 pet. De heer J. P. Schalkwijk werd tot com missaris herbenoemd. In een onbewaakt oogenblik heeft de Raad indertijd zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van B. en ,W. tot het aanschaffen van schotbalken, die in de Buitensluis zouden moeten dienst doen. Bij welke gelegenheid dit zou zijn, hoe die zouden worden geplaatst en waar ze opgeborgen zouden worden, bleef zoowel voor de Raadsleden als voor de burgerij een onoplosbaar raadsel. Weken, en misschien wel maanden, vond een steenhouwer echter werk aan de sluis door het uithakken in het hardsteen van groeven, waarin de schotbalken zouden moeten worden neergelaten. Het doel dier schotbalken is geweest om to voorkomen, dat op aandrang vanSchie- Uuitl nieuwe deuren in do schutsluis zou den moeten worden aangebracht. Schieland verklaarde echter, dat, het geen waarde hechtte aan die schotbalken en dus moest blijven aandringen op het itihangen van nieuwe deuren. De Raad heeft dan ook liet besluit ge nomen nieuwe deuren te doen maken en inhangen. Wij hebben biji verschillende mannen van het vak geïnformeerd en van geen hun ner konden we iets ten gunste va:n de schoit- halkeu voor hel beoogde doel vernemen. De burgemeester heeft dit eveneens ge daan en blijkbaar met hetzelfde resultaat. Hij gelastte tenminste 1e stoppen met het uithakken der groeven, die maar weer moesion worden dichtgemetseld. Door zeur velen werd onze mededeeling daaromtrent mot vreugde begroet. Edoch de vreugde is maar van korten duur geweest. De steenhouwer is weer bezig met het uithouwen der groeven, waarbij hij langzamerhand genaderd is tot den water spiegel. Nu zal het werk binnenkort beneden den waterspiegel moeten worden voortgezet. Daarvoor zal nu waarschijnlijk wel wor den gebmikt de losse schutting die in den vorm van een driehoek tegen don muur wordt geplaatst en door den drang van het water gelegenheid geeft om te worden leeg gepompt. Vóór een paar weken hebben wij van de proef daarmede melding gemaakt. Dat plaatsen, leegpompen en leeghouden gedurende het verder uithouwen der hard- steenen wanden, dat weer vele weken duren zal, moet onvermijdelijk veel geld kosten. Waar het nut der schotbalken zeer twij felachtig blijkt te zijn en de reden die tot de aanschaffing heeft geleid, vervallen is, lijkt het onbegrijpelijk dat besloten is met de werkzaamheden daarvoor weer door te gaan nog meer kosten daarvoor te maken. Men vergete niet dat dit een zaakje is dat enkele duizenden guldens van de gemeentekas vraagt. Maar erger is: Waar blijft de vastheid in de leiding der gemeentezaken, wanneer telkens weer op een beslissing wordt terug gekomen? Dat stemt tot ongerustheid. De aanslagbiljetten. Het gemak dient don mensch. Wie reeds zijn aanslagbiljet in de plaat selijke directe belasting heeft ontvangen, zal gezien hebben, dat de invulling der klasso en het cijfer van het 1/10 van den aanslag daarop gedrukt staan. Het volgend jaar zal misschien ook de naam van den aangeslagene daarop gedrukt zijn. Wij krijgen werkelijk medelijden met do ambtenaren die aangewezen zijn om al die biljetten in te vullen, vooral wanneer men het aantal der aangeslagenen in de hoo- gere klassen ziet. In de klassen, van 1 tot 10 varieerde het aantal aangeslagenen in 1904 van 347 tot 108; in diö van 11 tot 20 van 77 tot 25; in die van 21 tot 30 van 28 tot 8; in die van 31 tot 40 van 8 tot 1 en in 'de hoogere klassen zijn er 2 van 3, 5 van 2 en 10 van 1 aangeslagenen. Wij hebben biljetten gezien van dc klassen beneden 30 en daarboven. Deze nieuwigheid heeft echter een scha duwzijde het is altijd jammer dat bij iets met een lichtzijde ook een schaduw zijde is die nieuwigheid zal het druk ken der aanslagbiljetten heel wat duurder maken. Nu toch moeien voor elke klasse dt bedoelde cijfers veranderd worden en dan het benoodigd aantal van elk, dat 'is dus een getal van 1, 2, 3, 5 enz., afgedrukt worden. Wij zouden zoo meerien dat .het. maken van de kopie voor den zetter en de cor rectie van de proeven meer tijd in be slag namen dan het schrijven tier aansla gen hoven klasse 20. Maar... het is wat nieuws én het staat niet kwaad Alleen... het is wal duur, nu ja 1 Heden slaagde te 's-Gravenhage voor acte Duitsch L. O. mej. C. C. Kruizinga, van hier. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie hoopt den 28sten Aug. a.s. de heer ds. L. Borne, van St. Filipsland, op le treden in het lokaal Korte Haven 17. Ook een feest, In een onzer volksbuurten werd deze week een feest gevierd met veel opgewekt heid en volharding. Het was dien dag 25 jaar geleden dat de huwelijksband werd gelegd omj twee jonge mensehen, die samen lief en leed beloofden te zullen deden, hun l-even lang. Maarde' TieTdeduurde hiet lang en de huwelijksband hield hen slechts 3jarer. bij elkander. Gedurende 22 jaren leven man en vrouw 'nu afzonderlijk. Maar dat was geen reden voor den man om nu geen feest te vieren, op den dag waarop het 25 jaar geleden was dal hij in het huwelijk trad. Eenige buurvrouwen hadden voor een feestelijke versiering gezorgd: vlaggen wa ren uitgehangen, een schild word aange bracht met een „hulde", ja zolfsi werd den bruigom door één dier vrouwen een ge schenk aangeboden. 'sMorgens halfzes begon hot feest, alen tot bij twaalven 'snachts duurde hot voort, zingen en joelen de buurt in het rond ennatuurlijk brandewijn drinken door den bruigom," en door "de feestvierende vrouwen, waarvan een de plaats innam van de afwezige bruid. De verontwaardigde opmerkingen der overige buien schaadde niet aan de feest vreugde. Hot getuigt niet van fijn gevoel bij die vróuwen, die allen een man en kindoren hebben om op die wijze zóó te keer te ga'an bij zulk een trcurigon toestand. W, A. van Noort, brandersdnecht in de brandei jj van den heer P. Melchers aan de N. Haven en wonende aan den Singel no. 25, had gisteren het ongeluk bij het beklimmen van een trap uit te glijden en daardoor den voet te kwetsen. Omstreeks halféén werd door den he- vigen wind van een huis in de Villastraat een schoorsteen afgeworpen, waarbij de 5-jarige Cdjsbcrt Plomp door een steen werd getroffen en aan 'den schouder ver wond. Een uur later braken een paar telefoon draden in de Lange Nieuwstraat door de heftige rukwinden. Gisteravond is door de politie aangehou den de los-werkman P. B. alhier, die met zich voeidc een zak gevuld met zink, dat later bleek afkomstig te zijn van het ter rein der firma Landman ruin den Haven- dijk. De man is in voortoopige bewaring gesteld, terwijl proces-verbaal zal worden opgemaakt. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Twee stukken leder, gemerkt 350, zweep, lozenkrans, sleutels, poitret waarop twee kinderen, damesceintuur. Terug I" bekomen aan de volgende adres sen Een riem, A. Sehepji, Sehie 02een ring met sleutels. G. Hoeren, Hoogstraat 149bo- veneen lederen damestaschje, L. Landman, Leliesliaat -17 een fietspomp, B. v. d. Lel ij, Rolt. dijk 45/3; een deeagram-gewicht, A. M, Meeder, .Mathcnesserstrant 1'een kindcr- schoentje, I. v. d. Ileuvel, Nieuwstraat 1; een schaar bij 1. v. Kapel, gasthuis, Hoog straat; beddelaken, W. v. Schijndel, Ilee- renpad 21een roeiboot (vlieger) W. Kos ter, Ileiscliedijk 350, Rotterdam; houten balk, P. W. A. Seiikens, Hagastraat 64 gouden medaillon met kinderportret en haar, J. D. Clements, Noorderstrat 32. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot IH/2 uur voormiddag. v Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine - bankw. (halfw.) Halfwas bakker. Halw, timmerlieden. Jongen v. lijnbaan. Aangeb. arbeidskrachten. Kunstsmeden. Meubel mak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Sch oenm akers j 0 ng en Dienstbode. Bakker. Bankwerker. Boekbinder. Distillateursknechts. Drukkers. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Machims t-kopersl. Molenaar. Pakhuisknechts. Stoker. Smidsjongen. Timmerman. Tuinman «knecht. Zinkwerken (halfwas). Personen voor lichte wenkzaamhed en Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. Ondermouler. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Met ingang van 1 Seplember is verplaatst de kommies 2e klasse H. J. Videier van hier (tijd.) naar Amslenrade. *A.s. Maandag 27 dezer is het 25 jaar geleden, dat de kapitein G. de Ruiter in dienst kwam bij de Vlaardingsche Stoom bootmaatschappij. *De prijzen, welke behaald zijn bij do deze week gehouden zwemwedstrijd, zul len den 29en dezer, des avonds te 8 uur, worden uitgereikt in het café „De Maas", 'Maandag den 27 dezer, des avonds ten 8 uur, zal in het Verkcoplokaal eene verga dering worden gehouden, waarbij alle kuipers patroons zijn uitgenoodigd. Punten van behandelingMededeeling en loonbespreking. Prins Hendrik heeft een groote zilveren medaille beschikbaar gesteld voor de Na tionale Tentoonstelling vim Fotografieën te Delft. Het hoofdbestuur van de Maat schappij tot 'bevordering der Bouwkunst gaf do zilveren medaille, der Maatschappij, om to worden uitgeloofd voor de aldceling Archilcetonlscho Fotografie. Bijzonderheden omtrent genoemde ten toonstelling geven do reglementen, die op aanvrage worden toegezonden door den secretaris L. G. Langguth Steuerwald te Rijswijk. De opera te Leipzig aan welke onze land genoot Jac. Urlus verbonden is opende het seizoen met de nLohengrin" en daarna met ïDie Stumme von Portici". In de eerste ver vulde Urlus de titelpartij en in de laatste die van Masaniello. De pers is weder vol lof over hem. Terwijl de een schrijft dat men noch in de Groote Opera te Parijs, noch ergens elders een betere Masanieïlo hooren kan, meldt een ander blad dat de sluimeraria een ïBravourstück romanischer Gesangskunst" was. Morgen begint te Brussel het 29e Ne- derlandsche taal- en letterkundig congres. In do „Vrijzinnig-Democraat" van gister avond deelt de redactie mede, dat dit hoogstwaarschijnlijk het laatste nummer zal zijn van het weekblad in verband inet de bekende dagbladplannen. Alfred Stevens, een bekend Belgisch schilder, is Vrijdag op 78-jarigen leeftijd te Parijs overleden. Ned. Heuv. Kerk. Beroepen [o Middelburg ds. P. J. Molenaar to Do ik werdte Eemnes-Bin- non ds. 11. II. I.Tnzonides te Obergum (Gr.). Aingenomenhet beroep te Huis duinen door den lwer K. E. van Griethuy- sen, cand. te Delft. Geref. Kerken. Bcdankt voer het beroep te Oud- Lo-osdrec'ht ds. J. H, van Haerlingen te Gender-en. 1 Oud-Gereformeerde Kerk. Bedankt voor het beroep te Krah- dijke ds. L. B00110 te Sint-Philipsland. Wellman, de Poolreiziger die in een lucht ballon den Noordpool wil bereiken en daar voor te Spitsbergen een station heeft opge richt, zal dit jaar geen opstijgingen doeri om zjjn doel te bereiken. Het ijs zit tot 81 graden Noorderbreedte vast. Het stichten van een goede bergplaats voor de ballon heeft veel tijd eri moeite gekost. De yiNieuw-Amsterdam". Men meldt uit Rotterdam: Gisteravond halfzeven is hot. stoomschip „Nieuw-Am- sterdam", van de HollandAmerika-iijn, komende van New-York, even boven Maas sluis aan den grond geraakt. Ofschoon de vloed juist geëindigd was, meende men het er toch nog op te kunnen wagen naar Rotterdam op te atoomen, in plaats' van aan den Hoek van Holland het volgend getij af te wachten, waarmede men ech ter bedrogen is uitgekomen. Het schip was ook diep geladen. Dadelijk werd te Rotterdam! assistentie gevraagd en zijn de tender „Columbus" en een paar andere booten er dadelijk heen gestoomd om do passagieis van boord te halen. De sleepbooten van L. Smit en Co's Sleep- en Bergingsdienst zijn naar de „Niéuw-Amsterdam" gegaan om vannacht met het ochtendgetijl te trachten het scihip vol te brengen. Voor het schip bestaat geen gevaar. Nader meldt men ons dat 'de „Nieuw- Amsterdam" hedenmorgen om 5 uur na een deel der lading gelost te hebben, met behulp van de sleepbooten afgebracht en naar Rotterdam opgestoomd is. Een Van Heutsz-hulde. Men schrijft aan do „Tel,": Gelijk als bekend mag beschouwd wor den, is Koevordeu in Zuid-Drente de geboorteplaats van generaal Van Heutsz, thans gouverneur-generaal van Ned. Onst- Indië. Te zijner eere wil men aldaar een Vaft Heutszpark aanloggen. In den Raad dier gemeente deelde de voorzitter méde, dat daarvoor 111.400 noodig was, 'te bestrij den uit het aangaan eener geldleenlng. Bilderdij k-feest. De bijeenkomst in het Concertgebouw te Amsterdam ter gelegenheid van het Bilder- dijkfeest, waarin dr. A. Kuyper de feest rede hoopt te houden, welke voorloopig op C Septemer werd gesteld, is, naar „De Stan daard" meldt, nader bepaald op 5 October. De timmerliedenstaking te Leiden. De correspondent van „het Volk" schrijft uit Leiden dd. 23 dezer: De houding der politie was gisterenavond Russisch. Er heerschte een waar schrikbe wind in Leiden. Wat de politie in den weg kwam op Haarlemmerstraat on omgeving, vrouwen en grijsaards werd tegen den grond geslagen. Laten we eenige staaltjes noemen die ons gemeld werden om een beeld te ge ven van het optreden der politie. Een voeger, die op de Haarlemmerstraat liep, werd door een inspecteur aangewezen met de woorden„dien moeten we hebben" en hij begon hem den wandelstok mot beide handen op het hoofd stuk te slaan, zoodat spoedig een bloedende wonde ontstond. Ter wijl het slachtoffer hukte om zijn pet op te rapen, werd hij door vier of vijf politie- rekels met den gummistok bewerkt, zoodat hij spoedig bont en blauw geslagen was, en de eene arm machteloos was. Meisjes, die van de katcchisatie op de Haarlemmerstraat kwamen, werden op klap pen getracteerd. Drie jongelui, die met hun meisjes op de Haarlemmerstraat liepen, vluchtten een café binnen; eenige politie-agenten, ontevreden dat dit hen ontging, stormden ook het café binnen, trokken de jongelui de straat op en ranselden er op los. Een oude man van 70 jaar kreeg in de Bnkkerstceg een paar klappen en smakte tegen den grond. De administrateur der coöperatie „Voor uit" stond voor dc deur van den winkel dien beestenboel aan te zien. Men kreeg hem spoe dig in de gaten en sloeg hem met den gum mistok naar binnen. Daar de onzen bang waren dat een Invul in de zaal zou worden gedaan, vatton eenige met gaspiipen achter de deur post, vastbe sloten om de rekels buiten te houden. Een ploeg grofsmeden, die in het bezit waien van eindjes staafijzer, werden met wee gelaten. Alleen weerloozen kregen klappen. Een paar jongens die 's middags de strooi biljetten voor de vergadering van Spiekman verspreidden, werden door de openbare macht opgebracht naar een politiepost en van hen werd geéischt de biljetten te verscheuren. Een der redacteuren van het „Leidsch Dagblad", die getuige was van de schande lijke mishandeling van J. Tierolf, den voor zitter der opperliedenveieeniging, boe de man eerst omsingeld werd door vijf agenten en dus geen kans zag weg te komen, deed ein delijk, misschien door zijn gezag als gemeen teraadslid, een einde aan de mishandeling komen, en deed hem een woning inbrengen. Omtrent de staking meldt dezelfde cor respondent: De patroons hebben gezorgd, dat in iederen hoek van het land hun leugen bekend was, dat er nog maar 20 mannoo- dig waren, en dat de staking was afgo- loopen. Alle vreemden, die in de stad ko men, vertellen dat zij' komen omdat de staking is afgeloopen. Een man of zes moeten heden in de stad, geïmporteerd zijn; vier van hen zijn weer vertrokken, do twee anderen zijn nog niet bewerkt. Gisteravond was het in de stralen te Leiden, waar de vorige dagen dezer week volksoploopen plaats hadden, vrij rus tri. Vermoedelijk zal de kalmte nu wel weer lerugkeeren. Nederl. Dansonderwijzers- Vereeniging. Den 22en Aug .jl. had er een buitenge wone algemeene vergadering plaats tc Utrecht in het Haagsche Koffiehuis. Van de 14 leden waren tien present, de ontbrekende waren, door ziekte verhinderd. Er werden een secretaris en een penning meester gekozen, zoodat het bestuur is sa mengesteld als volgtC. F. van Swaanln- gen, eore-voorzitter, Haarlem; Felix A. Delgorge, voorzitter, Groningen; M. P. J. Roeïof3ma, secretaris, Groningen; J. van der Wiel, penningmeester, Amsterdam; F. Engers, bibliothecaris, Deventer. Er zijn vijf nieuwe leden aangenomen. De herziene statuten zijn goedgekeurd. Zes dansen zijn gerepeteerd en ingestudeerd. Het volgend jaar zal het vijf-en-dertigjarig bestaan luisterrijk te Haarlem gevierd wor den. Verduistering. Omstreeks 7 uur gisteravond kwam C. K., -wonende in de Verzijdenstraat en win kelbediend© bij de heeren gebroeders van Huet, sigarenhandelaars aan d© Geldersche- kade no. '4, hoek Wijnstraat te Rotterdam, in den winkel van deze zelfde firma ui da 'Soetensteeg no. 2, hoek Schiedamsclie dijk, alwaar hij de winkeljuffrouw verzocht hem het geldkistje inede te geven, omdat er wissels betaald moesten worden; hij zei to .handelen op last van den patroon. De winkeljuffrouw, die dit in verband bracht mot den nieuwen winkel, door de firma te Arnhem geopend, en die C. K. kende als winkelbediend© der firma, gaf het geld kistje, dat gesloten was, in een courant gebikkeld, mede. Ruim een uur later werd haar door de winkeljuffrouw van den winkel aan de Gelderschekade gevraagd, of zij ook wist, waar de winkelbediende C. K. was. Nu kreeg zij argwaan en deelde wat er gebeurd was medo aan dio winkeljuffrouw en aan den heer van Huet, wiens broeder, die den winkel in de Soetensteeg beheert, afwezig is. Deze had volstrekt geen opdracht ge geven om het geldkistje weg te halen en spoedde zich naar do politie in de Pauwen- steeg, om aangifte van het gebeurde te doen, daar de winkelbediende C. K. wegbleef en pogingen om hem te vinden, vruchteloos bleven. Het geldkistje moet volgens den heer Van Huet ruim f1000 bevatten. De politie tracht den winkelbediende, van wien zij "signalementen verspreidde, op te spo ren. 0>N. R. CL") De Haagsche misthoorn. Tijdens het concert in den Dierentuin lo 's-Gravenhage liet gisteravond zich ook weder de misthoorn hooren. t)e Koninklijke Militaire Kapel zette inmiddels haar uit voering voort. Bij' afwezigheid van do po litie achtte het Dierentuinbestuur, gelet op de stemming onder d© aanwezige* leden, het echter gewenscht, het Terrein langs do Koningskade, waar de kinderspeeltuin ge legen is, geheel te doen afzetten door sup poosten, ter voorkoming van baldadigheden. Na afloop van het concert van de Koninklijke Kapel in den Dierentuin werd den directeur Bouwman namens het bestuur hulde gebracht voor de kranige wijze, waarop hij, niettegen staande de disharmonische tonen van dr. Bredius' misthoorn, de harmonie in zjjn kapel had weten te handhaven. Het publiek juichte deze woorden harte lijk toe,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2