''"'"""'binnenland. Z w e d g n. De kroonprins, tide nit Berlijn te. Sloek- liolm aangekomen is, nam wegens de ziek to van koning Oscar het regentschap pp zich. Turkse. Aan do „Frankf. 2tg." wordt uit Kon- stantinopel gemeld dal de Porto met de Mauser-fabrieken een contract liooft afge sloten voor de levering van '7000 gewe ren voor de Macedonische gendarmerie. Tevens heeft de Porto oen bestelling ge daan van 7 millioen patronen, *<lio in 't begin van 1007 moeten woiden geleverd. Z u i d-A f r i k a. Tegen Fcrreira on al zijn volgelingen, op een na. is rechtsingang verleend. Van het Hof. II. M. de Koningin is hedenmiddag 12 uur in de residentie aangekomen voor ge woon winterverblijf. Zij werd aan 'tStaats- spoorsiation verwelkomd door den burge meester, den gouverneur der residentie en llr. .Ms. opperstalmeester en reed daarna in gesloten galarijtnig naar het Paleis van H. M. do Koningin-Moeder, waar zy bleef dejeuneeren. Corps diplomatique. Sir Henry Howard, de Britsclie gezant bij ons Hof. vertrok hedenochtend naar Brunswijk, waar hij gewoon is aan hot einde van het jaar eenigc dagen te ver toeven. Personalia, Be president van het Gerechtshof to 's-Gravenhage, Mr. J. J. V. Gemis, mocht heden onder tal van bewijzen van belangstel ling zijn 70stcn verjaardag vieren. De blij ken van sympathie en hoogachting, die den jubilaris zoowel uit de kringen van do rechterlijke macht als van andere vrienden en vereerders, in ruime mate toevloeiden, uitten zich vooral door geschenken inden vorm van bloemen en sierplanten. De heer Ma!an, hoofdredacteur van „Ons Land", die zich naar men weet, op dit oogenblik to Amsterdam bevindt, zal Maan dagmiddag door don Nederlandschen Jour nalistenkring en de Amsterdamsche Pers ontvangen worden. Van halfvijf tot zes uur wordt in een der zalen van American- hotel een officieele receptie gehouden, daarna zal men zich aan een kameraad- sc-happelijken maaltijd vereenigen. Het was heden 40 jaar geleden, dat de heer J. IV. Vorster, directeur van het Post kantoor te Rotterdam, in dienst tracl bij de administratie der Posterijen. Op 1 Nov. 1901 kreeg hij zijn aanstelling tot -directeur te Rotterdam. Zoowel van de zijde der ambtenaren en beambten, als van den kant van het pu bliek, is dit juFileum, dat zoo velen hopen te beleven, en dat toch zoo weinigen onder die omstandigheden gegeven is, niet onop gemerkt voorbijgegaan, In den loop van den morgen maakten 'de ambtenaren ge zamenlijk hunne opwachting onder aanbie ding van een smaakvolle bloemenhulde, waarbij door den adjunct-directeur een woord van hulde gesproken en de hoop werd geuit, dat de heer Vorster nog ge durende lange jaren aan het hoofd moge blijven staan van Rotterdam's Postkan kantoor. Vervolgens had de jubilaris de wenschenen ontvangst te nemen van het overige personeel, welke "mede vergezeld gingen van het aanbieden van bloemstuk ken. De regeering erkende de verdienste van den heer Vorster door zijne benoe ming in het jaar 1904 tot ridder in 'de orde van den Nederlandschen Leeuw. Het Dnitsch-Nedorlandgchc graancontract. Volgens de Belgische avondbladen be sprak de internationale graanconferentie gisteren verschillende voorstellen tot wijzi gingen in het Duitsch-Nederlandscbe graan- contract, waardoor sommige misstanden in den graanhandel met Zuid-Rusland uit den weg zullen worden geruimd. Er zijn eenige wijzigingen aangenomen, zeer in het voordeel der afladers. Propaganda voor het Lig. Kiesrecht. Het „Propaganda-comité voor Grond wetsherzieningen algemeen kiesrecht", be staande uit vertegenwoordigers van den Vrijzinnig-Democratischen Bond en hetAlg. Ned. Werklieden-Verbond, is thans als volgt samengesteld Th. M. Ketelaar, Amsterdam, voorzitter; .T. Kok, aldaar, penningmeester; J. F. van -Ammerik, Haarlem; P. W. J. van Hassel, Utrecht; C. H. Kouw, Leiden; Herman Snij (leis, .Middelburg, en H. Groenewoud, Sche Veningen, secretaris. („Werkmansbode".) STADSNIEUWS. Het postkantoor Schiedam. In haar nummer van Maandag jl. von den wij in do „N. Schied. Crt." het vol gende bericht, waarvan wij reeds meteen enkel woord hebben melding gemaakt: In „den laatsten tijd vernamen wij herhaaldelijk uit het publiek klachten over den postdienst. Brieven, drukwer ken en andere stukken worden dikwijls met zeer veel vertraging ontvangen, ter wijl bovendien de correspondentie van uit Schiedam over het algemeen min der vlug geschiedt. Het komt velen derhalve voor, dat hierin verbetering moet .worden ge bracht en wij willen dan pok gaarne op deze plaats de aandacht op deze zoo belangrijke kwestie vestigen. Do arbeidstijd van het bcstellcrsper- sonoel moet, naar ons mede ter oorc is gekomen, ook reden lot ontevredenheid geven. Zou oen onderzoek, b'.v. door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, iu deze niet wenschelijk zijn? Op dusdanige wijze komen wc ten minste tot eenig practisch resultaat. Voor een industrie-stad als Schiedam is een goed georganiseerde postdienst een eerste vereisclüe. Dit bericht omvat een klacht zoo onge veer over den gchcelcn dienst van het postkantoor alhier: verzending, bestelling, en arbeidstijd. Blijkbaar dus is de bedoeling daarvan een klacht tegen de Directie van het postkantoor. Dit bericht heeft ons verbaasd als een- donderslag bij een onbewolkte hemel. Wij meenden, dat in den laatsten tijd heel wat in den postdienst was verbeterd en aan alle bezwaren van den handel zooveel mo gelijk "werd tegemoet gekomen. Te meer waren wij in die meerling ver sterkt, omdat door de Kamer van Koop- luuidel alhier in een missive was ver klaard dat, als het kantoor nu nog totS'A urn' 's avonds word opengesteld, aan alle billijke wenschen van den handel zou zijn voldaan. De directie, plus royalïste que le roi, heeft het kantoor sedert geopend ge houden tot 9 uur- 's avonds. En daar rommelt onverwacht de donder slag. "Zou werkelijk plotseling zoo'n vemvaar- ioozing van Ho belangen van den handel zijn ingetreden? En wij zijn op informatie uitgegaan bij eenige firma's, waarvan wij weten dat zij liet meest met den postdienst ti maken hebben. En wat bleek ons? Dat, waar wij ook vroegen, nergens ern stige klachten bestonden. Integendeel werd ons nadrukkelijk verklaard dat alle be merkingen die werden ingebracht bij den Directeur, steeds met de grootste nauw keurigheid werden onderzocht en zoo mo gelijk herhalingen werden voorkomen. Waar mogelijk, zoo zeide men ons op enkele kantoren, werd aan de wenschen van de verzenders steeds tegemoet geko men. Wij hebben ook ten postkantore geïnfor meerd of er klachten waren geuit waar aan nog niet was voldaan, doch ook dit bleek niet het geval te zijn. Wij kwamen dus tot de conclusielo. dat de Redactie der „Nieuwe Schiëdamsche Courant" klachten heelt gepubliceerd, die ze niet vooraf aan den betrokken Direc teur heeft medegedeeld; en 2o. dat voor de bovenvermelde klachten tegen de Directie van het postkantoor al hier geen reden bestaat. Wij weten niet wat te moeten denken van de houding eener redactie van een dagblad die zoo lichtvaardig een zoo ern stige beschuldiging publiceert, doch wij vertrouwen dat indien deze kwestie, zoo als de „N. S. Ct." mededeelde, in de Kamer van Koophandel ter sprake komt met grootcn nadruk de gegrondheid dier beschuldiging zal worden ontkend en daar aan groote publiciteit zal'worden verleend. gedaan, de leestafel thans voor hen is inge richt. Blijkens de in dit nummer voorkomende kennisgeving zal dó Commissie van Admi nistratie voor het Stadsziekenhuis aanbe steden de levering van levensmiddelen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen naar be doelde kennisgeving. Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 21 December 1906, des namiddags te 2 ure. Vaststelling notulen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Benoeming onbezoldigd Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 2. Benoeming voorzitter commissie van administratie voor het Stads-Ziekenhuis. 3. Benoeming commissie stedelijk' mu seum. 4. Benoeming leden Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs. 5. Benoeming leden Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. 6. Voorstel van den heer de Groot, ge daan in de vergadering van 30 October jl„ betreffende de kennis, met praeadvies van B. en W- 7. Bezwaarschriften tegen de inkomsten belasting. 8. Wijziging gemeentebegrooling 1906. Model B. 9. Voorstel van B. en W. tot het geven van een naam aan de nieuwe 'straat, uit komende aan de Wilhelminaplein. 10. Voorstel tot wijziging der verorde ning, regelende o. a. de jaarwedde van den Directeur der Burger-Avondschool. 11. Voorstel tot herziening der jaarwed den der onderwijzers. 12. Voorstel tot herziening der jaarWeddb van het politiepersoneel. 13. Voorstel tot het alsnog verleenen van machtiging aan B. en W. tot het tijde lijk in gebruik geven van grond aan het Spuik'anaal aan Gebr. van der Meer, tot het bouwen van ijzeren schepen. 14. .Adres van den Ned. R. K. Volks bond, om subisidie voor haai' teekenschool, met praeadvies van B, en iW. En verdere voorstellen en mededeelin gen. Aan hoeren leden van den gemeenteraad is kennis gegeven dat, ingevolge het verzoek bij de behandeling der gemeente-begrooting K. E. T. M. Blijkens achterstaande advertentie zal Maandag toch de electvische tram aanvangen te rijden tussehen Schiedam en Rotterdam. De dienstregeling is voivroogd, zij begint om 5 uur 's morgens on rijdt elke 10 minu ten tot 11.30 van Schiedam naar Rotterdam. Van hel Beursplein rijden de trams 27 mi nuten later af en bovendien 's morgens 5.7 en 5.17. Het tarief is hetzelfde gebleven, doch er bestaat geen verschil meer van klas sen. Op Zon- en feestdagen begint de dienst 2 uur later. Lijst van brieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de le helft der maand Dec. Blieven, Mej W II. Sonneveld, Delft. Wed. Daalmeijer, 's-Gravenhage. J. v. Armele. id. Briefkaarten P. Borsse, Kralingen. Mej. J J. M v. d. Boor, Rotterdam. L. v. Rijsewijk, id. 1 zonder adres. Gevonden voorwerpen. Aan het commissariaat van politie zijn als gevonden aangegeven Een sleutel, een koperen moer van een wagen, een rozenkrans. Terug te bekomen aan de volgende adres sen: Een riek met steel, Berrevoets, Nieuw- tiriit Midden 13een portemonnaie met eenig geld, Schwagermann, Oude Kerkhof 1 ƒ7 een meisjcsmantel, Overziet', Kortland- straat 7een handwagen gemerkt, Berkel, Overschieschestranteen pak baalzakken, Bodde, Nieuwe Haven 127een heerenpara- pluic, De Mooij, Groote Markt 23; een zijde damesdas. De Lange, Stationstraat 30/2 een pakje boter, Bannvinger, Broersvest 151; een roodkoralen halssnoer, Michnelis, Singel 202/4; een couponboekje IIoll. Spoor, B. de Bruin, Streijenschestraat 24. YLAARBINGEN. Door B. en W. dezer gemeente zul Zater dag 22 December e.k. des namiddags 2 ure ten raadhuize, in het openbaar worden aan besteed lo. Het onderhouden van de wegen tussehen Vlaardingen, Schiedam en Kethel, met bijbehoorende werken, gedurende 1907, 1908 en 1909. 2o. Het onderhoud der atucadoors- en waschwerken der verschillende gemeentege bouwen, gedurende 1907, 1908 en 1909. Bestekken (voor bestek 1 tegen 0.7 0 en bestek 2 ii f0.50) zijn ten kantore der gemeentewerken verkrijgbaar, en inlichtingen worden gegeven op den dag do annbeste ding voorafgaande, voormiddags vun 1012 uur. Ingezetenen, die in aanmerking wenschen te komen om bij de politie te Vlaardingen nu en dan waakdienstcn te doen tegen nader te bepalen vergoeding per uur, kunnen zich tot 22 Dec. a.s., des voorm. 'tussehen 10 en 12 uur aanmelden ten kantore van den com missaris van politie, Schoolstraat hoek Markt boven. De viering van liet Kerstfeest der Zon dagsschool van den Nederlandschen Protes tantenbond zal plaats hebben op Vrijdag den 21 dezer 's avonds half zeven. Do kerstboomen zullen voor het publiek tegen entree van 5 ets te bezichtigen zijn Vrijdagmiddag van 2 tot Si uur. Staten Generaal. TWEEDE KAMER. Zitting van Zaterdag 45 December. Aan de orde is de Begrooting van Marine. Het algemeen debat wordt geopend door den heer JANSEN ('SrGravenhage), die zijn teleurstelling uitte dat de Ministerie- weigerd heeft omi, onder geheimhouding, het rapport der defensaecommiissic aan cle Kamer over te leggen. Overigens ver klaarde spr. zich in hoofdzaak te kunnen vore enigen, met de beginselen van 's mi nisters plannen, ten aanzien vanderccht- streeksche verdediging der havens en zee gaten, maai' had op enkele punten be zwaren, Zoo ten aanzien van hel, buiten gaats optreden van onze kleine schepen van 6000 ton, die tegenover de reusach tige zeemonsters van den tegenwoordigen tijd in. het niet verzinken. Wij moeten ons beperken tot kustverdediging en niet aan vallend optreden. Wij moeten ons plaat sen tussehen de kust- en de- landsverde diging. Vervolgens wees spa-, er op dat het bou wen van pantserschepen buiten de Kanier eigenlijk nergens instemming heeft gevon den. SpT. haalt verschil lende persuitingen aan. Spr. kon den Min, ook niet volgen ,in zijn aanvraag om"een pantserschip in Nederland, maair betreurt dat de Min. geen gevolg heeft gegeven aan zijn voornemen itot aanbouw van zulk een schip voor jndië, i. Voorts critiseetde spr. 'dat d,e Minister geen geld aanvraagt voor do torpedoboo ten, die de kust moeten verdedigen, maar wèl voor de schepen die de lorpedoboolen iinoeton begeleiden. De lieer DUYMAER VAN TWIST ver- [Wijt den Minister een wei feilende houding, waardoor bet moeilijk is een juist denk beeld van zijn plannen te krijgen, en spr. Jieeft den indruk gekiregou dal de Minis ter de wamde van ons marine materiaal piet hoog aanslaat. Daarom keurt hij af dat de Minister den aanbouw over zoo langen termijn verdeelt, waardoor 'slands belang wordt opgeofferd aan misplaatste zuinigheid. Spr. is vóór den aanbouw van het door den Minister gewenschte pantsersohip, mits daarbij de bouw van torpedobooten niet ten achter raakt, en mits er kanonnen i au zwaar kaliber gekozen worden, waarom eenige van kleiner kaliber kunnen gcunist worden. De heer VAN GIJN keurde goed dat de Minister, zij 't dan niet consequent, heeft aanvaard het stelsel dat de kustverdediging niet door Schepen, maar Tl oor kiïslbalterijen en torpedoversperringen moet geschieden. Spr. betreurde echter dat aan de Ka mer is onthouden bet rapport der meer genoemde commissie. Daardoor beschikt do Kamer niet over voldoende licht. Spr. verklaarde voorts den Minister niet te kunnen volgen en zijn plannen tot aan bouw van een tweede „Ilcemskeik", een schip dat, waar 't volgens den Minister Aan velschillende doeleinden moot beant woorden, zoo bels van „"Manusje van Al les" moet zijn, en och arme Izelfs gereed moet zijn om "buitengaats op te tredenom den vijand slagen toe te brengen. Maar als een vijand komt, zal bij dade lijk mei flink materieel onze notedopjes inpalmen. En zelfs aangenomen dat do vijand met minderwaardig materiaal kwam, dan zal ons materiaal toch nog altijd min derwaardiger zijn. (Gelach.) Spr. adviseerde dus dat 't z. i. hel beste is af te zien van liet nieuwe pantserschip voor Nederland en intusschen onze tor- )pedovloot uitbreiden. De beer VAN WASSENA ER VANCAT- WIJCK achtte ongemotiveerd voor nieuwen aanbouw slechts 2,2 millioen voor 1907 uit to trekken en meende dat liet vloot- plan niet over 25 jaren behoort te wor den omgeslagen, daar moderne pantser- schepen veel korter levensduur hebben. Door de jaaxlijkschc uitgaaf voor aanbouw op 4.2 millioen te stellen, zou de Minis ter een groote torpedovloot kunnen bou wen en bovendien 2 millioen overhouden voor groote schepen, waarvan spr. het nut betoogde, om een landing te beletten. De heer TIIOMSON oordeelde schepen, zooals de minister ze wil, ondoeltreffend en betoogde dat onze 1 andverdediging moet berusten op een krachtige torpedovloot naast versperringsmijnen en mobiel ge schut aan wal. Spa-, betoogt nog dat een geleidelijke opheffing van liet korps ma riniers een stap in ^oede richting is. Ten slotte hesjrrak hij de bekende pensioen kwestie van den sergeanL der mariniers van Prukke, ten wiens aanzien spreker over tuigd was dat het pensioenreglement op zettelijk verkeerd was toegepast en dreig de een uitspraak 'dor Kamer te willen uitlokken als de Minister niet meer licht geeft over deze zaak. Vóór de pauze werd verworpen met 65 tegen 6 stemmen het gisteravond voor gestelde amendemonl-Troelstra, om 26000 gulden op de begroofcing van financiën te schrappen voor 40 belastingcommiezen te Rotterdam. Daarna werd do begrooting van finan ciën zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Besloten werd aanstaande week eiken avond te vergaderen, maar 's middags na 5 uur en 's avonds na 12 uur aan nieuwe sprekers niet meer het woord te verleenen. Aanstaanden Maandag vangt 'de zitting te halftwaalf aan. Bij de hervatting van het debat over marine bestreed de heer IJUGENROLTZ 's ministers vlootplannen, waar millioenen mee gemoeid zijn, alsof we nog niet ge noeg millioenen verspilden met ons nar apen der groote mogendheden. Intusschen wordt voor mindere schepelingen niets of weinig gedaan. Waar blijft onder meer hun weduwen- en weezenpensioen? moord gepleegd met' vooibedachten rade aj.ri eischt een gevangenisstraf voor den tijd van twaalf jaren. Mr. van Gigt wees in zijn pleidooi 0n do gedragslijn van b'ekl. vrouw in haar leven en zeide zich hoegenaamd niet lw. zorgd zou gemaakt hebben als hij voor een jury stoud. PI. riep ten slotte de clementie van de rechtbank, in. Uitspraak Vrijdag over 8 dagen. Rechtzaken De moord in de Gerard Doustraat Gisteren en heden werd voor de vijfde Kamer der Arrondissements-Rechtbbnk! te Amsterdam behandeld do zaak' tegen den 43-jarigen scheepmaker die den 24sten Sep tember hl. zijn vrouw met wie hij in on min leefde en die het leven van publieke vrouw leidde, in de Gerard 'Doustraat met messteken zoodanig verwondde, dat zij aan de gevolgen overleed. Uit het verhoor bleek', dat men hier met oen allerverschrikkelijkst huwelijksdra ma te doen heeft. Herhaaldelijk heeftbekl zijn vrouw, die van hem was weggcloopen weer in zijn liuis genomen, en hij hoopte telkens zich het bewijs te kunnen verschaf fen waaidoor hij' van zijn slechte 'vrouw zou kunnen scheiden. Eindelijk' heeft hij haar, nadat zij weer was weggeloopen, en hij' haar, ontmoe tende, haar gedrag verweet, in woede met een mes zwaar verwond, tengevolge waar van iyj is gestorven. Tegen beklaagde werd ten slotte wegens Gemengd Nieuws. De staking te Rijssen. Gisteren is het volgende schrijven aan de firma'JVr lloist gezonden: „Ondergctoo koralen hebben de cei' u mede tc doelen dat zij steeds bereid zijn met u in oiulei'. handeling te treden, ten einde daardoor' te trachten de bestaande quaeslie tol op- lossing to brengen." Dit schrijven was onderteckend door het stakingscomitó en do beide hoofdbestuurders Verveld en Yoogs got: rel. Deze week is aan ongeveer 750 p«so- non uitkecring verstrekt. Levenswee. Een ellendig drama heeft zich gisternacht' te Amsterdam afgespeeld, gevolg van over stelpend levenswee, dat 'n moeder to zwaar werd om te dragen. In de Bakkerstraat, hoek Ainstel, woonde de familie v. d. L.: man, vrouw en vijf kinderen, 'n. Knap huis. gezin, vol rein geluk. Hij, een brave huis vader, die als portier in den „Rembrandt- celler" een goed stuk brood vei diende. Zij, knappe, flinke huismoeder, die voor zijn ge luk ijverde en voor dut van haar aardige, nog jeugdige kleinen Toen kwam de misère. In 't begin vim dit jaar stierven twee kinderen aan de kroep. Een poos later raakten de kienen van 'n deide kind in brand. De. redding fwmn niet tijdig genoeg en al de liefkoozm- t gen van moeder konden niet baten. Het stum- pert je bezweek. Nog was de maat van het wee niet volgemcten. Vier maanden geledenJ; werd de oudste jongen uit het ongelukkig» i gezin 'n ongeveer 6-jarig knaapje dood van de straat opgenomen en in huis gedingen. In een onbewaakt oogenblik «aa hij uit het raam geslagen, met zijn hoofd 1 tegen een ijzeren pnal De maat was vol, en de reeds zoo be- j proefde en geschokte vrouw werd met den dag nerveuzer. Wie peilt het wee van de moeder, die in een jaar tijd van vijf lieve kinderen er één oveihoudt? Wien zal het-'; verbazen, dat het haar moeite kostte, haar gemoed het zwijgen pp te leggen, en her-if nieuwd vertrouwen te krijgen in de toe- komst? St. Nikolaas kwam, en droevige gedach ten hebben baar toen overmeesterd. Ze stort- te baar moederhart uit voor do buren. Eén schoentje behoefde nu maar te worden ge vuld, en ze zou niet als vroeger de vreugde van haar kind zien doelen met die van vier broertjes en zusjes. De in-droevige geschiede--' nis wordt ons te machtig om ze verder te verhalen. Toen v. d. L., als gewoonlijk, gis ternacht te twee uur van zijn arbeid thuis kwam, klopte hij te vergeefs voor zijn vrouw. Maar z'n eenig overgebleven kind kwam schreiend naar de deur, die niet op de knip bleek te zijn en zoo geopend kon worden. Moeder bloedde zoo erg, huilde de jongen De vrouw had haar levenswee niet kun nen dragen, de hand aan zich zelf geslagen.' Een ijlings ontboden dokter kon niet anders dan dit feit en den dood constatceren. Van een bloeiend, gelukkig gezin van man en vrouw en vijf vroolijke kleinen, blijft na geen jaar tijds nog op do wereld over de vader met zijn zoontje van 5 jaar. („Tel.") Gevaarlijk speelgoed. Gisteravond laadde de 18-jarige poeliers- knecht H. de K. in do Zaagmolenstraat to- Rotterdam een flobertgeweer en dreigde toen een daar aanwezigen jongen op hem te zul len .schieten. Deze jongen koos het hazen pad, waarna de K. aanlegde op den 11- jarigen W. de V. wien hij een schampschot in het hoofd toebracht. Toen hij zijn daad volbracht had zetje hij het geweer neder in den winkel van zijn baas en ging op de vlucht, doch werd later door de poliric opgespoord. De getroffene is naar het ziekenhuis ver voerd. Ongeluk. De bootwerker C. G,, 44 jaar, was gis-; teravond werkzaam in con lichter, lang= zijde van liefc s.s. „City" óf Hamburg, lig-' gende aan de Willemskade, te Rotterdam, toon hij door het breken van de strop 8 balen, tot een gewicht van 800 Kg., op het Jichaam kreeg. Zwaar inwendig g*1-/ kneustl naar het ziekenhuis gebracht, blee" hij bij aankomst aldaar reeds gedurende het Vervoer overleden. Een oplichter. ji De biervei'k'oopster v. D., te Spijkenisso, werd dezer dage liet slachtoffer van bni tale "ojilichters. Een persoon die voorga reiziger te zijn, wist haar op| slimme nijz® te ontlokken dat zij haar bier betrok van de brouwerij van Pieterse. Een poosje lab-1 komt een ander persoon binnen die zien aandient als de nieuwe reiziger van rio- 4 terse. Op zijn vraag of-er nog iets noodig antwoordde zij juist een bestelling te ie ben ontvangen. Daarna vroeg hij 1 of zij misschien wenschto te betalen. <- vrouw geïnde daarin toe en telde rei argeloos het bedrag (ongeveer f 60) voo A ID I lil»Iin

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 2