STADSNIEUWS. Gemeenteraad. VLAAKDIXGEN. Kunst en Wetenschap. vergadering van de Staatscommissie voor den middenstand is liet waagstuk van het post giro- en cheque-verkeer geheel afgehandeld eenige wijzigingen zijn vastgesteld in de vra genlijst voor de enquête in verbami met de regeeringsmissivo. Ten slotte ging men over tot de algemootie beraadslagingen in zake het rapport van de subcommissie voor het vakonderwijs. R. T, 31. Naar de „NT. R. Ct." verneemt heeft do heer II. F. Guielmrt, directeur der Rot- terdamsche Tramweg Maatschappij, als zoo danig zijn ontslag genomen. Eleetrische verlichting in het WeStlmul. Door den hoor J. Houtman Jr., is rap port uitgebracht inzake de eleetriciteitsver- zorging voor Loosduinen dat de oleotriciteit zal ontvangen van 's-Grnvenhage. Na een uitvoerige uiteenzetting omtrent de kabels en stroomwrdeeling te hebben ge geven, schat de heer H. het stroomverbruik voor particuliere verlichting op '20.000 een heden en voor kracht op 25.000 eenheden. Als prijs voor licht aan particulieren is 23 cent per eenheid •ingenomen, voor kracht 17 cents per eenh I en voor de straat ver lichting 10b cent pe 'enlieid. Yeroenlglng Middenstand. In de vergadering van de 'veroomging Middenstand te 's-Gravenhage is besloten, niet tot ontbinding der vereeniging over te gaan. De wethoudersverkiezlng. Naar tuudeiding van. liet bedanken van den heer G. Visser Bzn. als wethouder de zer gemeente en de daaruit voortvloeien de noodzakelijkheid een er keuze vaneen nieuwen titularis, herinnerden wij in ons innnmet van 27 September j.l. aan wat in "de „Nieuwe Sclüedarasche Courant" van 16 October 1905 was toegezegd, n.l. dat, indien werd "benoemd tot burgemees ter dezer gemeente oen man, bebooremle tot do rechtsche partijen, de meerderheid in den Raad ,,zich bij een gebeurlijke „mutatie in hel dagelijksch bestuur vrij- zinnig (zal) kunnen foonen Wij herinnerden aan die toezegging om dat wij aannamen, dal. dit blad was het orgaan der katholieke partij. De „X. Sch. Ct." gaf ons dan ook den volgenden avond als zoodanig daarop antwoord, doch hoop vol was dat antwoord niet. Daarin toch mzen wij de zeer merkwaar dige woorden: „Daargelaten... enz „moeten wij toch opmerken dat wat met „'t oog op dien tijd bedoeld was, nu wel- „lieht onder veranderde omstandigheden „niet meer zou kunnen gelden." Daaruit was reeds dadelijk op te maken dat men zich niet shikt wenschte te hon den aan wat eenmaal geschreven wasen de uitslag der plaats gehad hebbende wet houdersverkiezing heeft dat vermoeden be vestigd. De groep van liberalen in den Raad had, aan haar rechtsche medeleden den man aangewezen, dien zij uit haar midden als wethouder verkozen wenschte te zïen, indien de meerderheid pot de be noeming van een liberalen wethouder mocht besluiten. Op dien Candida,at is geen enkele rechtsche stem! uitgebracht, zooals uit de stemmingscijfers valt op te maken. Dat die meerderheid op twee andere liberale raadsleden hare stemmen uitbracht, lijkt ons dan ook meer een poging om den schijn op zich Ie iaden dat zij aan haar toezegging wenschte getrouw te blijven, maar meer 'dan schijn was dit niet, omdat te voorzien was, dat geen ander der libe ralen dan de door hen aangewezene een benoeming zou aanvaarden. De wethouders-vacature. De heer N. van der Velden, in de giste ren gehouden vergadering van den gemeen teraad tot wethouder benoemd, heeft heden bericht gezonden dat hij die benoeming in deze omstandigheden riet aanneemt. Heden ontvingen wij van het bestuur van het rVolkshuis" het programma voor een con cert te geven op Zondag 14 October a. s in de groote zaal der >3. O. V." door de Mannenngvereeniging sinter Nas" van Rotterdam, directeur de heer B. Diamant. Ten gehoore zullen worden gebracht 8 koornummers, alle op de wedstrijden te Breda, Dordrecht, Schiedam en Utrecht met eere- en eerste prijzen bekroond. Als solisten treden op de heeren H. AV. A. van Gastel (bariton), C. Muller (bas), wer kende leden van nlnter Nos" en B. Diamant (pianobegeleiding); de heer J, Feltzer (fluit) en mej. N. Feltzer (pianobegeleiding). De Loting, De uitslag der heden gehouden loting is als volgt X. .1, Amerom f.J3, J. van Asten 201, J. Bakker 255, W. C. Barg 138, M. J. S. Baron 41, A. K. Beausar 221, J. van Beek 232, J. B. C. Deining 85, D. Bender 270, L. J. C. Beukers 45, Tb. II. Beukers 227, P. Bezemer 273, P. Blok 83, Af. Blom- mestein 36, .1. L. Boks 32, J. Boomsluiter 39, F. C. W. Borcbeiding 1.65, Th. J. ,1. Borsboom 220, M. van den Bos 130, D. Bras 93, J. 0. M. Breuseker 107, C. Af. B. J. Brinkhaus 269, 1). A. van den Broek 265, C. G. Bronsgeest 148, A. II. Tb. Brug geling 179, A. II. do Bruijn 96, P. ,1. de Bruijn 178, J. II. van der Burgh 237, AI. A. van der Burgh 69, I, Bijl 271, A, van der Bijl 71. C. F. B. Companies 261. 1). Deijl 156, F. Deijl 1S3, J. Deijl 78, P. van Dop 142, I). van Dridl 91, J. J. A. Dries 274, Th. P. G. van Duikeren 219, H. C. Duyvendak 103, Chr. van Dijk 28. F. Chr. Ebboliiighaus (ook wel genoemd AVdrxel) 1S6, B. 1 Fikenbroek 177, T. W. F.ikenbroek 210, Yl'. A. Elgers .80, ,1. M. A. EJsing 5, T. C. A. lingering 195, R. van Erpecum 192, C. van Es 124, J. 11. Es- beukman 104, ,1. C. Einuui 76, P. S. 1. Exier 35, .1. 11. G. van Eijk 286, P. ,1. van Eijk 120, J. .1. Feelders 209. \Y. .1. van Curven 126, J. H. K. God schalk 1S2, A. Hommel 115, A. .1. Af. Groenendaal 230, Al. Groenewcg- 25-1, G. li. 'L'. de Groot 136, ,1. J. J. de Groot 38, P. van Groot veld 113, \Y. G rude 1 bach 146, L. J. 11. Gmlde, 43. Chr. Haak 10, Al. J. A. van 11 aast eren til, IV. C. Rage 233, J. Ilagesfein 200, A. van don Hamer 198, Chr. [lansier 278, J. J. Hamson 248, G. den llartog 92, ,T. 11. van der Heiden 211, 'P. F. Hersbuch 25S, P. llersbaeh 14, J. Hertog 48, B. II. Heijster 240, A. J. Hibender 223, J. Hillu 236, J. llittinger 176, II. J. Hölscher 53, W. Hoogstad 266, A. Doorman 27, K. E. Hom 158, .1. J. van der Horst 25, G. A. P. Huiskos 23. X. Janssen 56, II. Japan 204, P. de Jong 125, B. P. Jongbloed 101, X. JongeriusO, H. F. Jung 293, A. Juijn 208. J. van Katwijk 121, A. Kemp 129. II. J. P. Kemper 119, A. Kers se me ij er 151, J. Keijser 75, H, Kicla 20, G.' Klaasse 30, J. Klaasse 288. C. Klein 213, J. W. Klem 99, A. Kloos 112, C. Kloos 226, J. Kdoos 29, J. van der Knaap 174, P. At. Koens 72, P. J. Koevermans 1, AAK J. A. Kok' 276, H. W. "Könemann 3, Th. \V. Koning 123, Th. Koors 46, A. A. A. Koot 73. G. J. van der Kooij 187, S. van der Kooij "155, II. A. Koster 134. J. C. Koster 260, Al, Kraak 117, J. Krabbendam 34, AY. C. Krabben dam 245, D. Kramer Freher 6S. J. Kreu- ger 137, J. Krommenhoek (geb. 14 Mei) 175, J. Krommenhoek (geb. 22 Dcc.) 116, G. Kroon 74, A. Kruzinga 79, J. I>, X. Al. Kuipers '268. Uit den Gemeenteraad. In de gisteren gehouden zitting van den gemeenteraad waren slechts 2 punten aan de orde die aanleiding gaven tot een discus sie van beteekenis. Daarvan is er een de verordening tot regeling der financieele ver houding der gemeentebedrijven tot de ge meente niet kunnen worden ten einde ge bracht omdat over een amendement van be teekenis de stemmen staakten, zoodat dat in de volgende vergadering opnieuw aan de orde zal worden gesteld. K o o 1 a s c h. liet andere punt was het voorstel om een vergoeding te heffen voor het ophalen van koohiach. Hierhij werd ook aan de orde gesteld het adres van den Brandersbond ten deze. De heer Wittkampf wenseht vfiör dat aan de behandeling van dit voorstel woult begonnen, een waag te doen. Zooals uit het adres van den Branders- bond blijkt, wordt door den Bond gevraagd om in anderen voim tegemoet te komen aan de lasten die eventueel met de/u heffing op de industrie worden gelegd. In verband daarmede wil spr. vragen of B. en AV. daarin misschien aanleiding vin den om een morste! te doen in de richting door den Bond aangegevenin dat geval zou het gewenscht zijn de behandeling van dit voorstel win B. en AAK op te schorten en B. en AV. inmiddels gelegenheid te geven om die voorstellen voor te bereiden en in ie dienen. Daardoor zullen dan noodeloo/.e discussion «orden vermeden en de nadere voorstellen van B. en AV. kunnen dan gelijk met dit in behandeling worden gebracht. Misschien is het moeilijk voor B. en AAK om .-taande de vergadering hierover een be slissing te nemen maar ook daarvoor is een voorloopig uitstel goed. De A'* o o r z i t t e r zegt dat B. en AAK thans natuurlijk niet met een ander voorstel kunnen komen. Doch door den heer AVitt- kampf is het voorstel gedaan tot uitstel van behandeling en dus vraagt spr. of dit onder steund wordt. De heeren Kranen en v. Brïel Sasse sten non het voorstel. De heer II o n n e r 1 a g e G r e t e wil op merken dat dit toch wel zeer moeilijk zal gaan. Telkens worden de gedane voorstellen uitgesteld en dat is toch niet gewenscht. Vooral hier niet. AVij staan kort voor de be handeling der begrooting en wordt deze hef fing nu niet goedgekeurd, dan staat de ge meente-reiniging voor het feit dat zij zal moeten komen met een suppletoirebegroo- ting, omdat het ophalen van koolasch een groote uitbreiding der reinigingsdiensten noodzakelijk maakt. De commissie heeft lang en breedvoerig deze kwestie besproken en het resultaat daar van is geweest het voorstel dat thans aan hangig is. Het voorstel is gedaan om de gc- .meente-begrooting niet al te zeer te bezwa ren door de kosten voor den reinigingsdienst. Daarmede wordt eigenlijk een leemte in de bestaande verordening aangevuld. Voor alle anderen afval in bedrijven wordt voor hot weghalen betaald, alleen voor de koolasch niet. Spr. is zelf een der door deze heffing ge troffenen, doch zoodra hem op de wensche- lijkheid dezer heffing werd gewezen, heeft hij de billijkheid en noodzakelijkheid daar van erkend. Wanneer nu wordt besloten tot aanhouding van het voorstel tol dat B, en AV. de gewenschte wijzigingen hebben onder zocht niet alleen, maar ook voorstellen in dien zin hebben gereed gemaakt, dan zal dr behandeling der begrooting, die over 2 of 3 weken zul plaats hebben, reeds Inn« gepas seerd zijn. Spr. is dus zeker niet voor uitstel maar dringt integendeel aan op behandeling in deze zitting; tenzij men bet er op wil laten aankomen dat do gemeente-reiniging met een suppletoire begrooting moet komen, waar door een der uitgaafposten van de gemeente- begroot ing belangrijk zal moeten worden ver hoogd. Spr. wil ten overvloede wel mededoo- lon dat reeds meermalen in het college van B. en AAK is besproken de wcnsehelijkheid van wijzigingen in de preeurio. Vrschillende bezwaren in de heffing kunnen worden weg genomen en deze belasting kan veel moer opbrengen bij billijke toepassing daarvan. Spr. acht het zeer gevaarlijk om met deze zaak te wachten. De heer L a g o r w o y wenseht aan het gesprokene van zijn collega nog iets toe te voegen. Alen staat hier nu voor het. geven van oen positief antwoord op tweo in het adres gestelde vragen. Spr. acht zich verplicht mede te doelen dat het college van B. en AAK bezig is aan do herziening van de verordening op het havengeld, maar dat daarbij nog niet is ge bleken dat er eenig plan bestaat om wijzigin gen aan te brengen in de richting die de Brandersbond wenseht. AAHinnecr dus het voorstel tot wijziging van het havengeld Hij den Rand komt dan luidt dat zeker om die tarieven waarmede het hrandersbedrijf heeft te maken, onveran derd te handhaven. De strekking van de wijzigingen is om het havengeld eer te ver innigen dan te verlagen. Over wijzigingen der preenrio zijn geen be sprekingen nog aanhangig en wordt dus de benntwoording dier vraag wel moeilijk. Spr. kan alleen toezeggen, dat, wanneer er tarieven ten opzichte der branderijen on billijk blijken te zijn, dat reeds voldoende motief voor B. en AV. zal zijn met voorstel len tot wijziging hij den Raad te komen. Doch dan zal de Raad daarover toch nog hebben te beslissen. In aansluiting met wat de heer Hor.ner- lage Grete heeft gezegd, meent spr. dat men thans het voorstel van B. en AV. moet be handelen. Spr. vreest dat van de wenschen van den 'Brandersbond niet veel zal terecht komen. De heer Gouk a wil er op wijzen dat het adres van den Branderebondj wat den vorm betreft waarin hij zijn wenschen heeft voorgedragen, de vervulling daarvan wel moeilijk maakt. De Bond vruagt om de behandeling van het voorstel uit te stellen en andere voor stellen als equivalent voor deze heffing in te dienen. Stel dat B. en AV. op verzoek van den Raad daaraan zouden willen voldoen, dan zou er natuurlijk al heel gauw een adres komen van een anderen groep van menschen die daardoor getroffen worden en de eerlijkheid zou gebieden ook dat adres te behandelen en een equivalent te zoeken. Op die wijze zou men nooit zelfs maar tot behandeling van het voorstel komen. Daarom wil spr. den heer AAKttkampf in overweging geven later afzonderlijk voorstel len te doen tot wijziging van de heide in het adres genoemde belastingen. De V oorzi tter zegt dat hem het voorstel van den heer AAKttkampf heeft ver wonderd. Meermalen wordl gezegd Jat de zaken niet met den noodigen spoed «orden behandeldtocli stelt men telkens voor uit stel van behandeling. B. en AV. hebben in deze zaak de noodzakelijkheid gezien om dit voorstel zoo spoedig mogelijk te behandelen en daarom is het op de agenda voor deze vergadering gebracht. Toch wordt weer dade lijk een voorstel gedaan om deze zaak ad ealendas graccas uit te stellen en dit hebben natuurlijk de ondersteuners ook wel be grepen. Is dat ook de bedoeling van den Raad dan heeft spr. als voorzitter zich daarbij slechts neer te leggen, maar toch wil spr. liever aanraden om, zooals de heer Gouka reeds heeft gezegd, zelfstandige voorstellen te doen tot wijziging der andere heffingen. De billijkheid moet bij alle heffingen voor zitten en worden er in het adres van den Brandersbond degelijke billijkheidsmolieven gevonden en die zullen er allicht in ge vonden kunnen worden - dan zal ook aan de daarin geuite wenschen worden voldaan. Men sch ui ve die billijkheidsmotieven dan op den voorgrond. Spr. wil echter uitdrukkelijk eonstnteeren dat B. en AAK in deze hebben gedaan wat zij behooren te doen: urgente voorstellen zoo spoedig mogelijk op do agenda plaatsen ter behandeling. De heer \Ar i 11 k a m p f heeft uit de woorden van den heer Lagerwey opgemerkt dat niet van B. en AV. te wachten zijn voor stellen tot wijziging van hot havengeld en de precario, in de richting door den Branders bond aangegeven. lu verbind daarmede geeft hij toe dat het de beste weg zal zijn den raad van den heer Gouka op te volgen. Hij trekt dus indien de ondersteuners mui zijn voorstel daartegen geen bezwaar hebben zijn voorstel tot uitstel in. De heer It i s vraagt of het juist is wat uit de woorden van den heer Lagerwey valt op te maken dat liet college van B. en AV. het havengeld wenseht te vorhoogen. De V oorzitter zegt dat het college eerst dhn als zoodanig kan verklaren wat het wil, wanneer de besprekingen over eenige zaak is voleindigd. Dat is ze in zake het havengeld nog niet en spr. gelooft ook niet dnt er nog een peil is te trekken op hot standpunt dat het collego als zoodanig zal innemen. De lieer R i s concludeert dat de beer Lagerwey zich dus wat sterk heeft uitgedrukt toen hij zeide dat het college eer verhooging dan verlaging van het havengeld zou voor stellen. De heer Lagerwey meent dat de heer Ris hem blijkbaar niet heeft begrepen; hij hoeft zoo straks het oog gehad op de schepen die voor de branderijen bier komen. Do voorstellen die aanhangig zijn, zijn bij de Kamer van Koophandel om advies geweest en dat advies luidt gunstig. Als dat tot ver laging had geadviseerd zou spr. zich anders hebben uitgedrukt. Hierna wordt het voorstel van B. en AV. in behandeling genomen en artikelsgowijze aan het oordeel van den Raad onderworpen. De artikelen 1 en 2 der onlwerp-vcrorde- ning tot wijziging der verordening op de gemeente-reiniging (Gembl, 1897 no. 13) ;n daarna do geheele verordening worden goedgekeurd. Daarna wordt de verordening tot wijziging der verordening, bevattende bepalingen voor den dienst der Gemeente-reiniging (Gembl. 189S no. 4) aan dc orde gesteld. De in art. 1 voorgestelde wijziging van art. 1 wordt goedgekeurd. Nu ampele bespreking wordt op voorstel van den heer mr. Jansen in liet art. 2 het tarief aldus vastgesteld. De kosten bedragen \roor koolasch per M3 0.08 voor de overige voorwerpen of stoffen per karvracht 0.35, per praamvvaeht 2.30. Voor het afhalen van groote hoeveelheden kunnen op verzoek van belanghebbenden door de commissie voor gemeente-reiniging bizondere regelingen worden getroffen. De medailles, die zijn beschikbaar gesteld voor den te houden tooneelwedstrijd, uitge schreven door de vereeniging „Alb. Tliym", zijn thans uitgestald in de etalagekast van den sigarenhandelaar Jac. .7. A. Engering, Hoogstraat tegenover den Korte Dam. P. Geundors, aanvanger op de glasfa briek van do firma F. C. Alelchers, kreeg bij het overbrengen van de flesschen een der gloeiende tangen tegen de hand, waar door hij een brandwond op liep. De brandersknecht Gerrit Groenewcg, wo nende Korte Sïngelstiiiat, en werkzaam in de branderij van den boer G. P. Scheffers, aan den Buitenhavemveg, brandde zich den voet, doordien hij een kit ,met heet water tegen een beslagbak aanstootte. Hedennacht werd aangehouden de min derjarige de AVilde, die slapende op den A'laardingerdijk werd aangetroffen. Hij is naar de ouderlijke woning teruggebracht. De 20-jarige bi andersknecht AAK F. G. A'erhulst, wonende aan den Singel, had vanmorgen in de branderij van den heer v. Gent, aan de Boterstaat, het ongeluk met den linkervoet in een emmer koelwa ter te stappen, en zich daarbij te branden. Xa voorloopig in de branderij te zijn ver bonden, is hij naar zijn woning gebracht. Door verkeerd of onvoldoend uitwijken zijn een boerenwagen van de firma Jan sen, en een aardappelwagen van AK'in Eijk, op het pad aan den Ylaardingerdijk tegen elkander gereden. De wagen van v. Eijk werd beschadigd en diens hond over do pooten gereden. Hedenmorgen aan de vischmnrkt aange voerd hot, voorn en paling; de prijzen waren voor bot vanaf 0.20 tot 1.224; voorn vanaf ƒ0,10 tot 0.524paling vanaf 0.40 tot 0.50, alles per koop. Geveild» en verkochte onroerend» goederen, Geveild 12 October, Notaris H. B. E. Blaisse Een woonhuis met open grond, St. Anna Zusterstraat no. 5, groot 93 centiare, 1475. Een uitgebroken branderij, bevattende 3 groote zolders, met open grond, St. Annazus- terstraat no. 7, naast perceel T, groot onge veer 157 centiare 1820. Een pakhuis, waarop één zolder, met open grond, St. Anna Zusterstraat no. 9, hoek Kinderhuurt, naast perceel II, groot onge veer 197 centiare, 1525. Een uitgebroken branderij, waarop één zol der, met open grond, Kinderhuurt hoek St. Anna Zusterstraat, groot 199 centiaren, f 2180. Vergadering van Donderdag 11 October, 's namiddags 2 uur. (Vervolg.) Beroep. Beroep van den Bijzonderen Raad van de Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo alhier togen de weigering door B. en AV. van de vergunning voor den verbouw van het Liduinagesticht aan de Nieuwe Ha ven met verslag en voorstel van de Com missie bedoeld in art. 175 der Bouwverorde- ning. De commissie stelt voor de afwijzende be schikking van B. en AV. te handhaven. Dienovereenkomstig besloten. De heeren Smit, Beukers en v. d. Poel verlaten de vergadering. Financieele verhouding. Voorstel van B. en AV. betreffende de regeling der geldelijke verhouding van de gemeente-gasfabriek en de gemeente-drinkwa terleiding tot de gemeente. Aanstonds wordt tot artikclsgewijze be handeling overgegaan. liet oud art. 6 werd in hel ontwerp te ruggebracht en in verband daarmede het oud art. 8 hersteld met hijvoeging van de alinea betreffende de pensioenen. Op oud art. 9 was door de Gnscommisaie liet vol gende amendement ingediend Het bij de begrooting als zuivere winst geraamde bedrag tot een maximum voor de gasfabriek van 1.25 cent per M3 in het boek jaar afgeleverd gas en voor de waterleiding van 1.50 cent per AI3 in het boekjaar afge leverd water wordt aan de gemeente uitge keerd en door baar onder de gewone ont vangsten opgenomen. Bedraagt, de zuiveie winst meer dan de raming, dan wordt dat meerdere, tot de aangegeven grenswaarden, mede aan de ge meente uitgekeerd en door haar eveneens on der de gewone ontvangsten opgenomen. Van hetgeen de zuivere winst meer mocht bedragen dan de gestelde grens«'anrden wordt 75 op een buitengewone reserve rekening gehoekt, S aan den directeur uitgekeerd en 17 ten bate van het overig personeel op bij verordening nader te be palen wijze aangewend. Deze reserve enz. financieele commissie. Over de eerste alinea van dit amendement staakten de stemmen, zoodat de verdere be handeling moest worden uitgesteld tot de vol gende vergadering, waarna opnieuw over dat gedeelte van het amendement zal moeten worden gestemd. Gemeente-rekening. Aroorstel tot voorloopige vaststelling der gemeente-rekening met rapport der Finan cieele Commissie. De rekening bedragende in gewone ont vangsten 533.053,15^, in buitengewone ontvangsten 26fl.965,30j, in gewone uit gaven 494.479,99 en in buitengewone uit geven 028.021,674, sluitende dus de ge wone ontvangsten en uitgaven mot een batig saldo van 38.573,16 J, de buitengewone ontvangsten en uitgaven met een nudoriig saldo van ƒ307.055,87, of totaal een na- deelig saldo van 328.482,704, werd op advies der financieele commissie voorloopig vastgesteld. Regeling bezoldig i n g. Ateorstel vuil B. en AV. tot hot verkenen van de toelage wegens verplichte hoofdakte aan den heer AV. Broek voor den tijd van zijn dienst aan de hulpsehool. Dienovereenkomstig besloten. II u u r. Adres van de bouwgrondmaatschappij „Keilen van Nieuw-Mathenesse" om huur van 4 H. A. opgehoogde berm, met voorstel van B. en AV. Overeenkomstig dit voorstel werd aan ge noemde bouwgrondinaatschappij in huur af- gestnan van 1 Nov. 1906 tot 31 Oct. 1907 een gedeelte opgehoogden berm van den Groe nendijk nabij den AVatertoren voor den huur prijs van 20 per jaar. Verkoop grond. A'oorstcd van B. en AV. tot verkoop van een stuk bouwgrond aan de Nassaustraat en Prins Frederik Hendrikstraat aan A. G. AVegner en A. de AAKlde te 's-Gravenhage. (Zie oris nr. van 10 Oct. j.l.) Deze zaak, evenals het verzoek van Th. E. J. Kramers om den zelfden grond in erf pacht, wordt aangehouden. Niets meer aan de orde zijnde sloot do Voorzitter de vergadering. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag, den 16 dezer, vergaderen, des namiddags ten 7 ure. Gisteravond hield. Mej. Necltjo Lokkerso voor een goed bezette zaal, een lezing over bet „onderzoek naar het vaderschap". De spreekster betreurde liet, dat een en ander nog niet croor de wet geregeld Werd en hoopte, dat spoedig een wet tol stand, zou komen, betreffende het „onderzoek naar het vaderschap". Door verschillende voorbeelden maakte zij duidelijk, hoe deze nuttig zou werken. Na afloop' harer lezing werd zij zeer toe gejuicht. i Hedennacht le ongeveer 3 uur, zijn door middel van braak' p.m. 100 verschillende hoeren- en damosringen, ter waarde van f300, ontvreemd uit den borlogewink'el van den heer B. AVagenaar. De politie doet onderzoek'. aewmw lid—W '»iim ^iili nn» i» n «nu i h mi Een nieuw stuk van Ileyermans. In „De Nieuwe Tijd" publiceert Herman Ileyermans een tooneelspel in versvorm: „Dageraad", een verbeeldingsspel' in vijf bedrijven, Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op liet Woordenboek der Nederiand- sche Taal. De uitgever Marlinus Nijhoffto 's-Gravenhage, maakt er opmerkzaam op, dat dit monument voor onze taal, alleen bij een veel grootcr getal' intce'kenaren, binnen betrekkelijk korten tijd voltooid zal kunnen zijn. Liane 'de Pougy, een schrijfster 'en be kende Parijsche schoonheid, is Donderdag avond hij een auto-ongel irk in de. onnsïre- keri van Parijs zwaai" gewond. In het ziei

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2