ISINNEKLAm ingezonden Mededeel iiigeii. Een moeilijk groot te brengen kind. Rechtzaken. Kerk cn School. Staten Generaal. Gemengd Kienws. Dal ook verdol- do/o cijfers zoor uiteen- loepen blijkt uit hol onderstaande lijstje vnn dezelfde cijfers bij eenige gemeenten, die op dil gebied merkwaardig zijn: Kerker mie R 0.32). llardenlierg Ambl (f 0.40), Ennnen (.10.401, Slochteren (10.4(5), Almelo-Ambl (10.-18). borger (10.49), Prin- eenlmgo (10.501, Apeldoorn (10,51), Ede (10.54), Voorst (10.55), llaavlemmeimeet (40.57), Tilburg (10.57), Leiden (f 1.20), Brede (f 1.31), Zimkzee 1.(52) en Kok huizen (ft.82). Over hot geheel blijkt dat. Limburg de goedkoopste provincie op dit gebied is. Nemen wij b.v. de totalen van „bestuur der gemeente" per hoofd der bevolking in iedere provincie (nog steeds uit de re- kening-1903) dan krijgen wij in een op klimmende reeks Kosten per hoofd der bevolking. Limburg t' 0,832 Drent lie 0.870 Overijsol 0.910 Groningen 0.915 Noord-Brabant 0.951 Gelderland 0.953 Friesland 0.999 Zuid-Holland 1.096 Utrecht 1.141 Noord-Holland 1.254 Zeeland 1.27S Ook hier dus loopen de kosten meer uit een dan men zou verwachten. Over hot geheel zijn zij hooger in de centrale, dicht bevolkte provincies dan in de meer uit middelpuntige en dunner bevolkte. Ton slotte nog de vraag welke regeer den-, d. 'j.. raadsleden, liet duuist zijn voor hun kiezers van wege het presentie geld. liet goedkoopst uit zijn Leeuwarden, 's Hertogenbosch. Schiedam en Middelburg, die (Schiedam sedert 1904) niets betalen. Dan komen achtereenvolgens deze ge nteenten. waarvan het cijfer achter den naam aanduidt het bedrag in centen, dat gemiddeld ieder burgei (toiling 1903) heeft op te brengen voor zijn gekozenen. Dor drecht (1.7 e.), Delft (1.8 c Gouda (1.9 o.), Groningen (2.3 c.), Arnhem (2.3 c.), Nijmegen (2.8 c.Alkmaar (2.8 c.), Haar lem (2.9 e.) en Zwolle nu het duurst - mei 3.4 e. (Werdi v&rvalgd.) Tan liot hof. H. 51. de Koningin en II. M. de Ko ningin-Moeder bezochten Donderdag pet- rijtuig Beekbergen en Uchelen. Gisteren werd er een hertenjacht, waar aan Z. K. !L Prins Hendrik eu graaf von Rhoden deelnamen, onder Vieihouten ge houden. Heden vertrekt graaf von Rhoden naar Duitsehland. H. M. de Koningin, 11. M. de Koningin- Moeder en K. II. de Ptins. zijn gister avond om li u. 46 spoortijd per Staatsspoor in het koninklijk rijtuig, met een talrijk gevolg in de residentie aangekomen. Zij begaven zich onmiddellijk in gesloten rij tuigen naar het koninklijk paleis in het Noordeinde. Niettegenstaande de onver wachte komst waren op het station velen aanwezig om van de aankomst getuige te zijn. Onze gezanten. Hr. yMs. gezant te Peking, jhr. mr. A. J. van Citters, zal te spreken zijn te 's-Gra- venhage, in do vergaderzaal van het de partement van waterstaat, onder de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, op Maan dag 26 en Dinsdag 27 dezer, van 2 tot 4 uren des namiddags. Audiënties. De gewone audiëntie yan den minister van justitie zal "Woensdag niet plaats hebben. Hnwemk en ontslag-. Stbl. no. 280 bevat een, Kon. Besl.van 9 dezer, tot vernietiging van het besluit van den, raad der gemeente Rheden, d.d. 9 Februari 1906, no. 913, voor zoover daarbij is bepaald, dat een eventueel door mej. A. Landweer aan. te gaan huwelijk zal worden beschouwd als een, aanvrage om ontslag uit "haar betrekking van on derwijzeres aan de openbare lagere school no. 2 te Yelp. Stbl. no. 281 bevat een, Kon. Besl. van 9 dezer, tot vernietiging van hel besluit van den, raad der gemeente Rheden, d.d. 31 Maart 1906, no10/3, voor zoover daar bij is bepaald, dat ceri eventueel door mej. F. van Alten,a aan te gaan huwelijk zal worden beschouwd als een, aanvrage om ontslag uit haar betrekking van onderwij zeres aan de opepbarc lagere school no. t te Yelp. Beide Kon. Besluiten, berusten op de volgende overwegingendat volgens arti kel 30 in verhand met artikel 13 der wet lot tegeliiig van het lager onderwijs aan onderwijzeressen, aan lagere gemeentescho len verbonden, die. niet aan het hoofd eener school zijn geplaatst, ontslag wordt verleend, hetzij rechtstreeks overeenkom stig eigen verzoek, hetzij op voordracht van burgemeester cn _wethouders of van den arrondissernentsschoolopziener; dat het aangaan van een huwelijk niet kan worden beschouwd als het indienen van een verzoek om ontslag cn derhalve bij het raadsbesluit een door de wet niet toegelaten wijze van, ontslag, wordt mo gelijk gemaald,: dat immers met de woor den „eigen verzoek", in dat, artikel ge bezigd, wotdt bedoeld een daad, die niet het gevolg is van do uit oen vooraf ge stelde voorwaarde voortvloeiende verplich ting, noch kan worden voromlersleUi stil zwijgend te hebben plaats gehad; dat der halve voormelde bepaling is in, strijd met artikel 30 der wet tot regeling van bet lager onderwijs. Nikkelen stuiverstuk, Do hoeren Ed. G. Sehiirtnann, S. van den Berg en M. Har togs Jaczn., uitmaken de liet dagelijksch bestuur van de Handels* verconiging Rotterdam, hebben tot deleden van de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij te kennen geven dal zij met belangstelling hebben ken nis genomen van bet voorstel van den minister van financiën, inzake de aan munting yan een nikkelen stuiverstuk; dat er toch in het algemeen een groote schaarschlo bestaat-aan "pasmunt; dat immers de lwcm-en-een-halviycent stukken door de muntmeters, het perron- kaartensystoem, alsmede door tal van auto maten aan de circulatie worden onttrok ken; dat hel bestaande zilveren stuiverstuk gebleken is voor bet gebruik te klein te zijn, zoodal bet eveneens uit de circulatie is verdwenen; dat niettemin het verkeer, en niet het minst de Middenstand, behoefte heeft aan voldoende pasmunt en voorzeker aan oen handig vijfcentstuk. Redenen waarom zij zich wenden tot do leden van de Tweede Kanier met eer biedig verzoek, gemeld voorstel aan te nemen. 80 cent, per regel. Dezer dagen las men in den »Echo de Pa ris" het volgend belangrijk artikel ï»e I'Ink l'illcn hebben hem veel goed gedaan. De jonge Robert Bouchard, wiens portret wij hierbij geven, is een kind dat door den toestand zijner gezondheid heel wat onge rustheid heeft bezorgd. Hij was moeielijk groot te brengen, maar zooveel zorgen als zijn gezondheid geilaard heeft vóór bij de behandeling met de Pink Pillen volgde, zoo voorspoedig is deze geworden sedert hij die pillen heeft gebruikt. Robert Bouch ut (Cl. Pierre Petit). Mijn zoon Robert, zeide zijn vader, de heer Franjois Bouchard, is altijd lijdende geweest. Hij had bloedarmoede, en. klaagde onophoudelijk. Hij had nooit «honger en dik wijls moesten wij hem met geweld doen eten. Dikwijls beklaagde hij zich over scheuten in de maag en verteerde zijn eten slecht. Wilde hij met zijn. kameraadjes meeloopen den moest hij onmiddellijk ophouden wegens be nauwdheid en steken in de zijde. Bij liet op gaan onzer trappen was hij onmiddellijk bui ten adem. Dikwijls werd hij overvallen door duizelingen eu suizingen. Hij beklaagde zich veel over schele hoofdpijnen. Altijd was h bleek en toonde zich kouwelijk. Des nachts sliep hij slecht. Wip hebben hem de behan deling met de Pink Pillen doen volgen die veel goed hadden gedaan aan kennissen van ons. Sedert mijn zoon de Pink Pillen ge bruikt is hij heel veel verbeterd. Hij is nu vroolijk, eet met smaak, beklaagt zich niet over de minste ongesteldheid en is veel krachtiger geworden." De heer Francois Bouchard woont te Pa rijs, rue ITégésippe-Moreau, no. 17. De Pink Pillen zijn dikwijl» beschouwd ais een geneesmiddel uitsluitend voor volwassen pcr»onen. Dat is een dwaling. De Pink Pil len hebben merkwaardige resultaten gegeven bij kinderen, in het bijzonder in het tijdperk van den groei. De Pink Pillen die aan het bloed nieuw leven schenken en het zenuw stelsel tot nieuwe krachen wekken, kunnen slechts goed doen aan kinderen. Het is een voudig noodig hen de dosis te geven die met hun jaren overeenkomt, en die wordt aangeduid in het prospectus dal bij de dosis is. Zij geven hen bloed, eetlust, kracht en een frissche kleur. Zij zijn even goed voor jongens als voor meisjes. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, al- gemeene zwakte, maaglijdcn, zenuwaandoe ningen. Zij hebben zeer hardnekkige geval len van St.-Vitusdans genezen. Prijs f 1.75 per doos, ƒ9— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilió, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouclcr voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Het Q. M. bij do rechtbank te Rotter dam heeft thans ook hooger beroep aan- gelcekend van hel togen .1. H. S., '47 jaar, concierge van het gerechtsgebouw aldaar, gewezen vonnis, strekkende tot diensver- oordeeiing tot zes maanden gevangenisstraf wegens diefstal door middel van eenval- sehen sleutel. Gisterochtend is S. naar 's-Gravonliage overgebracht. Hooger Onderwijs. Aan de Rijks-universiteit te Utrecht is bevorderd cum lande tot doctor in de scheikunde op proefschrift „Bijdrage tot de kennis der cyaanhydrinen", de iieerA. ■1. Ultee, geboren te Utrecht. Te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten de heer C. IV. Thone. Aan de Universiteit te Amsterdam is afgelegd het doctoraal examen in de plant en dierkunde door den heer J. A. Lo de wijks. Bevorderd lot doctor iu de rechtsweten schap aan de universiteit te Leiden, na het vei (ledigen van Stellingen, do hcor J. Vriesendorp, geboren te Dordrecht. Aan de universiteit te Leiden is liet voorberroidend kerkelijk examen afgeiegd «oor den heer F. IV. J. van de Poel, het doctoraal examen in de rechten door den heer J. A. Fokker. Te Utrecht is bevorderd tot arts de heer G. R,_ Windcmuller. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 2,3 November. (Vervolg.) Vrngendag. Naar 'aanleiding van vragen van den heer Mees, betrekkelijk de emigratie van Java nen naar Niemv-Guinea, antwoordde de MINISTER VAN KOL., dat in 1903 reeds door de betrokken best uursbeomb ton een rapport is samengesteld, waarin du emigratie niet 25 landbouwers als proef werd aanbe volen. Dit en andere adviezen zullen spoe dig aan de Kamer worden overgelegd, in een vorm, die de rapporten voor openbare behandeling geschikt maken. Indische Bestuursambtenaren. De beraadslaging werd voortgezet. De MIN. VAN KOL. beantwoordde de verschillende opmerkingen. De voorgestelde regeling is urgent, zóó urgent, dat niet op een algehecle organisatie van het Binnenlnndseh Bestuur kan worden .gewacht. De bedoeling is de inlanders het meerendeel van ambtenaren tc laten uit maken, maar dat is een zaak van langen duur. En deze voorgestelde regeling kan daarop niet wachten. De bestaande toestand is gebrekkig. Men heeft de eischen te hoog gesteld en moet ook thans niet schermen met groote woorden als: ruimen blik cn algemeene ontwikkeling. De Minister heeft drie zaken noodig ge acht: lo. betere opleiding in Nederland; 2o. de Bestuursacudemie en 3o. de verscher ping der eischen voor de opleiding in ln- dië. Wat het eerste punt aangaat, men moet de vakken niet te zeer uitbreiden. Tege moetkoming aan allerlei wenschen zou niet een opleiding van drie maar van 5 jaar noodig maken. Trouwens, geen kennis van verschillende vakken is nog beter dan op pervlakkige kennis. De Minister zal intus- sehen overwegen of het mogelijk is aan de leervakken toe te voegende Staathuishoud kunde, meer in het bijzonder de kennis van het agrarisch vraagstuk en van de belastin gen. Het adntrecht "staat reeds op het pro gramma de kennis van het Christendom kan er bij nadere uitwerking misschien nog op gebracht worden. De practische leertijd is noodig. De jon gelui zullen onder uitstekend toezicht komen. Niet enkel zijn onmiddellijke chef zal een be slissing nemen over zijn geschiktheid. Maar blijkt teri slotte dat do candidaat-anibtenanr ongeschikt voor bestuurs-ambtenaar is, dan. kan hij bureau-ambtenaar worden, waarvoor hij zeer geschikt kan zijn. Als de afdeeling B in Jndië er niet was, zou de minister haar niet oprichten. Maai de resultaten zijn niet zóó slecht als men 't voorstelt. Men zegt dat voor de karakter eigenschappen der Indische jongens, noodig is opleiding in Nederland. Maar dan zou men de jongens op hun twaalfde jaar naar Nederland moeten zenden; niet op hun 17e jaar, wanneer zij wellicht op een dorp gaan wonen, om vandaar naar Leiden te reizen naar de colleges. Het ware onverstandige politiek, thans de afdeeling in Indié op te heffen, nu.de eischen zijn verscherpt. Komen er nu geen geschikte eandidatcn, welnu, dan kan de op heffing worden overwogen. De Bestuurs-Academie is noodig, omdat de ambtenaar, die zich in de practijk heeft ingewerkt, gelegenheid moet hebben zich ver der wetenschappelijk te ontwikkelen, terwijl hetzelfde geldt voor de ambtenaren met ver lof. Op deze wijze krijgt men een kern van koloniaal leven. Dat de dienst in Indië zal lijden, geloof de de Minister niet. De ambtenaren komen allen op hun beurt hier met verlof en kun nen dan do Academie bezoeken. Studiereizen naar vreemde koloniën zou niet wenschelijk zijn in plaats van de Be stuurs-Academie die een zekerheid van stu die zal bevorderen en de collegialiteit zal aanwakkeren. Regeling bij de wet van deze zaak, heeft nimmer plaats gehad en zou ook ongewensclit zijn, omdat elke wijziging in 'de leervakken ook wetswijziging noodzakelijk zou maken. De MINISTER deelde nog mede dat In dische jongelieden die in Nederland voor candidaat-nmbtemmr willen sludeeren, vrijen overtocht zullen ontvangen. Morgen 1 uur stemming. Morgen 11 uur andere wetsontwerpen. De gelegenheidspostzegels. De Amsterdamsche tuberculose-weldadig- hëidspostzegels zijn verkrijgbaar van 20 De cember tot 3 Januari daar ter stede Zij mo gen gebruikt worden tot 31 Januari as. Men mag verwachten, dat de zegels ook uit een oogpunt van kunst \erdienste hebben, daar de ontwei per is de heer Der Kinderen, directeur der Rijks Academie van Beeldende Kunsten. Trein-paskwil. Men schrijft aan ,,L. en V." Woensdag reisde ik met den middagsnel- treiti naar 'l Noorden. In Den Haag bleek de coupé onverwarmd. Ik troostte me met de hoop dat in Utrecht, na tuin koppeling van de wagens uit Rotterdam en Amster dam het euvel wel zou worden verholpen. In Zwolle eindelijk riep ik den conducteur, die constateerde, dat de buizen ijskoud waren en de kruk van het regelingstoestel op warm stond. In de laatste vier jaar ben ik eiken winter eens of meermalen naar 't Noorden gereisd en altijd heb ik in Zwolle den conducteur moeten roepen, omdat de ver warming niet in orde was. De conducteur waarschuwt dan den machinist en 't resul taat is dat de toestand blijft zooals die was. Gisteren reis ik terug van Groningen naar Den Haag met den avond-sneltrein. De geheele wagor voor de residentie bestemd blijkt op ovjuh ttc gebracht en ergens onder uit den ',agen komen gedurende tien minu ten dikke stoo; iwolken die de eoupë's boven dien met damp vullen. Natuurlijk zet ik de kruk van 't regelingstoestel op koud. De coupé hlijit snikheet. Om geen hoofdpijn te krijgen zet ,tc niet alleen 't raampje aan de windzijdo, nn.'ir ook aan de rookzijde open. Ik heb dan cok geen hoofdpijn gekregen, maar wel een - tij ven nek. 'k Probeerde te slopen languit op de bank. Jawel, slaap eens, als je onderdohand langzaam maar zeker ge roosterd wordt. Ik pufte, transpireerde, prut telde op de directie, keek onophoudelijk naar de kruk die nog altijd tergend op koud stoud en voelde dan weer de buis onder m'n bunk die nog altijd kokend heet was. Ten einde rand roep ik in Amersfoort don dienstdoen- den stationchef. Deze haalt den machinist. (Die dame klaagt over de warmte en 'i toe stel staat toch al sedert Groningen op koud." Mcf een medelijdend schouderophalen over ni'n gebrek aan doorzicht /.et de vak man de kruk op matig. Stom verbaasd vraag ik natuurlijk,0, wordt 't nu koud?" Hierop ontving ik de volgende alleszins afdoende verklaringals de kruk warm wijst gaat al de hitte in de buis onder de eene bankwijst hij koud dan gaat al de hitte in de buis onder de andere bank (toe vallig juist de bank waarop ik had liggen braden) en staat de kruk op matig dan ver deelt de hitte zich onder de twee banken. „Dus het afstellen van de verwarming door den passagier is onmogelijk?" vroeg ik nog eens nadrukkelijk. .Natuurlij k mevrou w. Inderdaad, bij alles vr.t we van de Staats spoor reeds ondervonden hebben natuur lijk. Gebrek aan personeel. Tc Hoek van Rolland hoerschen sedert cenigen tijd treurige toestanden, bij't open baar onderwijs. Aleer dan da helft van 't per soneel is vertrokken of vertrekt binnen kort, Telkens moeten èn door plaatsgebrek èn door gebrek aan personeel kinderen naar huis gezonden worden. Door gebrek aan een onderwijzer met taaiakten, zijn 'de les sen in vreemde talen aï sedert twee maan den niet gegeven. De verecniging „Volks onderwijs" lieeft zich er voor gespannen om aan den ergerlijken toestand een einde te maken. UU de Amsterdamsche haven De werkgeversveroeniging op scheepvaart gebied te Amsterdam toonde jegens den Bootwerkersbond „Recht en Plicht" gis teren de eerste daad van welwillendheid door aan de gestaakt hebbende werklie den reeds heden '(Zaterdag) de ingehou den werkboekjes terug te geven. Aanvan kelijk was de datum van teruggave be paald op 4 December. Plet collectieve arbeidscontract tusschen cle bootwerkersver. „Recht en Plicht" en de Vereen, van "Werkgevers op scheepvaartge bied is gisteren geteekend. De verstandhou ding tusschen patroons en werklieden is thans zoo goed als men kan wenschen. De doodslag te Amersfoort. Gisteravond is van Amersfoort naar Utrecht overgebracht een zekere D., in ver band met den moord op den rangeerder Drost. Den geheelen avond hccrschte veel drukte in de stad over deze arrestatie. De politie laat niets los. 7000 gulden zoek. In zake do vonniste zevenduizend gul den te Punnerend meldt men, dat de jong ste klerk van den Rijksontvanger na een verhoor floor den rechtor-com'missaris te Haarlem dadelijk' weer op vrije voelen ge steld en naar huis gezonden is. Bedrog. Op de twcedaagsche Chrysanthemum- tentoonstelling, die in Buitenlust te Utrecht is gehouden, herlt zich een merkwaardig incident voorgedaan. Er waren verschillen de prijsvragen uitgeschreven en éen daar van stelde lot eisch een enk'clvoudigen stam, bekroond door slechts éen bloem hoofd. Gedurende de tentoonstelling maak- !o deze afdeeling zeer veel furore, voor al door de mooie inzendingen van den bloemist D. te Utrecht In bijna allo opzich ten spande hij do rkoon. De eenigsle inzen der, die met hom in concurrentie kon treden werd na loting yorslagen, zoodat lnj het puliliceeren van den uitslag zijn naam triomfantelijk bovenaan op de lijst prijkte. Bezoekers zoowel aJs collega's, stonden dan ook verbaasd over de verrassende resul taten, die in dit genre bereikt waren. Op den tweeden dag der tentoonstelling wildo het toeval echler, dat een der plan- leu ruw aangevat werd. Zij wankelde, neeg haar hoofdje dieper en dieper, totdat zij ton slotte geheel losliet en de Ooslersclie sehoono treurend naast de bloempot lag. Algemeene opschudding natuurlijk. Men meende eerst aan een wonderplant zonder wortels te moeten geloovcnTot schade en schande van den betrokken in zender kwam de waarheid echter al spoe dig aan het licht. Hij had zich van een zeer eenvoudig middel bediend om een goed figuur in deze afdeeling te maken. De meeste chrysan themums hebben een groot takkendom. Daarom is hot juist een zeer groote kunst om een enkelen stam met een bloemhoofd le cultivoeren. Wacht, dacht ons hloemistje, wie niet sterk is moet slim zijn. Er wer den eenige mooie takken gesneden, deze in de aarde geplaatst en ziedaar do oplossing van hel raadsel. In 't geheel waren vijftien stuks van deze „prachtexemplaren" ingezonden. In de bloemistonwereld heerscht begrij pelijkerwijze groote verontwaardiging over do gepleegde handeling. („U. D.") Een goede vangst. De politie heeft de hand gelegd op de slelcrs cn helers van een uitgebraden dief stal bij een firma te Amsterdam. Bij Tie firma II. Veltewinkcl en Zonen, in verf waren etc., aan de Prins Hendrikkade, werd sedert geruimen tijd diefstal van kwasten ;oploogd. Dit kwam' uit doordat een afne mer verklaarde kwasten die do heer Volte- winkel hom ton verkoop aanbood, voor gcringoron prijs hier fe Amsterdam te kun nen krijgen. De heer Vcttcwinkel moest dit tegenspreken om de eenvoudige reden dat hij bier alleen leverancier van kon zijn. De afnemer overtuigde don lieer Vet- tewinkel van de waarheid zijnor bewering door dezelfde kwasten piede 1c nemen, die hij gekocht had bij den opkooper Van dor Dool, een ouden bekende der justitie. Onmiddellijk werd nu inventaris gemaakt cn daarbij lileek, dat voor ettelijke hon derden guldens kwasten ontvreemd waren. Korten tijd daarna bleken uit een vakje weer kwasten verdwenen, zoodat de 'dief stallen aanhielden, naar men bemerkte. Do politie werd in de zaak" gem'engd en onmid dellijk word bij genoemden v. d. Dool oen inval gedaan. Onder massa's andere aiti ke! en werden ook groote partijen dor ont vreemde kwasten gevonden. Van der Dool word dadelijk gearresteerd. Vier khechls van de firma Vcltewnikel, die daar re-eds twaalf jaar in dienst zijn, bleken do dieven te zijn. Voorts heeft men ook den anderen opkooper, te Haar lem', gepakt. („Echo".) Een proces. Bij het sloopen van het oude spoorweg station te Haarlem is een geschil ontstaan, waarover waarschijnlijk de "beslissing der Rechtbank zal worden ingeroepen. Doïïoll, IJzeren Spoorweg-Maatschappij heeft h.l. de perronbekapping verkocht aan den hoer B, J. Nijkerk, te Amsterdam; en de hoe ren Gobrs. Van Slingerland, de aannemers voor liet nieuwe hoofdgebouw daar tor plaatse, het stationsgebouw voor afbraak aan do Gcbrs. Baars, te Amsterdam. Dc- ^c-n beweren nu, dat daartoe ook da kap behoort. Partijen hebben zich reeds van rechts kundige hulp voorzien. Diefstal aan boord. Naar „Hot Volk" verneemt is aan,don fakteur aan boord van het oorlogsschip „Ma- taram" in Oost-Indië 231 -ontstolen door open breking des nachts van zijn kastje, dat zich tusschendeks bevindt cn waar altijd een uitkijk staat of behoort te staan. Dit bedrag had hij van velschillende schepelin gen, natuurlijk meest gehuwden, ontvangen, om per wissel te verzenden. Een direct nauwkeurig onderzoek bracht niets aan hot lichtdoch op hun vraag is aan bedoelde schepelingen gezegd, dat zij dat geld niet vergoed krijgen, liet hoofdbestuur van don Matrozenbond heeft deze zaak reeds in han den. Gevaarlijk personeel. De koetsier van den heer P., te Rijsen- burg, kreeg woorden mot zijn meester. In zijn opgewondenheid wilde hij zijn patroon te lijf. De heer P. vluchtte naar boven en sloot zich op in zijn kamer, waar zich ook zijn echtgenoote bevond. De koetsier begon nu in zijn woede do kamerdeur te rammeien. De echtelieden werden zóó bevreesd, dat zij in hun angsL van het balkon naar beneden sprongen. De heer P. brak daarbij een sleu telbeen en zijn bovenarm. Mevrouw P. moet inwendig ernstig gekneusd zijn. Ongeluk. De vrouw van den fabrieksarbeider T, te Hengelo geraakte eergisteravond, toen zij zich te bed wildehegeven, door het springen eenetr petroleumlamp, in brand,

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6