BINNENLAND. STADSNIEUWS. "VLA AD DINGEN. Kunst en Wetenschap, Landbouw en Veeteelt Staten Generaal. Gemengd Nieuws. gouverneur van het Transbaikalgobied, go- «oraal Tsjoltsjewnikofl, begenadigd, dioin 1905 tot vestingstraf was veroordeeld we gens onderhandelingen mot do revolutio- nairon tijdens de algomoeno staking ta Tsjita. Ev gaat in don laatsten tijd weder geen dag voor-bij, 'waarop geen gewelddadighe den uit het czarenrijk te vermelden val len. Thans is weder Victor Griiw, het hoofd der geheime politie te Warschau, door een aantal terroristen in zijn rijtuig doodgeschoten. De daders ontkwamen. Be eigenaar van een papierfabriek te Warschau, Epstein, is Donderdag in zijn kantoor doodgeschoten. Donderdagmiddag drongen twintig gen Et- pende mannen een drukkerij te Odessa hitmen, knevelden do werklieden, maakten zich meester van de letterkasten en druk ten eeuige duizenden exemplaren van een oproep aau de zeelieden af Daarop te- den ze in een rijtuig weg. Uit. Petersburg wordt aan de „Prankf. Zeit." geschreven, dat sinds eenigen tijd m de van minister Stolypm onafhankelijke hofkringen een welwillender stemming be gint te hccrechen jegens de kadettenparlij. Er wordt Stolypm een verwijt van ge maakt. dal hij door zijn maatregelen tegen die partij ze hoe langer hoe vijandiger te gen de regeering stemt en daanloor de uiterste linkerzijde versterkt. Zooals thans blijkt, werd de partij door het zeer conser vatieve verkiezingsbestmir erkend. De ste delijke commandant Yon der Launitz was indertijd daartegen opgekomen, waarop de zaak naar den Senaat werd verwezen, die ongetwjjfeld. nadat een zoo conservatief lichaam de partij had erkend, die erken ning zou hebben goedgekeurd, wanneer de. zaak een gewoon wettelijk verloop had ge nomen Maar onder den invloed van Sto- lypin werd het nemen van een besluit in den Senanxt maar steed- uitgesteld. F r a n k r ij k. De ministerraad besloot, den betrokken minister fBriand) op te dragen, vooi alles punt voor punt de bisschoppelijke verkla ring te onderzoeken, en na te gaan onder welke voorwaarden de burgemoesters ge machtigd zouden kunnen worden, do kerk gebouwen voor een langen termijn te ver huren, zonder dat inbreuk gemaakt wordt qp het algemeene Staatsrecht en dat der- gemeenten. Zoodra dit onderzoek zal zijn afgeloopen zullen (le prefecten een nauwkeurige in structie ontvangen. Tot zoolang mogen zjj geen enkel, door een burgemeester afge sloten contract bekrachtigen. Als gevolg der bisschoppelijke verklaring zou de bisschop van Greno-blc reeds de mededeeling ontvangen hebben, dat in zijn bisdom al tien burgemeesters een contract aangaande het vrije gebruik der kerk ge durende IS jaar door de plaatselijke gees telijkheid zouden hebben onderteekend. Duitschland. Op een vraag door de ,.Offenbacher Ztg." aan. prins Bülow gelicht, of van de ro- geering met behulp van den nieuwen Rijks dag een herziening (in conservatieven zin) van de sociaal-politieke wetten te verwach ten is, antwoordde de rijkskanselier: D-c Duitsche sociale politiek zal voortgezet wor den zooals ze tot nog toe werd gevoerd. De bewering 'dat het vakvereenigingsont- werp verslechterd zal worden, is niet juist, In *t bijzonder zijn geen maatregelen te verwachten tegen reden van niet erkende vatvereenigingen. 8 Poolschc geestelijken zijn door de recht bank te Posen veroordeeld tot een maand gevangenisstraf wegens aansporing der be volking om den strijd voor de Poohche taal vol te houden. Dit strenge vonnis heeft natuurlijk de bevolking opgeschriktte meer daar deze geestelijken slechts den wensch van den aartsbisschop uitvoerden. Het von nis wordt algemeen beschouwd als een politieke wraakneming van de Duit-c-Le justitie. En de roep van onpartijdigheid der Duitsche rechters? Oostenrij k-H o a g a r j" e. Dr. Lueger, de burgemeester van Wen nen, is ernstig ongesteld. Zijn toestand schijnt vrij 'bedenkelijk te zijn. De bekende zaak-Polonyi is in de Hon- gaarsche Kamer nog weer eens ter sprake gekomen. Een der afgevaardigden, de heer Biadé, betoogde n.l. dat deze kwestie een teeken van moreel verval was, waarop dr, "Wekerle, de minister-president, ant woordde dat het juist een bewijs was van groote fijngevoeligheid, dat een lid van het kabinet wegens onbewezen en hoogstwaar schijnlijk onhoudbare beschuldigingen, die volstrekt in geen verband staan met zijn ambt als minister, een proces aanhangig maakt en zijn ambt opgeeft opdat geen zweem van verdenking kan vallen op de onafhankelijkheid der rechters. Uueutber, staats&ecr., is in de plaats van Polonvi benoemd tot minister van justitie. Do Minister ran Hm ine. Do toestand van den Minister van Marine is goed. Z. Exc, doet in de laatste dagen de hoogst, noodige depnrtementsznken zelf af, en ontvangt daartoe in de inrichting van het Roode Kruis, den secretaris-generaal, hoofdambtenaren on officieren, werkzaam aan zijn departement. Onze Kamerleden. De gezondheidstoestand van 't kamerlid voor R'dam II, den heer J. B. Verhov, die sinds gel-uimen tijd ongesteld is, ia nog steeds van dien aard, dut hij de vergaderin gen der kamer niet kun bijwonen. De Oorlogsbegrooting. In staatkundige kringen te 's-Gravenhnge, en niet hot minst onder de leden dor Twee- do Kamer, wordt vrij algemeen verwacht, dat de Eerste Kamer de Oorlog.-begroot'mg zal verwerpen. Men betwijfelt echter of die verwerping dan een kabinets-crisis met zich zal meebrengen. Kaai wij uit goede bron vernemen, is Jc Voorzitter dor Eerste Kamer van plan bij de behandeling dor Oorlogshegrooting zelf het woord te voeren en het voorzitter schap tijdelijk aan den vice-voorzittorover to dragen, („0. H. Ct.") Gelijk men weet, is baron ,1. E. N. Schim- molpenninck v d. Oye van Hoevelaken go- pons luitenant-generaal der genie. Naar wij vernemen, is door Gedeputeer de Staten dezer provincie liet gedeelte uit breidingsplan der gemeente, hetwelk hei vorige jaar door den Gemeenteraad is vast gesteld, niet goedgekeurd, en wol hoofd zakelijk door de ontworpen wegen en stra ten langs don Ylaardingordijk. Tweede Kamer. Men =chrijft ons heden uit Den Hang: Iv'-no afdeeling dor Tweede Kamer is ge reed gekomen met het onderzoek der finan- cieele wettende vier andere afdoelingen hopen dit de volgende week le beëindigen. Van goed ingelichte zijde wordt verzekerd, dat de belastinsvetten in de afdoelingen door de meerderheid gun-lie zijn ontvangen. Het gerucht, dat de belastingwetten ook van vrjj-Siherale zijde sterk /.ouden zijn he- streden, vindt geen bevestiging. De invaliditeitsverzekering In verhand met de invaliditeiis-verzeke- ring wordt van regeeringsw-ge een nader onderzoek ingesteld. Wij vernemen dat met dit onderzoek zeer veel spoed wordt gemaakt en dot het ontwerp-invnliditeitsverzekering hoogstwaarschijnlijk in liet komende najaar bij de Staten-Generaal zal worden inge diend. („Tel.") Koelie-overeenkomst Ten einde paal en perk te stellen aan het wegloopen van koelies op Borneo moet, naar wij vernemen, bij de Indische Regee ring het plan bestaan aan de Engelsche Regeering voor te stellen een overeenkomst aan te gaan, waarbij men zich verbindt tot wederzijdsche terugzending der gevluchte contract-koelies. („Tel.") De vrijzinnigen te Zutphen. Men schrijft uit- Zutphen aan de ,,N. R. Crt." De vrijz.-dem. vereeniging alhier heeft besloten, voortaan bij gemeenteraadsverkie zingen zelfstandig op te treden. „Er is", zegt zij in een circulaire aan de ingezetenen, „hiertoe alleszins aanleiding. In onze ge meente bestaan partijschap, persootdijke oneenigheid, vijandschap en haatdrngerulheid in zulk een omvang, dat zij tot ongewenschte toestanden aanleiding geven. De wederzijd sche waardcering van andersdenkenden is vee-lal ver te zoeken en het vertrouwen in de goede bedoelingen, waarmee menigeen zich aan het algemeen wijdt of wijden wil, ontbreekt maar al te veel." De vrijz.-dem. vereeniging heeft nu een fonds voor gemeenteraadsverkiezingen ge sticht, waarin ook kan worden, bijgedragen door personen die niet geheel met haar be ginselen meegaan of zich niet bij ccn staat kundige vereeniging aansluiten kunnen of willen. De Middelburg,-scire gasthuiskweslie Het weekblad „Nosokomos" deelt mede, .-lat het hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering der belangen van verpleegsters rei verplegers aan 63 directies van inrich tingen voor ziekenverpleging cn krankzin- nig-mgestichten heeft gevraagd, of de ont slagen, en door haar directie op een zwarte ii,j--t gebrachte leerling-verpleegsters uit Middelburg, bij een sollicitatie evenveel kans op aanstelling zouden hebben als andere candidate». Er kwamen 34 antwoorden, waarvan zonder voorbehoud, 29 bevesti gend luiddc-n. Twee zijn ontwijkend, o. a. dat van den directeur van het Binnen gast huis te Amsterdam; aan de directie van het Viissingsche ziekenhuis is de zwarte lijst niet toegezonden. De waarnemende geneesheer-directeur van het geneeskundig gesticht voor krank zinnigen te Utrecht is niet bereid de Afid- delburgscho leerling-verpleegsters in zijn gesticht aan te stellen. KInderhersteilings en Vncantlekolonies. Te Amsterdam is een afdeeling opgericht van het Centraal Genootschap voor Kinder- berrtellings- on Vaeantiekolonies. Do door het bestuur aan te wijzen kinde ren zullen worden uitgezonden naar een der kolonies van het Centraal Genootschap. Te Xoord-Scharwoude is 1 Febr. een af deeling opgericht van het Centraal Genoot schap voor Kinder-herstel!ing3- en Vaeantie- kolonios. Het aantal ingeschrevenen voor de Na tionale Militie, die dit jaar aan do loting zullen deelnemen, bedraagt 313. Nog nimmer was dit getal zoo groot. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de school voor g. 1. o. 3e kl. te Rotterdam komt voor als no. 8 de. heer A. I'. van der Wel van hier. Men verzocht ons nog mode te deelou dat de iiiteckenlijst voor het verzamelen van bij dragen voor de .stakers te Rijasen, door de kerkelijke arbeidersbonden zijn verkrijgbaar gesteld bij den heer II. Yoorwnld, Lange llavon 84 alhier. -Morgen zal in „Joruël" spreken de hoer Boas, uit Den Haag. He avondsamenkomst begint ditmaal te uur. De Amlmchts eliool. In hei gebouw der Spoelingvereaiging werd gisteravond door hot Bestuur der Ver eeniging ..de Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken" oen vergadering gehouden mot hen die zich bereid hebben verklaard lid rener propnaniuln-commissie te willen zijn. Een 30-tal perronen waren tegenwoordig. Nn eenigo bespreking werd besloten de ge meente in drie doelen te splitsen overeen komende met de kiesdistricten. In ieder dier districten zon dan een commissie werkzaam zijn tot liet annwei-ven van leden cn om het denkbeeld meer ingang te doen vinden. Xadat de commissies waren gevormd werd door ieder hunner een root zittcr, een vice- voorzittor en een secretaris gekozen. Voor district I zijn dit respectievelijk de liferent II. -I. Versteeg, dr, C. -I. Vinko- steyn cn C", van Meursvoor district II de hoeren Th. E. J. Krnmera. G. van Meurs en Loef de Meijer; cn voor district lil de heeron G. W, van Bergen Walraven, IV. M. Kloppers en O. van Zutphen. Gisteravond hield do ondernfdec!ing„De Maastreek" van don Ned. Bend van Ge meenteambtenaren to Ylaardingen oen ver gadering. Door den secretaris werd verslag over liet afgeloopen jaar uitgebracht en door den penningmeester rekening en verant woording gedaan van zijn beheer over 1906. Tot afgevaardigde naar de vergadering van do afdeeling Zuid-Hollarid werdbe noemd do heer II. de Vringer, to Schiedam, on tot diens plaatsvervanger de lieer P. van der Beid, te Alaassluis. Tot lid der commissie tot herziening van de salarissen der gemeente-ambtenaren werd benoemd de heer A. do Koning, te Vlaardingen. De agenda voor de a.s. ofdeelingsverga- dering werd voorts behandeld en tenslotte besloten de volgende vergadering te hou den te Nieuwersluis. Een SmuHatn-ivedïtrijd. Blijkens een in dit blad voorkomende ad vertentie, zal de Schaak- en Damclub „De Koning" alhier wederom een sinmltaan- s6anee houden op 9 Februari a.s. in liet Volkshuis Lange Haven. Heeft reeds in November j.l. deze jonge, doch sterk in bloei toenemende club een schaakwedstrijd gehouden, nog meer in teressant zal de nu aangekondigde wed strijd wezen. Thans zal als simultaan optreden de heer W. Muntjewerff uit Amsterdam, die als simultaan-speler een goeden naam heeft verworven. Te Eindhoven heeft hij bijv. van de 27 door hem gespeelde partijen er 21 gewonnen en slechts vijf verloren (1 remise). Gemeenteiyko Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw. Geopcuid van 91/2 tot ID/2 uur voormiddag. Telephoonnummer 244. Gevraagde arbeidskrachten. Barbiersbediende en Koperslagersjongen. -leerling. Distrllateursjongen. Halfwas draaier. Halfw.-timmea.-man. Halfw. koperslager. Jongen, v, kurkenfabr Koperslager. A&ngeb. arbeidskrachten. Krullenjongen, Kunstsmeden. Sigarenmaker (vorm- werker. Slagersjongen. Verversjongon. Verver. Zakken- en dek- kleedenmakeirB. Personen voor lichte werkzaamheden. Dienstbode. Naaiwerk aan huis gevraagd. Wasschem aan huis gevraagd. Bankwerker. Bakker. Boekbinder. Gislw erker. Afachim. gedijd Mach.-stoker. Molenaar. Pakhuisknecht. Schaver-hoorder. Smidsjongens. Timmerman. De directeur verzoekt aan hen die ver zuimden te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van po litie Een kinderzak waarin portemonnaie, een huissleutel, een koperen vingerring, een da- meBceintuur, een wollen kinderdas, een kistje pepermunt. Terug te bekomen aan de volgende adres aen: Een iijnkoekkisf bij v. Kielen, Maashofje 110; een dnmesporteinorinaie met geld bij Wed. v. d. Broek, God. Baansloot 65een witharige hond, fox terrier, bij Ileijstcr, Bui tenhavenweg 166; een zilveren hocrenhoiloge bij Schoon, Vlanrd. dijk 6een bloedkoralen halsketting hij Wed, v. Noortwijk, Broers- vest 175; 2 paar overschoenen bij v. d. Hamer, IVrnisSchcstrant 7 een f-lni van een tabakspijp hij Peelders, Nieuwe Haven 26; een damesmantel bij Cam, Broersveld 166; een handschoen en sleutel bij Rosmini, Oost- singel 67; een voormanszweep hij treindienst, logement. Breedst raateen zilveren dames horloge hij Yellekoop, Nienw-dicht 80; een kinderzak wnnrin portemonrinio met rozen krans bij Wed. v. d. Broek, Ged. Baan sloot 05. Bij Kon. Besl. is. mol ingang van 28 Ja nuari, aan P. C. W. baron van derFeltz. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als voorzitter van de plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Vlaardin gen, ingesteld hij Koninklijk besluit van 26 November 1902, en is benoemd tot voor zitter dier commissie A. G. Mulió, notaris te Vlaardingen. Loop der bevolking van t Januari tot en met 31 December 1906. Bevolking op 1 Januari 1906: 10383 m„ 10722 v., totaal 21105. Vermeerdering: geboorte: 379 m., 355 v., totaal 731. Vestiging: 519 m„ 505v., totaal 1024 $98 m., 860 v„ totaal 1758. 11281 111., 11582 v., totaal 22863, Vermindering: overlijden: 138 m., 122 v, totaal 260. Vcrtrekj 735 m.. 778 v., totaal 1513 -— 873 m., 900 v., totaal 1773. Bevolking op 1 Januari 1907: 10108 m., 10682 v.. totaal 21090. ""Naar wij vernemen, zal er eindelijk een einde komen aan den onhoudbaren toestand aan de halte Schiedamsche dyk Naar ons toch weid medegedeeld, zal nog dit jaar aldaar een !>etcre wachtlokaliteil venijzen. Woensdag den I3dcn Fcbuari a.s. zal do hoer Hijman Croiset, ond-lcerling der tooneelschoo! in de zaal Harmonie, 's avonds 8 uur, verschillende voordrach ten van Mullatuli geven. Op het programma komen o.a. voor:Ge schiedenis van Saïdjah en Adinda, en Vor stenschool, fragment uit het eerste bedrijf. ♦Begin volgende week zal eon collecte met open schaal worden gehouden voor de stakende jutebewerkers te Rijsseu. *0p Dinsdag den öden Februari 1907 des avonds 8 uur, zal in de bovenzaal van den Volksbond aan de Oosthavenknde een algemeene vergadering worden gehou den van de aandeelhouders van de maat schappij tot exploitatie van onroerende goederen „.Onderling grondbezit". Ljjst van brieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Jan. Brieven, Wed. van Becdijk, E. Lodder, Gouda, Briefkaarten Mej A Meijer, Zonder adres. Treinstempels. Mej. A. Bout, Amsterdam Mej. J. Waas, 1 Haarlem. Haarlem. IJmuiden. Schiedam. Wij ontvingenZondagsblad voor Kin deren, onder redactie van Joh. Yorrink, Va leriusstraat 126, Amsterdam, eon week blaadje dat in de kinderwereld zijn weg zal vinden om de bevattelijke verhaaltjes, die het geeft. Het „Dileltanten-tooneel", weekblad gewijd aan de belangen van dilcttanten-tooneclver- eonigingen, waarin de aankondiging voor komt van een nationale toonoel- en voor drachten wedstrijd dit. jaar te Amsterdam te houden. Behoudens eonigc aan tc brengen wijzi gingen en voorwaarden heeft do Minister van Landbouw het door liet hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw ontworpen pro grammn voor de Intern. Lamlbouwtentoon stelling, 1423 Sept. a.s., hier te houden goedgekeurd. De verlangde wijzigingen zul len wor-den aangebracht en de voor-waarden aanvaard TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 1 Februari. Eén vraag van don heer Schaper: of hot euvel, waarop in het verslag dor Rijks verzekeringsbank wordt gewezen, dat werk gevers, die eigen risico dragen of bij de particuliere verzekering zijn aangesloten, verzuimen de noodige aangiften van on gevallen te doen, „met vrucht" kon wor den tegengegaan. s Ministers antwoord gaf weinig ]jcylt 1 Het kwaad kon worden tegengegaan, maar „met vrucht"? Dat dorst de minister niet volmondig toestemmend tc beantwoorden Het bestuur van de Bunk deed wat n,0 gelijk was; er zouden strafvervolging^ worden uitgelokt. Maar dat aan hot'kwaad daarmee volledig een einde zou worden gemaakt, kon de minister niet zeggen De heer Schaper wilde naar aanleiding an dit anlwooro nog een vraag stollen doch deze werd door den voorzitter on grond van het verbod, daaromtrent ii'iilcl reglement van orde gesteld, geweerd. Circus P/laging. In den circus I'fliiging te Rotterdam tre. den de volgende veertien dagen op verschil lende noviteiten. Vooreerst een Hollands miniatuur-soubrette, wier lief stemmetje veel voor de toekomst belooft. De J taliaan- sche kunstenaar Silvano volbrengt hoogstan den en evenwichtstoeren op .olectrisclio stoe len". Als hij hoven „aan het werk" is houdt men z'n hart vast, maar de artist is lenig en vlug, twee goede eigensehapjmn voor zijn verbazingwekkende kunsten. Komische acro baten ids Donald cn Duncan zijn gaarne <>c- ziene gasten, men moet lachen of men ml of niet om het grappige standje van den neger. Ala Hollandsche karakter-komiek treedt op dc heer Jos. de Winter, een zoon van den bekenden Abrtuu de Wintert De lieer Jos. de "Winter is een nieuwe ster in do komische wereld, hij geeft pca leuke voordracht over- de mode ten beste. Een ge zelschap van vijf Engelsche misses" vormt een zeer goed zang- en dansnummer. Nor- mann Scott toovert voorwerpen en zelfs men- sehen weg zonder- dat er, om zoo te zeggen, 'n hnan naar kraait. Zijn goocheltoeren gaan on navolgbaar ving. De jongleurstroep van Bob Karnn werkt onberispelijk. Als een bijzonder aantrekkelijk nummer mag vermeld worden de heer Ltiigi dell'oro, een Ttaliaansche muziekvirtuoos. Signer dell' Oro weet op meeslecpende wijze de door hem uitgedachte instrumenten tc bespelen. Deze bestaan in een accordion, oen vol making van do oude iiarmonicn, met ml 170 nccoorden, en een armonipede, die ah accompagnement met beide voeten bespeeld, eon geheel orchest imiteert. De 'virtuoos bespeelt met heide handen en voeten tegelijk deze twee instrumenten en heeft wel meer dim 5000 opera's, fantasieën, ouvertures en volks wijsjes op zijn repertoire. Het is werkelijk een genot den maestro te hooren, vooral ook als men weet dat dell'Oro een componist is, die. in den vreemde om zijn composities jioog staat aangeschreven. Hij speelde voor ver schillende vorstelijke hoven, de onlangs over leden sjah van Porzië verleende hem een eere-kruis. De kinematograaf brengt- een nieuwe reeks levende, fotografieën. Vischitroopen, Henri Meijer schrijft in „De Kampioen": ,,Ik heb oen Haastrechter boertje gekend, dat groote studio had gemaakt van rivier- visch. Na een schaatstocht over do Vlist ontmoette ik hem ojj het ijs in een dor polders, gewajiend met oen soort stalen drietand, palingschaar golreeten. Van vriend Palingschaar heb ik toen vopl geleerd, dat mij lot op den dag dezer ontmoeting duis ter was. Op mijn belangstellende vragen wilde het boertje mij wel een kijkje 111 de gehei men van zijn kunst gunnen. „Kijk, heertje," zei hij, met zijn drietand naar een plek midden op het ijs van een breedo slool wijzend: „daar zit nou een bids van een paling." Ik keek naar de plok, ging er bijna met zijn neus op liggen, maar- zag niets. Lichtelijk verontwaardigd, wilde ik don bedrieger links laten liggen, toen hij nog eens op sfelligen, bijna iicfkoozenden toon zei: „Kerel, kerel, wat een pracht van een pa ling!" Toon haalde hij een priem uitden zak, peuterde een gat in het 'ijs tot er een lang, smal zaagje in paste, waarmee hjj nu knaphandig een driehoekig bijtje zaag de. Dan stak hij zijn drietand in het gal, peilde voorzichtig den bodem, stootte daar na fluks toe, cn riep: „Kip, ik heb jol" En waarempel, tusschcn de zaagtanden van zijn palingschaar zat een kanjer van een paling yastgekrield. We wandelden speurend verder, lkkeek oh koek, maar zag niets. Vriend Paling schaar evenwel 'zag van alles. „Daar, heertje," zei hij, weer op een plekje wijzend, waaraan, absoluut niels te' zien was, „daar zit nou een zeelt. Maar 't is een nest, hiel de moeite waard." Op mijn verzoek evenwol wilde hij 't be wijzen, vooral toen ik zei,,'k Wed om 'n fijne sigaar dat je 't liegt." Toen. zaagde Palingschaar weer zijn bijtje, stuk zijn drietand met een vluggen stoot 111 den modderbodem en tusschcn dc schaar zat een zeeltje! 'k Ileb wel anderhalf uur met dien won- derkerel in den polder gestroopt. Hicv zag hij een. zeelt en daar zag hij een baars ginds zag hij paling, dunne en dikke cn middelsoort en zijn knapzak raakte aardig vof, want maar hoogst zelden ontging hem zijn prooi. Ten slotte vond hij er aardigheid in om mij ook eens een palinkje te laten steken- Hij wees mij de plek waar ze zaten en gaf mij dan don drietand in de handen. Maar 't mocht mij niet gelukken er ook maar één le pakken ie krijgen. Dat vond vriend Pa- lingschoar verschrikkelijk grappig. „Ja, ja," zei hij „die stadsche meneertjes denken wol dat ee van alles kermen, Zo parlesanten

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2