in Egypte. In Tunis en in onze bezittin gen in West-Afrika zijn sommige voorzich tigheidsmaatregelen noodig geworden, In deze streken en in A lgiers moot bijzonder worden gelet op buitonlandsche kuiperijen, Algiers ligt vlak 111 de nabijheid van den anarcliistisehen haard van Marokko, waar een ijverige anti-Fransehe propaganda wordt gemaakt. Wij zullen ons door de ge beurtenissen niet laten verrassen. De Mn- rokkaansche kwestie was nooit zoo acuut als op bet oogenblik en wij zouden een groote fout begaan, wanneer we den terug slag, dien ze op Algiers beeft uitgeoefend, en nog zal uitoefenen, niet willen opmerken. Maar «eest desniettegenstaande niet bezorgd. Als het zijn moet, zullen «e snel en met kracht optreden." Italië. De minister van oorlog, generaal Vigano, heeft ontslag genomen wegens geschil met Giolitti, den minister-pres.'over de militaire «edicten. Oostenrij k-H o n g a r ij e. De overbrenging van de asch van Ra- koczy naar de basiliek van San Stcplmnus te Boedapest heeft gisteren \olgens het program plaats gehad. Kardinaal Samnssa droeg een mis op. Volgens de „Neue Freie Presse" is Feld- zeugmeister Latscher von Lauendorf be noemd tot minister van nationale verdedi ging- Uit de Pers. De Kamerverkiezing te Leiden. Omtrent de Vrijdag door de vereenigde rechtsche partijen behaalde overwinning schrijft „De Tijd" o. m. „Bravo voor Leiden! Een zóó glansrijke overwinning, reeds bij eerste stemming be haald, zullen zeker weinigen verwacht heb ben. limners, van ouds werd Leiden, zoo wel door de Rechterzijde als door do Lin kerzijde, beschouwd als behoorende tot de twijfelachtige districten, waar enkele wei nige stemmen doorslag konden geven. Men mag thans hopen, dat na deze over winning Leiden voor goed tot de Rech terzijde is overgegaan. Immers, de uit komst heeft aangetoond, dat voor het suc ces der Rechterzijde slechts noodig zijn: eensgezindheid en trouwe opkomst. Hadde de eerste niet 'ontbroken, Leiden zou ook in 1905 niet aan de liberalen zijn verlo ren gegaan. De vraag is „of een ziehzelve noemend liberale regeering zonder eenige meer derheid in een der beide takken der volks vertegenwoordiging, nog kan en mag re- geeren volgens liberale beginselen. Voor wetten, door die beginselen bezield, mag toch zeker de steun van groepen der rech terzijde niet worden verwacht. Slotsom is, dat alleen „neutrale" ont werpen kans van slagen hebben. Ook dat de plicht voor de leden der Tweede Ka mer, om voortdurend op hun post te zijn, een steeds meer dringende moet geacht worden." De driestar"-schrijver van „Dc Stan daard" uit zich als volgt: Rechts kan men over den uitslag tevre den zijn. Niet alleen dat rechts zijn can- didaat gekozen zag, maar het stemmencij- fer van dr. De Visser was zelfs verrassend hoog. Alleen lette men er wel op, dat de socialisten weer wonnen. Voor de ministerieele groepen is de ver kregen uitkomst meer dan een teleurstel ling; ze ondergaan er een gevoelige te rechtwijzing door. Toen onzerzijds in 1905 gezegd is, dat de Liberale coalitie den strijd niet op grond van haar beginselen voerde, maar naar de victorie dong en de victorie behaalde door te speculeeren op kerkelijke gevoeligheden, werd dit ontkend. Thans ligt het bewijs voor ieder, die tusscheii de regels lezen kan, fer tafel. Voor het Kabinet ligt in den verkregen uitslag tevens een ernstige waarschuwing. Dat het stemmencijfer op Dr. De Visser zóó hoog liep, toont duidelijk, dat er nu reeds sympathieën door het Kabinet vei- speeld zijn. Het heeft nu, zoo men den lieer Van Kamebeek nog mee kan tellen, 51 stem men tegenover 49 der oppositie. Men is nog niet op het doode punt, maar men is ex toch niet ver meer vanaf. Met name aan de anti-revolutionairen en Roomsch-katholieken te Leiden komt een woord van dank toe voor den ijver, waar mee ze voor een candidaat der Christe- lijk-historischen in het vuur gingen. Dat de Ch ri stel ijk-historisehen. hard, lie pen, sprak vanzelf. Moge, als het geval omgekeerd staat, straks blijken, dat ook zij de kunst ver staan om een candidaat, dien ze overna men, er met vlag en wimpel door te hel pen brengen." „Het Volk" schrijft over de Leidsohe verkiezing De coalitie der kerkdijken won het, en de positie van het ministerie is dus nog bedenkelijk zwakker geworden. Er is nu een regeeringspartij van 44, tegen een oppositie van 49. Bij principieele stemmin gen kan alleen de hulp der sociaal-dcmo- kraten de regeering in het leven houden. „Wij sociaal-democraten'hadden van deze verkiezing niet veel te hopen aan stem men. De ervaring leert dat als de strijd zoo warm gaat tusschen claricaal en anti- clericaal, deze valsohe lens nog maar al te veel proletariërs van de wijs brengt. V Dio strijd was nu feller dan ooit ett toch steeg onzo candidaat van 194 op 529 stem men, terwijl dc liberalen bard achteruit gingen en de kerkdijken op dezelfde hoog te bleven." BINNENLAND. Van hot Hof. De kapitein, jhr, van Suehtelen van dc Ilaure, adjudant van Z. K, II. den Prins dor Nederlanden, zal met ingang van 1 No vember gedetacheerd «orden bij het regi ment grenadiers on jagers. De le-luitenant baron van Heemstra, or donnans-officier van II. M. de Koningin, zal gedurende voormelde dotaeheering worden toegevoegd aan den Prins en dan tevens jhr. Van Suehtelen vervangen in zijn functie van secretaris van den Prins. Vorstelijk Echtpaar In het buitenland. Reuter seinde Zaterdag uit Wilhelmsthal bij Eisenach, llare Majesteit Koningin Wilhehnino, en Z. K. 11. Prins Hendrik reden in den voor middag met den Groothertog naar deWarl- burg, waar geluncht werd en later Thee. word gedronken. Vanavond heeft op liet kasteel Wilhems- thal een gala-diner en daarna een soirée musacale plaats. Corps diplomatique. De nieuwe Fransche gezant, de heer Pellet, wordt deze week te 's-Gravenhage verwacht, De Oostenrijksch-uongaarsche gezant, de heer de Brandis, heeft heden tot het einde dezes jaars met huitenlandsch verlof de residentie verlaten, het tijdelijk beheer der legatie in handen overdragende van den ge zantschapssecretaris den heer Lederer. De ook bij ons Hof geaccrediteerde gezant van de Vereenigde Staten van Brazilië, de heer do Rego Barros, die te Brussel stand plaats heeft, is tot April van het volgend jaar naar zijn land vertrokken. Het gezant schap zal gedurende zijn afwezigheid beheerd worden door den lieer R. de Mayrinck legatie secretaris, laatstelijk werkzaam aan het mi nisterie van buitenl. zaken te Rio de Janeiro. Consulaire berichten. Bij Kon. Besl. is aan den heer E. T. A. Beijer, vice-consul der Nederlanden te Har burg, de titel van consul verleend. Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag niet plaats hebben. Ridderorde. Bij Kon. Besl. is benoemd tot comman deur in de orde van Oranje-Nassau, jhr. mr. G. de Bosch Kemper, secretaris-generaal van het departement van waterstaat. Onderscheidingen. Bij Kon. Besl. is: A. Ter belooning van hen, die zich heb ben onderscheiden bij de krijgsverrichtin gen in Djambi, gedurende het tweede half jaar 1905: eerstelijk: benoemd tot ridder 4de klasse in de Militaire Willemsorde: de onder-luitenant P. J. West broek en de Europeesche sergeant K. H. Reismannten tweede: bepaald, aat bij afzonderlijke dag orders, zoo in Indië als in Nederland, een vol zullen worden vermeldde Europee sche sergeanten 3. C. Jansen en R. Vis ser, ajlen van het wapen der infanterie van liet leger in Nederlandsch-Indië. B. Ter belooning van ben, die zich heb ben onderscheiden bij de krijgsverrichtin gen in de Kwantan-districten gedurende September en October 1905: eerstelijk: be noemd tot ridder 4de klasse in de Mili taire Willemsorde: de kapitein J. J. Rotns- winckel; de eerste-luitenant E. A. J. No bele; de inlandsche sergeant Satim en de Amboineesche korporaal J. Makailipessy ten tweede: bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland," eervol zullen worden vermeld: de tweede- luitenant II. Meihuizen; de onder-luitenant K. A, van Schelven; de Europeesche ser geant L. L. Flentge en de Europeesche in fanterist 1ste C. A. Dittrich, allen van het «Tjpen der infanterie van voornoemd leger. C. Ter belooning van hen, die zich heb ben onderscheiden bij de krijgsverrichtin gen in Timor on Flores gedurende het twee de halfjaar 1905: benoemd tot ridder éde klasse in de Militaire Willemsorde: deccr- ste-luitenant C. A. Rijndeis; de tweede-lui tenant J. J. de Vries, en de inlandsche tamboer Kasiran, allen van het wapen der infanterie van meergenoemd leger. D. Ter belooning van hen, die zich heb ben onderscheiden bij dc krijgsverrichtin gen in de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo, in hoofdzaak gedurende het' twee de halfjaar 1905 en het eerste halfjaar 1906: eerstelijk: bepaald, dat bij afzonder lijke dagorders;, zoo in Indië als in Neder land, eervol zal worden vermeid: de.Euro peesche sergeant der infanterie W. F. II. Zieleman; ten tweede: in de orde van Oranje-Nassau benoemd: tot officier, de kapitein G. K. Dijkstra; tot ridder, de eer- ,ste-luitenanls C. R. Ruempol en H. A. Messenmacekers van de Graaff,, allen van de infanterie van het vorengenoemd leger; ten derdetoegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eerc-medaille, in zilver, aan: de Europeesche sergeanten der infanterie *M. Stecnkist en P. G. de Tys>- sonsk; de Amboineesche sergeanten van dat wapen F. J. Silanno en H. Bidoelang en den inlandschen topograaf der 3deklas>- se Si BadoeLlaoopgclar Bja Soaloön, al len behoorende lot het leger in Neder- landsch-Indië. Intern, Congres sclioolliyglënc. Bij Kon. Bed. z(jn benoemd tot vertegen woordigers van de Nederlandsche regeering op het van 5 tot en met 10 Augustus 1907 te houden Tweede Internationale Congres voor schoolhygiëne J T. T. C. van Dam van Isselt, voorzitter van den centralen ge zondheidsraad te Utrecht; dr. W. F. Unia Steyn Parvé, te Brummen, voorzitter van de gezondheidscommissie gezeteld te Does burgJ. A. Vrijman, rijksbouwkundige voor de gebouwen van onderwijs te 's-Gravenhage en A. J. Schreuder, directeur van hetMe- disch-Paedagogisch Instituut te Arnhem. Tweede Kanter. Men meldt uit Don Haag: De Tweede Kamer is ter vergadering bij eengeroepen op Dinsdag 0 November, om half twee. V Na afloop van de eerstvolgende open bare vergadering der Tweede Kamer, Dins dag 6 November 's namiddags D/o uur op geroepen tot regeling van werkzaamheden, zullen de afdeelingen vergaderen tot on derzoek van dc volgende wetsontweipen Goedkeuring van de te 's-Gravenhagege sloten burgerlijke verdragen; instelling cener Cuiayaosche mijnwet; keuring van voor uitvoer bestemd vleesch; herziening der label voor de pcrsonecle belasting; be vordering van de voltooiing van den spoor weg van Gouda naar Schoonhoven enz.; instelling van ecu fonds tot spoedige af werking van de stelling van Amsterdam; voorziening ten aanzien van het invoerrecht voor sueade enz.; onteigening in Grams- borgen voor verbetering voor de afwate ring in de Vechtstreek; naturalisatie van B. A. Frelie, c. s.; aanvulling van lietNLe hoofdstuk 1906; wijziging van het Ve hoofdstuk 1905; wijziging van hoofdstuk ken II, VIIB én VU A 1905. Permanente Hof van Arbitrage. De heeren Beernaert minister van staat, en Baron Descamp, lid van den Senaat zijn opnieuw voor 6 jaren benoemd als leden voor België van het Permanente Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage. Raad voor Handel en Nijverheid. Naai' wij vernemen, zijn de heeren nut, D. L. Uytenboogaart en A. W, Jacomctti als particulieren en de heer Louis van Einden als vertegenwoordiger van denAlg. Bond vail induslrieelen en Handelslieden bij den minister van handel en nijverheid op audiëntie geweest, om te spreken over de verkrijging van een Raad voor Han del en Nijverheid en toe te lichten het concept-ontwerp, door den Alg. Ned. Bond van Industrieelen en Handelslieden eeni- gen tijd geleden gemaakt en aan de ver schillende handelslichamen in den lande toegezonden. Gelijktijdig weid den minister een lijst aangeboden van instemmingen van eenige Kamera van Koophandel, 18 handelsver- eenigingen en 110 invloedrijke industriee len. Z.E. gaf den heeren te kennen, dal aan zijn departement gewerkt wordt aan een regeling, die ongeveer strookt met de uit gesproken wenschen en verlangens, en dat hij in verband hiermede een afwachtende houding wenschte aan te nemen. Maatschappij tot nut van 't algemeen. Ter vervanging van mcj. Joh. ter Mou ten te Amsterdam en den lieer Herman Snijders te Middelburg, die op 1 Juli 1907 als hoofdbestuurders der Maatschappij tot nut van 't algemeen moeten aftreden, en van de hoeren mr. J. F. Houwdng te Am sterdam en J. C. van den Berg te Hee renveen, die tusschentójds hebben bedankt, zijn de volgende dubbeltallen aan de de partementen gezonden, om daaruit een keu ze te doen: 1. Mej. Meta Hugenholtz te Amsterdam, mej. S. Lefébvre te Amsterdam; 2. De hoer J. van Loenen Martinet te Bussum, dr. II. L. Gort te Utrecht. 3. Mr. W. Boot te Amsterdam, mr. F. A. Eggers te Amsterdam; 4. Dc heer P. J. van Harderwijk te Schie dam, mr. L. A. Bybau te Delft. Voor het Nieuwenhuyzen-fonds voor on derwijs is thans bijeen f51,480.02 in eens en f1556.10 aan jaarlijksche bijdragen. Tot voorzitter der Nutscommissie voor onderwijs is benoemd dr. D. Bos te Win schoten, tot secretaris-penningmeester dr. J. 'Bruimvold Riedel, algemeen secretaris der Maatschappij. Tot leden der sub-com missie voor het lager onderwijs zijn be noemd de heeren Herman Snijdere, L. C. T. Bigot en Klaas de Vries; tot leden der subcommissie voor het vakonderwijs de heeren dr.'TI. F. R. Hubrecht en dr. B. Bos en mej. J. W. A. Naber; tot leden der sub-commissie v-oor het hooger volks onderwijs de heeren prof. dr. A. G. van Hamel, mr. M. Tydeman en 'Rh. Nolen. Vanwege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is uitgegeven: „Het kind en de school, door J. W. van der Linden." Kolonielmls Zaterdagmiddag te twee uur werd te Eg- mond aan Zee door do jongejuffrouw Gerarda B03 de eerste steen gelegd voor het in aan bouw zijnde koloniehuis. De plechtigheid werd bijgewoond door de leden van het hoofdbestuur, de heeren mr. Roodenburg, A. C. Bos, Th. M. Kete laar en C. L. Fahro. Voorts waren aan wezig mevr. MedenRooseboom, die zich steeds zeer voor het genootschap heeft geïn teresseerd, burgemeester en volhouders van Egrnond aan Zee, dc doctoren Schipper en Fischer, de architect do heer P. N. Leguit, de aannemer Blauboer en anderen. Voordat dc jongejuffrouw Bos den steen metselde, werd door den heor Ketelaar, nis Waarnemend voorzitter, het woord gevoerd, gewezen op het belang van het genootschap en de stichting en dank gezegd voor den ïinancieelcn steun, dien men mocht onder vinden. Daarna werd door mevr. Meden— Rooseboom en den burgemeester, den lirer Pranger, een tweede en derde steen gelegd, en door den lautsten nog een ge luk we use h uitgesproken. Hiermede was de plechtigheid afgdoopen. „Onze vloot". Te Utrecht, Helder en Ejjsden zijn afdee lingen van «Onze vloot" opgericht. In ver schillende andere gemeenten wordt het stich ten van afdeelingen voorbereid. Dir. bel., Invoerr. en accijnzen, Bij de directe belastingen, enz. zijn be noemd, ingang 24 dezer: tot kommies 3c kl. te Oud-Beijerland (tijd j) R. Bron en K. Goet; ingang 1 November: tot kommies- verificateur te Ilausweert, J. A. van Dorst, kommies 2c kl. te Zevenbergen. Verplaatst, ingang 1 December: R. Koen, verificateur van Oklenzaal naar Am sterdam, J. B. Kioesen, verificateur, van Rotterdam (tijd.) naar 'Oklenzaal, A. v. d. Elide, asp,-verificateur van Amsterdam (Lijd.) naar Rotterdam (tijd.); A. Visser, kommies le kl., van Baarn naar Gouda.; J. Wijkstra, kommies 2e kl. van Gouda naar Baarn. '(,/WkbI. v. d. A. tl, d. bel.") STADSNIEUWS. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres 2e kl. aan de openbare lagere school voor g. 1. o der 2e kl. te 's-Graven- hnge, komt als no. 4 voor mej. K. J. J. Dis selkoen van hier. Tot secretaris der Spaarbank alhier is door het bestuur in zijn Zaterdag gehouden ver gadering benoemd de heer G Fortgens, bin- nenregent van het Diaconiehuis alhier. Gisteravond gaf het Rolt. Tooneelgezel- schap, 'dir. Com. van de Velden, in de Officieren-Vereeniging het drama „Do Twee Weezen". Trekt dit stuk elders steeds pu bliek, ook hier was dit het geval, zoodat gisteravond voor een goed bezette zaal dat stuk voor de zooveelste maal ging. De vertolking was goed. Gisteravond 'omstreeks 61/2 is nit de Bui tenhaven, 'tegenover v. Deventer's glasbla zerij opgehaald het lijk van den 42-jarigen A. G. van Kerssen, wonende aan de Bak kerstraat. Als gewoonlijk had de man 's morgens zijn woning verlaten om naar de schuit „Albatros" te gaan, op welke hij als knecht werkzaam was. Hij schijnt, zonder dat dit werd opgemerkt, nabij de schuit, of daar af vallende, te water geraakt te zijn en verdronken. Aanvankelijk werd zijn lang wegblijven door zijn vrouw toegeschreven aan een mogelijk bezoeken zijner familie, maar toen het al later werd, heeft zij daarvan ken nis gegeven en de schipper is daarop aan het dreggen gegaan, met het gevolg dat het lijk van den ongelukkige werd opge haald. De man laat een weduwe met 8 kin deren achter. Vrijdagochtend om half acht is met den trein uit Hoek van Holland liior aangeko men D. S. L., stoker bij de H. S. M, Hij heeft hier voor don machinist nog eenige werkzaamheden verricht en is zonder eeni ge mededeeling van de machine gestapt en sedert spoorloos verdwenen. Men vreest,^ dat L., een zeer oppassend man, een ongeluk is overkomen. Tevergeefs heeft men naar eertig motief gezocht, dat den man tot deze daad kan hebben geleid. Geveilde en verkookte onroerende goederen. Verkocht 27 October. Notaris H. B. E. Blaisse Een winkel- en woonhuis met open grond, Kreupels!.raat no. 30, groot 1 are en 21 centiare, in veiling 1400, verkocht voor f 1500. VLAARDINGEN. Bij de te Rotterdam gehouden'examens vrije- en ordeoefening is gisteren 0. m. ge slaagd de heer J. Oosterlee van hier. Naar wij vernemen worden ernstige pogin gen aangewend om een plaatselijk symphonie- orkest op te richten, ten einde, onder dege lijke leiding, de vioolmuziek te beoefenen en muziekuitvoeringen te geven. Reeds hebben een aantal amateurs zich met dat doel ver- eenigd, terwijl de gelegenheid tot aansluiting nog steeds wordt aangeboden. 'Zaterdagavond is de werkman M, door een hond ernstig in de hand gebeten. Kunst en Wetenschap. Te. 's-Gravenhage is op hoogen leeftijd over leden mevr. RochussenPiceni, in vroegere jaren een zeer bekende toeneelspeelster, wier voortreffelijk spel in haar bijzonder emplooi de moederrollen, menigeen zich ongetwijfeld nog we! zal herinneren. Rechtzaken. De 1 logge Raad verwierp heden hotcas- satieberoep van J. R. v. d, L., uitgever- directeur van „De Gelderlander" te Nij megen, tot geldboete veroordeeld wegens bet openlijk bevorderen van de deelneming aan een verboden loterij, door opneming in zijn dagblad van een advertentie van de Ban quo Auxiliaire de la Bourse te Brus sel, betreffende de nieuwe 2 nets. Brus- selsehe premieleening. De liooge Raad overwoog, dat terecht deze premieleening was aangeineikt als een bij de Loterijwet verbod ene, en dat terecht was beslist, dat de directeur-uit gever strafbaar was, daar de wet ieder, wie ook, die de deelneming, aan verboden loterijen bevorderd, strafbaar stelt. De Haagsche rechtbank veroordeelde he den G. J. II. v. d. II., aldaar, wegens valschheid in geschrifte en het gebruik ma ken van dat vervalschte stuk tot plaatsing in een tuchlschool voor den tijd van ti maanden; on J. kV. de K., uit Leiden,we gens verzet tegen dc politie aldaar tijdens de werkstaking, tol 1 maand. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Ds. Knottnerus, Hervormd predikant te 's-Gravenhage, nam gisteravond afscheid van de gemeente aldaar waar hij 31 jaren als zoodanig gevestigd was. In het geheel be kleedde hij ongeveer 40 jaren het predi kantsambt. Beroepen te lloogeveen ds. E. War- moltz te Ter Aa; te Bergambacht ds. G. Dekking te Monster, Bedankt voor liet beroep te Exmoria door den heer G. J. van der Flier Jr., cand, te 's-Gravenhage; te Krewerd door ds. J, "Werkman te Wedde. Geref. Kerken. De classis "Warfum heeft den lieer J.dc Vries, ter Warfum, candidaat aan devr.je universiteit, na praeparatoir examen, toe gelaten tot het predikambt in de gerefor meerde kerken. R.-K. Kerk. Aan dr. A. C. A. Hoffman, ants te Gouda, promotor voor Nederland in de Romein- sche 'Orde der Advocaten 'van Siint-Pieter, is het Eere kruis van Sint-Johamnes van Lateranen te Rome verleend. Dr. 11, J. A. W-aandere-, arts te Groenlo, is opgenomen ia de Romeinsehe Orde der Advocaten van Sint-Pieter. IIooöer Onderwijs. De geneeskundige Staatscommissie te Amsterdam heeft benoemd lot arts H. L. W. van Beundingen van Helsdingen, G. T. Koek en T. H. van der Kwast, aften ge boren te Amsterdam; J, van Assen, e'eb. te Zwolle. Gemengd Nieuws. Nieuwe inval in een speelhol. Op het Beursplein te Amsterdam is se dert cenigen tijd gevestigd de Omnium-Bar, waar volgens annonces in de bladen gelegen heid tot het spelen van „jeu de poule" wordt gegeven. Na de diverse invullen der politie is men echter zeer voorzichtig gewor den en maakte men van de speelgelegenhcid een z.g. sociëteit. Zaterdagmiddag tegen half vijf deed echter de politie in deze speel gelegenhcid een inval. Zooals gewoonlijk werden de toegangen door rechercheurs afge zet en allo aanwezigen naar het bureau St, Pietershal overgebracht. Natuurlijk gaf dit een grooten volksoploop en honderden ble ven voor het pleintje staan kijken. De speel-npparaten, hier beslaande uit een biljart, waarin op een verliooging eenige gaten, met diverse kleuren, werden in beslag genomen, en op een handkar eveneens naar het bureau vervoerd. Zooals gemeld is, was het „bestuur" der sociëteit zeer voorzichtig met liet inlaten van personen, en daar in Scheveningen het spel wordt toegelaten, acht te men zich tamelijk veilig. Ook hier speel den jongelui, die o. i. het geld niet kunnen missen. Natuurlijk waren er, die het zelf wel konden betalen, zooals een jong dokter, die te Amsterdam zich heelt gevestigd, maar over het algemeen was het spelende publiek niet van dien aard, dat men hun zou toe denken veel geld uit eigen beurs te kunnen verliezen. („Tel.") Gijt geweigerd. Naar de „Tel." verneemt heeft de „Club de Bienfaisance" aan de Gereformeerde kerk, aan de le Schinkelstraat, te Amster dam, een gift, van f 2500 aangeboden, die echter door den kerkerend is geweigerd. Men achtte het in strijd met het christe lijk beginsel een gift te accepieeren van een organisatie, wier baten voortspruiten uit de speelzucht van het publiek. De Leidsche staking. Volgens 'het Friesch Volksblad heeft de afdeeling Leeuwarden van den Algemeenen Nederlandschen Timmerliedenbond twee barer leden, die weigerden bij te dragen tot de verplichte slotting van een uur loon voor de Leidsche stakers, geroyeerd. Staking aan s>Het Volk". ,,IIet Volk" van Zaterdagavond beval de volgende „Mededeeling van de Directie": „Onze Amsterdamsche abonnees' ontval»- nagffliHtttiaanwawfrlfc

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2