Verkiezing vnu eon ltd der Tweeilo Katner. (District Tuition.) Aantal kiezers 59G7. Uitgebracht geldig 5262 stemmen, ran onwaarde St. volstrekte meerderheid 2591 stemmen. Uitgebracht werden op de hoerenII. Paul (enndidant Unie Lib. en Vrijz.-Dem.) 1976 stemmen; jhr. mr. II. Smissaert (ean- didaat van een aantal Oud-Lib.) L19 stem men; dr. J. Th. de Visser (cand. Anti-Rev., Chr. Histor. en R.-K.) 2757 stemmen; mr. M, Mondeis (cand. Boc.-Dem.) 329 stem men. Zoodat gekozen is do heer: Pr. .1. Th. DE VISSER (C.-H.). (Reeds gisteravond in de stad gebulliti- neerd.) Bij de verkiezing voor een lid van den Leiüsehen gemeenteraad in het hvoede dis trict, ter voorziening in de vacature ont staan door het bedanken van prof. Van der Ylugt, werden uitgebracht 1643 geldige stem men. Hiervan verkreeg dc heer D. S tig ter .(vrijz.) 844 en de heer J. J. van Hoeken (antir.) 799 stemmen, zoodat 'gekozen is de heer Stigter. De Zeven Provinciën Het bonwen van Be Zeven Provinciën, een getrouwe nabootsing van hol admiraal schip van admiraal de Ruijter, is, volgens de Sehpv., opgedragen aan de werf van den heer Meursing te Amsterdam. Het schip, dat in Maart gereed moot zijn, zal de verschillende havens in ons land be zoeken en later enkele Fransche en Engel- sche havens aandoen. Rechtzaken Naar Engehchen trant. Naar wij vernemen is in een bijeenkomst van kooplieden ernstig ter sprake gebracht het voornemen, zoowel op de Amsterdam- sehe als op de Rotterdamse!** beurs lijsten te doen rondgaan, teneinde bijdragen te ver krijgen voor een som, aan te bieden aan den minister van Justitie, teneinde met behulp daarvan liet personeel der TLtagsehe recht bank uit te breiden. L.IIblil.") Veroorzaken van den dood door schuld. De rechtbank te Haarlem deed gisteren uitspraak in de zaak van J. v. d. Graaff, kapitein van de sleepboot Assistent'" te IJmuiden, die daar overvoer een vlet, waar door een man verdronk en een ander zwaar lichamelijk letsel bekwam, en sprak hem vrij van het hem ten laste gelegde, daar de recht bank zijn schuld niet wittig en overtuigend bewezen achtte. Het hof te Arnhem bevestigde gisteren het vonnis der Arnhemsche rechtbank, waar bij J. C. en huisvrouw* uit Nijmegen we gens koppelarij werden veroordeeld tot resp. 6 en 8 maanden gevangenisstraf. Kerk en School. Ned. Herv.-Kerk. Het Provinciaal kerkbestuur van Drenthe heeft tot de evangeliebediening toegelaten de heeren "NV. W. Siddré en F. M. Muller, beiden cand. van de Utrechtsche univer siteit. Ter vervulling van de 14de predikants- plaats bij de Ned. Herv. _gemeente te 's-Gravenhage, is gisteravond door het kies college het beroep uitgebracht op ds. A. J. Montijn te Haarlem. Beroepen te Hernajum (Fr.) de heer R. H. v. d. Molen, cand. te Oostwold (Oldambt); te IJselmuiden ds. N. C. Bakker te Poortvliet (verbeterd, bericht); te Brammen ds. van Herwerden te Heemse; te Wei,werd (toez.) ds. J. Rijpma te Adorp. Aang'en.omen het beroep te Ro-ttei- dam door ds. G. H. Wagenaar te Leeuwar den; te Nieuwendam (toez.) doords. R. Wierenga te Zuidzijpe (N.-H.), Bedankt voor het beroep te Driehui zen en Zuid-Schermer door den heer J. „Herkent u mij niet. Ik ben Samuel Green, en het licht voor het venster heeft mij naar huis getrokken." De lange man ging een paar pas ach teruit, kwam toen naar voren, greep Sa muel beet en sleepte hem het huis in. Timothy en Peter volgden hem en zoo kwamen zij allen Ln een kleine kamer, waar een ernstig-uitzionde vrouw van middel baren leeftijd zat te breien. Zij keek ver baasd op, toen dc lange man met den bo venden Samuel naar haar toe kwam. „Hier is Sam -- onze kleine Sam, die ■weer bij ons teruggekomen is!" riep hij uit. „Hij zag het licht voor het venster, dat trok hem aan. En dat na vijftien jaar!" „Hij is niet zooveel gegroeid, als ik ge dacht had," zei de vrouw, terwijl zij op stond en haar werk neerlei. „Je mag mij een zoen geven, Samuel," voegde zij er bij, terwijl zij hem haar wang voor hield. Timothy vond het noodig, zich plotseling om te keeren en het behangsel op to ne men; Peter daarentegen beschouwde do ope ratie met groote belangstelling. Samuel Green bloosde, 'keek van den langen man naar de juffrouw en raakte toen haar wang met zijn lippen aan. Hij was nieuwsgierig om te weten in hoever de dame hem moest bestaan. „Sommigen zijn voor het geluk geboren," merkte Peter zachtjes op. „Ik heb mijn zoon Samuel weer thuis," L. van Apeldoorn, cand. te Helpman (bij Groningen). Gekef. Keuken. In de vorige vergadering van do das- sis Groningen word ds. J. langhout, als predikant van de Gereformeerde Gemeente te Groningen, R, los gemaakt en de schor sing in zijn ambt niet opgeheven. Gisteren heeft de classis in haar verga dering de schorsing van ds. L. als pre dikant opgeheven. Beroepen te Duisburg ds. A. Bram- melkamp te Vrijhoeve en Grevelduin Ca- polle. R.-K. Kerk. Wijlen A. E. F. 11). Statuit, donar. L. F. Th. J. 11. baron van Lamsweerde, heeft haar nalatenschap, geschat op f 58,000, na aftrek van daarbij vermelde lasten en ver plichtingen, vermaakt aan hel R.-Kath. Par. kerkbestuur van den Heiligen Werenfridus le Westervoort. Hoooeu Onderwijs. Te Utrecht zijn bevorderd tot arts: J. M. Moll en P. H. v. d. Leeuwtot tand arts: G. A. W. Roelaars. Aan de universiteit ie Leiden is bevor derd tot arts de heer C. J. I,. Lumkeman. Aan de rijks-universiteit te Utrecht is be vorderd tot doctor in 'de rechtswetenschap op stellingen, (le heer ,1. A. G. de Vos van "Sleenwijk, geboren te Zutplien. Op „stellingen" is aan de universiteit te Gioningen gepromoveerd fot doctor in dc rechtswetenschap, de heer H. P. Toxo- peus, geboren te Groningen. Naar wij vernemen, houdt het Amster- damsch Studentencorps 30 dezer zijn jaar vergadering, waarin een reglementsherzie- ning voor het corps in behandeling komt. Onder moer stelt de Senaat voor reorgani satie van het rcuniefonds en afschaffing van dc zoogenaamde „donderjolen". Sport. Naar „de Kamp." verneemt, beslaan er plannen om de tentoonstelling van rijwie len en automobielen, georganiseerd door de Ned. Vereeniging De Rijwiel- en Auto mobiel-Industrie, het volgend jaar in de maand "Maart te 's-Gravenhage te doen plaats hebben. Deze plannen vinden vooral steun bij de Haagsehe leden der vereeniging voor noemd, doch schijnen ook bijval te heb ben gevonden bij eonige automobiel-firma's, buiten de residentie. Van bevoegde zijde werd ons hierom trent meegedeeld, dat de teTiioonstelling te Amsterdam in elk geval doorgaat. Ook te 'silage zal echter een tentoonstelling van rijwielen en automobielen plaats vinden. Hoe sterk het automobilisme in ons land is toegenomen, kan uit het navolgende blij ken. Waren vóór de in-werking-treding der Motor- en Rij wiel wet slechts voor geheel Nederland vanwege het Departement van W. II. en N. ongeveer 2054 nummerbewijzen afgegeven, waaronder een groot aantal aan personen, buiten het Rijk wonende, thans blijkt voldoende, dat na de invoering dier wet liet getal motorrijtuigen en dito rijwie len enorm is toegenomen. Er werden sedert *1 Januari j.l. door de navolgende provinciën afgegeven Rij- Nummer bewijzen. bewijzen. Groningen onder letter A 388 283 Friesland b b B 279 191 Drente b D 161 106 Overijsel b b E 370 273 N.-Holland G 1422 1080 Z.-Holland II 1836 1293 Zeeland b K 293 1 93 iJtrecht b L 584 399 Gelderland b b M 851 592 N.-Brabant* N 794 588 Limburg P 274 222 terwijl door het departement aan vreemdelingen werden verstrekt onder letter II 768 699 totaal 8020 5919 Zuid-IIoiland slaat dus zoowel voor rij- als nummerbewijzen het record en wekelijks herhaalde do lange man, terwijl hij iedereen, die binnen zijn bereik was, de hand schudde. „En hij heeft zijn rlichtje nog even lief als vroeger," voegde hij er bij met een sluwen blik op die persoon. „Ik heb he't haar zoo dikwijls gezegd, Samuel zal zijn kleine Diana niet vergeten, bij zal altijd aan zijn belofte blijven denken. En zij heeft al die vijftien jaar trouw op je ge wacht, Samuel!" „De liefde is toch een mooi ding," zei Timothy. „Ik wou n even zeggen, mijn heer," met deze woorden wendde hij zich tot den langen man, „dat mijn vriend Pe ter en ik oude vrienden van Sam zijn, wij zijn als broeders. Toen Sam dus ver leden week in tranen uitbarstte, en over Charley Junction en de oude gelukkige da gen van voorheen sprak, drongen wij er .op aan, dat hij terug zou keeren. „Daar zijn menschen," zeiden Peter en ik, „die tiaar je verlangen." Dus kwam hij terug om nooit rneor heen tc gaan," „Ik weet nog niet, wat' ik later zal doen," zei Sam knorrig. „Ik houd meest vaneen zwervend leven; ik denk, dat ik morgen ochtend weer wegga." Hij sprak luchthar tig, maar zijn hart was zwaar. „Daar zul je nog wel anders overgaan denken," zei do heer 'Green met een blik op zijn nichtje. „Als je denkt, dat je te ruggekomen bent om den volgenden dag weer heen te gaan, nadat wij vijfden jaar naar je uitgekeken hebben en zooveel olie neemt het getal aanvragen in die provincie toe. Gcmenffd Kieuws. Overdreven berichten. Het consulaat-generaal van San Salva dor te Amsterdam bericht van het consu laat-generaal van deze republiek te Lon den de volgende mededeeling te hebben ontvangen„Ik haast mij u te melden, dat do Rchatle, door den cycloon in Salvador aangericht, met zoo belangrijk geweest is als de couranten-berichten deden vermoe den. Ik geloof niet, dat e enige monschen- levens te betreuren zijn, evenmin, dat de koffie-oogst geleden heeft, aangezien zeker deze bijzonderheden in het kabelgram ver meld zouden zijn, hetwelk ik uit Salva dor ontving, als „Managing Director" van den Salvador-spoorweg. Deze spoorweg schijnt op een paar plaatsen geleden te bobben, zoodat het vervoor tot een paar dagen na de ramp geslooid was, maar buiten dit nadoel, en het verlies yan een paar sleepbootjes, schijnt er geen schade geleden te zijn." Stoombootenvervoer gestaakt. Tengevolge van de instorting van sluis 10 in de omstreken van Helmond, is het vervoer van passagiers met de stoomboot van Maastricht naar Don Bosch voorloo- pig gestaakt. Eveneens is voorloopig ge staakt hel vervoer van vrachtgoed met de stomal c oten van de Socieloit van Navi gatie van Maastricht op de floilandscbe steden. Een predikant geschorst. Naar de „Asser Ct." verneemt, heeft bot classicaal bestuur gisteren ds. II. te Hijkcr- smilde (Dr.) in do bedicm.ig geschorst. Zooals men weel, wordt deze predikant der Ned. Ilerv. gemeente verdacht van on- eerbaie behandeling niet een 14-jarige dienst bode. Als men ziek en arm is. Men schrijft uit Arnhem aan „het Volk": Voor ongeveer twee jaren vestigde zich hier zekere A., typograaf van beroep. Na korten tijd te hebben gewerkt, werd lrij ziek en daar hij geen middelen had, werd hij voor rekening van het. Burg. Armbe stuur in het stedelijk' ziekenhuis opgeno men. Van 15 Febr. '05 af werd hij daar verpleegd, zonder dat beterschap intrad, integendeel; daar hij aan tuberculose leed, verergerde langzamerhand zijn toestand. Nu had bedoelde 'persoon reeds eenigen tijd geleden de mededeeling gekregen, dat hij het ziekenhuis zou moeten verlaten, wijl „de tijd om! was" en de vorige week werd hij zonder meer op straat gezet, zon der te weten waarheen. De ongelukkige die hier geen familie heeft, en wiens fa milie overigens geheel onbemiddeld is, die tot werken absoluut niet in staat is, wijl de dokter verklaarde, dat lnj verkeerde in het zeer yer gevorderd stadium van k'eel- en longtub'erculose, zou wellicht in een toe vlucht voor dakloozen zijn onderkomen heb ben moeten zoeken, indien zijn vioegere kostbaas hem1 niet had opgenomen. Studentenherrie, Zaterdagnacht hvee uur drongen een 20- tal beschonken studenten het gebouw „Bel- levue" aan de Marnixstraat te Amsterdam binnen, door een kleine deur die de brand weer vergeten had te sluiten. Er was een bal georganiseerd door de vereeniging „Justus van Maurik". Niet al leen dat dit door de komst der studenten geheel werd verstoord, zelfs een ernstige vechtpartij was het gevolg van de brutale houding der opgeschoten knapen. Tevergeefs is getracht de club' met een zacht lijntje buiten de deur te zetten. En kelen gingen terug, doen een tiental stelde zich zoo woest aan, dat een l'ormeele klop partij daarvan het gevolg was. Toen de heertjes bemerk!en, dat de aanwezigen niet van plan waren zich door hen te laten afranselen, sloegen ze met hunne stokken de ruiten stuk. voor je verbrandden, dan heb je 't mis. Je bent hier nu voor goed." „Dal is juist, zooals ik er ook overdenk," zei Timothy Campion, terwijl hij in de handen klapte. „En weid er bovendien niet gesproken ov* een dame en lief de en zoowat?" vroeg hij. ,Jk heb nooit van iemand anders ge houden dan van Sam en ik zou dat ook nooit kunnen," zei Diana, tenvij! zij haar oogen afveegde met een hoekje van haar schort. „Het was een lange tijd, om te wachten, heeren." „Maar er heeft hier een vergissing plaats," zei Samuel Green haastig. „Laat ik u al les eens uitleggen." „Hot zou niet kwaad zijn, om nu eens aan 't avondeten te beginnen," deed Peter haastig aan de hand. „Dan kunnen wij Samuel met zijn vader en nichtje alleen laten en „Vanavond gaat niemand hiervandaan," sjfrak de oudere heer Green hartelijk. „Sam en Sanis vrienden blijven hier. Kom, Dia na, is 't eten klaar?" Geen woorden zijn in staat uit te druk ken, wat Samuel Green onder dien maal tijd leed. De oude heer drong er soms schertsend op man, dat hij zijn arm om Diana heen zou slaan; en de uitdrukking van Samuels gelaat bij die gelegenheden en de wanhopende blik, dien hij op zijn grinnikende vrienden sloeg, zullen dezen lang in 't geheugen blijven. Toen het maal was afgeloopen, werd het Inmiddels was do politie gearriveerd dio de drie ergste belhamels arresteerde. Door den eigenaar van „Bollevue" is een eisch tot schadevergoeding togen de boer schappen ingediend. V Destijds deelden wij mededat van over heidswege een onderzoek zou worden in gesteld naar de rumoerige voorvallen, die voor een paar weken in en voor het ge bouw Scala in de Wagonstraat te 's-Gra venhage hebben plaats gehad. Dat zeer uitvoerige onderzoek heeft, naar de „Haagsehe Ct." mededeelt, hj de eerste plaats aangetoond, dat do politic-autoriteit alle reden had o;u! aan te nemen, dat het opzet was be* annul, om op een bepaald oogenblik en naar een vast plan een groote opschudding te veroorzaken, waaraan een begin van uitvoering werd gegeven, dat ech ter door de genomen maatregelen werd ge stuit, en dat zelfs hel vragen van het num mer van een .agent een onderdeel van '1 „plan de campagne" vormde. Ten tweede, dat aanvankelijk een zeker aantal personen zonder rumoer werden verwijderd. Ten derde en dit is zeker belangrijk dat inderdaad is geconstateerd, dat de eleetri- sche geleiding was beschadigd, waardoor gevaar ontstond. Ten vierde, dat zich een talrijk en legen de politie gezind publiek op straat had verzameld, zoodat de openbare orde niet toeliet, zich lot arresteeren van enkele personen te bepalen. Voorts, dat het uiteendrijven eerst heeft plaats gehad na verdragen van sarrend optreden van sommi gen en toen de openbare orde dit eisch te. En eindelijk, dat do directie van Scala aan de sonaten der Dell'tsche en Lcidscho stu- dentonkorpsen' heeft geschreven, door het voorgevallene verplicht te zijn, aan studen ten voor dit jaar den toegang te weigeren. Voor worst allicht te gebruiken Eergistermorgen kwam een hoer uit JIoo- ven te Breda twee varkens afleveren bij den slager ,T. De varkens bleken onderweg gestorven le zijn en werden door den keurmeester af gekeurd. Do boer nam ze mee naar huis. Waar zouden die terechtkomen'? De liefde Een jongmensch te Moordrecht geraakte in zeer overspannen toestand, doordien het meisje, waarmede hij sedert eenigen tijd „verkeering" had, hem afschreef. Zijn moe der heeft zich uit wanhoop, dat zij niets met den jongen wist aim te vangen, ver dronken. IILeidoor is de jongen krankzin nig geworden, zoodat zijn plaatsing in een gesticht noodig is. Een leuk antwoord. Bij de loting voor de nationale militie te Oud-Beijerland antwoordde een loteling, op de vraag van den Militie-commissaris of hij reden van vrijstelling had op te geven, met het leukste gezicht van de wereld„ja mijn heer, mijn zusters dienen". Een zoodanige reclame had de burgemeester in de dertig jaren dat hij de loting bijwoonde, nog niet hooren inbrengen. Dronken of slaapdronken Bij z'n besten vriend had hij den avond do arge bracht, en hij had daar van 10 uur tot half één twee koppen chocolade ge- dronken en twee beschuitjes verorberd. Let op den tijd: om halféén vertrok hij van z'n besten vriend, en hij had in z'n maag twee koppen chocolade en twee be schuitjes. Z'n woning ligt twintig minuten verwij derd van de woning, waar hij den avond had doorgebracht. Naar menschelijke be rekening kon hij dus om tien minuten voor één bij z'n verheugde vrouw aange komen zijn. En om één uur zouden de lichten zijn gedoofd, en zou hij hebben geslapen den slaap des rechtvaardigen op 'n mollig bed on op de twee koppen cho colade en de beschuitjes. Doch ziet! in den omtrek van z'n huis was hij niet om één uur, doch om half twee. Eu hij paar alleen gelaten en de drie anderen gingen in den tuin een sigaartje rooken. Daar werd de oude heer Green vertrou welijk. „Ziet ii, heeren, 't was mij minder to doen om Samuel, dan wel om Diana kwijt te raken. Zij is soms wat lastig, en ik heb haar vijftien jaar alleen genoten. Ik heb altijd naar Sams terugkomst uit gezien ofschoon hij niet veel deugde omdat hij haar zou kunnen trouwen en ik wal rust zou krijgen. En nu geloof ik, dat mijn goede tijd aanbreekt, gelooft u ook niet?" vroeg hij lachend. Zoo leefden ze drie of vier dagen in de wei. Peter en Timothy hadden nooit zooveel te eten gehad; alleen Samuel leed. Want de oude heer sprak dag en nacht over het huwelijk en wou tien datum daar voor vastgesteld hebben. Na vier dagen verklaarde Samuel, toen zijn vrienden za gen, dat hij onder begunstiging van de duisternis wou vluchten: „Ik geef het op, ik ben geen man om te trouwen en ik wil in geen geval Diana tot vrouw. Verbeeld je, dat ik mijn ver dere levensdagen in dit afschuwelijke oord aardappels zou moeten poten en die soort van dingen. Ik doe het niet." „Laten we er dan maar alle drie van door gaan," zei Poter, „en deze twee ge broken harten achterlaten, liet spijt mij voor den ouden man en nog meer voor Diana." Samuel sloop met een verlegen gezicht liep niet, zooals *n normaal menscH, die twee koppen chocolade heelt gedronken en twee beschuitjes heeft verorberd moet loopen, doch hij liep als iemand, dieine- nigen hailigon teug naar binnen heeft ge slurpt, en wien de geest des alcohols in z'n hoofd en in z'n boenen is gevaren. Vele vroolijke lied ekens neuriede hij, eii op z'n gelaat was ''n stil-vcrgenoogdè glim- lach, en uit z'n mond k walmde de alco hol-geur. Waar is hij geweest in 't half uur en tien minuten, welke er verloopen tus- schen tien minuten voor twaalf en half één? Heeft hij op de koppen chocolade en de twee beschuitjes nog kennis ge. maakt met Schiedam, en daaiué met Pam pus, de gevéérlijkste plaatsen voor den zwakke van wil uit ganseh Nederland?,. Wie zal het zeggen *n Feit ia 't, dat 'n agent van politie hem op z'n zwerftocht tegen halftweede woorden heeft toegevoegd: „je bent dron ken, ik zal je bekeuren." Al zei de beklaagde, dat-ic dronken van den slaap geweest was, en al verklaarde z'n beste vriend, dat twee koppen choco lade eri twee beschuitjes iemand z'n wan kelend evenwicht niet doen verliezen, de Amsterdamsche kantonrechter geloofde daar niet veel van, en veroordeelde den man, die reeds meermalen wagens „dron kenschap" ln het justitie-gebouw aan de Weteringschans is geweest tot drie dagen hechtenis. Maar hij kwam in hoogor beroep van dit vonnis. Hij wés niet dnonken geweest. Hij had slechts twee koppen chocolade geslobberd, en twee beschuitjes geknapt. Noch in chocolade, noch in beschuitjes is alcohol Doch in veertig minuten kun je heel wat jenever naar binnen werken. En - ten zoo veels le maal deze diep zinnige vraag: wéér is dn man tusschen tien minuten voor twaalf en half één ge weest? Het O. M., mr. Quintus, vroeg bevestir ging- („Tel.") Tragisch Men schrijft uit IJmuiden aan de „Tel.": Gistermiddag bevond zich op de Zuidpicr een als heer gekleed persoon. Gedekt met hoed, wandelstok in de hand. In het voorbij- loopen onderhield hij zieh met 'n enkelen hengelaar. Op het tweede gedeelte van de pier ge komen, tusschen wachthuis en lichttoren, wierp bij hoed en wandelstok weg, knoopte de jas dicht en stortte zich in het water aan den binnenkant van de pieren, 't Was niet onopgemerkt gebleven. Toen de ongelukkige boven kwam, werden hem hengelstokken toegestoken en geroepen: „Grijp," „grijp". De levensmoede weigerde, sloeg de handen voor de oogen en verdween opnieuw, nu voor goed, in de diepte. Al de pogingen met dreggen, om den drenkeling op te halen, bleken vruchteloos. Een oplichter. Den 10 October verzocht oen man, die En- gelsch sprak en een visitekaartje afgaf lui dende: „Rev. James Hayes, American Col lege, Louvatn (België)", aan een passage- bureau te A'dami voor hein' twee hutten te willen reserveerei. op het stoomschip „Pe ninsular", voor een reis van Marseille naar Bombay. Hij gaf daarvoor in betaling een wissel, groot 100 op de Lloyd's Bank, Ltd. te Londen en ontving daar hij' 9G had te betalen f48 aan Ned. geld terug. De passagebiljetten zouden hem later wor den toegezonden te Leuven. Bedoelde wis sel is inmiddels waardeloos gebleken te zijn, zoodat ten deze oplichting moet zijn ge pleegd, De nieuwe ziekte. Te Winterswijk heeft zich een geval mrt doodelijken afloop voorgedaan van de veel besproken ziekte meningitis cerebrospinalea bij een 13-jarigen knaap van den landbou wer B. te Meddo. weg; Timothy volgde hem; Peter kwam langzaam achteraan. Zoo verlieten zij Charnley Junction; Peten* snikte hardop, maar die was altijd heel weekhartig. Den volgenden dag werd hij knorrig, kreeg een hevigen twist met zijn beide vrienden en liet hen samen verder trekken. Zij zagen hem ir een heel jaar niet te rug, en toen ontmoetten ze hem op 't al leronverwachtst. Zij waren een beetje aan lager wal, zooals gewoonlijk, en kwamen zoo in Londen. Timothy bezat nog oen paar stuivers, en ging daarvoor in een winkeltje in- een nette voorstad wat tabak kioopen. En achter de toonbank stond, met een sigaar in zijn mond en de duimen in zijn vest, Poter Ledcolt, „He hoe kom jij) hier?" vroeg Timo thy, één en al verbazing. Peter liep naar de deur van een ka mertje, opende die en riep: „Diana."Ti mothy en "Samuel keken elkaar aan, maar zeiden niets; dadelijk kwam een vroolijko vrouw den winkel' in, het was de Diana van Charnley Junction. „Zie je, vrienden," zei Peter grinnikend, „zij vertelde mij dat zij vijf duizend gul den had overgelegd en zich heel eenzaam voelde. Toen Sam haar verliet, ging ik dus terug en had een ernstig gesprek met de dame. En met de vijf duizend gulden begon ik dit zaakje. Als jullie een sigaar wilt opsteken, ga gerust je gang." ±ttMnjHKttcaavc«i

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6