H Ter gelegenheid van het feest der Jo- haimiter-orde had gisteravond in het ko ninklijk paleis oen diner plaats, waarbij do Keizer een 'dronk uitbracht, op don nieuwen „Herronineister" prins Eitel Fric- drich, en daarna eerst prins Hendrik der ■Nederlanden en de Balije van Utrecht dank zeide voor hunne tegenwoordigheid en met een toespeling op de rampen van den laatste» tijd er op wees, dat liefdebetoon tegenover medebroeders fret eerste gebod voor de leden der orde is. De Ruyter-hnlde. Naar wij vernemen, zal de nederligging van een zilveren krans met gouden linten vanwege de Hongaarsehe Synode op het praalgraf van de Ituijter Zaterdag geschie den door een deputatie van drie Hon gaarsehe studenten van de Utrochlscho universiteit, wier voorzitter is de heer A. Kins von llegymeg. Meer en meer neemt de plechtigheid in de Nieuwe Kerk, ook door deelneming daaraan van deputaties van elders, een officieel karakter aan. De hooge burger lijke en militaire autoriteiten zullen dan ook daarbij in gala verschijnen. V Aan de lunch, die door het gemeente- nestuur van Vlissingen aan Z, K. H. Prins Hendrik wordt aangeboden, zullen, be halve de leden van den gemeenteraad, nog verschillende genoddigden aanzitten. liet diner, dat dés avonds in het Groot Bad hotel door het bestuur der vereeniging ..Zeevaartschool" aan den Prins wordt aan geboden, zal ongeveer 60 couverts tellen. 'Bij gunstig weer zal het vendel pieke- niers en musketiers reeds Donderdagavond een wandeling, in uniform, door de stad doen. Dien avond zal op plechtige wijze door een da'mes-ronnté aan liet De Iluv- ter-vendel een vaandel worden uitgereikt. In verband met de De Ruy tot viering wordt deze week te Vlissmgc-n verwacht het Duitsche slagschip „Lothringen", een der grootste schepen van de Duitsche ma rine. Een baanbreker. Alen schrijft aan het „Hbld.": Onder de geslaagden voor liet eerste gedeelte van het arts-examen kwam jl. Zaterdag de naam voor van den heer Mas Amaoen. Mas Amaoen is de eerste dokter-'dja- wa, die zich aan het arts-examen hier te lande onderwerpt. In 1906 als student aan de universiteit alhier ingeschreven, deed hij reeds voor de groote vacantie met goeden uitslag het theoretisch geneeskundig examen. Voor het einde van den thans loopenden cursus hoopt Mas Amaoen het tweede gedeelte van het arts-examen te doen. Mlddenstandssetle. Naar het N. v, d. D. verneemt, wordt door het bestuur van den Nederlandsehen Bond voor den Handeldrijvenden en In- dustrieelen Middenstand een enquête ge houden naar de resultaten, door leden van dien Bond verkregen door coöperatie. In het bijzonder stelt het bestuur zich op de hoogte omtrent het succes, verkregen door gemeenschappelijken inkoop, zoo mede den coöperatieven verkoop van han delsartikelen en producten. Het bondsbestuur stelt zich nu voor, op het a.s. middenstandscongres te Nij- megn de resultaten dezer enquête mede te deelen en op de in 1908 te Amsterdam te houden middenstandstentoonstelling de voordeden, door Middenstanders met coö peratie behaald, door graphische voorstel lingen in beeld te brengen. Do geheele ontwikkeling van de midden standsbeweging in Nederland zal boven dien op de tentoonstelling in beeld wor den gebracht in een „kroniek" met sta tistieken en graphische voorstelling. Het is onzekr of het voornemen om ook de rniddenstandsbeweging, zooals deze zich in het buitenland ontwikkelde, hierbij in te 'begrijpen kan verwezenlijkt worden, ten gevolge van de huidige Kabinetscrisis. Oranje-Nassau'soord. Aan eenige nadere mededoelingen van „De Nieuwe Ct." over Oranje Nassau's Oord, ontleenen wij het volgende: Kort nadat bet bestuur aan de beide ergste onruststokers en leiders van de be weging tegen de adjunct-directrice aange zegd had, dat zij vóór of op lö Februari het Sanatorium moesten verlaten, ontving het een schriftelijk verzoek namens bijna alle patiënten, om op dit besluit, dat voor beiden noodlottig zou kunnen worden, terug te komen. Wat een der beide patiënten betrof, ontving het bestuur bovendien een in be- rouwvollen toon gesteld verzoek van de zelfde strekking van hemzelf en ook een van zijn vader, die verklaarde, dat zijn zoon zich nooit over het Sanatorium had beklaagd, maar het slachtoffer geworden was van opruiende invloeden. Na rijp beraad heeft het bestuur besloten ten aanzien van dezen laatstbedoelde» pa tiënt, in 'verband met de door hem ge dane beloften, op zijn besluit van 20 Ja nuari 1.1. terug te komen en hem het ver der verblijf op Oranje-Nassau's Ooord weer toe te staan. Ten opzichte van den anderen patiënt meende het bestuur echter om overwegen de redenen zijn besluit te moeten handha ven, mede in verband met do verklaring van den geneesheer-directeur, dat patiënts gezondheidstoestand een verder verblijf in het Sanatorium niet noodzakelijk maakte. Wat de epiaostie der op 0. N, O. lei dende personen en hun onderlinge oneenig- heden betreft, meent het bestuur naar zijn voorzitter ons verzekerd heeft in verband met besprekingen en briefwisse lingen nh de Januari-gebeurlenissen ge voerd, waarborgen te hebben verkregen, dat ook, nu de hoofdverpleegster, zuster Hooftrnan, hersteld in haar betrekking is teruggekeerd, en weldra ook mevrouw Graafland haar taak van adjunct-directrice weer zal aanvaarden, de goede geest die thans hecrscht in het Sanatorium zal ge handhaafd Wijven, Alen ziet hieruit, dat de adjunct-direc trice. althans voorloopig, door het bestuur in haar betrekking wordt gehandhaafdhet bestuur heeft, na rijp beraad, geen (er- men gevonden aan de adjunct-directrice ontslag te verleunen Ook is het bestuur ten aanzien van de patiënten en het verplegend e:> dienend personeel niet zonder vertrouwen in de moreele uitwerking van den loop der ge beurtenissen en van de genomen maatre gelen. De briefwisseling odder tusschou den raad van commissarissen en den genees heer-directeur, dr, Donath, heelt geleid tot zulk een ernstig verschil, van gevoelen om trent de leiding, van hot Sanatorium, dat aan dr. Donath, op zijn daartoe te kennen gegeven verlangen, eervol ontslag is ver leend. V Naar wij vernemen .hebben, naar aan leiding van hot verleend ontslag aan dr. Domath, directeur-geiieeosheor van„Oian- jo-Nassau-oord", gisteren ontslag genomen dr. Iluinink, die 7 jaar. hoofdverpleegster Hooftrnan, die 4i/g jaar, en de zusters Afaslhof, De Haas en Van der Haar, die respectievelijk 4, 2 en 1 lU jaar aan hot sanatorium verbonden waren De patiënten zijn zeer onder den indruk van dr, Donath's heengaan, en hebben, natuurlijk te vergeefs, zijn aanblijven ge vraagd. Ook dr. Donath zelf is onder den indruk van het gebeurde. Er heerscht een droef- gestige stemming op het sanatorium. Financieel nieuws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op '16 dezer bjj de betaalmeesters in kas was 1 1,929,411 61% b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f'13,759,126,74 c. dat op genoemden da tum in omloop waren schat kistpromessen tot een be drag vanf 4,000,000,00 STADSNIEUWS. Bjj de te 's Gravenhage gehouden examens nuttige handwerken zijn o.m. geslaagd de dames M. Bokhorst en E. Baade, beiden van hier. Eind-examen Hoogere Bareerscholen De Comissaris'der Koningin in de Pro vincie Zuid-Holland heeft bepaald, dat de eindexamens in deze Provincie zullen wor den afgenomen voor de Hoogere Burger scholen te 's-Gravenhage, Leiden en Voor schoten te Leiden, voor de Hoogere Bur gerscholen te Delft, Schiedam, Rotterdam, Dordrecht, Gorinchem, en Gouda te Schie dam, terwijl aan deze laatste commissie tevens is opgedragen die candidatcn te cxamineeren, die geen leerlingen eener Hoogere Burgerschool zijn (extraneï). In de commissie te Schiedam zijn be noemd Tot voorzitter, tevens lid, AI. Horn, directeur der Hoogere Burgerschool met ó-jarigen cursus alhier. Tot leden in Vie Eerste Afdeding: Th. de .longh van Arkel, Dr. W. J. Steenhuis en E. Hozelhof, leeraren aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cur sus alhier; Dr. J. Kunst, leeraar aan den Machinistencursus voor do Academie van Beeldende Kunsten te Rotterdam en aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus ajhier; J. Brals, directeur van, A. J. Goedkoop van Nelle en Dr. 11. Hulshof, leeraren aan de II. B, S. met j. c. te Delft; II. W. Wouterlood, II. J. F. Kip en J. .T. H. Lainberrnon, leeraren aan de H, B. S. met 5 j. c. te Botterdam; Air. F. A. de Graaff, oud-leeraar aan de H. B. S. met 5 j. c. te Haarlem, wonende to 's-Gravcnhage; J. \V. Weevers, oud directeur der Gemeentelijke Handelsschool te Rotterdam; J. van der Most, leeraar aan de Gemeentelijke Handelsschool te Rotter dam; R. Volbeda, leeraar aan "de H. B. S. met 3 j. c. te Rotterdam. In de Tweede Afdeeling: Dr. S. S. Hoogstra, directeur van, .1. IJ. van den Bosch en Dr. J. Geest, leeraren aan de Rijks H. B. S. met 5 j. c. te Gouda; Dr. I. M, Hiebc daal, directeur van, A. Fe errs tra en H. :c hukken, leeraren aan de H. B. S. met 5 j. c. te Gorinchem; l)r. A. van Raalte, J. van Zee en J. G. Bruins, leeraren aan do H. B. S. met 5 j. e. te Dor drecht; J. 'Fast, C. Krediet en P T. van den Berg van Os, leeraren aan de H. B. S. te Botterdam; K. C. Lariby, waar nemend directeur van, en W. van Dongen, leeraar aan de Christelijke II. B. S. te Rotterdam. Voor beide aldeelingen om te worden belast als examinatoren voor de vakken van groop E. A. Uingman, leeraar aan de II. B. S. met 5 j. c. alhier, en W. A. Piots, leeraar aan de Rijks H, B. S. met 5 j. c. te Goud a Minister Staal. Naar wij vernemen heelt de Vrijzinnige propngandaclub alhier aan minister Staai een telegram van gelukwensch gezonden bjj zijn verkiezing als lid der Eerste Kamer vopr Noord-Holland. Zondagavond herdacht de vereen, »A'rien- denkring" in besloten kring haar 10 jarig bestaan, waarbij de heer J. M, Voorhuizen, voorzitter en de eenige overgeblevene der oprichters, bijzonder gehuldigd werd. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van de geschiedenis der,veree niging in de afgeloopen 10 jaren en.dankte daarbij allen die meer ol minder hadden bij gedragen tot haar bloei. Aan allen bood spr. een herinnering van dezen dag aan. De vice-voorzitter, de lieer AV. AVerwoijon sprak daarop den voorzitter toe en wenschte hem met diens jubilee gi-luk, daarbij diens verdiensten jegens de vereeniging huldigende. Namens de vereeniging werd den jubilaris een fraaie klok aangeboden, waarvoor deze zijn dank betuigde. Daarna werd de avond op gezellige wijze en met een dansje doorgebracht. Yotksbadbnis. In de week Van 11 - 17 Maart '07 wei den genomen 199 baden. kuipbaden 19 kuipbaden 30 regen 11 regori 134 school s 5 ets. kinder 5 Ingezonden Mededee iingen. 30 cent per regel. Is dat een reden Wanneer een vrouw getrouwd is mag dat nog geen reden zjjn dat zij haar goed uiterlijk ver waarloost. Vrouwen die voor zich zeiven geen zorg dragen, hebben er geen voor andere za ken en maken haar huis onge lukkig Gij moet de bewonde ring van uw man. van uwe kinderen, van uwe vriendinnen afdwingen. Maak uw haar met zorg op, maak uzeive aantrek kelijk, zorg voor uwe huid Zie er vooral goed uit. De Pink Pillen maken dat gij er altijd goed uit ziet.. Zij be zorgen aan de vrouw de schoon heid der gezondheid. Zij geven rijk en zuiver bloed, en het is een rijk en zuiver bloed dat kleur geeft aan de wangen en aan de lippen, dat de oogen schitterend, den gang veer krachtig maakt. De Pink Pillen geven eetlust de spijsvertering en begunstigen van openbaar onderwijs; een jaar later werd bjj minister van buitenlandsche zaken in het kabinet Bourgeois. Meer dan 600 groote en kleinere werken zijn door Bertheiot geschreven. sa® Prijs 1.75 per doos, 9per G doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Kunst en Wetenschap. Te Parijs is gisteren plotseling overleden de 80-jarige wereldberoemde chemist Ber theiot. Mevr Bertheiot, een 72-jarige, was sedert lang ziek. Maandagavond waakte Ber theiot aan haar bed, toen zij eensklaps een beweging maakte. Bertheiot stond op, maar kon slechts constateeren dat zijn vrouw den laatsten adem had uitgeblazen. In zijn ont steltenis had Bertheiot zelfs de kracht niet meer om hulp te roepen en hij viel op den vloer naast het bed. Een bediende door den val gewaarschuwd, drong de kamer binnen en zag dat zijn beide meesters dood waren. In allerijl wei den de vier zoons van den over ledene gewaarschuwd. De tragische dood van Bertheiot heelt groote ontroering gewekt in de wetenschappelijke wereld. Den middag vóór zijn dood had Bertheiot nog deelgenomen aan de wekelijksche zitting van de Académie des sciences, waarvan hij secretaris was. On langs had hij tegen een zijner zoons gezegd Als je moeder sterft zal ik haar niet over leven." Pierre Eugene Marcelin Bertheiot werd in 1827 te'Parijs geboren. Met zijn studies en werken op wijsgeerig en scheikundig ge bied had hij zich een grooten naam ver worven. De geleerde nam ook een werkzaam aandeel in de politiek van zjjn land. In 1881 werd hij tot onafzetbaar Senator benóemd en hij maakte deel uit van de republikein- sche unie. In 1886 was Bertheiot minister Kun Arpnd, de kleine llonguamche viool speler, is niet doodhij heeft uileeg, zijn voet gebroken. liet telegram dut van een doodelijk ongeluk sprak, was N.B. afkomstig van 's jongens moeder Jas erbij was! Rechtzaken De Rotterdariische rechtbank heeft heden vrijgesproken A. S., 19 jaar, scheepmaker, en II. K., 22 jaar, en J. S. K., 19 jaar, heiden kuiper te Vlaardingen, die terecht stonden wegens wederepannigheid. Eveneens werd vrijgesproken ,1. v, B,„ tuinder te 's-Gravenzande, beklaagd van mis drijf tegen de zeden. Veroordeeld werd L. V., 30 jaar, bran dersknecht,, te Schiedam, wegens diefstal van moutwijn tot 10 subs. 10 dagen gevangenisstraf en J. P. M. v. d. N,, 35 jaar, branderskneeht te Schiedam, wegens diefstal van moutwijn tot 1-1 dagen gevan genisstraf. Oplichters. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde heden het vonnis der AmsterJumsche recht bank- van 22 Jan. waarbij tot 2 jaar gevangenisstraf veroordeeld zijn de zich val- schelijk noemende aannemers J. van Milten burg uit Vleuten en K. Stolp van Koog a. d. Znan, die op -1 October 1906 den zil verfabrikant Barendz in de Raadhuisstraat van 2 candelabres, ter waarde van 912.50, hebben opgelicht. De ontslagen dekknecht C. Sch. van de sleepboot „De Atlqs", die, voorgevende kapi tein te zijn van genoemd vaartuig, een paar personen luid aangesteld als stuurman en van hen geld had geleend, werd heden dooi de Asnsterdamsehe rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. De strijd tegen de, speelhuizen. De 4de Kamer der Amsterdamsche Recht bank veroordeelde heden L. F. P. van Optel en M. fl B. Foort tot 1 maand gevangenis stad wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar in de uitoefening tot het opsporen van strafbare feiten. Genoemde personen hadden der politie ge weigerd controle uit te oefenen in perceel 101 Beursstraat te Amsterdam, waar de z. g sociëteit »Zum Lowen" gevestigd is en waar hazard gespeeld werd. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oortgene ds. J. J. Hom burg te Groede. Benoemd als hulpprediker te Enter, gem. "Wierden, de heer S. .1. de Hoest, cand. te Leiden. B e d a n kt voor het beroep te Ter Eejjde door den heer P, J. de Jóng, eand i te Sche- veningen; te Vinnen door ds. P. A. Hugo van Rossem te Roermond te Beets (N.-H.) door ds. P. II. Swijghuisen Reigersberg te Egmond a/d. Hoefte Vriezenveen door ds. R. A. P. Rutgers te Nieuwkoop. Doopsgezinde Gemeente. Aangenomen het beroep te Middel burg door ds. P. II. Veen te Bovenknijpe. Hoooer Onderwijs. Aan de universiteit te Leiden is het docto raal examen geneeskunde afgelegd door den heer J. AV. van Bisselick. Aan de universiteit van Amsterdam is bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de heer P. 1 V. M. Sopers, geboren te I)en Bosch, Landbouw en Veeteelt. Veetentoonstelling te Rotterdam. Heden Dinsdag werd onder begunstiging van helder weder op de Veemarkt te Rotter dam de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van gemest, niet gemest, melk-, drachtig en aanfokvee en paarden, uitgeschreven doordè afd. Rotterdam, Schiedam en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Er was veel maar vooral mooi vee inge zonden. Vooral voor de afdeeling paarden blijkt de belangstelling toe te nemen. De indeeling was even als vorige jaren. Zoo was er ook een zeer fraaie etalage van ijskasten van O. H. H. Stock's ijskasten- labriek gevestigd te Rotterdam. In afd. A, Gemest Vee, waren ingezonden 86 runderen, 12 kalveren, 11 schapen en 23 varkens, In afd. B. Niet gemest Vee, 31 runderen In afd. C, Melk- en Drachtig \ree, 56 run deren. In afd. D, Aanfokvee, 82 runderen, 37 schapen en 10 varkens, waaronder 6 zeugen met biggen. In afd. E," Paarden, 78 nommers. Er was veel belangstelling van het publiek. Te 12 uur verscheen pp het tentoonstel lingsterrein minister Veegens, die ontvangen en rondgeleil werd door den secretaris van het bestuur, mr. J. van der Minnen. Z. E. heeft met de grootste belangstelling het ten toongestelde bezichtigd. Afdeellnfir A Gemest vee. No. 1. Voor "den fijnsten en zwaarsten Os, uitsluitend het hard voeder geniest, on verschillig van welken leeftijd. Eerste prijs 60, 0. \V. Hanse, Ëlle- meel; 2e pr. 40, J. Flohil, Eikerzee3e pr., 20, J. G. Simmers, Zierikzee; 4e pr., 10, C. AV. llanse, Ellerneet, No. 2. Voor den fijnste» en zwuursten Os, uitsluitend met hard voeder gemest, niet ouder (jan 3 jaar. =55t Eerste prijs 40, A. Berrevoet, Ellemrei, 2e pr. 20, J. C. v. Eetcn, Jaarnveld- 3e pr. 10, AV. J. üelgyer, Velp. No. 3. Voor den fijnstun en zwunrsten Os met spoeling in het Zuid-llollandsche spee' lingdistrict gemest, onverschillig van- wol' ken leeftijd. Ie pr. 60, M. J. Schiliman, Delft luwen; 2e pr. ƒ40, G, J. Witkamp!, Sehic dam; 3o pr. 20, M. J. Schiltman; Delfe haven. No. 4. Voor' den fijnsten en zwaaikta Os, met spoeling in het Zuid-Hollandsch» - apoelingdistrict gemest, niet ouder dan 3 jaar. Ie pr. 40, M. «I. Schiltman, Dolls, haven 2e en 3e- pr. niet toegekend. Nu. 5. A'oor de fijnste en zwaarste Koe-' uitsluitend met hard voeder gemest. Ie pr. 50, Aart Recourt, Dordt; 2e pr, 30', Gebr. Dorrepaul, Koudekerk3c m 20, C. G. Breukink, Voorschoten; pr. 10, Gebr. Dorrepanl, Koudekerk. No. 6. Voor de fijm.tc en zwaarste Schot uitsluitend met hard voeder gemest, (geb0! ren in 1904). Ie pr. ƒ40, P. Qualm, Pernio2e pr. 20, 11. Pons Jr., Poortegaal; 3e 10, Grim. Dorrepanl, Koudekerk. No. 7. A'oor de fijnste en zwaarste Koe, met spoeling in het Zuid-IIollandsche spoe' lingdistrict gemest. Ie pr. ƒ50, Jan Rodenburg, Overschie; 2e pr. ƒ30, dezelfde; 3e pr. ƒ20, dezelid 4e pr. 10, G. J. Wittkampf, Schiedam. No. This. Voor de fijnste en zwaarete Schot, met spoeling in het Zuid-IIollnnddie spoelingdistrict gemest, (geboren in 1904). Ie pr. ƒ40, 11. v. d. Velde, Schiedam; 2e pr. 20, AV. Poot, Rotterdam; 3e pr, 10, G. J. Wittkampf, Schiedam. No. 8. Voor liet fijnste en zwaarste Kalf. Ie pr, 20, G. Kruimel, Amsterdam; 2e pr. 10, dezelfde; 3e pr. ƒ5, J. y. Doom, Berlicum. No.- 9. Voor de vier fijnste en zwaarste Vette Schapen, onverschillig van welk ras. Ie pr. 20, Gebr. Dorrepanl,Koudekerk bij Leiden2e pr. ƒ10, AV. Zuidmoer, Rot- terdaru3e pr. 5, Gebr. Dorrepanl, Kou dekerk hij Leiden. No. 10. A'oor het fijnste en zwaarste Varken, onverschillig van welk ras. le pi', ƒ2A. de Room, Rotterdam; 2e pr. 10, dezelfde; 3e pr. 5 dezelfde, No. lObis. Voor de vier fijnste varkens, ieder niet zwaarder dan 60 kilo. Ie pr. 15, Firma T. de Vos en Zonen, Rotterdam2e pr. 5, dezelfde3e pr, 2.50, dezelfde. Afdeeling B Niet gewent vee. No. 11. A'oor den besten Os, (geboren in 1904). 3e pr. 25, J. Lanen, Nieuw Vosmeer; 2e pr. 15, P. van de Doel, Dinteloord. No. 12. Voor den besten Os, (geboren in 1905). le pr. 25, Jacob Hagen», Standdsap- buiten; 2e pr. 15, Wed. A. Korter,eg. Zevenbergen3e pr. 5, dezelfde. No. 13. Voor de beste Vaarkoe.' Ie pr. 20, Sta] Heeswijk, Voorburg; 2e pr. 10, niet toegekend. No. 14. Voor de beste Guiste Schot, (ge boren in 1904). i le pr. 20, C. C. Breukink, Voorscho ten; 2e pr. ƒ10, II. Ports Jr., Poortugoal. Afdeeling C Melk- en drachtig vee. No. 15. Voor de beste Melkkoe, gekalfd hebbende in 1907. le pf, 60, M. Xoteboom, Kiundert; 2e pr. 40, Stal Heeswijk, Voorburg; 3e pr. 20, J. AV. Clant, Allen a. d. Rijn. No. 16. Voor de beste Melkschot, gekalfd hebbende in 1907, (geboren in 1904). lo pr. 45, Stal Heeswijk, Voorburg; 2e pr. 30, C. C. Breukink. A'oorschoten 3e pr. 15, niet toegekend. No. 17. Voor de beste Melkvaars, gekald hebbende in 1907, (geboren in 1905). le pr. ƒ30, J. II. Ruling Jr., Nieuwer- burg a. R.2e pr. 20, A, Dorrepaal, Alphen3e pr. 10, C. v. Leeuwen, Ouds hoorn. No. 18. A'oor de beste Kulfdragende Koe, minstens 7 maanden drachtig. le pr. 60, Jan Ixreuwenburgh Pr-i Numansdorp 2e pr. 40, A. Velthoen, LTssehnonde3e pr. 20, Stol Heeswijk, Voorburg. No. 19. Voor het beste Kalfdragende Schot, minstens 7 maanden'drachtig, (ge boren in 1904). le pr. ƒ45, H. Pons Jr., Poortugaal; 2e pr. 30, A. Velthoen, IJselmonde; 3c pr. 15, J. de Reus Czn., Zuid-Beierland. No. 20. Voor de beste Kalfdragende Vaars, minstens 7 maanden dfachtig, '(ge boren in 1905). lo pr. ,30, J. Reedijk Ilzn., '«-Graven deel; ,2e pr. 20, A. Meerkerk, Giessen- dam, 3e pr. 10, II. Knook, Oodemokm- Afdeellag D Atnfokrer. No, 21. Voor de hoste Guiste Vaars, (ge boren in 1905), 1 e pr. 25, J. G. Crczée, Moerdijk; 2e pr. ƒ15, C. F. Timmer», Kiundert; 3c pr. 5, AV. A. de Lint, Zevenbergschenhoek. Nb. 22. Voor het lxste Pink-Kuiakatf, (geboren in 1906). le pr. 20, C. 0. Breukink, Voorscho ten; 2e pr. 10, J. G. Cvezóe, Moerdijk; 3e pr.' 5, I. Zooteman, Zuidland. No! 23. Voor den besten Rijstier, gebo ren in 1905, zwartbont, Friesch-llollandsch veeslag). le pr. 60, D. Dekker, Bnrendrecht; 2c pr. 40', C. D. Hoorweg, Spijkenisse; 3c pr. 20, L Rodenburg, Capelle n- d- IJssel. No. 23bis, Voor den besten Rijstier, (ge boren in 1905, blaarkop, Groningsch vee- eltifl). pr 3e Gi Ri a. RI 2e ke ne At wa D. f' Ja Ze. 19 2e pr. 19i hui 3e 19( luw 3e 19! 1 Bei Boi aenl ren tem 3 2e 3e vee; late Stkxse 2Jo kinase. kei s i

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2