V do leden van het gevolg, dal II, M. ver gezelde. In open rijtuigen, in het eerste de vier vorstelijke personen, werd daarna naar het Koninklijk Paleis in het Koordeinde gere den. Op het plankier stond aan weerszijden, een talrijke menigte geschaard, wier eerbie digen groet door het vorstelijk gezelschap minzaam werd beantwoord. Daar de Ko ningin-Moeder met den gewonen trein, waarin een salonrijtuig was gehaakt, mede kwam, en dit rijtuig zich ongeveer aan het einde van den trein bevond, passeerden do reizigers, die rich in dien trein be vonden, het door de politie afgezette ge deelte van het perron, waarop H, AL de Koningin ter ontvangst van Hare Afocdcr stond. Aardig was 't te zien, hoe de hierop natuurlijk onvoorbereide reizigers in de waggons naar het portierraampje kwamen stormen om de Koningin te kunnen zien en te groeten. K* Het 5p „regiment infanterie van Amers foort, onder bevel van kolonel van Hoek, deed Zaterdag een militairen marsch over Soestdijk naar Baarn. Do troepen defileer den voorbij bet paleis. De Koningin-Moeder en de hertog en do hertogin van Teek' ver schenen op het bordes. Tijdens het défilé stQnd de commandant naast de Koningin- Moeder. Corps diplomatique. ,üe aftredende Fransche gezant, de heer De Alonbel, is voornemens in het begin der volgende maand voor goed 's-Gravcn- hago verlaten. Zijn terugroepingsbrieven zullen aan den Minister van Buitenlandsche Zaken over handigd worden. Do opvolger van den heer De Monbel zal niet vóór het late najaar daar- op zijn post aankomen. Gezantschappen. Bij Kon. besluit var, 20 dezer is de heer Ph. N. E. Bogaert, kanselier bij HarerMa- jesteits gezantschap te Stockholm, als zoo danig benoemd bij dat te Bern, en de heer A. J. G. Schmitt, adjunct-commies bij het departement van binnenlandsche zaken, tot kanselier bij Harer Majesteits gezantschap te Stockholm. Onze gezanten. Hr. Als. gezant te AV ashing ton, jhr. de Marees van •Swinderen, die zijn verloftijd hier te lande doorbracht, keert a.s. Don derdag over Parijs naar zijn standplaats terug. Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van oorlog zal op Donderdag 27 dezer niet plaats hebben. Onze Ministers. De minister van Justitie mr, Van Raalte, be gaf zich heden naar "Wiesbaden. Ridderorden. Bij. Kon. besluit van 19 dezer zijn be noemd tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau, de schout-bij-nacht J. H. L. baron Sweerts de pandas AA'yborgh, directeuren commandant der marine te Amsterdam; tot ridder in de orde van den Neder landschen Leeuw, de hoofd-ingenieur der marine te Amsterdam, J. F. van Beek'; is toegekend de bronzen eeremedaille der orde van Oranje-Nassau, aan de scheep makers AI. van Essen en R. N. Posthurna, werkzaam bij 's Rijks werf te Amsterdam. Generaal Bergansins. In den toestand van generaal Bergansius is geen verandering gekomen. De patient bracht een vrij rustigen nacht door. Balt. Ter aanvulling van het Regeeringstele- tram, Zaterdag door ons opgenomen, ge ven wij hier nog beL telegram van den correspondent te Batavia van de „N. R. C.": Den 19den dezer is de poeri Kesiman be zet, waar buitgemaakt weiden 10 kanon nen, 68 geweren, yeel munitie en wapens. Den SOsten had de opmarsch naar Den pasar plaats, dat binnengedrongen werd onder eenig vuur van den vijand, v De vorst met poenggawa's en volgelin gen, te zamen 400, zijn gesneuveld, vei-- scheidenen werden gekrist gevonden. Alle groote gebouwen wareri vóór de aankomst in brand gestoken. De troepen kampeeren in de- poeri te Den pasar. Aan -onze zijde 4 gesneuveld, 18 gewond, geen officieren. De beschieting door de marine had uit stekend doel getroffen. Een po po tan. Veertien dagen zal het overmorgen gele den zijn, dat de expeditionaire troepenmacht Batavia verliet, en reeds een tweetal da gen is de hoofdplaats van Badoeng Denpasar, door de loekad Badoeng van de andere hoofdplaats Pametjoelan geschei den in onze handen, liggen de vorsten met de meeste hoofden al begraven onder den grond, dien zij tot het uiterste hebben verdedigd. Wij kunnen het ons zoo voorstellen, schrijft de „N. R. Ct.", hoe de gang van zaken is geweest. Al twee jaar lang dreig de het N.-I. gouvernement, al twee jaar lang weigerde Tabanan, later Badoeng, het hoofd te buigen. Tot op een dag van uit Jiet hooggelegen Dènpasar de rook zicht baar werd van een vloot, zoo talrijk als ze nog nooit gezien luidden, die eenvou dige lieden. Ze namen het scherp waar, die lichtgeverfde schepen, dat waren de oorlogsbodems van die machtige com pagnie; die donkere stoomers met hun zwarte pijpen, hun beter bekend, dat wa ren de schepen der Paketvaartmaatschap- pij, met de soldaten aan boord. Toen kwam voor tiet laatst de eiscli: onderwerp u, willig de cisehen van het gouvernement, dat machtig is, veel machtiger dan gij, in; voorkom nu nog, dal do soldaten aanland gezet worden en jno't gewefd afdwingen, wat gij goedschiks weigert te geven. Alaar Badoeng's voist Goesti GdóNgoe- rah Denpasar had zijn lieden gewapend, had wapenschouwingen gehouden en weiger de nogmaals, nu voor het laatst. Niet bij do landing, als do groote kanonnen tam de schepen strand en omgeving schoonvegen, zou verzet gepleegd worden, maar hier in tlo oude vorstenverblijven van Dènpasar en Pametjoetan, achter de oude stevige muren Zoo kwamen de soldaten bij Sanoer rum wal, waar ruimt twee jaar geleden de be volking een gestrand schip leeggeplunderd had. Toen gelastte de vorst een lansaanval op het bivak; de oude beproefde strijd wijze zou ook hier wel wonderen doen. Maar ze kwamen lenig, de Balineesche krij gers, en vertelden van een onafgebroken ratelen van geweren, van kogels, die hoo rnen doorboorden, die twee, drie man te gelijk neersloegen in hun vaart. Dat was nog niets, alle hoop was nog gevestigd op de dikke muren van de poeri. Tot op een dag de slank© lijven van de oor logsbodems groote bliksemstralen uitscho ten, reuzenprojectielen van 6 K.AI. ver kwamen aangesuisd, om met een vervaar lijken. slag in de kampong, in de poeri uit elkaar te springen, de muren tot gruis slaande, de huizen in brand zettende. En toen de vlammen naar boven lekten, de rookwolken het uitzicht schier beletten, de knappende en knallende, brandende bam boe een helsch lawaai maakte, toen werd het den vorst bericht, dat de gohe&le macht der compagnie op kwam zotten om de poe ri, zijn poeri, te vermeesteren Kesiman met daar gelegen poeri enden eerhiedwaardigen huistempel, pameradjan, viel spoedig in handen der soldaten, maar het vorstenverblijfdat niet dan over het lijk der vorsten. En hij, Goesti Gdé Ngcerah Dènpasar verzamelde de rijfcs- groolen en volgelingen, gelastte een popo- tanAllen bogen, ze hadden den last begrepen, ze zouden hem! opvolgen. Allen kleedden zich in het wit, verkortten hun lansen als zinnebeeld van het handgemeen, kristen hun vrouwen en kinderenze hadden afscheid genomen van het leven, waren bereid hun yorst te volgen, te over winnen of te sterven.Ook den krankzin nigen Goesti Ngoerah Pametjoetan kon men aan "het verstand brengen, dat hij mee moest, waar een popotan door de vorsten werd geleid Daar waren de soldaten genaderd, een teeken van den vorst en de popotan nam een aanvang Wat moet er op dat oogenblik niet zijn omgegaan in de harten van officieren en soldaten, die dadelijk wisten dat hier allen moesten zijn neergelegd, voordat het af- geloopen zou zijn. Wij kunnen ons begrij pen, dat er een oogenblik, een ondeelbaar oogenblik aarzeling is geweest; immers ook vrouwen en kinderen, die liever medegin gen tot het laatst dan gekrist to worden; werden opgemerkt onder de aanvallers Daar slaat het eerste salvo in, maait een gat in do aanstormende drom; zouden ze keert maken? Neen, zo hebben immers het witte kleed, hun doodskleed aan. En nu suizen de kogels van alle kanten aan, steeds dunner wordt de drom, totdat de laatste zieltogend ligt le stuiptrekken Vorsten, poenggawa's, volgelingen, vrouwen en kinderen, ze hebben allen huii plicht gedaan. Neen, het is geen overwinning oir trotsch op te zijn, die kedoi werd geseind. Zij is alleen uit zuivere 'noodzaak bekoch ten; zij wijst "op den ruwen kant van hot soldatenbediijf. Zij slemt echter totdank baarheid over de lankmoedigheid der re geering, die, bewust van hare 'kracht, tot het laatst toe heeft getracht wapengeweld te voorkomen. Vooral nu de overwinning zoo gemakkelijk werd verkregen, zijn wij daarvoor zeer dankbaar. Met meer recht dan vroeger ten aanzien van een andere streek in Indië, mag hier met aan variant op een bekend telegram gezegd wordenDènpasar is gevallen, Ba doeng is ons. Kamervacatureleiden. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat do verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal in hpt kiesdistrict Leiden, noodig geworden door het ontslag van mr. ,W. van der Vlugt, zal plaats hebben op Dins- 16 October, de stemming, zoo noodig, op Vrijdag 26 October, en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 6 November. („Stct.") Financieele zelfstandigheid van Indië. Naar wij vernemen, zullen weldra bi] de Tweede Kamer twee wetsontwerpen wor den ingediend betreffende de financieele zelfstandigheid van Nederlandsch-Indië. Het eerste dient tot aanvulling, on wij ziging der Indische Comptabiliteitswet, het tweede tot wijziging van het Reglement op het beleid der Regeering van Nederlandsch- Indië. Daarbij wordt Ned.-Indiê erkend als zelfstandig rechtspersoon; de Indische be grooting zal hij ordonnantie worden vastge steld om nadere goedkeuring bijj de wet, terwijl in verband hiermede de Raad van Indië zal worden uitgebreid met eenigo leden. Het recht van vereeniglng en vergadering-. In de Troonrede is aangekondigd een voorstel lot wijziging der Wet op bet recht van Vereeniging en Vergadering, en mr. Troelstra heeft in „Het Volk" meegedeeld, dat hem ter ooie gekomen was, „dat dit waarschijnlijk zal uitloopen op het vervallen van do „koninklijke 'goedkeuring", die te genwoordig vereischt wordt voor het heb ben van rechtspersoonlijkheid eener ver eeniging." De „Tijd" schrijft thans: „Wij kunnen, naar ons van doorgaans welingelichte zijde verzekerd werd, dat ge rucht bevestigen en er <nog aan toevoegen, dat een regeling, als in Duitschland geldt, in de bedoeling ligt. Daar is van koninklijke goedkeuring geen sprake, maar worden de vereenigingen na onderzoek der statuten ingeschreven in een z.g. „Vereinregister", met welks bijhouding een der hoofdambte naren beiast is. Voordeden hiervan zijn, dat niet zoolang behoeft gewacht te worden op wettelijke erkenning, als nu vaak 't geval is, en dat de hooge regeeiing persoonlijk niet meer aan deze of gene vereeniging door hare sanctie als 'tware een zeker cachet geeft. Zooals men ziet, beperking van hetver- eenigingsrecht ligt niet in de bedoeling, eerder aan het tegendeel." Een historische gebeurtenis. Men schrijft ons i Op 27 dezer zai het 40 jaren zijn geleden dat onder het 'le ministerie-Heemskerk met 30 stemmen tegen 23 in de Tweede Kamer werd aangenomen de motie-Keuchenius, hou dende afkeuring van de benoeming van mr. P. Mijer tot gouverneur-generaal van Nederl.- Indië, welke motie de ontbinding ten gevolge had en, althans voor Nederlund, in onaange name mate de politieke hartstochten in be weging bracht. Zoo wij ons niet vergissen z(jn van de toenmalige leden van genoemd staatslichaam nog slechts in leven de h.h. W. A. Yiruly Verbruggen en mr. Heydenrijk, van welke de eerste behoorde tot de voorstemmers der motie en laatstgenoemde aan de stemming geen deel nam, evenmin als de h.h. mrs. J. R. Thorbecke en "W. "Wintgens. Een der tegenstemmers van de motie, jhr. Wttw:\al van Stoetwegen, burgemeester van Kampen overleed onverwacht aan den avond van den dag der stemming dn hotel de l'Europe te 's-Gravenhage. Vrede-tentoonstelllng. Het NVe Internationale Vredescongres te Milaan nam met algemeene stemmen het volgende gewichtige besluitiHet Congres, met groote belangstelling kennis genomen* hebbend van het in Nederland bestaande plan om ter gelegenheid der inwijding van het Vredespaleis (Carnegie-stichting) te 'sGra- venhasre een internationale tentoonstelling te organiseeren ten voordeele van de vredesbe weging; zonder te treden in een nadere beschou wing over de redactie der statuten of de financieele zijde der plannen;' verklaart, dat de inwijding van dit Paleis een buitengewone gelegenheid biedt om een groot internationaal pleidooi te houden voor de pacifistische beginselen; noodigt al de Vredes-vereenigingen uit, om op de uitgebreidst mogelijke wijze het werk der Internationale Vereeniging Vrede-ten- toonstelling te steunen en verzoekt haar spe ciaal om mede te werken aan het stichten van afdeelingen dier Vereeniging in de ver schillende landen. Be „Piet Hein''. Omtrent het ongeval, aan de „PietHein" Zaterdag overkomen, ontleenen wij aan de „Telegraaf" het volgende: Onder de kimkiel monden buizen uit, welke dienen voor den toevoer van zee water, o. a. ten behoeve van de conden sators en de waterclosets. Nu heeft men in de Noordzee en de „Piet Hein" had daar de vorige week schietoefeningen ge houden veel last van wier, dat in ge noemde buizen vastraakt. Het is dus noo dig, op zijn tijd dat wier te verwijderen. Vroeger geschiedde zulks eenvoudig door do wierklep, die in een buis als bovenbe doeld, terzijde is aangebracht en haar af sluit, te Qpenen en het „wier er uit te verwijderen, doch toen is er eens met de „Reinier Claeszen" een dergelijk geval ge beurd, als nu met de „Piet Hein". Sedert dien gebruikt men een zoogenaamde „vei- ligheidsmat", dat is een groot zeil met kurk, dat tegen de buitenzijde van het schip aangebracht wordt en waardoor dan het gat van de circulatiebuis afgesloten wordt. Zoo had men ook' Zaterdag gedaan. Toen werd de wierklep, die om' een schar nier draait, geopend en zou^het wier er uitgehaald worden. Er bleek heel wat in te zitten; 'tging moeilijk. Water siepelde niet door, zoodat de hoofdmachinist na tuurlijk meende, dat de veiligheidsmat goed zat. Om het wier beter te kunnen verwijderen, werd de vaste klep, die nor maal op de cireulalieb'uis staat en er op vastgeschroefd is, los gehaakt, maar toen vloog de prop, wier mei het water, dat er Jpodrecht op diukte, naar binnen en weldra was de bakboordsmachinekamei vol. Pogingen, om) de „buis dicht te stop pen, mislukten, alles vloog, met kracht door het water weer naar binnen geduwd, te rug. Het water stond, dan ook ongeveer 5i/a M, hoog boven de opening. De oorzaak van het ongeval is de omstandigheid, dat de veiligheidsmat, ten gevolge van de uitstekende kimkiel, de opening van de circulatiebuis niet voldoen de afsloot. 'tHad ook gekund, dat deze veiligheidsmat door een of ander toeval ge scheurd was ,doch dat bleek niet het ge val te zijn. De hulp van de „Titan" en „Hercules", om te pompen, weid ingeroepen, doch blec-jk ten slotte niet noodig. Toen de druk van het water aanzienlijk verminderd was, doordat hot water binnen en buiten vrijwel evenhoog was, kon een duiker, die op den bodem der machinekamer de vaste klep gevonden had, de. huis weer afsluiten. Daar na werd begonnen met leegpompen. Ook de stoombrandspruit heeft geholpen. De schade is, gelukkig, niet aanzienlijk. De bakboordsmachinekamer is geheel on- dergeloopcn, moet dus worden schoonge maakt; 't zal een heel werkje zijn, al de modder en vuil weg te krijgen. De dynamo's zijn vermoedelijk geheel bedorven, in elk geval hebben zij door het water geleden. Ook in de linker machinekamer is het wa fer, docli slechts in geringe hoeveelheid, doorgedrongen, eveneens in de munitie bergplaats. Daar heeft alleen de onderste laag waterschade, doch 'tis ook mogelijk, dat de munitie, door de hoogst soliede verpakking, droog gebleven is. De omvang van het ongeval is aanzien lijk beperkt door de waterdichte schotten, die den drang van het water weerstonden en slechts weinig doorlieten. Ook de om standigheid, dat men aan den wal lag, was een voordeel, want nu had men alle mid delen om het ongeval tegen te gaan en te verhelpen spoedig bij de hand. OYERSCHIE, 24 September. D© loting der in bet loopend jaar voor de lichting der militie voor '1907 ingeschrevenen zal geschieden voor deze gemeente en voor Sehiebroek op 10 October a. s. KETHEL en SP AL AND, 24 Sept. De loting der in het loopend jaar voor de lichting der militie voor 1907 ingeschrevenen zal voor deze gemeente te Schiedam geschie den op 13 October. STADSNIEUWS. De loting der in hot loopend jaar voor de lichting der militie voor 1907 ingeschre venen zal geschieden voor déze gemeente op 12 en 13 October a. s. v Bij het ïnterïiationaal scherm,- en colonne- concours, uitgeschreven door de scherni- vereeniging „St. Lodewijk IX", Rotterdam, welke gehouden is op 15, 16, 22 en 23 September, behaalde de scherm vereeniging „St. Michaël", onilerafd. van den Ned. R. K, Volksbond afdecling Schiedam, gis- teren den tweeden prijs in den corps wed strijd sabel, en wel door de hoeren J. B. Lourens, v. d. Knaap en AV. v. Dijk. In den personeelen wedstrijd behaalde AV. v. Dijk den 2den prijs lange stok en AV. Groenèndaal den 4den prijs lange stok. Daarna waren er nog twee fraaie medailles beschikbaar gesteld voor het grootst aan- ,tal deelnemers eener vereeniging, waarvan „St, Michaël" den lsten prijs verwierf. b. c. d. f- 7. 8. 9. 10. 41. 12. 13. •14. 45. 46. 47. 48 19. 30. 21. 22. 23. Verzameling Saldo in kas van het vorig dienstjaar Opbrengst van Gas a. van de gemeente Schiedam straatverlichting van particulieren a 7 ct. p. M». i6 j j x> voor lantaarns. d d muntgas Opbrengst van meterhuur: a. Van de gemeente Schiedam b. Van particulieren Opbrengst van huur van toestellen. aansluitingskosten a. Van de gemeente Schiedam b. Van particulieren Opbrengst van cokes a. Van de gemeente Schiedam b. Van particulieren Opbrengst van Zwavelzure Ammoniak Koolteer i» Afgew. Zuiver-Mater Graphiet j Materiaal van Muntgas y> Oude Gasmeters Steenkolen Non valeurs (vorige dienstjaren) Diverse Debiteuren (vorige dienstjaren) Belegging van het afschrijvingsfonds Rente van beleggingen Prolongatie Geldleening gemeente Schiedam Vergrooting kapitaal Uitkeering ongevallen-verzekering Diverse ontvangsten Uitbreiding buizennet Vanmorgen is de milicien-verlofganger J. Z., alhier woonachtig, aangehouden, daar hij nog 2 dagen provooststraf moest onder gaan. Hij is aan de militaire autoriteit over gegeven. B(j de politie is terug te bekomen een bastaard foxterrier, wit met bruine vlekken. Binnen 2 X 24 uren niet afgehaald wordt het bees je afgewacht. Gemeentebegrooting 1907. Als bijlagen bij de ingediende gemeente- begrooting zijn daaraan toegevoegd de be grootingen van de gemeente-gasfabriek, drink waterleiding, het pakhuis de Nederlanden, 'gemeente-reiniging, schutterij, burgerlijk armbestuur en stads-ziekenhuis. Gemeente gasfabriek. (Ter toelichting diene dat de cijfers in de eerste kolom vermelden de werkelijke uit gaven of inkomsten in 4905, de tweede kolom de ramingcijfers voor 4906 en de derde kolom de ramingcijfers voor 4907.) der inkomsten. G014.93 memorie - 1800.42 - 43127.861/2 - - 77897.68 - 26023.56 - - 459.— - - 17778.621/2 - - 234.90 - - 6329.85 - - 213.50 - - 353.03 - - 1556.31 - - 767.421/2 - - 33220.221/2 - - 7612.65 - - 7522.71 - - 650.— - - 243.65 - 4320 1.99 - 16000!— - 991.99 - 4000.— - 27000.*- - 2843*46 - 3496.37 1620.— 12892.50 78540.— 26400. 400. 18400 200.— 6000.— 200.— 160.— 1200.-- 350.-- 33530 6000.— 3458 250.— 75.— memorie memorie memorie memorie memorie memorie 1000.— memorie memorie memorie memorie 100.— memorie memone t 1800.— - 13050.— - 79590.- - 27600.— - 360.— - 17760.- 200.— - 6300.— - 200.— - 160.— - 1500.— - 700 36740- - 7000.— - 4950.— - 250.— 75.— memorie memorie memorie memorie memorie memorie - 1000.- memorie memorie memorie memorie 100.— memorie Totaal ƒ255983 04 ƒ190775 50 ƒ199335 Verzameling der uitgaven. 1. Aankoop van steenkolen enz. 65991.06 63500.— f 65625.— 2 ïj) zwavelzuur - 1818 06 - 1600.— - 1800.- 3. en reparatie van gasmeters - 4620.45 - 2550.— - 2800.- 4. s van toestellen voor verhuring 175.— - 175.— 5. fittings - 2991.94 - 1900.— - 2300.— 6. b 5 zuiverings-materiaal enz. - 489.54 - 500.— - -500.— 7. Onkosten op zwavelzure ammoniak 65.40 - 160.- 160.— 8. cokes 20.05 - 200.— 200.— 9. afgewerkte zuiverings-ma teriaal 53 05 - 100.— - 100.— 10. s graphiet 20.— 20,— 11. Onderhoud van gebouwen, gereedschap pen, machineriën, buizennet enz. - 11409.75 - 10300.— - 10300.- 12. Arbeiasloonen - 24397.25 - v24450. - 24950.— 13. Salaris - 6288 - 6288, - 6288.— 14. Administratiekosten - 862.861/2 1000. - 1000.- 15. Belastingen 448.841/2 - 500.— - 500.- 16 Premiën brandverzekering - 440.90 - 500.— 500.— 17. Pensioenen - 1151.— - >1381.— - 1151.— 18. Korting op gasverbruik1 a. gas voor verlichting - 1343.24 - 1500.— - 1500.- b. gas voor andere doeleinden - 4509.02 - 4400.— - 4600.— 19. Toestellen, leidingen enz. voor munt- gasverbruik 20. Aankoop en reparatiën voor id. a. aankoop b. reparatiën 21. Belegging van het afsehrijvingsfonds 22 Rente van beleggingen 23. Prolongatie w/g 24. Aflossing der geldleening ad. Gemeente 25. Verbouwing en uitbreiding der gas- fabriek 26 Premiën ongevallenverzekering 27 Vernieuwing oveno 28. Interest. 29. Uitkeering der zuivere winst. 30. Onvoorziene uitgaven 31. Wachtgelden 32. Aanbouw van kolenloods en mechanisch transport 33. Aank. en inrichting van 'n ammoniak- toestel 34. Uitbreiding buizennet 1 Totaal 916 31 424 44 260 95 30000.— 3000!— 593.441/2 - - 4410.271/s - 2074710 - - 27220.631/2 - - 2000*.- - - 16980.821/2 - - 2597 50 - - 4678.79 - 1800.— 1000 100.— 17270.— Memorie. Memorie. Memorie. Memorie. 700.— Memorie. 21287.10 25000.— 494 40 2100.— 1800.— 1000. 100.— 17710.— Memorie, Memorie. Memorie. Memorie. 700.— Memorie, 21287.10 29000.— 668.90 1600 Memorie. ƒ240730.69 ƒ490775 50 ƒ199335.- W<tSVTFVfr inmiriw e.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2