ÏÏÏMMLAm STADSNIEUWS. YLAARRUKGEN, Rechtzaken. ¥erk en Seliool. Staten Generaal. zijn uitlatingen betreffende hun staat gerust gesteld. Zij zijn 't er o\ev eens. dat de troe pen do Japanners, /,oo noodig, tegen geweld pleging van het gepeupel beveiligen mouten. J a p a n. De regeering ia van plan het leger Ifc vor stelken met 6 divisies, in \redestijd zal het leger dan totaal 750.000 man tellen. Uit Deking wordt d.d. 5 de/.ei geseind dat Nioetsjwang op dien dag officieel nan de Chincesche autoriteiten ia overgedragen. Yau liet hof. Men meldt uit Apeldoorn Ten palei/c liet Loo dineerde dezer dagen: de heer Tutein Xolthcnius, burge meester tan Apeldoorn, cu mevrouw Tutein Xoltlienius; mr. Ij. U. de Sitter, president van het gerechtshof te Arnhem; mr. J. J. de Moyier, procureur-generaal bij het ge rechtshof te Arnhemde heer Storm Buy- Mttg, burgemeester van Zutplicn; kolonel Knel, commandant van het remonte-depót jhr. mr. van Weede \an Berencnmp. Hr. Als. gezant te AVeenen en metrauw van AVeede van Berencnmp me\ rouw de douai rière van Ilaersnm de AVith, geboren van AVeedeII. AV. J. baron van Tuyll van Se- rooskerken, kamerheer i. b. d.jhr, mr. A. van der Goes, gezantschapssecretaris le kl. en mevrouw van der Goes; terwijl voor he den zijn uitgenoodigdde heer Ahm Steijn, intendant van liet koninklijk paleis en do mein liet Loo en mevrouw van Steijn; do heer G. E. II. Tutein Xolthcnius, tijdelijk inspecteur der koninklijke houtvesterij van ITet Loo, belast met de function van jager- meester; baron van Doom van AA'estcapelle, stalmeester i. b. d. en mevrouw de barones van Doorn van AVestcnpelle. Consulaire berichten. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer J. C\. T. Broekmeijer erkend en toege laten als vice-consul van Zweden te IJnniiden. („Stut") Onze Marine. Blijkens hij het departement van, ma rine ontvangen bericht is Hr. Als. pantser schip „Tromp", onder hevel van den ka pitein Ier zee F. C. E. L. Koster, 6 de zer te Perim aangekomen. Be commandant was voornemens op den- zelfden dag de reis naar Qost-Indiè te vervolgen. („Stct.") Baad van State. Openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, op AVoensdag 12 dezer des voormid dag» te elf uren. zoolang nog geen uneoniging oor dat doel is opgericht, een afdeeling in eeu der Tucht scholen, waar alle Israel. eroordeoldcn zou den worden opgenomen en gestelcT onder uil- sluitende leiding van Israëlieten, zoowel wal ritueelc verzorging als vervulling van eeremo- nieele plichten betreft. Dc minister, hoezeer de voorkeur gevende, aan dc verzorging door een vereeniging. zegde, bij te blijken nood zakelijkheid, irndetv overweging van het denkbeeld toe. Hot door deze regeering ingetrokken wets ontwerp tot wijziging van sommige bepa lingen der kinderwetten en daarmee in verband slaande artikelen van andere wet ten, is thans vervangen door een geheel nieuw wetsontwerp, belangrijk afwijkende van liet ingetrokkene en welle. zooals de Memorie van Toelichting, onder tcekend door de ministers van justitie, buiten- en biimonlandsche zaken, marine en oorlog omdat op sommige wijziging behoeven de bepalingen tot nu toe de aandacht niet was gevallen en 2c. omdat het tegenwoor dig kabinet een geheel ander standpunt inneemt dan het vorige, ten opzichte van de .toepasselijkheid der kinderwetten op militairen. Tentoonstelling' van huisarbeid. De secretaris dor vereeniging voor de Nederl. tentoonstelling van huisindustrie schrijft dat bij de reeds vermelde organi saties er twee ongemerkt warren overge slagen, al. de Christelijke Nationale AVerk- mansbond en de Christelijke Bond van Metaal bewerk ot S. Sedert dien hebben or zich nog hij de Vereeniging aangesloten Handels- en Kantoorbedienden-vereeniging Alercurius te Rotterdam; Klccunakersver- eeuiging E. AI. AI. te Rotterdam; N. R. K. Kleermakersvak-Secretariaat; Ned. R. K. S'garen en Talxikbewcrkersbond, terwijl nog met enkele andere wordt onderhandeld Zaterdag 8 dezer zal er een gedelegeer den-vergadering gehouden worden te Am sterdam, tot vaststelling van de statuien en de aanvrage voor de Kon goedkeuring. Reservekader hij de genie. In afzonderlijke bijvoegsels tot de „Stct." (no. 2S6) wordt medegedeeld het Koninkl. Besl. van 31 October j.h, en de beschik king tot uitvoering daarvan, houdende ge wijzigde bepalingen nopens het reserveka der bij de genie. Provinciale Staten. AVij vernemen, dat de heer Goedhard, ie Alblasserdam, oornemens is te bedanken voor het lidmaatschap der Prov. Staten in het district Sliedrecht. ALrn antirevolutionnaire zijde werd ons als candidaat in de komende vacature genoemd de heer P. Rijsdijk, gros sier te Sliedrecht. (,,D. Ct.") Een ontploffllng. Volgens een door het »Rott. Nieuwblad" uit Batavia ontvangen bericht heeft in de haven van Tandjong Priok aan boord van het s.s. sRintljani" van den Rott. Lloyd een ont ploffing plaats gehad in vaten met chemica liën. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Bijzonderheden ontbreken nog. Hidden-Europeeache tijd. Op een promotie in de wis- en natuurkun dige faculteit aan de universiteit tc Utrecht was door den promovendus een stelling ge kozen: ,,Aroor Xederland is plaatselijke (Am- sterdamsche) tijd verkieselijk". Ilij werd op deze stelling door twee hoogleeraren aange vallen, één daarvan, de sterrenkundige, in de eertse plaats tot oordeelen bevoegjl. Xa een zeer geanimeerd debat, waai bij door laatstgenoemde nieuwe gezichtspunten weiden geopend, was ook de promovendus bereid toe te geven, dat Midden-Europee«che tijd voor Xederland verre de voorkeur verdient. („U. De Ongevallenwet. Door het bestuur varT den Xationalen A'rouwenraad is tot den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel een adres ge richt waarin wordt verzocht bij een even- tueele uitbreiding der Ongevallenwet de ar beiders in den huishoudienst (huishoudsters, dienstboden, werkvrouwen enz.) eveneens in die wet op te neinen. Kinderwetten. Naar aanleiding.van oeti bericht, dat eer lang van de zijde der Israel. Kerkgenoot schappen stappen zullen worden gedaan, om te genaken tot de oprichting eener vereeni ging, in verband met de uitvoering der Kin derwetten, ter behartiging der belangen van kinderen van den Israël, godsdienst, deelt men ons mede, dat door den voorzitter en den secretaris van de Vereeniging tot bevor dering der belangen van het Jodendom te Amsterdam bereids 4 Juli j.h in een audiën tie bij den minister van justitie de behar tiging van de belangen der kinderen, voor Tuchtscholen bestemd, is ter sprake ge bracht. 't Bestuur voornoemd wenschte toen, Vrijhandel. In „Pro en, Contra" II 9 wordt omtrent vrijhandel het „pao" behandeld door den heer Cr. D heer J. v. Dusseldorp A.AIz. Bos en het „contra" door den MAASSLUIS, 7 Dec. Bij de te 's-Gra- venhage gehouden examens boekhouden IC NTI is o. m. geslaagd de heer AV. van Dijk van hier. Naar wij vernemen, was gisteren nog ten stadhuize bezorgd in de brievenbus in plaats van in de daarvoor bestemde bus een inschrijvingsbiljet van H. Rebers al hier voor de levering van bureau- school,behoeften. Dit biljet is buiten beschouwing gelaten, ook omdat het bedrag tocli niet het laag ste zou zijn geweest. De Bond van Gemeentewerklieden, afd. Schiedam heeft een openbare vergadering be legd op Vrijdag 1-1 De\ omber n.s. in het Arolkshuis alhier, ter bespreking van het onderwerp „Gemeentewerk in. eigen beheer". Als sprekers zullen optreden de heeren mr. Tasman van Hilversum en P. Schoonder woerd, voorzitter van den Bond van Gem.- AVerklieden. Hedenmorgen werd aan de vischmarkt aangevoerd bot en spiering. De prijzen wa ren voor bot vanaf 0.350.90, spiering vanaf f 0.200.30. Alle» per koop. De heer Gaillard meldt ons dat het kerk- concert, dat door hem met medewerking van eenige solisten in het kerkgebouw van den Ned. Protestantenbond alhier zou gegeven worden, is uitgesteld tot een nader te be palen datum. Gisteravond tusschen 5 en 7 uur, is tij dens dc afwezigheid der bewoners, uit de woning van den zeeman AV., wonende Wil lem Beukelszoonstraat 31, door middel van braak, ontvreemd ongeveer 95, benevens eeuig goud en zilver. De politie heeft en nauwkeurig onderzoek ingesteld Zuidhollansche Hypotheekbank. Naar wij vernemen, is de instructie in de zaak van den directeur Bland van den Berg geëindigd en kan binnenkort een ver wijzing naar "de ojx-nbare zitting worden tegemoet gezien. („N. R. Cl.") Hollandsche Hypotheekbank. (V ervolg.) Aan het slot van ons overzicht der te rechtzitting werd ons gisteren geseind dat een uitvoerig rapport werd voorgelezen, opge maakt door accountant» onmiddellijk nadat de rechter van instructie in de zaak der IIoll. Hypotheekbank was opgetreden. Wij vermelden daarvan het slot Sinds 1898 heeft geen der commissarissen het balansboek onderteekend. „Een uitzondering maken wij zeggen desk. ten aanzien van den commissaris Aran Verre, wiens naam onder de balansen van 31 Dcc. 1903 en 31 Dec. 1904 voor komt evenwel doorgestreept." „Achtten wij dus gemis aan controle en niettoepassing van de bepalingen der sta tuten mede de oorzaken van het niet tijdig ontdekken der verschillende malversatiën en de tijdige ontdekking had veel kunnen voorkomen), wij varen verbaasd uit het on- deizoek der boeken te bemerken, hoe enkelen der commissarissen met 't geld der vennoot schap zijn omgegaan. „De eerste prolongatiepost, door de ven- nootseh. bij een particulier gesloten, was die, welke op 16 Aug. 1892 aan den com missaris A'au A'eiro is volstrekt ad -1000. Daarna volgt op 17 Jan. 1S93 de com missaris De Jong van Polsbroek met een post van 75,000, en eerst dan komt op 8 April 1893 hekl. met een post van 4000. In totaal vinden vvii, dat door den com missaris Alm A-'crre voor ruim f 156.000 prolongation zijn gesloten en ook worden af gelost. (De laatste aflossingen hebben plaats gehad in Dec. 1905 en wel van dc posten Aug. 1 SOS en Juli 1900, welke aüossing verrekend is niet het honorarium over 1905), „A7oor den commissaris De Jong van Pols broek vonden wij een totaal van pi olongrties en beleeningen van 200.830, voor den commissaris Fledderus een totaal van 32.500. De namen van andere commis sarissen komen in de boeken in dit verband niet voor. Eindelijk zeggen desk. verder ver ineenen wij, dat bij lint bespreken der om standigheden, waaronder do malversaties ge pleegd zijn, niet onvermeld mag blijven de ils het ware passieve medewerking van den beambte der vennootschap G. A. de Graaf." „A'elo der malversatiën zijn uls liet ware onder zijn oogen gepleegd. „AVij wijzen tc dien aanzien on de htm- del in tren met zoogenaamde aan ffe vennoot- ehnp verkochte obligaties, zie sub. 7o, op de depositees bij de Ontv. en Bet.kas, zie sub 9o, op de zoogenaamde depotkosten, zie sub So, op de hypotheckpost van 60.000, zie sub 4o. en 5o„ en op het kas te kort, zie sub. 7o. „En wij achten het onmogelijk, dat De Graaf niet ïeeds lang vóór Nov. 1905 be kend geweest is met vele van de liandelin gen, waarvan beklaagde verdacht wordt. De namiddagzitting werd verder ingeno men door een kruisverhoor van de deskun digen (accountants), in hoofdzaak loopende over de function win een kasboek en voorts over de boekingen door hekl. De Geer van posten tor verheimelijking van een verduis tering van ƒ50.000 in 1898. De verdere behandeling werd verdaagd tot Zaterdag. Aroor Spel in de gelagkamer. den kantonrechter mr. A7an Raalte, niet binnen kwamen, en zij dienlengeudge de visitatie niet hebben kunnen verrichten op een tijdstip, dat dit door hen noodzake lijk werd geoordeeld. Bij vonnis van de arr. rechtbank ie Maas lucht van don 30en Januari 1.1. was beklaag de te dier zake veroordeeld tot con geldboete an f 4309.20, bij niet voldoening te ver ruigen door een hechtenis van drie maan den, togen wolk vonnis hekl. appèl had aan- geleekend. Een 17-tal getuigen, h chargeren ii décharge, waaronder van heide partijen rorschillende deskundigen, werden door hel hof gehoord. De rijks-advocaat, mr. E. van Zinnicq Bergman, voor do administratie der belas tingen optredende, het ten laste gelogde wet tig en overtuigend bewezen achtende, on or op wijzende dat hekl., hoe handig ook, reeds 90 vonnissen wegens smokkelarij achter zich had. eischte bevestiging van hel vonnis der rechtbank te Maastricht. Dc heeren mes. AVijmans en Savclberg, advocaten en procureurs te Alaastricht, be klaagde bijstaande en ook beklaagde zelf. trachtten in uitvoerige pleidooien, laat»tge- noemde vooral op technische gronden, aan te toonen, dat op het tijdstip, door de admi nistratie aangeduid, niet is gesmokkeld on dat hekl. door de rechtbank te Maastricht ten onrechte veroordeeld zou zijn. Tiet gerechtshof veroordeelde gisteren be klaagde overeenkomstig het vonnis van de Afnectrichtscha rechtbank. diende gisteren een zaak naar aanleiding van art. 45 lo. en 2o. der drankwet. Deze alinea's luiden„Het is verboden in een voor het publiek toegangelijke localiteit, waarvoor door B. en AV. een vergunning is verleend, hazardspel toe te laten". Het goldt een vervolging tegen den kas telein P. H. v. d. H. te 's-Gravenhage, die in zijn café aan de Halstraat aldaar het bekende jou de baraque liet spelen. Beklaagde erkende ten volle, maar gaf op niet te weten dat dit spel, dat reed» meer dan 25 jaren in zijn inrichting gespeeld werd, thans volgens de drankwet verboden was. Hij behoorde zeide hij tot de „oude kasteleins" die van een herziening dei- wet op dit punt niets wisten. Het O. AI, vorderde 50 boete of 20 da gen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen Lees- en conversatiezaal vllofwijck" De kantonrechter heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van Louis A. de Vries, tegen wien 2 maanden hechtenisstraf was gevorderd, ter zake dat hij gelegenheid had gegeven tot hazardspel in liet- openbaar in een perceel aan het Iiofwyckplein tc 's-Gra venhage, genaamd „Lees- en Convcrsatiezaal Ilofwyck". De kantonrechter heeft den beklaagde echter ontslagen van rechtsvervolging, op giond dat in de eerste plaats het spel dat daar gespeeld werd als zoodanig geen hazard spel is, immers dat het tegendeel van dat kenmerk juist is af te leiden uit dc ver klaringen van den persoon, die speelde. In de tweede plaats oordeelde de kantonrechter dat niet bewezen is dat beklaagde bekend was met de omstandigheid dat door dengeen die speelde de bïïjardbal op de vlotbrug werd ge»tooten zonder het vooraf vastgestelde doel om den hal in een bepaalde holte te dirigeeren. En de op den bewusten avond van den poütieinval geconstateerde enkele afwijking van den regel, volgens welke dat spel doorgaans gespeeld wordt, is niet vol doende om beklaagde tê kunnen aanmerken als houder van een huis van hazard. AToor de geconstateerde drankwetovertre dingen legde de kantonrechter beklaagde echter drie geldboeten van 50 ieder op. Gisteren 14 dagen geleden werd voor liet gerechtshof te 's-Hertognbosch in hooper be roep behandeld de zaak tegen C. M„ oud 47 jaren, brander te Alaastricht, beklaagd I. van op 25 Mei 1905, na zonsonder gang en voor zonsopgang, gedistilleerd uit zijn le klasse distilleerderij „De Engel", te Alaastricht, door de waterleiding te hebben geleid naar den kelder onder zijn. daarnaast gelegen distilleerderij „De Valk", welke uit slag uit eerstgenoemd pand niet was gedekt door documenten. XI. dat, toon de rijks-ambtenaren der in voerrechten en accijnzen, voorzien van hun commissie op genoemden dag ten ongeveer 8 uur 's avonds in de distilleerderij „De Engel" een visitatie verrichten en daarna aan beklaagde en diens zoon verzochten om de gesloten deur van dc daarnaast gelegen distilleerderij „De Valk" waarin toen ge werkt werd, te openen om. ook daar visita tie te verrichten, zulks is geweigerd, geven de beklaagde te kennen, dat de ambtenaren AVoonsflntï 28 Nov. j.l. behandelde het gerechtshof te 's Hertogen boach in hoogor beroep de zaak tegen C. A. B., oud 35 jaar, winkel mr, geboren te Bergen-op-Zoom, vroeger wonende te Roosendaal, thans te Amsterdam, beklaagd als koopman, op 13 Oct. '1905 door de arrondissementsrechtbank te Breda te zijn verklaard in staat van faillissement, in liet tijdvak tusschen zijn faillietverklaring en einde Juni 190G, vóór rijn faillissement nog was geëindigd, ter bedriegelijke verkorting van dei reehten zij ner schuideischoirs verschillende! goederen tot den faillieten boedel beihoorende, aan dezen boedel ie hebben onttrokken. Bij vonnis dor arr.-rechtbank, te Breda van 11 Oct. 1906, was bekh, die als ver dacht van bovenvermeld feit was gedolii neerd, vrijgesproken, met bevel tot zijn on middellijke invrijheidstelling Tegen dit vonnis was door den officier van justitie te Breda, appèl aangcteekend Het gerechtshof bevestigde" gisteren over eenkomstig dozen eisch, het vrijsprekende vonnis. Neb. Hkrv. Kerk. Beroepen te Kedfchem de heeirK.No- bel, eand. te Berkhout (bij Hoorn); te Gulpen c. a. ds. van Iloorn, te ATeldhoven (N.-Br.). Bedankt voor het beroep te Elden door ds. NT. van Seïiouwenbwrg te Hien en Dodewaard. Geref, Kerken. Beroepen te AVerkendam JA) ds. C\ Etshove te Bieulcelcn. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 6 December. Justitie-Begrooting. (Arervolg.) De heer DE KLERK drong aan op meer dere waarborgen voor bezittingen van min dei-jarigen door te voorkomen, dat de hy potheken worden doorgehaald, zonder dat do toeziende voogden er iets van be mor ken. De heer ROESSING bepleitte wijziging der kinderwetten in dién ziin, dat ook de opvoeding van niet erkende natuurlijke kin deren van rijkswege zal worden gesteund Zoodoende zullen die wetten ook beter aan het doel beantwoorden. De heer VAN NISPEN dromg aan op wet telijke regeling van liet accountants wezen, om zoodoende ook goed toezicht tc kunnen uitoefenen op de accountants. De heer REGOUT gaf er zijn void oen in óver te kennen, dat in den laatsten tijd bij de rechterlijkte macht jongelieden zijn be noemd, ,die eerst kort tp voren de univer siteit hadden verlaten. Spreker hoopte, dat hij hierin mocht zien opvolgt het stelsel, om voornamelijk op bekwaamheid te letten. Hierdoor zullen ook voor de rechterlijke macht behouden blijven de bekwame jonge juristen, die an ders wellicht naaT een anderen werkkring overgaan. Krachtig drong spv. aam op zoo spoedig mogelijk paal en perk te stellen door strenger bestraffing, aan de aller schandelijkste pornografische litteratuur enz., welke van uit Nederland wordt ver spreid. In het algemeen wenschte spr. in zake ontucht de minderjarige beter lie schcrmd tc zien tegen de aanslagen der meerderjarigen. Hedenavond 8 ure voortzetting. Avondzilting van Donderdag 6 December Bij de voortzetting van bet algemeen de bat voor de begrooting van Justitie, be toogde de heer REGOUT, zijn rede om trent de kinderwetten van hedenmiddag vervolgende, dat voor de voogdijkinderen de, regcering niet den eisch mag stellen van verbod van coëducatie. De regcoring onderscheidt volgens spr. niet genoeg tus schen regeering- en voogdijkinderen. Ten aanzien van laatstbedoelden treedt zij in de bevoegdheden die des voogds zijn Voorts betoogde spr., dat de regeering ook niet logisch is ten aanzien van de slaap. gelegenheden. Het schotjesstelsol is hot al- Icrslechtste van alles. Ook ten aanzien van de verpleging maakte spreker eenige opmerkingen en vroeg hij den Minister het gevoelen mede te deelen van het Alg, Col lege van Toezicht voor hel Rijkstucht- on OOp voedingswezen. Do heer I1UGENIIOLTZ besliieed ander maal het celstelsel, en betreurde dat eerst nu oen ambtenaar naair Amerika zal go. zonden worden ter hestudccring van het Elmivastelsel. Abrschillende argumenten voerde spr. in verhand hiermede aanfen beloogo dal er alle gaond is om een al gemeen debat over het gevangeniswezen on strafstelsel te doen voorafgaan aan wij ziging van het AVclb. van Strafrecht, Te genover den hear 'Van Doorn betoogde spr. dat verbetering van ons strafstelsel niet in verzwaring, maar in vei mindering van straf moet warden gezocht. AVat de militaire rechtspleging aangaat, wenschte spr, militaire rechtspleging zonder mili tairen. De heer DE STUERS bepleitte wettelijke regeling jran. het auteursrecht op produc ten 'eter beeldende kunst. De heer LIMBUIut constateerde dat de Minister in orakeltaal spreekt over zijn plannen met het burgerlijk procesrecht en dc picventiev-o hechtenis, en spreker meen de voorts dat er ten aanzien der kinder wetten een eommunio opinio 'bestaat om trent de leemten in de procedure. De ver plichte procureurstelling voor dc voogdij raden af te schaffen zou reeds een groote verbetering zijn. Spr. ontkende beslist dat de Rog., door zich het lot van de natuurlijke, met-erkende kinderen aan te trekken, buiten het ge bied der kinderwetten zou treden en op dat der armenzorg. Ilij drong er bij d^n Alimski verder o. a. op aan, ie laten val len den eisch, dat, wie de voogdij op zich neemt, ook een eigen geslicht moet bezitten voor de verpleging der kinderen. Ook spr. meende dat er ten aanzien van de beide Groningsohe fabrikanten, over wie de heer Schaper hedenochtend sprak, geen grond was om het graticmiddel te hanteeren. Spu-., zich verbazende dat de heer Ara,u Doorn wil raken aan het in 1886 moei zaam veroverde strafmiirimum, en naastdit reactionair streven tevens de onbepaalde vonnissen een volkomen moda-a denk beeld piropageert, uitte ten 'sloLLe de hoop, dat hij de a.s. herziening van liet Ie hoek van het AYetb. van Strafrecht het algemeen 'strafnrinimum ongeschonden uit het debat zal f(p voorschijn treden. De heer DE RIDDER oordeelde dat dc Alinister niet veel laat blijken van eigen richting en initiatie!. Spr. betreurde dat de Alinister voor den strijd tegen de bor- declen naar de gemeenten verwijst' en hij klaagde voorts over de uitvoering der kin derwetten en over de eischen in denal- gemeenen bestuursmaatregel gesteld. Ook spr. is voor de versterking van het op voedend element in ons strafstelsel; maai bij wilde het vergeldingselement daaruit nipt geheel elirninperen. Deheer HEEMSKERK achtte het een leemte in de Kinderwetten dat men al tijd moet beginnen met de actie tot ont zetting uit de ouderlijke macht en niet kan afwachten wanneer de kinderen reeds in een gesticht zijn, totdat ze worden opgeëiseht. Met den heer Schaper was spr. 't eens dat in M algemeen som mige vonnissen een vreemden indruk op 't publiek maken. Ook meende hij dat het al meer, en meer gewoonte wordt om on toerekenbaarheid te pleiten en, de recht banken daarop al te veel ingaan, hetgeen voor de maatschappij nog gevaarlijker is dan een lichte straf. Een even groot ge vaar leveren op zij, die zich krankzinnig houden voor de rechtbank en maar een krankzinnigengesticht worden gezonden. A\rant de doktoren kunnen zoo iemand na een proeftijd laten gaan,. Dat achtte spr. [verkeerd. Z. a. moest de rechtbank eerst dan uitspraak doen; of een revisie van het proces ha het ontslag moest moge lijk zijn. Do heer RUIJS DE BERENBR0UCK be pleitte een gedwongen opneming van drank zuchtigen in sanatoria. Morgen 10 uur voortzetting. Zitting van Vrijdag 7 December. Bij de voortzetting van het algemeen de bat over de Justitie-bcigirooting zette Mi nister van Raalte uitvoerig uiteen dal zijn werkplan reeds zoo overladen, is, dat de afwerking daairvam niet toestaat zich voor het oogeriblik met nieuwe wettelijke maa - regelen bezig-te houden. Ilij wees daarbij op verschillend© ontw-eopen ten aanzien dei administratieve rcc.litspraak, reeds tot stam gekomen; deelde der Kamer mede dat aan het vraagstuk van het zeerecht mot voort varendheid gearbeid wondt; dat in flinhen staat van voorbereiding is een andere le gering van het militair elralrecht, evenals de 'kwestie der naamlooze vennootschap pen, waaromtrent binnen enkele maanden liet wetsontwerp ka.n verwacht worden. In afwachting wint de Minister het om deel van dcskusyddgmi te dezen aanzien in. Aroorloopig is de Alinister voornemens een wettelijke regaling van hel accountam wezen, te ontwerpen. AVel is aan een com missie van deskundige ambtenaren *aT1 voorloopig onderzoek op dit stak opgc dragen. Na afdoening van deze en nog ta,y andere omvangrijke onderwerpen eindelij»-

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2