maal zoo groot als in do kleinste stad hier: Assen. En de kosten nemen geleidelijk toe naannalo de Steden grooter worden. De eenige steden, die hier wat ongunstig af steken zijn Haarlem, Dordrecht en vooral Schiedam, terwijl Middelburg zijn politie Vat duur, Tilburg daartegen wel héél goedkoop houdt Om na te gaan of do provincies op dit gebied ook' uiteenloopen geven wij hier dezeltde cijfers ook voor do geheele pro vincies. Wij krijgen dan: In Drento is men met do politie wel héél goedkoop uit. Daarna is het verschil bij 7 achtereenvolgende provincies niet zoo héél groot, vervolgens komt Utrecht on dan de dichtbevolkte en welvarende pro vincies der groote steden Zuid-Holland en Noord-Holland, die ver b'oven de andere staan in haar uitgaven voor de politie. Vergelijkt men nu nog enkele kleine plaat sen in bovengenoemde provincies, om te zien of ook daar de kosten van politie uiteenloopen, Jan .krijgen we: Kosten van politie. Kosten Per hoofd der Over bet geheel blijkt, dus, dat de meer stadachtige plaatsen duurder uit zijn, ter wijl de goedkoopere plaatsen meer in de uitmiddelpuntige provincies liggen. Toch blijft het opmerkelijk dat men in Delfzijl 5 en 6 maal zoo weinig voor de politie betaalt als de eveneens aan zeegaten ge legen kleinere plaatsen Zierikzee en Enk huizen. MMENLAND. Kiezerslijsten. Evenals andere jaren, wijzen wij hier onder op al wat men doen moet om kie zer te woTden of te blijven. Met te meer nadruk dringen wij bij hen, die in de termen vallen om kiezer te blij ven of te worden, er op aan hun plicht in deze niet te verzuimen, omdat 'dit jaar o. m. de Statenverkiezingen zullen plaats hebben, die van zeer groote beteekenis geworden zijn. Bovendien een goede organisatie is slechts dan mogelijk, wanneer alle kiesbevoegden zorgen dat hun namen steeds op de kie zerslijsten voorkomen. V De aangifte ten Stadhuize moet geschieden tusschen 1 en 1'5 Februari a.s. V 'Om kiezer te zijn, moet men op denlön den vreemdeling een sympathiek man. Ze wandelde en praatte het grootste deel van den dag met den boodschapper van den koning en zong 's avonds met hem. En hij zong eenige minneliederen, die hij in Frank rijk geleerd had, en begeleidde daarbij zich zelf op de guitaar. Den volgenden dag liep ze weer met hem op de wallen en vroeg hem van allerlei: hoe de dames aan het'hof gekleed waren, en of ze mooi waren en iioe lang hij in de oorlogen had gestreden en hoe men in Frankrijk leefde. „Ze zeggen, dat de Fransche dames bizon der bekoorlijk zijn," zei ze glimlachend„en dat voor haar meer dappere soldaten gevallen zijn dan in het veld. Hoe vord u haar?" „Als ik vroeger al ooit aan 'n dame gedacht heb, ben ik haar nu vergeten," zei de bood schapper. „Is die vleierij van u zelf?" vroeg ze vroolijk. „Of spreekt u in naam des konings?" „Noen," zei de boodschapper. „Mijn leven behoort den koning, maar mijn hart is het mijne. Maar ik geloof dat ik het nu niet langer het mijne mag noemen." Lady Mary keek naar den grond, maar zag toch naar hem op. „U heeft gezegd dat u geen naam of stem heeft," sprak ze, „alleen die van den koning; en nu schijnt het, dat u geen hart heeft. liet behoort zeker aan een Fran sche „Neen," verklaarde de boodschapper. „Het is Zal ik u zeggen waar?" Lady Mary schudde het hoofd. „Het doet er niet toe," zei ze, „daar u geen naam heeft, geen stem en geen hart alleen maar een konir.g. Ik kan slechts over hem tot u spreken. Zou u venselien dat ik zijn vrouw werd?" Mei a.s. den leeftijd van 25 "jaar bereikt hebben. Als.men belastingkiezer is, dan behoeft men geen aangifte te doen; en dat is men wanneer men over het dienstjaar, ioopende van 1 Januari tot 31 December 1906, is aangeslagen naar een of meer der vijf eerste grondslagen van de personeclo belasting of in d'o grondbelasting (in,dezo laatste voor ten mins.o een bedrag vaneen gulden aan hoofdsom), of in hetdienstjaar, Ioopende van 1 Mei 1905 tot 30 April 1906; in de vermogens- of bedrijfsbelasting. Men moet echter, om op de kiezerslijst te ko men, de directe rijksbelastingen, waarvoor men aangeslagen is, vóór 1 Februari a.s. hebben voldaan. Zoo men dit verzuimd beeft, kan men nog op de kiezerlijst ko men, als men de verschuldigde belastingen vóór of op 1 Maart voldoet. Heeft men in een of meer andere ge meenten een der genoemde belastingen over de genoemde tijdvakken betaald, dan kan men, zoo noodig, daarvan door overleg ging van de voor voldaan geteekende belas tingbiljetten vóór 15 Februari' a.s. ten ge meentehuize doen blijken. De aanslag der vrouw in do rijks directe belastingen geldt voor haar man; die van minderjarige kinderen wegens goederen, waarvan hun vader het vruchtgenot heeft, voor hun vader. Aanslagen in de grondbe lasting wegens onroerende goederen eencr onverdeelde nalatenschap gelden ook voor den mede-eigenaar, wiens naam niet bij den aanslag in het kohier is vermeld, mits zijn aandeel in dien aanslag ten minste fl bedraagt. Is men echter geen belastingkiezer, dan kan men nog op verschillende andere ma nieren op do kiezerslijst geplaatst worden, mits men vóór 15 Februari a.s. aangifte doet ten gemeentehuize. Men kan woningkiezer zrjn, wan neer men als hoofd van oen gezin of als alleen wonend persoon op 31 Januari 1907 sedert 1 Augustus van het vorig jaar heeft bewoond krachtens huur, een huis of een gedeelte van een huis, waarvoor, met of zonder bijbehoorenden of in huur gebruik ten grond of lokalen en bijgebouwen, niet ter bewoning bestemd, do wettelijke huur prijs, per week berekend, ten minste heeft bedragen voor: Schiedam f 1.75, Vlaardin- gen fl.50, Overschie en Vlaardinger-Am- bacht f 1.25, Kethel en Schiebroek fl. Ook zij, die als hoofden van. gezinnen of allot"1 wonende personen op 31 Januari 1907 sedert 1 Augustus 1906, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur, eenzelfde vaartuig van ten minste 24 kub. M. inhoud of 24,000 kilogram laadvermogen hebben bewoond, behooren tot de woonkiezers. Indien men hetzelfde perceel of hetzelfde schip is blijven bewonen, waardoor men het vorig jaar op de keizerlijst riverd ge bracht, is aangifte thans niet noodig. Verder kan men loonkiezer zjjn, wanneer men op 31 Januari 1907 sedert 1 Januari 1906 achtereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bijzondere instellingen in dienstbetrekking of als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders wetrkzaam is geweest en als zoodanig over dat jaar een inkomen heeft genoten voorSchiedam £450, "Vlaardingen f400, Overschie en Vlaardinger-Ambacht f 3504 Kethel en Schiebroek f 325,^ met inbegrip van het in de wet aangegeven bedrag voor vrije wo ning of inwoning en vrij kost en inwoning. Loonkiezers, die op de lijst van het vorige jaar voorkomen, ontvangen, met de noodige toelichting, blanco-aangiftebiljet ten ter invulling .voor hun toelating tot do nieuwe lijst. „Ja," zei de boodschapper. „Daar hij het wil, zou ik het wensehen. Hij heeft u waarlijk lief. Hij kreeg een portret van u in handen. Hij heeft het daarna steeds bij zich gehouden. Dikwijls zag ik, hoe hij er naar keek en er bij zuchtte. De naam van den schilder stond op het portreten de koning verzocht mij hem op te zoeken, en te vragen wie de dame was. En eens zei hij mij, dat het portret hem dierbaarder was dan zijn kroon." „Dan kan hij het portret houden," zei Lady May schalks, „als hij daar zoo verrukt van is. Als hij een vrouw begeerde, zou hij zijn leven gewaagd hebben, om haar te zien, zooals u. Ik vrees dat u te roekeloos mot u w leven omgaat. Ik smeek u voortaan voorzichtiger te zijn om der wille van die u liefhebben als die er zijn." „Denkt u," vroeg de boodschaper, „dat er zoo velen zijn?" Lady Mary antwoordde niet, maar speelde met een roos op haar kleed. „Ik smeek u beter op u zelf te passen," ging ze voort. „Een man mag zijn leven niet wagen om een vrouw te .zien, die niets voor hem is. Ik zou niet willen dat zulk een dapper hoofsch edelman kwaad overkwam en er zijn veel roovers op den weg. Ik hoop, dat u een vrij-geleide van mijn vader zult vragen, als u weer komt van den koning." „Zou u een anderen boodschapper van hem goed ontvangen?" vroeg de rijder. „Neen," zei ze„maar ik zou u goed ontvangen, omdat u mij van het hof kan vertellen, en en omdat ik maar een. vrouw ben." Hij hoog zich over haar. Ze zaten op een met mos begroeiden steenen bank. „Als ik kwam om u voor den koning af te halen?" vroeg hij, „om u zijn koningin Ook als pensioenkiezer kan roon recht hebben om te stommen. Onder die categorie behooren zij, die op 1 Februari 1907 in het genot zijn vaneen door een onderneming, openbare of bijzon dere instelling verleend pensioen of v«r- leendo lijfrente van gelijk bedrag als bij do loonkiezers is gemeld. Voor hen, die minder dan het vereischte bedrag aan pensioen of lijfrente ontvangen en bovendien een inkomen hebben, verkre gen op de wijze als onder de rubriek „loonkiezers" is vermeld, mogen pensioen, lijfrente en inkomen worden samengesteld. Bereikt deze som dan tenminste het ver eischte cijfer, dan kan de pensioen- of lijf- rente- en loontrekkende kiezer worden. Pensioenkiezers, die op do lijst van het vorige jaar voorkomen, behoeven zich niet opnieuw aan te geven. Inkomen, pensioen en lijfrente der vrouw geldt voor haar man; dat van do inwo nende minderjarige kinderen voor do helft voor hun vader. Nog een andere weg is er om als kiezer invloed te oefenen op den loop der.zaken, namelijk als Grootboek- of Spaar- b a n k k i e z c r. Do zoodauigen zijn zij, die op 1 'Febru ari 1907 sedert een jaar don eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste f 100 (nominaal), ingeschreven inde Grootboeken der Nationale Schuld, of van ten minste f50, ingelegd in de 'Rijkspost spaarbank, in een gemeentelijke spaarbank of in een spaarbank, beheerd door het be stuur van een recbtapersoonüjkheid "bezit tende vereeaiging, van een naamlooze ven nootschap, van een coöperatieve "ereeur ging of van een stichting. Hij, die op dezen grond reeds het vorig jaar kiezer was en voor wien die grond ook thans nog bestaat, behoeft zich niet op nieuw aan te geven. Al de tot nu toe genoemde categorieën vragen een zekeren welstand of zeker be zit, maar er is nog een andere gelegenheid om kiezer te worden, want de wet noemt ook nog Examenkiezers, dat zijn zij, die met goed gevolg hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen bij algemeenen maatregel van bestuur en in verband staande metde benoembaarheid tot eenig ambt, de vervul ling van eenige betrekking of de uitoefe ning van eenig bedrijf of beroep. Ilrj, die op dezen grond het vorig jaar reeds kiezer werd, behoeft niet opnieuw aangifte te doen. De formulieren voor de verschillende aangiften zijn kosteloos verkrijgbaar aan de secretarie der gemeente. V Al het bovenstaande geldt voor de kies bevoegdheid voor de Tweede Kamer. Yoor 3e kiesbevoegdheid voor de Pro vinciale Staten zijn "bij de kieswet dezelfde eischen gesteld, met dien verstande dat men bovendien ingezetene der pro vincie moet zijn. Voor de kiesbevoegdheid voor de Ge meenteraden gelden dezelfde eischen, met dien verstande, dat men bovendien in gezetene der gemeente moet zijn en dat die categorieën, die niet tot de belastingkiezers behooren, tevens over 1904/G voor een ze ker bedrag in de plaatselijke directe belas ting moeten zijn aangeslagen geweest en op 1 Maart 1907 dat bedrag voldaan hebben. Onze Marine. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht, is Hr. Ms. pantseschip Koningin Regentes, onder bevel van. den kapitein ter zee R. Reinders, 18 dezer te Port-Saïd aangekomen. („Stct.") te maken, zou u mij dan goed ontvangen?" Lady Marj' keek hem aan met een schit terend licht in haar oogen. „Zou u mij willen halen?" vroeg ze. „Zeker," zei de boodschapper. „Gaarne?" vroeg ze met iets van toom in haar stem. „Met geheel mijn hart," antwoordde hij, „als u het zou willen." Lady Mary bloosde. „U spreekt dus alleen met den mond des konings," zei ze, „en niet met uw eigen. Zeg uw meester ditdat eeu meisjeshart aan geen anderen koning gehoorzaamt dan aan de liefde; en dat ze boos is op den man, die haar een ander hart aanbiedt dan het zijne. Neen, behoud, dat gedeelte van de boodschap voor u zelf. Ik bid u, verlies geen tijd, maar haast u naar uw voorzich- tigen koning, die uw leven waagt in plaats van het zijne." De boodschapper boog. „De koning is geen lafaard, lady," zei hij, „maar het leven van een vorst mag niet voor niets gewaagd worden." Lady Mary stond verontwaardigd op. „Ben ik dan niets?" riep ze. „Dit is niet de taal van den koning, maar uw eigen. Ik wil niets meer van u hooren." „Laat mij dan voor den koning spreken," zei de boodschapper. „Als hij als eenvoudig ridder tot u komt met geen andere wapens dan zijn zwaard, en alleen wil u hem dan liefhebben?" „Liefde hangt niet van den wil af," zei Lady Mary. „Kan ook niet naar iemands wil ontkend worden," zei de ridder. Hij keek haar moedig aan; maar zij keer de zich van hem af. „Loerde u dat in Frankrijk?" vroeg ze. Ridderorde. Bij Kon. ie jlvr. Jd de Itoverro van Brcu- gel, hoofdcommies, met den persoonlijken titel van consul, bij het departement van buiten- lundsche zaken, bevorderd tot officier in de orde van Orunje-Nassau, Personalia. Bij Kon. besl. is: lo. mr. 8. C. Henriquez, oud-procureur- generaal bij het hof van justitie in de ko lonie Curajao, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit het ambt van lid van den raad van bestuur der kolonie, onder dank betuiging voor de langdurige -en gewichtige diensten aan de kolonie in die betrekking bewezen; 2o. benoemd tot lid van den ge noemden raad, M. C. Fauol, gepensionneerd kapitein der genie van het Ncdcrlandsch-In- discho leger, waarnemend directeur van het departement van openbare werken in de kolo nie Curasao. Mevrouw Leyis. Na een korte doch hevige ongesteldheid is ïn den vroegen ochtend van jl. Maandag te haren huize, te 's-Gravenhage, overleden mevrouw L. W. S. Leyds, geb. Roeff, de echtgonoote van dr. \V. J. Leyds, den oud- gezant van de Z u i d - A f r i k a a nsc he Republiek. Jn de laatste dagen van hot vorige jaar was mevrouw Leyds volkomen wol nog in gezelschapop nieuwjaarsdag verkeerde zij reeds in hoogst zorgelijken toestand, stonden de doctoren radeloos voor een dier geheimzin nige gevallen van inwendige infectie. De meeste toewijding van meest bekwame medici heeft geen uitredding mogen brengen. Wel had men in do laatste dagen eenige hoop ge kregen, doch verzwakking sloeg deze ten slotte den bodem in. Mevrouw Leyds heeft een belangrijk deel van haar leven in Zuid-Afrika gesleten. Als ochtgenoote van den toen jeugdigen staats- procureur, later staatssecretaris der repu bliek kwam mevrouw Leyds in 1884 te Pretoria en slechts onderbroken door korte bezoeken aan Europa is mevrouw daar gebleven tot aan het einde der negen tiger jaren, toen dr. Leyds als gezant naar Europa vertrok. Mevrouw Leyds was al die jaren, die dikwijls zwaren ingespannen arbeid vorderden van haar echtgenoot, voor dezen een grooten steun, haar deel dragend van de sociale taak, die hoog ambt onvermijdelijk oplegt. Niet slechts als voorbeeldige moeder, ook als trouwe medestrijdster van haar man, heeft mevrouw Leyds zich oen hooge repu tatie verworven en allen die haar gekend hebben zullen betreuren, dat aan deze goede vrouw en moeder niet is gegund geweest om op rijperen leeftijd te genieten van de rust en van de vruchten vaar haar werkzaam leven. („Z.-Afr. P.") CommUsion Hol tan doBeige. Naar aanleiding van het bericht van 'de „Nieuwe Courant" over de Nederlandsch- Belgische commissie met den Franschen naam „Commission hollando-belge pour l'étude des questions économiques concor- nant les mcérèts des deux pays" schrijft het „Haulelsblad van Antwerpen": „Wij vernemen dat de Commission hol- lando-belge een eerste vergadering zal hou den, rond einde Januari. „Daar ons van bevoegde zijde geruststel lende inlichtingen werden verschaft, aan gaande het standpunt van de Vlamingen ton overstaan van die commissie, en daar wij de pogingen der Nederlandsche leden van de commissie op dozen weg geenszins willen tegenwerken, zoo zullen wij ons, in afwachting, van verdere opmerkingen ont houden. „Alleen bewijst de samenstelling der Bel gische commissie, zooals zij nu fis, dat wij volkomen gelijk hadden, in naam van de Vlamingen alarm te roepen." „Neen," zei hij, „ik leerde het hier." „Leer het dan ook aan den koning," ant woordde ze boos. „Ik zou het hem goed leeren," zei de boodschapper, „want u heeft mij uitstekend les gegeven. Ik zou het in mijn hart kunnen lezen, want daar heeft u het ingeschreven." Lady Mary keek hem vluchtig aan. Haar vingers beefden, todat ze de roos lieten val len en de boodschapper nam die op en stak haar bij zich. „Liefde gehoorzaamt niet aan iemands wil," zei hij, „en wie een anders Imrt aan biedt, kan het zijne verliezen. De koning moet den volgenden keer een anderen bood schapper kiezen. Mag ik u nu naar uw vader geleiden en mijn weg gaan, want ik kwam als des konings boodschapper en als zoo danig moet ik terugkeeren. En gelukkig zul len we elkaar niet meer ontmoeten." „Niet meer?" Lady Mar}' beefde. „Wil u het geleide aannemen, dat mijn vuder u aanbood?" „Ik draag 'n geleide bij mij," hij raakte lachend zijn zwaard aan „en een herinne ring om mijn hand te versterken." Hij wees op de roos. „Die zal u zeker aan den koning geven?" sprak ze bitter. „Neen," zei de boodschapper, „ik zal haar aan niemand geven, zoolang ik leef." „Maar als ik het u vraag?" Ze keek hem aan. „U zal het niet vragen," zei hij. „Neen," antwoordde Lady Alary. Er stonden tranen in haar oogen. De hertog zat in zijn tuin. Hij lachte den boodschapper vriendelijk toe, want deze had den vorigen avond blijken van zijn kracht en bedrevenheid in de wapenen ge geven en de hertog hield van zulke menschen. Kunst en Wetenschap. Het Rotterdnmsche Tooneelgezolsehap zal een nieuw tooneelspel van Willem Schür- mann spelen, getiteld „Het Dubbele Leven", Kerk en Scliool. Ned. IIerv. Kerk. Beroepen te Papendreeht de heerlf, van Grieken te Amei.de c. a. Aangenomen het beroep te IIi]]fr gom door ds. M. M. den Hertog, teNieu- werkerk a. d. IJsel; - te Tiel door da, Joh. ten Bruggonkate L.Czn., te Ruurtoi Bedankt voor liet beroep tg Tiel door ds. J. ten Bruggencate, prod, to Ruurlo. to Varik door ds. G. Verdoes Kleijn te Acquoy (bij Leerdam). Geref, Kerken. Beroepen te Groningen, B, ds. J.C. van den Brink te RoLterdam. Bedankt voor het beroep te Duisburg door ds. W. den Hengst te Veenendaal. Ontbinding der Evangelische Unie, Het mag bekend worden verondersteld dat de vrijzinnig-hervormde landelijke or ganisatie „De Evangelische Unie" den laat ste» tijd slechts een kwijnend bestaan heeft geleid, kwijnend hoofdzakelijk tengevolge van de werkzaamheden van jongere, pro vinciale vereenigingen mot oen gelijksoor tig doel als de Unie, namelijk 'de beharti ging der belangen .var de vrijzinnigen in de Hervormde kerk. De afdeelingen der Uni-e in den lande verdwenen successievelijk, meestal opgaan de in de provinciale organisaties, en vrij wel alleen in Noord-Holland' bleven Unie- a.fdeelingen tot nu toe voortbestaan. Thans is, naar wij vernemen, in een gis termiddag in het Odéun te Amsterdam onder presidium van dr. C. J. Niemeyer, uit Bols- waTd, gehouden vergadering besloten, tot ontbinding der „Evangelische Unie" over te gaan. ^lle afgevaardigden, te zamen 25 afdeelingen, vertegenwoordigend, hechtten hun goedkeuring aan dit besluit, onder voor behoud dat in de door de Unie gevolgde richting door de provinciale organisaties zou worden voortgowerkt. Het batig saldo der rekening van de Unie, ten bedrage van ongeveer f114, zal over eenkomstig de statutaire bepalingen gestort worden in de Algemeen© Synodale Wcdu- wenbeurs. De afgevaardigden der Noordhollandscho Unie-afdeelingen liieklen nog een naverga- dering, ten einde een comité te benoemen, dat vóór Mei een reglement voor 'de nu te vormen Noordhollandsche provinciale Vereenïging zal ontweqjen. In deze com missie averden verkozen de predikanten A, J. Adriani te Warmenhuizen, J. T. Tenthoff te Hoorn, W. Schuurman te Ilauwert, D. Eilerts de Haan te HeiVx en J. C. Pool to Oudorp. („Ilbld.") R.-K. Kerk. Een standbeeld mor Thomas d Kempis, De heeren L. B. Mulder, proost van het Metropolitaan-kapittel te Wolvega, jhr, mr. Victor de Steers, lid van de Tweede Ka mer te 's-Gravenhage, en J. L. Dobbelman, kanunnik van het Metropolitaan-kapittel te Arnhem hebben een circulaire verspreid, waarin zij als liun gevoelen te kennenge- ven, dat een standbeeld! voor Thomas it Kempis behoort te worden opgericht, cn mededoelen, dat zij daarvoor f2600 dis ponibel hebben. Zoodra er f 6000 disponi bel is, kan tot de aanbesteding van het standbeeld worden overgegaan, wijl een groot vereerder van Thomas 5 Kempis zich heeft bereid verklaard hot dan nog ont brekende te zullen aanvullen. Hooger Onderwijs. Aan de universiteit te Amsterdam is af gelegd het doctoraal examen ia de genees- „Een wacht zal u tot over de grens ge leiden," zéi hij, „want al ben ik niet friet uw boodschap ingenomen, dat heeft niets to maken met den boodschapper." De ridder boog. „En welke boodschap moet ik den koning brengen?" vroeg hij. „Ik heb mijn boodschap al gegeven. Als de koning mij noodig heeft, kan hij om mij komen. Mijn dochter kan u haar eigen aat- woord geven." „Mijn antwoord is hetzelfde," zei Lady Mary. „Do koning kan mij krijgen, als hij mij weet te winnen. Hij zal een. anderen boodschapper noodig hebben, als hij mijs hart wil winnen." „Ja," zei de boodschapper, „ik heb het gewonnen is 't niet?" Hij greep haar handen, maar zij rukte ze weg en begroef er haar gelaat in. De hertog sprong op en bracht de handen op de plaats waar het zwaard hoorde te zitten. „Wie is u?" riep hij. De boodschapper richtte zich op in zijn volle grootte en sprak „Ik ben de koning." De hertog staarde hem aan oogenblik aam Toen lachte hij. „Go hebt u in onze handen gesteld," zei hij. De koning antwoordde: „Ik bon niet bang voor u." „Neen," zei de hertog glimlachend, „ik ben trotsch op de vriendschap van zulk een moedig koningmaar ik kan niet voor mijn dochter instaan." Ilij lachte terwijl hij wegliep en de koning nam weer Lady Mary's handen. „Er is geen koningin in liet hart van een man," zei hij, „maar liefde, Marylief „Mijn koningzei ze fluisterend, Per hoofd der Totaal bevolking. Drente f 42,013 f 0.26 Noord-Brabant 246,193 „0.42 Limburg 128,823 „0.42 Overijsc! 159,348 „0.44 Friesland 159,390 0.45 Groningen 147,867 0.47 Zeeland 109,OS 1 „0.4S Gelderland 319,802 „0.53 Utrecht 249,136 „0.92 Zuid-Holland 1,631,979 „1.31 Noord-Holland 1.563,012 „1.50 Inw •oners. Totaal, bevolking. Delfzijl 8298 f1257 f 0.15 Gellendoom 7913 1200 9.15 Boxtel 7101 1769 „0.24 Rbenen 5S17 1552 „0.26 Sittard 650S „2074 „0.31 Zwijndrecht 6193 2245 „0.36 Beverwijk 5856 „2206 „0.39 Loosduinen 5989 2508 „0.41 Franeker 7393 3490 „0.47 Culemburg S522 5597 0.65 Meppel 10529 71S2 „0.68 Maassluis 8336 61G9 „0.74 Zierikzee 6948 5579 ,0.80 Enkhuizen 7318 6659 „0.90 iim«p—^»rr|~^-TrT|nirii||r,.j,L—l Mn—nmi

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6