Depot van Theeën Algemeen Advertentie-Bureau GELD Veertig cents i. CIRCUS. ér- en F Provinciale Witt- e» Spaarbank, Een kind kan met één vinger SCHIEDAMSCHE COURANT, Komisch Programma. St. NICOLAAS! W. VERMEULEN, Noteer s. v. p. ADVERTENTIE HENRI TER HALL's REVUE, Gemengd Nieuws. Diamant-industrie in Zuid-Afrika. V olgens Reuter hebben de voorbereiden de maatregelen voor de vestiging van dia mantslijperijen een bevredigend verloop. liet plan is de industrie te vestigen te Kaapstad, Bloemfontein en Johannesburg. Een lid der diamantmaatschij. De Beers Co. te Londen noemde de vestiging van slijperijen in Zuid-Afrika een bespottelijk praatje door Reuter voor do zooveelsto maal rondgestrooid. To Johannesburg kon ieder een, zei de üc Beers-man door middel van Renter's bureau nieuws do wereld inzenden tegen betaling Ook hot bestuur van den Alg. Neder- landschen Diamantbewcrkersbond kent geen waarde toe aan het gemelde Reutor-berieht. Men acht zich bij voorbaat ervan over tuigd, dat eeu dergelijke poging, waarvan al meermalen is gerept, niet zal worden ge steund door de De Beers-Maatschuppij, wijl 'deze bij verplaatsing van de markt niet ecnig voordeel zou hebben. Daarbij maakt het feit, dat genoemde Maatschappij voor de 'uwe grondstof steeds de gewenschte prijzen kan bedingen, een dusdanige verplaatsing geheel doelloos. Rest nog de groote moeilijkheid om knappe werkkiachten, die hier immers veel geld verdienen, bereid te vinden, naar Zuid- Afrika over te steken. Van werkgeverszijde wordt aan de „Tel."' nog het volgende medegedeeld: Het bericht kan ook in verband staan met een plan der Regeering, om 15 i\ 20 uitvoerrecht te gaan heffen van ruw diamant, en geslepen goed vrij te laten. Zoo zou er belang kun nen ontstaan om in Afrika te doen slijpen, maar de hoogere Ioonen, die" ginds ten ge volge van den hoogefen levensstandaard zou den moeten worden betaald, heffen ciït be lang weer vrijwel op. In Amerika poogt men reeds langer dan 12 jaren een diamantindustrie te vestigen, zonder eenig beteekenend resultaat in verge lijking tot Amsterdam en Antwerpen. Uit een en ander Blijkt, dat bij de be trokkenen te Amsterdam niet eenige con- currentie-vrees voor de Zuid-Afriknansehe Onderneming (?J bestaat. Geen ridderlijke aankomst. fHHjp De ridder Pauw van Wieldrecht, kamer heer van H. M., werd tegen Vrijdagavond op Het Loo verwacht, doch arriveerde eerst Zaterdagmorgen zes uur in een auto. door een paard getrokken, daar het voertuig on derweg was defect geraakt. Mond- en klauwzeer in Limuurg. De ,,Limb. Koer." meldt uit goede bron, dat te Helden-Panningen het mond- en klauwzeer is uitgebroken. Men weet, dat in België deze ziekte de laatste dagen groote uitbreiding kreeg. Krankzinnigenverpleging, Aan den architect E. Knevel, te Ermeloo, i« door het bestuur van de Vereenigmg tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Zeeland opgedragen het ontwerpen van de plannen voor den bouw van een stich ting voor 550 patiënten. Werklieden kaarten. De „Vakbeweging" meldtDe correspon dentie met de H. S. M. over verbetering der voorwaarden voor het bekomen van week abonnementen voor werklieden is thans ge heel geëindigd, zonder dat eenig resultaat kon worden verkregen. Aan deze Maatschappij was gevraagd le. Verlaging van den prijs, daar deze be langrijk hooger is dan bij den S.S. 2e. Verstrekking van die kaarten niet slechts aan ambachtslieden, doch aan allen, die in loondienst zijn bij een patroon, die arbeid te verrichten heeft buiten de gemeen te, waar de arbeider gevestigd is. 3e. De tijd van aanvraag te verkorten van 8 dagen op 36 uren. 4e -De gelegenheid te geven aan toonders 'dezer kaarten om ook met andere tiejnen te rijden wanneer zich buitengewone omstan digheden als ongunstig weer of ziekte voor doen. De ramp te Beudchem. Omtxent den brand to Beusichem wordt nog gemeld, dat do wed. van Zanten ziek te bed lag. Haar zoon Gijs had tot om streeks 2 uur gewaakt en zich toen bo ven naar bed begeven. Deze heeft zich nog intijds kunnen redden en was tevens in staat de koeien buiten te brengen. De vrouw was 74 jaar, haar zoon Jan $5 jaar, Johanna Nout 22 jaar en Lena van Zanten 10 jaar. De' twep meisjes waren in den Inatsten, tijd steeds bij haar grootmoeder. Toen Gijs van Zanten wakker werd stond liet achterhuis reeds in lichte laaie, aan hét redden van zijn huisgenooten was geen denken meer, de ongelukkigen moetentoen reeds in den rook zijn gestikt. Gijs moest door de dorpelingen worden tegen gehou den, omdat hij het brandende huis wilde binnengaan. Drie der slachtoffers vond men in de voorkamer. De oude moeder in de bed stede, de zoon en de nicht, blijkbaar po gingen aangewend hebbende de oude vrouw, die ziek was, nog te, redden,, voor de bedstede op den vloer. Het jongste nichtje in het tusschenvertrek lag nog te bed in dezelfde houding, alsof zij nog lag te sla pen. Blijkbaar heeft de 10-jarige situmperd niets bemerkt en was de dood reeds in getreden voor de vlammen hot leed kwa men vergrooten. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door het omvallen van eeu petroleum lampje. Van de 'woning is alleen oen kale steenmassa overgebleven met hier en daar pog smeulende binten. De verkoolde lij ken der 4 slachtoffers liggen in cou al leenstaand schuurtje in de nabijheid. Be verslagenheid in het dorp is groot on men herinnert zich niet ooit een der gelijke ramp te hebben bijgewoond. Zomersche herfst, Als een bijzonderheid meldt men uit Bla- ricuni, dat in verscheiden tuinen aldaar nog rozen in bloei staan. Dit mag als een groote zeldzaamheid be schouwd worden. Door zijn molen gedood. Cl 'stermorgen is te Affcrden de molenaar A. Joosten bij het omzetten der molenkap zoodanig door een der wieken getroffen dat Itij bewusteloos neerviel en spoedig aan de bekomen wonden overleed. Bloedvergiftiging. Binnen enkele dagen hebben zich in Zee land drie gevallen van bloedvergiftiging met doodolijken afloop voorgedaan, een op het eiland Schouwen, een te Stavenisse en thans wordt gemeld, dat een schip persknecht irit St. Maartendijk (eilandTho- leu) aan bloedvergiftiging overleden is in liet gasthuis te Bergen op Zoom, tenge volge van het openkrabben van een puistje op zijn wang. In dronkenschap. Eergisteravond kwam de heer Huigens, eigenaar van eenige pexceelen iu de Frans Halsstraat te Amsterdam, bij een bewo ner van hem, zekere Jonker, om de ver scheren huur te ontvangen. Jonker, die in een abnormal™ toestand was, greep IL bij de keel en wierp hem achterover van 2 hoog m het portaal. Na opgeno men te zijn, wa= .11 nog levend, maai bij aankomst aan hot Gasthuis bleek het, dat hij tijdens het transport overleden was. De dadtn is iu hechtenis. Een ivilde-beesten-verkooping. De „Midd. Ct." meldt omtrent deze ver- kooping die Zaterdag te Hulst plaats heeft, dat dit het slot zal zijn van een gevecht om de beesten tusschen den curator eener- zijds en den gefailleerde met een pseudo- eigenaics aan den anderen kant. De laatsten hebben het moeten afleggen, omdat het ge spannen kluwen van leugen en bedrog totaal ontrafeld is. De Gentsche dierentemster vor derde de menagerie als haar eigendom op en bracht voor den rechter buitenlandsche qui- tantiën op haar naam en een contract, het welk tusschen haar en den gefailleerde in 1905 zou gesloten zijn en waarbij deze de menagerie voor haar zou besturen als „Ge- schaftsführer", tegen zooveel per maand en procenten van de ontvangst. Nadat de cura tor o. n. persoonlijk onderzocht en bevon den had dat de afgevers der quitantiën waren misleid, werd een defectieve op jacht gezonden naar de bewijzen van 't frauduleus contract. Deze had jl. Zaterdag, na enkele vergeefsche reizen, op de kermis in een Belgisch plaatsje, 'de voldoening den Buit te bemachtigen. De dame, die eerst haar rechten als eige nares staande hield, alsof ze tegenover de kwestieuse beestjes zelve stond, viel spoedig uit haar rol en bekende, in presentie van don commissaris van politie, al snikkende het feit. Daarom is de verkooping, waartegen rren opkwam omdat over den eigendom der goederen geprocedeerd werd, nu definitief. Voor den gefailleerde zal het zaakie een schadepostje zijn. Onderhouïï en bewaking 12 tot 15 gulden per dag en een beslag van 73 dagen, zoo kan men een idee krij gen van het totaal bedrag der kosten. Be halve de gemelde bewaking van twee man, surveilleert de politie eiken nacht met ge laden karabijn, omdat "door trawanten van den gefailleerde met wegvoering bedreigd is. Jl. Vrijdag moesten reeds drie hunner op een afstand worden gehouden. Een dienstvaardige vbroer" Men schrijft uit Noordwijkerhout aan het „Leidsche Dagblad"Een jongmensch van hier is voornemens te gaan trouwen met een meisje van Noordwijk. En daarvoor heeft hij geld opgespaard. Enkele dagen geleden ging hij naai- Leiden om een bed te koopen. Daar ontmoet hij een bekende, aan wien hij zijn plan mededeelt. En deze geeft hem een adres van een bedaenwinkel op, Samen gaan zij daarheen. De aanstaande bruidegom koopt een bed, en bespreekt met den winkelier dat dit bed door hern, met de Noordwijksche stoomboot aan het opgegeven adres zal ver zonden worden. Dit bed is echter daar niet aangekomen. Wat is nu het geval geweest? De kennis van den bruidegom, is, even nadat zij den beddenwinkel verlaten hadden, daarheen teruggekeerd met een handwagen, en heeft aan den winkelier gezegd, dat „zijn broer" uit zorg, dat het niet tijdig genoeg aan de stoomboot zou zijn, hem verzocht had het daarheen te brehgen. De „broer" rijdt met het lied weg, maar komt daarmede niet aan do stoomboot, maar in den lombard, waar hij het verpandt. Zoo is de aanstaande bruidegom het bed kwijt geraakt. En de ge waande broer is ook zoek. Handel en Bedrijf. HAMBURG, 4 Dec. Petroleum loco 6.80. Spiritus per Dee. 18J. Jan./Febr. 18J. Stemming prijshou dend. BUDArEST, 4 Dec. Tanvo per April kr. 14.SC. Stemming kalm. NEW-YORK, 4 Dec. Dec. Jan. Maart Mei Juli Tarwe. 81?844 S3& Dec. Jan. Maart Mei Juli Ma is. 53 511 Faillissementen. Uit de Staats-Courant. Uitgesproken: C. Visser, huisvrouw va,n J. Jonkers, oponba.ru koopvrouw, te 's-Gravenliagc. Rccliter-commissa,rismr. R. Jl. A'. M. Romme; curator: E. C. van Dorp. B. Kajcr, koopman, te Groningen, firma N. Kajcren Co. Rechtercommissarisjhr. mr. W. Al berd a, van Ekenstcin; curator: mr. S, L. "Outs. F. A. de Ivoff Jr., A. J. Kuypeir en G. Hencl riksen, allen kooplieden, ie Utrecht, te zajrnen. handeleucte onder den naam Rijwiclfabrick en smederij ,,De Eendracht". Rechter-commissaxismr. C. J. JL Sche pel curator t mr. TL J. H. baron van Roetzela,er. S. M. Hermans, koopman in visch cn fruit, te *s-Hertogenbosch. Rechtor-com- missaris: mr. A, van Baar; curator: mr. E. van Hó veil tot Westerliex. Opgeheven: C. J. Zegers, roo.sjesherstdler-, te Am sterdam. Geëindigd: P. Vinken, to Amsterdam; T. S. Kelt- huysen, bakker, te Apeldoorn. Surséance van betaling: Verleepd va or één jaar aan P. W. Op- huyscn en T. Jager, beiden machinefabri- kant, te Nijmegen. Hoogwater te Schiedam. Dec. 5: v.m. 0 22 nam. 6.31 6: s 7.— 7.li 3 7: 7.31 ii 7.53 Hoogte van hot water op de rivieren. Berichten van 4 Dec. LOBITH, 8u 's rnorc 10.67 Gew. 0 42M KOBLENZ, 6 u. 1.96 Gew. 0.14 M TRIER, 9u. 1 35 Gew. 0.17 M KEULEN, 11 hu 3 2.02 Gew. 0.13 M RUHRORT, 8 u. 1.59 Gev. 0,18 M Zon en Maan, Zonsopg. Dec. 67,55 vm. onterg. 3.47 nm. 3 3 7: 7.57 3 3 3.46 s 9 Dec. L. K. 15 Dec. N. M. Familiobo ricli ton. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 3 Dec.: H. M. E. Ru bers en J. A. v. d. Bxoeke, Renkum. X. Münninghoff en T. v. Vliet, Renkum. Bevallen: 30 Nov.: A. H- Romeijn v. d. Lugt, z.j Amsterdam. 2 Dcc.: E. A. v. Gelderv. Gelderse, d., beiden Amsterdam. WeeningCitroen, z., Wa tergraafsmeer. v. d. Hoevev. Wijk, d., Mijdrecht. Overleden: 30 Nov.: E. v. Dillewijn, 90 j., Amsterdam. W. v. d. Sluys, Hoog land. 1 Dec.: H- 0. Mcuskeiro, 71 j., Amsterdam. Wed. G. Cuipers—Nijdam, 83 j., Hekendorp, 2 Dec.: A A. Henry Keijser, 77 j., Amsterdam. D<. Boutelje —Pothuis, 74 j., Amsterdam, AGENDA. 5 Dec. Tivoli Schouwburg. 8 u. Hnarlemsch Tooneel. Voerman Henschel. 8 Tivoli Schouwburg. 8 u. Kon. Ver. Het Ned. Tooneel. De Pauw. 9 Groote Schouwburg. 71/2 u. Opera Italiana. Carmen. 12 Musis. Openbare vergadering, 8 uur, Ambachtsschool. Te Rotterdam, eiken avond Circus Variété Pflaging en Casino, Coolsingcl. ADYERTEN TIEN. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen hij het overlijden van onzen ge liefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder, Oom en Verloofde, MART1NÜS DKÖGE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam W. H. DRöGE. Schiedam, 5 December 1906. Groenelaan 109. Het eenigste prachtigste Cadeau is de voor- en achteruit-werkende liandnaalmachlne ïHera", bekroond met verguld zilveren me daille op de tentoonstelling, 10 jaar garantie, te koop voor f32.50, bjj Hoogstraat No. 78 Botterdam, UIT HET MAGAZIJN VAN M. RAVENSWAAIJ ZONEN TJE gobinohem. De ondergeteekende, boven genoemd Deüot van Theeën bq zich gevestigd heb bende, neemt de vrijheid bij deze zich aan te bevelen. C. BE LANGE Jr, In Tabak on Sigaren. Hoogstraat, No. 151, Schiedam. DER Aan Het Bureau van de Schiedamsche Courant, Lange Haven No. 141 (hoek Korte Haven), worden Advertentiën ter plaatsing aange nomen voor alle Binnen en Buitenlandsche Dag-, Week-en Maandbladen. De kosten zijn niet h-ooger dan bij eigen opzending, bovendien bespaart men zich. de portos, aangezien deze niet iu rekening ge bracht worden. Yan eene advertentie, die men in verschillende bladen wenscht geplaatst te hebben, is slechts één copy noodig en geeft het dus gemak DE ADMINISTRATIE. verkrijgbaar op gemakkelijke atlossingsvoor- wanrden, vanaf f IOO.lot leder bedrag. VISCHMAllKT 4t. dat leverpastei van. Anton Hu- nink Deventer, het heerlijkst en tevens voordeeligst genotmiddel is voor de boterham, prijs 25 ct. per groot blik. Yraag Uw leverancier naar dit merk, 'tis Uw eigen belang. vierstemmig ORGEL of PIANO spelen. M Nieuwste uitvinding-. ORGANOLA passend op elk 4 en 5-octaafs Amer. Orgel f 20.en f35. PIANISTA passend op elke 7-octaafs Piano f25. Generaal Agent voor Nederland: JOH. DE 1IEER, Rotterdam, Hoofdmagazijn Noordmolenstraat 171. Filialen te Rotterdam: Hoogstraat 110, Rosestraat 24, Binnenweg 485. Vrije bezichtiging I Vraagt Prospectus I Voor slechts AO CENTS plaatst men eene in de rubriek „KLEINE AOVEKTEKTliLV' in de nummers van de welke Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond verschijnen. Niemand behoeft dus op te zien tegen de kosten. Zelfs voor kleine winkelzaken is hierdoor adverteeren mogelijk gemaakt en zijn deze in staat met geringe uitgaaf den omzet te vermeerderen. Voor den In- of verkoop van 2e-Imnds-artikelen zijn door de goedkoopte de sKleine Advertentiën" bijzonder aan te bevelen. Met uitstekend gevolg wordt van deze 40-cents-rubriek gebruik gemaakt door hen, die personeel noodig hebben of eene betrekking zoeken. Oók de 40-eeots advertentiën hebben bij de algemeene verspreiding van de Schiedamsche Courant beslist sncces. KLEINE ADVERTENTIEN worden uitsluitend aan genomen aan het Bureau der sSchiedamsche Courant", Lang© Haven 14=1. ,S. F. DUPGNT. Mftrkt H, Telefoon IS©, VOORHANDEN i A. v. S. Haar Levensdoel fl.75 WESTERDIJK. De Nieuwe Theosofie - 0.75 Dr. 00RT. Wat geloofden de Joden, inden T(jd van Jezus?10.50 EIIRENCRON MüLLER. Do Gezegende Dag f2.50 DUFFIELD. Bloemenschildorön -0.35 CARLIDGE. Schilderen in olieverf -0.35 NABER. Karakterschetsen van Vermaarde Nederlanders-2.90 HERMANS. Wandelen, en waarnemen -1.50 KUTTER. Zij moeten-1 Dr. VANDERSTICIIELE. La Brasserie do Fermentation haute-3.30 Dr. VAN VELDHUIZEN. Het Taaleigen dea Nieuwen Testaments. -4.25 R o m. Ilandwerksboek-2.50 VAN DUIJL. Ziekteverzekeringswet - 0.75 De Week-0,15 Do Wereldkroniek -0.10 Yariété Pflaging. Stationsplein. Rotterdam. Telefoon 3918. 1:5 uiteng-ewoon Groot Lachsucces! Groot LachsuccesI nieuwste groote succes de publieke opinie over actueele toestanden. Zie voor verdere Attracties de groote bil jetten. Zondagmiddag GROOTE «j a; Gedrukt ter Drukkerij v. d. Schiedamsche Courant, 'fffi iw

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 4