BJNTOLAm Ridderorde. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken ?|a Ingezonden BFededeelïiigeiï, Van. hare Nierordsteking genezen .Iterk en School. goede voeding kunnen dezo zeer good dooi de moedor worden groot gebracht. Zijn de lammeren gespeend, zoo knn de moeder nog gevuimeu tijd gemolken weiden, zoo groot is de melkrijkheid dezer dieren. In de noor delijke provinciën houden vele arbeiders dan ook melksclnipon, zoon Is anderen een geit aanhouden om de melk. Een derde inheemsch selmpeuras vormt het Tessolse.he schaap. "Dit ros wordt het meest door de Hoïlnmlsohe boeien gezocht. Het is minder vruchtbaar en melk rijk dan het Eriesche schaap, doelt leent zich oneindig beter voor het mesten. "De rug is recht en breed eeenals het kruis, dat in een korten staart eindigt. De staarten ioopen zoo scherp toe. dat men ze wel pijlstanrte n noemt. De korter ooren en de donkere neu«spiegol zijn mede vaste eigenschappen van dit ras. Met de meerdere geschiktheid voor het mes ten gaat ook gepaard een tamelijke M-oegrijp- heid. Toch worden van. dit ras weinig die ren als fokvee in onze provincie gehouden waar ze voorkomen z.ijn ze onder den naam van ..mokken'' bekend. Op Tesscl wonlt hot oorspronkelijk ras nog wel zuiver aangetrof fen, doch overigens wordt ook dit. ras door kruising met Engelscho schapen zoo gewij zigd. dat het raszuivere Tesselsche schaap geheel dreigt te verdwijnen in de naaste toe- kemsl. Hetzelfde kan men zeggen van het oorspronkelijk Zoenwsehe scha an. dat ook nog maar zeer zelden raszuiver wordt gevonden. Hel kruisen met Engelscho schapen wordt in ons land zoo algemeen, dal onze eigen rassen, ab hef zon voort gaat. geheel zullen verdwijnen. T« dit in elk opzicht goed te keuren? Daarover een volgenden keer. 5KSSÏÏ Tan het hof. Hare Majesteiten de Koninginnen en Z. K K. de Prins woonden gisteravond In Diligentia Ie 's-Giavenhage den liederen- avond van TjTIy Koenen bij Auiliënt les. Re gewone audiëntie van don minister van justitie zal Woensdag met plaats hebben. Bij Kon. Besl. is J, O, Blacser. ambte naar ter secretarie der gemeente Breda, benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassan. Personalia. Prins en prinses Herwein van Bentheim- Steinfurt komen zich te Wassenaar ves tigen, en wel op het kasteel Oud-Wasse naar. aan den Leidschen Straatweg, dat zij gehuurd hebben. Celebes. Re correspondent te Batavia van de„N. R. Ct." seinde gisteren: Hedennacht heeft de patrouille-Pirnentel een rotsvesting bij Kalosi vermeesterd, waarbij 19 vijanden gedood on onzerzijds geen verliezen geleden wei-den. Hot oeuig kind van Poeang Tikoe is In de Toradjn-landen opgelicht en wordt te Ran ié Pao 'aangehouden. He Redactie teekent daarbij aan: liet boveirntoamlo is sedert geruimen tijd voor bet eerst weer een bericht van de op Celebes nog steeds optredende troepen. Blijkt er ai uil. dat er nog steeds een partij van v-wz.ot is, die z.ich krachtig ge noeg voelt om in een benting 'de onzen het hoofd te bieden, het telegram van on- z.en coirespondent meldt tevens een door de onzen bevochten succes. Waar de nu genomen benting juist ligt zal nader moe ten blijkende aanduiding bij Kalosi, dat irt het tot de Masemrempoeloe behoorende landschap Üoeri ligt. is wel wat vaag, met het oog op de groote afstanden waarmede men daarginds gewoon is geraakt te re- kennen Wij weten alteen. dat in het laatst van het vorige jaar een halve compagnie infanterie on 2 brigades marechaussee naar do zich onafhankelijk noemende ten X. van Doeri gedegen landschappen Sengala, Xiktnde on Makaio zijn opgerukt om land en volk te loeren kennen en de geweren in te nemen. Wellicht hooft dit aanleiding tot verz.et gegeven. Zooals men z,ich zal herinneren is Poeang Tikoe, het Torad jahoofd, dat ons zoove-Y te doen heeft gegeven en zich in Baroepoe zoo hauhu'kkig heeft verdedigd Toen deze benting 26 Oclober 190G viel, heeft Poe ang Tikoe zich niet emi groot aantal vol gelingen onderworpen, llij bewijst op het oogenbük goede diensten bij een colonne, die naar Biloeang en de aan Mandhargren zende Tonuljalalidschappen is vei trokken Het kind van Poeang Tikoe, dat thans is opgelicht, zal, naar wij vermoeden, om bijzondere redenen wel door de verzetspartij achter zijn gehouden. Ran té Pao ligt 70 K 31. benoorden En- rekang en GO K.31. bewesten Paloppohet is een etappeplaats voor de in deToradja- landen ageerende troepen. Poeang Tikoe zal dus daar langs moeten als hij'met de onzen terugkeert; daarom zal men zijn kind daar maar, hebben aangehouden. Langton lachte eenigszins bitter. „.Ik woon. hier aan het eindje der wereld, zooals je het noemt," zei hij. „Hol is veel verwonderlijker jou hier te ont moeten, Maynard. Rij e*m eindje met mij mee, waar je dan ook naar toe gaat." Sir Philip lachte en nam het aanbod aan. ..Ik ga nu voorceist naar je dorpsher berg," zei hij lachend. „Is het er fat soenlijk .,0, zeker! Maar je spreekt niet in ernst.' *,Tocli wel. Ik ben ingesneeuwd, en men zegt mij, dat er geen kans bestaat, dat ik vandaag - of zelfs morgen Cliffminster bei eik. Daarom verlang ik zoo naar je dorpsherberg ..Probeer de pastorie liever. Ik kan, je wel niet vee.l meer gemakken aanbieden dan onze herberg, maar mijn vrouw en ik zullen je met vreugde ontvangen." „Je bent heel vriendelijk. Ik zal het gaarne doen, als hel niet te lastig is." Volst.ekt niet. Dit is eon eenzaam plek je, Maynard, maar misschien als een ver andering „Zal ik krot Volmaakt vinden," viel do ander hem in de rede. „Mijn dokter heeft mij rust en kalmte aanbevolen." ,J>ie kun je hier genoog vinden," zei de predikant. Maynard keek hom 'aandachtig aan, daar hij"" de bitterheid in zijn toon opmerkte. U* -- „Heb ik ooit iemand benijd?" herhaal de 3faynard langzaam, 2ijn pijp uit den mond nemende on die met groote aandacht beschouwende. „Ja, we>! eens." „Dat verbaast mij," zei de predikant, Vredesconferentie Een redacteur van ,.De Temps" heeft gistermorgen Marlens bij "zijn aankomst le Parijs geïnterviewd over de vredesconferen tie en bijzonderlijk over hot doel zijner rondreis bij de mogendheden Marlens zei èpenljjk dat het voornaamste doel van zijn reis was het -voorkomen van verras singen en dubbelzinnigheden ter conferen tie; dit gold vooral do kwestie van de bespreking der bewapening (limitation des armemonts), welke kwestie sir Henry Camp- lie 11 Ban nermann etv Roosevelt getoond hadden op den rooster van werkzaamhe den der conferentie te willen zien gesteld Mariens kwam er vooi uit dat Rusland deze kwestie nog niet rijp acht en et scheen geen mogelijkheid op praktisch re sultaat. Verscheidene mogendheden, bijzon- •teriijk Ruitschland, wenschen niet dat men or zich mee bezig lioude: waar elke staat echter zijn recht 'behoudt, was Mar tens er op uit de voorwaarden nauwkeu rig vast te stellen, waaronder dit probleem, niet voorzien door Rusland, mogelijk door andere gesteld zou worden. Uit Brussel wordt gemeld, dat „De Temps" gelooft er voor te kunnen instaan, dat Xelidof naast'Martens tot eersten ge volmachtigde van Rusland oj) de sche conferentie benoemd zal worden. Haag- De Westlandsche tram. Gisteren is de lijn NaaldwijkDe Lier Maasllandsc-he Dam der Westlandsche Stoomtram geopend. Het laatste is een dood- punt, dat het punt van samenkomst moet worden van de lijnen De LierDam; Delft Dam MaassluisDarn De twee laatste lijnen zijn nog niet aanbesteed en zoolang dat niet is gebeurd blijft Maasland in haar isolement. Dir. bel. Imroerr. an Jt.cc. Bij de directe belastingen enz. is be noemd, ingang 1 dezer: tot rijksklerk 3e kl. J. Hulst, ten kantore Sappemeer; tij deiijk belast met de waarneming van het grenskanto-or WaubachJ. H, Gilson, than tijd. belast met de waarneming van 't grens kantoor Echterbosch. Bevorderd zijn met ingang van 1 dezer: tot kommies 2e kl., cjp kommiezen 3e kl. J. F. Sanderson, te Affender; E. 'Monger, te Beek (bij Nijmegen); W. Jansen, te IJzen- dijke; D. Wildschut, te Beek (bij Do-etin- chem); J. Alving, le Gecstcren. Verplaatst, ingang 1 dezer; H. H. Mul der, komm. 2e kl. van Vlodrop (Stat.) naar Simpel veld; K. Yisscher, komm. 3a kl., van Simpelvekl naar Vlodrop (Stat.); P 11. van de Wiel, komm. 3e kl., van Beek (hjj Nijm.) naar 's-IIeeronberg; ingang 1 MaartA. M. II. Corbcjj, hoofdkomm., van Well naar Te geien. Finantisol Kieuw*. Commissarissen der naatnl. v„nnootsch. de Zuid-Holland.sche Bank hebben tegen 8 Fcbr. a.s. een buitengewone aandeelhou dersvergadering uitgeschreven ter behande ling, opnieuw, van hun voorstel van 4De c-ember 1.1., in verband met hun meening dat het toen genomen liquidaliebesluil on wettig is. Inmiddels heeft de heer 11. Ch. Vegtel voor de an. rechtbank, afgelegd een verklaring bedoeld in art. 47 W. v. K., waardoor de vennootschap van rechtswege is ontbonden en door hem als medediree teur tot de liquidatie zal worden over gegaan. In do Februari-aflevering van „Groot- Nederland" vangt een nieuwe roman aan van Louis Coupeius, getiteld; „Aan den Weg des Levens'^ het liefdeverhaal van een jonge Ilollandsche Weduwe met een vieugde-zoekenden Italiaan. In diezelfde aflevering wordt ook op genomen het gedicht „Rubens van Emile Verhoeren, dezet dagen door den dichter hier to lande voorgedragen en eveneens een beschrijving van een auto-tocht van Maeterlinck en Cyricl Buyse, door den laatste beschreven. „daar je leven toch niets is dan succes, waar anderen mislukt zijn." „Och, succes en mislukking zijn zoo be- üekkelijk," zei Maynard. „Wat don oen bevalt, mishaagt den ander, on .ik geloof, dat dit ook van toepassing is op succes en mislukking. Wat voor den eon succes is, kan voor den ander het tegenoverge- ges telde zijn,, en omgekeerd. De man, dien ik benijd Hij zweeg en do predikant zag hem met belangstelling aan. Ze zaten samen bij den haard der studeerkamer; buiten gier de de wind, en binnen brandde een ge zellig vuur. Agatha had hen pas verlaten, om eenige brieven te schrijven en naar haar slapend kind te kijken; oen atmos feer van kalme tevredenheid scheen het huis te omgeven. „De man, dien ik benijd," zei Maynard langzaam, „ben jijzelf, Langton." Er was een oogenbük van doodscho stilte. „Jij benijdt mij?" sprak de predikant in. gxooto verbazing; daarna riep hij'uit, met eenige bitterheid„ik ben de laatste man op aarde, dien je benijden moet, 3faynard alles is mij mislukt, terwijl jij in alles geslaagd bent!" „Ik ben hot niet met "je eens. Jij ziet het zoo, maar niemand anders, Langton. Luister. Ik ben geslaagd, zeg jo; goed en wel; zoover hot uiterlijk betreft, is dat waar. Ik ben rijk en tot op zekere hoogte beroemd. Maar mijn innerlijk leven, Lang ton, is droevig. Je vraagt waaromIk zal het je zeggen. Ik heb nooit tegen iemand daarover gesproken, maar voor jou zou mijn levensgeschiedenis misschien vanbe- Johamws'Pasti ion. in Maart zal te Den Iiaag een belangrijke uit\wring plaats hebben dat men als een evenement in de muziekwereld kan be •schouwen. liet concert-bureau 31. J, de liaan, Den Haag, organiseert een uitvoe ring van Bach's Johannes Passion op 24 3fnnrt, Palmzondngmiddag in het gebouw voor Kunrien en Wetenschappen. Reeds is medewerking verzekerd van Spool's Vocaal Ensemble (onder bescherming van H. 31. de Koningin-Moeder), een koor bijna uitslui tend door solisten gevormd, het Utrechisch Stedelijk Orkest en als solisten zullen mede werken de dames: Joh. v. Linden van den Heuvell en Amelia Muller, de hoeren Walter van Son en A. Jung, terwijl met een bns nog onderhandeld wordt. De orgel begeleiding op het groote orgel van het Ge bouw heeft de heer Zwaan op zich genomen. Het geheel staat onder leiding van Arnold Spoel. Dit heerlijke, machtige werk, nog nim mer te Den Haag uitgevoerd, znl dus de stille week inleiden. Zmd-flollandsche Hypotheekbank. (Vervolg.) Na de pauze was het woord aan liet O. 3f„ waargenomen door mr. P. Josselin de Jong. Het 0. M, begon met aan te tooncn dat wat -het eerste punt der aanklac-ht Betreft de .verduistering", niet bewezen is ,dus vroeg hij daarvoor vrijspraak. De subsidiaire tenlastelegging „oplich ting" is slechts voor de helft ontvankelijk, daar al wat voor 1901 geschied is als vervalllen moet worden geacht. Juist de helft blijft dus over. Wat deze laatste pun ten betreft, wordt het 0. 31. de taak gemakkelijk gemaakt door do bekentenis van beklaagde, terwijl het verder door ver schillende stukken bewezen is. Het bedrag dat hier in aanmerking kan komen be draagt ruim 3 ton. Spr. ging nu na hoe bekl, bij het doen der valsche aanvragen handelde en hoe het verdere verloop bij de Bank was. Door allerlei valsche voor stellingen, stukken en handteekeningen werden de verdere directeuren en commis sarissen misleid. Vooils zijn bekl. ten laste gelegd Gvalsch- heden in geschrifte door het plaatsen van lang zijn. Is het geen ironie van het nood lot dat de diugen, waar ik bot moest naar verlangd lieb geluk, vrede en liefde mij alle ontzegd zijn? Ik dacht eons, dat ik de laatste gevonden bad, maar het was slechts een vergissing; de twee eerste heb ik nog niet gevonden, behalve onder dit dak, en, hier ben ik slechts een toe schouwer. Ben je verbaasd, dat ik je benijd met jo vredig tehuis, jc atmosfeer van liefde en genegenheid, niot alleen hier in jo eigen huis, maar in hot geheele dorp? Jo vindt jezelf mislukt! Jo vergist je volkomen, man. Vraag het maar eens aan jo vrouw en zij zal jo hetzelfde zeg gen." Er volgde een oogenbük zwijgen. Hel was Langton alsof er een waas van voor zijn oogen werd weggetrokken, want May- nards woorden hadden doel getroffen. Dus dat was het succes! Slechts desillu sie, teleurstelling. Toen hij zijn eigen le ven nog eens naging, zag hij hoe Je jaren in geluk en vrede voorbijgegaan twee dingen, die piet voor goud te krijgen wa ren bom juist hadden gegeven wat 3fay- nard ontzegd was. Plotseling zag hij bet wat die jaren voor hem geweest zouden zijn, zonder die liefde, dat geluk en dien vrede en hij haalde diep ademt. Wat was hij blind geweest! Do deur werd geopend en Agatha trad do kamer binnen. ^„Ik heb zoo'n plezier gehad met Angela," zei ze lachend. „Zo dacht, dat ik ccp soort Sint Nicolaas was, die haar kou son kwam vullen!" 'Mavriard lachte en keek naar Langton, die zichzelf mislukt hdd jjonoomd 1 valsche handteekeningen op de uit het prt ces bckcrijde stukken. Ten laatste wordt bekl, beschuldigd daar van desbewust gebruik gemaakt te hebben. Dat er tyuleel is berokkend is bewezen doordat bekl. de valsche stukken, bij de Bank deponeerde om ze voor echt te doen doorgaan, Conchulcerendo, achtte Z.E.A. bekl. schul dig aan oplichting, G valschheden in ge;. schriften en desbewust gebruik maken daarvan, waarbij tevens ter bepaling der straf ook moot in aanmerking genomen worden dat bekl. door de positie, welke hij bekleedde, niet alleen de Bank, maar ook het algemeen vertrouwen heeft ge schokt. Hij requireerde voor een en an der 4 jaar gevangenisstrat. Alsnu was het woord aan den verdedi ger mr. II. 31. A. Schadoe. Deze begon met er op te wijzen dat deze zaak een bijzondere juridische zijde had. Ten eerste heeft het 0. 3f. reeds de verduistering laten vervallen. Do vraag of hier van oplichting sprake kan zijn hangt er vanaf, of de Bank als ec-n rechtspersoon moei worden beschouwd, of dat men hier le huiken heeft niet de verschillende personen daarbij betrokken. Wordt uitgemaakt dat de Bank geen rechtspersoon is dan zou de aanklacht van oplichting niot ontvankelijk zijn; daar ■leze dan niet de Bank maar alle bij de handelingen betrokken personen zouden aangaan en zouden deze dus allen in de dagvaarding vermeld moeten zijn. Dit zou ook het geval zijn. indien van verduiste ring sprake kon zijn, zooals pleiter inden breede aantoonde. Misschien had de of ficier nog beter gedaan van diefstal le spreken, doch dat is nu eenmaal niet ton laste gelegd. Wat de valschheid in geschriften aan gaat, betwistte pleiter dat daaruit nadeel ontstaan was. Hot was integendeel een voordeel. Nadeel zou ontstaan zijn als 20 jaar geleden een valsch stuk ontdekt was. 3'u de stukken in do Bank zijn gebleven en de aflossing en rente op tijd plaats had, was dit eerder een voordeel. Alsnu kwam pleiter tot do omstandig heden waaronder het gebeurde heeft plaats gehad en den persoon van den beklaagde. Aanleiding tot hot gebeurde heeft gege ven een ongelukkige samenloop van om standigheden. Dc malversatiën zijn door bekl. niet als notaris maar als directeur van de Bank gepleegd, wat van beteekenis is voor den ernst van het gebeurde. Is het notarisschap een ambt. do titel van di recteur van, een hypotheekbank is daar entegen niet veel meer dan een sinecure. Niet dat eon directeur van een bank on eerlijkheid mag plegen, maar het weegt niet zoo zwaar als bij liet notariaat. Daar bij komt nog dat de positie der Z.-II. Hyp. Bank na de vergadering van 4 Doe be ter dan ooit is. De maatschappelijke gevolgen zijn ook niet zoo groot als de officier meent. De schok in het publiek kwam meer door hel gebeurde te Amsterdam dan door dit geval. Tlot is van algemeens bekendheid dat ten opzichte der Hypotheekbanken iets niet in orde is. Et venijzen er veel te veel en dat is het juist wat het vertrou wen van het publiek aan het wankelen heeft gebracht. Wat de persoon van beklaagde betreft, moet in aanmerking worden genomen de klasse waaruit hij voortkomt, Spr. kan niet gelooven dat de celstraf op den een niet anders reageert dan op den ander. Voor dozen bekl. i3 de geëischte straf zeer zwaar. Pleiter is overtuigd dat bekl. meer zwak dan sle.cht is. Zijn huisgezin kostte voel, dus was hij dikwijls in moeilijkhe den. Toen kwam de Bank, bleek het hem gemakkelijk in zijn moeilijkheden te voor zien cn toen de eerste stap gedaan was volgde de andere als vanzelf. Dat bij bekl. hot dool voor oogen stond waar het mo gelijk was het ontvreemde terug te beta len blijkt daaruit dat de Bank heeft terug gekregen f 670871,47. Ontzettend heeft hij geleden onder den druk van het gebeurde. In die 20 jaar fieeft hij geen rust gekend en toen de ontdekking kwam, riep hij uit „Goddank, dat die zware last is weggeno men." Dat alles moet zeker bij de bepaling der straf in aanmerking worden genomen. De bektaagde zat tijdens requisitoir en pleidooi met het hoofd in de handen en was zeer bowogen. Na een Korre re- en dupiek werd do uitspraak bepaald op Donderdag 14 Fe bruari. L In de berichten kwamen onjuiste details .-oor, die liet Wad uit eigen beweging recti, feeoerde, doch het hield de waarheid der hoofdfeilen slaande. Door den heer en meviomv B. werd au tegen „De Gelderlander" een civiele actie ingesteld tot betering van eer en goeden naam, wegens .smaadschrift nae.t eisch tot schadevergoeding. De rechtbank heeft nu beslist dat het vet weer van gedaagde dat gehandeld ia in hei algemeen belang, niet opgaat waar zulks niet is aangetoond. De rechtbank veroordeelde „De Gelder, lander" lot betaling van 50 schadevereoc. ding mm ieder der eischers en in de kosten vim het geding. Voor eischers had gepleit mr. v. d. Goes voor gedaagde mr. J, Wierdels, („N, Arnh. Ct.") Twee speelhuizen De rechter in het derde kanton teAin. sterdam deed gisteren uitspraak in de beide spcelhuiszakcn, welke den I9den Januari 1.1. worden behandeld. De houders dois van de inrichting in do Nes, gj. naamd J. A. F. en A. de 11., werden over eenkomstig den eisch elk veroordeeld tot G weken hechtenis. Re exploitant van do z.g. Omniumhar op het Bcurspleinlje, J, Ph. V„ werd veroordeeld tot een geldboete van f150, subs. 20 dagen hechtenis. De eisch tegen hem was f250 subs 50 dagen. (i Hc-t O. 3L bij hot Gerechtshof le 's-Gra- venhage eischte bevestiging van het von nis, waarhij J. B,, los werkman te Char- lois, door do jechtbank to Rotterdam tot 1 maand werd veroordeeld ter zake van diefstal van een zak plaatijzer uit een loods op een terrein van de firma Landman en Zn. Do rechtbank (civiele Kamer) te Arn hem heeft gisteren uitspraak gedaan in de procedure van den heer en mevrouw-B. te Groosbeek contra het dagblad „De Gelder lander". Sten. weet dat de kwestie liep over berich ten in „De Gelderlander" van Juli 1905 omtrent vrijheidsberooving en mishandeling, gepleegd ten opzichte van liet dochtertje van den heer B., dat met de hulp eoncr dienst bode was ontvlucht, waarna de justitie een onderzoek instelde en de vader-voogd uit zijn voogdij werd ontvet. De rechtbank to 3fiddelburg heeft Vrij dag J. H,, 30 jaar, straatmakcr te Ter Neuzen, beklaagd van het plegen van on- zcdelijko handelingen, vrijgesproken. Vanwege het 0. 31. was 2 jaren gevan genisstraf gevorderd. ét Voor de arrondissementsrechtbank te Maastricht is behandeld de zaak van Hein- sti rich Franz Heuser, geboren te Bottrop, Kroiz Recklinghausen in Wcstfalen, 2? Apiil 1884, mijnwerker te Heerlen, thans gedetineerd te Maastricht, die op 26 Oct 1.1. Jan Mathijs Peters on Theodoor Wol- ter Nelissen, door revolverschoten van het leven heeft beroofd. Niet minder dan 19 getuigen waren go- dagvaard, Tiet .0*31. eischte legen beklaagde 10 jaren gevangenisstraf. 30 cent per regel. Mejuffrouw A. Tufvn, hoedenmaakster, Zionstraat 39, te Leiden, schreef ons hel volgende „Tk heb de eer u te berichten dat de Pink Pillen mij van mijn nierpijneu gene zen hebben. Ik had zonder eenige uitwer king' verscheidene an'dere geneesmiddelen gebruikt. De Pink Pillen, daarentegen, heb ben mij onmiddellijk veel goed gedaan en snel genezen." Wat is uierontsteking? Een ziekte waar door dc werking der nieren verslapt en somwijlen geheel ophoudt. Is dat ernstig? Zeer ernstig. Ten einde het waarom van 'dien ernst te begrijpen is het noodig uit te leggen wat de nieren zijn en welke hun nut us. De nier is oen orgaan welks werkzaam heid daarin bestaat dat het den doorgang van zekere elementen van het bloed te genhoudt. liet overblijfsel van de zuive ring van dat bloed vormt de urine die zich opzamelt in de biaas. De nier verricht een zeer heilzame' werking. Zij laat slechts doorgaan de stoffen die nutteloos zijn, of zelfs schadelijk voor do werkzaamheid van het organisme. Zoo laat zij bijvoorbeeld het ureum wèl, maar daarentegen deal- bumine niet doorgaan. Maar zij verricht deze heilzame werking op voorwaarde van in een goeden staat van werkzaamheid te verkcoTon. Indien zij riek is doet zij haar werk op tegenovergestelde wijze. Zij laat doorgaan wat zij moest tegenhouden cn zij houdt tegen wat zij moest laten door gaan. Dan gevoelt men onmiddellijk pij nen in de nierstreek, bevingen en koorts. De zieke heeft brakingen, walgingen, be nauwdheden, verschijnselen van bloedver giftiging door de giftige stoffen die niet worden afgezonderd. Onder do oogleden on Is Laan opzwellingen, en dezen breiden zich uit over het gelaat en komen tok op do beenen voor. Die zieke Vergiftigt 3'Ch zelf. De Pink Pillen hohbon oen uitmuntende werking op de nieren. Zij genezen ook bloedarmoede, bleekzucht, zenuwziekte, al* gemeono zwakte, maagpijnen, scheelo hoofd pijn, neuralgie en heupjicht. Prijs f 1.75 per doos, f9per 6 doozen, Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Bot terdam, hoofddepolhouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ned. IIerv. Kerk. Dr. J. IL Gunning J.IIzn., predikant bjj de IIerv. Gem. te Utrecht, heeft een bro chure uitgegeven „Ongevraagd Advies", naar aanleiding van den komenden hoof- dclijken omslag, waarin hij adviseert niot dien hoofdelijken omslag ie heffen, maar liever d,en Dom te Verkoopen aan de Ka tholieken. Daarvoor zou allicht een koop som van 1 milüoen word,en betaald, waar uit voor 5 ton nieuwe lokalen voor gods dienstoefeningen kunnen worden verkre gen en uit de overige (on het aanWi tie; Fe tec vei cat zee of adt zeg en eig pos dee het noe l var ger 1 taei (Sin

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6