i i Knust en Wetenschap. Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. Die het meeste kan, kan ook het minste. Gemengd Nieuws. Laatste Niemvs. Handel en Bedrijl, Heden Beursvacantiedag. 81 Augustus, lieden, den geboortedag van II. M. Ko ningin Williolmina, wappert van de openba re gebouwen, beliepen en een groot aantal particuliere gebouwen on woonhuizen de va- derlmidsclie driekleur. De kinderen zijn ge tooid niet oranje en loopen mot vlaggen, en zingen vadcrlaudsche liederen. Dat zijn uitingen van feestvreugde die niet kunstmatig opgewekt worden, maar uitingen die op den 31»tvn Augustus zich eenvoudig een weg banen naar buiten uit den drang des harten, als jaarlijks wederkeerende beboette om te uiten de vorstonlielde die ligt in dc harten van alle icehtgeaaule Nederlaiuleis voor de leden van het Huis dai reeds meer dan 3 eeuwen lief en leed met het volk heeft gedeeld. Toch, wij betreuren liet zeer, dat naast die spontane feeststemming niet ook is te wijzen op een georganiseerd feest, (leen feest dat schatten van geld zou kosten, maar een een voudig feest, waaraan in hoofdzaak dc school jeugd zou deelnomen. Ditmaal is hier zelfs weggebleven wat an ders jaarlijks hier aan don dag een zekere wijding gaf. de mensebcn op straat lokte, hen samenbracht tot eendrachtig gejubel. Moge dit jaar de overgang zijn; een breken met wat wij tot nu toe luidden, een begin voor de organisatie voor opwekkende feestelijkheden voor de schooljeugd en zoo mogelijk ook voor de ouderen. Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 4 September 1906, des namiddags ten 2 uur. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 31 Juli, 1,4 en 17 Augus tus jl. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Benoeming van voorzitters en leden der vaste raadscommissie!). 2. Trekken der «Woelingen voor boton derzoek der Gemeente-begrooting. 3. Voorste! van B. en AV. tot vaststelling van den pensioengrondslag van den leeraar aan liet Gymnasium, 11. J. van der Noor- daa. 4. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de inkomstenbelasting dienst 1905/G. 5. Wijziging van de bcgrooting van het loopenrle jaar, model B. 7. Voorstel van B. en W. tot liet vcr- kuo'peu van eenige huisjes aan de Pernis- sche stemt vroeger het Kamp aan B. Bakker, ie Rotterdam. 8. Voorstel van B. en W. tot het ver- koopen voor afbraak van eenige opstallen. 9. Voorstel van B. en W. lot aankoop van de molen Batavier" aan de Broers- vest. Bij de le 's-Gravenhnge gebonden exa mens hoofdakte is' o. m. geslaagd de lieer J. Tromp van hier. Bij Kon. Besluit is de cere-medaille in zilver van de Oranje-Nassau-orde verleend aan C. de Hoog, kommies lslc kl. bij de directe belasting invoerrechten en accijnzen alhier. BelanglieriDcnaen verwijzen wij naar hel onder het hoofd „Posterijen" voorkomendf bericht inzake dc uren waai op hel Post kantoor alhier geopend zat zijn. Belanghebbenden en belangstellenden ver wijzen wij naar de achterstaande adver tentie betreffende de Floraha-teiitoonstel- ling, dio morgen geopend 'wordt en ge opend zal blijven, tol Maandagavond, Vanmorgen is door de politie aangehou den in een logement alhier de 35-jarige I. J., reizend koopman in lampenkappen, die in hel „Algemeen Politieblad" ge signaleerd stond voor ecu vonnis van 45 dagen gevangenisstraf, waartoe hij bij ver stek veroordeeld was. De man toekende legen dit vonnis als nog protest aan. Hedenmorgen werden aan do vischmarkt alhier aangevoerd: schol, bol, paling en voorn. De prijzen waren voor schol vanaf 0.35 tol /0.75; bot vanaf 0.15 tot, 1.10; paling vanaf 0.35 tot f l.27|voorn vanaf 0.10 tot 0.30, alles per koop. Lijst van brieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Aug, Brieven. Wed. F. van Sen, Breda. H. Kooij, Enschedé. K, Madon, Kinderdijk. Borstlap, Maassluis D. Hartendorp Sr., Sparendam, Briefkaarten, S. Ilarteveld, 's-Gravenliage.j P. D. Romeijn, Utrecht. P. Verheul, Vlaardingen. 2 zonder adres. Buitenland. P. van Leeuwen, Duitschland. 6«Telld# en verkochte onroerende goederen. Notaris II. B. E. Blatsse Geveild 31 Augustus. Een huis met open plaats, Verbrande Er ven no, 11, groot 37 centiare, met rechtop de gang aldaar, f'840. t wee woningen in een gang aan de Zijl straat, genummerd 342 en 34*, groot 28 centiare, met onverdeeld aandeel in de gang, 1 f110, 2 1130. Een huis met open plaat*, Gedempte Baan- sloot no. 75, uitkomende aan de Baan, groot 62 centiare, f 1075, Verkocht 31 Augustus. 2 aandeelen, ieder groot 11000, waarop is gestort 10 o/oin de naamlooze vennoot schap nNationale Levensverzekeringbank", gevestigd te Rotterdam, f740. 4 obligaties ten laste der stad Brussel, 2i/a premieleening van 1886, ieder groot 100 francs, f 202. 58 aandeelen ieder groot f 10 in de rente- looze leening ten laste der Officieren-Veree- niging, gevestigd te Schiedam, f 119. Men schrijft ons uit Den Haag: Morgen, 1 Sept., zal ïïo Kon. Yereeniging „liet Nederlandscb Tooneel" haar 30-jarig bestaan herdenken. Tot de zeer weinige nog in functie zijnde personen die van den aanvang af sum de Ver- eeniging waren verbonden, behoort ook onze stadgenoot do lieer K. F, win Bijlevelt, die gedurende dat geheole tijdperk de belangen dier vereeniging nis admini-trateur alhier be hartigde en die op gemoldeu datum tevens het tiende jnnr als zelfstandig mede-directeur van den Kon. Schouwburg en van dc Kon. Fransche opera zal ingaan. liet O. Af. bij de rechtbank tc Amsterdam eisehte heden tegen den 4B-jarigen ,T. E. K,, kanloorloopei, 10 maanden gevaugoniv-lraf, weg nis vrd-elielijk namaken van 2 kwitantie» tot een bedrag van G2.50, welk geld bij tot eigen bate aanwendde. 80 cent per regel. Alen kan zeldzaam een toestand van ver zwakking aanwijzen, gioder dun die welke sommige viomven ten gewilge barer bevalling ondervinden. Haar leven hangt slechts aan een draad, en er blijft haar niets dan een ademtocht over. Dan is een middel van on vergelijkelijke uitwerking noodig om de na tuur te helpen overwinnen. Er is een middel, welbekend bij de roedvrouwen, dat in der gelijke om-tamligbeden altijd het bewijs van zijn buitengewone uitwerking geeft, dat zijn de Pink Pi hm. Zie eens bier boe zij bij me vrouw Antoinette 1 Appel huishond-ter. Stnhf-te o V,i. 1 L, te Hout, een nieuw be wijs van die omenielijkelijke uilwerking heb ben gt given. 8$ II juf A L, y >,'5. {photo. .bcobs et Cie) „Ten gevolge van ten zwpijnlijke beval ling, waarbij bloedverlies mij geilt el uitgeput bad, was ik tot een hoogst beklagenswaardi- gen gezondheidstoestand vervallen. Het scheen mij also! ik geen druppel bloed meer in de aderen bad, en ik was zoo zwak dat ik mij nauwelijks bewegen kon. Daar verschil lende wijzen van behandelen mij mijn krach ten niet konden teruggeven, raadde men mij de Pink Pillen te gebruiken. Ik stel er prijs op, LT dank te zeggen voor hetgeen de Pink Pillen voor iriij bobben gedaan. Pit eigen on dervinding heb ik kunnen waarnemen dat de wonderbaarlijke genezingen, toegeschreven aan de Pink Pillen, die in de bladen worden medegedeeld, wel degelijk waar zijn, daar ik zelve het geluk heb gehad een wonderbaar lijke genezing te ondervinden. De Pink Pil len hebben mij volkomen hersteld." Alen zal gemakkelijk begrijpen, dat, zoo de Pink Pillen dergelijke ernstige gevallen van uitputting kunnen genezen, bloedarmoede vaa minderen graad oti bleekzucht hij jonge meisjes, geen weerstand kunnen bieden aan de behandeling der Pink Pillen. Alen moet ze ook nemen hij snelverloopemlc ziekten als de koorts. Zij geven kracht, en zijn eveneens zeer goed tegen maagziekte en rheumatiek. Prijs f 1.75 per doos, f 9,— per 6 dóozen. Aterkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. De Gronhigsche Universiteit verbrand. Gisteravond 7 uur is er brand ontstaan in het academie-gebouw Je Groningen. In liet Laboratorium- is do brand ont staan en greep z.oo snel om zich heen, clal. de brandweer' vrijwel machteloos daar tegenover slond. Een later telegram meldt vtltt 9.30: De trots van Groningen, de fiere Aca demie van 1014, slaat in lichte laaie. Even voor zes uur is, doordat een schilder met hef branden dei' daklijst Bezig was, brand ontslaan op den nok van dan rechtervleu gel, die weldra een vlammenzee was. liet rijke museum voor de natuurlijke hislorie van professor Van Anknrrt was weldra één vuurmassa. Spoedig daarop werd 'de fries van de Academie 'door d© venijnige vlammen aan gegrepen, Hel spookten de vlammen pm hot pas aangebrachte nieuwe wapen. Veel kleurig spatten vuurprojeelielen in alle rich tingen. Intusschen spoedden zich 'honderden stu denten, burgers en al wat maar handen had, het brandende gebouw binnen, om Ie redden wat gered kon worden. Gdred werden de archieven van den Se naat, van de curatoren en met veel en thousiasme haalden een vijftal studenten hef roemrijke vaandel van hef beleg van 1672 naar buiten. Alle voorwerpen, die maar te redden wa ren, werden geborgen in dc tegenover ge logen Katholieke Kerk. Vele schilderijen en stoelen, instrumen ten en natuurlijk ook veel voorwerpen van weinig waarde, werden gered. Een telegram, omstreeks 12 uur nog ont vangen, luidl als volgt: De brandweer vermocht' in de eerste aren zeer weinig. De stoomspuit rukte pas trail, drie. kwartier nadat de brand uitbrak. Een 40-tal soldaten verleenden de brand weer assistentie. Onophoudelijk werden massa's water in de vlammenzee geworpen en werden be lendende gebouwen tegen 'het vuur be schermd. Vele autoriteiten waren op het terrein van den brand aanwezig. Onder hen, die zich in liet gebouw be gaven om te redden waf 'te redden viel, waren de Commissaris der Koningin van do provincie Groningen, mr. C. C. Geert- sema, en de secretaris en curator mr. B. ten Bruggencale. Zij waren de laatsten, die het brandende gebouw verlieten. Om' 11 uur in den avond woedde de brand nog voort, doch bestond er geen vrees meer voor de aangrenzende gebouwen. Een brandweerman, die 'water gaf, van lief kroonstuk hoven de pilaren af, werd gewond aan de handen, doordaL zijn han den mei gloeiend zinkin aanraking kwamen. Rij werd door een schilder van zijn post gehaaid. In bet Chemisch Laboratorium hadden af en toe ontploffingen plaats, die geen onheilen veroorzaakten. Tot zeer laat in den avond bleef een groole massa publiek in de nabijheid van den brand, om van het inderdaad prach tige schouwspel, dat de vuurzee oplever de, getuige te zijn. De politie Ie voet en to paard handhaafde de orde oj) uitste kende \vijze. Het inwendige van het gebouw brandde langen lijd. Afet donderend geraas stortten <le plafond» der verschillende vertrekken successievelijk in, en deden een vonken regen hoog het luchtruim inspuiten. De muren hielden nog stand, doch de ven sterkozijnen hingen uit hun verband en verbrandden. De burgers, maar vooral dc studenten, hiel pen krachtig aan het reddingswerk mee. Het geredde uit liet gebouw, alsmede do instrumenten uit liet hygiënisch laboratorium, ruwden onder gebracht in de tegenovergele- .gen R.-K, kerk, welk gebouw, door de gim- ï-tigi> windrichting, niet nat behoefde gehou den te worden. Uitgebrand is bet hoofdgebouw, waartoe be lmoren do kamer der curatoren, de scnaal- kamoi-j de in restauratie zijnde aula, de wacht kamer der professoren, de pedelleiikamer, ver schillende collegekamers. Van de zich op de bovenverdieping bevin dende „Natuurlijke Historie", waarvan, zoo- als geseind, niets werd gered, verbrandden mede de collegekamer en de praktische werk kamer. Ook gingen in de vlammen op het chemisch laboratorium, met collegezalen en praktische werkkamer, benevens de collegeka mers der moderne talen en de vertrekken voor wis- en natuurkunde. Het gebouw was niet verzekerd, evenmin de schatten, die daarin aanwezig waren. De congiergc had zijn inboedel voor slechts 700 verzekerd en was uitstedig. Op liet. terrein waren den ganschen avond veel autoriteiten, waaronder de waarnemende burgemeester, N. Rost Ezu., aanwezig. De Groningache Academie, die bijna 3 eeuwen oud is, en in 1014 werd gesticht, is sinds I 850 in liet tegenwoordige gebouw ge vestigd. De toestand moest wel een zeer kritieke zijn, wijl hot Universiteitsgebouw, dat in het midden van de stad staat, aan alle kanten door huizen is ingesloten. Aan den oenen kant ligt de Boteringestraat, aan de andere zijde de Oude-kijk-in-'t-Jatstrant,. Aan den overkant, met oen klein plein er- tussclien, staat de katholieke Broerkork. In het Academiegebouw was ook gevestigd het Alusenm van Natuurkundige Historie, dat met zijn schatten helaas geheel in vlam men is opgegaan. Een geluk mag het hoeten, dn: dc Univer siteitsbibliotheek elders was onder dak ge- kracht en daardoor dus is behouden gebleven. Van onzen correspondent ontvingen wij heden nog het .volgende telegram Zooals verwacht werd, is hot. hoofdgebouw der Universiteit, bevattende do collegezalen, aula, sonants- en euratorenkamers, laborato ria van chemie en pharmacie, het kabinet van natuurlijke historie en de woningen dor beambten, op die woningen na geheel uitge brand. De belendende gebouwen hebben niet in braad gestaan. Alleen beeft hot gebouw der rechtbank, dat uit een architectonisch oog punt belangwekkend is, waterschade gekre gen. Omtrent dc'; oorzaak verluidt thans, dat ververs, die met spirituslampen bezig waven de verf af te branden, al vrij vroeg een be gin van brand' bobben bespeurd, als een ge volg van hun werkzaam he den. Zij hebben ge- meend dut liet vuur geheel gelilugclif was cn zijn toen gaan schaften. Tiet schijnt echter dut de bluRsching niet voldoende was en dat het vuur weer voedsel vond in de houtwol en het zaagsel, die op de zolders boven bet 'ka binet van natuurlijke historie dat kabinet voor lekkage moesten vrijwaren, althans later constateerden de ververs den brand opnieuw, doch toen was er niets meer aan te doen. Persoonlijke ongelukken hebben er niet bij plaats geluid. Aan liet verslag in de „N. Gr. Cl." ont kenen wij nog het volgende Tussehen half zes en zes uur bemerkten vooibijgangors, dat er brand ontstaan was in den uitersten boek van de rechtervleu gel van liet gebouw. Zij snelden do Aca demie binnen en zagen, boven gekomen, dat er brand was uitgebroken op do "zol derverdieping. Een dikke 100k vulde de ruimte, waarin het uiterst moeilijk was de plaats te onderscheiden waar de brand was. Er werd een brandkraan gezocht, maar toen die gevonden was, bleek de slang te kort, bef verlengstuk paste daarop niet, zoodat het vuur niet in den beginne kon worden gestuit. De brandweer, die onmiddellijk' gealar meerd werd, verscheen een oogenblik la ter met don gewonen slangenwagen. Het dak brandde toen reeds en met verbazen de snelheid nam de brand in hev-ghcid toe. De menschen, die in het gebouw gegaan waren, moesten de zolderverdieping ver laten. Een hunner dreigde te stikken van den doordringenden rook van eikenhout en moest weggedragen worden. Intusschen waren meer menschen naar binnen gegaan die er den weg kenden en met vereende krachten ging men aan het redden wat er te redden viel. De commissaris der ko ningin was een der eersten die de senaats kamer binnen ging om alle kostbare voor werpen van daar naar de curatorenkamer in de beneden verdieping van den rechter vleugel over te brengen. De schilderijen uit de galerij werden ook' daarheen gebracht en in andere vertrekken, beneden in den rechtervleugel. Want nog altijd dacht men niet dal de geheele academie er aan moest gelooven. Groote moeilijkheid ondervond men bij dit, wetk, doordat de deuren der meeste vertrekken, waaruit men wilde red den wat te redden was, op slof waren. De brandweer kon niets uitrichten. Er was geen voldoende druk' op de waterlei ding werd beweerd, zoodat er van buiten niet te denken viel aan blusschen. En ook binnen kon men bel vuur niet meester worden. In den tijd, van een paar minu ten stond liet geheele dak van den vleu gel in brand en werd dat op het midden stuk aangetast. Er waren steeds nog menschen onder het brandende dak'. Angstwekkend klonk het geroep van stemmen, die waarschuwend riepen: „.r uit!" „kom er uit." Zij, die naar buiten kwamen, schrokken, toen zij zagen dat de brand reeds zutke afmetingen had genomen en in welk levensgevaar zij hadden verkeerd. Niets was verzekerd het rijk ver zekert zijn eigendommen niet. Het gebouw was eigendom van het rijk. Het is in de jaren 1846—-'52 voor ongeveer drie ton gebouwd en aan het rijk in eigendom over gedragen. De timmerliedemiaking ie Leiden. De bepaling omtrent het verbod van sa menscholingen of bijeenkomsten van meer dan vijf personen op de openbare straat te Leiden is> gisteren (Donderdag) bij besluit van den burgemeester, wedei ingetrokken, omdat, na dc voorgevallen ongeregeldhe den, de orde en rust weder in deze ge- m'ccnte zijn hersteld. Overleden. Nader meldt men ons: Hedenmorgen half elf is in het zieken huis Ie Rotterdam overleden de 21-jarige scheepstimmerman L. de Jong, wonende te Ridderkerk, die gisteren bij hot van sta pel loopen van een schip aan de werf der firma AVod. Boelo en Zn. te Slikker veer, door een staaldraad gegrepen en zoo danig gekwetst werd, dat zijn been bij aan komst onmiddellijk moest geamputeerd wor den. Daar woei het. Aueemdeling„Ik heb gehoord, dat het soms verduiveld hard kan waaien hier." Inwoner: „Nou, ja, dat is ook zoo. Laatst woei liet hier twaalf dagen en nachten ach ter elkander, zoo hard, dat de wind een schaap tegen ee nfabrieksschoorateen plakte en 't beest daar veertien dagen bleef zonder tc vallenon 'n andoren keer was 't zoo aan den gang, dat de kraaien niet naar hun nesten terug konden vliegen, maar moesten loopen, en een poosje geleden, waaide 't zoo, dat de jonge van Dalen, die in 't water wou springen, om een ongelukkige liefde, niet ill de sloot kon komen omdat ie telkens terug geslagen werd. Ik verzeker u, ni'hoer. 'I kuil hier geducht spoken soms. Een luchtballon. Alen meldt ons: Hedenmiddag werd op de West orka do gezien een luchtballon, waaraan een touw hing en die dreef in de richting naar Vlaar- dingon, waarbij do ballon meer en meer den grond naderde. De inzittenden hebben waarschijnlijk zand uitgeworpen, althans boven den Diefhook steeg de ballon weder en dre'ef in. dezelfde richting verder. Vermoedelijk is do ballon nabij den Spie- ringhoek neergedaald. Een gevaarlijke val. Hedenmiddag te ongeveer 3 uur had de 17-jarige dienstbode P. van Speijk, wonende aan dc Hoofdstraat en werkzaam bij den heer C. <T. Huiswaard, aan de Tuinkaan, het onge luk ten gevolge van een onvoorzichtige be weging hij bet geopende raam van een der bovenverdiepingen te vallen, waardoor zij door het glazen dak van de serre op de slee- nen terecht kwam. Aanvankelijk buiten kennis, slaagden de hulpvaardige omwonenden er spoedig in, haar weer tot bewustzijn te brengen, waarop door een inmiddels te hulp geroepen dokter een verband werd gelegd om liet hoofd, waaraan zij een ernstige wond had bekomen. Zij is per rijtuig naar de ouderlijke woning vervoerd. Behalve de wond aan het hoofd, heeft zij ook letsel bekomen aan de borst, zij klaagde over pijn daar ter plaatse. Corps diplomatique. De heer De Pindella, vroeger gezant van Portugal bij ons Hof, is in Hotel den Ouden Doelen te 's Gravenhage aangekomen. 31 Augustus. De parade in hef Afalicveld die, 't be hoeft bijna niet' meer te worden vermeld, ^loor een ontzaglijke menigte werd aan schouwd, had heden een buitengewone be- teekenis, daar zij behalve ter viering van den verjaardag van H. AT. de Koningin ook bestemd was om aan twee belden van het Ned.-Indische leger décoraliën uit te rei ken, en welaan den kapitein van het korps maréchaussee Th. J. Veltman, het ridder kruis der Militaire Willemsorde 3de klasse, en aan den len luitenant der infanterie J. II. C. Vastenou bet ridderkruis dier orde 4e klasse. Nadat de gouverneur der residentie, luit- g en era al van Ermel Schercr, de tiroepen had geïnspecteerd, werd carré geformeerd, waarbinnen plaats, namen de beide 'officie ren zooeven genoemd, met hun familie leden. De ban werd geopend, de geweren cn sabels gepresenteerd' en de Koninklijke besluiten voorgelezen betreffende dc be noeming. Hierna steeg de generaal af om persoonlijk den ridders hel ondcrschcidings- leekcn op de borst te hechten, Daarna sleeg de generaal weder te paard en sprak kapitein Veltman ongeveer als volgt toe: „Uw naam,kapitein Veltman, was hier te lande reeds bekend voor en aleer ik bel voorrecht, had u dc Militaire Wil lemsorde 3e klasse op dc borsl tc hech ten. Aleermalen werd uw naam genoemd en met eere vermeld, waar lief gold dap pere daden van ons Indische leger te ver melden, daden die geltiigden van moed, beleid en trouw. Reeds sierde liet ridder kruis der 4e klasse uw borsl, toen gij u door uw manmoedig gedrag hebt waardig gemaakt, dat u door Ilaro Afajesleil onze geëerbiedigde Koningin het ridderkruis der 3e klasse dier orde werd geschonken, waar mede ik u van harte gelukwensch. Hierna volgde een opsomming van ver schillende krijgsbedrijven in At joh en On- derhoorighoden in de tweede helft van 1905, waarbij kapitein Veltman zich heeft onderscheiden. Nadat do ridders! in banden van den ge neraal den riddereed hadden afgelegd en van do aanwezige ridders der Militaire AVillemsordo de accolade hadden - ontvan gen, werd gedefileerd. "u* Van alle inrichtingen en de meeste parti culiere woningen te Scheveningen wapperden lieden de feestkleuren. De Kurzaal is feeste lijk versierd. De concerten vingen aan met de volksliederen. De Pier is gepavoiscerd. President Montt In Chili. De beide Kamers proclameerden Pedm Alontt tot president der republiek Chili voor het tijdvak 19061911. Posterijen. De directeur van het postkantoor te Schie dam, maakt bekend, dm met ingang van 1 Sept. c.k., het postkantoor, op werkdagen, geopend zal zijn van 7 uur des morgens t a 9 uur des avonds, met -licn verstande dat de busrechthouders alsnog de gelegenheid zullen hebben, hun cotrospondentie vóór 7 uur dos morgens op den gewonen lijd af te halen. De langere openstelling van tiet kantoor van S.30 des avonds tot 9 uur Hes avonds, wordt voorloopig bij wijze van proef inge voerd. De wanrn. Directeur van bet Postkantoor Schiedam voornoemd, DE KONING. Beurs van Schiedam. VRIJDAG 31 AUGUSTUS. Heden geen Beurs, HAMBURG, 31 Aug. Koffie. Sept.373/4, Dcc.38, Mrt.38i/4, Mei881/3. HAVRE, 31 Aug. ^Koffie. Sept. 46s/4, December 46i/2, Mrt 47, 'Mei •4/1/4 Y. HAMBURG, 31 Aug. Suiker. Biot- prijah.; Aug. 1S.S5, Oet./Dee. 1S.30, Jan./Mrt. 18.40, Mei 18.65. Scheepvaart. SGIIIEDAAI, 31 Aug. Gedurende de maand Augustus arriveerden alhier 5 stoom schepen en 1 zeilschip, tegen G stoomschepen en 1 zeilschip in 1905,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3