BINN ENL AND." STADSNIEUWS. f VLAARDINGEN. Rechtzaken. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Britse li-I n d i Uit Lahore wordt gemeld, dat de Mo hammedanen zeer ongerust zijn over dc Hindoe-onlusten in Bengalen, die zij be schouwen als een bedreiging voor de Mu- zolmansche belangen. Zij organisoeren een uitgebreide politieke campagne. Zij hebben den onderkoning verzocht, een deputatie te willen ontvangen, die 70.000.000 Mohammedanen 'uit Engelsch-Indië verte genwoordigt. Onze Ministers. De Minister van Financiën, Mr. de Mees ter, begat zich hedenochtend naar hetLoo ter audiëntie hij II. M. de Koningin. Dr. Kuyper. Dr. Kuyper i» van Plomhières, waar hij de baden gebruikte, gisteren teruggekeerd, (-St.") Ministerie van landbouw. Kaar het „Vad." verneemt, bestaat het voornemen, met 1 Januari a.s. de thans nog vcreenigde afdeelingen handel en nijverheid van het departement van minister Veogens, te splitsen in twee zelfstandige afdeelingen. De hamlelsafdeeling zou dan gevestigd wor den in het perceel van staatsraad Asser, in de Lange Houstrnat, indien het departement althans de beschikking over dat perceel ver krijgt. Staats-oxploltntie van spoorwegen. Door het bestuur der Vereeniging van Kederlandsche werkgevers is aan den Mi nister van Waterstaat toegezonden de vol gende, in de jaarvergadering der vereeni ging aangenomen motTe „Be vergadering, kennis genomen heb bende van de nota van den secretaris en van het tor jaarvergadering gesprokene, draagt het bestuur op aan de Receding en aan de Tweede Kamer kennis te ge ven van haar gevoelen, dat Staats-exploi tatie van spoorwegen voor onzen handel en nijverheid hoogst ongewenschf is." Tot toelichting van deze motie hiedthet bestuur den Minister aan een uittreksel uit de notulen der vergadering, waarin deze motie word behandeld en aange nomen. De Tabercnlose-eonferentie. Te halfdrie gisternamiddag kwamen om streeks 150 leden van het internationale tuberculose-congres per extra-trein aan de halte Soestdijk aan. Het hoofdbestuur werd in drie hofrijtuigen door jlrr. De Ranitz afgehaald. De overige dames gn heeren volgden in vier extra-paardentrams. In het park achter het Paleis werden zij door H. 31. de Koningin-Moeder ontvangen. De stafmuziek van het 5de regiment in fanterie (Amersfoort) gaf een groot con cert, De dames cn heeren wandelden, door het fraaie park 'britler de tonen dor mu ziek. Ook de burgemeesters van Baam en Soest en de hofarts, dr. Greidanus, van Baam, waren genoodigd. Te 5 uur begaf men zich naar het bad hotel te Baam voor den feestmaaltijd. Het bestuur werd, wederom' in drie hofrijtui gen, door jhr. de Ranitz derwaarts ver gezeld, terwijl de overige leden mtet extra trams volgden. Te 7 uur ving de maaltijd aan, waarbij ook jhr. del Ranitz aanzat. De eerste loost, op de beide Koninginnen en den Prins, werd met luid gejuich be groet. i Te 10 uur begaven zich de leden naar het station Baarn N. C. S,, vanwaar een extra-trein hen naar Den Haag bracht Zaterdag. Hedenochtend ving de laatste zitting der Internat! male Tuberculoseconferentie aan met een rede van prof. dr. Schlossmann uit Dusseldorf over tuberculose van jeugdige kin deren. Betoogende dal de oorzaak der zui .gelingen-tuberculose niet ligt in inademing der lucht, aloot spr. zich nan bij C'almette dat de tuberculose hier ontstaat door het binnen dringen van het gif door den darmwand in de iympklieren. Alen zorge aldus besloot spr. dat de kinderen niet tuberculeus worden door het inslikken van bacillen, waarvoor noodig is opvoeding van den tuber- euleusen mensch. Dr. Flügge uit Rrcalati zotte hiertegen over zijn meening dat in den zuigeüngenleef tijd niet slechts de darm, doch ook de long zeer ïrevoelia is, voor bacteriën. Dat is uit O o onderzoekingen gebleken, Kadat prof. Spronck eenige opmerkingen had gemaakt over de genomen proeven, sprak prof. Klcb» uit Berlijn als z.ijn oordeel uit, dat de onderzoekingen van dr. Flügge niet beslissend waren, daar hij de honden, wien hij bacillen inspoot, getracheotorniseerd had. Spr. was het eens met dr. Schlossmann dat dé meeste tuberculosen in de eerste le vensjaren worden opgedaan en concludeerde de tuberculose is in zijn aanvang en wezen een klierziekte, die volgens spr. door zijn specifiek geneesmiddel, de t u b e r c u 1 o b i d i n e ook in zeer zware gevallen kan genezen worden. Dr. Von Schrótter uit Wennen meende dat het vast staat dat de mensch door adem haling tuberculeus kan worden, terwijl dr. Cahnette tegenover Flügge betoogde dat de organen van onzen mond en keel zich abso luut verzetten tegen het doordringen van zwevende stof op bacillen in de longen, en hield dus vol dat de tuberculose in normale gevallen door de ingewanden binnendringt Spreker wenschte dat de conferentie zou uitspreken dat in de eerste plaats strijd dient gevoerd door wettelijke maatregelen tegen in fectie door de bacil der tering langs intcsti- nnlcn weg. Besloten werd dit voorstel op de volgende conferentie te behandelen. Kadat nog verschillende sprekers over de zelfde quaestie lmdden gedebatteerd en gere pliceerd, wees do voorzitter op het groote meeningsversehil in deze, waaruit z.. i. niet mocht worden opgemaakt dat de wetenschap achteruitgaat, terwijl hij in werkelijkheid vooruitgaat. Immers aldus de voorzitter bij alle meeningsversehil zijn wij het hier over eens dat, of de tuberculose door de dar men dan wel door de longen binnendringt e hoofdzaak van de tuberculose is'; de tuber culose mensch. (Applaus.) Ten slotte werd behandeld het onderwerp O p v o e d i u g, waarover sprak dr. Ileron uit Londen, die verplicht onderwijs op ver schillende loet-inrichtingen wenschte in de oorzaken en de bestrijding der kwaal. Ten slotte werd een openbare vergadering gehouden welke door een groot aantal be langstellenden werd bijgewoond. Ingekomen was een telegram van II. M. de Koningin-Moeder waarin Hare Majesteit de verzekering geeft dat het Haar zeer ver heugd heeft de congresleden bij zich te zien en waarin II. M. de meest oprechte en warme wenschen uitspreekt voor vruchten an den arbeid der conferentie. Dit telegram werd met levendige toejuichingen begroet en eveneens een telegram van den Franschen minister Léon Bourgeois, waarin hij bedankt voor de groote eer hem bewezen door hqm eenparig, op voorstel der Fransche collega's, te roepen der beroemden en betreurden pre sident der vereeniging Brouardel op te vol gen. Diep getroffen door dat bewijs van ver trouwen verklaart minister Bourgeois dat-hij, hoewel ongelukkig wetenschappelijk niet kun nende medewerken, hij de hem aangeboden taak op zich neemt en naar z.ijn beste krach ten zal dienen. Vervolgens werd door den secretaris-gene- anl der-vereeniging, prof. Panneritz een over zicht gegeven van hetgeen in Duitschland ter bestrijding der tuberculose titans gedaan wordt. Dr. A. Meyer, uit Kew-York deelde hier na mede dat in Amerika 5 vereenigingen zijn die tuberculose bestrijden. Verschillende sprekers deden vervolgens mcdedeeling der middelen tot bestrijding der tuberculose in verschillende landen, waarbij dr. Fusler, uit Parijs den wensch uitsprak de tuberculosebestrijding op de verkiezings programma's in Frankrijk te brengen ten einde er een volkszaak van te maken. Ka deze rapporten deelde de secr.-gen., prof. Pannewitz mede, dat drie commissies mor de statistiek den aanleg voor tubercu lose en de verplichte aangifte, tijdens de zit tingen van dit congres rapporten hebben voorbereid voor de volgende conferentie. De plaats voor het volgend congres zal door het uitvoerend comité bepaald worden. Ten slotte bracht de voorzitter, prof. Frankel, hulde aan het Centraal Comité ter bestrijding der tuberculose voor de genoten ontvangst, spe ciaal aan grootmeester De Ranitz en dr. Pijnappel bij welke hulde Mie leden zich van hun zetels verhieven. Jhr. dc Ranitz bracht dezen dank terug aan het congres, waarna de conferentie werd gesloten. Heden middag bezochten de leden Rotterdam en ver- cenigden zich ten slotte aan een diner in het Kurhaus te Scheveningen. Een joodsche tentoonstelling:. Het „Vad." bericht, dat er Zondag 16 d'ezer ten huize van den-heer J. Kam, een bijeenkomst zal plaats hebben, ter bespreking van de plannen tot het organiseeren van een Joodsche tentoonstelling hier te lande. liet moet in de bedoeling liggen tot dit doel een centraal comité te vormen, dat in verschillende landen de totstandkoming van sub-comité's zal bevorderen. Alkmaar stelde hierna voor, of het moge lijk is te verkrijgen dat, waar partieele be- teding voor alsnog geen levensvatbaarheid bezit, in de bestekken zal worden opgeno men, dat de aannemers hun lantsten termijn niet zullen ontvangen alvorens gebleken is, dat dc onder-aannemers zijn betaald, zulks met medewerking van andere bondon van on der-aannemers. Het bondsbestuur meende, deze kwestie aan de plaatselijke actie te moeten overlaten. Aldus werd besloten, alsook om aanslui ting te zoeken bij de" bonden van onder aannemers. Aangenomen werd het voorstel van het hoofdbestuur, om dit op te dragen nadere elnties aan te knoopen met den Duitschen Stueadoorspntroonsbond, om te komen tot een samenwerking op federatieven grondslag. Inzake een voorstel van den heer M. J. Ariens, te Tiel, betreffende collectieve pa troonsverzekering werd een commissie Be noemd om de zaak nader te onderzoeken. De heer Abeling, van Utrecht, vroeg of er niets te doen was aan den zwendel, die met de loonlijsten geschiedt, daar het van nlgemeene bekendheid is, dat er patroons zijn, die de loonlijsten niet in overeenstem ming houden met het uitbetaalde loon. Ten slotte had een gemeenschappelijke maaltijd in „Odéon" plaats. De Dageraad. Op Zondag 14 Oct. a.s. zal de Vereeniging .Do Dageraad" haar 50-jarig bestaan her denken door een groote openbare vergade ring, dos middags te 1 uur, in het Paleis oor Volksvlijt te Amsterdam. Locaaldienst VoorburgDen Haag Scheveningen. Volgens een bericht van liet Haagsche Correspondeiitiebureau, opgenomen in ons nummer van gisteren, zou, naar luid van een gerucht, bij de Staatsspoorwegmaat schappij het voornemen bestaan, den locaal dienst den HaagVoorburg op te heffen, maar daarentegen de stoomtramüjn den Haag—Scheveningen te veranderen in een stoomtramüjn VoorburgScheveningen vfa den Haag, langs de bestaande lijn van den locaaldienst. De directie der Staatsspoorweg-Maatschap pij antwoordde echter aan het Vad." op een verzoek van dat blad om inlichtingen, dat deze veronderstelling geheel uit de lucht is gegrepen. Stueadoorspatroonsbond De Kederlandsche Stucadoorspatroons bond hield gisteren, onder voorzitterschap van den heer W. F. Stoenken, uit Amsterdam in „Odeon" te Zwol'e zijn vierde algemeene vergadering, Mededeeling werd gedaan van een inge komen telegram wan den Duitschen Stuca doorspatroonsbond, waarin den Ned. Bond het beste wordt toegewenscht. Besloten werd de 5de jaarvergadering te Amsterdam te houden met het oog op de in ternationale tentoonstelling van ambachts wezen aldaar in 1907. Tot 2den voorzitter en commissaris wer den gekozen de heeren Döbken, te Dor drechl, en Landzaat, te Utrecht. De Iste-penningmeester, de heer II. van Vreeswijk, werd met algemeene stemmen her benoemd. De heeren J. Wolff, te Rotterdam, en H Döing, te Haarlem, werden als leden der redactiecommissie herkozen. J, J. 6, Nolet. f Heden te hier na een korte ongesteldheid op 70-jarigen leeftijd overleden de heer J. J. G. Nolet. Meer dan een kwarteeuw is de heer Nolet voorzitter geweest van de Kamer van Koop handel, terwijl het vertrouwen der burgerij hem ook naar den Raad afvaardigde, waar hij al spoedig als Wethouder optrad. Slechts eenige jaren heeft hij in den Raad zitting gehad. Bij was een man van groote gaven, die de algemeene achting behield nadat hij uit het openbare leven was terug getreden. Gemeente-begrooting Yoor 1907. Heden is in druk verschenen de Ge- meentebegrooting voor 1907, bedragende in ontvangst en uitgaven voor den gewo nen dienst f 549595.67 voor buitengewone werken f 630000. Totaal f 1179595.07 De staat der schulden bedraagt op 1 Januari 1907 als! restant der 3 pet. leening 1895 ad f 1.500.000.alsdan f 1.423.000. en der 31/2 pet. leening 1902 ad f 600.000. nog f588.000. Uit volgn. 111 onderhoud van straten en pleinen, blijkt dal 'de volgende straten in aanmerking zullen komen voor verbe tering Willemskade, Spuistraat to-t Nieuwe Haven, gedeelte Singel (verstraten);Hoofd straat van pakhuis Java tot buitensluis; Broersvest nieuw profiel; Hoofdstraat trot toirs met banden langs de oostzijde van remise tram tot pakhuis Java, langs de westzijde van pakhuis Java tot Groenelaan; Schoolstraat en Hagastraat (rijstraat ver- straten); Voorhavenkade langs kaarsenfa briek 1/2 M- verbroeden en keien vernieu wen; Maasstraat bestraten. Begrooting schutterij. De begrooting der schutterij bedraagt in ontvang en uitgaaf voor 1907 f3245.14 te gen f4239.10. De toelage uit de gemeente kas verminderde van f3300 tot f2450. meen Politieblad gesignaleerd stond wegens een boete van f 0.50 subsidiair 1 dag hech tenis. De man betaalde do boete. Door de aannemers van den bouw der openbare school aan de Mauritsstraat, de heeren Gelens en v. d. Wal ie 's-Graven- hage, is de levering van alle ijzerwerk on derhands gegund aan He firma Th. L. van der Kort en Co., Westvest 86, alhior. In een in dit nurnjnor voorkomende ad- veitentie staan vermeld de datum voor aangifte van nieuwe leerlingen voor de Huishoud- en Industrieschool voor Schie dam en omstreken, henevens de kosten verbonden aan het bijwonen van elk der daar gegeven cursussen. Muziekkorps der d.d. Schutterij te Schiedam. Kapelmeester C. K. L. Burgdorffer. UITVOERING op Zondag den 9 September '1906, des namiddags ten 1 ure, in de Plantage alhier, bij gunstig weder. PBOGBAMMA' 1. The Handicap Mansch, G. Rossie. 2. Banditenstreiche, Ouverture, T, v. Suppé. 3. Sirenenzaube'T Walzer, Waldfeufcl. 4. Fan- taisie La Dame Blanche, Boieldicu. 5. Le Moulin dans la valide, De Cannont. 6. Unt-er demi Sïegerbanner Mansch, T. v. Blon. MATINÉE te geven door het Muziekkorps van het 2de Regiment Veld-Artillerïe, Kapelmeester de heer S. Disma, op Zondag 9 September, aanvang I uur. POGRA.MMA, Eerst© Afdeeliug. 1. „For the nations Honor", Marsch, ,C. Friedeman. 2. Ouverture lei elite Cavallcric, F, v. Suppé, 3. Fianqniiltes Valse, G. Wesly, 4. Fantaisie sur l'Opóra „Marilana", Jos. Kessels. 5. Die Post kommt (Charakter- stiick), R. Eilenberg. Tweede Afdeeliug. 6. ,,A Signal Prom! Mars", Marsch, E. F. Paul. 7. Espana Walzer, E. Waldlewfel, 8. Fantaisiie de l'Opéra, „Mme Favarl", J. Of fenbach. 9. In dor Waldschmjede (Charak- terstuck), R. Eilenberg. 10. Happy days in Dixie, Th. Bidgood. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Een meisjeshoed, een portemonnaie met eenig geld enz.een blauw koralen halsket ting, een sleuteltje. Terug te bekomen aan de volgende adres sen Een halskettinkje met gouden slotje bij Blok Brecdstraat 31een zilveren broche bij v. cl. Meer, Boterstrant 89een hondenhals band bij Vermeulen, Buitenhavenweg 176/12; een wit kinderschoentje cn onder stuk gouden oorbel bij v. d. Meer, Slop van Makkers 3 een kinderzak met zakdoek en fleschje bij v. Eijk, Groenelaan 67; een duimstok bij Bonman, ICroupelstraat 36 boveneen gouden heerenring bij Gerrits, Rott. dijk 16; een sleutel bij Bonman, Brug wachter Varkcnsbrugeen trap bij Wed. v. Gogli, Hoofdstraat 247een zwart hondje bij Ileijügers, Nieuwe Haven 159 een kinder zak waarin portemonnaie met eenig geld bij Dulfer, Tuinstraat 11; een blauwe postduif bij Gödde, Kortlandstraat 4 een damespara- pluie en 2 kleedjes bij Schellevis Broers- veld 7. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van Ó1/2 tot 111/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bank w. (halfw.) Halfwas bakker. Halw. timmerlieden. Koperslager. Aahgeb. arbeidskrachten. Kunstsmeden. Meubelmak. (halfw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Dienstbode. Men verzoekt ons mede te deelen dat Zondagmorgen 10 uur en Zondagavond 7t uur in Jeruel, Lange Haven 16, als spre ker zal optreden de heer Straub van Kloetin gen, ouderling der Vrije Evangelische ge meente te Goes, bijgenaamd het Zeeuwsche boertje. Hedenmorgen to half twaalf is van de scheepstimmerwerf „de Hoop" met goed ge volg een Rijnschip afgeloopen. G. R. Ouwekerk, wonende te Rotterdam, Nieuwe Goudschedwarsstraat, werkzaam als indrager op dc glasfabriek ,,de Sehie" be kwam bij het overgeven van den aanvanger aan den blazer een brandwond aan de rech terhand. Gisteravond omstreeks C uur wierp een kwajongen op de Broersvest met een steen die tegen een ruit kwam van een rijtuig van de paardentram, waardoor die ruit bescha digd werd. Hedenmorgen is door de politie alhier aan gehouden een schippersknecht die in liet Al- Bankwerker. Boekbinder, Drukkers. Gistwerker. Koperslager, Letterzetter. Mach.-stoker. Molenaar. Ondermouler. Pakhuisknechts. Smidsjongen. Timmerman. Tuinmansknecht. Zinkwerker (halfwas). Personen voor lichte werkzaamheden. Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. ter zee aan het Kon, Ned. Meteorologisch Instituut tc de Bildt, lid der Kon. Academie van Wetenschappen. Duitschlnnd is vertegenwoordigd door Drygalski, commandant van do expeditie 19011905, Frankrijk door Jean Chnicot, Zweden door Otto Nordenskjöld. Gistermiddag werd beraadslaagd over een stelselmatig plan van exploirntio en andere maatregelen om de wetenschappelijke tochten in do Poolstreken te regelen en dergelijke vragen in verband mot de samenwerking in zake de Pooltochten. Gisteravond waren de congresleden de gas ten van den minister Fanereau. De moord in de Zandstraat Voor de rechtbank te Rotterdam word hodennaniiddag weder een moordgeschie denis behandeld, welke kicli in den nacht van 2526 Juni heofl afgespeeld in het heruchte Zandstraatkwartier. In dezo lugubre buurt schijnt de politie geheel machteloos 1e zijn tegenover de vele beruchte sujetten die hier ronddolen. Het aantal moorden en. zware mishande lingen onri van aanrandingen en beroovin- gen niet te spreken, neemt hier gestadig toe. Thans was het de marinematroos J. J, Couwenberg van Hr. Ms. monitor „Reinier Claessen", die daar het teven verloor. Hiervoor stond terecht F. v. d. Blink, 29 jaar, stoker, die beschuldigd wordt in den nacht van 25 op 26 Juni mot het doel om, I. J. Couwenberg van het leven te berooven, alliums zwaar lo verwonden, hem' opzettelijk een messteek in don buik te hebben toegebracht, tengevolge waar van een verwonding is ontstaan van den darmwand, den urineleidcr en (ten lin kernier, en de 'darminhoud in de buik holte is uitgestort, waardoor is ontstaan eon inwendige verbloeding en door infec tie een etterige buikvliesonlsteking, welke beide op 28 Juni don dood van Couwen berg veroorzaakten. Gedagvaard waren 11 getuigen, Waaron der drie doktoren. Verdediger i,s Mr. B. van Limburg. De eisch was 6 jaar. De beklaagde zeide van niets te weten dat hij dronken was. Gisteren is door de ItolterdamSche recht bank uitgesproken het faillissement van II. Post, kuiper,, Kwakelsteeg 17, te Vlaardin- gen. Curator: P. C. ,W. baron van der Feltz, candidaat-notarisi, aldaar. (Verbeterde opgave.) *De opbrengst der Unie-collecte, 'alhier gehouden, bedraagt 298.57 tegen f 303 het vorige jaar. *De arbeiders-muziekverceniging „Voor waarts" zal onder leiding van haar directeur, den heer C. de Weerdt, aan de op den 16 September a.s. te bonden nationale kiesrecht- betooging deelnemen. H'et Poolcongres. Te Brussel is gistermorgen het eerste in ternalionnle congres voor het onderzoek der Poolstreken geopend in de zaal van het Academie-gebouw. Voorzitter is de staats; raad Beernaert, dc Belgische minister van buitenl. zaken, Favereau opende het congres uit naam zijner regeering. Vele afgevaardigden uit alle landen zijn tegenwoordig. De Nedcrlandsche afgevanrdig den zijn de hoeren Speelman, otul-luitenant oud-luitenant ter zee, die deel uitmaakte van den staf van de Pool-expeditie met dc „Wil lem Barentz" on dr. J. P. van der Stok directeur der afdeeling voor de waarnemingen Ned, Herv. Kerk. Aangenomen: bet beroep tc Hall door den heer C. M. Briët, eand. te Leiden. Beroepen: te Krommeniedijk (N.-1I.) ds. M. Rosbergen te Beets (N.-H.), die dadelijk voor dat beroep beeft bedankt. Geref. Kerken. Vanwege de Gereformeerde kerken in Zuid-Holland zal op 20 dezer een Provin ciale Diaconale Conferentie 'gehouden wor den te Leiden. Door dr. J. van Lonkhuyzen, predikant te Aarlanderveen, zal een referaat gehouden worden over: De geschiedenis van het Dia conaat. Er zullen een aantal vraagpunten behan deld worden, waaronder van de diaconie van OudshoornIs het mogelijk een fonds op te richten om diaconieën van kleine kerken te steunen in de verpleging van patiënten in stichtingen van barmhartigheid? Wat kunnen de diaconieën van kleine ker- -lcen doen voor kinderen, wier ouders ontzet zijn uit de ouderlijke macht? Van LeidenMag de diaconie, daar, waar behoefte ontstaat door werkstaking, steun verleenen? Van Snssenheim: Blijven onze armen, voor wie men in een naburige gemeente onder dak moet zoeken en gevonden heeft, voor rekening der diaconie, die hen besteed heeft, of moet de diaconie waar zjjj zijn aangeko men, hen overnemen. Aangenomen: het beroep te Gronin gen (A) door ds. van Goor te Halfweg. Hooger Onderwijs. In een openbare vergadering op Maandag 17 September e, k. te 3 uur in de Aula zal de waarnemende rcctor-magnificus dor universiteit van Amsterdam, dr. J. J. de Bussij, verslag geven van de lotgevallen dei- universiteit in het afgeloopen jaar. en aan den heer F. J. J. Buitendijk, student in de geneeskunde, de gouden medaille uitreikon voor zijn antwoord op een prijsvraag, en daarna de rectorale waardigheid opdragen aan prof. dr. J. Rotgans. Na den brand. Men schrijft uit Groningen: Door cura toren wordt alles in hot werk gesteld om de studenten der universiteit te behouden. Gistermorgen had in hot militair hospi taal een conferentie plaats. 'Daaraan werd deelgenomen door dr. Böcseken, directeur van het chemisch laboratorium, de adsis- tenten dr. Vermeulen en dr. Sirks, den Rijksbouwkundige, alsmede den secretaris van het college van curatoren, mr. Ten Bruggen Cate. Maatregelen werden bespro ken en genomen omtrent de inrichting van hel chemisch laboratorium. Verwacht wordt, dat het chemisch laboratorium niet 3a4 weken geheel ingericht zal zijn in het hos pitaal. Besluiten, welke door' curatoren ge nomen werden, hebben nog de goedkeu ring van den Minister noodig. Maar men werkt per telegraaf. Gistermiddag hebben do heeren mr. II. Binnerls, vice-president van het Gerechtshof te Leeuwarden, en jhr. mr. A. F. do Savornin Lobman, lid der Tweede Kamer, curatoren dezer uni versiteit, onder geleide van den lieer mr. B. ten Bruggen Cate, secretaris van cuny

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2