Het bericht der Hollandsche bladen, die reeds de komst van H. M. de Koningin-Moe der als vaststaand mededeelden, was dus pre matuur. (Lw. Crt.) Balt. Bij het departement van koloniën is ont vangen het volgende, van 3 dezer gedagtee- kende telegram van den gouverneur generaal van Nederlandsch- Indië, betreffende de ver wikkelingen op het eiland Bali. Op 31 Augustus werd een inval in het landschap Gianjar van een gewapende bende uit Badoeng gestuit door de grensbewoners. Corps diplomatique. In Hotel des Indes heeft zijn introk ge nomen graaf van Brockdorff Rantzau. le- gatieraad bij het Duitsche gezantschap, te "s-G ravenhage, die van verlof daar lor stede is teruggekeerd. Prov. Staten Tan Zuid-Holland. Mr. L. van Andel heeft mot ingang van 1 November ontslag genomen als lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland cn als lid van den raad van Gorinchem. V De door het centraal comité voor de ver kiezing der Prov. Staten in het kiesdistrict Sliedrecht uitgeschreven vergadering van vertegenwoordigers der vrijzinnigen in dat district werd bijgewoond door afgevaardig den uit 21 van de 24 gemeenten. Aan de orde was het stellen van 2 candidate!! voor de Prov. Staten voor de verkiezing van 1907. Bij de eerste stemming verkregen de hoeren H. v. Eeten te Amoido 419, K. K. Kuipers te Gorinchem 12G0, P. Loopuit Jr. te Schiedam 2500 en mr. C. P. Zaaijer te Rotterdam 1243 stemmen. Bij herstem ming iusschen do hoeren Kuipers en Zaaijer verkreeg de eerste 1260, do tweede 1455 stemmen, zoodat definitief tot. candidate!! gekozen zijn de hoeren P. Loopuil Jr. en mr. C. P. Zaaijer. („D. Ct.") Yrede-tentoonstelling. Van de internationale rereeniging Vrede tentoonstelling zijn opgericht atdeelingen, le: Enschedé: E. Bergsma, burgemeester, voorzitter; H. van Opstal, notaris, secretaris, en H. J. E. van Keek, industrieel, penning meester. Hengelo (O.): R. A. de Monchy, voorzit ter; W. M. G- ten Cate, secretaris; E M. Driessen, penningmeester. St. Nicolaasga: Ds. K. IJkma, voorzitter; Scheuring, secretaris, en J. Francken, pen ningmeester. Electrlsche Centrale. Naar het sDgbl. v. Nbruit Breda ver neemt, is in de vergadering van B. en W. aldaar Donderdag j.l. in beginsel besloten aan den raad te advïseeren, een electrlsche centrale te stichten. De familie Pierpont Morgan. Mts. Pierpont Morgan, haar dochter miss Pierpont Morgan, benevens twee harer vrien dinnen, bezochten Zondag verschillende merk waardigheden te Leiden en namen hun in trek in het hotel »Du Lion d'Or." »L. D." Arbeidsbeurs te Groningen. Indertijd hebben een groot aantal corpo raties bij den raad van Groningen haar ad- haesie betuigd aan het adres van de ICamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven, aldaar, houdende het verzoek als gemeentelijke in stelling een arbeidsbeurs tot stand te doen komen. B. en W. hebben zich over het verzoek beraden, met het gevolg, dat zij met vooratel len zijn gekomen, om over te gaan tot het oprichten en exploiteeren van een arbeids beurs van gemeentewege. Aan het hoofd der instelling zal vol gens hen -- moeten staan een directeur, die voorloopig slechts voor drie jaren zal moeten wordên aangesteld, op een jaarwedde van 1200. Behalve met de werkzaam heden, welke rechstreeks verband houden met de arbeidsbeurs, zal hij tevens verplicht moe ten worden, zich te belasten met al die ver richtingen, welke hem door B. en Wzul len worden opgedragen. Ilij zal eventueel moeten worden bijgestaan door een of meer andere beambten. Het totaal bedrag, hetwelk de arbeidsbeurs aan de gemeente zal kosten, is vooraf moeilijk te bepalen, woidt geraamd op 3000. De leden van het bestuur dienen 200 presentiegelden te ontvangen, terwijl de resteerende 1600 voldoende zullen zijn voor lokaalhuur, bureaukosten, enz. Van een bemoeiing der beurs met het plaatsen van dienstboden, willen B. en W. voorloopig nog niet weten. Ziekengeld. Aangaande de aanvankelijke toepassing op de Gemeentegasfabriek te 's Gravenhage van de bepalingen van het werkliedenreglement wordt in het verslag der fabriek medege deeld, dat, aan ziekengeld een evenredig hooger bedrag is uitgekeerd moeten worden, dan met de verhooging van de uitkeering van 70 pCt. op 100 pCt was ie verwachten. Het geheele bedrag der uitbetaalde arbeids- loonen heeft in 1905 bedragen f 468.659,69i/u, waaronder aan ziekengelden f 18.141,051/2, tegenover f 7762,69 in het vorige jaar. Van de invoering van het werklieden reglement af tot ultimo December werden 178 straffen gegeven. De tusschenkomst van het scheidsgerecht werd geen enkele maal ingeroepen. De Katholieke Sociale week. Gisterochtend sprak in de te Utrecht ge houden bijeenkomst van de katholieke so ciale week mr. Aalberse over „de sociale kwestie", die, zooals spr. opmerkte, niet enkel omvat het arbeidersvraagstuk. De sociale kwestie omvat echter het geheel der vraagstukken, welke het gevolg z.ijn van de doorwerking der anti-christelijke ideeën, sinds do Renaissance, in staat en maatschappij. In de Maandagmiddag-vergadering 't was drukkend warm in „Buitonlust", want do zon stond bijkans loodrecht op het dak - sprak prof. Lïesker over het arbeiders vraagstuk, daarbij zooveel mogelijk buiten beschouwing latend hot arbeidscontract, het vraagstuk der vakorganisatie, dat der werk staking en dat van arbeidsloon en van aibeidsduur, aangezien deze punten afzon derlijk in behandeling zulten koinen. In do avondbijeenkomst, die in hot Go- bouw voor Kunsten cn Wetenschappen ge houden werd, trad als spreker op prof. J. D. J. Aengenent Jr., met het onderwerp: „Staat en Maatschappij". De Staat, of de burgerlijke maatschappij, noemde spr, in zijn wezen een noodzake lijke maatschappij, d. w. z. dc natuur zelf dnjft den mensch aan om een dergelijke maatschappij to vormen. Het doel van den staat, door de natuur zelf aangewezen, is het algemeen welzijn der burgers, en dat algemeen welzijn is niets anders dan de som der voorwaarden, die noodzake lijk aanwezig moeten zijn, opdat ieder bur ger ^zijn eigen particulier welzijn kan be reiken. Nu is het de taak der stnatsover- heid. te zorgen, dat die voorwaarden aan wezig zijn, en daarom moet zij tc. alle rechten der burgers beschermen, en 2e. hulp verleonen bij het streven der burgers naar tijdelijke welvaart. Bestrijding der Tubereulosc. Het Ncdcrlandsche Centraal Comité tot bestrijding der tuberculose heeft zich belast met de ontvangst van de leden der internatio nale conferentie voor dit gezondheidsbelang, welke zal plaats hebben in het Hotel de Twee Steden, op Woensdag a.s. 5 Sopt. 's avonds 9J uur. Het. comité heeft verschillende burgerlijke en geneeskundige autoriteiten tot deze recep tie uitgenoodigd o. a. de Ministers, de voor zitters van de Wetgevende Kamers, den Com missaris der Koninginburgemeester en wethouders der gemeentede voorzitter en secretarissen der plaatselijke comité's der Nederl. Vereenigingen tot bestrijding der tu berculosa, de hoofdinspecteurs en inspecteurs dei' volksgezondheidden voorzitter en secre taris der Maatschappij van Geneeskunde van den geneeskundigen kring te 's-Gra- venhage de geneeskundige inspecteurs van zee- én landmacht; en van de sanatoria Oranje-Nassau's Oord, Hooglaren en Hellen- doorn, met de geneesheeren-direeteuren der instellingen. Den volgenden dag, G September, des v.m. ten 10 uur zal de officieele opening van de conferentie in de zittingszaal van de Eerste Kamer der Staten-Generaal plaats hebben. De receptie en de openingsplechtigheid zullen worden vereerd met de tegenwoordig heid van Z. K. H. den Prins. Z. K. H. biedt Donderdagnamiddag 6 September in het koninklijk paleis aldaar aan het bureau der Internationale Conferentie en eenige afgevaardigden der verschillende lan den, een diner aan. Op de tuberculose-conferentie te 's-Gra- venhage zal Rusland vertegenwoordigd wor den door een regeeringsal'gevaardigde n.l. door den honorairen geneesheer van Z. M. den keizer, den geheimraad Bestenson. Heden komt het! Uitvoerend Comité voor het Internationaal Congres tot bestrijding der tuberculose bijeen, ter verdere i;egeling van de werkzaamheden' der conferentie. In het Hotel des Indes te 's-Gravenhage zijn aangekomen geheimraad Fraenkel, uit Berlijn, en prof. Bertkerson, lijfarts van den keizer van Ruslandleden van het hier bijeenkomende congres ter bestrijding van de tuberculose. Finantieel Nieuws, De minister van financiën maakt bekend dat op i dezer by de hetaal meesters in kas wasf 2,875,594.89 en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van -11,958,686.09 KETHEL EN SPALAND, 1 September. Hedenavond haxl hier een al gemeen e ver gadering plaats van de Onderlinge Brand waarborg-Maatschappij voor Kethel en Om streken. Aanwezig waren 37 leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. De rekening en verantwoording wordt door den penning meester overgelegd, waaruit blijkt dat in kas aanwezig is een som; van f 8000,ruim. De Voorzitter deelt mede, dat met deze vergadering de Maatschappij wordt ont bonden oml te worden voortgezet in een coöperatieve brandwaarborgmij. voon Ke thel en omstreken. Hij stelt "dus aan dé orde voor deze co- operatie de bestuursleden te benoem'en. Na stemming wordt het bestuur der ont bonden vereeniging benoemd tot bestuur der coöperatie. Het bestaande reglement wordt in verband met de veranderde ver eeniging gewijzigd en yervolgens goedge keurd als statuten der coöperatie. Besloten wordt de Koninklijke goedkeuring hierop te vragen. Tot leden eenor commissie van advies bij bet sluiten van hypotheken wordenbe- benoemd de hoeren P. van LindL en dr. G. Sauer. De jaarwedde voor den secretaris-pen ningmeester wordt vervolgens, vastgesteld op f 100.welke functie zalworden ver vuld door den heer E. W. Lindeijer alhier. De vergadering wordt na nog enkele plichtplegingen gesloten. Gemeenteraad Tan Kethel en Spaland. Vergadering van Zaterdag 1 September, voorm 11 uur. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig zijn alle leden. De notulen wor den gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Van Gcd. Stalen is ingekomen do goed keuring der besluiten van de vorige ver gadering. Het voorstel tol goedkeuring der begroo- ting van de rustende schutterij tot een bedrag van f315.wordt aangenomen. Hierna wordt aan do orde gestold een voorstel van B. cn W., naar aanleiding van het adres» van den onderwijzer1 aan de openbare school, houdende verzoek om verlof gedurende den tijd van de vervulling van zijn dienstplicht gedurende 18 maan den, aanvangende 1 October 1906. B. eu W. stollen voor ecuige toevoeging aan de verordening regelende hel onder wijs in deze gemeente, lo. om bij» ziekte van een ondenvijzer(es) gedurende de eer ste 6 maanden 't volle traktement, gedmen- de de volgende 6 maanden 't halve trakte ment uit te betalen en na 1 jaar met uitbeta ling daarvan te eindigen2o. bij aangevi aagd verlof, hetzij voor de vervulling van mi- litieplichlon, hetzij voor andere langdurige verloven, zoo'n verlof te vorleenen onder inhouding van het salaris. Hierbij wordt voorgesteld de ïn-werking- treding dezer gewijzigde verordening vast to stellen op 1 Januari 190G. De Raad vereeniigt zich bij acclamatie met deze voorstellen, zullende daarop zoo spoedig mogelijk de goedkeuring van Gcd. Staten gevraagd worden. Het adres van den bedoelden onderwij zer zal na ontvangst daarvan aan de orde worden gesteld. Vervolgens wordt door B. en W. aan den Raad aangeboden het. verslag over den toestand der gemeente, dienst, 1905. Ten slotte wordt door den heer C.Breg- man een uiteenzetting gegeven'van'de ver andering van den weg loopende van het Huis te Riviere tot aan de R. K. kerk. De kosten hiervan zullen ongeveer f3000. beloopen. Ter dekking dezer uitgaven zal een lee ning moeten worden gesloten. De Raad besluit hierna in beginsel tot uitvoering dezer werkzaamheden en draagt aan B. en W. op de voorwaarden voor zoo'n leening aan den Raad over te leggen, waarna over Bet al of niet sluiten dier leening een besluit zal genomen worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter hierna de vergadering. STADSNIEUWS, S O. V. S. M. O. Het concert dat door de stafmuziek der huzaren te 's-Gravenhage op 6 September hier zou worden gegeven en waarbij Schiedams Mannenkoor Orpheus" eenige nummers zou zingen, is uitgesteld tot Donderdag 13 Sep tember a.s In de fabriek „Wagenmakerij" van A. Jordaans aan de Westvest verwondde zich A. Carton, terwijl hij bezig was met steken waarbij de beitel uitbchoot, de linkerhand. Op de glasfabriek ,,de Scliie" kreeg N. T. M. Koks, wonende Gusstraat, een snijwond aan zijn rechterhand bij het wegen van fles- schen en had A. Lans, eveneens op deze fabriek werkzaam, het ongeluk een brand wond aan de rechterhand op te doen bij het dompelen der tang, toen hij nan het fles- schenmaken was. Op de fabriek van fa. Smulders verwonde zich C. L. Molenaar, wonende Dirkje Afecs- terstrant, bij het sloepen van klinknagels den neus, doordien hij missloeg en zoo de pas tegen dit lichaamsdeel kreeg. L. Blanken, wonende Groenelaan, bank werker op deze fabriek, kreeg hij het persen van een veiligheidskast stoom in het gelaat, waardoor hij brandwonden bekwam. Op de rij w iel Fabriek aan de Willcmskade verwondde zich P. van Speyk, wonende Iïa- gastraat, bij het slijpen aan dc rechterhand door het uitschieten van zijn hand op den kant der schijf. Gisteren werd ontdekt, dat een bran dende Jamp, staande op een wagen' op een plaatsje in de Groenelaan, die dooi den eigenaar vergeten was uit te dooven en mede le nemen, in brand was geraakt en de vlammen zich reeds aan den wa gen hadden 'medegedeeld. Een agent van politie bluschte het vuur met eenige emmers water. Gisteravond had de rijwielhandelaar W. Siepman, in zijn werkplaats aan de Korte Haven het ongeluk zich bij het verrichten van eenige werkzaamheden aan een benzine lamp den rechterarm ernstig te branden. Door P, B.alhier is gisteravond bij de politie aangifte gedaan dat hij op den Rot- terdamsehen dijk door 1 van een 3 tal per sonen was mishandeld. Bij onderzoek bleek deze te zijn zekere C. B. mede alhier woonachtig. Springtij5 September. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 4 September 'snamiddags 2 uur. Voorzitter de heer G. Visser Bz., oudste Wethouder, hij afwezigheid van den Burge meester. Tegenwoordig 20 leden. Afwezig de hoer W. A. Beukers met kennisgeving. De notulen van de vergaderingen van 31 Juli, 14 en 17 Augustus j.l. worden aange houden nu aanmerking door de hoeren De Groot en Kranen. Mededeelingen. B. en W. doelen mede dat bij hun Col lege zijn ingekomen Van den Minister van Binnenlandschc Zaken, Missive houdende medcdeeling dat het besluit van den Raad dd. 31 Juli j.l., waarbij AL J. de Boor en C. Bethe zijn be noemd tot leeraars aan het Gymnasium, wordt goedgekeurd. Van Ged. Staten dezer provincie, Missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit dd. 31 Juli j.l. tot wijziging van do begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1906, met een bedrag van f 8000. Idem, Missive ten geleide van de door hen goedgekeurde kohieren van de plaatse lijke directe belasting naar het inkomen nrs. 1 en 2, dienst '1906/7. Idem, Missive ten geleide van de door hen goedgekeurde raadsbesluiten dd. 24 Augustus jl, lo. tot verkoop aan en aankoop van grond van de bouwmaatschappij „Kortland". 2o. tot onderhandsche verhuring van het woon- en winkelhuis aan het Broersveld no. 146 aan F. Verboom. Kennisgeving. Ingekomen stukken Van B. en W., Missive houdende inzen ding der begrooting van inkomsten en uit gaven voor 1907 van het pakhuis ,,de Ne derlanden". Deze begrooting zal in druk worden ge voegd bij de gemcenlebegrooting ten einde daarmede gelijktijdig te worden behandeld. Idem, Missive ten geleide van de begroo ting van inkomsten en uitgaven, der ge meente voor 1907, met de daarbij behooren- de memorie van toelichting. Zal in druk aan de leden rondgedeeld en algemeen verkrijgbaar worden gesteld. Ven de Gemeente-werklieden-vereeniging „Ons Belang", Adres houdende verzoek den invloed van den Raad te willen uitoefenen om hun loonen te verhoogen. In handen van B. en IV. gesteld om advies. Van de firma P. H. Hoos Zonen te Rotterdam, Adres houdende bezwaren tegen de ingediende ontwerp-verordening op het havengeld. t Zal worden gevoegd bij de stukken welke reeds in handen zijn gesteld van de Kamer van Koophandel en van de Commissie voor de belastingen. Van den heer A. J. Goekoop van Nelle te Delft, Missive houdende mededeeling dat hij gaarne zijn benoeming tot leeraar in de wis- en werktuigkunde aan de Hoogere Bur gerschool, cursus 1906/7, aanneemt. Kennisgeving. Van Regenten der Hofjes van Belois, Mis sive ten geleide van een suppletoire staat van begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1906. In handen van de Financiëele Commissie om advies. Van de Stearine Kaarsenfabriek Apollo", Adres houdende verzoek tot continuatie van huur van een terrein groot 1200 M2, gelegen ten Oosten van de fabriek voor den tijd van vijf jaren, eindigende den 1 Juli 1911. In handen van B. en W. om advies. Idem, Adres houdende verzoek tot conti nuatie van huur van een terrein groot 1103 M2, gelegen ten Westen van de fabriek voor den tijd van vijf jaren, eindigende den 1 Juli 1911. In handen van B. en W. om advies. Van de Gebrs. Van der Meer, Adres hou dende verzoek hot daarheen te leiden dat B. en W. het verbod aan adressanten, om op de bij hen in huur zijnde scheepswerf ook ijzeren schepen te bouwen, intrekken. Kennisgeving. Van den lieCr G. Goslings, Missive hou dende mededeeling dat hij zijn benoeming tot tijdelijk leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool, behoudens goedkeuring van den Gemeente raad van Doïft, aanneemt. Kennisgeving. Van N. J. J. de Voogd, Missive houden de mededeeling dat hij zijn benoeming, tot tijdelijk leeraar in Nederlandsche taal- en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool, aanneemt. Kennisgeving. Van F. K. A. Rombaeh Jz„ Missive hou dende mededeeling dat hij zijn benoeming, tot tijdelijk leeraar in aardrijkskunde aan de Hoogere Burgerschool, aanneemt. Van A. J. Dekker, Missive houdende dankbetuiging voor zijn benoeming tot leeraar aan de Burger-Avondschool in Nederland sche taal. Van J. Doets, Missive houdende mede deeling dat hij zijn benoeming tot leeraar aan de Burger-Avondschool aanneemt. Van A. G. Linsehoten, Missive houdende mededeeling dat hij zijn benoeming tot leeraar in vakteekenen aan de Burger- Avondschool aanneemt. Van J. J. Gabel, Adres houdende ver zoek de namen van de Hendrik Gabelstraat en Dirkje Meesterstraat niet te doen ver anderen, doch deze te behouden. In handen van B. en W. om advies. De heer R i s vraagt wannper de leden liet gemeenteverslag 1905 zullen ontvangen. Ook de heer De Groot wijst hierop en zegt dat de gemeentewet voorschrijft dat het verslag reeds in April moet verschijnen. De Voorzitter zegt dat half Maart de helft van het rei slag was afgedrukt maar dat onvoorziene omstandigheden het afdruk ken hebben vertraagd. De meeste spoed zal thans worden gemaakt. Aan de orde is: Benoeming van voorzitters cn leden der vaste raadscommissiën. a. Tot leden, onder voorzitterschap van een $td ven het Dagelijksch Bestuur, in Ije commissie voor de Gasfabriek en Drinkwa terleiding. Leden waren de heeren: M. Kranen, B. A. J. Wittkampf, A Gouka, P. Loopuyt, A. C. A. Nolet, N. v. d. Velden. b. Tot leden, onder voorzitterschap van een lid van het Dagelijksch Bestuur, in de Commissie voor de Gemeentewerken. Leden waren de heeren: W. A. Beukers, A. Dirkzwager, F. J. Smit, N. v. d. Vel den. De lieer Dirkzwager zegt te bedan ken voor het lidmaatschap omdat de tijd, waarop de commissie vergadert, hem niet gelegen komt. In plaats van den heer Dirkzwager wordt gekozen de heer Van Westendorp. c. Tot leden, onder voorzitterschap van epn lid van het Dagelijksch Bestuur,, in de Commissie voor den Reinigingsdienst, Leden waren do heerenW. A. Beukers, P. Loopuyt, A. Gouka, J. O. Bender. d. Tot leden, onder voorzitterschap van een lid van het Dagelijksch Bestuur, in de Commissie voor het pakhuis „de Nederlan den." Leden waren de heeren: M. Kranen, B. A. J. Wittkampf. e. Tot leden, onder voorzitterschap van den Burgemeester, in de Commissie voor de Strafverordeningen. Leden waren de heeren: M. Kranen, mr. W. H. Jansen, mr. J. C. von Briel Sa3se, A. Dirkzwager. f. Tot voorzitter en leden in de Commissie voor de plaatselijke belastingen, alsmede van plaatsvervangende leden in die Commissie, wanneer zij optreedt als vaste raadscommis sie, belast met het onderzoek der bezwaar schriften van aangeslagenen over hun aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Leden waren de heeren: G. Visser Bz„ Voorzitter, F. J. Smit, B. A. J. Witt kampf, J. M. van der Schalk, A. J. van der Poel. Plaatsverv. leden waren de heeren: M. G. M. de Groot, W. A. Beukers, H. v. d. Drift. De heer Wittkampf bedankt, de heer Nolet wordt in zijn plaats gekozen. g. Tot leden, van welke éen tevens voor zitter, in de Commissie tot het geven van Verslag en het dienen van raad nopens de begrooting en de rekening en verantwoording der plaatselijke inkomsten en uitgaven en nopens de bij art. 148 der gemeentewet be doelde begrootingen en rekeningen (Finan ciëele Commissie). Leden waren de heeren: M. C. M. de Groot, voorzitter, "J. O. Bender, J. M. van der Schalk. - h. Tot leden en plaatsvervangende leden in de Commissie, bedoeld bij art. 175 der Bouwverordening. Leden waren de heeren: M. C. M. de Groot, voorzitter, M. Kranen, J. M. van der Schalk. Plaatsvervangende leden waren de heeren: B. A. J. Wittkampf, H, van der Drift. Trekken der afdeelingen voor het onder zoek der gemeentebegrooting. Ingevolge art. 43 van het Reglement van orde voor den Raad wordt de Raad in 3 af deelingen verdeeldeen der Wethouders, bij loting aan' te wijzen, is van elke afdeeling voorzitter, terwijl de Burgemeester toegang heeft tot alle afdeelingen en bij ontstentenis van een der wethouders in diens plaats als voorzitter optreedt. Benoemd werden in de le afdeeling de heer Visser tot voorzitter,,leden de heeren: B. A. J. Wittkampf, v, d. Poel, Do Groot, Gouka, v. Westendorp, v. d. Drift. Benoemd werden in de 2e afdeeling de heer Lagcrwey tot voorzitter, leden de hee ren-: P. Loopuyt, Kranen, v. d. Schalk, Bender, Dirkzwager, Jansen. Benoemd werden in de 3e afdeeling de heer Ilonnerlage Grete tot voorzitter, leden de heeren: Ris, Beukers, Nolet, Von Briel Sassc, v. d. Velden, Smit. Pensioengrondslag. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van den pensioensgrondslag van den 'eeraar aan het Gymnasium H. J. van der Noorda, Overeenkomstig dit voorstel werd besloten dat de pensioensgrondslag van 1 Septem ber tot 1 October 1905 bedroeg f over eenstemmende met zijn bezoldiging. Bezwaarschriften. Bezwaarschriften tegen aanslagen in de inkomstenbelasting, dienst 1905/6. Overeenkomstig het advies van de Com missie belast met het onderzoeken der be zwaarschriften werd aan 13 personen onthef fing op hun aanslag verleend, terwijl de ver zoeken van 15 hunner werden afgewezen. Comptabiliteit. Ontwerp-besluit (model B) tot af- en over schrijvingen op de begrooting van uitgaven, dienst 1906. Werd tot een bedrag van 68S.33J goed gekeurd. Straatnamen. Voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan enkele straten. Overeenkomstig dit voorstel werd aan de t

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2