Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. MNSENLAXÏ)," STADSNIEUWS. van buitengewone gemeentewerken - VLAARPÏNGEN. M'ho generaal mot con geheime zending to Washington aangekomen. Silo Cubanen /.ijn naar de Vereen. Staten «évhieht. Zij vtinnw» dat tic toestand \oor de rogocring slecht is; in de provincie 1 lacuna zijn liWÖ'gord «o- wnpende insurironten. Van hot Hof. H. M. de Koningin ctt i. K. II. Prins Hendrik zijn Noornemens in den loop dizer maand eetiigon tijd in Zwitserland te gaan doorbrengen om daarna weer op Het Loo terug te koeren. (»TeL") De vroegere gouvernante van II. M. tie Ko ningin, miss Saxton Winter, is, na een paar dagen op Het Loo vertoefd te hebben, weder \an daar vertrokken. Consulaten. Mr. d. F. Burger, consul der Nederlanden te .Vleiers, zal Donderdag ld de/.er voor be langhebbenden tc spreken zijn aan het depur- toinent van hnitenlatulsehe zaken te 's-Gra- \enhage van 11>12 uren des voormiddag# en van 21 uren des namiddags. Audiënties. IV gewone audiëntie van den Minister van Jlitinenhindsfhe Zaken zal op Zaterdag Geptonibor e. k. niet plaats hebben. Onze Ministers. De minister van waterstaat, de heer Ktatts, begaf zich hedenochtend naar Velsen. ten einde na te gaan den stand van zaken be trekkelijk de waterstaatswerken voor liet Noordzeekanaal Generaal Bergansius. De toestand van generaal Bergansius was gistermiddag uiterst zorgelijk. De oud-minister heeft een hevige aanval van beroerte gehad, door welken het lichaam aan één zijde verlamd is, Hoewel de patiënt een rustigen nacht doorbracht, was hedenochtend in den zeer ernstigen toestand van den oud-minister, generaal Bergansius geen verandering geko men Celehes (Toradjalanden). (Officieel.) ..Blijkens een uit Nederlandsch-Indiö ont vangen telegram zijn op Celebes, bij een po ging tot vermee.-lei'ing van een versterking nabij Hiiulingalos. in de Toradjalanden. op 0 dezer, gewond 2, militairen beneden den rang van officier, waaronder één Euro peaan.'' De correspondent te Batavia van de ..X. R. Ct." seinde; De bende van Poeang Tikoe vindt nog steeds belegerd in de rotsbenting Baroepoe. Te Rimiuumlo# ten Zuiden van Bonto- batoe in de Toradjalanden. is een nieuwe sterkte ontdekt, die tevergeefs dooi' een uit- trezonden patrouille werd bestookt. Opening der Staten-Generaal. De Stct. (no. 212) bevat bet. volgend pro gramma voor de opening van de Zitting der Staten-Generaal. te VGravenhago. op Dins dag den lSden dezer. Artikel 1. Des middag» ten twaalf ure zullen de leden der Slaten-Generaal zich begeven naar de Ridderzaal op het Binnen hof, en in vereenigde vergadering te za aien konten, onder leiding van den door Hare Majesteit de Koningin benoemden Voorzitter van de Eerste Katner. Art. 2. De Ministers, Hoofden van Mi- nisterieele Deparlementen en de Leden van den Raad van Stale zullen zich, des namiddags ten één ure, mede in die zaal vereenigem Art. 3. Hare Majesteit de Koningin, de zitting der Staten-Generaal zullende ope nen, zal ten één ure met den volgenden trein van het Paleis afrijden: a. Een Commando Cavalerie !o' igtening van den trein b. Een Rijknecht-majoor en i\\ rijknechts to paard c. De Ceremometnoorier. aezr'en in eert rijtuig, met twee paarden he-pannen, gaan de één lakei naast elk portier; d. Acht Kamerheeren, gezeten in tw'-e rijtuigen, ieder met Iweo paarden besfjui nen, gaande één lakei iia.t-1 eik porder; De Kamerheeren plaatsen ziel udg *nn hun rang uni benoeming e. De Groot-Officieren, gezeten in twee rijtuigen, ieder met, zes pantihm bespan nen, gaande twee lakeien nna-' c-1 k nortier; f. Een commando Cavalerie; g. De Grootmeesteres en de dienstdoende Dame du Palais, gezeten in een rijtuig met vier paarden bespannen, gaande twee la keien naast elk portier; h. De Opper-Ci reinoniemeoslor, gezelen in een rijtuig met vier paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; i. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden. Hertog van Mecklenburg, gezeten in een staatsiekoet-s met acht paar den bespannen, gaande een koetsier naast, elk paard, en vier lakeien naast elk por fier. De Opperstalmeester, ie paard, rijdende naast dei Staatsiekoets, een weinig achter liet portier ter rechterzijde en de Gouver neur der Koninklijke Re.-id en lie, tc paard, rijdende oen weinig achter het portier ter linkerzijde. Achter de Staatsiekoets de Officieren van hel .Militaire Huis van Hare Majesteit de Koningin, ie paard, rijdende twee aan twee, ouderdom van rang, de oudsten vóór. j. Een Commando- Cavalerie, lol sluiting van den trein. Art. -I. De trein zal rijden langs hel Koordeinde, door de Uougslraal. door de Gravenslrattl, over hel Buitenhof, naarhot Binnenhof. Art. f>. De trein gekomen zijnde aan het gebouw waarin do zitting zal geopend worden, zal Hare Majesteil de Koningin aan dett ingang ontvangen worden door een Commissie uit. de Vergadering der Staien-Generaal. die, voorafgegaan door den Ceremoniemeester, de Kamerheeren, de (troel-Officieren en dett Opper-Ceremonie- tnee-ler. Hare Majesteit zal geleiden naar do /.aal waarin ilo Vergadering gehouden wordt. De Grootmeesteres en de dienstdoende Dame du Palais plaatsen ziel; onmiddellijk ter zijde achter Hare Majesteit. De Groot-Officieren en tie Gouverneur dor Koninklijke Residentie plaatsen zich ach ter den Koninklijken zetel. De Kamerheeren plaatsen zich reehls.de Officieren van het Militaire Huis van Hare Majesteit de Koningin links van den Tronn, Art. 7. De zilting geopende hebbende, gaat Hare Majesteit, met denzelfden trein, waarmede Hoogsukv.elve gekomen is, en in de bij artikel 3 vermelde orde, naar hel Paleis terug; zullende de trein den navolgenden weg nomen; van hol Ritme® hof, over den Korten Vijverberg, over den Langen Vijverberg, over de Plaals, dour lud Koordeinde, naar hel Paleis. \rl, 8 Mitniufscholcn uil het gesehut, zullen het afrijden van Hare Majesleit van het paleis ett het oogenblik, waarop Uoogst- dezelve het Gebouw verlaat, aankondigen. De Yourziiler van de Vereenigde Ver gadering der Slalen-Generaal. die tot ope ning van de Zitting 1901!-—1907 up Dins dag 18 September lOOG zal gehouden wor den in de Ridderzaal op hei Binnenhof, heeft de eer kennis Ie geven in de Stet. no. 212: io. dal. behalve de leden der Slaten- Generaal en zij die in amblscostuum rechl van toegang hebben, niemand zal worden toegelaten, tenzij voorzien van een toe gangskaart. Ten einde tie strikte handhaving dezer bepaling Ie bevorderen, zal deze kaart bij den daarop aangeduideu ingang van het gebouw vertoond moeten worden ann de zien aldaar bevindende ambtenaren van politie, die zullen worden bijgestaan door boden tiet' Eerste on der Tweede- Kamer; 2o. dat zij, die op hunne toegangskaart tot. het gebouw zijn toegelaten, verzocht worden zich hij hunne komst, in de Rid derzaal zonder verwijl naar de voor hen bestemde plaatsen te begeven en hunne plaats niet te verlaten vóór dat. de Verga dering door den Voorzitter is gesloten; 3o. dat de toegang tot het gebouw ge opend is vanaf 11 uren des voormiddags; 4o. dat de toegang voor genoodigden na 12 uren zal geslolen worden; 5o. dat voor het publiek een bepaald aantal plaatsen beschikbaar is op de tri bune. De toegang tot deze tribune is door den Zuid-west toren (tegenover het go- bouw der Tweede Kamer); Go. dat, aangezien de overigens nog be schikbare ruimte het niet toelaat, aanzoe ken om toegangskaarten voor de boven genoemde Vereenigde Vergadering onmo gelijk kunnen worden ingewilligd; 7o. dat alle doorioopende en andere kaar ten, afgegeven tof toegang voor de ver gaderingen van de Eerste Kamer en de Tweede Kamer der Sfaten-Generaai, voor de voormelde Vereenigde Vergadering niet geldig zijn. Deze mededeelingen strekken lol ant woord op de verzoeken van particulieren om toegangskaarten, mondeling en schrif telijk bij hel bureau der Vergadering inge komen. Do Groote Grafelijke Zaal. T)e minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Woensdag 12 September a.s. de Groote Grafelijke Zaal op het Binnenhof niet voor het publiek zal warden openae-Acldl en dat op Dinsdag IS September tl.», na de plechtige opening der m-onigdo zilting dor Staten-Generaal, die zal plaats hebben in voormelde Groote Grafelijke Zaal, de gelegenheid /.al bestaart In' bezichtiging van deze zaal, des namid dags van laatstgenoemden dag vuil 2h tot JA uur. Ifet publiek zal tot die bezichtiging wor den toegelaten door den ingang in den noord westelijken toren van bedoelde zaal, terwijl deze door den zuidwostelijkon toren zal zijn te verlaten. De hevelen, in het belang der orde te ver strekken, zullen stipl zijn na te leven. („St.Ct.") Yrede-tenfoonstelilng. Naar vvij vernemen, is de heer A. ten Bosch, secretaris-generaal der Internationale Veree niging jVrede-teritoonstelling", heden naar Milaan vertrokken ter hij woning van het dode Internationale Vredescongres. Het ligt in zijne bedoeling de hulp van het congres in te roepen, om de inwijding van het Vredespaleis tot een luisterrijke inter nationale gebeurtenis te maken. Verplaatsing Kol. reserve. Zijn de geruchten waar, die in de kringen der naastbij betrokken militairen de rondte doen. dan zal Utrecht de garnizoensplaats worden van de Koloniale reserve (»De Geld.") Dir. bel., Invoerr. en accijnzen. Bij Kon. Bes!, zijn, met ingang van 4 Oc tober benoemd tot surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, H. Vink. A. F. Bange, A. Ebbinge, II.,1. Ooster veen, ,1. P. Bakker en L. van Weel. GemeentcbegrooUng 15)07. Hierbij geven wij de ontvangsten zooals die onder <ie hoofdstukken en artikelen zijn gebracht- De cijfers in de eerste kolom geven aan de werkelijke inkomsten in 1905, die in de tweede kolom de begrotingscijfers voor 1906 en inde laatste kolom de raming voor 1907. O VER SC II l F, tl Sept. Gisteren werd vloor den «-jarigen Johannes Bakker en zijn 76-jai'igc huisvrouw Alida Buitendijk de gouden bruiloft gevierd. Den man kan men nog dagelijks zijn gewone werkzaamheden zien verrichten als rietdekker en op boerde rijen als arbeider. Ook zijn vrouw verricht nog steeds alle huiselijke bezigheden. Ann belangstelling ontbrak het hun niet van de zijde tier bewoners uit tlie huurt; deze kwa men reeds vroeg het gouden paar felie.iteeren. Dom- de zorg hunner kinderen kwant des voonniddags ten 11 uur een rijtuig voor, waarmede de oudjes een rijtoer maakten door liet dorp, om nn terugkomst het feest te vie ren in den theetuin. ÜYKR8||n E. 11 Sept. Door den ge meente-veldwachter L. van Aaisburg is he denavond betrapt op hot zonder vergunning vissollen met een kruisnet in het water van den polder Zestienhoven, de 50-jnrige stoe- lenmatter 11. K., gedomicilieerd te Zwolle en liggende met een woonschuit in de Rot- (enlamschc Schip onder deze gemeente. O VERSLUIE, 12 Sopt. Hedenmorgen omstreeks 4 uur, toon de zoons van den vee houder P. Rodenburg ann de Schans alhier hel laad ingingen om te melken, zagen zij een man met het hoofd naar heneden staan in den moddersloot, gelegen langs den Rot- terdamsehen straatweg. Onmiddellijk werd hij op den kant üeluiald en bleek de onge lukkige reeds overleden te zijn. Het lijk werd door de politie mint' het lijkenhuis vervoerd. Op hein werd bevonden een rijboekje als koetsier ten name van Abraham Polderman, Poortstraat 29. te Rotterdam. Op 't lijk waren geen sporen van geweld zichtbaar, zoodat vermoed wordt dat hem een ongeluk is over komen. MAASSLUIS, 12 Sept. Bij de te 's-Clra- vonhage gehouden politie-examens is liet di ploma verworven door P. van Waard van hier. Ann den heer TI. Wilkeshttis is met in gang van 1 November a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de christelijke school (Broersvest) en benoemd met ingang van dien datum de lieer ,T.. P. Roosendeaal. De datum waarop de voordrachtenwed- strijd, uitgeschreven door de- vereeniging Vriendenkring", zal plaats hebben is ge steld op 7 October a.s. in de schouwburgzaal van de Officieren-Vereeniging. Hoofdstuk V. Zondag 16 September a.s. zal door het Rott. Tooneelgezelschap, dir. Corn, van der Keiden, de rij der te geven tooneelvoorstel- lingen in de schouwburgzaal der Officieren- Yereeniging geopend worden met de opvoe ring van nZwarte Griet". Zoo telkens zien wij de bewijzen dat de Middenstand ook hier ter stede or naar streeft otn, meegaande mot den tijd, aan de nieuwe eischen te voldoen die welstand en gemak stellen. Het gaat natuurlijk niet aan om steeds van al die veranderingen, verfraaiingen en verbeteringen in de verschillende zaken mel ding te makenslechts in bijzondere geval len kunnen wij aan de tot ons dienaangaan de gerichte verzoeken voldoen. Heden hebben wij een kijkje wezen nemen in het geheel gerestaureerde café van den heer Slavenburg op den hoek van de Koe markt. Reeds eenijren tijd geleden werd de aandacht der voorbijgangers getrokken toen o°n tcekening in de wit gemaakte ramen een beeld gat van het verleden en het heden op de eone ruit den ouden postwagen waarop de postillon zijn hoorn deed schallen bij de nadering van het posthuis. Op de andere ruit een automobiel waarvan de chauffeur zijn nadering aankondigde door geluid van zijn toetor. De beide gevels, aan Koemarkt- en Brocrs- vestzijde, zijn bijna geheel van glas, waar door het geheimzinnige, aan vele cafe's ver bonden, geheel weg valt. In de zaal zijn de wanden en het plafond inet dierengroepen, bloemen en planten, stillevens en ornamenten in levendig afwisselende vakken beschil derd, terwijl flinke koperen lampen een zee van licht daar zullen doen uitstroomrn. Door zijn ligging i| dit café als het ware aangewezen voor wachtkamer van stoom- en paardentram voor do vreemdelingen en Jstad- genooten, en daarom is het goed dat dit een aangenamen indruk zal maken op de bezoe kers van een oogenblik. Op liet terrein van de in aanbouw zijnde school aan de Mauritsstraat had de werk man J. Vos het ongeluk mot den voel in een spijker Ie trappen zoodat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Pietcr Cram, eveneens daar werkzaam, trapte met den voet, op een plank waardoor ten spijker stak en kreeg deze eveneens m den voet, evenwel was dit van minder ern stigen aard. Gistermorgen omstreeks 10 uur is een dijkje op het terrein der firma Landman door gebroken, waarschijnlijk door het wegschu ren van den grond door de rivier aan den voet van het dijkje. Meermalen luid dit dijkje 'n sterkeren druk weerstaan, terwij] nu liet ongeval plaats greep hij vallend water tijdens Noordoosten wind. Een kist met materialen stortte in de kuil en is nog niet kunnen teruggevonden worden. 29, 30. 31, 32. 33 34 35, 30. 37. Uitkeeringen aan de gemeente. Uitkeering van liet Rijk, overeenkomstig art. 4 der wet van 24 Mei 1897 Uitkeering* van het Rijk, overeenkomstig art 10 der wet van 24 Mei 1897 Vergoeding van het Rijk, krachtens art. 45 sub I der wet op het L. O. Bijdrage van het Rijk in de kosten van het herhaUngsonderwijs, overeenkom stig art. 45bis der wet op het L. O. Bedrage van het Rijk voor het M O. Bijdrage van het Rijk voor het Gymn. Subsiniën van het Rijk en de Provincie in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen Bijdragen vnn particulieren in de kosten van idem Bijdragen voor bijzondere doeleinden door Rijk, Provincie, instellingen of bijzondere personen verstiekt 86708.85 69005.781/2 600.- - 600.— - - 19559 99l/2-•41274.58l/2- 576.— 10000.— 10343,— 2446.511/2 - 576.- (0000.— 10017.50 2160.— 300,— 7910.691/2 - 9262.38 Totaal van liet Vde Hoofdstuk /T38I45.051/2 ƒ143196 25 Hoofdstu k VI. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten. 71880.751/2 600.— 44302.501/2 576.- 10000. 10195. - 2430.— - 300.— - 8952.38 ƒ146236.64 30.- 125.- van 38. Teruggave van het Rijk 39. Teruggave van voorschotten aan ambte naren verstrekt voor het doen van uit gaven ten behoeve van de gemeente - 40. Teruggave van zegelgelden van aanslag biljetten wegens belastingen en hef fingen 41. Teruggave van kosten van ontsmetting niet onder andere arikelen vallende - 59 57 42 Ontvangsten van de openbare zwemplaats - 425.60 43. Boeten wegens overtredingen in zake plaatselijke belastingen, opbrengst van geschut vee, en niet gereclameerde gevonden voorwerpen- 27, 44. Andere ontvangsten niet tot de voren staande behoorende - 4f 02.771/2 Totaal van het Vide Hoofdstuk 4861.87 Hoofdstuk VIL Buitengewone ontvangsten. 45. Saldo der buitengewone ontvangsten en uitgaven der laatst vastgestelde reke ning voor zooverre daaraan niet reeds een bestemming is gegeven f 46. Batig saldo (of gedeelte daarvan) van de buitengewone ontvangsten en uitgaven van het dienstjaar 1904 - 26184.70 47. Opbrengst van den verkoop van ge meente-eigendommen ...- 39350.821/2 48 Geldleening ter bestrijding der kosten 49. Tijdelijke geldleening ter voorziening in tie behoefte aan kasgeld -193000. 50. Terugontv. van tijdelijk belegd kasgeld - 51. Vergoeding van het Rijk krachtens art. 45 sub 2o. der wet op het Lager Onder wijs, voor schoolbouw - 2430.28 52. Bijdragen van bijzondere doeleinden door het Rijk, Provincie of bijzondere per sonen verstrekt- 500.— 500.— 350,- 191.921/2 - 225.— 20.- 300- 40.— 2400 - 350,- 225.— 20 400.— 40.- 2400.- 3835.— 3935.- memorie memorie /■200000 -150000, memorie ƒ480000.- 150000.— memorie Totaal van het Vilde Hoofdstuk 260965,80i/2 ƒ350000. 630000.— Gisteravond omstreeks 10 uur viel het paard gespannen voor den vrachtwagen dor II. S. M. op den Singel nabij de kerk, waarschijnlijk tengevolge vnn oververmoeid heid. Het (lier, dat niet uit zich zelf kon op- stann werd met moeite op de becncn gezet, uitgespannen en gebracht naar den stal waar het behoorde. Gisteravond omstreeks 71/2 uur is de heer K. van Rotterdam nabij de zalmvisscherij bij de Vijfsluizen te water geraaut. De heer L. V. die mede in het brotje zat, wist hem nog juist te grijpen, zoodat de lieer K., die niet zwemmen kan, daardoor aan een wissen dood ontsnapte. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Gevestigd in bet Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot 111/2 uur voormiddag. Gevraagd arbeidskrachten. Grof- 011 machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halhv.) Halfwas bakker. Halw. timmerlieden. Koperslager. Aangeli, arbeidskrachten. Kunstsmeden. Meubelmak. (haifw.) Schoenmaker (of halfwas). Schoe>om akersjongen Dienstbode. Bankwerker. Boekbinder. Drukkers. Gistwerkcr. Koperslager. Let terzet) er. Mach.-stoker. Molenaar. Ondermouter. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Smidsjongen. Timmerman. Tuinmansknecht Zinkwerkor (halfwas). Personen voot lichte werkzaam heden. Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. S. O. V. Groot Vocaal- en Instrumentaal Concert ter herdenking van den verjaardag van II. M. "Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, op Donderdag 13 September 1906, des avonds 8 uur, door Schie-iams Mannenkoor Orpheus en het Stafmuziekkorps van het 3e Regitn. Huzaren. POGRAMMA. Kerrie Afdeoling. 1. Ileil Europa Marsch, Blon; 2. Ouver ture Tcmpehveihe, Keler Bolu3. Fantasie Traviata, Verdi; 4. Choetir des remains, do 1'Opéra jrérodiado", J. Massenet; 5. Oud LiedokcGeorg Rijkene; G. Rulio, Franz Abt. Tweede Afdeeling. 7. Ossian, I. Bcschnitt; 8. Doppelstiind- chen, A. Zollern9. An der schonen blauen Donau, J0I1. Strauss; 10. Perpetuum Mobile Marsch, Blon; 11. Loreley Paraphrase, Xesvndba; 12. Die Kaiserparade, Eilenberg. N.B. De nummers 4, 5, 6, 7, 8, en 0 ™ng- Aan den Rnad dezer gemeente is het na volgend adres gericht Geven'met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden, allen ouders van kinderen, die voor toelating tot de Burger avondschool zijn afgewezen, dat volgen-:; jde tot nu geldende regeling van toelating tot de Burgeravondschool die gene, die 't meest hulp en leiding behoeft, daarvan verstoken blijft, redenen, waarom zij Uwen Raad verzoe ken, hierin op eenigerlei wijze te willen voor zien. 't Welk doende enz. (volgen 12 handfeekeningen.) Tot directeur van het Gemengd Koor van deri Nederlandschen Protestantenbond afdee ling Vlaardingen en Vlaardinger-Ambacht is benoemd de heer B. Diamant uit Rotterdam. In de plaats van dr. P. II. Ritter is tot hoofdredacteur van „Het Nieuws van den Dag" benoemd, dr. C. Enston, redacteur der „Nieuwe Rotterd. Ct." In het hotel „De Witte Brug" bij Scheve- ningen heeft gister de algetneene vergadering pin® geluid van den Nederlandschen Uit geversbond. De voorzitter herdaéul de over leden leden J. M. Noothoven van Goor, S. C van Doesburgh en F. de Stoppelaar. In de plaats van deri heer J. C. Nijgh, die aan de beurt om af te treden en niet herkies baar was; vnn wijlen den heer F. de Stop pelaar; en van den heer Atig. Belinfante, die voor de functie had bedankt; zijn tot be stuursleden gekozen de h.h. P. N. van Kam pen, Vincent Doosjes en I. L. Tademn. Het eere-lidmaatschap is aangeboden ann de h.h. P. A. M. Boele van Hensbroek en Aug. Belinfante. De heer Doosjes deelde mede, dat het Tijdschrift „Uitgever'en Debitant" zal op houden to bestaan. Botterdamsche Rechtbank. (Vervolg.) De verdediger van beklaagde, mr. D. van Houten, uit den Haag deed uitkomen dat men ten deze te doen heeft met. een jn-

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2