STADSNIEUWS. yLAAKIVlNGEN, Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Gemengd Nieuws. GAvp-'j echtscheiding, scheiding ran tafel en bed en voogdij. Ook de Haagsche verdragen van 1905 zullen door Oostenrijk en Hongarije wor den bekrachtigd. In- en doorvoer van gedistilleerd. „Staatscourant" no. 21 bevat het Kon. bestuit van 21 Januari 1907, tót bekend making van de op IS Hei 1900 te Herlijn tusschou Nederland en Duitsehfuud geslo ten overeenkomst tot regeling van den in-, uit- en doorvoer van gedistilleerd over de grens tusschou beide Rijken Yestlglngsverdrag. In verband met het op 29 Januari a.s. in werking treden van het Vestigingsver drag met Duitsehland, zijn blijkens een door den minister van justitie tot de pro cureurs-generaal, lungoeremle directeuren van politie, gerichte circulaire voorloopig als plaatsen van overneming aangewezen de grensstations Nieuwe Schans, Enschedé, Zevenaar en Venlo. Prov. Stateii-verkieziug. In de lloeksche "Waard zal "de Staten verkiezing een eigenaardig karakter heb ben. Aftreden moeten twee ledenéén li- heraal, da heer L Overwatcr, en één anti revolutionair, de heer J L. Verhoeven. Beiden zijn op het eiland mannen van po sitie en van invloed: en geen der paujon ziet kans om beide zetels voor zich te winnen. Immers, vast staat voor de anti revolutionairen, dat de heer Overwaler niet uit de Staten kan worden geweerden vast staat ook voor de liberalen, dat dit ook niet lukken zal met den heer Verhoeven. Onder deze omstandigheden lijkt ons hot gerucht nog niet zoo onaannemelijk, dat n.h bij liberalen en anti-revolutionairen het voornemen zou bestaan om geen strijd te voerenbij do liberalen om tegenover ons aftredend hd, den heer Verhoeven, geen candidaat te stellen; en hij de anti-revo lutionairen om tegenover den heer Over- water met geen cajidulaat uit te komen. Of het gerucht waarheid bevat dit is thans nog niet uit te maken Doch dat het iets aantrekkelijks heeft, kan moeilijk worden factw ist. Immers, vast staat over en weer, dat de heeren Overwaler en Ver hoeven toch herkozen worden; waarom clan zoo vraagt men zich druk te maken? Stand.") Belasting op üe waardevermeerdering- vun den grond Bij den gemeenteraad te Ede was inge komen een missive van Ged. Staten, waar in zij verklaren aan het door den raad dezer gemeente gezonden adres om bij de regeering aan te dringen op wijziging van art. 240 der Gemeentewet, ten einde op de waardevermeerdering der gronden een belasting te kunnen, leggen, geen mede werking te zullen verleenen: le. omdat het slechts door één gemeente in deze provincie wordt gevraagd; 2e. omdat hel beter is te wachten tot de staatscommis sie tot herziening van het gemeentelijk be lastingstelsel met haar arbeid gereed is. Ten slotte weid door Ged. Staten ge wezen op de nu reeds bestaande mogelijk heid tot het heffen eener straatbelasting. De heer Dinger deed echter ter verga dering uitkomen, dat dit laatste niet be- antwooult aan hetgeen door den raad ge- wenscht wordt. het reglement moeten do stenografen dan toch opteekeneu en dat gebeurt ook. Wordt een redevoering gelezen, dan moet zij volgens het reglement op de stenogra fie ter beschikking van de stenografen wor den gesteld. Dit gebeurt ook. Het steno gram wordt daarmee vergeleken. Trouwens, aldus merkt de zegsman ver der op, er zijn heele bollebozen jn de Kamer geweest, die hun redevoeringen bijna geheel op schrift stelden alvorens ze uit te spreken. Wijion mr. Kcrdijk had zulke uitvoerige aanteekeningen, dat zo bijna ongewijzigd konden worden gedrukt. Mogelijk is dus wel, dat enkele zinsne den, aan de aandacht der stenografen ont snapt, in de Handelingen komen zonder dat zij zijn uitgesproken, maar van de uit gifte van onuitgesproken rede voeringen is geen kwestie. Uit den Bottcrdamsehen gemeenteraad. In de zitting van den Gemeenteraad kwam een voorstel In van mr. B. Dene- kamp, om B. en W. uit te noodigenvoor stellen te doen let onvoorwaardelijke in trekking vun de aan de R E. T. M ver leende concessie voor het exploiteeren van een traimvegnct in deze gemeente, indien niet binnen den door B. en W. te bepalen termijn mocht worden voldaan aan den door dit college te stellen oisch, dat de nader in het adres aangeduide 2025 aan deden der R. E. T. M. 'aan do R. T. M. wt id en teruggegeven on tot het einde der concessie door deze in bezit gehouden. De voorzitter meende, dat de tram kwestie, in een der vorige vergaderingen behandeld zijnde, geen aanleiding bestond hierop terug to komen. Op voorstel van den heer v. Aal ten, ondersteund door don hoer v. Dorp, werd de beslissing in deze tot de volgende ver gadering aangehouden ten einde de leden in de gelegenheid te stellen de stukken te overwegen. Het voorstel van B. en W. tot split sing van het directeurschap der bedrijven voor gas en olectricitcit gaf tot debat aan leiding, daar een klein deel der leden hiertegen waren, doch liever beide bedrij ven, welke tot hetzelfde doel strekken, on der een opper-directeur hielden. liet slot was, dat het voorstel van B, en W. met 25 tegen 7 stemmen weid aan genomen. De heer Van Dorp vroeg nog- in hoever door de electrische tram voldaan was aan art. 28 der concessie betreffende de vei ligheid. De voorzitter antwoordde, dat om de wielen een houten omlijsting is aange bracht, wat ook volgens de technici op dit oogenblik het jneest veilige middel is. B. en W. zullen echter hierop steeds het oog gevestigd houden. Wetsontwerp op de inkomstenbelasting. De Veieeniging van ambtenaren der registratie en. domeinen heelt zich met een adres gewend tot de Tweede Kamer naar aanleiding van het aanhangige wetsontwerp betreffende het heffen eener inkomstenbe lasting. Adressante merkt op, dat bij de tegen woordige wet op de vermogensbelasting is uitgegaan van liet stelsel, dut afwijking van de aangifte in den regel moet gegrond zijn op vaste gegevens, wat aan den belasting schuldige een belangrijken waarborg geeft. Ook de mivorderingswet van den minister Harte beweegt zich in dezelfde lijn. Met het bestaande stelsel schijnt het wets ontwerp te willen breken. De aanslag in de inkomstenbelasting zal nu voor een gioot deel geschieden door commission, samenge steld uit personen, die volkomen de gege vens missen om ook maar eenigornuite naar vaste grondslagen de hoegrootheid der ver- mogens te kunnen beoordeelen, en die in het geheel geen controlestukken hebben te raadplegen, zoodat zij de aanslagen zullen vaststellen naar hun boste weten in verband met hun locale bekendheid en de publieke opinie. De waarborg t-egeri te liooge aansla gen zal zoodoende verloren gaan. Het is voor de ambtenaren der registratie een raadsel, waarom zij van de regeling dei belasting op inkomsten uit vermogen wor den uitgesloten. Adressante verzoekt, dat de vaststelling van het vermogen, uitsluitend, zooals tot heden het geval is, blijvo opgedragen aan de ambtenaren der registratie, behoudens be roep op den Raad van beroep. Knoeiende Kamerleden. Naar aanleiding van het bekende ver haal van don Haagschen briefschrijver van „Het Huisgezin", heeft „L en V." beproefd eenigo nadcio bevestiging of inlichting te verkrijgen. Men deelt het blad van be voegde zijdo mede, 'dat het geheele ver haal onjuist moet zijnl Er zijn sommige leden die hun rede voeringen lezen maar dit was vroe ger veel nicer gebruik dan thans. Volgens Tuberculosebestrijding. Ingevolge opdracht der algemeene ver gadering is door het hoofdbestuur van de Zuid Hollandsche Yereeniging Het Groene Kruis een commissie benoemd om de vraag in studie te nemen, hoe de strijd tegen de tuberculose te plattenlande moet worden gevoerd en in hoeverre de afdee- lingen van het Groene Kruis hieraan kun nen deelnemen. Toor het vrjfe winkelbedrijf. Naar de „Tel." verneemt, hooft de nieuwe Vereeniging van Winkeliers te Amsterdam die uit do anti-sluitingsactie is ontstaan en ten doel heeft het vrije winkelbedrijf te bevorderen, het plan, om van haar or ganisatie een landelijke te maken met af- deelingen, ten. einde een meer algemeene actie in het geheele land te kunnen voeren. Bond voor Staatspenstonneerlng. In de alg. vergadering van do Haagsche afdeeling van den Bond voor Staatspen- bioneoring block, dat de afd. vooruitgaat. Het aantal leden vermeerderde in 1906 met -13 en bedraagt thans 155, waaronder 3 vereenigingen met 1800 leden. OVERSCHIE, 23 Januari Ten overstaan van notaris D van eten Berg alhier, had hulr-nvoormiddag in een der zalen van „De Vergulde Koetswagen" de afslag plaats van: 1 een zeer gunstig aan het water gelegen bomvmnnswoning met koestallen, paardenstallen, wagenschuur, hooiberg, werf en open grond staande .en gelegen aan de Zcstienhovensche Kade B 192; groot 1G are en 59 c a.,_ in veiling f 4100. verhoogd met f 600.—. Niet verkocht. II. Een zeer goed onderbonden en doel matig ingericht woonhuis met tuin, bleek veld cn open grond, staande on gelegen naast perceel I, groot 2 are 80 c.a., in veiling f 1700.verhoogd mot f 300. Niet verkocht. Deze panden zijn na den afslag onder hands verkocht. OVERSCHIE, 25 Januari, Gistermiddag viel de 17-jarigo J. Dun en de 14-jarige A. Leeflang, die zich vermaakten met schaatsenrijden, door het ijs in de Kleine plas. Zij wisten zich zelf le redden. Min der goed zou het zijn afgeloopen, indien zijn hulpgeroep niet ware gehoord, melden 19-jarigen F. van Dool, die eveneens al daar door het ijs ging. Met touwen en lad ders moest men hem redden. OVERSCHIE, 25 Januari, De stoomboot jes der rcederij „De Schio" hebben giste ren wegens het vele ijs den dienst ge staakt; men ziet nu hier hoofdzakelijk in de vaart spoeling- en melkschouwen en een enkele sleepboot, dio gebruikt wordt om de spoelirigschouwen door het ijs te KETHEL EN SPALAND, 25 Januari. De laagste twee klassen der openbare lagcro school -zijn tengevolge der veie gevallen van mazelen onder de kinderen, sedert eenigo "dagen gesloten. KETHEL EN SPALAND, 25 Januari. Dins dagavond 71/2 uur zal in „De Vergulde Valk" een vergadering gehouden worden van de hier gevestigde afdeeling van Volks weerbaarheid. de wijzigingen in de statuten der Vlaar- dingsche Visschersvereeniging te Vlaardin gen Op de tentoonstelling van Avicultura te 's-Gravcnhage is een 3e prijs toegekend aan het Hoenderpark te Vlaardingen. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor de vergadering van den gemeenteraad van Schiedam op Dins dag 29 Januari 1907 des namiddags 2 uur. •la. 2 Modellen B. en -1 Modellen C. tot wijziging van en af- en overschrijving op de begrootingen dienst 1906 en 1 B. en 1 C. dienst 1907. Ca. Voorstel van B. en W. 0111 naar aan leiding van de opheffing der schutterij- mu ziek, hun voor 1907 een crediet te verlee nen van f 1500 tot hot doen optreden van een stedelijk muziekkorps met machtiging 0111 voorloopig de zaak te regelen en met opdracht om te zijner tijd voorstellen te doen tot definitieve regeling. 6b. Voorstel van B. en W, tot toepas sing van de artt. -10 en 41 der Bouwver ordening op een gedeelte van de Groone- Inan voor het pand van A. II. Droge. 6c. Verzoek van L. de Munnik, straat- maker bij Gemeentewerken, om uitstel van do verplichting tot aanvrage van ontslag wegens 70-jarigen leeftijd, in verband met art. 7 der ['ensioenverordening, met advies van B. en W. 7a. Verzoek van Th. E. J. Kramers om voor zich of zijn rechtverkrijgenden in erf pacht te mogen ontvangen een stuk grond, gelegen aan de Zuid-Oo<-tziide van de Prins Frederik Hendrikstraat tot het daarop bou wen van een Huishoud- en Industrieschool, met advies van B. en IV. Hedenmorgen slapte aan het Maasstation te Rotterdam de heer G. Struijs, kuiper en reeder te Vlaardingen, uit do electri sche tram en werd op hetzelfde oogenblik aangereden door een tram, die uit de te genovergestelde richting kwam. Met kneu zingen aan achterhoofd en rug weul hij bewusteloos het station binnengedragen en vandaar dadelijk per rijtuig naar liet Zie kenhuis vervoerd. Aldaar kwam hij spoe weer tot bewustzijn. Bottenslnlsbrng. Door eenige bij de scheepvaart in de bin nenhavens dezer gemeente belanghebbende personen is in een tweetal adressen aan den gemeenteraad verzocht de door B. en W. gemaakte bepaling, dat de brug over de buitensiuis niet geopend zal worden voor vaartuigen, waarvan ma°t en schoorsteen kunnen gestreken worden, en met gestreken mast en schoorsteen onder do brug door varen. Daarbij wordt het denkbeeld aange geven om een „matig" bruggeld te heffen. B. en IV. wijzen in hun praeadvies er op dat de maatregel is genomen in het belang der vele werklieden die dagelijks 4 of 8 maal die brug moeten passeeren om van huis naar de fabriek en omgekeerd te gaan. Ook te Rotterdam en Utrecht (met zijn Keulsche vaart) bestaat een dergelijk voor schrift. Door de werklieden-vereeniging „Een dracht" en een viertal fabrikanten is dan ook verzocht die bepaling in het belang vnn het verkeer over de brug te handhaven. B. en IV. stellen voor aan adressanten te benchten dat voor tnsschenkomst van den Raad geen termen bestaan. Het volgend adres is toegezonden aan den Gemeenteraad: Geven met verschuldigden eerbied te kennen, Jan Winkelman en Willem Ver- dijsseldonk, voorzitter en secretaris der afd. Schiedam van den Bond van Nederl. Gemeentewerklieden, domicilie kiezende ten huize van laatstgenoemde, Dwarsstraat Gb, alhier dat zij, onder verwijzing naar de be sprekingen, gevoerd in een vergadering door hunne vereeniging op den 14en De cember 1906 in het Volkshuis gehouden,, waarin de WelEd.Gestrenge Heer Mr. Tas man sprak over do wensehelijkheid van het nemen van werken door de Gemeente in eigen beheer, welke bespreking door verschillende Raadsleden is bijgewoond, zich beleefd tot uwen Raad wenden, met het eerbiedig verzoek het daarheen to lei den, dat voortaan de werken der Ge meente in eigen beheer worden uit gevoerd. 't Welk doende, enz. J. WINKELMAN, Voorz. W. VERÜIJSSELDONK, Secr Ook heden is do rivier voor deze gemeente over de geheele breedte met drijfijs overdekt, evenals een groot deel der havens in de stad. Bij do politie is aangifte gedaan dat van de branderij van den heer Engering aan de Nieuwe Haven een stuk looden af voerbuis van ongeveer 3 meter lengte is ont vreemd. Vanmorgen werd door den meester knecht der biamderïj van den heer Hout man, eveneens aan de Nieuwe Haven, een stuk looden afvoerbuis gevonden, die echter bleek te behooren aan de branderij van den lieer Houtman, dat daar ook dezen nacht was afgesneden. Blijkbaar zijn dus de dieven in hun werk gestoord door personen die daar zijn langs gekomen. De politie stelt een on derzoek in. Hedenmorgen aan de vischmarkt aange voerd kabeljomv cn schel visch; do prijzen waren voor kabeljouw vanaf 0.550.95, schelvisch vanaf 0.200.47^. Alles per koop. Met* no. 20 der „Slct." zijn verzonden De ZuUlafrikaansche tentoonstelling. Gisteren had een deputatie, bestaande uit do heeren Everwijn van het ministerie van Waterstaat, Handel cn Nijverheid ,11. S J. Maas, consul-generaal der Nederlanden te Londen, Nieratrasz, Koeltor en Van den Berg uit Nederland en leden van het lm stuur der Ncderlandscbe Kamer van Koop handel te Londen een langdurig onderhoud met liet uitvoerend comité der tentoonstel ling van Zuid-Afrikaansche producten. Met algemeene stemmen werd besloten dat de tentoonstelling naar Amsterdam zal wor den overgeplaatst zoo spoedig mogelijk na do sluiting van de tentoonstelling in Lon den op 16 Maart. Een week daarna za! dan waarschijnlijk de opening te Amster dam kunnen plaats hebben. De nadere regeling en vaststelling van verdere bijzonderheden werd overgelaten aan het Londenscho Uitvoerend Comité, te zamen mot de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen. Het initiatief tot het overbrengen der tentoonstelling ging uit van de Nederland- sche regeering, die ook het tentoonstel lingscomité zal benoemen. De noodige fond sen zijn reeds bijeen, De Nederl. Kamer van Koophandel te Londen schonk 700 p. st.; de overige kosten worden gedekt door bijdragen van de Nederlandsche rc- geering en van belangstellenden te Am sterdam. Gisteren stond voor het kantongerecht tc Dordrecht terecht NV. v. S. Jzn., 46 jaar, boterhandclaar, Rijswijksche weg bij den Haag, wegens overtreding der botenvet, ge pleegd te Dordrecht op October j.l. De ambt. van het O. M. eischte 3 maan den hechtenis. De verdediger, mr. Jos, v. Raalte, uit Rotterdam, pleitte vrijspraak. Uitspraak 6 Maart. Het gerechtshof te Arnhem veroordeelde G. v. G., arbeider te Arnhem, die de vo rige week in hooger beroep terechtstond van een vonnis der Arnhemsche rechtbank, waarbij hij wegens heling van sokken, door een gevangenbewaarder ontvreemd, was veroordeeld tot twee jaar, nu wegens he ling bij herhaling tot drie jaar met impu- tatie. De eisch was vier jaar. Zekere F. J. P., zaakwaarnemer te Ifee reiiveen, bood geld ter leen aan in de nieuwsbladen. De kosten van taxatie en der hypotheekacte moesten de slachtoffers liefst dadelijk storten en... hoorden dan niet meer van hun geldschieter. Wegens oplichting eischte hot O. M. lty* jaar ge vangenisslrafde rechtbank veroordeelde hein tot twee jaar. De rechtbank te Groningen veroordeel de II. S.j vroeger boekhouder aldaar, we gens verduistering van f 190 38, f 240 en f372.8Sy2) ten nadcele van de Albino-Maat schappij tot 9 maanden gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar. Bedankt voor het beroep te Vianen door ds. J. K. van der Hoeven, tc Rheden. Geref. Kerken. Beroepen te Duisburg ds. D. B. Ha genbeek, te Fijnaart. Hooger Onderwijs. Aan do universiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen wis- en natuur kunde de heer J. A. Kwisthout. Aan de universiteit te Groningen is be- voiderd tot arts de heer J. J. Hekman, doctorandus, geboren to Zuidbroek, Een nieuw vischnet. Door den scheepstimmerman August Bami, te Bazel, is een nieuw haringvisch- net (sleepnet) uitgevonden, dat wanneer dit opneemt, een belangrijke wijziging in, de haringvisscherij kan geven en als voordeel heeft, dat het ongeveer 1200 zal kosten, terwijl de tegenwoordige haringvleeten naar de hoeveelheid netten waarmede wordt ge- viseht, van 6000 tot 750Ü kosten. De uit vinder heeft door tusschenkomst van kapi tein Normann, uit Oldenburg, zijn uitvin ding in Engeland verkocht voor 200.000 Mark en gecontracteerd, dat hij voor ieder dergelijk net, 'dat door een stoomer wordt aangeschaft, 400 Mark krijgt. liet bedoeld """"•"to,, net heeft het voordeel nog, dat het belang rijk minder aan herstelling kosten zul en op iedere diepte kan worden neergelaten naar gelang de scholen haring zwemmen. Het kan van boord binnen een uur worden in zee gelaten, terwijl thans met de vfeten een volle dng heengaat. Het nieuwe net wordt aldus beschreven. Het bestaat uit 24 meter hooge borden (Selierbretter). Hierachter rijntwee rechtop staande boomen aangebracht, die het 1® openhouden tot een hoogte van 5 tot 8 rne' ter. De breedte van do opening bedraagt 40 tot 60 meter. Door spits toeloopende brak die met staaldraad aan de houten "horden verhonden zijn, kun het net op de verlangd diepte gebracht worden. Ook met stormweer kan daarmede gevischt worden. Een valk. Gistermiddag waren tal van toeschouwers in den omtrek van de Groenmarkt te's-Hage getuige van een paar bloedige looneehjjy hoog in dc lucht. Een valk, schijnbaar ur- blijf houdende op den St. Jacobstorcn, ging van daaruit cn kwam terug met een duif h de klauwen, die hij onder de wijzerplaat aan de Oostzijde verscheurde. Tot tweemaal toe had dit plaats. Wij zagen de veertjes der tweede duif om den toren rondvliegen, Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woensdtj is ingebroken in de villa onder Velsen ui den heer Borcel vnn Hoogelanden, burge meester van Haarlem. De inbrekers heli; een luikje in de benedenverdieping gefcr ceerd, do ruit stukgeslagen en zijn zoo bin nengekomen. Met een ccntreboor is toen era gat in een deur gemaakt en zoo is de bel étage bereikt. Daar bleef niets ondoorzock doch wijl er een enorme voorraad wanri vol goed stond, is nog niet op te geven ws', er ontvreemd werd. Vast staat, dat vee! iijl goed is verdwenen en ook oud blauw, lv inbrekers hadden een prachtige pendule klaar gezet; den klepel namen zij mee en ze den zeker het voornemen nog eens teruj te komen. Achtergelaten werd een nieuw ccntreboor, een echte inbrekerssteekbiite! een klein breekijzer. Dinsdagavond laat is op den weg achter het buiten een verdacht persoon gezien, zich dronken hield, de familie Boreel nu na wat er weg is. Rijks- en gemeente politie doen onderzoek. Het buiten 'b nachts niet bewaakt, hoewel het niet woond werd. Slachtoffers van de koude, Gisternacht is aan het „Duitenhuis" on der Princenhsige een 3A-jarig kind op het tó doodgevroren. Do ouders vonden des mor gens het lijk. De felle koude heeft te Utrecht Woei» dagnacht twee slachtoffers gemaakt. Het i' de gewoonte, dat bij vriezend weder de zwa nen, die in gewone tijden de singels en grachten bevolken, onder dak gebracht nor den in een snel slroomend watertje aan noordzijde vnn de stad. üe dieren hebber, daar ruimte genoeg en kunnen naar harte lust zwemmen en ploeteren. Twee hunner hebben het echter te kwaad gekregen en w ren Donderdagmorgen dood. Hiermede is een sterk sprekend staaltje geleverd van de eroote koude, die Woensdagnacht geheerseht heeft, want voor zoover men zich herinneren kan, heelt zich een dergelijk geval nog nooit voor gedaan. Enkele andere zwanen waren reel door de koude bevangen, doch loefden no» on werden weder op verhaal erebracht. Inval in een speelhol. De Amsterdamsche politie heeft eergii teravond wederom een in,val in een spd huis gedaan, thans in de Kerkstraat,wan (Ie „Sociëteit Amsterdam" is gevestigd.De sociëteit was er slechts kort gevestigd; dooi de politie is geconstateerd, dat er ecu voor het publick toegankelijk huis "var. hazard werd gehou len. Het speeltuig de inzet aan geld is in beslag genomenel proces-verbaal opgemaakt tegen den hoi der zekeren Smorenburg. liet spel Bestond uit hot zoogenaamd vlot brugspel, Dit bestaat hierin, dat op een biljard een koperen plaat wordt geplaatst, waar genummerde en gekleurde holten zijn. De spelers mooten trachten, meteen biljardqueue, een bal in een van dieho! ten te doen rollen; de naar hen toege keerde kant van de koperen plaat is daar toe glooiend gemaakt. Naar gelang van het nummer waarop men „gezet" heeft krijgt men, bij een gelukkigen uitslag, «a aantal malen zijn inzet uitbetaald. Bij mis lukking is die inzet voor, den houder. De inval, dio onder, leiding van den® specteui' van politie, II. J. Versteeg, I? schiedde, was goed voorbereid en slaafde volkomen. Nadat het tcr.rein eerst was verkend, drong do heer Versteeg, vat eenigo rpohercheurs vergezeld, plotselinf te 9 uur, dc localiteit bij verrassing binnen en vond de aanwezigen druk aan het spe len. Het kwam er. natuurlijk juist op af» om hot gezelschap spelende te betrappen Terwijl één der rechercheurs den op geschrikten spelers do vlucht belette, viel de inspecteur en zijn metgezellen op geld en 't speeltuig aan. Ruim f96 werd in beslag genomen. He' speelmateriaal 'dat voor het bekende j® internationale diende werd per hand" kar naar tiet politie-bureau in de Ferl Bolstraat vervoerd'. Tegen den houder van het speelhol werft proces-verbaal opgemaakt, en de name» der overige, 12 aanwezigen, werden geno teerd als a.s. getuigen in het geding. sc te m h( ge w se w

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2