zonden regeeringsco'mnnssaris Me teal f te Oakland aangenomen. Hij weigerde iets meer uit te laten, dan dat liet verdrag aan Japan dezelfde b'ehan- deling en voorrechten waarborgt, als gel dend zijn voor Ue meest begunstigsto naties, en dat het Amerikaanscho gouvernement deze Kwestie als bijzonder ernstig be schouwt. Do Fransche „Chronicle" zegt: De grond wet van Califomië gaat boven alle ver dragen. De Amerikaansehe Bondsregecring heeft geen rechtsmacht in zake de scholen van Californië. En er toe dwingen, dat Japan ners wordt toegestaan alle scholen te be zoeken tegen den wensch van de be volking in, zal een zware verantwoor delijkheid voor die Bondsregecring met zich brengen. China. De regeering is van plan de haven van Nimrod-Sund, ten Z. van de Ningpo-baui tot een oorlogshaven te maken. BINNENLAND. Corps diplomatique. Ter gelegenheid van den verjaardag van den Keizer van Japan, wapperde heden de vlag uit het gezanfsehajpsgebouw van dat Rijk. Tweede Kamer, Botenvet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de 9 Juli 1900 (Stbl. 112) vast gestelde bepalingen tot voorkoming van be- diog in den boterhandel. Blijkens de Memorie van Toelichting zul len in de eerste plaats de fabrikanten van margarine aan toezicht onderworpen moeten zijn en zal aan het product, dat zij bereiden, voor 2,oo\e<d het gehalte aan boter betreft, zoodunigen eisch zijn te stellen, dat er geen twijfel kan bestaan, Jat men met margarine te doen beeft. Het is niet noodig, dat te dien einde de margarinefabricage wordt be lemmerd. De margarinebereider zal, zonder eenig bezwaar voor den goeden afzet van zijn product, steecis zóó kunnen mengen, dat zijn product tot 30 boter bevat. Geen scheikundige, vertouwd met boteronderzoek, zal ooit dat mengsel voor boter aanzien, want de ondervinding heeft geleerd, dat boter, buitengewoon ami aan vluchtige vetzuren, toch nog hooger titreert dan zoodanig meng sel. Gezegde eisch is vervat in art. lb van het aangeboden wetsontwerp. De daar be paalde limiet stemt overeen met de bovenge noemde percentage. Voor het goede toezicht zullen er registers worden gehouden betreffende hen, die hier te lande margarine bereiden, met opgave omtrent ligging van het bedrijf, enz. Een en ander zal geschieden volgens eigen opgave van belanghebbenden. In de tweede plaats moet de boter wet ook toezicht gaan uitoefenen op de boterbe- reiders. Wie boter maakt echte boter heeft in zijn bereidplaats geen margarine noodig of andere vetten, die-boter kunnen vervangen, of er zich toe leenen om door boter gemengd te worden. Het hebben van zoodanige vetten in een boterbereidplaats wordt dus verboden en strafbaar gesteld bij art, 2a van het ontwerp. Voorts wordt geëischt, dat de fabricage van boter en margarine streng van elkander gescheiden zijn. Bovendien zal ten aanzien dier bereiders van boter en margarine de boterfabricage aan een voortdurend toezicht van Rijkswege zijn te onderwerpen. De kos ten van dit toezicht zuilen zijn te dragen door den beieider. De bovengemelde registratie zal zich ook tot de bereiders van boter en margarine uitstrekken. Mocht zoodanige bereider, ter besparing van de kosten van toezicht, zich alléén aan geven als boterbereider, dan zal hij straf baar zijn wegens het ook aanwezig hebben van margarine. Geeft hij zich alléén als margarine-be- reider op, dan zal hij, zoodra hij boter af levert of verzendt, ja, reals bij het aantref fen in zijn fabriek van ter aflevering geieed- staande boter, eveneens strafbaar zijn. En in beide gevallen zal hij dan tevens de straf beloopen, die in het ontweip wordt gesteld voor het doen van onvolledige opgaven. In de derde plaats moet ook voorkomen worden het vervalschen van boter met an dere stoffen dan vetten, met z.g. niet-vetten, met name kaasstof of water. In de wet zal daarom worden bepaald, dat boter een minimum-vetgehalte moet be zitten, vast 'a stellen bij Koninklijk besluit. Volgens deskundigen zou voor 'fc oogenblik het percentage vet, dat boter minstens moet bevatten, zijn vast te stellen op 80 Ten slotte wordt voorgesteld om de han delingen in strijd met de Boterwet, niet langer uitsluitend als overtredingen te be rechten. Van deze gelegenheid tot verscherping van de Boterwet is gebruik gemaakt om ook nog eenige wijzigingen aan te brengen, die geen nieuwe elementen in de wet brengen, maar door de practijk geboden waren. Bij algcmcenen maatregel van bestuur kunnen voorschriften worden gegeven ten aanzien van dc samenstelling, de bewijzen van herkomst en zuiverheid enz., van boter, hier uit het buitenland ingevoerd. Tegen overtreding wordt gevangenisstraf of hechte nis bedreigd, van ten hoogste één jaar. Znlderzeevissclierij. De jaarlijksche algomeene vergadering tan de Vereeniging tot bevordering der belangen van de Zuiderzeevisscherij zal gehouden worden Maandag 26 November des middags 12 uur, in Hotel Krasnajjols- ky, te Amsterdam. STADSNIEUWS. Bij de te Rotterdam! gehouden examens vrije- en ordeoefeningen, is o. m'. geslaagd de heer A. Tettelaar, van hier. Met ingang van 16 November a.s. wordt verplaatst de rijksklerk 2e klasse K. N. W. A. Zelders van Maastricht naar Schie dam. In de gehouden vergadering van com missarissen der alhier gevestigde N. V. Provinciale Crediet- en Spaarbank, werd door de Directie o. m. verslag uitgebracht over den stand van zaken, waaraan bet Volgende is ontleend Ingekomen 285 credietaanvragen met een totaal bedrag van 1' 30685G.37yE waar van werden afgewezen of ingetrokken 105 aanvragen tot een bedrag van f153.175, zoodat werden toegestaan 173 aanvragen tot een bedrag van f 141.781.37i/a. Hiervan werden afgelost 21 contracten tot een bedrag van 12306-1.371/2, zoodat thans nog loopen 152 eredïeten tot een "bedrag van f118.717, of gemiddeld 1780 per crediet. Aan schuldbrieven is thans geplaatst voor eer bedrag van flOO.OOO, Dc officieelc beuisnoteering te Rotter dam is aangevraagd. De kermis. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie heeft de Schiedamsche Win- keliersvereeniging een openbare vcrgaderiifg belegd, ter bespreking van het voorstel in den gemeenteraad ingekomen tot afschaffing dor kermis. Met het oog op de belangrijkheid van deze kwestie is die vergadering ook toegan kelijk voor niet-leden. Te verwachten is dus dat deze vergade ring wel druk zal worden bezocht omdat er natuurlijk heel wat leden van den midden stand zijn die een meer of minder groot be lang hebben bij het voortbestaan der Kermis. leger des Hells. Blijkens achterstaande advertentie zal in het Leger des Heils een bioscope-voorstel- ling gegeven worden in het lokaal van het Leger aan de Lange Haven alhier. Omtrent de voorstellingen der bioscope in andere plaatsen ontvingen wij Be volgende uitknipsels De „Telegraaf" schreef: „Zulke avonden werken in hooge mate paedagogisch. Veel meer dan uren lange redevoeringen zeggen een serie levensgroote, op 't doek getooverde beelden. De prachtige, gekleurde beelden, werden met uitroepen van bewondering begroet." Het „Rotterdamsch Nieuwsblad" „Het waren zeer actueele en leerzame beelden, welke op het doek werden gebracht." „De Nieuwe Courant": „Een groote men- schenmassa was gisterenavond Tivoli binnen gestroomd, om gedurende eenige uren in verbazing te staren naar de feeërieke ta bleaux door de groote Bioscope der Leger des Heils Brigade op bet witte scherm ge- worpen. „De Bioscope-Brigade heeft gisterenavond aan een uitgelezen schare een genotvollen, echt stichtelijken avond geschonken, die nog lang na dezen zijn invloed ten goede zal uit oefenen." De „Apeldoornsche Courant"„De hon derden toeschouwers, w. o. van allerlei stand, smaakten werkelijk een genotvollen avond." De eerste winterlezing van. de veieeniging „De Heere mijn Banier", zal gehouden worden op Woensdag 7 Nov. a.s., in het Vereenigingslokaal, waar als spreker zal optreden Ds. J. W. Kolkman, predikant te Hilversum, met het onderwerp„De volle raad Gods tot zaligheid". Het is gebleken dat de toegezonden eerste lijst van. bekroningen aan de Pers een aantal inzenders, op de tentoon stelling te Milaan, waaronder ook de fir ma A. F. Smulder alhier, abusievelijk' wa ren gebracht onder het hoofd zilveren mé daille, 'hoewel zij' den Grand Prix hadden behaald. Wij hadden trouwens reeds in ons vorig nummer van 5 October vermeld, dat de Grand Prix aan de firma Smulders was toegekend. Schaak- en damclub. Heden ontvingen wij het huishoudelijk peglement van do schaak- en damclub „De .Koning", onderafdeeling van het Volks huis. Deze club, die den 26 September werd opgericht, heeft groote sympathie verwor ven. blijkende uit het feit, dat thans reeds Jret aantal leden driemaal zoo groot is als bij d'o oprichting. De club bestaat uit werkende leden, donateurs Jjtrices), leden van verdienste en ecrc-leden. De contributie is zeer gering en iedbj, zo-.der onderscheid van geloof of politie ke richting, kan tot lid' toetreden, dames jsoowel afs heeren. den met een steek in den hals, waaruit men afleidde dat het beest gestolen. Aangezien bet echter gevonden was op Rotterdamsch grondgebied is de Rotterdam- sche politie daarmede in kennis gesteld. Do metselaar Willem van Druijer, werk zaam aan de in aanbouw zijnde fabriek van de firma Landman, aan den Havon- dijk, en wonende Nieuwe Terbregtsehe weg te Rotterdam, klemde bij het uithakken van een stukadoorsm'al zijn vinger tusseheneen bankschroef. Op de fabriek' van de firm'a Smulders kreeg N. van Vliet, kraandrijver, wonen de te Delfshaven, bij het verplaatsen van een plaat op oen lorrie, deze op de beide boenen, waardoor hij ernstig werd ge kwetst en naar zijn woning moest worden vervoerd. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan bet commissariaat van po litie Damealaars, kinderhepnd, 2 sleutels aan een touwtje;, kinderschoentje. Terug te bekomen aan de volgende adres sen Portemonnaie met geld bij Zuidgeest, Nieuwe Haven 163; bij Puik, Singel 196; en bij Lauret, Singel 19B; 2 damesblouses bij v. Leeuwen, Villastra a,t 86; sigaren koker met sigaren bij Baanveger, Broers- vest 151; dekkleed bij v. Eijk, Leliestraat 18; jongensjekker bij v. Mazijn, L. Ach terweg 36; twee sleuteltjes Bij Scheffors, Singel 160; zilveren oorbelletje bij Wal beek, Westnrolenstraat 9; komijn bij Wit- berg, L. Achterweg 46; onderstuk vaneen candelabre bij Vogelpoel, Broersvest 167; zilveren vingerhoed bij L, Maekaij, Noor- derstaaat 59twee dnpiesparapluies bij Klaverdijk, Verbrande Erven 3; ledige portemonnaie bij Huiswaard, L, Kerkstraat 72; visclikaar i. d. branderij van Enge- ring, Nieuwe Haven. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 91/2 tot lD/s uur voormiddag. Telephoonnununer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Bakkersleeriing. Grof- en machine bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halfw.) Halfw.-timmernran. Jongens. Krullenjongen. Aangeb. arbe Bankwerker. Boekbinder. Drukker. Gistwerker. Koperslager. Letterzetter. Gediplomeerd ma chinist. Mach .-stoker. Stelen aai-. Pakhuisknechts. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Kunstsmeden. Loopjongen. Mandenmaker. Schoenmaker (of halfwas). Schoenmakersjongen, Slagersjongen. ddskrachten. Timmerman, Tuinmansknecht. Personen voor lichte werkzaamheden. Dienstbode. Dagmeisje. Kindermeisjes. Schoonmaakster. Wasschen aan huis gevraagd. YLAARDINGEN. Met ingang van 1 November is bevor derd tot kommies 1ste kl. de kommies 2e kl. J. Klus, alhier. Bij de politie werd heden kennis gegeven dat op den Rotterdamschen dijk nabij de Hoogeboomen een dood varken was gevon- üe pntroonsvereeniging „"Vlanrding's Bouwkring" zond het volgende adres aan den Raad Vlaardingen, 2 Nov. 1906. Aan den Raad der gemeente alhier, geven met verschuldigden eerbied te ken nen, ondergeteekenden, namens de Patroons- verceniging „Vlanrding's Bouwkring", gezien de verschillende aanvragen om ge meentegrond in erfpacht, onder beding van een constanten erfpachtsprijs en bekend ook met plannen tot aanvrage, die om de bezwa ren, verbonden aan den niet constanten erf pachtsprijs zijn vervallen, gezien de resultaten, bereikt door een toepassing in de praktijk gedurende 2 jaren, Wenschen hun besliste overtuiging uit te spreken, dat een langer handhaven van de huidige regeling de uitbieiding der gemeente tegenwerkt en daarom tot schade der ge meente en der ingezetenen is, redenen waarom zij Uwen Raad dringend verzoeken den wisselenden canon in een vas ten te willen verandeten. 't Welk doende, Namens de Patroonsvereeni- ging „Vlaarding's Bouwkring", A. DON Bz., Voorz. W. J. DODE1JNS, 2e Secr. Het 'adres is vergezeld van een uitvoe rige Memorie van Toelichting. *Het bestuur der Nuts-Bewaarschoot maakt bekend dat zij, die bijdragen gaven voor de stichting der school (geen lid zijnde van het Departement of van de Volksvoordrachten) éémc kaart kunnen be komen voor zoover de ruimte zulks toe laat voor de bijeenkomst ter gelegen heid van dc opening der bewaarschool op Vrijdag den 9dcn Nov. a.s., 's avonds 71/2 iiur, in de zaal „Harmonie" te Vlaar dingen. Kaarten tot 'een beperkt aantal zijn te bekomen op Woensdag 7 Nov., te 121/» uur, in de za,al „Harmonie". De Nutsbewaarschool zal op Vrijdag den 9den Nov. a.s., 'snam. va'n 3 tot 41/» uur, voor ieder te bezichtigen zijn. De Christelijke zangvcieeniging „Excel sior" alhier, is voornemens oen uitvoe ring te geven op' Woensdag 21 November a.s., in de Groote Kerk alhier, m'et mede werking van Excelsior's zangcursus „Ho sanna" (beiden directeur de heer M. Groc- noveld). O.Qi. zal bij die gelegenheid wor den uitgevoerd door „Excelsior" „Jeftha", cantate voor gemengd koor, duo en soli- van G.. II. Vijgebooin, en door Excelsior's zangcursus „Hosanna", „Jezus de Kinder vriend", cantate voor driestemmig kinder koor van L. van der Wulp'. Op Zondag 4 November a.s. des avonds ten 8 uur, zal voor de Chr. Jongelings- vereeniging „Liefde en Vrede" als spreker optreden do heer A. B. Kruijl, zendeling in Midden-Celebes, met het onderwerp „De gebondenheid der Heidenen", Gevonden voorwerpen. Aan het commissariaat tvan politie zijn als gevonden aangegeven Bij J. Don, Willembeukelsz. straat 22, een kerkboek; bij S. Spruijt, politiebureau, een portemonnaie; bij A. v. d. Zanrte, Landstraat 38, een schort; bij P. v. d.Berg, Westhavenkade *21, een gouden ring, gern. C. M.bij Oversluizen, Ged. Biersloot 108, een' deurtje van een rijwiellantaarn; bij Koenen,' Hoogstraat 168, een blauw schort; bij M. J. van Rossen, Zomersteeg 27, een beursje met geld; bij H. Bakker, politiebureau, een portemonnaie met geld; bij A. de Rooij, Korte dijk 34, een zilveren dameshorloge. Rechtzaken. De Rotterdamscho rechtbank heeft heden vrijgesproken de firma Visser en C., dis tillateurs te Schiedam, beklaagd geweest van uitslag van gedistilleerd na den be paalden tijd. Veroordeeld werden J. J. v. S., brander te Schiedam, wegens uitslag ,van gedistilleerd uit een brande rij, niet gedekt door documenten, tot f100 boete, subs. 10 dagen hechtenis. J. A. M. J., stoommolenaar te Schie dam, die aangifte had gedaan onder een verkeerde benaming van goederen die aan visitatie onderhevig waren, zonder rech ten te betalen, tol verbeurdverklaring van het goed, zijnde een kist en een handmo len. G. W. van Biene, exploitant van publie ke vermakelijkheden, wegens overtrading van de personeelebelasting door te lage aangifte van den huurvan deTivoliscliouw- burg tot f100 subs. 20 dagen hechtenis. Een tweede feit, n.l. te lage aangifte van den huur van een woonhuis, werd niet overtuigend bewezen geacht. Landbouw en Yeeteelt, De op 30 October jl. door de IIoll. Mij. van Landbouw opgerichte Vereeniging „Het Kaascontrole-station Zuid-IIolland", zal Maandag 12 November in het Zuid-ITol- landsch Koifiehuis alhier een vergadering houden van aangeslotenen en gegadigden tot aansluiting, onder meer tot vaststelling van de ontweip-statuten en tot verkiezing van bestuursleden. Blijkens de statuten is 't doel der vereeniging den afnemers en consumen ten van kaas afdoende waarborg te verschaf fen omtrent een minimum-gehalte van zui ver melkvet in de droge stof der kaas door de leden geleverd ad 40 Sport. Bij een paardenwedren te Sewickley Heights nabij Pittsburg heeft een vrouw den eersten prijs in den hindernis-ren ge wonnen met een paard, dat zij zelf ge dresseerd had. De koene paa'rdrijdster is mevr. Maitland' Alexander, echtgenoote 'van een predikant der presbyteriaansche kerk. Gfemengd Nieuws. Een staking. Aan de Koninklijke Deventer Tapijtfa- briek te 'Deventer is gistermiddag onder de weefsters en wevers een staking uitge broken tengevolge van een geschil tus- schen een baas van een, der weefgetou wen en oen der wevers, die volgens bet oordeel van den baa& den ketting niet goed gelegd had. Dit geschil liep zoo hoog, dat de directeur der 'fabriek, de heer Mouton, daarin aanleiding meende te vinden om den wever van de fabriek te verwijderen. Het gevolg hiervan is ge weest, dat bet werk werd neergelegd. In een gisteravond gehouden vergadering van liet stakend personeel, ruim 100 per sonen, is besloten dat hedenochtend door pen deputatie een conferentie zal worden aangevraagd met den directeur. Hunner zijds zal dan getracht worden de zaak in der minne te schikken, door den directeur voor te stellen den ontslagene terug te ne men, zij het dan ook met toepassing van een geringe straf. Mocht dit voorstel af gewezen worden, dan zal in een heden avond te Jioudcn vergadering do houding der arbeiders worden vastgesteld. In zijn eer hersteld In het begin van dit jaar brandde de woning van J. Bruinenberg te Blesdijs (Fr.) af en werd als verdacht van dien brand gesticht te hebben, gevangen genomen Ch Bakker, wegwerker op den rijksweg tus' schen Drentsche en Friesche paal. Na 3 maanden voorloopig gevangen to hebben gezeten, werd B. vrijgesproken. In. tusschen was hij! op' 1 April door den Min van Waterstaat uit zijn betrekking "ontsla gen. Thans is de man ook' door genoemden Minister weer in zijn eer hersteld door hem weer als rijkswegwerker aan fe stel- len. Ontsporing. Gisteravond ontspoorden in de onmiddel- lijke nabijheid van het station Almelo, twee wagens van een goederentrein, waardoor do beide lijnen in de richting Hengelo versperd werden. Dit gaf een heel oponthoud in hot verkeer, doordat de treinen eerst van Hen gelo moesten komen, waarna dc reizigers konden overstappen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Woningwet. Een der correspondenten in Friesland van de „N. Crt." schrijft: De ontruimine van de 4 onbewoonbaar verklaarde wonin gen to Jubbcga, valt in haar gevolgen niet mede. Men begint zoo'n beetje despot te drijven met de uitzetting en betrekt, met verbreking der afsluiting, de uitgezette woningen weer. Zooeven vernemen wij, dat een der uit- gezettcn bezig is een nieuwe hut op ta bouwen, wat natuurlijk' weer aanlcidingzal geven tot een proces-verbaal. Er zijn nog eenige we vernemen 15 woningen in hetzelfde dorp onbewoon baar verklaard. Maar, wanneer deze zul len ontruimd worden? De gemeenteraad heeft besloten aan Gedep. Staten uitstel van executie te viagen, Want andere woningen zijn er niet; de gezinnen alle in 't armhuis te plaatsen gaat ook niet. Men zal dan wellicht een herhaling krijgen van hetgeen nu geschiedt. Bovendien, die arme meiisclion buiten hun woning te zetten met hun armoedig inboedeltje, dan de deur van huisje of hut met een ketting te sluiten en ze on der den blooten hemel achter te laten, 't is voor de mannen der wet geen aange name taak. Een der veldwachters, die bij de jongste uitzettingen moest assisteeren, bekende eer lijk' ,,'t is niet om' aan te zien en ik hoop, dat ik het nooit weer behoef te doen." De gebroeders B. in dezelfde gemeente, wier onbewoonbaar verklaarde woning ontruimd werd en die ze stilletjes weer betrokken, wonen daar nu sedert bijna een jaar weer ongestoord. Daaraan neemt men een voorbeeld. Parlementaire humor. I11 Hoofdstuk 5, Binnenl. Zaken, stond op pag. 43 der toelichting van de .staats- begrooting: „Door verandering in de per sonen is ook in de wedden van het bi bliotheek-personeel te Utiecht wijziging ge komen. Voor 190G waren uitgetrokken twee conservatoren, één a f 1900 en één fi f 1300. Thans zijn 2 conservatoren, a f1550 aan de instelling verbonden." En nu leest men in het voorloopig verslag der Tweede Ka mer: „Het had de aahdacht getrokken dat blijkens de bovenstaande mededeeling twee conservatoren, waren uitgetrokken. Ge vraagd ward of de ambtenaren, reeds zijn. teruggekeerd." Ongelukken. Vrijdagavond is, npar Rrusselsche kran ten melden;, een 16-jarige Nederlander, Louis d'e Roe of Deroux, zoon vaa( een schipper, te Laeken on/der do tram ge raakt. De jongemafy wilde op een in be weging zijnjdé electrische tram springen, irmar sprong mis en, geraakte onder den motorwagen. Eon been werd' "hem afgere den; men bracht den ongelukkige aan stonds maar het ziekenhuis, zijn, toestand is wanhopig. V Leopold' de Rothschild, die gisteren bij lord Rothschild in 'den omtrek van Lon den op jacht was, viel va'n zTju paard en brak een sleutelbeen. Drama. Het station Bishop's Road, Paddingion, te Londen was gisteren liet tooneel van een geheimzinnig dramn. Een heer en dame wan delden op het perron toen de dame zich eens klaps voor een binnenrijdenden trein wierp, haar metgezel sprong haar na en slaagde erin haar hoofd van de rails weg te trek ken, maar daarbij geraakte zijn arm onder de wielen. De machinist gewaarschuwd door de alarmkreten der toeschouwers, remde uit alle macht en wist te voorkomen dat beide lichamen onder de wielen geraakten.. De vrouw werd bijna ongedeerd opgenomen, de man had een verbrijzelden arm; beiden werden bewusteloos naar het ziekenhuis ge bracht. Hij bleek een gehuwd rijk in-, dustiieel, Simpson, te zijn, zij een miss Kaye uit Twickenham. Mevrouw Simpson herkende in het ziekenhuis haar echtgenoot. Meer bijzonderheden zijn van dit drama niet bekend. Koloniën. Celebes. Aan de „Deli Ct." wordt dato 9 Octo ber uit Batavia geseind De gewestelijke commandant van Cele bes seinde heden: Nabij Baroepa in den nacht van 13 1 1 1 11 in imiwimii 1111. 1, 111 1 in

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2