BEURS TIN AMSTERDAM; V Koloniën. laatste Nieuws. Handel en Bed vijl, Scheepvaart. Burgerlijke Stand. Spoorwegloeningen. S hebben volledig hun medeplichtigheid bekend aan het vervaardigen of het uitgeven van valsche kwartjes, wetende dat zij vnlsch wa ren. Het overtuigend bewijs tegen allen was zoo sterk, dat zij moeielijk meer ontkennen konden. Stakingen. Omtrent de werkstaking va» de koffie- zoeksters bij de firma Frenie Co., te Rot terdam, vernemen wij dat hedenmorgen een deputatie van 7 vrouwen een onderhoud heeft gehad met den patroon, don heer Sauer- bier, dje heeft voorgesteld 's zomers een loonsverhoogiug van 90 cent te geven en 's winters van 80 cent niet een werktijd Voor den zomer van 7 tot 5 uur en 's win ters van 7 tot 4 uur met een schafttijd van li imr en L cent per dag voor koffie en thcepeld voor do hoofd vrouw. In een hedenmiddag gehouden huishoude lijke vergadering der stakende arbeidstere zijn deze voorstellen aangenomen en is besloten morgen het werk te hervatten. In de gisteravond te Enschedé gehouden vergadering van het fabrikanten-comité cn den verzoeningsraad werd 'door den laatstcn gevraagd of verdere concessies mogelijk wa len. In weigerenden zin werd hierop geant woord. Het fabrikanten-comité acht de ge geven concessies voldoende cn billijk ten op zichte van regelingen in andere fabrieken. 40 uren dag. Het hoofdbestuur van den Textielbond De Eendracht heeft besloten een actie op touw te zetten ter verkrijging van een ar beidsdag van 10 uren bij de textielnijver heid. Een boetenstelsel ingevoerd. Da dienst, van het vervoer 'den II. IJ. S. M. heect, naar „Hel, Volk" verneemt, aan het personeel van het goederenstation in de Rietlanden per aanschrijving mode- gedeeld, dat voortaan alle goederen-treinen op tijd moeten vertrekken en wanneer een trein to laat vertrekt, gesitraft zullen wor den: do onderchefs met f10, de assisten ten met f5 en voorman-rangeerdere met f2.ö0 boete. Teruggave van pensioengeld. Door eenige, na de staking van 1903 ont slagen spoorwegmannen te Rotterdam, is een vereeniging opgericht, Ons Belang genaamd, met het doel, de door do leden gestorte gel den in het Pensioenfonds terug te krijgen. Zij zal zich daartoe wenden tot de regee- ring, de leden van do Tweede Kam'er en andere invloedrijke personen. Een nieuw museum te Amsterdam. Naar wij1 met stelligheid vernemen, zijn, in overleg met andere instellingen, ernstige voorbereidingen getroffen omi lof de óp- richting Hier ter stede te komen vaneen Museum voor den Kleinhandel èn deKlein- industrie. Binnen korten tijd zullen uitgewerkte voor stellen tot de stichting ervan gereed zijn, Het initiatief hiertoe is uitgegaan van den heer W. Nieuwenhirizen, secretaris van den Ned. Bond van Vereenigingen vainden Handeldrijvende!! en Industrieelen Midden stand, die als eerste voorbereiding onlangs een reis heeft gemaakt naar Baden en Zwitserland, om daar do inrichting dej'Ge werbe-Musea. ,le besludeeren. Ook dit id voor de. hoofdstad weer een zeer belangrijke en verblijdende tijding. Wij spreken ons vertrouwen uit, dat dit on dernemen van particuliere zijde zoowel als van gemeentewege krachtdadig zal wor den ondersteund. („Tel.") sterdamsche firma een vertegenwoordiger naar een der ambtenaren der universiteit, met het verzoek om met de levering der toga's van de heeren professoren te mogen worden belast, in de veronderstelling natuur lijk dat deze kleedingstnkken ook waren ver brand, 't Zou ook eene leverantie van onge veer f 4000 zijn, 'n Buitenkansje dus. Zijne reis was echter te vergeefs, want zooals men weet zijn de kleedingstukken ge lukkig gespaard gebleven. Ook hoorden wij, dat reeds een proef stee- nen voor den herbouw was ingekomen 1 (N. v. h. N.) Brand. Aan de suikerfabriek llollandia, aan den Arkelschendijk, te Gorinchem, is een voor raad van 80.000 1IL. steenkolen, ter hoogte van 8 meter, iinvending aan het ontbranden. Men is dag en nacht bezig dezo massa om te zetten. Zoodra men vuur ontdekt, wordt dit met een gereedstaande brandspuit ge doofd. In deze bergachiigen hoop kolen waren geen kokers geplaatst. Overleden. De lS-jarigo kweekeling J. A. B., ge woond hebbende te Oud-Boijerland, die Za terdagmorgen liet ongeluk Imd aan de tram halte Crooswijk door een tram te worden aan gereden cn daardoor zwaar lichamelijk letsel kreeg, is Zondagnacht te 1 uur in het zie kenhuis te Rotterdam aan de hekomen kwetsuren overleden. welijk verminkt, een been werd afgerukt, een arni gebroken. Toen men den ongelukkige opnam, blies bii den laatstcn adem uit. De machinist word een eind ver weggeslingerd, hij viel op liet gelaat en werd eenige tan den uitgeslagen. Overigens bekwam bij won derwel geen letsel: bet is het 13e déraille ment dat de man overkomt Een conducteur, Pasquier, geraakte onder den kolenwagen en werd verpletterd, zijn lijk was een onherkenbare .vlee.-ehklomp. Twee nnrinre conducteurs konden bijtijds uit hun hokje springen en zijn ongedeerd. De tweede goederentrein werd iu den flank aangereden, de locomotief van dezen trein bleef onbeschadigd. Overigens is de materieelo schade aanzienlijk. Behalve do schade aan de locomotieven zijn oen 12-tal wagons uit de rails geworpen en grooten- deels verbrijzeld. Hel ongeluk moet volgens den machinist Dupuis van den aangereden trein, daaiaan te wijten zijn dat de Westinghousrém wei genie. Een dame. die met pch trein uit Charleioi te Namen aankwam, sprong, denkende op het perron to zijn, op een hoop steonen en bezeerde zich ernstig aan de boenen. Een en ander veroorzaakte tc Namen grooto sen satie. Tiet zou der Indische regeering stellig niet aangenaam zijn, indien liet unicum geschied de, dat een Inlandsch vorst in Holland zijn vermeend recht ging zoeken, en wij hebben reden om aan te nemen, dat het bestuur het geval niet weinig lastig vindt. Aan welke zijde liet gelijk is in deze aangelegenheid, vermogen w ij niet uit te maken. Wij denken echter dat hieromtrent spoedig wol meer zal worden vernomen. Dat intusseben deze sultan van Siak iemand is die weet wat hij wil, heeft hij eeds vroeger bewezen. En niet onwaarschijn lijk is het, dat de geruchten omtrent do in- palming van liet Rijk Djohore op liet Ma- ioiseho Siereiland door bet Engelsch gouver nement, heul in zekere opzichten bijzonder .waakzaam" hebben gemaakt, want deze vorst schijnt te belmoren tot dezulken, die zich althans van wat in htm naaste omge ving omgaat deugdelijk op de hoogte doen stellen. Rookende boerinnen. Voor eenige weken verscheen in „De Nederlander" een artikel tegen het rooken, dat te Dinksperloo (Geld.) ook door sommige dames mag worden gelezen. Men trof de vorige week in den trein naar Varsseveld eenige boerenmeiden, dio zeer op haar gemak baar sigaar zaten te rooken van een soort, welke voor 10 voor een dubbeltje nog te duur betaald zijn. Deze dairies schijnen dus meer dan menig broeder van. het sterke ge slacht te kunnen verdragen. Een stad verwoest. De stad Ivwarelli in het district Telau (Kaukasus) is gisteren bijna geheel verwoest, door een vloed van slik, zand en steenen, die van een naburige» berg de stad binnen stroomde. Tot nog toe zijn 50 lijken uit liet slik te voorschijn gehaald. Do moddervloed had een dikte van 6 voet. Men gelooft dat er nog 200 slachtoffers zijn en dat al het vee is omgekomen. De graan- en wijnoogsten zijn vernield. Rampen van deze soort zijn niet zeldzaam in den Kaukasus. Schieten met scherpe patronen. Naar de Asser Ct." verneemt moeten in den nacht van Donderdag op Vrijdag, toen het 1ste reg. inf. in de nabijheid van Assen een oefening hield, schoten met scherpe patronen zijn gelost. Een hieromtrent bij de manschappen ingesteld onderzoek heeft niet tot een resultaat geleid. Na de aardbeving. Te Valparaiso keeren do normale toestan den terug. De gasleiding is hersteld en de treinen hebben den dienst hervat. Donder dag zal het gebeele Ireinenverkeor hersteld j zijn. Men hoeft eergisteren nog enkele zwak ke aardschokken waargenomen. Zaak Kriller. De landweerman 0. Kriller is gisiervoor- middag onder militair geleide van Haar lem overgebracht naar Utrecht, ten einde voor het Iloog Militair Gerechtshof in appèl te worden gehoord. Drijvende stoomspuit. Voor don dienst in de vis=elierslinven te Schevoningen is door de TIaagsche corps brandweer aan de Kon. Brandspuitfabriok van A. Bikkers Zn., tc Rotterdam, opge dragen de levering van een drijvende' stoom- brandspuit te plaatsen, in de stoomboot .Kijkduin" van L. Smit Co. De stoom spuit heeft oen capaciteit van 2000 Liter por minuut. Aangereden. Gisteravond is een vrouw op de Nassau- kade te Amsterdam door een automobiel zoo danig aangereden, dat zij, ernstig gekwetst, m het Wilhelnrinagasthuis moest worden op genomen. Gisternamiddag is een 37-jarige vrouw lfi de Reguliersbreestraat te Amsterdam door een wielrijder overreden, kwam' daar door te vallen, werd licht aan het hoofd verwond' en in liet gasthuis verbonden. Een slecht begin. Te Hpendam (N.-TI.) is tegen een bruid en bruidegom proces-verbaal opeemaakt we gens openbare dronkenschap. Valsche diamanten. ken schjjvenschuurder te Amsterdam, ver- i ui van va!sche diamanten voor echte e hebben verkocht, is aangehouden. Een hond in de schaapskooi. In den nacht van Vrijdag .op Zaterdag 1.1. is hij een landbouwer te Ilonesch, bij Haaksbergen, een hond ingebroken in een. planken schaapshut, waar een veertig schapen waren opgcstald. Niet minder dan 18 scha pen werden des ochtends dood gevonden, ter wijl nog eenige dieren met gebroken boen en beetwonden moesten worden afgemaakt. De schade voor den landbouwer bedraagt meer dan f 300. Er ingeloopen. In een zeker plaatsje van ons land is men bezig met hef maken van verschil lende grondwerken en hel leggen van rails voor een stoomtram. De werklieden zijn ten dcele gehuisvest in een houten keet, waarin geslapen en gegoten wordt, terwijl het voedsel wordt bereid door vrouwen, die eveneens in die keet verblijf houden. Dezer dagen kwamt den brigadier der rijksvehlwachl ter oore, dal daar ook sterke drank gebracht werd. Hij ging o,p onder zoek uit, stapte de koet binnen en vroeg aan de vrouw een borrel, dio hemt Ier- stond gegeven werd. Hij1 vroeg tevens, wat zij met den drank uitvoerde, en do vrouw vertelde openhartig, dat de 'werklieden vóór het eten een borreltje ni'et "een sigaar van haar kregen. De brigadier begon toen over koetjes en kalfjes te praten en vroeg nogmaals een glaasje, wat, hem wederom verstrekt werd, en wierp loon een rijksdaalder op tafel, dien do vrouw in haar za'k stak mof een beleefd: „dank je wel." Do brigadier wensclilo echter f2.40 terug; hij wilde de twee borreltjes, betalen. De vrouw zeido echter heel' droogjes, dat zij geen sterken drank verkocht, maar wol fooien aannam, en de brigadier 'kon vertrekken. Des middags grooto hilariteit onder de werklieden, zij kregen ook een borreltje meer. Ongeluk. Gistermorgen te ongeveer 93/4 uur viel de glazenwasscher L wonende in de Akerk- straat te Groningen terwijl hij zijn beroep uitoefende aan het huis van den heer Polak aan het Viaduct, van de ladder, waarbij hij zich ernstig aan het hootd bezeerde. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Dtnmbl. Uit Djambi' wordt bericht dat e'en ma rechaussee-patrouille op 2 Augustus de bende van hadji Oemar in Boven Soeme- rocp heeft overvallen. Buitgemaakt: drie geweren en munitie. Sedert zijn vier van Oemar's volgelingen onderworpen, waar- ouder Sepati Ajjoeng en Sapie van Se moeroet. („Sumatra Post"). Be zieke Saltan. Professor Bergmann is uit Berlijn met zijn assistent te Komtantinope] aangekomen ter consultatie over den gezondheidstoestand van den sultan. Beurs van Schiedam. DINSDAG II SEPTEMBER. Officieels notecring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 11 per Hectoliter eoot,, iroo ter fnet an zonder belasting. ROGGEgeen opgave. GERSTgeen opgave. MATS: geen opgave. Namens de Comm. voor de notcering, D. F. W. Prins. DINSDAG '11 SEPTEMBER. Staatsleeningen. pet. Nederland. Ned. W. Soh. Curt. 2% dito Obligatien8 dito Cert. 8 Hongarije Bel, v. 8tr. Kr. 100/ 1000 188S/19Ü2. 4 Italië. Ingairëving 18C2/S1b Oostenrijk. Obl. in Z. Jsn./JuU 4 dito in öond 1878/95 4 Portugal. Obligation lo serie 8 dito Se serie - 8 Tabikgmon. dito Leaning ObL 4% Rusland. Ivrsng Bombr, O. S. 125 O,. 4'/i Idem G. R. 885 04'/» Oblig. Binnenland,chs lean. '94 4 dito '80 geo. G„ R. 625 4 dito Hopa Co. 'SS/90 G. R. 625 4 dito '94/6e Am. G, R. 625 4 Obligat. Leen. '37/83 20) 4 Gr. R. Sp.w. 100 *38 0.4 dito '80' 2. S. 625 - - .3 Zuid-W. Spoorsr. Z.B. 185. .4 dito Z. B. 625 4 Oblig. Transo. L. '89 G.R. 125 3 dito in Goud '84 5 SPANJE. Oblig. Buiten'. (Perp.) 4 Turkije. Leen. 94 m. gar. 0. 4 Egypte. Obligatie Leening '76 4 China. Gondleening 1S95 6 Zilverleening 1894 7 Japan. Obl. leening '99 4 B. sok, K.' y. 500/1000 5 Mexico. Zilverl. Binnenl. schuld afl. Oblig. 100/1000) 5 Brazilië, Fund. L. '98 20/100 5 Columbia. Geo. Bt. S. 100/500 l'/j Dominico. 4 pCt. 23/, O. m. t. Venezuela. Obl. 1881 100 4 10 Sept. 11 Sept. at. k, ti. k. 77 77% S35/i6 93V„ 92 91% 99"/.» 95% 97% 9974 98% 70%s 67»/,. 98% 9S%. 78%. 78"/« 68»/,. 67'/, 67%. 86%. 72 G 3 'Via 59'/, 66 68% 56% 77 88 95 1037, 105%, 97'/, 94Ys 9 4"/u 79 633/,. 67 67% 6G'/4 72'/, 64'/,, 77 95% 487, 115'/, 42'/, 44'/,. Stedelijke Loeningen. Amsterdam 1 39!; Rotterdam 1894/97 Schiedam 1835 88% 89'/. 49'/, 105'/, 43 44'/, 88'/, S9'/i Fin. Ondern. Noteering der Vereeniging Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 11.50 per HL. .JENEVER. ...-15.50 AMST. PROEF -17.— De Commissie voor de noteering. MOUTWIJN Stemming vast. SPOELING: fl.10. SPIRITUS: f 16 a fl6% RDWE SPIRITUS: f7%. Er vroeg bij. „Dat de firma's er tegenwoordig vlug bij 'fU ,om 'ne^ de eene of andere leverantie te worden belast, blijkt ook weer uit het vol gende. Des Vrijdags, den dag dus na den aeademiebrand, te Groningen, zond eene Am- De mannen der Poolexpeditie. „Morgenbladet" te Christiania meldt uit Troms dat de stoomboot „Frietjof" met den heer Wellmann aan boord daar Zaterdagvoor middag aangekomen is. Drie man der expe ditie overwinteren in dc haven va» Virgo. Wellmann vertrekt naar Parijs om zijn ballon en zijn motor te verbeteren. De ballon is niet beproefd, daar de machines herhaaldelijk defect waren. Ook werkte de draadloozo tele grafische verbinding mot llammerfest niet. Het ballonhuis is thans gereed. Treinbotsing. Gistermiddag is een goederentrein uit Zu renborg (Antwerpen) in botsing gekomen niet een anderen goederentrein nabij Namen. De schok was vreeselijk. Een der loconio lieven werd uit de rails geworpen, zij had c-cn gewicht van GO.000 kilo. De stoker Bastin werd gedood, zijn lichaam werd gru- De sultan van Siak on ons gouvernement De „Sumatra Post" schrijft: Naar aanleiding eencr telegrafische ge- daclitenwisseling tusschen ons gewestelijk be stuur en den gouverneur-generaal, is resi dent Ballot de vorige week in allerijl per gouvernementsstoomer naar Siak vertrokken Op last dor regeering vergezelde den resi dent de le-luitenant der infanterie J. II. van Boldrik, die tot voor korten tijd belast was met het militair en civiel gezag op Siak on na de opheffing van den militairen post al daar, naar Java word overgeplaatst. Genoom de officier stond dan ook op liet munt om zijn bestemming te volgen, zelfs waren zijn goederen reeds ingescheept, toen bij plot scling den last ontving de spoedreis naar Siak mee te maken. In een bericht in de „Deli Ct." is deze overhaaste tocht naar Siak in verband bracht met een gerucht omtrent tegen den vroegeren militair en civiel gezaghebber in gebrachte klachten. liet is ons echter uit goede bron bekend dat een gansch andore oorzaak aan de excursie ten grondslag ligt. Het doel der reis is namelijk van politiekon aard. Meldden wij voor enkele dagen dat do sultan vap Siak, Jang di Pertoean besar Sjarif, voornemens was een snoepreisje naar Europa te maken, het is ons nu bekend dat andere motieven dan zucht tot verstrooiing dezen Radja bewogen. Z. II. koesterde toch het plan om zich in Nederland over het Ne- derlandseli Indische gouvernement te gaan beklagenDit was het ccnig doel van zijn Europa-reis, en bet lag ook in ziji\ bedoeling niet langer in Nederland tc blijven dan voor dc behartiging zijner belangen noodig zou blijken. Het schijnt dat de sultan bijzonder ver bitterd is jegens ons gouvernement en dat de reden daarvan moet gezocht worden in een geschil over wijzigingen in hot politiek con tract. De regeering wil het oude contract met den sultan vernieuwen om hot, door hot aanbrengen van enkele veranderingen, meer in overeenstemming te brengen met de beginselen der nieuwere Indische staatkunde. De sultan is hiertoe niet genegen, aangezien hom dan naar zijn meening het iaatste schijntje van macht wordt ontnomen. Hij protesteert dan ook tegen een twee- of drie tal bepalingen in dat nieuwe, hem voorge legde contract. Schriftelijk heeft hij zijn be zwaren kenbaar gemaakt, doch de regeering schijnt hem mondeling te willen overhalen. Om deze reden heeft hij tijdens het laatst-- bezoek van den resident aan Siak een ont moeting met dezen ambtenaar ontwekenZ. H. meldde zich ziek. Toen nu echter de sultan zijn koffers liet pakken om naar het Nederlandsehe Minis terie van Koloniën te stevenen, ging er een spocdtelegram naar den resident. Den sultan is verboden liet land tc verlaten, maar naar wij vernamen zou hij voornemens zijn zich weinig van dit verbod aan te trekken. Of Z. H. al of niet vertrokken is, kwam ons •nog niet ter oore. AMSTERDAM, 11 September. Koffie goed, ord. Java SSi/u, Santos 251 Suiker vast. Tarwe niet genoteerd. Rogge niet genoteerd. ROTTERDAM, II September. Ter VDomarkt waren aangevoerd: 25 paarden, veulen, ezel, 1587 magere runderen, 700 vette runderen, 565 vette en graskalveren, 111 nuchtere dito, 1 schapen of lammeren, 4 varkens, 299 biggen bokken of geiten. Rundoren le kwal. SO ct., 2e kwal. 68 ct., 3e kwal. 56 ct.ossen le kwal. 78 ct,, 2o kwal. 68 ct., 3e kwal. 54 ct.; stieren le kwal. 70 ct., 2e kwal. 62 et., 3e kwal. fvï ct.kalveren le kwal. 104 ct., 2c kwal 90 ct., 3o kwal. 76 ct, per i/g kilo. Handel matig-, liooge prijzen. Melkkoeien f 125280, kalfkoeien f 185310, Stieren f 100—220, Pinken f65—135, graskal veren f 35—90, vaarzen f 95—130, paarden f60—135, biggcu f8 a f 14 en f— a f— nuchtero kalveren f9 a 13, voor de fok fa Boter. Aangevoerd 61/8 en 39/16 vaten, benevens 298 stukken van KG. Men besteedde voor lo kwal. f58, 2e kwal. f54 en 3o kwal f50. Voor stukken van 1/2 KG. werd f0.80 a fu.75 betaald. HAMBURG, 11 Sept Koffio. Sept. 37 i/s, Dcc.373/4, Mrt. 3S%, Mei 881/3. HAMBURG, 11 Sept. Suiker. Biet- vast; Sept. 19.55, Oct./Dee. 19 10, Jan./Mrt. 19.20, Mei 19.55. 20G 197 997, 99% 93 liO'a 138 997, 99% 97"% 98% 190 191% 870 880 59! 600 479% 485 161% 163 155% 157% 156 157% 128% 128% 768 776 1357, 136 39 40 81% 81% 219 94% 41% 41% 57a 574 8%, 8% 35% 47% 47"/,, 103% 103% 153/, 15% 48'%, 48% PARIJS, 11 September. Spiritus. Sept. ir.Oct. fr.,Nov./Dec, fr. 4 eorBte maanden fr. UREA, 1 September. Vertrokken hetDeonsche schocnerschip Urania, kapt. T. Nielsen, mot een lading teer naar Schiedam. de A. v. S. 9 we- SCHIEDAM. Geboren: S Sept. Jan, z. v. J. Vijfwinkel en E Jong, Lange Achterweg. Ncellje, d. v van Loenen c» C. Gij,sen, Wcslmoleiistraat. 9 Sept. Necltic, d. v. F. Bouman cn J. M. Oranje, Baan. Neollje, d. v. G. Ste- houwcr en D. Klootwijk Nieuwsticht, mid den. 10 Sept. Adriauus Ilendrieus, z. Veldhoven, en C. van Asten, I. an. Overleden: 9 Sept. Engelina Rodenberg, oud ke», Nieuwe Haven. VLAARDINGfEN. Geboren: S Sept. Ariana, d. v. J. van der Marei en M. van der Ende, Breede Havenstraat. Elizabeth, d. v. D. Langbroek en J. van Dalen, De Wetstraat. Christiaan Gerhard Maria, z. v. J. M. van Vliet en E. J. M. Reliers, le Van Leijden Gaelstraat. 9 Sept. Jacoba, d. v. J. Blenk en J. van Leeningen, Prins Hendrikstraat. Maartj'e, d. v. M. Roodenburg en D. Lou ter, De Wetstraat. 10 Sept. Adrianus, z. v. J. de Jong en S. Okker, 2e Liesveldsteeg. Johanna Maria, d. v. II, Kijne en M. Figée, Rijke straat. Overleden: S Sept. Johanna Louter, 75 jaren, we duwe va» J. Hartman, Oosthavenkade. 9 Sept. Nicolaas Groenevekl, 3-1 jaren, Rijkestraat. Maria Elizabeth Bcrgkolto, 12 maanden, 3e Spoorstraat. 10 Sept. Rijnse Rins de Boer, 22 jaren, Workum. (Overleden in het ziekenhuis al hier.) Industr. en Nkderl. en Kol. Amst.Bankt. Nederlandsehe Bank-Aandesïe 's-Gr&v. Hypoth.-bank Pamlbr. 4 Hod. Hypb. Veendam Pandbr, 4 dito Pandbrieven 8% N.-"W. Paoif. Hjrpoth.-baak Bew, v. deeig. Westl. Hypoth.-bank Pandbr. 4 Cultuur-Mij. Vorst!, a&udeelon Ned. Hand-.ii-Mij. a. op d. resc. 6 Amaterd. Deli-Mg. aandeelea. Deli-Maateohappij aandeelea Benembah tabak-mij. aandeelea Kon. Pakotvaart-ma&tsoh. aand. Ned. Anierik. Stoomvaart aand. 8toonmart-Mjj. Noderl. uBad. Dord, Petrol. Ind, Mg. aand. Java Petrol.-Mastsch. aandeelen Kon. M t. E. v. Petr.br. aand. Moeara Enim Pstr.-M. aand. Hoe» Ilor Potr. Mij. aandeelen Sum. Palomb. Patrol.M. aand. Nieuwe Afrik. H.-V. aandaelan Belöië. Banq. aux. Braes, a. V. St. v, N.-Aser. Am. Car. F. 0. v. A. Marwei L. Gr. Prior, aand. afpst. Cert. v. «and. dito Prior Cert. v. Incom. b. N. Orl. Rr. Cert. v. gest. aand, TJ. 8. Steel Cy-Cert. v. g. aand. Peru. Corp. first M, B. 6 dito Cort. van aandeelen dito Cert, van prof. aand. $8DKRLA'"~\B.IJ. 8p.Mij.aand. 101% Mij. t il, v. St. Sp. aand. 112 Ned. Ino. loorweg aandeelen VOC/2 Noord-Br. jortel '75/80 geet. «5<U Italië. Sow. '87/89 Oblig. 8 67% 677s Zuid-Ital. dito Obligat. 3 8838% Polen. Wrs.-Ween. (Z.R. 100) a. 123% 122 Portugal, Kon, Port. spw. Obl. 3 87% Rusland. Mosk.-Wind.-Ryb. 0. 4 69'/j Rjelan Uralsk G. R. 625 Obl. 4 66% Wiadikawk. Z.R. 625 Obligat. 4 75% '15% V. 8. r. N.-Ah, Atch. Top. 0. g. a. 107% 109% dito eort. van praf. aandeelen 101% dito Algem. Hypotheek Oblig. 4 '00% 100'% Denver en Rio Grando C. v. a. 14% 44% Erie Spoorwegmp. gew. aand, 48% Kansas City B. P.. Cert. aand. 28% 28% dito Cert, v, dito dito prefer, dito 587s 88®/a dito Cert, dito dito le Hypotheek Obligation 8 71% 71% St. Louis Sonthw. Obligat. 4 P47s Lonisr. en Nashv. Cert. v. aand. 152'/4 St. Louis S. Fr. C. v. gew. a. dito dito van 2b preier. aar.d. 48 dito dito Gee. Hypotheek Obi. Miss. Kansas Tex. Cert. 7. a. 30% 36% idem la hypotheek Obligat. 4 100 100 idem 2e i 86 N.T.Ont.enwest.Sp.Com.bew. 50% 51% Nortolk en West. Cert, v.goir. a. 94% 94"/i8 idem C. 4 pot. Adj. pr. ot. Oregon Calif, le Hypoth. Obl. i 101% 101% Reading Co. C. v. g. a. 138 South, Pao. Comp. gew. tand. 923/s 93 dito Goud Obligat, .4 91% Union Pao Railr.Cert aand. 192'7ic 192% idem preferente aandoolon 96% idem Goud Obligat. 4 t02'r'/:8 103% Wabash afg. Cert. v. pref. aand. 4 46 45% W. N. P. Pns. afg. Cert. v. a. 13% idem Gen. Mortg. bonds 4 94 Canada. Canadian Pao. C. v. a. 182s/s Tramwegmaatscliappijen. Batav. Electr. Tramw.mij. aand. 2.7 Rotterd. Tramwegmij. aandeelen 315 319% 8emsrang Cher. Stoomtram aand. 161 160% Prcmieleoningen. Nederland. Amsterdam 100 -3 Rotterdam3 Gemeente Crediat 3 N.-Holl, Vereenig. Witte Krab Paleis voor Volksvlijt 1867 idem idem 1383 f België. Antwerpen 1887 2% Brussel 1888 2% Hongarije. Staatsleening 1870 Theiss. RoguJ. Loten 4 Oostenrijk. Staateieeuing i860 5 idem 1864 Rusland. Staatsleening 1864. 6 dito 1868 6 Spanje. Madrid 1868 3 Turkije. Spoorwegleening 3 Prolongatie 109% 109% 107 105'i/ic 84% 170 1.61% 102'% 206% 154 160% 279% 342 255 597a 35%, 35%, 5 a 5% pu,. 85 102% 154% Prijzen van Coupons. Amsterdam, 11 Sept. Diversen in R.m. 58.70 Russen in G. R. 1.88'/, luem in Z. 11. 1.24 Amerik. Doll. Good 2.47'/, Metal'. Pap. in kr. 50,20 Zilver Jan. id. 50.20 Eng. met affid. 11.90 Fransohe 47.80 Belgische 47.70 Overzicht van do Beurs van den dag. De hours was heden voor Am er. Sporen nogal meevallend. Nat. Staatsf. wat flauw. Buitoni. Sfaatsf. met een raste stemming voor Russen.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3