Eene Dienstbode C. KOK. B R 0 E R S 7 E S 9 3 Jacoba filhelmitia ra Noortwljk, Dienstbode, GA da) Koloniën. laatste Nieuws. Handel en Bedrijf Heden Beursvacantiedag. Scheepvaart. Burgerlijke Stand. AD VERTEN TIEN. 25-jarige Eclitvereeniging sollede Me- lil.Lagedocii vaste prijm veneens soliede en goedkoop adres voor Goud en Zilver werken. Inbraak. In den vorigen nacht' is ingebroken bij den heer K. ter Laan, het sociaal-demo cratisch Kamer- en raadslid, aan. de Beek laan, in den Haag. Be eclitgenoote van den bewoner riep de politie te hulp, wolkeden dieven belette zich van een aandeel in diens privaat-eigendom, meester temaken. .(„N. CU") Eindelijk een arts. In de Donderdagavond gehouden raads zitting op Urk werd met aJgemeene stem men tot gemeentegeneesheer benoemd de heer Th. M. G. Smits, arts te Wijnjeterp. Qiftmengster. Te Groningen is gevankelijk binnenge bracht en ter beschikking der justitie ge steld de 20-jarige dienstbode v. d. V., verdacht te den Boer poging tot vergif tiging te hebben gepleegd, door giftmen ging in het ©jten van de familie aldaar, tengevolge waarvan de familie en gasten ongesteld zijn geworden, welke ongesteld heid nu echter is geweken. was de rechtervoet bij den enkel afgere den en de rechterarm! gebroken. Donderdagavond om! 8 uur kon men aan het hoofdbureau van politie de identiteit van de dame eerst vaststellen. Onveilige buitenwegen. Door vijf dames) en drie heeren werd de gemeente Ter Aar per fiets* bezocht; zij keefden des avonds te ongeveer negen uur weer naar hun woonplaats, Den Haag. Gaande naar de richting van Leiden, j;e- komen ongeveer tien uren in het dorp Hoogmade, werd het gezelschap overvallen door zes manspersonen, die het aanhiel den met den uitroep: „Licht op." Defiets- rijdenden reden, ondanks hun ondervon den bemoeilijking, toch. maar steeds door. Do heeren zeiden den damesi door te rij den, dan zouden zij zich wol vrij trachten te maken en hen in te halen. „Geef don man een gulden," werd er geroepen, „en wij1 laten jelui gaan." Doch aan dien wensich werd niet vol daan. Toen een eind was doorgegaan, ont moetten een paar dames, die niet in de onmiddellijk© nabijheid waren gebleven, een man, aan wien zij de aanranding van eenigen van hun metgezellen mededeelden en die er oogenblikkelijk naar toe sneld.e. Op dit gezicht trokken zich eenige aan randers terug, maar enkelen bleven bij de nog steeds vastgehouden wordende fietsen loopen. Opeens werden zij losgelaten en „opstappen" was het woord, waarna met groote snelheid de tocht werd voortgezet, de aanranders achter hen aan met den uitroep: „Houdt ze." De snelheid van de fietsers overvleugelde die vart de achter volgers, die ze niet konden inhalen. Jacht op inbrekers. De huiszoekingen door de Amsterdamsche politie gedaan hebben goede resultaten gehad, de gevonden inbrekerswerktuigen bleken de zelfde te zijn, waarmee de inbraken van den laataten tijd gepleegd waren, bovendien heeft de justitie termen gevonden om de 3 arres tanten gevangen te houden. De „Tel." schrijft over deze gevaarlijke lieden Smit, de kastelein van café „Stad Ham burg," in welk danshol do inval 'der justi tie heeft plaats gevonden, heeft met zijn beide schoonzoons den Franschcn matroos Le- boeuf mishandelddit feit kwam den officier van justitie ter oore, toen Van Gogh, de voormalige vriend van Smit, dezen aanklaag de, dat hij hem zou hebben geslagen. De namen Smit en Van Gogh, zeer oude beken den der justitie, hoorden we weer in de straf- fcaak der "Wagenaars, toen deze Van Gogh van de verschillende door hen bedreven dief stallen betichtten, 'n Feit is het, dat de twee misdadigers Smit hebben aangezocht tot het leveren van valsche sleutels, omdat ze ,,'n valletje" hadden. Ook kari als vaststaan de worden aangenomen, dat de „Stad Ham burg", behoort tot een der gevaarlijke spe lonken, waar het boe ven-type gaarne zijn toevlucht zoekt. „Ivo de Kippenboer" en der gelijke figuren zijn met den waard van bet café „Stad Hamburg" steeds goede vrienden geweest. Misschien door de overmacht is bij de razzia niet de minste tegenstand geboden. Natuurlijk ontstond bij het ongewone feit 'n zeer groote volksoploop, en werd de kwes tie druk besproken. Zelfs hield 'n deel van het publiek, dat wellicht langzamerhand on der sphitistischen invloed is gekomen,staande, dat nu eindelijk de wrekende gerechtigheid de moordenaars van de „weduwe Oerlijn" had ontdekt. Echter gold do inval der justi tie in dit geval eenige gevaarlijke inbrekers, die in den laatsten tijd Amsterdam door hun nachtelijke uitstapjes onveilig hebben ge maakt. Onder de tram. Omtrent het noodlottig ongeluk in de Biltstraat, ta Utrecht, meldt, het „U. D.": Een 40-jarige dame, zekere mej. C. 51. v. d. H., wonende in de Baanstraal, is Donderdagmiddag halfvijf door de train overreden en gedood. Zij zat op haar rij wiel en reed naast de tram, die uit de richting Zeist kwam, en uit twee wagens bestond, voort. Op een gegeven oogenblik naderde echter een hittewagen. Wat er toen verder gebeurde is moeilijk te zeg gen. Waarschijnlijk kon zij niet tijdig meer uitwijken en bleef als eenige doorgang 'de opening tusschen de tram en den hitte wagen over. Het laat zich begrijpen, dat ia dien toestand do zenuwen haar do baas werden. Zij verloor haar zelfbeheersching en in de volgende seconde lag zij reeds onder de tram. Van den tweeden wagen kreeg zij een zwaren slag tegen het hoofd, tengevolge waarvan do dood waarschijn lijk onmiddellijk ingetreden is. Bovendien Hazardspel op straat. Te Groningen tiert de speelzucht weljg in den vorm van spelen om geld 'op de openbare straat, schrijft de „N. Gron. Ct." Vooral in het laatst der week, wanneer het weekloon gebeurd is, kau men op ver schillende plaatsen in de stad groepen man nen bijeen zien, die schijnbaar ongehin derd speellust botvieren. Hier wordt met kaarten, daar metdob- belsteenen het zoogenaamde treffen en vallen gespeeld en menig arbeider ver liest niet alleen zijn zuur verdiend week geld, maar dikwijls/ wortuu ook horloges, jassen en pantoffels als speelschuld achter gelaten. We hoorden dat verleden Zater dagnamiddag bij de Bloemstraat dooreen beruchten straatspeler in een ommezien aan een schipper ongeveer 45 gulden werd verloren. Eenige oogenblikken daarna stond er weer ruim 40 gulden in de pot en het voortzetten van het spel wachtte slechts op het verdwijnen van den politio-agent, die door den man op den uitkijk, die uit eiken pot één gulden voor ihtkijkl-oon ont vangt, was gesignaleerd. Europa maken gedurende den opbouw van hun woningen. Het gemeentebestuur deelt gratis materia len uit voor het oprichten van loodsen. San-Francisco, in Califorhië, had 35000 dollars gezonden aan de slachtoffers maar de Chileensche regeering heeft voor het aanbod bedankt, omdat de natie zelf bronnen genoeg had om de ramp te boven te komen. De bladen te Valparaiso verschijnen nog niet, behalve de „Mercurio", die eiken dag oen klein formaat gedrukt wordt. Men heeft te Valparaiso plan een maat schappij op te richten om de financieele toestanden met betrekking tot den herbouw van de stad te vergemakkelijkenmen zal dan van die maaschappij geld kunnen lecnen zonder rente tot een tijdperk van zes maan den. Men zal nieuwe gebouwen oprichten uit lichte materialen; de straten zullen twintig meter breed worden. Alle provinciën in het Noorden en Zui den die niet door de aardbeving geteisterd zijn zonden levensmiddelen en geld. Van de T>hij" met de twee ïzj's". Gistermorgen is te Winschoten het huwe lijk voltrokken tusschen den 56-jarigen land bouwer U., een weduwnaar, die meerderen „beloofde" te trouwen, en de 19-jarige T. B., die bij hem als dienstmeid in betrekking was. Er was zeer veel publiek op de been. Avond aan avond waren er serenades ge bracht en ook nu blijven hoerah's en ketel muziek niet achterwege. Verdraagzaamheid. Woensdagavond werd den heer L. Hof man te Armweide, tot lid van den raad der gemeente Ruinen verkozen, een serenade ge bracht. Een dertigtal personen vereenigden zich te zijnen huize, om hem te feliciteeren. Onder deze bevond zich ook des heeren Hofmans tegencandidaat, de beer A. E. Joosten van Geuzinge. Een verliefd paartje zoek. Sedert Dinsdag is uit Nijeveen spoorloos verdwenen een verliefd paartje, pas de kin derjaren ontwassen. Zij zijn uitgegaan om kermis te houden in Steenwljk. Allerlei ver halen doen omtrent deze zaak de ronde. De vele pogingen, om hen op te sporen, blijven tot heden vruchteloos. Aangehouden. Donderdag is te Borger (Dr.) aangehou den de 30-jarige Bernard Suer, die zich als deurwaarder te kleppen (Duitschl.) aan verduistering heeft schuldig gemaakt. Be klaagde vertoefde verleden week in verschil lende hotels te Winschoten, maakte verterin gen, logeerde goed, doch betaalde er nergens. Een nieuwe telegraafkabel. Het leggen van ©en kabel tusschen IJs land en d© Faroër-eilandon is> Donderdag volbracht. De telegrafische gemeenschap wordt 27 dezer voor het publiek opengesteld. De aardbeving in Ohïli Donderdagavond zijn te Santiago om streeks 10 uur heftige aardschokken waar genomen. Strenge maatregelen zijn genomen om de orde te bewaren en het plunderen te beletten. Meer clan 150 plunderaars zijn doodgeschoten. Het begraven der lijken duurt voort. Volgens officieele cijiers zijn er reeds 500 begraven. Vele huizen to Santiago staan op instorten wegens de herhaalde aard schokken. Uit Santiago wordt zonder datum gemeld: Er is een wet aangenomen oin van staats wege hulp te verleenen aan de slachtoffers. Daar de gevangenissen zwaar beschadigd zijn zal een commissie onderzoeken om voor geringe misdrijven amnestie te verleenen. Van rijkswege is vee aangekocht in de Noor delijke provincies. Ook Chili heeft, evenals de .Vereen. Staten alle vreemde hulp afge slagen en zal zelf aan de ramp bet hoofd bieden. Het gerucht gaat dat de regeering nieuw papieren geld zal uitgeven. De brand weerlieden die aan het reddingswerk te Val paraiso deelnamen, verklaren dat aldaar op last der militaire overheid meer dan 300 plunderaars zijn doodgeschoten. De scholen zullen gesloten blijven tot Oc tober, de schoollokalen doen nog dienst als onderdak voor de slachtoffers. De spoorweg ValparaisoChilian is hersteld en voor Dinsdag hoopt men alle spoorlijnen in orde te hebben. De zittingen der rechtbank zijn weer begonnen. De regeering heeft m Europa en Amerika zink en ijzer besteld om den opboi'der woningen te vergemakke lijken. Op last der overheid zijn verschillen de winkels gesloten die de prijs hunner wa ren opzettelijk hadden verhoogd. Te Valparaiso duren ook lichte schokken voort. Vele menschen wier huizen nog over eind staan durven er niet in terugkeeren, uit vrees onder de puinhoopen te zullen wor den bedolven. 10000 werklieden zijn bezig om de spoor lijnen te herstellen. Onder de puinhoopen heeft men nog een levend kind gevonden. Het gebouw der marine-school is voor de helft verwoest, de ingestorte scholen zullen in twee maanden herbouwd zijn. Heden, Zaterdag, zal president Riesco een bezoek brengen aan het geteisterde Valpa raiso. Vele rijke families gaan een reis naar Een ontgoocheling. Niet lang nadat het eerste kleintje was geboren, ging het jonge vrouwtje eens naar boven en vond daar haar echtgenoot naast het snoezige wiegje met alle aandacht kijken de naar het kind. Toen bleef zij het even beschouwen het lieve tafereeltje, was ze diep bewogen en dacht„wat houdt hij toch veel van zijn jongen." Haar armen sloeg zij zacht om zijn hals en zij legde haar wang op zijn schoud t. Hnar echtgenoot schrikte eventjes „Lieveling," fluisterde hij als in oei droom, „begrijp jij nou, hoe of ze zoo'n prachtwieg voor acht gulden zeventig kun nen geven. moest passeeren, was de witte vlag uitgesto ken. 's Morgens ongeveer 11 uur bereikten wij de woning van den Maradia \an Allee. Tjalong Amnna Wewang, den zoon van Si Gaan, en vandaar ging het verder naar Pa- ropo, dat op den linkeroever der Palampa- rivier is gelegen en verlaten wasdaar werd gebivakkeerd. Bij het doortrekken van de rivier was weer eenige malen op de colonne geschoten. In één Jer huizen vond men de benoeming van den controleur Ketting Olivier en een paar leege vivresblikken. De onzen vonden in een hollen weg een man en een kind verborgen, die natuurlijk beweerden, nergens van nf te weten, doch zekerheids halve namen wij ze maar mee. 's Middags maakte de Maradia van Batoe Ladjoe zijn opwachting in ons bivak met eenige volgelingen die ook maar aangehou den werden, daar ze ons uitstekend tot gids konden dienen op onzen tocht naar Alloe, dut wij den 2Óen bereikten. Alloe is gelegen op een laagvlakte aan de li vier; toen wij er heen afdaalden, kre gen «ij weer eenige schoten. In Alloe von den wij wat kruit en een oude karabijn en we marcheerden naar Paropo terug om den volgenden dag over Balampa naar Madjene terug te gaan Kapitein Lenshoek patrouil leerde in den omtrek van Tondé in Alloe op den 30en Juni, maar er viel niets voor. De hoofden van Baba Boclpeli en Pambaoewang leverden 24 voorhuid geweren in. Atjeb. De civiel© en militaire gouverneur van Aljeh en onderhoorïgheden seinde den 23©n Juli aan de regeering: Patrouille onder sergeant Naaniann leg de in Pidië bendehoofd Pang Hanekneer; buit '*2 donderbussen. („Java-Bode".) Celebes. Blijkens 'I gouvernementsbesluit,„waarbij de expeditie naar Celebes beëindigd is ver klaard en waardoor liet soldatenvrouwen thans vergund as, haar ecühtgenootennaar het eiland te volgen, zijn den 23sten Juli 379 vrouwen en kinderen, behoorende tot de depót-compagnie van het 19e bataljon to Making naar Makasser vertrokken, schrijft het „Soerab. HM.", Omtrent de overvrlling van het bivak van majoor Lanzing, schrijft men aan de „Java- Bode" van Celebes Zooals men reeds in 't kort uit de tele grammen weet, werd den 22en Juni het bivak te Madjene aangevallen, juist toen majoor Lanzing gereed stond een vierdaagschen tocht in het binnenland te maken. Een vrije koelie werd door een kogel in den huik ge wond. Onmiddellijk rukten ee npaar sectiën uit om den vijand te verdrijven en te achtervol gen en werd tot bescherming van de bevol king de kampong afgezet. Van uit zee kon de „Siboga", die inmid dels van Pambaoewang was teruggekeerd, in het heuvelterrein ten Noorden gewapende benden zien rondzwerven en loste daaroji eenige schoten uit het geschut van 10.5 cM., die, naar ik vermoed, den vijand wel een doodelijken schrik zullen hebben aangejaagd. Een gedeelte der landingsdivisie van de „Siboga" bleef in liet bivak te Madjene ach ter ter versterking van het detachement. Om een uur of 11 kwamen de patrouilles terug met 12 doode vijanden, waaronder zelfs een der hoofdaanstokers, terwijl tevens 4 gewe ren en blanke wapens in onze handen vielen. Helaas, hadden de onzen één zwaargewonde inlandse!]© fuselier, Alhapi, en één lichtge wonde, inlandsch tuselier Singil, gekregen. Om een uur 's middags rukte majoor Lan zing het binnenland in. Na onderzoek was gebleken, dat hoofd zakelijk lieden uit Toudé Toendoeng, Pa- roppo oti Alloe aan het verzet deelnamen. Gidsen waren niet te krijgen en eenige ver kenningen van te voren hadden slechts ge deeltelijk den weg kunnen doen kennen naar genoemde plaatsen. Plet voetpad daarheen, dat in noordelijke richting liep, was goed begaanbaar, van uit het heuvelterrein werd eenige koeren op de colonne geschoten en toen vertoonden zich benden gewapenden. Al heel spoedig vlucht te hel grootste deel. De vijand kreeg 5 doo- den, die in onze handen vielen, niet hun voorladers. Onze colonne kreeg 2 gewonden de Europeesche fuselier van Straten, die een schot in de linkerdij kreeg en de inlandsche fuselier Salimin. Na flink klimmen en klauteren werd het hoogste punt bereikt en in oostelijke rich ting een verlaten kampong gezien, waar ma joor Lanzing besloot te overnachten, om den volgenden dag naar Tondé te gaan, waar een vrouw ons het huis aanwees van den poeng- gawa Poea Madigan, een der vijandelijke hoofdaanvoerders. Het huis was echter leeg, de man bad natuurlijk zoo gauw mogelijk het veege lijf geborgen. De vrouw was ons zeer goed gezind, want ze wees ons eveneens den weg naar Toendoeng, waar het huis was van den gewezen Mardia van Alloe, Si-gaan, die een zeer groot aandeel had in het verzet tegen het gouvernement, In het huis gekomen, zag men vele bloed sporen en het afgesneden hoofd van den op passer van Madjene, die den 6en Juni niet meer had kunnen ontkomen. Verder vond men ook nog hulzen v m Beaumont-patro- ncn. Uit een en ander konden wij opmaken, dat kampong Toendoeng voorzeker deel had in het verzet. Nu werd de tocht voortgezet naar Paropo; overal in de kampongs, die de colonne Borneo. De civiele en militair© resident der Zui der- en Oosterafdeeling van Borneo sein de den 24sten Juli aan de regeering: Verschillend© hog voortvluchtig© Dajak sche kamponghoofden, benevens 'schoon vader Goesli Brakit, hebben zich gemeld bij patrouille-commandant Doeroei (Boven- Tabalong). („Java-Bode".) De opstand op Cuba. Te New-York is bericht ontvangen uit Hava, dat de opstand zich uitbreidt. De revolutionairen hebben üalmira bezet. Het vervoer per spoor van koopmans goederen heeft opgehouden. Beurs van Schiedam. ZATERDAG 25 AUGUSTUS. Heden geen Beurs. MAASSLUIS. Ondertrouwd: J. van Keulen, 24 i. en A. J. de Graaf, 23 j. J. Vonk, 27 j. en 51. ian der Hoeven, 20 j. Geboren: Helena, d. v. H. Meuldijk en L. Bou- man. Josina Adriana, d. v. 51. van Dijk en J. Kap. 51aria, d. v. L. V arnaar en L. van der Poel. Johan Hendrik, z. v. W. II. 5Ieuklijk en J. Nu eken. Cornelia, z. v. C. Poot en W. Wecrsland. Tiemen, z. v. A. v. Dijk en E. Hollaar. Overleden: G. A. dc Groot, 10 w. O VERSCHIK. Ondertrouwd: 23 Aug. W. v. Vliet, 35 j. en T. Zeelen- 24 j. Geboren: 17 Aug. Leendert, 7. V. E. Groenendijk en W. Tromp. Grietje, d. v. A. Willems en E. N. Bussching. Overleden: 17 Aug. P. klantje, 07 j. A. v. d. Gaag. 9 j. IS Aug. N. Bijl, 0 m. G. Willems, 1 dag. berg, AMSTERDAM, 25 Augustus Kotha goed, ord. Java 331/* santos 251/* Suiker vaat. Tarwe niet genoteerd Rogge niet genoteerd, DELFT. 25 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 49 stapels kaas, wegende te samen 14455 KG. Prijs t'29.i. f42.50 per 100 KG. HAMBURG, 25 Aug Koffie. Sept. 39i/4, Dec.39i/2, Mrt 39s/4, Mei 40. HAVRE, 25 Aug. Koffie. Sept. 48s/„ Doc. 481/2 K., Mrt 4 8 s/a, Mei 491/4 W. HAMBURG, 25 Aug. Suiker. Biet- vastAug. 19.Oct./Doc. 18.45, Jan./Mrt. 18 50, Mei 18.70. PARIJS. 25 Augustus. Spiritus Aug. tr, 46.50, Sopt. tr. 45 25,4 laatste maanden Ir. 4175, 4 eerste maanden tr. 40.50 V i s s c h 0 r ij. SCHIEDAM, 25 Aug. Vertrokken ter baring- visscberij SCH 318, SCH 10, SCH 243, SCH 236, SDM 21 en SCH 857. LEITH, 25 Aug. Vertrokken s s. Waterland, kapt. W. Boeree, met steenkolen naar Schiedam. NEW-CASTLE, 25 Aug. Vertrokken s.s. Dalton, kapt. J. H. Ashton, met steenkolen naar Schiedam. AGENDA. 25 er. 26 Aug Tivoli Schouwburg, Rotter dam, 8 u. Holl. Tooneelgezelschap. De Reis door Berlqn in 80 uren. 26 en 28 Aug. Groote Schouwburg, Rotter dam, 8 u. Het Rotterd. Tooneel- gezelsch. De Gelaarsde Kat. 26 Aug. Rott. Dierg., 21/2 u. Rott. Schutterjj. 28 Rott. Dierg., 8 u. Rott. Schutterij. 29 s S. O. V. Classicale Zendingsdag v.m. 10 u., n.m. Tl/a u en 'sav 6 u. 31 Rott. Dierg. 8 u. 4e Reg. Infanterie. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pflaging en Casino, Coolsingel. SCHIEDA5I. Geboren: 22 Aug. Hendrik, z. v. II. Veltinan en M. van der Hoeven, Louronstraat. 24 Aug. Marines, z. v. P. Sul lom en Ph. Matthijsse, Mariastraat. Overleden: 24 Aug. Willemiua Jacoba van Noort wijk, oud 32 jaar en 9 maanden, OosLsingel. Johannes 5Iaarten den Ouden, oud 10 maanden, Prinsenstecg. VLAARÜINGEN. Geboren: 23 Aug. Helena, d. v. A. in 't Veld en C. den Draak, le Kortedijksleeg. Den Oden Sept. a.s. hopen onze geliefde Ouders, J. F. KALTNER en A. C. LANDMAN hunne te herdenken. Namens KinderenBehuwd- en Kleinkinderen. Schiedam, 25 Augustus 1906, Na een langdurig, doch geduldig lijden, ontsliep heden in haren Heer en Hei land, onze geliefde Docluer, Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw in den ouderdom van 32 jaren. De hoop des weder/lens lenigt onze smart. J. VAN NOORTWIJK. C. FONT1JNE Van Noohtwijk. W FORTUNE. E. M. VAN NOORTWIJK Schiedam, 24 Aug. 1906. Oostsingel 96. Mej. KRANEN, Kethelstraat, vraagt een p G. Adres Singel 56 beneden. gevraagd met September, wegens huwelijk der tegenwoordige. Hoog loon. AdresHoogstraat 50. eroemde verkoop ken. Pfafï-naaimachines. Alleen voor Schiedam en Omstre- uim 50 000 dezer machines worden per jaar over de geheele wereld verkocht, tot dezelfde vaste prijzen. ok uitnemend geschikt voor het moderne borduren en stoppen, waarin gratis grondig onderricht wordt verstrekt. n tevens is hier het beste en goedkoop ste adres voor alle soorten uurwerken en barometers. egulateurs met slagwerk, lang 90 centi meters, voor ƒ5.50. 2 jaar schriftelijke garantie. taande klokken en marmeren pendules, prima quaüteit, sterk concurreerende prijzen. erder nikkelen wekkers vanaf ƒ1.— nik kelen horloges vanaf f 2.50. Alles met 2 jaar garantie. peciale inrichting voor reparatiën aan alle hierboven genoemde artikelen. Goed koop en solide. Tekoop voor slechts 18 gulden een nieuwe handnaaimachine, hoogarm, nikkel wiel, 5 jaar garantie. gulden een nog zeer goede gebruikte machine met luxe kast, nikkelen vlieg wiel enz. enz. gulden een nog goed werkende gebruikte naaimachine (merk Humboldt). Gratis onderricht.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3