BINNENLAND. STADSNIEUWS. TL AARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Ingezonden Mededeel ingeii. De bloedarmoede verwoest, De Pink Pillen herstellen. Kerk en School. Staten Generaal. sneden de telegraafdraden door en braken de kleerkast open, waaruit zijn burgerkleeding stalen. In de woning van den directeur werden allo buisgenooten gekneveld en alle voorwerpen van waarde geroofd. Een be waker werd gewond, 7 vluchtelingen zijn later weer buiten do stad en 1 in de stad gepekt. Jaurès verklaart in de „llumanité" dat het bezoek van Iswolski, den Russ. minis ter van buiten!, zaken aan Parijs, ten doel had een nieuwe Russische leening voor te bereiden, die in Februari, nog voor de Doema bijeenkomt, zou 'worden gesloten. Is wolski zou geen plan hebben deze leening aan do goedkeuring der Doema te onder werpen. Particuliere brieven uit Petersburg ma ken melding van hongersnood in de Wolga- districten. In Samara zijn de hulpmiddelen van liet Roode Kruis uitgeput. Verscheidene huisgezinnen hebben behoefte aan bet idler- noodigsto voedsel. Het ex-Doemalid Wanestzky uit Khar- koff, is eergisteren in een hotel te Petere burg gearresteerd en in staat van beschuldi ging gesteld. F r a n k r ij k. Te Hon t mart re zal een monument worden opgericht gewijd aan de nagedachtenis van de anarchiste Louise Miehei, de. „ronde maagd". Het opschrift op het monument luidt: A Louise Michel (18361905). La bontó memone connut que la misère et la prison. Spanje. Hei liberale kabinet-Lo-pez Dominguc'z is afgetreden. De oorzaak is waarschijnlijk gelegen i;n dc intriges van dc' fractie der linkerzijde; onder leiding van Morel, en Montaro Ui,os, die. geen anti-congireganis'- tische we.t willen. Het is het oude spel letje in Spanje, het ministerie, alvorens zijn program uitgevoerd, te hebben, valt door do intrige,s van cfen fractie der zwakke liberale meerderheid. De eerste de beste gelegenheid wordt natuurlijk het volgend kabinet, ten val gebracht door de aanhan gers van Lopez Domin»iuc'z, dat er zoo doende niets van de wetgeving terechtkomt is to begrijpen. Het is te, vre'ezen dat de actio tegen Marokko thans eenige stagnatie zal on dervinden. Servië. Do militaire rechtbank veroordeelde in het proces te Kiragujewacz 4 officieren tot 6 A 10 jaar gevangenisstraf, 24 onderoffi cieren tot opsluiting van 5 tot 20 jaar en 7 onderofficieren tot 1 jaar gevange nisstraf. Griekenland. Koning George is gisteravond uit Rome vertrokken. Victor Emanuel, de ministers en verschillende overheidspersonen deden hem uitgeleide. Marokko. Uit Madrid wordt gemeld dat Dinsdag een gevecht is geleverd tusschen de aan hangers van Ttaïsoeli en de Kabylen- en Andjerastammen, om. de laatsten te beletten Tanger binnen te dringen. Het Fransche eskader te Toulon, dat eerst bevel had gekregen naar Marokko te ver trekken ligt nog steeds in de haven. Juist op het moment dat de 3 oorlogsschepen het anker zouden lichten, kwam een officieel cijfer-telegram om niet te vertrekken. Dit besluit werd genomen in een buitengewonen ministerraad. Men gelooft dat de kabinets crisis in Spanje de oorzaak is Z u i d-A f r i k a. Het gerochitclijik) ondorzoojk -tegen Fer- rejiira en d,ions' mannen is te Upington be gonnen. Het eerst word.cn gehoord de man nen dje de vrijbuiters1 gevangen hebben; daarna werd de behandeling verdaagd. Tan het hof. Het voorgenomen bezoek van den groot hertog van Saksen "Weimar aan de Koninklijke familie op het Loo wordt in de eerste dagen van December verwacht. Consulaire berichten. De hoer H. Capriati, waarnemend vice- consul der Nederlanden te JBari en Mono poli, is overleden. De waarneming van het vice-consulaat is opgedragen aan den lieer P. Manara. („St-ct.") Onze Marine. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen bericht is Hr. Ms. pant- serdckschip „Friesland", onder bevel van den kapitein ter zeo R. 0. .f. Verschoor, 27 dezer van Napels vertrokken. Mr. ïialco op de spoogwcgconferentle te Boedapest. Reuter seint uit Boedapest De conferentie van de Oostenrijksch-Hon- gaarschc, Belgische «n Ilollandschc spoor wegmaatschappijen is heden gehouden. Do heer Bake, inspecteUr-gencraal te Utrecht, heeft gesproken'over do Holland- sche circulaire om den zetel van de confe rentie over te brengen van. "Boedapest naar Dresden, uit hoofde van de revolutionaire be weging in Hongarije. Ik moet zeide hij uit naam mijner directie, zoowel als "'namens mijzelf, mijn diep leedwezen uitspreken over deze circu laire, die uitgegeven werd op grond van ver keerde inlichtingen. De directeur van den ITongaarsehen Staatsspoorweg, nam akte van deze ruiter lijke Verklaring. Stichting voor Internationalisme. Naar ,,Iïet Vad." verneemt, zijn, ten ge volge van het bezoek der delegatie, door het hoofdbestui van het Royal Institute of Bri tish Architects benoemd tot het onderzoek ter plaatse der plannen tot stichting van een intellectueel wereld-centrum op de gronden in do omgeving van den Musschenberg, bij 's-Gravenhage, mr. "William Flockhart, lid, mr. James S. Gibson, vice-president, en mr. IT. T. Hare, eveneens vice-president van ge noemd instituut, toegetreden als lid van het voorbereidend wereldcomité der stichting voor internationalisme. Uit de onderhandelingen, met deze delega tie gevoerd, is opnieuw de groote behoefte gebleken van de oprichting van een voorbe reidend bureau voor genoemde stichting en is alsnu definitief daartoe besloten. In ver band hiermee zal met ingang van 1 Decem ber a.s. dit bureau door de hoeren Eykmnn en Horrix worden geopend in het perceel Van Lenncpweg 6, te 's-Gravenhage. Electrlsch licht in het TVestland. De werkzaamheden voor den bouw der cen traio te Naaldwijk zijn reeds aangevangen. Ook is men reeds bezig met den aanleg in de nieuwe aangesloten perceclen. Te Honselersdijk wordt eveneens met de werkzaamheden voor de electrische geleiding begonnen. Prot. Chr. Metnalbewerkershond. Gisteren had to Haarlem plaats de vijf de jaarlijksch bondsdag van den 'Prot.. Chr. Me taal be werkers bond irn Nederland. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bond thans telt 14 afdeeliingen met 252 leden. Als voorzitter werd herkozen de lieer M. de Braai, van Haarlem. Verder werden als bestuursleden geko zen de heeren Bettink, van Utrecht; Al- lard, van Amsterdam, en Wegland, van Haarlem. Besloten werd deel te nemen aan de tentoonstelling van huisindustrie. Behandeld is daarna een statutenwijzi ging. O. m, is besloten art. 1 aldus te le zen: „De Chr. Bond van Metaalbewerkers in Nederland aanvaardt voor zijn optreden de regeling omtrent arbeid s a an gel eg en'h e- den in Gods Woord vervat;'als grondslag het belijden van den godsdienst, de erken ning van het huisgezin en het privaat be zit on erkent, dat daaruit een gezonde samenleving kan voortvloeien." Daarmede is uitgemaakt, dat de Bond in den vervolge zich op interconfessioneel standpunt plaatsen zal en een aansluiting zoowel van r.Jk. als protestanten mogelijk maakt. Onder de middelen, waardoor dc Bond zal trachten zijn doel te bereiken, is op genomen het bevorderen van de belan gen der leden door internationale aaneen sluiting met christelijke Bonden in liet buitonland. Besloten is verder, dat de Bond zal worden bestuuird door een central en raad, bestaande uit voorzitters der plaatselijke afdeelingen en door een dagelijiksch be stuur van 5 leden, benoemd door on uit den centmlen raad. Eon voorstel van Lcklen cn vanwege het Bondsbestuur ieder jaar een onder zoek i.n te stellen naar loon, arbeidsver houding in hot mctaalvak enz. werd aan genomen Besloten is de volgende Bondsvergade ring to houden in Rotterdam en daarna is de vergadering gesloten. („'O. II. Ct.") KETIIEL EN SPALAND-, 29 November. Bij do te 's-Giravenhage gehouden exa mens wiskunde L. 0. art. 65, is o. m. geslaagd de heer G. Lmdcijcï van hiier. Audiënties. Do audiëntie van den minister van wa terstaat zal Zaterdag 1 December niet plaats hebben. Het consulaat te Johannesburg. In het antwoord van den ministerjvan Bui- tenlandsche Zaken op het afdeclingsverslag over de - staatsbegrooting -van 1907 wordt o. m. gezegd, dat de minister de opheffing van het consulaat te Calcutta ongewenscht oordeelt. Hij handhaaft ook de keuze van Johannesburg boven Pretoria als standplaats van het consulaat-generaal. Aan den laagsten inschrijver, A. Verhoeff te Vlaardingen is door Burgemeester en "Wethouders gegund het leveren van nieuwe en het overbrengen van bestaande meubelen naar de nieuwe school aan de Prins Maurits- straat, hetwelk de vorige week was aanbe steed, voor de hem ingeschreven som van f 4600. Zangschool van gemengdkoor. De uitvoeringen van deze zangschool mo gen zich steeds in een groote belangstelling verheugen. Geen wonderwant niet alleen dat de oudere der leerlingen dit onderwijs na ter harte gaat, maar ook zulksn die niet met de school in onmiddellijke betrekking staan, gevoelen sympathie voor het zeer te waardeeren streven van het bestuur van G. IC., om van deze school een groote kracht te doen uitgaan tot vroegtijdig opwekken van lust voor zang en muziek. Over het nut van zangonderwijs als op voedende kracht en als grondlegging voor verdere muzikale opleiding, zijn het alle op voedkundigen en inuziek-paedagogen vrijwel eens. De beginselen der muziek, begrip van maat, het in 't geheugen prenten van een eenvoudige melodie, zuiver zingen enz., dit alles kan op een goed ingerichte zangschool doeltreffend geleerd worden. En dat zulk onderwijs mot goede resultaten hier gegeven wordt, bewees de uitvoering welke gisteren avond voor eon talrijk publiek in de zaal van de O. V. gegeven werd. De jongste klassen zongen tot opening van het programma een vijftal liedjes, waar onder een paar mooie van Fagel, en van Cn. van Rennes, zuiver in toon en met op gewekte voordracht; waarna de hoogere klas sen ecu cantate'voor driestemmig kinderkoor, „Zonnoklaartje" van P. van Anroov, ten ge- hoore brachten en waarin mejuffrouw K. de kleine alt-solopartij verdienstelijk vertolkte. De mooie koortjes, in 't bijzonder het „Bijenkoor" en het „Walslied", werden flink en opgewekt door do jonge gasten ge zongen. Deze cantate bevat veel mooie ge deelten en is voor kinderstemmen zeer dankbaar uit te voeren. Hierna kwamen jongere klassen met vier aardige melodieuse kinderliederen, van Ha. van Tusschenbiwk cn Dalcoze, waarmede veel voldoening behaald werd; vooral die niet handeling, gebaren of een dansje ver gezeld werden vielen zeer in don smaak. De tweede afdeeling van het programma was gewijd aan „Marantic", cantate voor drie-stemmig kinderkoor, van J. Worp. Ook hier is de kindertoon door den componist gelukkig gevonden, doch enkele gedeelten zijn wel wat te veel uitgesponnen; een zui ver stemmetje droeg heel netjes de zes cou pletten van „Roodkapje" voor terwijl ook in dit zangstuk, dat door de hoogere klassen ten uitvoer kwam, de gezamenlijke nummers flink van stapel liepen. De heer H. Schmitz uit Rotterdam zorg de voor een goede klavierbegeleiding in de beide cantaten. Een goede Bechstein-vleugel stond hem hiertoe ten dienste. Don heer Fagel wien, na het heengaan van den heer Diamant, het zangonderwijs is opgedragen, heeft met deze uitvoering be wijzen geleverd wel voor zijn moeielijke taak berekend te zijn, en al moge in sommige kooren wat meer gloed en kleur gewenscht zijn, de twee grootste factorenzuiverheid van toon en vastheid in maat, waren goed verzorgd. Wij twijfelen dan ook niet of de zangschool zal, wanneer zij zulke resultaten geeft, in bloei toenemen hetgeen wij van harte wenschen, en waartoe de medewerking der ouders zeker niet tcvergeefsch zei worden ingeroepen. lezingReverend Irwin Brown Gisteravond hield de heer J. Ir win Brown predikant hij de Schotsehe .gemeente te Rotterdam, een lezing, over de moeilijk heden die een lor ondervond o-m Hollandsch te spreken. Op onderhoudende wijze ver telde spreker van den nauwgezetten Ier O'Neal, die gewapend met een dictionair en een Hollandsch spraakknnstbock, een reisje naar Nederland maakt en daar zijn kennis van de Hollandsche taal in prac- tijk brengt. Met een droog-komiek gezicht gaf sprökeT een reeks anecdotes ten beste, dio iemand doen lachen of hij wil of niet. .Men stelle zich den toestand .aldus voor: Ec'n brave Ier vraagt i.n een boekwinkel om „snaveltjes", waar hij pennen bedoelt: zijn waschlijst wordt firaai. geïllustreerd door dc benamingen van halsbanden voor boorden, bandboeien voor manchet ten, een zakdoek 'is een „zie beneden", bij vergissing zag de man een noot voor een vertaling van het woord zakdoek aan. De waschvrouw krijgt het volgende briefje erbij: Ik bid de waschvrouw gauw dc voor werpen terugzenden. De Ier heeft zich eenigo beleefdheids,termen eigen gemaakt als de;ze0, het hindert niets, het maakt' niets uit, gunst ja, dat is leuk, wel heb ik van mijn leven; deze en andere.„polite phrases'" brengt hij te. pas wanlnccr hij bij het gesprok al te zeer in 't nauw raakt. Ailo'rkoddigst zijn 'dan de combinaties met „Schei uit, of, zanik niet, en, houdt uwen bek" enz. 'n Bliksemafleider, lightning-con ductor wordt onder de gegeven omstandiighe.- den een blikscm-eonducteurLemon- squash, een soort limonade, wordt appel moes, O.'Ncal bestelt in een theetuin f,ecn glaasje appelmoes, maar niet te sterk". He't kostte hem veel moeite een rijtuig te 'krijgen om naar den Haag terug te rijden, want uit zijn vragen: Kart ik een paard 'hebben? of: Heeft u paarden be schikbaar om mij te dragen? ofKan u niet mij laten jagen? begreep men dat hij een paard wilde koopen, of dat hij op jacht ging. „Zamk nou niet," pvas het bescheid van 'den Ier: „ik wensch een paard om ?mj te trekken in een rijtuig naar den Haag." Eindelijk daagde er een Engelsch- sprchxnde koetsier op, die 0,'Neal naar zijn huisgoden terugbrengt. „Brieven en bood schappen te bezorgen bij mijnheer Hier naast": een geheolen dag brengt hij zoek om te ontdekken waar „mijnheer Hier naast" woont, hij neemt zelfs de politie in den arm cn spreekt een agent aldus aan: „Openbare Macht, verschoon mij, wilt gij mij toestaan om u .beleefd te verzoeken, waar woont mijnheer Hiernaast?" Stom verwonderde politie-agent: „Wa blief? AVou je me voor den gek houden?'De Ier dacht dat gek en ''hek 't zelfde was, hek kende hij, daarvan afgeleid hskhouder, een por tier bijv., en dus, ook gekhouder. Hij ant woordde daarom': „Duizendmaal vergiffe-, nis, dat ik u op uw teen heb ge (rapt, gunst, zoudt gij zoo goed willen zijn. mij mee te ueelen, waar woont 'die gekhouder, woont hij ook in deze straat? De agent zegt niets mev-, maar haalt veelheteekenend de schou ders op. Een vriend' weet den Ier later do moeilijkheid van „mijnheer Hiernaast' duidelijk te maken. Bij oen bezoek van een ambtenaar vai. hot „bevolkingsregister" ontspint z.ich een gesprok, waarbij de hoor O'Neal al zijn „poli.te phralses" in actie brengt, jliijl de biteert dan liet volgende nonsens-IIol- lands'ch tegen den onthutsten ambtenaar, die zijn naam komt vragenMag ik u verzoeken uw jas af te zeüen, handig mij uw hoed, «pver, wat gebruikt u, hier, limo na'de, spuitwater of ijskoud hier? (Dit laatste beschouwde dc Ier als éon pure beleefd,hei,clsvra'ag, hij hatl geen dor ge noemde dranken in huis, maar hij hoorde de woorden aan de stations uitgalmen en meende ze 'hier to pas' 'fe moeten bren gen) of een glaasje, appelmoes? ik ver welkom u oprechte lijk, uw bezoek is oor zaak van mijn oprechte, blijdschap, ver gun mij ii te vragen, hoe i.s het inot uw achtenswaardige. duelers. De bezoeker, in de vaste' incoming mol een krankzinnige te. doen tc hebben, neemt halls over k'op de vlucht, aan 'de hospita verklarend', dat het. niet veilig in huis was. De hospita weet de. moeilijkheid op te lossen, 't was slechts te doen om inijn- heer's naam, dien iiij onduidelijk geschre ven had. We hebben een bescheiden poging wil len wagen o-m iets van do amusante avon turen van den gcmoedclijken lor, die zoo zijn best doet om Hollandsch te spreken, te krant ito stellen. De droog-komiekc wijze, waarop de 'heer Inwin Brown zijn voor dracht tot het eind to.c volhield, dirocg natuurlijk het 'meeste, bij dat dc moppen insloegen. Ex is dan ook veel gelachen om den 'gezonden humor cn het geestige Engclseh dat de spreker ten beste gaf. De opkomst was zeer zeker te gering te noemen. Gisteravond zijn door de politie uit Delft hier aangebracht 2 '11-jarige knapen uit Vlaardingen, die te Delft zwervende waren aangetroffen. Vanmorgen zijn zij naar Vlaar dingen terug gebracht. Door de politie zijn opgevangen twee hondjeseen basterd tijger, reu, en een donkerbruin hondje, teef, met een halsband waaraan een belastingpenning, dragende het nummer 466 van dit jaar. Binnen 2 x 24 uren niet afgehaald worden de beestjes afge maakt. Gisteren kwam hier binnen de- haring- logger „Broedertrouw", schipper S. Maar- leveld, met het lijk aan boord van "den 43-jarigen matroos S. Pons, die Maandag morgen 1.1., 's morgens te, 4 uur, plotse ling in elkander zakte en binnen weinige minuten overleed. Het lijk is na geschouwd te zijn, naar de woning overgebracht. Van. „De Berkehnans", roman van het groote stadsleven, verschijnt heden, bin nen 6 maanden na, het verschijnen van den len druk, de 3e 'diruik. Andrew Carnegie heeft een som geld, waarvan de rente 12500 frs. bedraagt, ter beschikking gesteld van de Parijsche hooge- sehool. Het geld zal dienen voor studiebeur zen van geleerden, die de proeven van den overleden professor Curie, de ontdekker van het radium, zullen voortzetten. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde heden A. van Dieren, schoenmaker te Rot terdam wegens poging tot doodslag op zijn schoonzuster, vrouw Hobbe toen die als schoonmaakster van het gehouvv der Vredes tentoons.elling aan de Zuidblaak hare werk zaamheden verrichtte, tot 2 jaar gevangenis straf. Het 0. M. bij de Rotterdamsche rechtbank eischte heden 8 maanden legen M. C. S. bijgenaamd Belse Maria, 38 jaar, sigaren winkelierster aan den Sumatraweg te Katen- drecht, die op 20 September j.l met een z.g. ploertendooder den 20-jarigen roeier B. "W. Heijndijk een slag tegen den slaap gaf, om dat hij den winkel niet wilde verlaten, en ten gevolge waarvan hij den volgenden mor gen in het Ziekenhuis overleed. Bekl. zei dat zij uit noodweer had gehan deld. De Haagsche rechtbank vernietigde heden hét vonnis van den Haagschen kantonrechter waarbij D. F S., P. J. S., G. H. de B., H. en A, M. S, aldaar van rechtsvervolging wer den ontslagen ter zake van het doen ver richten van boodschappen door kinderen be neden den leeftijd in de Arbeidswet toege laten en opnieuw recht doende veroordeelde de rechtbank ieder tot fl boete of 1 dag. Hollandsche Ilypotheekbanh. (Vervolg.) Tiende Dag. Bij de heden voortgezette behandeling van aan de orde punt 5 van de dagvaarding tegen bekl. De Montigny, waarin dezen ten laste wordt gelegd a. dat hij, omstreeks 28 Dec. 1903, zich opzettelijk wederrechtelijk heeft toegeëigend 50 aan de Mij. van Zekerheidssteling, toe- behoorende 4 obligaties dier vennootschap zelve, elk ad 1000, deel uitmakende van de „obligaties in portefeuille" der vennoot schap, althans een haar toebehoorend -bedrag van 50,337.78 aan kasgeld: b. dat hij, op dienzelfden tijd, ter 'ver- heinielijking van deze tooëigoning, opzettelijk valsoheüjk door den hem ondergeschikten bediende van de vennootschap II. G. van Voorthuizen, in het loopende kasboek', aan de zijde der ontvangsten, on den datum an 28 Dcc. 1903, heeft, doen hoeken een post: „Van Nellesteijn Co., 50 4 0/ oblig. 50.337.78", mot het oogmerk het aldus valschelijk opgemaakte kasboek als echt en onvervalscht to gebruiken. Ala cerate getuige werd nu gehoord de hoer D. W. II. Patijn, lid van de firma Pa* tijn, Van Nottcn Co., vroeger van dc firma Van Nellesteijn Co. en wel over den aankoop van 100 stuks 4 obligaties der Maatschappij van ZekerheidsstelUm. ft 1000. b Hij verklaarde dat die aankoop, blijkens een door hem gevonden briefje, 23 December 1903 word afgesproken cn dat de betaling dier 100.000 obligaties volgens de boeken is geschied op 28 December 1903, dirnzclf- den dag met 30,477.78 en op 29 Decem ber met een cheque groot 70.377.7S. Deze verklaring werd door den bekl. De Montigny bevestigd. De heer G. A. do Graaf, secretaris der directie van de Zekcrheidsstelling gaf over de boeking hiervan inlichtingen en er ont spon zich oen verhoor waaruit bleek dat ook hier de hocking niet overeenkomstig de waar- lieid had plaats gehad. Heden werd voorgelezen een tweede rap port der accountants betreffende de inventa risatie bij de Zekerhcidsslelling Mij., en do hiaten en malversatie daarbij ontdekt, welke door verschillende beambten werden beves tigd en waarbij ook weder set. Van Verre scherp werd verhoord en allé welke verkla ringen beklaagde toegaf en zijn eigen schuld erkende. 30 cent per regel. Mcj. P. Vermeulen, ten huize .van den heer J. Vermeulen, adjudant van politic, 194 Goudsche Singel, Rotterdam, schrijft ons Hej, P. Vermeulen. Portret Ganter. „Gedurende langen tijd werd ik onder- mijnd door bloedarmoede. Mijn eetlust was geheel verdwcneij en mijn krachten vermin derden op zoo onrustbarende wijze dat mijn toestand het ergste deed vrcezen. Ook leed ik aan zenuwzwakte, mijn zenuwen waren ge heel uitgeput. De geneesmiddelen die men mij had doen nemen, hadden geen enkel resultaat opgeleverd, en iedereen in mijn omgeving begon te wanhopen. Gelukkig heeft men mij toen do Pink Pillen aange raden. Ik heb ze genomen en kan nu ge- y tuigen dat ik door het gebruik dier pillen volkomen genezen ben. Ik beveel dat uit- ff muntende geneesmiddel ten zeerste aan. De bloedarmoede verwoest, zij ondermijnt het gestel. Zij ontneemt u stukje bij beetje j al uw. krachten, al uw bloed. Gij verliest uw gezonde kleur, uw eetlust, uw slaap, gij vermagert. Men moet die verwoestingen tegenhouden. De Pink Pillen zullen dat heel goed doen. Niet alleen houden zij de verwoes tingen der ziekte legen, maar zij horstellen ook de gebreken van liet organisme. Pjj Pink Pijlen geven bloed en krachten; zij geven ook eetlust, bevorderen de spijsver tering, 011 brengen regelmaat in de functies. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al- gemcenc zwakte, maagkwalen, schele hoofd; - pijnen, rhoumatiek, onregelmatigheden hij vrouwen, St.-Vitusdans. Prijs 1.75 per doos, ƒ9per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabiliê, Steiger 27, Rotj terdam, hoofddepothouder voor Nederlani en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Geref. Kerken: Bedankt voor het beroep te Char- lots door ds. A. Makkenze te Dirksland. W TWEEDE KAMER. V Zitting van Woensdag 28 November. y S taats bcgro oting 1907. .1- Algemeene Beschouwingen. 'e (Vervolg.) De heer TROELSTRA constateerde dat t- tot heden het debat niets anders is gewecs dan een spiegelgevecht tusschen de burger- lijke partijen met wederzijdsche grieven en verwijten. Zoo op het gebied der arbeidersverzeke j, ring, waar men elkander niets dan weder*

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2