Zwitsersche pillen van Den Apotheker Hieharö jjranclt f,.U. IV) STADSNIEUWS. YLa"aÜÏhX01]N. Ingezonden Mededeelingen. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken Kerk en Scliool. Gemuntïd Nieuws. Do r«nip van de ilarwicliboot- V V V gaagriie predikanten, die nam- do galeien waren verliaiinen en door hem werden be vrijd. Het initiatief voor de huldebetuiging i-< uitgegaan mui den pro-Ment der Hungaar- scho studenten voroonigiug te Utrecht, be staande uit eon 15-tal studenten, welke -tu- doeren voor rekening van 't ..■stipendium- fonds" te Utrecht. ITet plan bestaat, om van het ingezamelde geld oen krans neer te leggen hij het standbeeld te Vlissntgen en het overgebleven gold beschikbaar te stellen \oor de Xcder- landsehe zeevaart. Er wordt ook nog over gedacht, mits men over genoeg geld be schikt. ren He Ruyter-moduille te doen slaan, en deze met een gratificatie om de vijf jaar uit te koeren aan dien steno, die met de in die periode belangrijkste uitvinding op zeevaart gebied is voor den dag gekomen. Xaar vernomen wordt zullen er De Ruv- ier-jubileumzogels worden ui'gegevendie hetzelfde formant zullen hebben als de be kende. weinig fraaie htltoroulose-zogels, van k 1 en 2| cent. Ook bit de/e /.egels komt een randschrift voor. I\. zegel- zullen prij ken mot don kop van den roeMiI. geflan keerd door twee kanonnen. Congres 10-nren werkdag1. Naar sliet Volk" meldt, beeft de minister van landbouw bericht tot zijn leedwezen ver hinderd te zijn bet congres voor den tien urendag bij te wonen hij zal zich echter door een referendaris laten vertegenwoor digen. l>e Hollajulseli-Belgtsclie overeenkom»'. Do samenkomsten van Hollaudsehe en Belgische officieren, vroeger reeds aan gekondigd, hebben to Tiredn een aanvang genomen. Van den Belgischen slnf waren daar de luitenant-kolonel Dilforge en de majoor Wic- lemat). fan het Holland-clie leger waren tegenwoordig kapitein Tonnet. kolonel IToo- genboorn. 1-!o luitenant Diekhof en de heer l'vdeman, lid der Tweede Kamer. De llnllandsehe officieren beschouwen eenstemmig de neutraliteit van B'dgië een beletsel voor een politiek en militair ver bond. Enkelen achten zoo'n verhond zelfs ongewenseht. Maar allèn zijn echter van oordeel, dat de staven der beide legers kunnen overwegen, door s menwerking der heide legers bij bepaalde gelegenhe den te voorkomen, dat met name bij een beleg van Antwerpen een gedeelte van den Xcderlainlschen grond wordt in be slag genomen, om de insluiting dier stad volkomen te doen zijn. Geen schadeloosstelling. In de Donderdag te Utrecht gehouden zitting van den gemeenteraad werden 'Tl. en fV, gcnYaPhtigd om aan 'Gedeputeerde Staten, m antwoord" op een ontvangen missive meao te trepfcn, dat de gemeen te niet bereid is eenige schadevergoeding Ie verleenen aan bezoldigde personen der schutterij, die. tengevolge van do invoering dc-r landweenvet, hun schutlerlijke betrek king hebben verloren of zullen verliezen. Nationaal-Historische partij. De nationaal-historisehe partij hield gis teren te Utrecht een vergadering, welke niet voor de pers toegankelijk was. De ramp van het s.s. „Berlin". Volgens opgave van 28 Februari geteekend op de lijst f4485; ontvangen bij de nSchie- damsche Courant" f4.59, bij D. Ris f24.35, te zanten f28.94, totaal f 1213.94. Nadien geteekend op de lijst f170.50, ingekomen bij D. Ris van J. B f2 50, mej. J. S. f 0.25, G. A. f 1.J. A. d, II. fl N, N.f 2 50, D. L. f l.—P. D f 0.50, S. D. f0.50. A v. B. f2.50. A- d. D. fo.te zamen f 10.75, totaal 11401.49. Bij do firma's Kramers en de Groot, en <le Heer zijn bussen geplaatst tof het in ontvangst nemen van giffen voor de red ders en de nagelaten betrekkingen der equi page van de Berlin". Waarschijnlijk zullen ook nog op an dere punten in de gemeente bussen wor den geplaatst. Zondag a.s. zal er op het sportterrein aan de Damlaan een voetbal-wedstrijd tusschen „Hermes I" van Schiedam en „Achilles II" van Rotterdam, plaats heb ben. De helft van de netto opbrengst is bestemd voor de nagelaten betrekkingen van de ramp aan den Iloek van Holland. Daar deze wedstrijd spannend beloofd 'te worden, wordt op een groot aantal bezoe kers gerekend. Naar wij vernemen zullen a.s. Zondag 3 -Haart, groote meetings gehouden wor den in liet Leger des Heils, Lange Ha ven 27. Onder leiding van Majoors Feen- stra. hoofd der Zitider Divisie. S. T. M. Het vervoer gedurende de maand Februari 1907 bedroeg 19380 passagiers. Aan het postkantoor alhier werd gedu- l rende de maand Febr 1907 bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f13963 89, terugbetaald 8290.72. v Het laatste door dat kantoor uitgegeven l'oekje draagt liet nummer 6307. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft van de maand Februari, Brieven. Grediet-lustelling, 's-llage. id. id. Brief kaai ten. J. Schollen, 's-llage. K. Mejjers. Wilhelminukade. Ruitenland. 1). Bnijsor, X .1. Amerika. Nota. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam on adres op de stukken te ver melden, opdat deze hij onbestelbaarheid aan hen kunnen teruggegeven worden, Alhier is m den oudeidom van 82 jaar overleden de heer .1. van Bimron v. Hoijst. De heer v. Hoijst was van 1863—1903 iid van den Gemeenteraad en vervulde nog lal van openbare bedekkingen. 0. a. was hij voorziller der regenten van het wees huis. voorzitter van de aid. Ylaaniioeen en la.mlingon Ambacht van den Ned. Prol. Bond, presicienf-eommissaiis van de Ytaar- dingsche Stoomboot Maatschappij en voor zitter van ile spaarbank. In hem is oen der meest geachte inge zetenen heengegaan. Voor velen zal dit een groot verlies zijn, daar hij als zeer milddadig bekend is. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Febr. 10'>7 hij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 10742.49 en terugbe taald 1 13352.58.' Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 6074. Lijst van brieven en briefkaarten van het postkantoor alhier, geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maand Febr. Brieven. L riongeiuloorn, Gouda C. v. Kuijen, Den Haag. A. de Hoog, Buitenland. Briefkaarten. L. Vletter, Oldebroek. L. Vletter, v 30 cent per regel. '«3"1 Sedert 25 jaar hebben zich in Holland bij de Doktoren en hut publiek de over de gausehe wereld beken de, en vooral door de vrouwen gezochte doen kennen, als een zeker werkend, aangenaam, absolunt onschadelijk, en daarby goedkoop huis middel bij Verstopping, gepaard inet onvrel- xïjn, maagpijn, oprispingen, gebrek aan eetlust, loomh#id in de ledematen, «tleeht humeur, bloed- aandr&ng naar het hoofd en de borst, hoofdpijn, hartklopping, duiaalingen, benauwdheid, lever en galaaHdoeningen enz. Zij zijn onovertroffen r«or do Zuivering van het Bloed» Sodere doos v*n de echte Apotheker Richard Brandt's ZTfitserscho Pillen draagt een wit Krui* op een rood veld Zij ziju verkrijg baar k F. 0.70 bij den Hoofddepothouder voor Nedsrland F. E. van Santen Kolf!" te Rotterdam, in Schiedam by 3). MALTHA Gzn., Hoog straat *28, Middenslandstentoonslelling 4908, Naar men mededeelt geraken de voorbe reidende plannen voor deze hoogst belang wekkende tentoonstelling meer en meer in het stadium, dat zij voor bespreking in details en daarna voor uitvoering vatbaar worden. De commissie heeft reeds van 7 verschil lende groote Mtkvereenigingen toezegging gekregen dat deze eigen paviljoens op het tentoonstellingsterrein zullen laten bouwen. De onderhandelingen met den Nederlandschen Hoteihoudersbond zijn door het overlijden van den heer Max Schumacher voor liet oogenblik gestaakt, doch zullen zoo spoedig mogelijk worden voortgezet. Reeds is voor f250,000 in het waarborg fonds geteekend. Tot architect der tentoonstelling is be noemd de heer A. Jacot e Amsterdam. De ex-notaris on ontslagen directeur der Zuid-TIollandselw Hypotheekbank F. Bland van den Berg, die door de Rotterdamsche rechtbank tot -1 jaar gevangenisstraf was veroordeeld komt niet in appèl. Do termijn, daartoe was gisteravond verstreken. Hedenmorgen is hij uit. het Huis van Be waring naar de strafgevangenis overgebracht tot het ondergaan van zijn slruf, die op 1 Maart 1911 zal zijn verstreken. De veroordeelde had hij de rechtbank een verzoekschrift, ingediend om zijn straf in eenzame opsluiting te ondergaan in plaats van in gemeenschap tot welk verzoek zijn 65-jarigen leeftijd hem recht guf. Inbraak te Diemen. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de de Oostenrijksehe arbeider Gar), IC. tot een gevangenisstraf van 9 maanden' we gens inbraak en diefstal van verschillende kleedingstukken en een klein bedrag aan geld bij liet hoofd der o. 1. school te Die- men in den nacht van 1 op 2 Januari 1.1. De eisch" was li jaar. Inbraak Rozengracht. In den avond van 29 Dec. 1906 hoorde juffrouw Boon in haar huiskamer van de eerste verdieping Rozengracht 207, gerucht in. de voorkamer, waar haar man even te voren nog geweest was. Toen juffrouw Boon bemerkte, dat zich een persoon erin bevond, sloot zij de voorkamerdeur op slot en riep om hulp waarop oen politic-agent. en ha.tr man kwamen aansnellen die dpi man. die oen aiinlal loepen* en sleutels hij zich had. arresteerden. De Amsterdamsche rechtbank veroordeel de heden deze persoon, die roods meermalen wegens inbraak veroordeelde Willem Huis man, tot vier jaar gevangenisstraf. Als verdediger van S. Polak, die geschoten heeft op don minister van justitie, zal optre den de heer Bruck, hoofdredacteur van het i) Volksdagblad". Xfd. Hkiiv. Kfuk. A a ii g e n o m e n het beroep naar Hooge- veen door B, Batelaan, te Waarder. U.-K. Keuk, Te Maastricht is op 81-jarigen leeftijd over leden putei- Minderbroeder I .eonardus Bernuly. na 57 jaar priester te zijn geweest. Te Berkel is overleden de heer ,1. W. van Leeuwen, sedert 1879 pastoor aldaar. Maitin Sperling is thans ook officieel gehuldigd door Burgemeester en Wethou ders van Dordrecht. Hem is het volgende schrijven gezon den Dordrecht, 27 Februari 1907. Aan den Heer Martin Sperling, te Dordrecht. Alet zeer groote ingenomenheid namen wij kennis van hot groote aandeel, dat gij hebt genomen in de redding van schip- breukelmgen van het stoomschip ^Ber lin", j.i. Donderdag aan den Hoek van Holland gestrand. Als bestuurders der ge meente uwer inwoning is het ons een aangename plicht, u onze hulde to betui gen en u de verzekering te geven van onze hoogachting. Burg. en Weth. van Dordrecht: (get.) II. J. Wichers, burgemeester, (get.) D. v. Houten Jzh., secretaris. Als typisch staaltje van goedheid en hartelijkheid diene, dat de bemanning, van den blazer der Sperlings, in hot geheel 5 man sterk, aan dr. Diamant een gift voor de gereddon heeft overhandigd. Zoo jets zegt meer dan kolommen druks. Nadat gisteren Sperling voor de tweede ntaaj naar het wrak gedoken 'had, rap porteerde hjj aan het dek van het gezon ken scliip een groote verwoesting te heb ben opgemerkt. De meeste hutton waren "zoo goed als weggeslagen, versplinterd was alles; kajuitskappen. deuren enz. waren volmaakt vernield. De verwoesting was zoo mogelijk nog erger dan op het scheepsdeel dat op de pier zit. Lijken vond de duiker niet en hij go- looft, dat er ook geen rueer te vinden zullen zijn. Zijn ze er wel, dan zitten ze op plaatsen, die beslist onbereikbaar zijn. Hij doorzocht alle ruimten, maar vond niefs dan versplinterd hout, zwaar ver nielde groote en kleine dingen. Waar zijn de mi nog vermiste lijken? Vermoedelijk door den vloed meegenomen en in zuidelijke richting afgevoerd. Het is te verwachten, dat dezer dagen nog lijken zullen aanspoelen. Gisteren is weer een lijk gevonden, maar het werd niet herkend. Te Sassenhoim is gisteren ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den alge meen geacliten heer H. C'. Baartman, die hij de ramp van de „Berlin" om het'leven kwam. De geredden maken het allen, naar om standigheden, goed. Het ergst zijn Frfiu- loin Thoiler, en de twee andere vrouwen, die hot laatst gered werden, er nog aan 'toe. Frl. Theiior heeft neerotische plekken tengevolge van de kou, dio zeer pijnlijk- zijn en zeer langzaam genezen. Bij de Rotterdamsche Kamer van Koop handel is ruim f 12000 ingekomen, waar van een deel onder aanwijzing eener be paalde bestemming. Onder dit bedrag is niet begrepen liet bedrag door effectenhandelaren en an de ren, te Rotterdam, direct aan autoriteiten aan don Hoek van Holland gezonden. Een collecte tijdens de al'scheidsvoor- stelling der Daliaansche Opera, te Am sterdam, bracht ruim 70 gl. op, bestemd voor do redders en de slachtoffers. Huldebetuigingen. VI. Sperling, de beroemd geworden, een voudige duiker, Berkhout, de kapitein van de loodsboot en Jansen, kapitein van de reddingsboot, de drie voornaamste redder:1 van den Hoek, gaan Dinsdagavond naar Engeland, om Woensdagmiddag een lief dadigheidsvoorstelling te Londen bij te wo nen. Een comité hoeft een uitvoering in het Palace Theater georganiseerd, onder bescherming van de koninklijke familie en met steun van de directie der Great Eastern. De beste acteurs en actrices hebben htm medewerking toegezegd. Do opbrengst der voorstolling zal gestort worden in belfonds dat de burgemeester van Harwich heeft geslicht voor de achtergebleven familie loden en geroeide passagiers, betrokken bij de schipbreuk van do „Berlin". Zoo mo gelijk zullen drie pleegzusters rnedegaan. Uit Dordrecht wordt ons geseind: Zondagmiddag zal de burgemeester do heer H. J. Wichers op hei Raadhuis een aandenken overhandigen aan schipper M. Sperling en zijn neven de matrozen f'. Sparling en L. Sparling, allen inwoners van Dordrerlil. liet geld is daartoe bij eengebracht 'Op initiatief van een commis sie uit de ingezetenen en door.de „Dor- drechlselie Courant". Op verlangen der redders wordt geen geldgeschenk gegeven, maar een souve nter, bestaande in horloge met inschrift, ketting en toepasselijke broloque. R o n w dienst. Men meldt ons uit 's Oravenbngo lieden had in de Engelsrhe kerk alhier een dienst plaats ter nagedachtenis van de omgekomenen hij de ramp aan den Roek van Holland, en in 't bijzonder voor den lieer Arthur Eduard Herbert, koeriei van den koning van Engeland, die tot de slachtoffers behoort. De Engelsche gezant en diens familie leden, de leden der Engelsche legatie, de Minister van Buitenlandsdie Zaken, do Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land en andere autoriteiten uit do Hof- en diplomatieke kringen, woonden den dienst bij. De Engelsche predikant Rev. Ratfort, hield een treffende rede, waarin hij den koninklijken koerier herdacht en herinner de aan de bewonderenswaardige blijken van mensehlievendheid van de redders, waarna hij mededeelde, dat de opbrengst van do bij ctozon rouwdienst gehouden col lecte geheel ten goede zou komen aan het Tehuis voor zeelieden te Rotterdam. Maandag zal het voorschip der „Ber lin" mót dynamiet worden opgeruimd, lieden en morgen zal men nog laten duiken naar lijken. Bij den heer J. Hudig, agent van de Lloyd, te Rotterdam, is ingekomen een bedrag van f-1000, als opbrengst eener collecte, gehouden onder de leden van een genootschap te Londen, ten behoeve van de redders van den Hoek van Holland, Schepen gestrand. Men seint ons Door den hevigen mist is hedenochtend bij Schoonewaardin (Zetland) gestrand de mailboot „Koningin Wilhelmina". Passa giers en post werden per sleepboot aan wal gebracht. Vermoedelijk komt het schip door eigen kracht vlot. liet gebeurde is van weinig beteekenis. Nader seint men ons dat de mailboot om kwart over eenen door eigen kracht is vlot- gekomen. Het zeilschip „Vidonia", op reis van Hamburg naar Guayaquil is bij Borkurn ge strand en zit in gevaarlijke positie. Zéven man van de equipage zijn door de redding boot op Borkum aan land gebracht. Te wapen tegen de tuberculose. Het Nederl. Centraal Comité tot bestrij ding der tuberculose zendt ons een pro paganda-plaafvoor zijn streven. De toe kening van den heer A. M. Luvt te 's Huge is een beeld van de ongezonde en gezonde levenswijs, aan den eenen kant een ge leerde in oen gesloten, dompig vertrek, daarnaast een moeder die haar kind ver zorgt in frissehe lucht en zonneschijn. De plaat is uitgevoerd door de Kon. Ned. drukkerij .1. Vürtheim en Zn., te Rotter dam. In tal van exemplaren zal de plaat worden verspreid, en zoo mogelijk ge plaatst worden in wachtkamers van sta tions, scholen en fabrieken en in do ge zinnen. Een aantal nuttige wenken komen op die plaat voor, als deze: Houdt uw wo ning rein er. zindelijk-, en laat lucht en zonlicht toe in woon- en slaapvertrek. Laat uw voeding, voor het geld dat gij ervoor geven kuilt, zoo goed mogelijk zijn en woest dubbel voorzichtig op het voedsel uwer kinderen. Vooral verzwakt uw lichaam niet door den alcohol. Leeft matig en eenvoudig in alle opzichten. Spuwt niet op den grond. Iloudt uw hand voor uw mond wanneer gij hoest. Woest zindelijk op uw lichaam en vooral op uw handen. Kookt uw melk.- Zorgt voor spoedige geneeskundige hulp, tuber culose, vroegtijdig en goed onder behande ling genomen, is veelal geneeslijk. Een schenking, De voorzitter van den gemeenteraad van Zaandam deelde Donderdagavond mede, dat een ingezetene van de gemeente een gift had aangeboden van f 10.060 4 pc. obligation der gemeente, om te dienen tot stichting van een gebouw tot opneming van ouden van dagen. De schenker wenscht onbekend te bljjven hem zal door den burgemeester 's Raads dank worden overgebracht. Bij Ged, Staten zal goedkeuring voor aan vaarding aangevraagd worden. nDe Eendracht" 't Is geen voordeelige exploitatie ge weest, die dr. F. van Ecden voor de maat schappij „De Eendracht" heeft gevoerd. Het is, volgens het ,,N. v. N." gebleken, dat zijn medelijden met de slachtoffers der sta king van 1903 hem gevoerd heeft tot net aannemen en salarieeren van een personeel, dat geen winstgevend werk voor de maat schappij leverde en in stede van geld op te brengen, geld kostte. Zoo is de som, die langzamerhand moest worden bijgepast, geste gen tot een totaal van honderdduizend gul don. Financieel is daardoor de maatschap pij verzwakt en zoo is men thans besloten over te gaan tot opheffing der brandstoffen- afdeeling, terwijl de afdeeliagim voor schoe nen en boter reeds verdwenen zijn. Van de beide bazars in de Wannocsstmat. b, er mali een gesloten en hetzelfde lot wacht de andere. Thans is men er echter toe gekomen oen een flinke opruiming te houden onder het personeel. Met minder doch williger ])Prso. neel dan de oud-stakers meeat men do maat schappij weder sterk te maken. l)c zaken met do verschillende nfdeelingen, ook die builen de stad, moeten zooveel mogelijk Mor- 1 den ingekrompen, daar men alle. aandacht wil wijden aan hot spaar-systeem. Op verzoek der directie is uit de seliuldeischers pen commissie benoemd, bestaande uit do hoeren M. E. Polak, B. Sistermnns on do firma Hertz en Collingwoorl, die riet- directie van advies dient. Ook de commissie meent, dat men de finaneieele moeilijkheden Ie boven zal komen, waardoor zij meer ingrijpende maatregelen niet nomlig heeft geacht. Een der vroegere medewerkers van ,,Dp Eendracht", de hoor A. J. Monger, is uit de maatschappij getreden en is van plan een nieuwe maatschappij „De Vooruit" op te richten. Hij treedt dus op tegenover do stichting van den heer.Van Eoden, terwijl het ook in zijn bedoeling ligt, in do eerste: plaats en zoover de aard van het bedrijf dit toelaat, de spoorwogslaehtoffers van 1903 te helpen. Het tramongeluk. De „Lw-Ct." meldt aangaande liet tram ongeluk te BectstorzwaagGistermorgen on geveer half tien uur, ontspoorde tusschen mp- penhuizen. en Bcetsterzwaag, even benoor den het Goddeloos Tolhek, een goederen- tram, der Nederl. Tramweg-Maatschappij, De locomotief liep uit de rails tegen een boom en kantelde. De machinist en vier andere personen, allen werklieden der Nel Tramweg-Maatschappij liepen brandwonden op, waarvan enkelen ernstig. Duor de dok toren de Groot en Ebbinge werd het cerate verband gelegd. De boom waartegen de ma chine liep is middendoor geknapt en ligt over een goederenwagen met den top lniif over den weg. De gewonden zijn gebracht naar Ilee.vn- veen in de volgende personentrani, waar een drietal doctoren en een pleegzuster spoedig hulp verleenden Een der gewonden Comello, is zeer ernstig gebrand. Er beslaat gevaar voor zijn leven. De passage over den weg is gedeeltelijk gestremd. De tramloop ia geheel verbroken. De door het tramongeluk gewonde genecs- meester Roordn mocht per tram naar zijn huis vervoerd worden. Hij heeft vree-selijkc brandwonden aan zijn hoofd en handen en is gekneusd nan zijn linkerzijde. De schilders Wesseling en v. tl. Moer hebben ook vreeselijke wonden. "Wesseling t kon echter vervoerd worden. De toestand van van der Aleer is zoo, dut hij Aiet ver voerd kon worden. l)e schilder Comello is er het ergst aan toe, hij heeft op verscheidens plant-sen wonden en blijft bij dr. Van Schou wen waar allen verbonden werden. Zij 11 loc- stand is thans (2 uur namiddags) zeer zorgelijk. Vanuit Gorredijk kwamen pleegzusters per tram met de gewonden mee om direct hulp te komen bieden. Alle gekwetsten zijn ge huwd. De machinist Reyengn kreeg brandwonden aan zijn arm, hij redde de anderen, Comello zat ondc-r de machine;' door do stoom die uit de locomotief drong, kon men liem eerst niet vinden, Men is te TIeerenvoon zeer onder den indruk van dit ongeluk. Door den officier van justitie werd diiect een onderzoek naar liet ongelukingesteld. Men «>int ons lieden uit. Leeuwarden: Twee der gekwetste werklieden bij het, tramongeluk te Bcetsterzwaag, Comello ea Van der Mceiy zijn overleden. De toestand der andere gewonden is niet gunstiger. Politiezaken. Dooi1 den hoofdcommissaris van politie, tn 's-Gravenhage is bijzondere tevredenheid be tuigd aan den hoofdinspecteur van politie P. Rietdijk 'voor de opsporing en aanhouding van den man die in den avond van 3 Decern1 ber j 1. een poging tot doodslag pleegde op een winkelierster aan den Zuid Buitensingel, waarvoor bij door de Haagsche rechtbankts veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Verduistering. De firma T. M. aan de Rijnstraat te Arn hem heeft by de politie aangifte gedaan, dat door haar reiziger T, ter E ongeveer f4500 te haren nadeele is verduisterd en hij ver moedelijk naar het buitenland is gevlucht. yel jtna gel sch een ■en Een trouwplechtigheid. Gisteren had een trouwplechtigheid ten stadhuize te Amsterdam buitengewoon veel Een officier van het Fransche leger trad in het huwelijk met een Nederlandschc dame. en de roode kepi in de trouwkoets had al in de Damstraat een echt Amsterdams:-" belangstelling gewekt. De menschen holden het rijtuig vooruit en posteerden zich aan het hek van het Raadhuis om,den vreemden bruidegom te zien uitstijgen en aan gapen. De lieer Jan ter Haar Jr., ambtenaar van- den burgerlijken stand, had de belcefdhen het pnur in liet Fransch te trouwen, wanr-3 mede hij, onverplicht, een leemte in onze huwelijkswetgeving heeft aangevuld. lint bij deze gelegenheid mag hierop wel gewezen worden onze straf- en onze hm

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2