-v BINNENLAND, STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en School. Gemengd Nieuws. V de velschillende belangrijke zaken, die mi op koloniaal gebied aan do 'ordo zijn oti deels in een vergevorderd sta dium van behandeling verkoeren, is con tinuïteit van bewind alleszins gcwenscht. Afgezien nog van het feit, dal allo ver andering geen verbetering, is, en dat do heer Fock in menig opzicht getoond heeft een waardig opvolger van den heer Idenlmrg te zijn." En „De Nieuwe Courant": Dat zelfs na een ongelukkige cam pagne van cenigo dagen, dit mi nis te- rieele échec op een ministoiiooio crisis zal uitloopen, komt ons niet waarschijn lijk voor. Vooreerst niet omdat, gegeven de politieke constellatie, het huidige ministerie zich overmaat van fijngevoe ligheid niet kan verooiloven; dan, om dat onder de personen der Ministers een groote lichtgeraaktheid bij den lieer Fock niet in de eerste plaats kan wor den verwacht." En dit geeft „het Yad." aanleiding tot de volgende opmerking: Bij het clnistelijk-historiscli blad dus de zuiver zakelijke Nanggoeng-verkla- ring met een woord van persoonlijke waardeering voor den heer Fock, hij het oud-liberale een dubbele grofheid, een aan het adres der Ministers geza menlijk, een persoonlijk aan dat van Minister Fock. Het Kabinet moot vol gens „De N. Ct." zich, 0111 redenen van politiek', klappen laten welgevallen die het anders, eershaive, niet over zijn kant zou laten gaan; en de heer Fock schikt in dezen min eervollen toestand zich liet lichtst, ongevoelig als deze bewinds man van nature is voor eerroovenden aanval. Het liefst nemen wij aan, dat onze collega zich in schrijvenshaast en zon der te bedoelen wat hij zoide, hoeft ver galoppeerd. hl dit geval mag intrekking worden verwacht. Indien echter willens en wetens liet bovenstaande is neergeschreven, is als nog bewijs te 'wachten. Wie publiek be schuldigt van gebrek aan eergevoel en bewijs achterw'ege Iaat, begaat een on gemanierdheid zonder weerga. Corps diplomatique. De Russische gezant bij ons hof. de heer Tcharyked, is heden van buitenland sell ver lof in de residentie teruggekeerd. Morgenochtend vertrekt de Russische ge zant, vergezeld van Graaf Brevern de la Gardie, le secretaris der legatie, naar I'a- rijs om een bezoek te brengen aan den aldaar vertoevenden Russischen minister van buï- teniandsche zaken Iswolski, teneinde met dezen opvolger van graaf Lamsdorff kennis te maken en zich aan hem voor te stellen. Tot dat doel vertoeven op dit oogenblik meerdere gezanten van den czaar in ver schillende landen te Parijs. Bidderorden. Bij Kon. Besl. van 17 dezer is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, de civiele gezaghebber der Batoe-eilanden, J. 0. van den Brink. Personalia. In den ouderdom van 83 jaar is te 's-Gra- venhage overleden de heer M. P. J. Mat- thijssen, gep.-referendaris-titulair aan het departement van 'marine, later amanuensis bij de administratie van het Foi.ds voor dek en onderofficieren en mindere schepelingen bij Je zeemacht. Zijn verdiensten jegens den lande werden leen paar jaren geleden beloond met het offi ciers-kruis van de Oranje-Nassau-orde. Suiker- en jeneveraccijns. De wetsontwerpen op den suiker en jene veraccijns, waarvan de „Avondpost" mede deelde, dat zij bij den Raad van State aan hangig waren gemaakt enz., zijn reeds 24 September jl. in de Tweede Kamer inge diend. Stooiuvaartverbtndlng N5megen*Antwerpen Er worden pogingen aangewend om een rechtstreeksche stoomvaartverbinding tot stand te brengen van Nijmegen, via TIel, Gorinchem, Dordrecht en Antwerpen naar Brussel. Naar de „N. R. Ct." verneemt, schijnen 'deze pogingen alle kans van slagen te heb ben. hïederl. llarlngvlsscherij Mij, Naar „het Mad." verneemt, zal waar schijnlijk te Elsfeth, Duitschland, een derde haxingvisscherijrnaatschap'pij worden opge richt van Nederlandsche ondernemers met Nederlandse he kapitaal. MAASSLUIS, 19 October. De afd. Maas sluis van de yeroeniging „Volksonderwijs", besloot in haar laatste vergadering, krach tig de pogingen te steunen die worden aangewend ter verkrijging van een Rijks Iloogere Burgerschool alhier. Bij do gister te Rotterdam gehouden examens vrije- on ordcoefeningon is o. m. geslaagd de heer J. van den Bos van hier. Bij beschikking \an den minister van waterstaat is F. B. Zoilst ra te Schiedam, benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken tot voortzetting van do uitbreiding der haven van Delfzijl. Do Directeur van „Schiedam Vooruil" deelt ons mede,; dat 111 het .paml Bajc- kersslrnat 110. 19j wondt gevestigd d<y Torgumentvloenen-fabniek en kurkmaalde- rij van de N. V. ,,De I/okptreek", thans te Rotterdam. Naar wij vernomen zal morgen, Zondag avond, ten G1/0 uur in het kerkgebouw der Evangelisch Luthorsche gemeente optre den de heer A. van Os, zendeling onder Israël, ten einde mededeelingcn lo doen van zijn zending onder do Israëlieten to Amsterdam. De toegang tot het gebouw is kosteloos en staat voor poder belangstellende open. In Jeruel aan de Lange Haven zal mor gen optreden de heer B. Straub van Kloe tingen, omleiding der Chr. Fvang. gem. te Goes. In het verkooplokaal aan de Lange Haven zal Woensdagavond 24 October een vergade ring worden belegd van leden van den Bond van orde, werkzaam langs de lijnen Den Haag en Hoek van Holland tot het vormen van een afdoeling Schiedam van dien Bond. Is de afdoeling geconstitueerd dan zal de agenda worden besproken van de algomeene vergadering van den Bond en de benoeming van een afgevaardigde daarheen. Heden zal weder de nieuwe winkel op de Hoogstraat worden geopend. Dit heeft in de eerste plaats deze gunstige zijde, dat het onoogelijke pand, dat vroe ger op den hoek' van Afrol en Hoogstraat stond, is verdwenen, terwij! door ruiling van grond tusschen den eigenaar en de gemeente, de toegang tot de daar achter gelegen buurt Het Groenendal, annmorkelijk is verbreed. Maar een tweede gunstige zijde is dat het opnieuw getuigt van herlevende energie bij onzen middenstand, want thans is het aiot oen ondernemer van elders die zich hier komt vestigen. Het is een tweede winkel van de firma Adams, alhier, die dat oude pand heeft doen verbouwen tot een ooglijk en sprekend winkelbuis. Wat van dat (oude pand vroeger vóór-en zijgevel was, is nu één front in boogvorm en hoofdzakelijk bestaande uit glas op alle verdiepingen, zoodat ruime gelegenheid be staat tot het uitstallen der artikelen, die in hoofdzaak zullen bestaan in leerwerk on reisbenoodigdheden. Het pand is gebouwd door den heer W. A. Iloek, terwijl de winkelbetimmering is gemaakt door den heer T. E. J. Kramers. Ook hierbij is met groot succes rekening gehouden met de bestemming der betimme ring, die in fraaie lijnen, beantwoordende aan de eischen der moderne opvattingen, een uitstekenden indruk „maakt, en uitste kend aan alle „eischen beantwoord. Van den heer A. Jnrgens aan de Hoofd straat ontvingen wij heden eenige gekleur de kiekjes uit deze gemeente, die zeer aardig zijn en wet hun weg zullen vinden. Hedenvoormiddag te lli uur is de spoe- üngverkooper C. van Zwotj wonende aan den Rotterdamschenweg te Delft, terwijl hij met zijn schouw zich in de Noordvestgracht be vond, met een spoelingpomp gevallen met zoo treurig gevolg dat hij een hevige hersen schudding bekwam. Per brancard naar het ziekenhuis gebracht is hij daar spoedig over leden. J, F. Veerkamp, wonende Krcupeistraat en werkzaam op de fabriek van de firma Smulders, kreeg, terwijl hij bezig was met het vijlen van ijzer op een in aanbouw zijnd schip, vijlsel in het oog. Op de glasfabriek ,,de Schie" had de bla zer R. van Munster, wonende Hofje van Ritman aan den Singel bet ongeluk bij het flessehen maken de schaar te laag beet te vatten. Daardoor kreeg hij een brandwond in de muis van de lmnd. Aanvankelijk bleef hij hier mede zijn werk verrichten doch latei- zag hij zich genoodzaakt zich onder genees kundige behandeling te stellen. In (leze zelfde fabriek trapte Joh. Ver haal, wonende Broersvest, met den rechter voet in glasscherven waardoor hij een snij- wond bekwam. Na een verband gelegd te hebben kon hij zijn werk voortzetten. Yolksbaühuls. Vanaf heden zal het Volksbadhuis alleen geopend zijn alleen op V rijd ag van voorin. 10 tot nam. 9 uur, en op Zaterdag van voorm. 10 tot nam. 11 uur. Overige dagen gesloten. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Roeiriem; stuk ijzeren ketting; rneis- jesschort. Terug te bekomen aan de volgende adres sen Blouse bij Be Vriep, Putlershoeksche straat 27; zilveren armband, hij v, d.JIopk,, Touwbaan 54; kinderschoentje, bij Es- beukman, Stationstraat SÖ3paar hccyren- handschoenpn, bij v. Pinxte,ren, Dam 7 paar bottines, bij v, d. Kraan, Broersvojd 135; rozenkrans in étui, bij wpd. Broek man, Westvest 149; kjjukykraag bij'Ver- maat, Stationstraat 48; gehaakt wit schort, wed. N. de Haas, Ged. Broersvest 48; gouden damesrirtg, bij A. B. Collignon, Korte Achterweg 9. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/<j tot lil/2 uur voormiddag. G e v r a ag d arbeidskracht e n, Bakkersleerling. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halfw.) Halfw, timmerman. Krullenjongen". Kunstsmeden. Loopjongen. Mandenmaker. Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen Slagersjongen. Schoonmaakster. A a 11 geb, ar bei dskracli te 11. Bankwerker. Boekbinder. Drukker. Gistwerker, Koperslager. Letterzetter. Mach.-stoker. Molenaar. Monter. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Timmerman, Tuinmansknecht. Personen voor lichte werkzaamheden Dagmeisje. Dienstbode. Kindermeisjes, Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. "Onder overlegging van verklaringen vun afstand der vergunningen van P. Maurle- veld (Hoogstraat 47) en van mej. A. van Prooyen, wed. J. A. Ilekolaar (Hoogstraat 1) is door 11. Maarloveld Pz. vergunning verzocht tot verkoop van sterken drank in het klein voor het perceel Hoogstraat 110. 47. "Voor de miliciens-verlofgangers der lich ting 1898, die 1 Augustus 1.1. naar de land weer zijn overgegaan en in de maand Augustus hun militiezakboekjes aan het Bu reau Militaire zaken moesten inleveren, zijn thans nieuwe zakboekjes ontvangen; deze moeten vóór den 25 dezer aan genoemd bu reau worden afgehaald. De Amer. spoorwegmarkt was heden over het geheel lager. Maandag den 22 dezer des avonds ten 8 uur zal in de zaal „Harmonie" een lieder en duettenavond worden gegeven door Jo hanna van Linden van den Heuvell, sopraan te 's-Gravenhage, en Hendrik C. van Oon, bariton te Utrecht. In de plaats van mr. D. van Blom, hoofd redacteur van „het Vaderland", die ontslag heeft aangevraagd, is benoemd de heerC. L. van Balen, thans hoofdredacteur der „Zutphensche Courant". Richard Rol. Dafirtoe in staat gesteld, Jo or velever- eenigingei^, vele toonkunstenaars en ver eerders, heeft Nederland heden, weereen passende' hulde komen brprygen aan wij len den grooten toondichter Richard Hol. Die hulde besta,at uit een bronzen buste vafi Hol, genomen naar een der jongste fotografieën, geplaatst op een blok van blauw graniet en gebeeldhouwd door Ba,rt van Hove, hoogleeraal' aan de Aca demie voor Beeldende Kunsten te Am sterdam. Het monument is geplaatst in het plantsoen aan, de Groot Hertoginne- laan ,te 's-Gi'avenjiage en werd hedenmid dag onthuld en aan het gemeentebestuur overgedragen in tegenwoordigheid van mevrouw de weduwe Hol en kinderen het „Nationaal Comité Richard IIol", dat als uitvoerend comité do oprichting van het gedenkteeken had voorbereid en waar in de heer M. H, van 't Kruijs, als se cretaris, een groot aandeel had. De onthulling drteg een hoogst een voudig karakter. De samenkomst xverd geopend door mr. J. G. Patijn, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, met een redevoering, waarin hij er op' wees dat gelukkig geen woorden noodig waren om IIol's nage dachtenis te huldigen, maar gewezen, kjin worden op een daad: d,e oprichting van een monument, waarivoor bijdragon door het geheele land' weriden bijeengebracht, 't Monument werd te '.s-Gravenhage ge plaatst omdat de ï'esidentie de stad is die hot meest getuige was van hetgeen door Hol op muzikaal gebied is ge wrocht. Hier leidde Hol menig nationaal feest en stond hij jarenlang aan hot hoofd Ier Diligentia-concerten. en van de Ko ninklijke Zangvereeniging „Cecilia". Spr. bracht dank* aan de autoriteiten en aan allen, in 't bijzonder aan den beeld houwer prof. Bart van Ilove, die bijdroe gen tot de verwezenlijking van het plan. Daarna had de overdracht van het mo nument aan het gemeentebestuur plaats. Na de toespraak geschiedde de onthul ling door jonkvrouw 3. den Beer Poor tegaal, kleindochter van Staatsraad Jhr. Humalda van Eysinga, voorz. van het comité. De burgemeester, baron Sweerts do Landas, nam niet een toespraak; het mo- nnmenf voor de geymcente in ontvangst. Het Rcsidontie-mannenkoor „Richard IIol" legde oen krans aan den voet van het gedenkiepken. De Rotterdamschc rechtbank oischte be den tegen ieder der firmanten van do fiinu V. Co., distillateurs te Schiedam, een boete van f CG.15, omdat zij op 6 Jan. te Schiedam uit de distilleerderij 2e klasse, genaamd Bordeaux aan de Lange Haven 42 door J. W. v. d. Knaap hebben doen uit dragen 2 bemande flesschen van 10 liter ieder en een kruik, inhoudende 5 liter bran dewijn, alles zonder documenten; met ver beurdverklaring der goederen. Voorts werd geëisebt tegen J. J. v. S., brander te Schiedam, die den 5 Febr. ver borgen onder zijn kleeren uit de branderij aan den Noordvestsingcl 75 bad uitgedra gen 2 gevulde Heschjes te zamen inhou dende 3 dL. gedistilleerd, zonder documen ten, 100 boete. In een plechtige fccstvergadcring van de Orde van Advocaten, te 's Hertogenbosch, had gistermiddag in de rijk versierde ad vocaten-khmer in 't Paleis ,van Justitie, de huldiging plaats van mr. E. Van Zinnicq Bergliiann, die gisteren <lon dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar tot deken der orde van advocaten werd gek'ozon. Behalve de geheele balie waren aanwe zig alle rechterlijke autoriteiten. Mr. Bergmann werd als huldeblijk aan geboden een bronzen beeld op zuil. ISRAËLIETISCHE KERK. Heden viert de heer L. Borsel te Rotter dam zijn halve eeuwfeest als secretaris van verschillende Israelletisehe genootschappen onder talrijke blijken van belangstelling, ter wijl hij tevens benoemd werd tot ridder "11 de orde van Oranje-Nassau. Hoöger Onderwijs. Men meldt onp uit Amsterdam: Prof. dr. F, L. Rutgers heeft heden het rectoraat de,r Vrije Universiteit aa"q prof. mr. D. G. D. Fabius overgedrage,n met een rede over de beleekenis der ge meenteleden, volgens de beginselen van Calvijn. Aan het daarop volgende, jaarverslag werd herinnerd aan bet K. B., waarbij voor sommige academische graden effectus civiles aan de Vrije Universiteit werd verleend. Voorts sprak hij, der^ wensch uit dat het persoonlijk on (Ier wijs van dr. Kuyper aan de Universiteit mocht ton goede komen. Het academiejaar ving aan met 1G8 en dat daarna voor het eepst werden inge schreven 24, waarvan 11 Godgeleerdheid, 5 letteren, 8 rechtsgeleerdheid, er\ dat vermoedelijk, even zooveel in dit jaar hun academische studie zullen eindigen. Er hadden 3 promoties plaats, 2 iiyle Godgeleerdheid en 1 in letteren en wijs begeerte. Dr. Kuyper's reisverhaal. Men meldt ons uit Den Haag dat dr. Kuyper deze week eenige hoogst onaange name dagen doorleefd heeft. Gelijk algemeen bekend, is de oud-miuis- ter bezig met liet schrijven van zijn indruk ken oxer zijn in dit jaar volbrachte groote reis door het Verre Oosten. De tijdens de reis verzamelde documen ten werden door dr. Kuyper bewas ui en veloppen en nu schijnt een der dienstboden in haar ijver bij het schoonmaken van de kamer te ver gegaan te zijn en de envelop pen met oud-papier en gelezen kranten tc hebben verwijderd. De paperassen waren in handen gevallen van een lorrcnkoopman, die ze weer aan een buurman had verkocht. Na een wanhopig zoeken in een grooten papier rommel n ocht het gelukken f deel van dr. Kuyper's locumenten terug te vinden. Van dr. Kuyper mtving de man bij wie de ge wichtige papieren te voorschijn kwamen, een ruime belooning. De verdwenen dossiers Thans wordt van geheel betrouwbare zijde aan de, bladen .yemeld dat het be richt als zouden verhoeren aan het dos sier van he.t procep-le F ;vre de Montign,y ontbreken, van eiken grind is ontbloot. liet gerucht vindt wellicht zijn oorsprong in de omstandigheid, dat eenige stukken, daaruit wayen ger.omep ter kopieering voor de raadslieden dec beklaagden en niet direct in liet.' dossier waren, terug gelegd. Na den Zeeuwse1'en watersnood. Men meldt uit Zeeland aan 'de „N. Ct."; Binnenkort zal nu "begonnen worden met do uitkeering door het prov. watersnood- comité in Zeeland van de geldelijke scha de, geleden door den watersnood op 12 Maart 1.1. De schade in de geheele provincie moet op f 467,000 geraamd zijn. Wij hoor den reeds verluiden, op welke wijze do uitkeering zal geschieden, doch hieromtrent valt nog niets met zekérheid te zeggen, omdat het prov. com* té een verga dering moet houden om hieromtrent een beslissing te nrmen. Lanvïions aan de fiets. Men weet ('al do Haarlemsche kanton rechter heeft uitgemaakt, dat fietsers 's avonds geen lantaarn boboeven mee te voeren op bun hets doch dat een lampion voldoende is. Sinds dien is het gebruik van lam'pions daar aanzienlijk toegenomen; men zie er 's avonds zelfs handkarren mede te rijden. Een winkelier heeft in do laatste dagen over de driehonderd lampions verkocht. Hijkersmildo zijn gisteye.n, naar dp „As- ser Courant" verncicmt, door d/en, rech ter van instructie ds. JL e,n, het 14-jarig meisje gehoord. De predikant moe,t ontkend hebben maar het meisje beslist zijn gebleven bij do mcydedoelingen omtrent de oneer,bare handelingen Mooie schenkingen. Narr gemeld wordt heaft wijlen do heer C. J. van Nellosteijn, te Amsterdam overleden, aan. clp gemeente Leersum zijn onroerende goederen,, onder die gemeente gelegen, vermaakt. Dezo goederen 'hebben een, grootte van ruim 20 Hectaren. De schenking is vrij va,n successierechten, alleen is dp ge meente verplicht de graftombe en den grafkelder te ondpnhouden. Jhr. mr. J. W, G, Bonpel van Hoge- landen, burgemeester van Ha,arlom, laat te Wijkeroog bij Yelsen een évangeliesatie- gebouw zetten voor zijn rekening. Gevaar voor besmetting, Men schrijft aan het „Volksbld." Ik zie van uit mijn woning op een molen, staande achter de Rustenburgerstraat te Amsterdam en die bewoond wordt door vier gezinnen. Blijkens een aangeplakt billet heerseht daar typhus. Eiken morgen^ wordt de steekpan dor zieke(n) geledigd in een sloot. Deze sloot heeft geen uitloozing 111 de Boeren wetering, wijl de jeugd zich vermaakt met dammen daarin te leggen. Op het land aan die sloot loopen melkkoeien. Deze beesten lesschen hun dorst door te drinken uit deze, met typhus- bacillen bezwangerde sloot, 't Is natuurlijk overbodig te melden, dat deze melkboer zijn aldus besmette melk eiken morgen trouw aan zijn klanten rondbrengt. Wat de gevol gen kunnen zijn, is denkbaar. Hier moet, dunkt mij, van overheidswege ingegrepen, worden, op welke wijze ook. Het geval is dan ook onverwijld ter kennis ge bracht van den gemeentelijken gezondheids dienst." Edoch, twee dagen zijn daar reeds over heen en nog loopen die koeien in dat land, drinken uit die sloot en wordt de typhus- kiemen bevattende inelk rondgebracht. Een geschorst Raadslid De heer A. Bakker, te Ned,erhemei-t, d,ie als lid. van den, Rapd dier gemeenjtc voor eenigen tijd, door den, gemeenteraad ajs lid, werd geschorst wegens leveriiu; van steenkolen^ tea behoeve d.er gemeente, is thans door Gedeputeerde Staten vap,Gel derland weder ia zijn functie hersteld, daai' blijkba,ar geen termen, voor die schorsing waren. De moord te 's-JEiage. Omtrent den doodslag nabij de Wal dorpstraat te 's-Gravenhage, gepleegd door den bewoner van een „woonwagen", kan nog worden medegedeeld, dat de man, die bekend heeft het doodelijke schot ge lost te hebben, het doet voorkomen alsof het ongeval aan onvoorzichtigheid is toe te schrijven en dat van opzet of moed wil geen sprake is. De verstandhouding tus schen hem en de verslagene was goed. De getroffene had de volle lading hagel uit het ruiterpistool in de borst gekVegen. H,et wapen werd in het bedstroo terugge vonden. Verschillende, omstandigheden wij zen er op, dat de bewering onjuist is, dat hier van onvoorzichtigheid sprake is. De dader is naar het Huis van Bewa ring overgebracht. Het mes. Te Zutphen is in „de Hoven" aan den Marschxveg, zekere H. E. door zijn buur man N. E. zeer gevaarlijk met een messteek in de dij gewond. De gewonde is naar het Ziekenhuis vervoerd. De dader is gevangen genomen. In een huiselijkén twist heeft de sjou wer W„ te Deventer, zijn vrouw met een broodmes in den buik een belangrijke won de toegebracht. De dader, die beschonken was, is onder een grooten toeloop van pu bliek 'door de politie gearresteerd. De ernst van de wonde zal eerst bij een operatie, welke gisteren vermoedelijk zou geschie den, kunnen blijken. Do toestand van do vrouw was gisteren .zeer wel. Een predikant aangeklaagd In zake de, aanklacht tegon, dp. H. te De moordenaar gezocht. De Amsterdamsehe politie heeft bericht ontvangen, dat gisternacht in haar woning, te Saint Josse hij Brussel is vermoord ge vonden de vrouw van den slotenmaker Char les Stien, van welk drama wij gisteren mel ding maakten. De dader, een 32-jarige man, wordt verdacht de misdaad te hebben ge pleegd. Hij is voortvluchtig en vermoedelijk naar Holland uitgeweken, waar hij meermalen ver melde. Levend verbrand. Te Tiel viel een tweejarig kind in oen pot heet sodawater. Het is aan de gevol gen overleden. Ongelukken De jager A. Eiker te Dwarsgrachl, (0.) had Donderdag een Ralfpond kruit op1 de kachel to drogen gelegd. Dat vatte vuur en ontplofte met een geweldigen knal. Hij zelf word deerlijk in 't aangezicht gewond, zoodat het hoofd geheel is opgezwollen. Ook een 2-tal zijner kinderen, die in 't vertrek aanwezig waren, werden gewond, doch niet in zoo'n erge mate als de vader. (fAs

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2