STADSNIEUWS. YLAARUINGEN. Rechtzaten. Kerk en School» Gemengd Nieuws. Reservisten. Door den minister van oorlog is bepaald, dat kader-reservisten, die bij het wapen der infanterie in dienst treden, als adspirant- vaandrig, voor wat het afzonderlijk logeeren, de deelneming aan de onderofficiers-menage en het buiten de kazerne gebruiken van het middagmaal betreft, voor zoover mogelijk, op gelijken voet zulien zijn te behandelen als de adspiranten-militieofficier der infanterie. Diensvolgens bewonen zij voor zoover mo gelijk, afzonderlijke vertrekken en kunnen 2ij aan de onderofïiciersmenage deelnemen, ter wijl hun, onder voorwaarden door den regi mentscommandant te stellen, kan worden toegestaan, buiten de kazerne het middag maal te gebruiken. De Loodwit-commUsi». Vanwege het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel is thans uitgegeven een voorloopig rapport, door de loodwitcom- missie in October 1906 aan den minister uitgebracht. De commissie deelt in dit rapport de re sultaten mede van verschillende door haar genomen proeven en kwam met algemeene stemmen tot deze conclusiedat bij gebruik van de loodwit- en zinkwïtverven, zooals die waarmede de commissie baar proeven geno men heeft, en dus practisch zeer goed ver werkbaar bleken, het zinkwit zeker in geen enkel opzicht in dek vermogen bij loodwit ten achter staat, ja zelfs nog iets beter dek kend kan genoemd worden. Voorts blijkt, dat die zinkwitverf bij ge lijk, of betere dekking en naar de thans gel dende prijzen nog iets goedkooper is dan de loodwitverf. De commissie is thans nog bezig a. met het nemen vun droogproeven met diverse soorten rauwe en gekookte lijnolie b. met het nemen van droogproeven met de verfstoffen, zooals die door de commissie zijn gebruikt, en waarvoor de gemalen ver ven worden genomen; c. met het nemen van proeven, welke be oogen na te gaan, het quantitatief beloop van de inwerking van, atmosferische agentia op dunne lagen verharde verf, zooals door de commissie gebruikt is d. met het nemen van proeven met losge maakte verfhuiden, bereid met de verf, waarmede de commissie werkte. Van die huiden zal men trachten te nieten de draagkracht en rek, en wel le. in gewonen staat; 2e. na inwerking van atmosferisch agen tia; 3e. na inwerking van zeewater. De commissie stelt zich bovendien aller eerst nog voor: le. droogproeven te nemen met rauwe lijnolie, waaraan is toegevoegd 5 van het gewicht aan verfstof. De hiervoor te kiezen verfstoffen zullen de meest gebruikelijke zijn, zooals loodwit, zinkwit, enz. 2e. Waar zij tot nu toe, om de meest mogelijke zekerheid te krijgen van uiterst fijne wrijving en verdeeling der, verfstoffen en innige vermenging met de olie, uitslui tend gebruik maakte van den verfwalsmolen, als daartoe bij uitnemendheid geschikt ge bleken, wenscHt zij thans echter" nog nader na te gaan, of ook bij behoorlijk gebruik van goede Konusverfmolens een even goede menging, fijnheid en innige verbinding is te verkrijgen 3e. vergelijkende proeven te nemen met lood- en ijzermenie, onder brak water. Overigens is'niet vooraf te bepalen of de thans door de commissie genomen verf- proeven en ondernomen werkzaamheden nog leiden zullen tot verdere onderzoekingen, zoowel van wetenschappelijken als prac- tischen aard, om tot een beslist antwoord te kunnen geraken, op de haar door de regee ring gestelde vragen, maar zal zulks van verdere omstandigheden afhangen. Accijns op gedistilleerd. Door het bestuur van „De Nederlandsche Kappersvereeniging", te Arnhem, is een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin wordt opgemerkt dat door de voorgestelde verhooging van den accijns op het gedistil leerd ook zullen getroffen worden de Tinnen- en buitenlandsche parfumerieën, zoaols reuk waters, mond- en hoofd waters en andeie al cohol bevattende toiletartikelen, waarvan de buitenlandsche toch al zwaar belast zijn, daar, ongeacht de sterkte van den alcohol, deze altijd tegen 90 wordt berekend. De leden der Vereeniging, benevens hun vakge noot-en, die voor een groot deel een middel van bestaan vinden in den verkoop dezer artikelen, vreezen dus, dat, tengevolge der te verwachten prijsverhooging, het debiet sterk zal verminderen en zij daardoor groote schade zullen lijden. Voorts wordt nog ge wezen op het feit, dat in de laatste jaren het fabriceeren van die artikelen hier te lande zeer is toegenomen en aan vele handen werk verschaft; welk bedrijf bij accijnsverhooging zeker ook zou lijden en achteruitgaan. Recht van vereeniging en vergadering. Door het dagelijksch bestuur van den Alg. Ned. Wielrijdersbond is een adres gericht tot den minister van justitie, met verzoek om aanvulling of wijziging der redactie van de slot-alinea van het voorgesteld gewijzigd artikel 6 van de wet tot regeling en beper king der uitoefening van het recht van ver eeniging en vergadering. Deze alinea luidt: „De naam der vereeniging mag niet gelijk luidend zijn aan dien van een andere in die zelfde gemeente gevestigde vereeniging, welke de hoedanigheid van rechtspersoon bezit". Volgens adr. is dit alleen voldoende voor kleine plaatselijke vereenigingen. Maar dc groote bonden, die hun werkzaamheid over het geheel? Jand uitstrekken zuljen machte loos staan tegenover de oprichting van nieuwe vereenigingen mot gelijksoortig doel, geves tigd in andere plaatsen, die denzelfden naam kunnen gaan voeren, hetgeen tot verwarring en schade voor de oude gevestigde vereeni gingen aanleiding zal geven. Knoeiende Kamerleden. Uit den Haagschen brief in het „Huis gezin" „Tot besluit wil ik, tot bewijs hoe diep het peil der Kamer door deze kiezersmis leiding daalt, nog even het 'rit meedeelen, dat er, naar mij verzekerd werd, Kamer leden zijn, die deze speeches bedoeld worden de redevoeringen over district- of categoriebelangen geheel geschreven voor zich nemen, de stenografen teekenen dan niet op, doch ontvangen de geschreven re devoering. Hiervan maken deze Kamerle den gebruik, om bij het voorlezen geheele brokken over 'te slaan, de „redevoering" komt dan toch in haar geheel in de Hande lingen. En daar is het alleen om te doen." De correspondent staat voor de waarheid van deze mededeeling in. Dienst Statoren Enkbuizen gestaakt. Naar wij vernemen,, is de stoombootdienst tusschen Enkhuizen en Stavoren tengevolge van de vorst gister gestaakt. („Tel.") Tinantieel Nieuws. Holland Amerika lijn. Naar wij vernemen zal de Holland-Amerika- Lijn over 1906, na zeer ruime afschrijvin gen, een divident uitkeerde van 15 pet,, evenals verleden jaar. (N. R. C.) Gemeenteraad. Vergadering van den Gemeenteraad van Schiedam op Dinsdag 29 Januari 1907 des namiddags te 2 uren. Vaststelling notulen. Mededeelingen. Ingekomen stukken. Agenda 1. Installatie van den heer A. Cool Mz. als raadslid. 2. Benoeming van een Voorzitter van de Commissie voor de Plaatselijke belastingen, in de plaats van den heer G. Visser Bz. 3. Verzoek van de onderwijzeres aan school B., A. Pfeifer, om eervol ontslag met ingang van 1 Maart as. 4 Bezwaarschriften tegen de plaatselijke belasting naar het inkomen. 5. Voorstel tot verhooging van de jaarwedde van het hoofd van school E., M. Martens. 6. Voorstel tot vaststelling van eene ver ordening. regelende de bezoldiging van den grafmaker op de algemeene begraafplaats. 7. Adressen van J. A. van Gent e. u. en P. Groenewegen e, a. om intrekking van de door B. en W genomen maatregel strekkende dat de brug over de Buitensluis niet zal worden geopend voor vaartuigen, die zichzelf de doorvaart onder die brug door kunnen verschaffen door hun tuig te strijken. En verdere voorstellen en mededeelingen •Op het zestal, ter vervulling der predi kantsvacature te Nijmegen opgemaakt, komt o. a. voor Ds. C. L. van den Broek van hier. In verband met ons gisteren opgenomen bericht, dat Ds. C. A. de Meijere, thans Evang. Luth. predikant te 's-Gravenhage, Zondag 27 Januari a. s. in het Kerkge bouw der Evang. Luth. aldaar den dag zal herdenken dat hij yóór 40 jaar het predikambt aanvaardde, herinneren wij er aan, dat Ds. de Meijere de laatste 17 jaar te 's-Hage was, daarvóór gedurende 14 jaar alhier werkzaam is geweest, geduren de welken tijd hij zich hier vele vrienden verwierf. Zondagavond zal in de zaal der Offi- cieren-Vereeniging vanwege het Volkshuis een concert gegeven worden, waaraan hun medewerking zullen verleenen mej. Lena v. Diggelen (sopraan), de heer J. van Rijs selberg (bariton) en de heeren F. Hèhnan (le viool), J. Feltzor (2e viool), J. Stotijn (alt) en Paul Mulder (violoncel), allen le den van het Residentieorkest, terwijl mej. N. Feltzor de pianobegeleiding heeft op zich genomen. Het keurig programma, door deze uitste kende artisten uitgevoerd, belooft zeer ze ker een kunstavond te zullen zijn. De Ambachtschool. Gisteravond had in. de kleine zaai van Musis een vergadering plaats van de Ver eeniging de Ambachtsschool voor Schiedam en omstreken, waarin werden besproken de ontwerp-statuten voor die vereeniging. De Voorzitter, de heer J. "VV. J. v. Harwegen den Breems, opende de vergade ring, waarna de Secretaris, de heer J. Scheuerman, de notulen las die daarna ongewjjzigd werden vastgesteld. De Voorzitter wees er op dat daar mede werd afgesloten.' een periode van de wording der Ambachtsschool en spr. meende de tolk te zijn van allen wanneer hij dank bracht aan de leden der commissie uit de beide Kamers van Arbeid alhier, die met grooten ijver, toewijding en takt zoo veel heb ben gedaan tot verwezenlijking van het plan dat een uitvloeisel was van hun overtui ging: dat er hier ter stede een ambachts school moest verrijzen. Nu de taak der com missie van voorbereiding is volbracht en deze als zoodanig is afgerteden, brengt spr. hen een woord van dank en hun namen zullen, eenmaal de Ambachtsschool verrezen, bij het nageslacht in dankbare herinnering blijven. De beste belooning voor die commissie zal zeker zijn de belofte van het haar vervangend bestuur: Wij zullen die school tot stand brengen. Spr. hoopt dat de leden der com missie het zullen mogen zien dat de school tot groote bloei komt. Applaus. Dan deelt spr. mede de voorwaarden on der welke de behandeling der statuten heden avond zal plaats hebben, waarmede de ver gadering instemt. Dan wordt overgegaan-tot bespreking der artikelen en de daarop ingediende amende menten. Art. 1. Hierop was door den Van Bergen Walraven een amendement ingediend tot wij ziging van den naam der vereeniging, dat hij na de opmerking van het Voor!. Best. intrekt, terwijl een amendement van dr. Van Leeuwen, om het doel der vereeniging onder een ander artikel te omschrijven door het V. B. werd overgenomen. Art. 1 werd aldus gewijzigd goedgekeurd. Art. 2 werd goedgekeurd. Art. 3. Van de leden en de contributie. De heer Van Leeuwen had voorgesteld dat er alleen „leden" zouden zijn, wier contri butie zou bepaald worden naar hun in komen. Spr. achtte het verkeerd dat zii, die slechts 0.50 contributie betalen, als contri buanten geen stemrecht zouden hebben, om dat daartoe juist de belanghebbenden zouden behoorendat de meer bemiddelden gewoon lijk het minimum der contributie betalen, omdat zij buiten de belangstelling voor de zaak om verschillende redenen zich niet aan het lidmaatschap willen onttrekken; en dat de rechtvaardigheid 't eischt, omdat dc belang stelling niet kan worden afgemeten naar het bedrag der contributie, omdat 0,50 van den arbeider dikwijls van grooter belangstel ling getuigt dan de 2.50 van een ander. Voorts wilde dr. v. Leeuwen de vakver- eenigingen als lid toelaten tegen betaling van 1 ct. per maand per lid met 1 stem voor elke 25 leden. De heer Moerman wees er op dat bij een vereeniging met groot aantal leden zoo als de coöperatieve bakkerij, die 850 leden telt, de bijdragen te groot, zou worden en de vertegenwoordiging op de algemeene verga dering bezwaarlijk zijn zou. 'De heer De Groot, van de vergade ring toestemming krijgende om in verband met het amendement-v. Leeuwen ook te spreken over dat van de heeren Snel en De Groot, wees op den tegenzin der moer ge goeden om steeds getaxeerd te worden. Daarom was hun voorstel een contributie voor allen van 1.waardoor de belang hebbenden zich ook als lid zouden kunnen aansluiten, vooral als hun gelegenheid werd gegeven in 2 of 4 termijnen de contributie te betalen. Het denkbeeld Van het Bestuur om een combinatie van 5 contribuanten, ver tegenwoordigd door een hunner stemrecht te geven, achtte spr. in de praktijk waar deloos. De heer Pruis verklaarde uamens het Bestuur het denkbeeld-Van Leeuwen onuit voerbaar te achten en ook niet in het be lang der vereeniging, wat betreft de bepa ling der contributie; het tweede gedeelte van het voorstel werd aan de beslissing der vergadering overgelaten, hoewel spr. op het door den heer Moerman geopperde bezwaar wees dat ook hij deelde. Wat het amendement-De Groot/Snel be treft verklaart spr. dat ook het V. B. liever 1000 leden van 1 dan 400 leden van 2.50 zou hebben, maar in de praktijk verwacht het V. B. meer heil van een con tributie van 2.50 voor de financiën der vereeniging. De beer V inkesteyn vraagt of de contributie niet bepaald kan worden op f 2.50 met bepaling dat zij die aan een vak- vereeniging zijn aangesloten slechts 1 te betalen zullen hebben. De Voorzitter vraagt of de heer v. Leeuwen kan mededeelen hoe een door hem gewenschte contributieheffing in andere vereenigingen werkt. De heer v. Leeuwen wijst er op dat hij slechts heeft gesproken van vakvereeni- gingen, zoodat vereenigingen als waarop de heer Moerman heeft gewezen daar buiten val len. Niet-vakvereenigingen kunnen dona trices worden maar geen leden. Dat de meer- bemiddelden niet gaarne getaxeerd worden is geen motief om de belanghebbenden van invloed op den gang van zaken uit te slui ten door te hooge contributie. Spr. verwacht overigens dat met zijn contributieheffing meer geld in kas zou komen dan met die van den heer De Groot. Men vergete niet dat hier niet is een dwingend recht waaraan men zal trachten te ontsnappen, maar een vrijwillige daad, die toch ook wel sympathie voor de zaak zelve mag doen veronderstel len. Op de vraag van den Voorzitter moet spr. antwoorden dat hij wel heeft geïnfor meerd te Amsterdam, waar zoo'n heffing be staat, maar de korte tijd die er beschikbaar was, is oorzaak dat hij het antwoord nog niet heeft ontvangen. Nadrukkelijk wijst spr. er voorts op dat men moet trachten het vertrouwen der arbei ders voor deze zaak te winnen, als de on misbare voorwaarde voor hot wélslagen der school. Na nog eenige bespreking wordt het amen dement-Van Leeuwen verworpen met 26 tegen 3 stemmen en 2 blanco. Alvorens het nmendemcnt-De Groot/Snel in stemming wordt gebracht, merkt de heer De Groot nog aan den heer Vinkesteyn op dat nog geen tiende der arbeiders hier aangesloten zijn aan vakvercenigingen. Het voorstel-De Groot/Snel wordt daarna aangenomen met 22 tegen 9 stemmen. Hiermede vervalt alinea 8. Een amendement-Van Bergen Walraven vervalt doordat het V. B. in art. 16 een wijziging heeft gebracht door schrapping an het woord „vertegenwoordigd". Art. 3 wordt daarna goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming. De heeren dr. v. Leeu wen en Mazel verklaren zich er tegen. Art. 4. Hierop is door dr. v. Leeuwen een amen dement voorgesteld, luidende: Leden, die in dienst der vereeniging een gesalarieerde be trekking hebben, hebben geen stemrecht. De heer v. Leeuwen licht toe dat b.v. de eventueel gesalarieerde secretaris en de leeraren wel lid moeten kunnen zijn, doch geen deel moeten kunnen nemen aan stem mingen. De heer Pruis zegt dat het Bestuur bij de betreffende bepaling alleen gedacht heeft aan de leeraren, en daarbij heeft de ervaring van spr. den stoot gegeven. De Voorzitter merkt op dat het voornemen bestaat om de leeraren bij huis houdelijk reglement toegang te geven tot de algemeene vergaderingen. Het amendement-v. Leeuwen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Art. 4 wordt goedgekeurd. Art. 5. Het 1ste en 2e amendement-v. Leeuwen vervalt door de reeds genomen be slissingen. Een derde amendement bedoelt om niet enkel royement in de statuten op te nemen, doch dit óf te doen vervallen óf daar tegenover ballotage te stellen. Dit amendement wordt- echter verworpen met 26 tegen 5 stemmen. De 2e alinea sub 4 van art. 5 vervalt. De heer Kramers merkt op dat in sub 3 de helft plus 1 nu het royement uit spreken kan, wat hij te weinig acht. .Hij wil daarbij een beslissing door f der aan wezigen. Het V. B. neemt dit amendement over. Art. 6. ITet 1ste amend.-v. Leeuwen vervalt. Het 2e amend.-v. Leeuwen wil voorzitter, secretaris en penningmeester in Functie doen verkiezen. De heer v. Leeuwen licht dit toe door er op te wijzen dat de 3 functiën van groote betee'kenis zijn en het behoud van geschikte functionarissen dus gewenscht is. Spr. acht al. 4 van art. 7 in strijd met het voorstel van het Bestuur en ook met het zijne, zoodat dit zal moeten vervallen. De heer Honnerlage Grote deelt deze meening. Het amendement wordt verworpen met 30 stemmen tegen 1. In gevolge een aanwijzing van den heer Horn stelde het V. B. een nieuwe al. 3 op art. 6 voor tot het instellen van een C. v. Toez. van 5 leden. Op een vraag van den heer Vinke steyn of de leden dier commissie bepaald uit de leden der vereeniging moeten gekozen worden, antwoordde de Voorzitter ont kennend. De heer Kramers zou gaarne zien dat een der bestuursleden zitting in die com missie had, waardoor meer voeling zou bestaan en conflicten worden Voorkomen. De heer De Groot acht het denkbeeld Horn niet toe te juichen, omdat zoo'n com missie alleen zou moeten letten op de be langen van het onderwijs, terwijl de an dere belangen daarmede in conflict zou den komen. De heer v. Leeuwen deelt dit bezwaar. Het nieuw al. 3 wordt daarop verwor pen met 20 tegen 11 stemmen. Art. 6 wordt goedgekeurd. Art. 7. Dr. v. Leeuwen heeft hierop een amen dement ingediend om de bestuursleden voor I jaar te verkiezen. Dit wordt verworpen met 23 tegen 6 stem men. Door den heer v. Bergen Walraven wa ren twee amendementen voorgesteld, waar van het eerste vervalt door vroegere be slissing. Het tweede bedoelt: a. allebestuurs leden dadelijk herkiesbaar te stellen, b. den voorzitter en secretaris dadelijk herkies baar te stellen. Sub a wordt aangenomen met 17 tegen II stemmen, waardoor sub b vervalt. Een derde amendement om vacatures binnen 2 maanden aan te vullen, wordt door den voorsteller ingetrokken. Bij art. 8 neemt "het V. B. het amend ment-v. Leeuwen over, evenals het "daar achter te voegen nieuw artikel, waarna dit artikel en de artt. 9, 10, 11, 12 met over name van de wijzigingen: 1. van 3r. v. Leeuwen, 2e. van het V. B., artt. 13, 14 15, 16, de laatste twee met overneming der voorgestelde wijzigingen, worden goed gekeurd. Art. 17. Ontbinding. In dit artikel werd na de wijziging door het V. B. bepaald, dat tot ontbinding slechts kan worden besloten met der uiige brachte geldige stemmen, te samen uitma kende minstens s/4 van het totaal der leden van de vereeniging. Hiertegen werd door den. heer v. Ber gen Walraven het bezwaar geopperd dat bij 'n voltallige vergadering de eerste cisch in strijd zou zijn met den tweede. Door den heer Vormer werd boven dien do wenschelijkheid betoogd dat hij ge ring aantal opgekomen leden liever ineen tweede vergadering zou worden beslist. In dien zin werd besloten, zullende hetV. B een juiste redactie zoeken voor deze re geling. Art. 18 wordt, nadat in sub 3 de voor gestelde wijziging was aangebracht, goed gekeurd. Ten slotte werden de statuten met alge meeno stemmen goedgekeurd en eveneens met algemeene stemmen besloten het Be stuur op te 'dragen daarop de Koninklijk^ goedkeuring te vragen, tevens daarbij 'de- machtiging verleenende om die redactie wijzigingen aan te brengen die het Beslui of de Regeering wenschelijk of noodzale lijk zullen achten. Door aen Voorzitter wordt hierna nog voorgesteld een propagandacommissig in te stellen, waartoe de vergadering sluit; aan het Bestuur wordt machtig!,,, verleend daarvoor jiersonen uit te uoodf. gen, waarbij, zooals de Voorzitter mede deelt, in de eerste plaats men zich za] wenden tot de vakveveeniging. Met een woord van opwekking sluit dt Voorzitter hierna de vergadering. C *De collecte, gehouden door de diakenen der Nederlandsch Heivormde Gemeente heeft naar we vernemen, 1456.— opge bracht, f *In een gisteravond door de besturen van verschillende vakvercenigingen gehos, den vergadering is besloten steun te ver leenen aan de stakers te Rijssen. :vasi [kun er ezc oos VOOI en vloe linl ton ijkc iiaffl ticu een krijt f.maa vera jnen de 1 dage was De rechtbank te Rotterdam veroordeelde gisteren G. v K., 28 jaar schippersknecht, A J H., 23 jaar, bootwerker, en P. A, H,, 25 jaar, bootwerker, allen te Overschie, weg wederspannigheid, no 4 tot eene maand,de beide anderen ieder tot 7 dagen gevangenis straf. Bjj verstek werd gister voor de Rott, .rechtbank behandeld de zaak tegen A de G 36 jaar, zeevisscher te Ylaardingen. Op 15 Ociober bleek hij den brugwachter H. Berveling, die hem gelastte terug te gr daar hij het hek van de brug was seerd terwijl het reeds gesloten was, eenige beleedigende woorden toegevoegd te hebben, Eisch 7 dagen gevangenisstraf. Het Gerechtshof bevestigde het vonnis der rechtbank, waarbij een rijwielhande laar tot 14 dagen hechtenis veroordeeld was wegens het op de Stadhouderskade to Amsterdam te snel rijden met zijn mo torfiets, waardoor een dame omver gere den werd en zwaar lichamelijk letsel be kwam. De eisch van den procurour-generaahvas 5 maanden. Sludentenrelletje te Utrecht. Een troepje studenten maakte in den avond van 24 Sept. 1906 op den Catba- rijnensingel te Utrecht heel wat lawaai, waarom de politieagenten J. van Rossum en J. Vosterman het noodig. oordeelden hen tot bedaren te brengen. Een hunner, de medisch student H. M. W., bleek ineer in 't glaasje gekeken te hebben dan dien stig was. Hij roste uen agent van Rossura met een stok af en beet hem in zijn dij been. Ter zake van wederspannigheid werd hij bij vonnis der Utrechtsohe rechtbank van 29 October 1906 tot 14 dagen gevangenis straf veroordeeld, waartegen hij in appèl ging, bewerende dat hij het niet gedaan had, maar een straatjongen. Voor het hof te Amsterdam heden deze zaak in tweeden aanleg behandeld worden de, werd deze bewering door de 4 getui gen h. décharge niet bewezen, waarom procureur-generaal bevestiging van het von nis vroeg. Uitspraak over 8 dagen. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, he den uitspraak doende in de zaak van speelbank te Vaals, veroordeelde de eer ste drie beklaagden, Kahe, Heiden en Broek- hoff, elk tot één maand en den vierden beklaagde, wegens deelneming aan hij wet verboden spelen, tot 14 dagen genisstraf. Achterstand in strafzaken. De subst.-officier van justitie te Amsterdam, mr. Besier, klaagde gisteren bij de behande ling van eene strafzaak voor de rechtbank over den achterstand in strafzaken, ook bij dat college. Zoo werd gisteren eerst zaakje behandeld van geringen omvang, van Augustus van het vorige jaar afkomstig was. Het groote proces tegen de ontrouw bankdirecteuren had wel eenig oponthoud ver oorzaakt, maar toch niet veel, omdat deze rechtbank twee strafkamers Imd. Ook zonder dat oponthoud bestond een achterstand, waar aan de rechters niets konden doen, want hun aantal was te klein Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Cortgene ds. F. Stichter te Berkel en Rodenrijs. Hersteld Evang. Ldthersche Kerk- Aangenomen het beroep te Gorm- chem door ds, A. Klinkenberg J.Az. te Bar- lingen. Bestrijding van vuerkhtsheid De te Delft gevestigde Vereeniging bestrijding van de geldelijke gevolgen werkloosheid zal, naar de „Msb." meldt, ver moedelijk het volgende jaar worden ont bonden, aangezien zij een kwijnend beste911 leidt. Do oorzaken hiervan zijn, dat gf-"' rende de laatste jurcn bijna uitsluitend |p' valide en oude werklieden als lid toctredf» die niet licht slagen in het vipden van ^5 iet in i gan; [War "dig jesli dwij teldt inde 'ring cam schij verli deeli zin D laai giste etooi schij para en b Maai stom den dikk opste uiter ligge idat i Hi mag op h de b te bi en o De van stukj den ben schai 'eerst bet Na eele nigin spoec eenig term lijk defin ben. No toevc zal v en di kingf gen i 1 Maat niet kelen maar leven Wak hDe E r ,.Me Tn 'ipleegi Drost gestel titie braeh He ongel «gis 3 vager T gister vtordr S digern Hel Mei v Vad," p Wat uitsta tram, pen n Se van d in de den, e aan van t groot, Wi nen wagen k. mensc maal waard teur) Het i te pro

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2