"-?p Ingezoiiden Mededeelingen Gemengd Nieuws. voor de Riieumatiek. Indien gij aan riieumatiek lijdt wordt u een goede gele genheid geboden u daarvan te verlossen. Gij kunt er uzelf van genezen en spoedig ook, indien gij uwe vooroordeelen en uwe ongeloovigheid wilt ter zijde zetten. Alle apothekers en dro gisten verkoopen de Pink Pil len. De Pink Pillen genezen de rheumatiek op de eenige wijze waarop zij kan genezen worden. Het urine-zuur en de urine zure verbindingen der vergif ten zijn de oorzaak dor riieu matiek. Die zetten zich af in de weefsels, de vaten en de gewrichten. Om de genezing volkomen te maken moeten die afzetsels worden opgelost en wegge voerd. De Pink Pillen zijn het op lossingsmiddel, bovendien wek ken zij de lever, de nieren en de ingewanden, organen die wegvoeren tot een verhoogde werkzaamheid op. De Pink Pil len zijn onschadelijk, haar ge bruik kan slechts good doen. E echtzaken Ingezonden. Handel en Bedrijf. Gedrukt tbr Drukkerij v. d, Schiedamsche GouraïH'j 3e kl. tor inspectie Enschedé (tijd.) A. Loose; tot kommies 3c kl. (o (Ieorlen,li. Posthumus; tot kommies to water 2e kl. a. b. stoomb, „Zeemeeuw", kt. Drijver, (hans tijdelijk als zoodanig in dienst. Mot ingang van 1 Januari zijn tijdelijk belast met de functie van hoofdkommieste Oost- burg, L. P. II. Pioters, koins. te kl., te Boxmeer; te Roosendaal, P, Dansen,koms. 2e kl. te Rucphen. Bevorderd, ingang 1 Januari-, tot rijk ski. 2e kl., de rijksklerk 3e kl. kV. Boor, tor insp. Gouda. Verplaatst, ingang 21 dezer, de kom miezen 3e klasse: O, Veeintjer. van Viftr- verlaten (tijd.) naar Relden; T. kfolenaar, van dito (tijd.) naar Koorboek: J. Klein, van dito (tijd.) naar Waubaeh; V. A.van der Plas, van Utrecht (tijd.) naar Well; ,T. Popken, van Geldermalsen ftijd.l naar EchterboscbJ, Fireïj on D. Sangers, van Bergen o]i Zoon: (tijd.) naar Wolfhaag;kV. C. Knipping, van Geldermalsen (tijd.) naar BudelJ. J. Clerkx, van Halfweg (tijd.) naar Venlo; R. Offringa, van dito (tijd.) naar Sittard; J. W. Schmiiz, van dito (lijd.) naar Sohinveld; II. J. Waanders en B. Sanders, van Lemclerveld (tijd.) naar Pijn den. Ingang 1 Januari: T. Wiegman, sm- nmner., van dir. Maastricht naar dir. Gro ningen; G. A. II. Khiijtmans, dito, van dir. Maastricht naar,dir. Botterdam; T.do Waal, rijkski. 2e kl., van kr. Gorinchem naar insp. Tiet; ,T. P. Winters, koms. Ie kl.,van Scheveningen naar Rotterdam: C. A. van Ruijn, dito, van Lichtenvoorde nana- Dellt. Eervol ontslagen, ingang 1 Maart 1907: G. J. Smitshuijsen, koms. Ie kl. te Roermond. Ingang l klei 1907: F. Schil derman, koms. Ie kl. te Noordwijk aan Zee. Ingang 15 Mei 1907: II. van der Wijk. koms. Ie kl., te Oostmahom. („Wbl. v. d. Adm. d. d. hel.") Financieel nieuw*. De minister van financiën maakt bekend dat op 22 dezer bij de betaalmeesters in ka-» was.1 2,813,938 201/a en dat op denzeltden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. 11 bis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van dat op genoemden datum geen schatkist- promessen in omloop waren 30 cent per regel. - 4,898,313.531/2 slachten, resp. plukken van kippen. In deze zaak was mr. Franzie Boronstoin als raads man der beklaagden opgetreden. De gewezen gemeenteveldwachter te Drei- schor, K., die door het Hof te 's-Graven- hage tot 8 jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld wegeirs poging tot doodslag op zijn huisvrouw, is Maandag naar de gevan genis te Leeuwarden overgebracht. Prijs f 1.75 per doos, 9per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Vier rnenschen verbrand. Men meldt ons uit Rotterdam: Op den eersten Iver&tdug brak aan den Goud-dien Rijweg een brand uit welke uan \ier rnenschen hot leven kostte. lit hot pand 98 aldaar had de 37-jarige bilk-lager i'ieter den Hertog een winkeltje m speelgoed, galanteriëit en klein vuurwerk. Het go/ut bestond uit man, vrouw en 8 kinderen, waarvan een afwezig was. F\en vijf uur schijnt hij het aansteken \nn het licht in hot winkelhuis een vonk in het vuurwerk gekomen te zijn en stond de nmit in een oogwenk in lichtelaaie. Hij vluchtte achteruit over een plat en werd aanvankelijk in een herberg opgenomen \,m waaruit hij itt vroesclijk verbranden toe- tand naar liet Ziekenhuis werd gebracht. De vlammen had zich dadelijk een uitweg naar buiten gebaand. Ken vijftienjarige jongen slaagde er nog in door de voordeur te ontvluchten, doch aan de vrouw en 6 kinderen was de uitweg aan de voorkant afgesneden. Een aantal bu- tvn beijverden zich aan de achterzijde over een plat nog een vijftal kinderen te redden. Toen de brand gebluscht was hetgeen bin nen het half uur geschiedde, werd een onder zoek ingesteld omdat ook do vrouw nog ver mist weid. Men kwam toen tot de ontzet tende ontdekking dat de vrouw, welke in hoogst zwnngeren toestand verkeorele, tijdens de brand ontijdig bevallen was. Haar lijk en ook dat van de jonggeborene werden ge heel verkoold onder het puin gevonden. Voorts werd nog in een kinderwagen het verbrande lijk gevonden van het 2-jarig dochtertje Janntje. De man is gisteravond omstreeks 9 uur in het ziekenhuis overleden, zoodat dat brandje 4 menschenlevens kostte. De verbrande lijken zijn naar Crooswijk overgebracht. Door tussclienkomst van den commissaris van politie, den heer L. J. C. Vuijk zijn de weezen voorloopig hij een familielid onder gebracht, zij zullen later in het gereformeerd veeshuis worden opgenomen. Uit liet verhoor en het onderzoek door do politie is het volgende vastgesteld kunnen worden. Omstreeks 5 uur kwamen er een puur jongens in den winkel om voetzoekere tc koopen. Er was den Herl-og juist den vorigen dng een kist mot goedkoop vuurwerk uit Utrecht toegezonden. De vrouw, die in den winkel was. zou de jongens helpen, maar omdat zij den prijs niet wist, ging zij haar man roepen, die in de opkamer een dutje deed. De man kwam in den winkel cn ter wijl man en vrouw achter de toonbank ston den en een blikken bus met vuurwerk openden, had er eensklaps een ontploffing plaats, waardoor man en vrouw in brand vlo gen en dadelijk de geheelo winkel in vlam men stond. De 14-jarige zoon, die ook in den winkel was, kroop dadelijk achter de toonbank en trachtte zijn moeder daar van daan te trekken, maar moest haar loslaten, omdat hij zijn handen reeds voelde branden danrna vluchtte hij de straat op. De staking te Üijssen. Aan de eene jute-fabriek van de firma Ter Horst, te Rijsscn, was tot heden een hundweverij verbonden, waar ouden van digen nog een stuk brood konden verdienen. De firma verklaarde dit meer te doen uit philnnlropie dan wel om er oordeel van te hebben. Daar de meeste handwevers ook ge stae, k! hebben, worden thans de handgetou- vcn verwijderd om door. sloomgetouwen ver valleen (c worden. bedriegelijk nabootst, the Dolboig, een paar springers die over nagenoeg het geheelo personeel van den circus heen springen, Johnson and Wills, het vermaarde Attteii- kanuschc Excentriek duet, een heer en dunte die op verschillende koperen instru menten musiceeren en The Stavordnle Quin tet. die op snaren vrij nauwkeurig een imita tie geven van do mensehelijke stem. Doch hoezeer ook deze mmimera een be zoek aan circus voor de moeite lootten, het gronte aantrekkelijke nummer is de revue van Henri ter Hall ,,De publieke opinie", die voortdurend een verbazend succes heeft bij het publiek, door de geestige en moppige •zetten, die daarin voorkomen en ook door de typische en scherpe critiek op toestanden te Amsterdam, te Rotterdam, en elders en waar in o. ni. de eigenaardige hebbelijkheid van sommige onzer Inndgenooten wordt geper sifleerd om tegen een vreemdeling zoodanig ITollnndsch te spreken dat een Hollander het niet meer kan verstaan, in de meaning dat hel dan wel duidelijk zal zijn voor een En- gelschntan of Frnnschman. Die deze revue nog niet heeft gezien kun nen we gerust een bezoek aanbevelen. Zij is daarbij keurig gemonteerd en er tredmi in op een groot aantal acteurs en actrices. Mazelen. Ook te Santpoort woedt een ma-zelenplaag, die geen huishouden vrijlaat In sommige gezinnen zijn er zelfs drie, vier patiënten, en het blijft niet bij mazelen alleen, doch bij velen komt er longontsteking bij Ook ge vallen mot. doodelijken afloop komen voor. De bewaarschool was reeds v oor de vacnntie gesloten. Us. Door de sneeuw en de geringe vorst is de vaart in IJsel en Gouwe vrij wat moeilijker geworden. Ook in don. IJsel was gisteravond slechts een geul openge houden voor 'doorvaart der booten. Zoo ook in tic Gouwe, waar door de geringere vaart in de Kerstdagen hel ijs weer veel vaster is gaan zitten. De Lek bij Ctilemborg is voor ongeveer een vierde gedeelte overdekt met licht drijlijs. De gierpont is buiten dienst ge steld. Bij Njjmegen is in de Waal zwaar drijlijs. De gierbrug is naar de haven gebracht ook lief brugvak van, do overzjjde is deels verwijderd, De Linge liij Ochten is dichtgevroren. Te Lemmer (Fr.) is een 14-jarige knaap, die bij zijn broer te logeeren was, door het ijs gezakt ou verdronken. gebeurlijkheden nas de deur van het lokaal behoorlijk van slot en grendel voorzien. Eenige fiksohe slagen verbrijzelden echter spoedig ht;l paneel van deze binnendeur, en ver.-clmflen den mannen van het gezag toe gang. Ten,lonrt drong men door de gemaakte opening naar binnen, en verrustte een der tiental spelers, bestuur-Jeden. croupiers, enz., die blijkbaar druk niet het beoefenen van het nobele roulettespel bezig waren. Een aanzienlijke hoeveelheid geld lag op tafel, en vóór rappe handen dit nog in bescher mende zakken hadden kunnen wegstoppen, hadden de politie-ambtenaren er reeds, met opgeheven stokken, beslag op gelegd. Op hetzelfde oogenldik, dat de politie ambtenaren van de tlakploeg binneiidron- cen. werd do ingang aan do Beursstraat- zijde geforceerd, en rukten een zestiental- nrtonlon, die bij liet poortje van don Vijgen dam gereed gestaan hadden, aan .om alles af te zetten. Er was dus gezorgd dat nie mand zou kunnen ontsnappen, ook wan neer de verrassing van boven af ntisgeloo- pen zou zijn. De sociëteit telde heel wat leden, onder wie zich vele bekende persoonlijkheden be vonden. Het bezoek was bijna altijd zéér druk en daar ieder lid gerechtigd was twee domes mede te brengen, was het mhoone geslacht doorgaans goed vertegenwoordigd. Er werd zoowel 's middags als 's avonds ge speeld, terwijl meer dan eens partijtjes op de „soos" werden gegeven. De Haagsche rechtbank heeft Maandag, overeenkomstig de vordering van T O. Af., vrijgesproken den Israël, slachter, een poe lier, en een poolioTsknecht, die verleden week terecht hebben gestaan, beklaagd van „dierenmishandeling" wegens het ritueel Zeldzaam. Den 31 Dcc. a.s. zal de heer P. J. Drost zijn ambt van koster en voorlezer der Nod. Ifetv. Kotk Ie Nunspeet neerleggen. Zijn vader, de heer R. Drost, werd lot dat atnbl benoemd den 31 Augustus 1806. De tegenwoordige titularis trad den 21 Juni 1846 voor 'I eerst voor ,,'t bordje". Ruim een eeuw heeft het geslacht Drost de k'erk gediend en in een geheele eeuw slechts twee kosters. Bet kasteel Broekhuizen. Voor don herbouw van het. 5 Oct. 11. geheel door brand vernielde kasteel Broek huizen van ridder Pauw van Wieldrechl, is een aanEesteding gehouden. De laagste inschrijver was de lieer Van Vloten, te Utrecht, voor 1 105.436, aanwien het werk gegund is. Storm verwacht. Aan den vuurtoren te Scheveningen ia do zwarte bal, Eet waarschuwings-storin se! n, geheschen. Circus Pfl&ging. Tn 't Circus (voorheen Carl Pfliiging) thans onder directie van Herman Tesitel, is thans een groep artisten, die avond aan avond zooveel publiek weet te trekken dat bijna geregeld wordt „uitverkocht". Vóór de pauze treden op Charles en Minnie Hcyn, muzikaal transformators, Modjesto, een heer die op treed als dame en het zwakke geslacht in bewegingen, houding en uiterlijk voorkomen Bi) staking bij dr. van Leden. De arbitrage-commissie in zake de werk staking nan de maatschappij „De Een dracht" te Amsterdam heeft thans haar rap port ingediend. Zij plaatst zich op een twee ledig standpunt: 1. dat van den werk gever tegenover den werknemer, en 2. dat van den werker van „De Eendracht" contra de directie en van de directie contra den werker. Uitgaande van het eerste standpunt, wordt de werkstaking gerechtvaardigd ver klaard en een loon van 13 in plaats van 12.50 billijk geacht. Aan do losse arbei ders, die vergoeding vroegen voor hun zich solidairverklaren met de stakers, wordt een schadevergoeding ten stelligste ontzegd. Uitgaande van het tweede standpunt, wordt de staking beslist afgekeurd en onver antwoordelijk verklaard met het oog op den feitelijken toestand van de Maatschappij. De commissie moest de kwestie v.tn beide stand punten uit beschouwen, omdat, volgens haar meening, de vragen onvolledig waren ge steld. Aan dit rapport is een advies der com missie toegevoegd, waaruit blijkt, dat zij de directie aanrandt, de zaken met de arbeiders te regelen, mits dozen zich niet langer be schouwen als werkman tegenover werkgever. Ten slotte is bepaald dat de financieolo schade, die de arbeiders door htm verzuim leden, door beide partijen voor de helft zal worden gedragen. Levend verbrand. Zondagavond geraakte de weduwe Be rends te Zwolle, die alleen thuis zat over een stoof met vuur, in brand. Op haar hulpgeroep wisten, huren mot een deken de vlammen Je doovcn, maar de vrouw had zooveel brandwonden bekomen dat zij den volgenden dag in het ziekenhuis overleed. Speelholen. Zaterdagmiddag heeft de Amsterdamsche politie weer een groote aanval gedaan in een speelhuis, waar men tot nog toe de spelers niet op heeterdaad had kunnen betrappen Er werd een invasie gedaan in do. z.g. So ciëteit Zum Löwen, Beursstraat 101, nabij den Dam. De eerste keer moest de deur door een smid worden geopend om toegang tot de speelplaats te ve:krijgen, gedurende welk oponthoud de spelers zich konden ver wijderen. Thans trad de politie met meer beleid op. Van twee zijden werd de inval gedaan, n.l. op de gewone wijze aan de voordeur, waar- weder de smid met geweid de deur opende, en de politie naar boven ging, maar waar nu reeds politie-agenten als loodgieters verkleed over een naastgelegen perceel door een dakraam waren binnenge drongen. De speeltafels enz. werden in be slag genomen en tegen de aanwezigen proces verbaal opgemaakt. Het „Hbld." meldt o. m, van dezen inval Na den moeilijken tocht over de gladde daken, moest de politie binnendringin. Ook dit ging nog niet, van zelf, want tegen alle De brand te IJmuiden, Zondagnacht, omstreeks 12 uur, is een hevige brand uitgebroken in de haring pakkerij van de firma, wed. S. I, Groen, to IJmuiden. De IJ muider stoomspuit was niet, in staat genoeg water te geven, 3 vischpakhuizen werden dooi' het vuur aan getast. Aan blusschpn viel niet; te denken. Ongeveer de gehpele inrichting, welke van hout was gebouwd, werd met den gamo ten voorraad netten, ansjovis, haring en alles wat tot het visschersbedTijf behoort, een prooi der vlammen. Slechts een zeer klein gedeelte kon gered worden. De brand weer 'beschermde de belendende per- ceelen. De schade, veroorzaakt door den brand in de vischpakhuizen der firma Groen wordt op moer dan f300.000 geschat. Zondagavond tegen acht uur liet de brand zich weder zóó ernstig aanzien, dat men we der is begonnen ie spuiten. Te zes uur Maan dagmorgen meende rnen alles uitgedoofd te hebben, tn half elf brandde en smeulde het er weer dapper op los. Dat is niet te blus- scben. Ongelukkig is de wind omgegaan naar het zuid-westen. Dikke stankwolken drijven langs wegen en straten, verpestende de gan- sche omgeving. Een vreemde ziekte. Men schrijft uii Ouddorp aan de „N. R, CA.": Wegens een hier heerschende ziekte rheumntische aandoening van het hartvlies is onze gemeente Zalerdag door den in specteur van de volksgezondheid en twee dokters bezocht. Van eenige patiënten werd een weinig bloed' afgetapt, dat bacteriolo gisch onderzocht zal worden. Het aantal zie ken is reeds boven 70 gestegen. MH opneming wordt geen instemming der Eedactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven. Ook een Kerstgare. De heerlijke dagen van het Kerstfeest zijn weer voorbij. In elk huisgezin heerschte opgewekt leven, want hoe onze gecsteS' richting ook zij, niemand kan zich onttrek ken aan dat machlig feestgevoel, dat zich in deze dagen van ons meester maakt. In onze welverlichte salons prijkte de kerstboom en tooverde een blijden lach van verrukking op onschuldige kindergo- zichten. In meer bescheiden kring stelde men ook bescheidener eischon. Ook onze armen hebben meegedeeld itl die vreugde, door ruime offergaven hen geschonken. Helaas niet. bij allen was 't feest... Van een enkele zal ik verhalen en vra gen voor deze een korst gave, niet in den vorm van brood of kleuren, hoe hard 't ook noodig is. Ik vraag aan enkelen, hel loonen van hun wil tot hel. goede. Ik had een flauw vermoeden, dat ineen mjj bekend huisgezin geen kerstvreugde zou heerschen, maar wel bittere, biltere armoede. Ik ging daarheen op Kerstmor gen te halftien. De deur was gesloten Ik hoorde eenig geschommel van het aan schieten van een klecdingstuk. en werd binnengelaten. Ik betrad dr armoedige woning en vond daar een moeder met een zuigeling en nog een jong kind, in de plaats wat zij ,,'t bed" noemde. Daarvoor lagen nog vier allerliefste kindertjes op cón onder wat zakken. Za hadden geen reden om, zooals men dat van kinderen gewoon is, na een verkwikkenden slaap hun oogjes te wrij ven en mot blijden lach den komenden dag te aanschouwen. Ze hadden honger. Do moeder schreide, ook zij had honger. Ze liad gezegd tegen de kinderen: „Blijf maar liggen, 't is zoo koud." Daar was geen vuur, geen licht, geen kleedingl Ik zal dit verhaal niet vervolgen, want het is mij te doen om de oorzaak te doen weten. En die is helaas al weer de oude zonde: „dronkenschap". Vader zat voor eenige dagen in de gevangenis, vertelde het oudste knaapje, omdat hij dronken was geweest. Ik vroeg aan de vrouw: „Hoe kwam de man dronken; hij heeft niet gewerkt?" ,0ch, mijnheer," was 't antwoord: „inde branderij." En daar kwam weer voor mijn ongeil al die ellende, die ik in woord en schrift zoo vaak heb aan de kaak gesteld Zou daar nu nooit een einde aan komen? Zouden die meestersknechts nu n o g niet zicli bewust zijn van de wreede rampen die hun baldadige goodgeefschheid na zich sleept? En zouden de patroons nu ook I nóg niet van hun macht gebruik maken om een einde hieraan te maken'? Erzjjn loffelijke uitzonderingen, en ik ben hen dankbaar, die in deze blijk van goeden wil gaven. Mij dunkt, 't zal tijd worden om do namen van patroons en meester- S knechts bekend te maken, in de hoop dat schaamtegevoel hen zal noodzaken te doen wat zij in goeden wil te kort schieten. Voor ik hiertoe overga, vraag ik nog eenmaal: breek met. die gewoonte, die zoo- velen ten val brengt. Geef uw goeden wit als een Kers tg ave. P. J S Schiedam, Dec. 1906, AMSTERDAM, 24 Dcc. Lijnolie. Vliegend 22-1 22$, In do stad December Januari 22 22$ 22 Jan./Mei 1907 22$ 22* 22$, Juni/Aug! f 22$, Sept./Dec. 22$. HAMBURG, 24 Dec. Petroleum loco 6.80. Spiritus per Dee. 18$. Jan./Febr. 18$. Stemming prnshou- lend. Ai BUDAPEST, 24 Dec. Tarwe per April kr. 14.54. Stemming prijshoudend. LONDEN, 24 Dcc. Veemarkt. Aanvoer: 100 runderen, 200 schapen, 10 kalveren. Noteering per steen: runderen 2/8 ii 3/6, schapen 4/4 h 6/6. NEW-YORK, 24 Dec. Dec. Jan. Mei Tarwe. S0| 83$ Dec, Jan. Mei Mais. 52 51$ 50| Juli 83$ Juli Faillissementen. Uitgesproken: P. J. Roggeband, koopman en guiker- peeënagent, te IJzendrjkc. Rechtar-eommis- saris: mr. Ph. J. Callenfels; curator: mr. A.C. A. Jacobse Boudewijnse. L. BTeesnee, koopman en suikorpeeön- agent, te Sluis. Rechtor-commissaris en curator als voren. H. van Ham, winkelier on koopman, te Luyks-Gestel. Rechter-commissaris: jhr.mr. C. van Nispen; curator: mr. M. van der Grinten. A. M. Carton, aannemer, te Dorst, ge meente Oosterhout. Reehter-commissaris mx. W. P. A. Hellegers; curator: mr. H. R. van Maasdijk. Ch. "Ëverhardus, timmerman en aanne mer, te Delfzijl. Rechter-commissarismr. N. van Hasselt; curator: mr. A. T. Vos. K. Kulmsjouwer, te "s-Gravenhage. Rechter-commissaris: mr. E. R. E. Brandts; curator: mr. M. J. van der Flier. A. N. Landman, koopman, te 's-Graven hage, Rechter-commissarismr. A. E. Crooc- kewit; curator:: mr. G. van Slooten. W. Bos, graamnolenaar, te Haastrecht. Curator: mr. M. M. Schim van der Loeff, fes adv. en proc. te Gouda. J. Mojet, koopman in koloniale en grut terswaren, te Rotterdam, handelende onder 1 de firma P. en B.. Roest. Curatormr. .1. Cr.L. Holst Trenitó, adv. en proc. te f Rotterdam. J J. Wouters, beëedigd weger en meter, te Rotterdam. Curator: mr. Ed. Hollander, adv. en proc. te Rotterdam. Rechter-commissaris in alle: mr. L, E. Visser. Geëindigd: E. van der Veer, bakker, te Oldemarkt. 1. van Straten, koopman, te Rotterdam. Hoogwater to Schiedam. Dec. 27v.m. 1.50 nam 216 28: 2.34 Ö.54 29: 3.14 s> 3.30 Hoogte van het water op de rivieren. Berichten van 26 Dec. KEULEN, Hu. 1.25 Gev. RUHRORT, 8 u. 0.62 Gev. Zon en Maan. Zonsopg. Dcc. 288.11 vm. on 'erg. 3.50 nm. 7> 29811 3.52 30 Doc V. M. 6 Jan. L. K. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 20 Dec,J. Colder en D. Kloek, Gorinchem. Bevallen: 21 Dec.C. Bisdom—Ten Dam Ham, Eindhoven. Overleden; 20 Dec.A. Dekker—Ro- zee, 38 j., Velsen. A. C. CambierNier- strasz, 55 j., Utrecht. R. de Jong, 23 j., Amsterdam. 21 Dec.: J. C. v. d. Meuten, 48 jDen Haag. J. B. Wes- lonberger, 68 j., Amsterdam. AGENDA. 27 Dec Musis, 8 uur Polyhymnia. 27 en 29 Dec Groote Schouwburg. 71 /g u. De Schnone Slaapster. Abu Hascan. 27 en 30 Dec, Tivoli Scbouwb. Ulrechtsch Tooneel De vrouw met de twee mannen. 28 Dec. Gemeenteraad Schiedam, 9 uur. 28 en 30 Dec, Groote Schouwburg. 8 uur. Huzarenkoorts Te Rotterdam eiken avond Circus Variété Pflagang en Casino, Cooisingel.

Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6