v De Staten van. Noord-Holland tellen on der hun vrijzinnige meerderheid slechts en kelen, die behooren tot do radicalen in zake de hervorming onzer defensie. Radicale nei gingen spreken ook allerminst uit do keuze, I dusver door dit college voor Eerste Kamer van gedaan. Juist daaraan ontleent de verkiezing den heer Staal haar grooto beteekenis. Men had 200 gaarne den steun, aan het Kabinet-De Meester verkend ter zake van zijn houding ia defensie-belangen, willen doen doorgaan als dollemanswerk voor de eene helft, als uitvloeisel van politiek transi- geeron anderdeels. Aan deze voorstelling is nu het recht van bestaan ontnomen. Ongezocht en ongevraagd is aan het Kabinet-De Meester een Vjtum van vertrouwen gegeven, waardoor het be langrijk is versterkt De rechterzijde ziet nu, dat op dit punt links meer eenstemmigheid heerscht Aan zij meende te weten. De opposanten uit do linkerzijde ervaren, dat zij niet op steun hebben te rekenen bij hun geestverwanten. Het „Handelsblad" schrijft De Provinciale Staten van Noord-Holland hebben door de verkiezing- van minister Staal tot lid van de Eerste Kamer op een achoone en waardige wijze vertolkt wat het overgroofe deol van do Nederlandsehe kiezers wenscht en gevoelt. De Kamer waarvan de heer Staal thans lid is, heeft door de ver werping der Oorlogsbegrooting een eerste bescheiden stap in de richting van de zoo noodzakelijke legerhervorming verijdeld. Daartegen gaat het protest. Do Kath. „Residentiebode" ziet in deze keuze althans dit voordeel, „dat do in den laatsten tijd zooveel gesmade Eersto Kamer er in dé oogen van vele liberalen weer aan zienlijk door verrijzen zal als instrument om de rechterzijde een les too to dienen. Het Kath „Huisgezin" besluit, dat deze herkiezing pro- en anti-Staal-betooging ge weest ia: Slechts 9 leden van do 73 onthiel den zich daarvan door hun stem niet uit te brengen op een der beide militaire candida- ten. BINNENLAND. Be erlflls. Volgens het „Vad." is de toestand thans als volgt: De rechterzijdo heeft een opdracht ontvan gen, maar die niet aanvaard (de juistheid hiervan houdt het blad vol, ondanks de tegenspraak van „De Stand." en verschil lende andere bladen van rechts). Op dit oogeriblik heeft niemand een op dracht on is du3 ook niemand bezig met het formeeren van een Kabinet. derlanden te Frankfurt a/M. en als zoodanig benoemd buiten bezwaar van 's lands schat kist, jhr, II. H F. van Panhuvs, vice consul der Nederlanden aldaar, welke in zijne nieuwe hoedanigheid door de Duitsche rogeeritig is erkend. Aan jiir. van Panhuys, aan wien als ressort zjjn toegewezen het Groothertogdom Hessen, de provincie HossenNassau en het Vorsten dom Waldeck, kan in het Nederlandseh ge schreven worden. Rtdderord*. Dij Kon. Besl. van 18 dezer is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, jhr. mr T. R. 3, E. Stoop, commies met den petsoonlijken titel van hoofdcommies bij het Departement van Buitenlandsehe Zaken, secre taris der commissie belast met het afnemen der consulaire examens. Hofberichten. H. M. de Koningin ze' a.s. Zaterdag mof het onderstaande gevolg naar Amsterdam vertrekken: Baronesse van Hardenbroek, grootmecateressede hofdames van Haersma de With en freule Vloet van Mansveld luit.-gen. Graaf'Du Monceau, chef van het Militaire Huis; Baron Sirtema van Gro- vestins, grootmeester; Baron Bentinck, op por-,stalmeesterHr. Ms. marine-adjudanten in gewonen en buitengewonen dienst; Jhr, van Geen, Kamerheer en particulier «ere t&ris van H. M.Ic-luit. Baron van Har denbroek van Boekhorst, ordonnance-officier. Z. K. H. de Prins is hedenochtend onge veer tien uur per staatsspoor uit Berlijn in de residentie teruggekeerd. H. M. de Koningin kwam den Prins in het station verwelkomen. Tan het Hof. Aan het diner ten Hove van gisteren waren genoodigdde heer mr. N G. Pierson, oud-minister van financiën en mevrouw mr. Hüber, lid van den Raad van State mr. Van Geuns, president van het gerechtshof te 's-Gravenhage jhr. mr. Schuurbeque Boeye, president van de arr. rechtbank te 's-Gra- venhage; baron Van Weideren Rengers, kamerheer i. b. d. en mevrouw; ridder Pauw v. Wieldrecht, kamerheer i. b d. en mevrouw; douair. gravin Van Stirumbaron v. Pal- landt v. Duinrell en mevrouw kolonel baron v. d. Capellen, commandant van het 3e reg. huzaren en luit, t/z. Ie kl. jhr. Hooft Graaf land, adjudant van den Prins. V H. M. de Koningin-Moeder w»onde gister avond in het Gebouw v. K. en W. een ge- j deelte van het concert bij, door Arnold Spoel ten voordeele van de tuberculose-bestrijding gegeven. V Naar wordt gemeld zullen H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins in het begin van April, vermoedelijk den 3den of 4den dier maand, het zomerverblijf Het Loo be trekken. Ctrps diplomatique. Het Belgische Regeeringsblad meldt thans de benoeming van den heer A. Delcoigne tot legatie-secretaris bij het Nederlandsehe hof, tot gezantschapsraad van België in China en van den heer B. de Lichtervelde, gezantschapssecretaris 1e Lissabon tot lega tie-secretaris te 's-Gravenhage. Te 'a-Gravenhage is aangekomen de heer Taien-Sun, raad van legatie bij het Chinee- sche gezantschap aldaar. Vredeseonterentl». De „Polit. Corresporulenz" verneemt uit Parijs, dat het inderdaad als zeker mag gel den, dat Campbell-Bannennan zal blijven staan op zijn wenseh om de ontwapenings kwestie voor de conferentie te brengen en dat de Fransche diplomatie daartegen geen princlpieele bezwaren zal inbrengen. Maar toch deelt zij de veel verspreide overtuiging, dat onder de tegenwoordige omstandigheden een praetische bijdrage tot oplossing van bet vraagstuk nauwelijks te verwachten ts. Zij houdt daarom de opneming dezer kwestie op hot programma der conferentie niet voor ge lukkig. De ïtuijter-hulöe Bij do De Ruyter-plechtigheid in de Nieuwe Kerk te Amsterdam zullen officieren der Kon. Marine als aide-ceremoniemeesters dienst doen. In de Kerk der Nederlandseh Portugeesch Israëlitische Gemeente aan de Princessegraeht te 's Hage, zal in den ochtenddienst van a.s. Zaterdag de kerkelijke herdenking plaats hebben van de bevrijding des Vaderlands in de "17de eeuw met de krachtige medewer king van onzen nationalen zeeheld Middel Adriaanszoon de Ruyter, die voor 300 jaar werd geboren. Handelsberichten. Verschenen is thans no. 1 van den. eer sten jaargang van het Weekblad „Handels berichten", wekelijks uitgegeven door het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, met medewerking van het Ministerie van Buitenlandsehe Zaken. Omtrent de strekking dezer uitgave wordt aan het hoofd van het blad 't volgende mede gedeeld; „Bij de staatsbegroofcing voor 1907 werd in de toelichting van het voorstel na. de oprichting van een afdeeling Handel met daaraan verbonden bureau voor handelsgege vena aan het Departement voor Landbouw, Nijverheid en Handel medegedeeld, dat aan deze afdeeling onder meer ook zou worden opgedragen de bewerking en verspreiding van de consulaire berichten. In verband hiermede werd de uitgave van deze berich ten vanwege het Departement van Buiten landsehe Zaken in den tot dusverre to1- stnanden vorm met 1 Januari j.l. gestaakt. „Hoewel de nieuwe afdeeling^ in aan merking genomen den korten tijd, welke ia verloopen sedert de voorstellen de vereischte goedkeuring hebben verkregen, uit den aard der zaak nog niet geheel georganiseerd is, heeft men het wenschelijk geacht inmiddels de openbaarmaking der consulaire berichten, zoo spoedig mogelijk voort te zetten. „In overeenstemming met hetgeen des tijds aan de Staten-Generaal is medegedeeld zullen deze berichten voortaan in. overleg met en onder medewerking van het Departement van Buiteniandsche Zaken in dit weekblad worden gepubliceerd, terwijl sommige vei slagen, wanneer daartoe aanleiding bestaat, daaraan als bijlagen zullen worden toege voegd. „Door het verschijnen dezer wekelijksche mededeelingen! bestaat tevens de gelegenheid geleidelijk ook andere berichten onder het bereik van belanghebbenden te brengen." De Middenstands-enquête, Naar het „Vad." verneemt, is het nog niet beslist, of in de commissie voor do midden- stands-enquête 5 dan wel 9 leden zuilen zit ting nemen. Minister Veegens wenscht een commissie van 9de commissie zou dan ge splitst worden in drie sub-commissiëneen voor het Noorden, een voor het Centrum en een voor het Zuiden. daarop ia een van haar ov c r i e d e 11. „Ten gevolge van bovenstaande vertrok de heer De Moet als, patient uit de inrichting en diende' een klacht os er genoemd feit in bij het bestuur. Dit geschiedde in den zomer van 190G. „Het bestuur ontbood di. Donuth en me vrouw Graafland naar Den Haag, hooide beiden en stelde den dokter in het ongelijk. „Sinds dien tijd werd de toestand tus- schen dr. Donath en mevrouw Graafland gespannen. De laatste kwam niet meer, zoo als te voren, bij dr. Donath aan huis. Mam wel bleef do hoofdverpleegster, Hooftiuan, haar gewoonte getrouw, om bij den genees heer-directeur aan huis te komen. E11 daar uit ontspon zich nu de vijandschap tus- schen zuster Hooftraan en mevrouw Graaf land. De laatste kon niet velen, dat do ander den dokter in haar vriendschap trouw sloof. Daarbij kwam' nog, dat mevrouw Graaf land ongaarne zag, dat bij haar afwezigheid zuster Hooftman min of meer als adjunct- diiectrice optrad." Ook de tandarts van het Sanatorium, de heer De Cock ïtouaan, heeft zijn ontslag genomen naar aanleiding van het heengaan van dr. Donath. Er gaan dua heen drie doktoren, Donath, Hninïnk en De Cock Rouann, met vier zus ters, zoodat van het geheele medische en verplegende personeel nog overblijven twee zusters, terwijl mevrouw Graafland, na haar verlof, als adj.-directrice, schijnt te zullen terugkeeren. Dir. bel. Invoerr. en Ace. Kon, besluit van 18 dezer zijn, inge weduwenwet voor de ambtenaren krachtens het eenig artikel der 1898 (St. bi. no. 167), de navol- Oranje-Nassau'g Oord. Een redacteur van de „Tel." heeft, to Ren- kum een onderhoud gehad met een inge wijde, wie hij naar den oorsprong van het conflict tusschen dr. Donath en mevrouw Graafland eenerzijda en tusschen laatstge noemde en zuster Hooftman aan den anderen kant vroeg. De mededeelingen komen geresumeerd op het volgende neer: „In het vorige jaar werden, twee dames op Oranje Nassau's Oord verpleegd. Deze had den een gezamenlijke kamer. Als de adj. directrice, mevrouw Graafland, op deze ka mer toefde, spraken de dames Engelsch met elkander, wat mevrouw Graafland haar kwalijk scheen te nemen. Deze heeft toen niet alleen als adj.-directrice, bij dr. Do nath, als geneesheer-directeur, weten to be werken, dat bedoelde dames apart werden verpleegd, maar ook, dat ze in de lighal ge scheiden werden gehouden, Dr. Donath gaf aan mevrouw Graafland te veel toe, had met mevrouw Graafland moeten bedenken dat zij er waren voor de patiënten en dazen niet voor hen, Beide dames-patiënten gingen onder deze Consulaire berichten. By Kon. Besl. van 17 Januari j.l. is aan dr. E. A. Schmitt, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als qonsul-generaal dep Ne- J behandeling merkbaar gebukt en spoedig daartoe gevormd uit verschillende vereenigin- Bij volge de 1890 en wet van gende pensioenen verleend als aan A. E. Botermans, wed. J. F. de Visser, komm, 1ste klas 's Rijks bel., f214D.Mer- tens, wed. AV. Oosterlee, komm. 1ste klas s Ryks bel, f 487 S H. Dekker, wed. H. de Koning, Rijkskl, f518; N. M, Schot, wed. H, J. Mesman, komm. 1ste klas 's Rijks bel. f 214P. Barnouw, wed, J. M. Sluvt- man, komm. '1ste klas 'sRyks bel. f214; H. G. Ribbels, wed, G, J. Alberts komm lste klas 's Rijks bel. i 348 S. Huizinga, wed. Ph. 3. Greeven, komm lste klas's Rijks bel 1147. STADSNIEUWS. Bij de te 's-Gravenliage gehouden examens nuttige handwerken zijn 0 tn. geslaagd de dames J. Kruithof en S; E. Bras van hier. Na gehouden admissie-examen op 16 en 18 Maart werden '16 leerlingen tot de le klasse der Rijksnormaallessen alhier (direc teur de heer 3. v. d. Hout) toegelaten, n.l. G. Prins, J. H. jvan Dijk, "W. G. J. Boer, J. de Winter, C. L. Verboom, G. II. Sterk C. Ruiter, E. C. Zwalje, C. W, Snel, M. H. Kuling, T. Verkade, 3. B. Malkus, B, Meijer, E Voogd, 3. M. Menses en T. S. J, Leeünng Twee candidaten werden afgewezen. gen op nutuur-historisch, gebieu hier te lande op initiatie! van de Natuurhistorische Ver- eeniging. Dit comiti' stolt zich o. a. \oor, van 1825 Mei a.s. een tentoonstelling van Linnaenna te houden te Haarlem in hot koloniaal Museum; het houden vim een ge- dachtenibrede op 23 Mei a.s., uit te spreken door dr. J. P. Lotsy, directum van 's Rijks Herbarium te leiden; het uitgeven van een feestgeschriftliet aanbrengen van een ge- denkteeken op het buitengoed Ilartecamp, welks toenmalige eigenaar Linnaeus bij 'Jen aanvang van zijn wetenschappelijke loopbaan heelt gesteund (de tegenwoordige eigenaar, de heer P. Smidt van Gelder, heeft bereids zijn toestemming en medewerking toege zegd) het aanbieden van een gelukwenseh in blij vonden vorm aan de Zweedsche Aca demie van Wetenschappen. Gaarne-ziet het comité de medewerking tegemoet van hen, die door het inzenden van Linnacn of door geldelijkon steun de uitvoering der voorge stelde plannen willen mogelijk maken. Het comité bestaat uit. de hoeren dr. M. Gres- hoff te Haarlem, .voorzitter; dr. R. Horst, te Leidendr. C. Kerbert, te Amsterdam mr. R. C. E. G. J. baron Snouckaert van Schaubitrg, te Neerlangbroekdr. J. Th. Oudemans en prof. dr. Ed. Verschaffelt te Amsterdam; J. IT. Wentholt te Haarlem en dr. L. Vuyck, te Wugeningen, secretaris- penningmeester. v Een circulaire, de Linnnetls-herdenking betreffende, wordt door laatstgenoemde op aanvrage toegezonden. Eau zilveren jubilee. Heden herdacht W. J. C. Willemsen den dag waarop hij gedurende 25 jaar als Knecht in dienst is geweest van de ïirma Kramers De Groot op den Dam alhier. Reeds als jongen is Willemse 7 jaren bij deze firma werkzaam geweest doch ging daarna als knecht naar de firma W. Bon te Vlaardingen, waarna hij den 20n Mrt.lS82 bij zijn vroegeren patroon, doch nu ais knecht, terugkeerde, Sedert ia hij daar in den winkel werk zaam geweest en gedurende die kwart eeuw heeft hij geen dag voor ziekte behoeven le verzuimen. Dat hij in dien tijd tot groote tevredenheid van zijn patroon zijn werk heeft verricht, mocht hij hedenmorgen ondervin den, In een korte, maar van groote waa1'- deering en hartelijkheid getuigende toe- spraak^ bracht de heer Kramers den jub' laris hulde voor zijn eerlijkheid en trouwe plichtsbetrachting, en bood hem daarna een stoffelijk bewijs dier waardcering onder enveloppe aan. Van verschillende stadgenootenmocht de jubilaris bewijzen van belangstelling ont vangen. Op Donderdag 21 Maart te 10 uur zal voor de Rotterdamsche rechtbank worden behan deld de civiele zaak A. Plattel c. s eischer, proc. en adv. mr. Jos. van Raalte, contra den burgemeester van Schiedam q. q. c s. ge-., daagde, proc. en adv. mr, D, Lodder. VLAARDINGEN. 'Vrijdag 22 dezer zal weer een cursusver gadering worden gehouden voor de leden der kiesvereeniging Nederland en Oranje". Ds, W. Sieders heeft zich bereid verklaard dien avond een inleiding te leveren over de vraagils verandering van kiesrecht wen- sclielrjk 'In de gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders der Vlaardingsche Zwem en Badinrichting is besloten een nieuwe drij vende zwem- en badinrichting te doen daar- stellen. Daar het voor dit jaar reeds te laat is, zoo hopen ze haar in 19Ö8 te openen. Tevens is besloten de oude voor dit jaar te herstellen, zoodat de liefhebbers(sters) van zwemmen er dit jaar weder gebruik- van kunnen maken. Ennst en Wetenschap. Het plan bestaat den geboortedag van den grooten Zweedschen geleerde Linnaeus (23 Mei 1707) ook in Nederland feeste lijk te herdenken. Een comité heeft zich Rechtzaken De procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam vroeg 'heden bevestiging van het vonnis der Amsterdamsche rechtbank, waarbij de 40-jarige kelner P. du Pied tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld is wegens diefstal van geld uit een collectebus van een liefdadigheids vereeniging. De Amsterdamsahe rechtbank veroordeelde heden H. C. Worst, tot drie jaar gevangenis straf wegens het plegen van een hoogst ernstig misdrijf met zyn elfjarig dochtertje. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Nijmegen ds. 3 Osse waarde te Meppelte Dokkum ds. G. Brink te Oosterlittens (Dr.); te Culemborg (toez) dr. A. L. Th. van der Ven te Eind hoven; to Garrelsweer de heer C. J. Pa es sen, cand. te Franeker. Oud-Gereformeerde Kerk. Bedankt: voor het beroep te Meliskerke door ds. A. Makkenze te Dirksland, Geref. Kerken. Aangenomen: het beroep te Harlin- gen de heer L, de Bruijne, cand. te Ylis- singen. Bedankt: voor het'beroep te Dirkshorn (N.-H.) ds. A, 3. de Boer te Grypskerk (Gr De heer E. Schönberg, oud-opper-voor- .zanger hij de Ned, Israëlietische gemeente te Rotterdam, is gisteren overleden. Hij had sedert '1 Januari 1.1. wegens ziekte eervol ontslag bekomen. Op dien datum was hy 30 jaar in dienst by de Isr. gemeente geweest IIooger Onderwijs. Aan de universiteit te Utrecht is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift ïGewaarwordingen en reflexen, opgewekt vanuit de halfcirkelvormige kanalen", de heer A. van Rossem, arts, geb. te Rotterdam. Gemengd Nieuws. De Harwichboot. Gisteren werd uit den Scheurpolder te Hoek van Holland aangebracht het lijk van een vrouw. Het lijk is geheel verminkt en onherkenbaar; het eenige, dat tot herkenning leiden kan, zijn vier ringen, die nog aan de vingers zaten. Eenige dier ringen zijn met diamanten bezet, en een is een gladde trouwring. Lijk gevonden Men seint ons; Het lijk van den vermisten luitenant F. J Nix, te Haarlem in garnizoen, die sedert het begin van Februari werd vermist, is uit de Ringvaart onder Hillegom opgehaald. Zijn schaatsen werden op hem gevonden, zy waren aan een knoop der overjas vastgebonden. Een geschil. In de fabriek „de Transvaal", van de firma Van Heek Cote Enschedé, liet een arbeider, die meende onrechtvaardig be boet te zijn, zijn zaak door een commissie van viei personen hij den betrokken baas bespreken. Een dezer leden werd, toen z door den. baas beleedigd. Schriftelijk werd de/.en bevolen, z'n woor den in te trekken, wat gebeurde. Den schrij ver van den blief werd echter het werk met veertien dagen opgezegd. De texticlbond „De Eendracht", waar do ontslagene de kwestie heeft aanhangig ge maakt, heeft de zaak ingediend bij de Fa brikantonvereeniging. Kongeroptochten. Gisterochtend kwamen in het gebouw Ti voli, te 's-Gravenhage, ongeveer 600 werk loozen bijeen, waar, onder leiding van het werkloozencomité, verschillende sprekers op traden. Ten slotte werd besloten dagelijks', zonder orde of rustverstoring, in optocht door de stad te trekken, met alle werkloo zen, en, mocht de politie dit verhinderen en den stoet verspreiden onmiddellijk onderling een punt op te geven waar mep zich weer zou aaneensluiten. De eersto dezer „hongeroptochten" had gistermiddag onder politiegeleide, plaate. Ct.") Men meldt ons uit 's-Gravenhage Een groot aantal werkloo/cn was heden- morgen op de Pav iljoensgiacht bijeengekomen lot bul houden \an een optocht, l)e <,toet vaari.i een drietal borden met verschillen^ opschriften, trok van daar door verschillende straten weer naar de plaats van uitgang. Daar gelastte een inspecteur van politie den dé"], nemers aan den stoet (voor het rondtrekken door de stad was niet de vereischte vergur,. ning gevraagd) uiteen te gaan. Aan dit bevel werd onmiddellijk voldaan, wnarop dewerk- loo/en in goede orde verspreid een wandeling door de stad begonnen. Overleden. Uit Haarlem wordt ons geseind Mevrouw Hoedt, -wier kleederen verleden 1 week in brand geraakten, toen zij te dicht by een spirituslichtje kwam, is ten gevolge van de bekomen brandwonden in het St Elizabethgasthuis overleden. De afgesneden gattoevoer. Naar de nDordr. Ct" uit Sliedrecht ver neemt is de afsluiting van het gas, waardoor verschillende ingezetenen in gevaar verkeerd hebben, wat gelukkig bijtijds kon worden at- gewend, toe te schrijven aan een defect aan de regulateur. De afsluiting van de gastoevoer duurde slechts kort, de straatlantaarns hieven met i kleine vlam branden. Branden. Te Veelerveen is Maandagavond de boer- dery van B. W. Kuiper afgebrand. V Dinsdag brak by den landbouwer R. van 'tllull, op het Kampereiland, een felle brand uit. Men poogt den brand meester te worden met de blussehingsmiddelen van de gemeente Kampen. De harde wind wakkert den brand echter nog steeds aan. Huis en inboedel zjjn verzekerd by de Onderl. Boeren Brandwaarb, Mij. te Zwolle. Oorzaak onbekend. Ongelukken. De heer E. Sanders, directeur van liet Leidsche Veem te Amsterdam is in een pakhuis in het oude Dok van een zolder uit 't luik gevallen en op straat to. ri,1 -e komen, waardoor hij zwaar inwendig werd verwond. Onmiddellijk werd hij naar hel Israëlietische gasthuis vervoerd, waar hij spoedig overleed. De heer Sanders was in de handelswereld zeer gezien en een bekwaam vakman. V Bij het binnenstoomen van den Nieuwen Waterweg is gistermiddag te Hoek van Holland op het s.s. Flandria, komende van Havre, de Zweedsche'matroos W. I. in het ruim gevallen en spoedig daarna overleden. Bij aankomst te Rotterdam is het lijk naar Crooswijk gebracht. Onaangename drukfout. Adreskaart: Ch. MANDERS, Doopt en verkoopt wijnen in alle soorten. Laatste Nieuws. De crisis. Men meldt ons uit 's-Gravenhage: Tot dusver is niet gebleken, dat Staats raad mr. Cort van der Linden pogingen tot het voordragen van een Kabinet zou hebben opgegeven. Vandaag is of zou de heer v. d, Linden weer door de Koningin in conferentie worden ontvangen. Hofbericht, Naar aanleiding van desbetreffende onjuiste berichten uit Apeldoorn verzoekt men mede te deden dat de datum van vertrek van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden naar het Loo op dit oogen- blik nog niet is vastgesteld. Graaf Lamsdorf f De Parijsche bladen bevatten een telegram uit San Remo, dat giaaf Lamsdorf gister avond aldaar is overleden. Lamsdorf was minister van buitenlandsehe zaken in Rusland. Joden-vervolgingen. Tengevolge van onlusten in Boven-Mol- davië (Roemenië), aan Bessarabië (Rusland) grenzende, trekken vele honderden boeren naar Botosani waar zij begonnen de huizen en winkels te plunderental van groote joodsche pachters zijn aangerand. De Letoogers weigerden to voldoen non een aanmaning om uiteen te gaan, en vle ien de troepen met steenworpen en revol verschoten aan. Toen twee wettelijke som maties geen gevolg hadden schoten de troe pen op de betoogers, die terugtrokken met achterlating van 4 dooden en 9 gewonden- Do Ausglelch. De onderhandelingen tusschen de Oosten- rijksche en Hongaarsche ministers over den Ausgleich werden gisteren en vandaag voort gezet. Men kan een volkomen overeenstem ming verwachten van de zijde der Hong»ar' sche coalitie wat betreft den tc volgen weg, terwijl een aanmerkelijke toenadering is te bespeuren wat Ipetrcft de heffing der verte rings-beiasting. Handel en Bedriji. Beurs van Schiedam. WOENSDAG, 20 MAART. Officieele noiecring van de Commissie uit& Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: fH per Hectoliter, cont; zonder fust en zonder belasting. M} den E D mar earn ISRAËLIETISCHE KERK. („N. hij f D So i) >1 n 20

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2