BINNENLAND. Van liet Hof. Naar wij in „De Standaard" lozen, heeft „De Velmve", christelijk» weekblad voor Apeldoorn, en omstreken, de volgende m«le- deeling gedaan: Naar ons ter oore kwam, heeft onze Vorstin de vorige week een huis-order uit gevaardigd, waarbij wordt bepaald, dat er in een der zalen van het paleis dagelijks des voormiddag» huisgodsdienst zal worden gehouden voor allen, die op Pa leis of "Domein een dienstbetrekking ver vullen. Deze huisgodsdienst zal wonion ge leid door het Koninklijk Echtpaar, en be staan in gebed, lezen van een gedeelte der H. Schrift en gemeenschappelijk gezang. Ieder, wiens dienst dit "gedoogt, wordt tot bijwoning uitgenoodigd, terwijl niemand ge dwongen wordt. Eenerzijds gaan dus de deuren voor eiken belangstellende open, terwijl aan den anderen kant de persoon lijke vrijheid gehandhaafd blijft. V H. M. do Koningin-Moeder is' Zaterdag middag om 2.BS van Het Loo te Baam teruggekeerd. Omtrent het bezoek van H. M. de Ko ningin-Moeder aan Leeuwarden verneemt de „Lw. Ct.", dat van Hare Majesteit de tijding is gekomen, dat Zij eerst na 10 September zal kunnen gaan, terwijl van den Prins der Nederlanden nog antwoord wordt ingewacht. V Hr. Ms. pantserschip_ „Heemskerk", in aanbouw op 's Rijks1 werf te Amsterdam, wordt 22 September a,s. te water gelaten. Z. K. H. de Prins der Nederlanden zal daarbij tegenwoordig zijn. Corps diplomatique. In hotel des Tndes te 's-Oravenhage is aangekomen de gezant van Mexcio. de heer de la Barra. V Baron Falkenberg, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Zweden bij ons hof, is in de residentie 'aangekomen en heeft intrek genomen in het hotel den Ouden Doelen. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag niet plaats hebben. Vorstelijke Reizigers. Te Zandvoort zijn aangekomen, en afge stapt in „Villa Groot Kijkduin", die onder directie staat van mevr. Schuurman-Kreusler, II, D. H. H. prinses Imma, prins Georg Ludwig en prins Wilhelm Ernst zu Erbach- Schönberg, kinderen van de jongste zuster van H. M. onze Koningin-Moeder. Personalia. De heer J. H. Merts, kamerbewaarder van den Minister van Justitie, ontving ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum, van minister v. Baalte een gouden lorgnet in étui en van de gezamenlijke ministers in enveloppe een bewijs hunner belangstelling. Atjeh-Celebes. Blijkens uit Indië ontvangen telegraphische berichten, zijn sedert de jongste mededee- lingen dienaangaande in de Nederlandsche Staatscourant van 4 Augustus 1906 no. 180 bij de krijgsverrichtingen: a. in Atjeh en onderhoorighedenver dronken. de fuselier .T. Halsema, zwaar ge wond, de fuselier J. Gouwsman, licht ge wond, de officier van gezondheid 1ste klasse, P. J. Diephuis, de 2de-luitenant der infan terie D. Nieuwland, de sergeanten J. Sieg, F. L. M. Facklam en J. D. Riethof, als mede de fuselier K. F. P. W. Peters; b. op Celebes: gewond de sergeant J. W. van Lingen. („Stct.") Vrouwen- en Kinderarbeid. Door de directies der aardewerkfabrie ken De .Sphinx en De Céramiquc te Maas tricht is een schrijven gericht tot den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Han del, den Commissaris der Koningin in Lim burg en den burgemeester van Maastricht. Gezien het Kon. besluit van 3 3 Juli jl. be treffende de werkzaamheden van vrouwen en jeugdige personen in de aardewerkfa brieken, wijzen zij „lo. op de onuitvoerbaarheid dezer be sluiten 2o. op het noodlottig gevolg, dat, door de storing, die in eenige afdeelingen der fabri catie zou ontstaan bij uitvoering dezer be sluiten, de fabrieken zouden moeten geslo ten worden en duizenden werklieden zich daardoor broodeloos zouden bevinden." Tentoonstelling Gemeente adminstratie. Naar wij vernemen, heeft de burgemeester van Amsterdam, mr. W. F. van Leeuwen, zich bereid verklaard de tentoonstelling op ge meentelijk administratief gebied te openen, welke op initiatief van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren van 1424 September aldaar in de Militiezaal zal gehouden worden. Katholieke sociale week. Gister heeft de opening „plaats gehad van het congres, dat als de eerste „Ka tholieke sociale week", te Utrecht, wordt gehouden van 2 tot 9 September. De eenige en uitsluitende bedoeling van de Sociale jWeek is: Het doen geven van deugdelijk sociaal onderwijs aan allen, die ter wille van hun maatschappelijke positie of uit liefde voor de sociale wetenschap pen, zoodanig onderwijs wensehen te ont vangen. Er -waren verscheidene hoofdbestuursle den van vakorganisaties, alsook afgevaar digden van werkliedonvereenigingcn on van afdeelingen van den Ned. R.-K. Volksbond; voorts werden eenige geestelijken en auto riteiten opgemerkt. Do aartsbisschop van Utrecht, Mgr. II. van de Wetering, had een schrijven ge zonden, reeds opgenomen in het program ma-boek, waarin hij verklaarde, tot zijn leedwezen verhinderd te zijn een der lessen bij te wonen. De openingsrede werd uitgesproken door den heer jhr. uit. O. van Nispen tot Seve- naer. Spr. zeide 't te betreuren, dat verschil lende groote bladen besloten hebben, al leen deze, de openingsvergadering, bij te wonen; 't kan toch nuttig zijn, zich op do hoogte te stellen van de zienswijze van andersdenkenden. Nog onlangs schreef een der groote bladen, in oen tweetal artikelen, dat men zich hier zou bezig houden met Katholiek socialisme. Dat is onjuist. Maar wel aanvaardt spr. de voorspelling, door dat blad geuit, dat de Katholieke kerk hierdoor haar macht zal zierr uitbreiden; want,dan verkrijgt men een nauwe aaneensluiting der Katholieken op maatschappelijk gebied. Hij verwijst naar hetgeen in Duilschland de Katholieke Volksverein bereikt heeften wenschte voor Nederland eenzelfde sircces. Hierna was aan het woord mr. P. J. M. Aalberse, die sprak over „Volksontwikke ling". Als tweede spreker trad dezen avond op prol". J. D. J. Aengenent Pr., mei het onderwerp; „Sociale cursussen". Do stof was, evenals die der voorgaande rede, sa mengevat in eenige stellingen. Nederlandsche Vereeniging voor gemeentebelangen. Men meldt uit Zaandam: De algemceue vergadering der Nederland sche Vereeniging voor Gemeentebelangen werd Zaterdagmiddag 1 uur ten raadhuize alhier geopend door haar voorzitter, den heer F. B. s'Jacob. De voorzitter bracht hartelijken dank aan het bestuur der af- deeling Zaan dia m! vobr 'de gastvrije ont vangst, dahrbij do hoop uitsprekende, dat deze welvarende gemeente zich verder zou blijven ontwikkelen onder leiding yan een zaakkundig en vooruitstrevend bestuur. On der do ingekomen stukken was een voor stel van den heer D. Kooiman, secretaris van Maarssen, bedoelende dat pogingen vanwege de vereeniging zullen worden aan gewend tot' het verkrijgen eener vereen voudigde gemeen te-administi-atie. Na mede- deeüng van' de 'ingekomen stukken en goedkeuring van rekening en begrooting, kwam van de bestuurstafel de vraag: of bespreking en, zoo ja, in hoeverre herha ling Van do proef bedoeld in het le stuk der Mededeelingem van 1906, bladz. 14 gewenscht wordt geacht. Die proef liep over "het vormen van een congres, reeds eenigen' tijd geleden gehouden le 's-Gravenhage, waar door den heer AnLh. van Buvn werd ingeleid de kwestie: „Op welke wijze voldoen de genieenten het best en het! voordeeligst aan de geldelijke ver plichtingen, welke de Ongevallenwet 1901 haar oplegt?" tot welke bijeenkomst ook de besturen van gem'eenten boven 4000 zielen waren' uitgenoodigd. .Sedert isi de Gemeente RisicoVereenigin g een zaak van meer algemeene bekendheid geworden, die van verschillende zijden ten zeerste wordt toegejuicht, als in het welbegrepen finan cieel belang der gemeenten. Over "ditvoor stel van de agenda deed 'de voorzitter eenige mede^ieelingen. Het bestuur achtde zaak nog niet rijp voor beslissing. Een be sluit werd niet genomen, maar de in het tweede stuk „Mededeelingen" dienaangaan de verstrekte gegevens naml de vergade ring voorloopig aan voor notificatie, Inlusschen waren in het bestuur herko zen de periodiek aftredende leden, dehee- ren A. de Vulder van Noorden (denHaag) èn O'. IV. A. II. Groskamp (Sloterdijk), die hun benoeming aannamen. Aan de orde was daarna de door den heer .T. A. Zaalberg, secretaris der gemeente Zaandam, toegezegde verhandeling over: „Een hieuw; registratuur-stelsel voor de meenle-adniinistratie. Vergaderzaal Tweede Kamer. De beproeving der nieuwe, in het boven gedeelte der vergaderzaalvan de Tweede Kamer aangebrachte electrische verlichting, moet voortreffelijk hebben voldaan. Dir. bel., invoerr. en accijnzen. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 8 dezer, benoemd tot commies ter directie der directe belastingen, invoerrechten en accijn zen te Arnhem, K. P. Vlaanderen, surnu merair uit de directie dier middelen te Maastricht. STADSNIEUWS. Hoogere Burgerschool. Toegelaten tot de eerste klasseM. 0. de Bruijn, A. M. C. Kooper, J. A.. M. Koper, E. H. Lagerwey en J. Visser. Toegelaten tot de tweede klasseB. F. Ampt, W, H. Gravesteiiy Th. A. Heijligers, D. van Heijningen, B. Katan, P. Oosthoek, C. 0. Reterink, J. H. Ritman, afgewezen twee. Toegelaten tot de derde klasse0. W. Doelman, P. B. Frenis, H. de Ronde, W. van der Schouw, J. Koumans, afgewezen één. Toegelaten tot de vierde klasseJ. Bel, K, H. 0, Ris, J. Wetstejjn. Toegelaten tot de vyfde klasseA, Bijjloo. De Floralla-tentoonstelling. Do tentoonstelling' die Zaterdag, Zondag en heden voor liet publiek tegen betaling van 10 cents toegankelijk was, heeft niet die belangstelling ondervonden waarop zij Tccht heeft. In den namiddag van Zondag ginghel gedurende een paar uren nog al wel', toen was er veel bezoek, maar zoo had het de drie dagen voortdurend moeten zijn. Ned. E K. Volksbond. Gistermiddag had de eerste vergadering der leden plaats in de nieuwe zaal van don N. R. K. Volksbond alhier. De zaal was „geheel' door leden en belangstellen- don gevuld. 1 Nadat het Bondslied door alle gezongen was en de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen, betrad de geestelijke adviseur pastoor Copptens, de 'kathederen schetste in een keurige rede de overeen komst van deze Bondszaal in woord el ij ken en geestelijken zin. Dan ging het scherm omhoog en stond de toonpelclnhj „Alberdinek Tkijm" ophot tooneel, geschaard om ccn nog bedekte schildering. De president der club, H. AI* hors, sprak 'het[ hoofdbestuur toe en over handigde het, namens A. T., de schilderij, waarvan het omhulsel nu was weggeval len, en eenj fraai portret, bleek te zijn van Paus Pius X, tot versiering der zaal. On der luid applaus weid dit geschenk aan vaard. Daarna gaf de zangafdeeling „St. Caecilia", dir. de heer Den Draak, op uitmuntende wijze het „Te Deunt" van Ver- hulst. Koor en solisten kweten zich uit stekend van hun taak en de begeleiding was bjj den heer Ycuglers in goetie ban don. De acoustiek, zeker 'een der belang rijkste zaken voor een zaal als deze, is gebleken voorlreffelijk te zijn en voldoet algemeen. Terwijl de zangers op het too neel bleven, werd wederom! oen bedekte schilderij voorgebracht. De, heer Den Draak richtte een keurige toespraak tot hoofdbestuur en leden, waarna hij het fraaie en welgelijkende portret van II. M de Koningin aanbood, namens de zangaf- deeling „Si, Caecilia", om in deze Bonds- zaal te prijken naast het beeld van Z. 11. den Paus, gedachtig aan hel devies van den Bond: „Voor God en Kerk, Vorstin en Land". Deze toespraak, did met gloed werd uit gesproken, werd meermalen door applaus onderbroken. Onmiddellijk daarop werd het Volkslied door „St. Caecilia" 4 stemmig gezongen en door de geheele vergadering staande aan gehoord. De heer den Draak bracht daaiop hulde aan den heer Eversen, den tooneelschilder, die door zijn welwillende bemoeiingen zoo veel had bijgedragen tot het gemakkelijk verkrijgen der beidei sc'hilderijen. Door enkele leden van „AlberdinkThijm" werden nu nog een paar voordrachten ten beste gegeven, waarmede zij, om hunne juiste vertolking, luide bijval, inoogstteu. Zooals wij reeds de vorige week meldden, is de zaal prettig en gezellig ingericht, doch pr dient wat meer ventilatie te zjjn, vooral jnet het oog op het vele rooken. Door de firma A. F. Smulders alhier is het telegrafisch bericht ontvangen dat.de Hopper no. 42, die den 8sten Augustus van hier naar zee vertrok met bestemming naar Port-Said, daar ter plaatse is gearriveerd. In de Schotsche PoorL werd Zaterdag avond een daar komende vrouw door een man mot den loop van een geweer zoo danig tegen het hoofd gestooten dat zij dientengevolge een kwetsuur bekwam. Terwijl P. rleril Brinker, wonende in de Westmolenstraat, vanmorgen bezig n\vas met het glazen zeemen van de fabriek T.I.M. van den heer Duyvis, gleed do ladder, waarop hij stond, onderuil en viel hij, ten gevolge waarvan hij; verwond werd aan hoofd en linkerbeen. IIij moest naar huis worden gebracht. Gisterenmiddag had oen persoon, komen de van Deifshaven die alhier familie wilde bezoeken, de groote onvoorzichtigheid om nabij het roode hek uit de in volle vaart zijnde stoomtram te springen, wijl hij zijn hond die tot zoover was medegeloopen un nu niet verder voortkwam tot zich te roepen. Wat te voorzien was gebeurde, hoe goed ook uitspringende, sloeg de man legen den grond en bekwam een gapenden wond aan het voorhoofd boven het linkeroog en in het aangezicht een totale ontvelling. Bij iemand daar woonachtig werd hem gelegenheid gege ven de wonden uit te wassehen en zijn klee ding, die doot den val veel geleden bleken te hebben, in orde to brengen. Van hel voor genomen bezoek kwam niets. Van een in deSpuihaven liggende schuit is gisteravond een heistelling met machine af en te water gegleden, waarna ook de schuit onderdook. *ïen is onmiddellijk begonnen met het werk omi een en ander weder boven wa ter en op 'het droge te brengen. Gisteravond moest de politie op de Hoog straat den hier wonenden 18-jarigen J. B. arresteeren, omdat hij niet ophield rumoer te m'aken en de orde te verstoren. Onder ernstig verzet werd hij door eeni ge agenten van politie naar het 'bureau ge bracht en daar in bewaring gesteld. Van morgen is hij na verhoor ontslagen. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Notaris II, B. E. Blaisse Verkocht 1 September. Een huis met open plaats, Verbrande Er ven no, 11, groot 37 centiare, met recht op de gang aldaar, in veiling f' 840, verkocht voor f850. Twee woningen in een gang aan de Zijl straat, genummerd 342 en 34*, groot 28 centiare, met onverdeeld aandeel in de gang, in veiling 1 f 110, 2 f130, niet verkocht. Een huis met open plaat-, Gedempte Bnan- sloot no. 75, uitkomende aan de Baan, groot 62 centiare, in veiling f'1075, verkocht voor f 1075. Een bewogen Raadsvergadering en anonieme en nlet-anonleine brieven. Hasherlaml, 31 Augustus. De jongste Raadsvergadering van Has- kcrland was zeer bewogen, De Voorzitter deelde spoedig rut de. opening mede, dat hem. door den burge meester van Ylaardiiigen ecu „laag en go- meen schrijven" was toegezonden, betref fende een cveiitueelej sollicitatie van den heer brandenburg le Ju ure naar do betrek king van gasdirccleur te Vlaardingen. Dat schrijven wast ongeteokend, afkom stig uil, Joure en van den volgenden in houd Edel Achtbare lieer Burgemeester van Vlaardingen. „Als Udel Achtbare Donderdag 23 de zer solecetanten voor de gasfabriek-di- rekleur bij' u krijgt, dan moet U vooral attentie schenken aan de direkteur Bran denburg van .loure. Als hij ten minste sollecetcerd. Want, dan krijgt. U. een kra nig man. Moer dom en brolaal dan vak man, maar hij' zal toch wel heele mooie getuigschriften hebben, van de gas- c.ommissieheeren Vegeling van Claer- bergen, De Jong en Rinkes. Als U een weldaad wil doen (niet voor Vlaardingen) dan moet U direkteur be noemen. Dit is ongeteokend maar toch» waar; komt hij niet' dan is het niks en komt hij al dan moet U er maar eens over denken. Wil U meer van hem weten, dan kan U wel schrijven aan de loden van zijn gemeenteraad Sjoukcj Dijkstra en Krien Keverling van de raad van Has- kerland in Friesland." Ik heb gemeend, zoo zeide de voorzit ter, u dien te moeten voorlozen. Voor het overige is de inhoud van den brief te laag en te gemeen dan dat ik er iets over zou willen zeggen. Daaruit ontspon zich een lange bespre king, waarin tics daad van den anoniemen schrijver scherp werd, afgekeurd. Een motie van den heer Taconis, al dus luidend 1. De Gemeenteraad van Haskerland, ken nis genomen hebbende van dep inhoud van den anoniemen brief, gericht aan den burgemeester van Vlaardingen, waarin de directeur der gasfabriek in zijn sollicitatie wordt bemoeilijkt, keurt deze lage hande ling ten zeerste af, spreekt zijn verontwaar diging daarover uil' eh gaat over tol. de orde van den dag. 2. De gemeenteraad van Haskerland spreekt, naar aanleiding van den anonie men brief, gericht' aan den burgemeester van Vlaardingen, opnieuw zijn vertrouwen uit in den! directeur en de gascommissie der gemeentelijke gasfabriek; te Joure, en gaat over tot de orde van den dag. werd aangenomen, snib 1 met algemoeno pn snib 2 met op twee na algemeene stem men, met aanteekenirig dat een der tegen stemmers, de heer Dijkstra, bij vergissing tegen siemde. Ter opsporing van den anoniemen schrij ver werd door den burgemeester f200 be schikbaar gestold en door de hoeren Bak ker en Ta co ni 4 elk f25, de heeren Bor ger, Pasnia, Rinkes, De Jong eri Kever ling elk flO, de lieeren v. d. Feer, JIol- kema, v. Eijk, Dijkstra, Bollje en Kornelis ieder f5. („Lw. Ct.") Gisternamiddag is bij hoog water even hoven Vlaardingen oen groote Engelsche vrachtboot aan den grond gevaren. Verschil lende pogingen om het schip los te krijgen, aangewend door een vijftal steepbooten, mis lukten alle. Ook hedennacht is hot schip niet afgebracht kunnen worden; 't zat van ochtend toch nog op dezelfde plaats. *ln het café van T. V. aan de Hoogstraat alhier heeft gisteravond een hevige vecht partij plaats gehad. Een Schiedammer heeft aldaar aan iemand uit deze plaats met een flesch zware verwondingen aan het hoofd toe gebracht. De zaak is in handen der politie. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Aug. 1906 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 12492.terugbetaald f8808.79. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5687. Kunst en Wetenschap. Zondag is te Rotterdam na een korte on gesteldheid overleden de heer H. L. Beer steeher, sedert ruim 40 jaren redacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, afdeeling binnenland. Rechtzaken. P, de K., te Rotterdam!, door d© recht bank te den Haag naar de openbare te rechtzitting verwezen, ter zake van scha king, is op hot daartegen door hem! ge daan verzet builen vervolging gestold. De president van heb Gerechtshof te '.s-Gravenhage, mr. J. J. van Geuns, heeft heden in do eerste zitting, na de vaeantio van de civiele kamer van dat hof, een rede uitgesproken, waarin, nadat gewezen was op de> moeilijkheden, kort. na cle in voering der kinderwetten daarmede onder vonden, geconstateerd wordt, dal. menig geweten ten ba'te der in zoovele opzichten verwaarloosd© jeugd en van die jeugd zelve daardoor wordt wakker geschud en geleid. Bij d© vele aanhangige burgerlijke zaken werden heden bij de eerste z'ïtting yan het Haagsch© gerechtshof nog oen twintigtal nieuwe zaken aangebracht. Do heer Mr. J. van der Jagl, subsi, grif fier hij den Raad. die wegens ongesteld heid goruimen tijd de zittingen" van liet college niet kon bijwonen, heelt zijn func tion hervat. Kerk en School. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen te Renkum c. a. dr- J. D. de Lind van Wijngaarden te Utrecht; te Sehraard ds. J. G. Haselager de Lutjegast Beroepen te 's-IIeerenberg ds. J.A.J. Wentink te Jips. Aangenomen het beroep te Stiens (Fr.) door ds. J. A. Bruins te Benedenknijpe (Fr.) Bedankt voor het beroep te Bleskens- graaf en Hofwogen door ds. P. de Loozo te Oud-Vosmeer. Geref. Kerken. Beroepen ic Dinteloord ds. ,T. Ves- seur, te Elburg. t Aangenomen het beroep te Laar doer ds. J. Visser te Sprang. R.-K. Kerk. In de parochiekerk van den H. Jacobus te 's-Gravenhage had gisteravond de plechtige installatie plaats van den Z.Eerw. heerWij- tenberg als deken van 's-Gravenhage en pas toor dei- parochie. Men meldt uit Dordrecht dd. 31 Aug.: De Israëlieüsche gemeente alhier viert heden het vijftigjarig bestaan der Synagoge. Bij die gelegenheid bood de Vrouwenver- eoniging der gemeente een nieuw' voorhang aan en de feestvierende vereeniging een nieuw geklemd gordijn en nieuwe Ideeden, terwijl van verschillende andere zijden nog geschenken werden gegeven, die in de sy nagoge kunnen gebruikt worden. Een plech tige dienst werd om half drie gehouden, waar de opperrabijn dr. Ritler de feestrede uitsprak en het koor zijn medewerking verleende. Morgenmiddag van half twee tot halfvier zal in tegenwoordigheid van den opperrabijn in de vergaderzalen der gemeente receptie worden gehouden voor de leden der gemeente. Benoemd tot godsdienstleeraar bij de sraëlietische gemeente te Zalt-Bommel de leer S. Mendels te Rij sen. Lager Onderwijs. De Ambachtsschool te Oud-Beijerlandis geopend geworden in tegenwoordigheid van mr. Patijn, commissaris der Koningin in deze provincie, den heer de Groot, inspec teur van het ambachtsonderwijs en tat van andere belangstellenden. Het wootd werd gevoerd door dr. K. Lodder, voorzitter der Commissie voor de Ambachtsschool, dooi den Commissaris der Koningin, den in specteur van liet Ambachtsonderwijs, deu burgemeester van Oud-Rcijerland en den heer A. Leeuwenhurgh. Het lokaal dor school, waar do eenvoudige plechtigheid plaats had, was eenvoudig en smaakvol versierd. Later had een maaltijd plaats, waartoe de Omtnissie voor de Ambachtsschool een aantal heeron had uitgenoodigd en waarbij het fanfarecorps zich lief hooren. De Federatie van Handels- on Kanloor- bedienden-vcrecuigingen in Nederland, goed gekeurd bij K. B. van 11 Juli 1904, No. 38, Stbl. No. 689, is voornemens dit na jaar examens af Lo nemen tor verkrijging van diploma's van bekwaamheid voor de pnu;tijk in boekhouden en handelscorres pondentie, in NcderlandschFransch, Duitsch en Eiigolseh op 13 en 14 Nov. a.s. te Amsterdam, 'Rotterdam, 's-Gravenhagc, Utrecht en Groningen, Dc examens wor den afgenomen volgens dc oude-„program ma's. Prospectussen, bevattende voor waarden van toelating tot deze examens en verdere bijzonderheden, alsmede formu lieren van aangiften, zijn gratis venkrij'g- baar bij den secretaris van dc commissie, belast met de regeling van do examens (adres: Postbus 35), Haarlem', alsook bij don uitgever J. L. E. I. Kloynenberg tc Haarlem. Sport. Gisteren had alhier op 't Schuttersveld een voetbalwedstrijd plaats die zeer veel bekijks trok. Voorwaarts I legde het met 1—'2 af tegen D. V. V. De Vlaardingsche voetbal vereeniging uOlyrn- pia" heeft zich in de Rotterdam gehouden loopwedstrijden weer kranig gehouden, meldt men ons. .Behalve de voor 14 dagen geleden behaalde prijzen, won zij gisteren in de club wedstrijden een eerste prijs (over '100, 300 en 800 M.) Personeele eerste prijzen werden nnaMMtm w-I iT+ T- T V -v. •r+itn /*ra,Vi ISRAËLIETISCIIE KERK.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2