V STADSNIEUWS. YL A Aft DINGEN. Kïinst en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en School. Gemengd Nieuws. hoofden van zonding hedenavond audiën tie verleenen. Z. "K, II. do Prins der Nederlanden heeft het beschermheerschap aanvaard van de weldadigheidsvoorstelling,, te geven op 5 Februari in het Gebouw voor Kunsten öq "Wetenschappen ten bate van de vereoni- ging Het Nationaal Fonds tot ondersteu ning van nagelaten betrekkingen vim in Nederlandsch-Indië gevallen militairen. Naar men weet, zal worden opgevoerd het tooneelspel met zang „De Meikoningin", gecomponeerd door den heer Gtto Lud- wig Wernicke, tekst van de.n heer P. A. Bnünsma. te Bolsward, Het struk is een historisch zangspel oud-Friesland's volksleven, spelende Bolsward in do jaren 1396 en 1397. uit te Coninlatre berichten. De heeren 11. W. Ward, A. Gilliat, F. P. Dixon, A. M. Mackenzie, J. H. Lytic en H. Campbell Perry, ingevolge Konink lijke machtiging benoemd tot vice-consuls der Nederlanden, respectievelijk te King's Lynn, Leeds, Carlisle, Stomoway, Belfast en Sligo, zijn als zoodanig door de Brit- sche regeering erkend. Aan genoemde heeren dient in het En gel sch geschreven te worden. („Stat.") Audiëntie». De audiëntie van den minister van wa terstaat zal Zaterdag niet plaats hebben. Onz# Minister». Minister Kraus is gisteravond te 'srGra- venhage teruggekeerd van zijn bezoek aan Maastricht Naar de ,,Limb. Koer." meldt, heeft minister Kraus, die een bezoek aan Maas tricht bracht, gisteren de rivier de Maas bezichtigd in verband met een eventueele bevaarbaarmaking dezer verkeersader. Het middagmaal werd gisteren door den minister gebruikt ten huize van mr. L. Regout, lid der eerste Kamer der Staten- Generaal. Hedenmorgen om negen uur is de minis ter met zijn hoofdambtenaren, in gezelschap van het Kamerlid voor Gulpen, jhr. mr. Ch". Ruijs de Beerenbrouck, een automobiel- tocht gaan doen door het district Gulpen, met het oog op een verbinding van Gulpen en Vaals met het overig deel van Zuid- Limburg. Kamirrerktezlngr district-Ede. In de te Veenendaal gehouden vergade ring der C.-H. kiesvereeniging, ter bespre king van een candidaat voor de Tweede Kamer, is uit de twee daartoe voorgedra genen met 30 stemmen gekozen jhr. S. de Citters, van 's-Gravenhage (de candi daat der a.-r.). De tweede te Veenendaal voorgedragene was baron van "Wassenaar, te Bennekom, die 21 stemmen kreeg. Heden Woensdagavond zal de centraio vergadering der C.-H. kiesverenigingen te Ede zich nader hierover uitspreken. Mr. P. Tideman te Bloemendaal, heeft, naar de „0. H. CL" verneemt, zich be reid verklaard, de candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het district Ede te aanvaarden. „De Standaard" raadt zijn geestverwan ten aan, niet te klagen over den emstigen keer, die in Ede de stembusstrijd neemt doordat ook de liberalen en socialisten eigen candidaten stellen. Hoe meer alle partijen uit 'den hoek ko men, des te beter. Slechts één gevaar be hoort vermeden te worden, dit namelijk dat gecoaliseerde partijen, door elk met een eigen candidaat te komen, elkaar niet over en weer buiten de herstemming sluiten Bestaat hiervoor ook maar gevaar, dan eischt het abc van alle goede taktiek dat men saam op eenzelfden candidaat gaat In Ede bestaat dit jevaar voor ons nieL Onze candidaat komt in elk geval in her stemming en daarom make niemand eraan de Christelijk-historischen een verwijt van, zoo ze met een eigen candidaat hebben wülen uitkomen. Er zijn gevallen denkbaar, waarin wij dit ook zouden doen. worden gerekend bij Nijmegen Vooruit, vereeniging tot bevordering van liet vreem delingenverkeer. Ziekteverzekeringswet, Het bestuur van het Algemeen Zieken fonds voor Amsterdam heeft een uitvoerig adres over het ontwerp-Ziekteverzekerings- wet aan de Tweede Kamer gezonden. Dit adres besluit aldus: Op grond van de vorenstaande mededee- lingen en beschouwingen, veroorlooft bet bestuur van het Algemeen Ziekenfonds voor Amsterdam zich aan Uwe Kamerken- baar te maken, dat dit ontwerp van wet wel geschikt is te achten om te geraken tot -een voldoende en behoorlijke verzeke ring voor zieken- en kraamgeld, doch ge heel onvoldoende voor de verschaffing eener doeltreffende en behoorlijke zicken- behandeling. Het bestuur verzoekt "Uwe Kamer daar om eerbiedig het daarheen te willen leiden, A. dat de vast to stellen verzekeringswet alleen bepalingen zal bevatten betreffende do regeling der uitkeering van zieken- en kraamgeld, zoodat de verzekering voor ziektebehandeling later wordt geregeldof, B. ingeval Uwe Kamer ook do regeling der verschaffing van ziektebehandeling bij deze wet mocht noodig achten, dat dan uitdrukkelijk worde voorgeschreven: lo. dat de verzekeringen voor ziektebe handeling en voor zieken- en kraamgelden geheel gescheiden moeten zijn met afzon derlijke premiën voor iedere verzekering en geheel afzonderlijk beheer der voor hoi be paalde doel bijeengebrachte premiën, waar bij de premie van de verzekering voor ziek tebehandeling geheel door den verzeke- ringsplichtige behoort te worden betaald; 2o. dat afdoende waarborgen moeten zijn vastgesteld voor de handhaving der rech ten en plichten zoowel van de verzeker den, als van de artsen en apothekers; 3o. dat aan naamlooze vennootschappen en andere exploitanten het sluiten van verzekeringen voor ziektebehandeling niet geoorloofd mag zijn; do. dat de premiën voor de verzekering van ziektebehandeling bij de bijzóndere kas sen niet lager mogen zijn, dan bij do plaatselijke districtskasen ioo. dat bij ziekenkassen, uitgaande van vereenigingen tot behartiging van algemeene belangen, werkliedenvereenigingen of coö peratieve vereenigingen, de inrichting, het beheer en het toezicht moeten geregeld zijn, zooals die bij de plaatselijke districts kas zijn ingesteld. t Kamer Tan Koophandel en Fabrieken. In de Maandagmiddag gehouden verga dering werd besloten tot toelating der den herkozen leden, de Jansen, D. F. W. en B. A. J. Witt- Tredescon ferenti e Uit Berlijn wordt aan de „Liberté" ge meld, dat Keizer Wilhelm en de czaar overeengekomen zijn, wanneer de Vredes conferentie in Den Haag bijeenkomt, alle beraadslagingen over vermindering der oor logstoerustingen van het program te doen afvoeren. Volgens den correspondent van de „Daily Maid" te Tokio is de Japansehe Regeering een voorstandster van het aan de orde stellen op de Vredesconferentie van de vermindering der bewapeningen. MiddenstandseonrreB. Door de besturen der plaatselijke vereeni gingen te Nijmegen, aangesloten bij den Nederlandschen bond van den Jiandeldrij- venden en industrieelen middenstand, is onder leiding van. den "heer F. W. Dick- mann, voorzitter der Njjme-egscbe handels- vereéniging en der K. v. Kv een bijeen komst gehouden, in verband met het in Juni te dezer plaatse te houden Midden standscongres. Verschillende punten aangaande de re geling van dit congres werden besproken. Voor een luisterrijke ontvangst zal de mee werking van het gemeentebestuur worden verzocht (subsidie enz.). Op steun kan ook 21 sten November 1,1 heeren mr. W. H Prins, F. J. Smit kampf. De heer mr. W. H. Jansen werd tot voorzitter, de heer J. H. Houtman tot voor zitter-plaatsvervanger herkozen. De heer B. A. J. Wittkampf werd her kozen tot lid der commissie voor de Beurs, tevens commissie voor den graanhandel, zoodat deze commissie is blijven bestaan uit de heeren J. H. Houtman, D. F. W Prins en B. A. J. Wittkampf. De heeren J. H. Houtman, F. J. Smit en B. A. J. Wittkampf werden benoemd tot leden der commissie, welke met den secretaris het verslag der Kamer over 1906 zal ontwerpen. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld De rekening der Kamer over 1906 werd vastgesteld in ontvangsten op 862.03, in uitgaven op 590.11 en als sluitende der halve meteen batig saldo van 271.92 Zij zal aan den Gemeenteraad worden ge zonden. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Deventer had de Kamer ontvan gen een afdruk van een adres, door haar ge zonden aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, waarin erop gewezen wordt, dat bij een eventueele verhooging der vracht tarieven der spoorwegen vooral rekening zal moeten worden gehouden met do belan gen van den middenstand, m. a. w. dat een verhooging niet zal mogen treffen het kleine vervoer, en waarin Zijne Excellentie in over weging wordt gegeven de betrokken spoor wegautoriteiten hierop te wijzen. Deze af druk was vergezeld van een missive, hou dende het verzoek om aan het adres adhae- sie te verkenen. De Kamer besloot deze stukken te stellen in handen eener com missie tot het uitbrengen van praeadvics, Tot leden der commissie werden benoemd de heeren P. M. J. A. Lagerweij, F. J, Smit en do secretaris. Van Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel was inge komen een missive, waarin wordt meege deeld, dat den 23sten November 1.1. door het tegenwoordige Port-ugeesche kabinet bij de Kamer van afgevaardigden opnieuw is aan- hangig gemaakt een reeds in 1904 inge diend, doch sedert vervallen ontwerp van wet tot herziening van het tarief van in voorrechtendat in dit ontwerp, waarin vermoedelijk nog verschillende wijzigingen zullen worden gebracht, het invoerrecht op jenever en dergelijke dranken van 2500 reis tot 5000 reis per Decaliter wordt ver hoogd, dat de Kamer wellicht aanleiding vindt op de mogelijkheid van verhooging van bedoeld recht de aandacht te vestigen van de ondernemers, die daarvoor naar haar gevoelen in de plaats harer vestiging in aan merking komen^ en dat de Minister gaarne kennis zal verkrijgen van opmerkingen, waar toe het medegedeelde, hetzij aan de Ka mer, hetzij aan genoemde ondernemers, mocht aanleiding geven. De heer J. H. Houtman en de secretaris werden benoemd tot leden eener commissie om een missive an antwoord te ontwerpen. Ter voorziening in de vacature, welke op den 2den Februari n.s. onder de directeuren Van het Vrij-Entrepot alhier zal ontstaan door de periodieke aftreding van den heer P. Loopuyt, werd in overeenstemming met do daaromtrent bestaande bepalingen een voordracht van drie personen opgemaakt. Aan het hoofd der voordracht werd geplaatst do naam van den heer P. Loopuyt en daar onder in de hierachter vólgende orde die der heeren J. II. Houtman en B. A. J. Wittkampf. In de vorige vergadering was door den heer H. J. Jansen de opmerking gemankt, dat men, bij het voeren van telephoniselie gesprekken met meerdere personen achter elkaar, somtijds langer bleef aangesloten met dengene, met wien men gesproken had, en dus niet zóó spoedig aansluiting met den volgende kreeg als men wel verlangen zou. Dientengevolge was door de Kamer bij mis sive d.d. 19 November 1.1. tot de Ncder- landsche Bell-telephoonmaatschappij de vraag gericht of er geen middel zou bestaan om daarin verbetering aan te brengen. In ver band hiermee werd thans bij de rondvraag door den heer If. J. Jansen meegedeeld, dat, naar hij vernomen heeft van den inspecteur dier Maatschappij, door de Ncderlandsche Bell-telephoonmaatschappij aan het bedoelde bezwaar binnenkort, zal worden tegemoet ge komen door uitbreiding van het personeel op haar bureau te dezer stede. Tevens werd er door den heer II. J Jansen op gewezen, dat de omstandigheid dat men zelf intercommunaal is aangesloten, hier ter stede niet het recht geeft om inter communaal te telephoneeren bij een ander, die de zooeven bedoelde aansluiting niet heeft, hetgeen, naar hij vernam, in andere plaatsen wel het geval is. Er werd besloten te onderzoeken of ver andering hierin mogelijk zijn zou. De iieer F. J. Smit bracht eenige klach ten ter sprake tegen de regeling van den postdienst in deze gemeente. Dientenge volge besloot de Kamer deze zaak te onder zoeken en er op de volgende vergadering op terug te komen. Hierna niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Gemengd Koor. „Muziek maken is beter don kwaad spre ken", zegt Luliter, en „de Goddeloozen zin gen niet" is een van ouds bekend Hol- landsch woord. Van de waarheid hiervan overtuigd, kunnen we over de gemoedelijk heid van een groot deel onzer stadgenooten een gunstige opinie koesteren, ook wat be treft hun liefhebberij voor muziek. Want binnen nog geen maand tijds, hebben be halve een mannenkoor-concert, drie uitvoe ringen van gemengd-koor-gezelschappen, alle met een programma van beteekenis plaats gehad. En van alle deze, zal de uitvoering van Gemengd Koor, waarvan wij ons tevreden moeten stellen met het bijwonen der repetitie, werkelijk niet onder de minste mogen ge rekend worden. Hebben wij in het feuilleton van het nuni mer van Zondag gewezen op de vele uit voeringen van Schumann's werken, ten allen tijde in ons land, wat onze stad betreft, heb ben die zich bepaald tot „Zigeunerleben „Rose Pilgerfahrt", en bedriegen wijons niet ook „des Slingers Fluch". Nu is hot aan deze vereeniging te dan ken dat er, ook zeker naar aanleiding van de herdenking van Schumann's dood, een zijner grootere werken ten gehoore gebracht wordt„Das Paradies und die Peri"over den inhoud van hot gedicht van Lalla Rookh, is hier ter plaatse reeds een en ander medegedeeld, en gevoelen wij, wat het muzikale gedeelte betreft, groote ver- eering voor de poëtische wijze waarop de groote meester zijn stof heeft bewerkt. Voor dit concert, heeft Gemengd Koor, de voor een groot koor onmisbare medewerking kunnen verkrijgen van een strijkorkest. Dit verdient ten volle waardeering, en bewijst het ernstig streven, van deze vereeniging om het muzikaal gehalte op eon hoog peil te brengen, wat voor dit gezelschap, dat zich slechts in de laatste jaren op ruimer gebied in den koorzang beweegt, een groote zelfveldoening mag zijn. De toewijding dezer zangers bleek ook zeer groot te zijn en de heer B. Diamant, deze intelligente directeur, toonde wat hij met deze goed voorbereide krachten kan ten uitvoer brengen. De koren in „Paradies' zijn niet talrijk, maar die er zijn, stellen groote eischen aan de zangers, vooral de beide slotkoren bevatten groote moeilijk heden. En deze zijn overwonnen; inderdaad weet de heer Diamant zijn zangers zóó te bezielen, dat, waar het zuiverheid en vast heid in maat betreft, alles tot recht komt, Met pianobegeleiding van den heer Van der Putten uit Rotterdam, door het orkest ver sterkt, klonk dit koorgezang in de groote ruimte der zaal van de O. V. zeer mooi. Met de keuze van solisten, van wie wij op de 'repetitie mej. Van Diggelen wegens haar medewerking elders, niet konden hoo ren, was het bestuur zeer gelukkig geweest, De heer "VValter van Son uit 's-Bosch, een tenor van het echte soort, een aange naam helder geluidde heer Kubbenga, bas, uit Berlijn, een mooie diepe stem, beide deze heeren met uitstekende voordacht, ter wijl mej. Jeanne Kielburger de mezzo sopraan en mej. N. K., alt, van hier, met den heer Van Eldik, een aangcnlaam tenor- anger, de kleinere solopartijen hoogst ver dienstelijk vervulden. Waar do vooravond reeds zoo veel be looft, twijfelen wij niet of deze uitvoering zal goed slagen, te meer daar wij in den hoor Diamant een vast vertrouwen als direc teur hebben, en liet een vrijwel opgaande egel is, dat een uitvoering nóg beter slaagt dan de repetitie.v Die verwachting is vervuld. Werkelijk heeft deze uitvoering de repetitie" voire over troffen en het applaus bewees dat de groote inspanning In van solisten èn van koor zeer werden gewaardeerd. liet is ons een aangename taak hier ter aanvulling van hetgeen onze muzikale verslaggever over deze opvoering reeds heeft gezegd, le kunnen nicdedeelen dat onze oud-stndgenooto, mej. Lena van Dig gelen, vooral nhet eerste gedeelte goed vol deed, al mug niet verzwegen worden dat deze Peri-partij nog wel wat tc zware eischen stelt aan deze jonge adspirant-concertzan- gores. Doch met moed heeft zij de partij aangepakt en met zeer veel succes die ook gisteravond vervuld. Herhaaldelijk mocht zij do hulde van publiek en mede-execu tanten in ontvangst nemen, terwijl haar bo vendien een bloemenhulde werd gebracht. Bijzonder schoon klonk het ,,0 heil'ge Thriincn inn-ger Reue in het derde ge deelte waarbij de solostemmen en hot koor niet de piano en het strijkkwartet een prachtig ensemble gaven. Het applaus na dit couplet onderbrak voor een oogenblik don geregelden voortgang. Na de pauze werd aan den lieer Diamant, den verdienstelijken directeur, een lauwer krans aangeboden, waarmede het publiek door luid applaus zijn instemming betuigde. Deze uitvoering, waarbij de zaal der S. O. V. tot achterin gevuld was, is voor Gemengd Koor weder een succes geweest-, waarbij zij het Schicdamsche publiek op nieuw aan zich heeft verplicht. Maas, groot 1.20 H.A., voor f50.—. fto 10, idem, groot 0.76 H.A., voor f 43. No. 11, idem, groot 0.74 II.A., voor f42,_ No. 12, idem, groot 0,72 II.A., voor f38.-, No. 13, idem, groot 0.69 II.A., voor f33.— No. 14, idem, groot 1 II.A., voor f53- lotaal £586.—. i is een Door den Schiedamschen Bestuurdersbond vergadering belegd, welke morgen (Donderdag)avond in het „Verkooplokaal" aan de Lange Haven zal gehouden worden en waarin de heer dr. J. van Leeuwen zal spreken over het onderwerp: De afschaffing der Kermis. De vergadering begint te 8 uur en is vrij toegankelijk. Ook zal er gelegenheid tot ge dachtenwisseling zijn. Het doel der vergadering is. zooals men ons schrijft, te komen tot de oprichting eener vereeniging tot volksvermaak, welke zóódanig werkzaam za! zijn dat ieder, onver schillig van welke partij of richting, er aan deelnemen kan. Kopperfeest. De Typografenverceniging „Adelphisrnus" zal Zaterdag 19 Januaria a.s, haar NVIIde Kopperfeest vieren in het gebouw der Offi cieren-Vereeniging alhier. Het programma bevat weder een paar blij spelen, eenige voordrachten, afgewisseld door een dansje, en het zingen van liederen uit den feestbundel. Hot is dus te verwachten dat ook dit feest een even groot succes zal hebben als de 16 voorgangers. Het Nederl. Werklieden Verbond mPatri- monium" afd. Schiedam, za! een cursus vergadering houden op Dinsdag 22 Januari 1907, 's avond 8 uur, in het lokaal aan de Tuinlaan. Als spreker zal optreden de heer J. v d Molen, van Leeuwarden, met het onder werp: sOuderdoms- en Invaliditeitspension- neering", De vergadering is toegankelijk voor leden en buitengewone leden der Vereeni ging en voor geestverwanten. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopend van 9y'o tot. 111/2 uur voormiddag. Telepfio oimuramer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Rarliiersbodiende on Krullenjongen. -leerling. Ilalfw. draaijer. H alUv.-lirmnerman. Halfw. koperslager. Jongen, v. kurkentabr Jongen v. drukkerij. Koperslagersjongen. A an goh Bankwerker. Bakker. Boekbinder. Gistwerker. Koperslager. - Machin. gedipl. Mach.-stoker, Molenaar. Pakhuisknecht Schaver-hoorder. Kunstsmeden. Schoenmakersjongen. Schoenmakers (of halfwas). Slagersjongen. Verversjongen. Dienstbode, arbeidskrachten. Smidsjongens. Timmerman. Verver. Zakken- en dek kleedenmakers. Personen voor lichte werkzaamheden. Kindermeisjes. Wasscheoi aan huis gevraagd. Lijst van brieven en briefkaarten van li»; postkantoor alhier, geadresseerd aan onb*. kenden over de le helft der maand Jan. Brieven. N. Ruster, 's-Gravenhage. N. Nuifen, Oostzaan, Mej. A. Schipp'rs, Oud-Beierland. Mej. M Hermans, Velp. Briefkaarten. J. v. d. Tas, Amsterdam. H den Adel, Rotterdam. W. v. Holt, id. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Lflst der verhuring van opgespoten gronden, liggende in de Keilen van Nieuw-Mathenesse der gemeente Schiedam, jaar 1907. Een perceel land No. 1, "bij de buiten- sluis, groot 1.53 H.A., voor f40.No. 2, Oostelijk van de Werf Gusto, groot 1 II.A., voor f44.—. No. 3, idem, groot 1.09 II.A., voor f65.No. 4, idem, groot 1.12 II.A., voor f 55.No. 6, idem, groot 1.17 II.A., voor f 31.No. 6, idem, groot 1.28 H.A., voor f 32,No. 7, idem, groot 1.31 H.A., voor f35.No. 8, idem, grroot 0.96 II.A., voor f25.No. 9, langs de Nieuwe ♦Gisteravond (rad in het gebouw „Liefde en Vrede" voor de kiesvereeniging „Neder land en Oranje" op de hoogleeraar de vrije universiteit prot mr. P. A. Die penhorst, met het onderwerp„Godsdienst de oorzaak van ieders persoonlijke over tuiging". Na de gehouden rede, waarin ook het openbaar onderwijs en de sociaal-demo cratio werden behandeld, maakte van het debat gebruik de heer I. C. Hoornweg, die uitvoerig de meening verdedigde dat ca geloovigo tevens sociaal-democraat kan zijn. ♦Vrijdag den 18 dezer, 's avonds 8 uur zal in de zaal Harmonie" door het de partement Vlaardingcn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen een volksvoordracht worden gehouden. Spreker is do hoer D. II. van Cap# (van 's-Gravenhage) met hel onderiverj „Een tocht door de wildernissen van Su riname", opgeluisterd door lichtbeelden. ♦Maandag den 21 Januari a.s. zal „Liefde en Vrede" een openbare vergade ring plaats hebben, waarin als spreker-za! optreden Ds. J. Schokking, uit Dordrecht Van de groote totale zonsverduistering die 14 dezer in Russisch-Centraal-Azië zicht baar zou zijn, is weinig zichtbaar geweest De voor dit doel daarheen gezonden expo ditie van de Ilamburgsche Sterrenwacll seint uit Dschisak, dat de lucht totaal lx wolkt was en er bovendien een dikt sneeuwval heerschte, zoodat slechts phe tometische waarnemingen gedaan kondei worden. De Geer in hooger ler»ep. Naar de „Standaard" onder reserve mededeelt, heeft jhr. de Geer hooger be roep aangetcekend tegen hel .vonnis vat de Amsterdamsche rechtbank, waarbij h; tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld is Het hooger beroep zou dan worden ge grond op de door de rechtbank bewezen geachte valscho levering, waarvan DeMon tigny is vrijgesproken. De wettige termijn voor hooger beroep is a.s. Zaterdag verstreken. Uit Amsterdam sclixijft men ons thans Bij het parket was heden niets beken, omtrent het 'bericht in „De Nederlander en „De Standaard", "dat mr. Muller Ma> sis voor zijn cliënt De Geer in hooger h roep zal of is gegaan, terwijl mr. Kappeijn ons verklaarde, zich voor zijn cliëntdaa: over nog niet te kunnen uitlaten. Men E-: looft dat de laatste in het vonnis zalt- rusten. j Voor het kantongerecht te 's-Gravenhap werden in 1906 behandeld 2173 burgerlijk en 10810 strafzaken. Ned. IIerv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Poori vliet (t'oez.) door ds. J. J. Pasuwe, lerseke. Geref. Kerken. Bedankt voor het beroep to Makkia door ds. J. E. Vonkenberg, te Baren<1 redt te Schoondijke door ds. E. A. Groen wegen, te Westmaas; te V/aarder ds. J. H. Koers, te IJmuiden. Griust Gereformefrde Kerk. Aangenomen het beroep te En schei' door ds. Lengbeek, te Harlingen. Hooger Onderwijs., Aan de universiteit te Leiden is lietd« toraal examen geneeskunde afgelegd do» den heer P. Samson. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht bevorderd tot doctor in de rechtsvetó schap op „Stellingen", de heeren IV. B J. M. Snoek e, geb. te Utrecht, en -% Portheine, geh. te Deventer. Aan do hoogeschool tc Karsruhe is k diploma van eleetroteclinisch ingeni® uitgereikt aan den heer Max Greve, vï Amhem. Ilerinneringsmedalje. Door de heeren A. Bikkers en Zn. teB<j terdam is ter herinnering aan de cers* in Nederland vervaardigde automob» stoomspuit, aan H. M. de Koningin herinneringsmedaille in zilver en aan T'-i

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2