STADSNIEUWS. Scheepvaart. VLAAUDINGEN. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Ia Audiënties. De gewone audiëntie van den minister van oorlog zal Donderdag niet plaats hebben. Zilveren feest H. M. de Koningin liet den (lag der 25- jarige dienstvervulling van den heer J. J. van Lcemme opper-portier van het Ko ninklijk paleis in het Noordeinde, heden niet onopgemerkt voorbijgaan. In den voormid dag liet 11. M. den jubihtri* bij zich ont bieden. wensehte den heer Van Leorsum ge luk met zijn feest en overhandigde hem als bewijs van hoogn teviedenheid over zijn diensthotvachting de oove-medaille in goud der Huisorde van Oranje, welke heden reeds gedragen werd naast de rij van medailles dig op 's man* bonst prijken. Ook Z. K. 11. de Prins in wien.- tegen woordigheid 11. M. den trouwen dienaar toesprak, richtte tot A an Lecrsum eenige vriendelijke woorden. Zoowel van de zijde van de hofhouding als van het dienstpersoneel ontving de opper-portier hartelijk betoon van belangstel ling en vele gelukvenschcn met zijn zilve ren dienstjubileum. Kamer van toezicht over notarissen- De minister van justitie heelt goedgevon den te benoemen met ingang van 1 Januari i 007 tot plaatsvervangend lid der Kamer van toezicht 'over de notarissen en enndidaat- notarissen, gevestigd te Rotterdam, K, J. NV. Kempers, inspecteur der registratie en do meinen in de 16de divisie te Dordrecht. Sedert. TYeerbanrlieiil-Yereenigdng. Onder voorzitterschap van den heer dr. M. Meyer# van Amsterdam word Maandag to Utrecht do 15de jaarvergadering gehou den van do Nedorlandsche "Weerbaarheids verecniging, waarop vei tegen woord igd wa ren de afdcolingen Amsterdam, Rotterdam, Don Haag. Haarlem, Leiden. DelTf, Hilver sum en Arnhem. De uitgebrachte jaarverslagen van voor zitter en korpscommnuclant spreken van den bloei der vcroonitjinc:. Tiet kamp en de meerdaagse]te oefeningen worden druk be zocht. ITot ledental bleef dit jaar vrijwel onveranderd. Ook de jaarverslagen dor af- deelingen waren hiermede in overeenstem ming. De kas is ondanks enkele uitgaven toereikend gebleken, hoewel dit jaar een groote uitgave voor uitgifte van een niet vele foto's voorzien propagandaboekje voor de deur staat. Dit hoekje zal in de maand Ja nuari her licht zienhoofdelijke omslag on vrijwillige bijdragen voorzien in deze groote uitgave. Voorgestelde reglementswijzigingen tot invoering van den rang van adjudant officier werden alle aangenomen. Verder werden nog verschillende huishoudelijke za ken afgedaan. Finantieel Nieuws. De minister van financiën maakt bekend dat op 29 Dec. bij de betaalmeesters in kas wasf 3,254,471821/« en dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. II bis van haar octrooi, aan 'a lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van 5,362,173.131/2 dat op genoemden datum geen schatkist promessen in omloop waren OVERSCHIE, 1 Januari. Heden vierde de heer G. C, Franken, directeur van het post en telegraafkantoor alhier, zijn 25-jarige werk zaamheid bij de posterijen. Den len Januari 1882 te Schiedam in functie getreden, was hij achtereenvolgens directeur te Makkum, te De Rijp en sedert 1 Januari 1903 te Oversehie. Van het kantoor te Oversehie hebben kler ken en bestellers den jubilaris heden reeds vroeg in den morgen hulde gebracht door bloemen aan te bieden,terwijl de heer Franken ook van de zijde der gemeentenaren menig blijk van waardeering en vriendschap mocht ontvangen. Gedurende het jaar 1906 zijn alhier uit zee aangekomen 72 stoomschepen met een inhoud van 134,988 M® netto, en 17 zeil schepen met een inhoud van 4567 M3 netto, In het jaar 1905 kwamen alhier uit zee aan 70 stoomschepen met een inhoud van 137,180 M3 netto, en 20 zeilschepen met een inhoud van 10293 M® netto Uit de volgende havens in 1900. Ayr Blyth Dordrecht Drontheim Dysart Elmshorn Firth of Forth Grangemouth Gothenburg Groningen Hamburg Helgoland Hull 1 2 1 1 2 2 1 2 2 2 1 1 Karlshamn Kramfors Leeuwarden Leith Lissabon Methil New-Castle Pernau Rotterdam Seahamn Se tubal Sunderland Umea 1 1 1 11 3 2 36 2 6 1 2 3 1 Nederl. Deensche Duitsche Van deze voerden de vlag 38 Engelsche vlag 39 a 1 Noorsche 1 3> 7 Zweedsche i> 3 Van diverse ladingen waren er 61 met steenkolen, 1 cokes, 3 graan, 4 hout, 1 teer, 5 zout, 1 steenen, 1 vloeispaat, 3 boekweit- doppen en 9 ballast. Het Belgische opleidingsschip Ville d'An- vers kwam hier 5 keer aan. Tevens kwanren er nog 125 visscherssche- pen dit jaar in onze haven binnen tegen 168 in 1905. Zondagavond gaf de vereeniging Een- ei nicht" uit d>> werklieden van de Stearine» kaarsenfabriek »Apol!o" in het Volkshuis een feestavond aan haar leden. Door de uit de leden gevormde tooneelclub werden stukjes voorgedragen die een groot succes hadden. Na de voordrachten werd gedanst, wat de aanwezigen lang bij elkander hield en waar bij een opgewekte stemming heerschte. In den loop van den avond werd gecollec teerd ten behoeve der ondersteuning van weduwen van overleden leden der vereeni ging- Van den heer J. A. de Heer ontvingen wij een handige zakagenda voor het jaar 1907, die zeker wel door zeer velen in ge regeld gebruik zal worden gonompn. Men schrijft ons Hoe ver baldadigheid gaan kan (waar schijnlijk was er weder drank in het spel) blijkt uit het feit, dat een jongeman op oude jaarsavond den 88 jarigen v. cl. B. die rustig kerkwaarts ging, met een stok dusdanig te gen het achterhoofd sloeg, dat de hoed den grijsaard van het hoofd viel en de plek achter het oor, waar de slag aankwam, den volgenden dag nog gevoelig was. Het is te hopen (lat de pleger van dit hel denfeit eens rustig over zijn daad zal naden ken of berouwvol zich zal aanmelden bij den ouden man, die deze ruwe behandeling zee r wel met den dood had kunnen bekoopen. Zaterdagmiddag werd door ambtenaren aangehouden de bekende J. P. M. v. d.W., die uit de branderij van den heer B. aan de Westerkade kwam met gedistilleerd zonder vooi zien te zijn van de vereischte documenten. Heden werd ons een levende kapel ge loond Dieze zal toch zeker mei door hel zachte voorjaarsweer der laatste dagen op zoo ongewoncn lijd haar veilig huisje heb- l>en verlaten. In den Oudejaarsnacht moest een per soon naar het politiebureau gebracht wor den, omdat hij in dronkenschap de orde op de Hoogstraat verstoorde en met. vol deed aan den last der politie om zich te verwijderen. Hij werd 'ter ontnuchtering aan het bu reau gehouden. Gistermiddag kwam oen bewoner yan het Broersvcld aangifte doen dat ia den af- geloopen nacht Iri/s meter afvoerpijp van zijn woning is ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Vanmiddag reed een bodenwagen op de Noordvest tegen een lantaarnpaal, waardoor deze tusschen wiel en wagen zoodanig be klemd geraakte, dat in den wagen geen beweging meer te krijgen was. Het paard moest uitgespannen om het wiel weer van den paal af te krijgen. De Directie van den Circus Schumann te Rotterdam verzoekt ons te willen mede- deelcn dat de bezoekers van haar circus nog 'kunnen vertrekken met den voorlaat- sten trein. Dit ter verbetering van ons vorig bericht. S. M. Orpheu». CONCERT op Vrijdag 4 Jan. 1907, des avonds te 8 uren, in „Musis Sacrum". Programma. Eerste afdeeling. 1. Een stem aan 't strand, II. F. R. Brandts Buys, koor m. Sopraan- en bary- ton-solo. '2. Liederen voor sopraana. Le Printemps, Eduard Grieg; b. Zang. L. Adr. v. Tetterode; c. Allerseelen, Rich. Strauss. 3. De dag des oordeels, A. B. fl. Verhey. Tweede afdeeldng. 4. a. Voudgedachten, Georg Rijken; b. Oud-Liedeke, Georg Rijken. 5. Liederen voor baryton. a. Au f schrei, 1>. Stalman; b. Genezing, Comciie v. Oosterzee; c. Ron dedans, Joh. "Vagenaar, 6. Der Falkciï- Rainer vom Oberland, Gnslav Schreck. S. T, 31. De Schiedamsche paardentram vervoerde in de afgeloopen maand 25191 passagiers. Gemeentelijke Arbeidsbeurs, Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 9i/2 tot ID/2 uur voormiddag. Telephoonnumnier 244. Gevraagde arbeidskrachten. Grof- en machine- bankwerkers. Grof- en machine- bankw. (halfw.) Halfw.-tianmermain Halfw. draaijer. Jongen v. dmikkeirij. Krullenjongen. Kunstsmeden. Aangeb. Bankwerker. Bakker. B arbiersleoriinf Boekbinder. G ist werker. Koperslager. Machim. gedipl. Machi n.-bankwerker. Mach.-stoker. Molenaar. Ilalfw. koperslager. Plaatwerker. Schoenmakers (of halfwas}. Schoenmakersjongen. Slagersjongen. Verversjongen. Vuurwerker. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Dec. 1906 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 13327.41 en terugbe taald (17233.71. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 6183, a rbeidikif achten. Pakhuisknecht. Schaver-hoorder. Smidsjongen*. Timmerman. Zakken- en dek- kleedenm akers. Personen voo-r lichte werkzaamheden. Wasschen aan huis gevraagd. Springtij 3 Januari. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Dec. 1906 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f25043 69, terugbetaald f 12763.32. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5920. Lijst van brieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Dec. Brieven. P. Masterd, Rotterdam. P. Leerdam, Rozenburg. S. Wessels, Steenwijk. Briefkaart. M. Zutkas, Noord-Braaband In het nieuwe ,tnli-re\olulionnir dagblad voor Arnhem dat een z.a.n. .kopblad' van de ..StiehKehe Ct." i- - zullen di- hoofdarlikelen volden gi«-ehie\ en door nir. Van Maare. Do Zuid-Afrikaansche tentoonstelling. De I.ondonsolio correspondent van de ,,N. Cl." schrijf! In do gioole zaal van Cainim Street- Hole! was dezer dagen een flink publiek bijoen 0111 den heer Bam te hooien spre ken over de Zuid-Afi ikaanscho tentoonstel ling. De heer Ram hield een warm pleidooi voor Zuid-Afrika en het maakte in die zaal, waar Rhodes zoo vaak zijn aandeel houders genoeglijk in de luren legde, een eigenaardigen i mi ruk. den heer Bam te hoo ien gewagen van zijn zuiver Hollandschc afkomst, welke hem niet belette volbloed Engelsch te gevoelen. De heer W. J. Palmer, uit de Oranje- Kolonie. deelde mede, dat men in Zuid- Afrika zijn hei! alleen verwachtte van land bouw en veeteelt, niet van de mijnen„een mijn is maar een gat in (len grond." Wol, paarden en maïs wil mon van daar op de Engelsche markt aanbieden, v Sir Bnrtle frère was voorzitter en sprak ook hartelijk ter aanbeveling van de onderneming. Na afloop had de heer Bam nog even gelegenheid mij mede te deden, dat alles geregeld is om de tentoonstelling ook naar Nederland le brengen. Daar hij onmiddel lijk op reis moest, kon ik thans geen na dere bizonderheden te hooren krijgen. Daar over dus nader. Ned. Heuv. Kerk. Aangenomen het beroep te Deventer door ds. R. de Boer te Culemborgte Scheveningen (toez.) door ds. II. J. de Zwart te Steenwijk; te Obergum door ds. W. Jörg te Garrelsweer. Bedankt voor het beroep te Jukwerd (Gr.) door ds. C. H, Haas te "Wezepe, Cruist. Gereformeerde Kerk. Bedankt voor het beroep te Gouda door ds. J. de Bruin te "Woerden JJsberichten. Het krachtige dooivveer heeft verscheidene rivieren gisteren vrijgemaakt van ijs. Waal, Lek en Merwede waren gisteren viij van ijs in het Merwedekanaal zit het ijs nog vast. Op den Rijn heeft het ijs zich gistermiddag weer vastgezet. De ijsgang in de Nieuwe Maas voor Rot terdam is onveranderd. Lichters die gisteren nog in het ijs zaten, werden met groote moeite naar de havens gebracht. De directeur verzoektaan hen die ver zuimden te berichten, of zij aam een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Solo Margarine. De firma AnS. Jurgens' Margarinefabirie- ken te Oss zal dit jaar onder haar afne mers verdoelen een bedrag aan geld, waar bij de bedragen worden toegekend aan den afnemer, welke per persoon in het gezin de grootste hoeveelheid margarine verbruikt, en voorfs 20 000 hoeken, geschikt voor verschillende leeftijden. Deze nieuwe cadoaux zullen voor Be af nemers zeker wel een groote .aantrekkelijk heid zijn en zullen zeker wel aanleiding ge ven om een .vaste klant" der firma 1e worden. Verkoop weldadigheidszegels. Van de postzegels die uitgegeven wor den ten bate van de Amsterdanrsche Ver eeniging lot bestrijding der tuberculose zijn er 3 roillioen beschikbaar gesteld, vertegen woordigende een totaal bedrag van 180.000, waarvan de helft ten goede komt aan den strijd tegen de tering. Het Ned. Centraal Comité tot bestrijding der tuberculose maakt opmerkzaam op een onjuistheid in de voordracht van dr. Bloo ker in de Tweede Kamer van 22 Dec. over de uitgifte der zegels gehouden. Dr. Blooker meende, dat degene „die het eerst liet denkbeeld heeft gehad, het eerst ook daarvan het voordeel mocht genieten", dat de Amsterdamsclie Vereeniging tot be strijding der tuberculose in deze bad het „droit d'inventeur", dat deze Vereeniging in deze het initiatief had genomen, en de van Z. E. den Minister van Waterstaat verkregen vergunning tot uitgifte der post zegels „geen pmecedent behoefde te schep pen" voor anderen. Deze voorstelling veiklaart liet Xeder- Inndseh Centraal Comité voor onjuist. Reeds lang vóór dat do Amsterdamsehe Ver eeniging het plan opvatte, was de cventu- eele uitgifte van postzegels nis hier bedoeld met. de betrokken autoriteiten door het Be stuur van het Ned. Centraal Comité bespro ken, waarbij aan het comité door die auto riteiten de meest welwillende medewerking werd toegezegd. Om redenen van bizonderen aard meende het Centraal Comité echter met de uitgifte der Weldadigheidspostzegels te moeten wachte*Nu kwam in den loop vnn dezen zomer dr. Blooker met zijn denkbeeld en vroeg vergunning voor de Amsterdam sehe postzegels, welke vergunning door Z. E, den Minister van Waterstaat eer.-l werd verleend, nadat Z, E. dr. Blooker in tegen woordigheid van den voorzitter van het Ned. Ceutr. Comité aan zijn Departement had ontvangen, bij welke conferentie Z. E. aan dr. Blooker mededeelde, dat het Centr. Comité hein reeds lang was vóór geweest, zoodat Z. E. bezwaar moest maken de door dr. Blocker gevraagde vergunning te vcr- leener. indien het Centraal Comité meen de, dat dit aan zijn voornemen waarvan de uitvoering wns uitgesteld zou kunnen schade doen. Hot Centraal Comité \011d geen teilen aan liet plan van dr. Blooker dit bezwaar in den weg te leggen, maar ziet tluins met groote verwondering, dat dr. Blooker zich voor Nederland toekent het droit d'inventeur, on der bijvoeging der woorden: „oeire praece- dent behoeft het niet tc scheppen. Integen deel." Het Nederlandsch Centraal Comité ver meent dat dr. Blooker aan de waarheid en aan het comité, een geheel andere voorstel ling van zaken ware verplicht geweest." Druft verkeer. Uit Twente meldt men, dat het verkeer op de nieuwe spooiweglijn Almcloo Mariénberg de verwachting verre overtreft. Te Friezenveen waren o. a. in een paar maanden tijds de kaartjes reeds uitver kocht, waarmee men gedacht had een half jaar toe te kunnen. Algemeen wordt echter geklaagd over den slechten treinenloop en over onvol doende ruimte in de stations. De wacht kamers blijken te klein, te zijn voor het drukke verkeer. Plotseling ster/geval. Op Oudejaarsavond is te VG raven! in ge een oude dame, die in de tram onwel was ge worden, korten tijd daarna in de woning van den geneesheer, waar zij was binnen gedra gen, overleden. Een zeldzaam geval. Bjj de candidaatstelüng te Philippine, voor een lid van den raad, vacature Wiskerke. op Zaterdag jl., is geen enkel persoon voor gesteld. Zeker wel zeldzaam. (iM. Ct.") De speelholen van Amsterdam De groote brutaliteit, waarmede houders van speelholen die deswege reeds veroor deeld zijn toch nog hun bedrijf trachten voort, tc zetten, vindt natuurlijk haar oor sprong in de enorme winsten, die voor hen uit de speelzucht van zooveel fortuinzoekers zijn (e halen. Gaf het proces tegen de „Gentleman-Bar" van meneer A. v. d. Brink reeds een kijl op de kapitalen van duizenden guldens, welke daar door de „gentlemen" werden ver dobbeld, thans meldt de „Tel.", dat het speelhol ,,le Moulin Rouge", in het Keizer rijk. achter het café van Van Corthum, in de zes weken van zijn bestaan een netto winst beeft gemaakt van f 7000 Wal wonder, dat meneer Samethini c. s. daarvoor desnoods enkele maanden hechte nis trotsceren. Jacht op kwartjesvinders. Een leuke jacht had gisteravond op het Damrak te Amsterdam plaats, 'n Heele me neer voorop, twee- agenten achter hem aan in een stevig drafje. Publiek holt mee, Eenige burgers, die natuurlijk meenen, met een inbreker of dief te doen hebben, houden den meneer aan. Maar de politiemannen gaven te kennen, dat ze den gegrepen sgentleman" konden laten loopen. We hadden hier weer te doen met ean staaltje van het actief optreden onzer politie tegen kwartjesvinders. De meneer liep toe vailig in de Oude Brugsteeg bovengenoemde agenten tegen het lijf. En wij 1 hij een be kend kwartjesvinder was zoogenaamde Rot- terdamsche Karei, gingen zy hem na. Kareltje zette het toen bjj het Damrak, langs de Beurs, op een loopen, maar is zooals bo ven bleek toch niet aan de surveillance ontsnapt. (Tel.) De Nieuwjaarsborrel. Een „Hbld."-correspondent schrijft; Ik heb eenige jaren in Drente gewoond. Daar zijn dorpen, waar de Nieuwjaarsdag nog ouderwets wordt gevierd. Kannen jenever worden vertapt. Bij troepjes komen de vrien den en vriendinnen ook en ieder schenkt en bij eiken kennis krijgt men op nieuw, vaak niet uit het glaasje, maar uit de komweigert men te schenken of geeft men naar het oordeel der gelukwenschers niet in voldoende mate, dan wordt er ge dreigd en gedwongen. Vraag het den volgenden, morgen aan de schoolkinderen en ge hoort van vreemde dingen. Neem de plaatselijke bladen een paar dagen later 'ter hand en van vechtpartijen, waarbij messen enz. dienst hebben gedaan, leest ge uit menig dorpveeten, maanden oud, worden op den nieuwjaarsdag gewro- eenige weken later; rechtzakeigw |ru alle in verhand met detj ken. En bij menigte, e Nieuwjaarsdag, en menig jonkman, die anjf w< ders nooit met den strafrechter in. aanraking 1 komt, die de gevangenis slechts van buiter I kent, boet zijn onbezonnenheid van dier enkelen dag met eenige dagen opsluiting, een opsluiting, waarvoor hij zich nog lang schaamt, en waar hij feitelijk voel te braai voor is, veel te hoog voor staat. Gelukkig, er zijn ook andere dorpen De boeren, en in de veenkoloniën de veenbazen hebben ingezien, dat er krachtig aangepakt moest worden. Ze besloten op Nieuwjaarsdag niets en niemand meer tc schenken. Dominee 011 pastoor hielpen mee en verzochten dringend het besluit uit te voeren, stipt en krachtig, allen mede te hel- pen om de overtreders aan te wijzen. Op die dorpen is do Nieuwjaarsdag een stille dag geworden. Alleen buren en intieme vrienden bezoe- ken elkaar en vsonseheii elkaar geluk met een handdruk. Den tweeden Januaridag ver wachten de boeren en veenbazen hun ar-f beiders; die krijgen dan den noodzakelijkenl; borrel en een enkele liefhebber, die ook bij andere gelegenheden uit den band springt, krijgt den zwaaienden gang, doch de degelijke lui ontkomen aan de verleiding van het te veel, en hel nieuwe jaar begint voor hen niet met. een droerigen mispas. w E.1W 1 m I, in dr te tii fl de i' er d. m dc Voordeelxg Te Terapelkanaal (Gr.) stierf dezer dagen een scheepsjagerspaard. De eigenaar verkocht de huid van het dier. De opkooper was echter zoo vrij het vleesch merle te nemen. Scheeps- jager en opkooper hadden zich beiden voorden kantonrechter te verantwoorden: de e rste wegens het niet begraven van een gestorven dier, de tweede wegens het vervoeren daarvan. Op hun beurt werden beiden ook als ge tuige gehoord Ze werden beiden veroordeeld tot f 2.50 boete ieder. Daartegenover st.nT echter, dat ze aan getuigengeld ieder ontvin gen f4.10. Een veroordeeiend vonnis du#, dat 3en veroordeelden voordeel opleverde ze legden de reis van Terapelkanaal naar "Winschoten per fiets af. st t! Jf bi lo E "V P li li Die/stal. n Gisternacht werd aan de pastorie nan p het Bezuidenhoul te 's-Hnge hulp gevraagd J n voor een zieke, die geestelijken bijstand ver- p zocht. Een der eerwaarde heeren geestelijken achtte het noodig den II. Olie, welke in de sacristie bewaard wordt, mede te nemen, voor het geval toediening van het II. Oliesel noodig zou blijken doch moest van dit voornemen afzien daar hij tot de ontdek king kwam dut de zilveren pul, waarin deze bewaard wordt, met nog een paar andere kleine kerkbenoodigdheden van edel metaal, uit de sacristie ontvreemd was. Vermoedelijk is ckiags te voren een dief binnengedrongen. („Rsb.") Bij G. Miedema, landbouwer te Buxum (Friesland) is een bedrag van zevenhonderd gulden aan bankpapier ontvreemd. "Van den diefstal is aangifte bij de justitie gedaan. Brand. Te 's-Gravelnnd is Oudejaarsnacht brand geweest in de kerk. Het doophek met wat daar binnen stond en de lessenaar van den voorzanger zijn geheel vernield, terwijl de jfi y preekstoel vrij ernstig is beschadigd. Gister ochtend kon geen godsdienstoefening gehou den worden. De brand moet ontstaan zijn, door het vuur in de stoven, welke op oudejaarsavond waren gebruikt. Gelukkig werd de brand spoedig ontdekt. Een brief uit Indiö. Voor liet loket van een der Twenlsche postkantoren staat oen arme fabrieksarbei der met een der commiezen in druk ge sprek. Commies: Ja man, zonder de 30 cent strafport mag ik den brief niet afgeven. Arbeider: Zo! je 11111 dan veur mi willen opbargen tot Donderdagavond, eerder beuren wi geen geld. O.Zeker man. Donderdagavond, klokke zeven, was dc man weder op het kantoor, nu met het karig loon in den zak, oin den brief in ont vangst te nemen, waarnaar hij in de Kerst dagen zoo had verlangd. C.En u? A.Ik wol den brief wal hebben, maar meneer zol ik um zoo neet kennen kripgen, wi verdient zoo weinig en 30 cent is zoo vuile; zolt veur de helft neet kennen? Ik hebbe zeuven kiender en ver deen maar 8 gulden. C.(Houdt onder zijn collega's een col lecte, zoodat do 30 cent vrij spoedig hij elkaar zijn en zich met den brief naar den man wendend)„Ziedaar mail, 't is nu in orde". A.„Dank oe wal meneer". En ve,rheugd verlaat de man het kantoor met den brief (misschien van zijn jongen) uit Ned.-Tndié. („Het Volk.") Verdronken. Gistel-namiddag omstreeks -vier uur waag den zich de U-jarige v. d. B-. en de 13- rige J. B., uit de Hoveniers (.Vaat. te Rot terdam, op het zeer zwakke ijs in de Rotte bij het Strooveei*. Kont daarna, zakten bei den er door en geraakten tie wafer. De zeilmaker A. B. uit de OmmoordschcsLraat en een los-werkman uit de 'Weenastraat be gaven zich beiden to water en hebbenden cerslgenoemden jongen met veel moeite ge red. De andere verdween in de diepte en is drie kwartier later door een schipper opgehaald. Tevergeefs is daarop onder lei ding van dr. P, G. II. de Ridder, wiens

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2