'v s£ BINNENLANIL STADSNIEUWS. YLAAliDINGEN. Rechtzaken- Sport. Öemengd Nieuws. V Laatste Nieuws. V Handel en Bedrlji, (zooals nu ach ter al' gebleken is) te verge wissen ol de voormannen der coalitie bereid waren de regeering te aanvaarden, heeft tenminste dit goede gehad, dat het helder licht, heeft geworpen op den politieken toe stand van het oogenblik. In dat licht hebben wij de onmacht om te regoeren van de rech terzijde duidelijk aan het licht zien komen, en zal. naar wij venvachten, menigeen de overtuiging hebben gekregen, dat de eenige manier om iets tot stand te brengen, isdit ministerie te versterken. Het „N. r. d. D." is verheugd over de oplossing der crisis op de wijze waarop die thans heeft, plaats gehad, liet stelt dan de vraag of de staatsmachine echter voor dezo oplossing twee maanden had behoe ven stil te slaan, en hel antwoordt: „Dit echter zij gezetrd zoowel het heengaan mot eere! van minister Staal, als de collectieve ontslag-aanvrage van het Kabinet-De Heester lijken ons, achteraf beschouwd, gerechtvaardigd." „Be Nederlander" is oveneens tevreden over do oplossing die nan de langdurige crisis -een einde heeft gemaakt en voegt aan zijn beschouwing daarover het vol gende toe: Wat 'aangaat het bericht, 'dat „de denkbeelden dezer regeering in zake het blijvend gedeelte" zullen gehandhaafd worden, ook dit kan, zoo liet zich be vestigt, onzerzijds op geen aprioristisch bezwaar stuiten. Aan het blijvend ge deelte als zoodanig hebben wij ons hart niet verpand. Wanneer de belangen, wel ke het blijvend gedeelte dienen moet, op andere wijze voidoonde huil behartiging verzekerd zien; wanneer de koninklijke weg van wetswijziging .wordt ingeslagen, en daarbij het geheel en de onderdooien, de middelen van compensatie ondionst- voorziening nauwkeurig kunnen worden overwogen; wanneer niet wordt afge broken, voordat is opgebouwd; wanneer in 'I kort op deugdelijke wijze wordt voorbereid, niet slechts op hot papier of in de verbeelding van den minister, zoodal zelfs de gegevens, die hij u a de totstandkoming van den maatregel aan de Kamer overlegl, nog weer collectie en rectificatie behoevpu, maar reëel en feitelijk, in den werkelijker! dienst van het leger, dan is de mogelijkheid al lerminst uitgesloten, dat het bestaande geschil in rook vervliegt en (lat men omtrent do te nemen maatregelen tot .vrij groote eenstemmigheid komt. Afwachten blijft de boodschap, zoowel op dit als op ander gebied. Welwillend èn onafhankelijk." Rjjkatuinbonw-wintercursus ook geslaagd de heer Steph. T. D. lingering .Inez, van hier. Corps diplomatique. De Itahaansche gezant bij ons hof, her tog de Calvello, zal zich metterwoon te 's-Gravenhage vestigen in het hoekhuis aan den Kneuterdijk en Hartogstraat, vroeger bewoond door wijlen kroonprins Alexan der der Nederlander. Yereen. van Eleetroteehnlsche werkgever». Hl de laatste helft van Maart is te Am sterdam opgericht de „Kederlandsche Ver- eeniging van Electrotechnische werkje vers", die zich o. m. Ion doel stelt door samenweiking barer leden de algem-eene belangen, van het electrotechnische vak te behartigen en do goede technische uitvoe ring van electrotechnische werken zooveel mogelijk Ie bevorderen; verder door het steunen van vakonderwijs, zoomede door opleiding bij haar leden, een goede kern van Nederlandse!» eleclrische monteurs aan te kweeken Als bestuursleden der vereenigjng, waar toe oen twintigtal firma's toetraden, wer den gekozen do hoeren G, Groeneveld, W. Huijgens, A. J. Korthals Altes, W. B, Slot boom en R. W. H. Hofstede Crull. Se Kiezerslijsten. De Kiezerslijst voor 1907 is -wel 15 Fe bruari voorloopig opgemaakt, doch de vast stelling geschiedt eerst qn 15 Mei a.s. Van 23 Blaart 1.1. af ligt de \oorloopige lijst op do secretarie der gemeente ter in zage. Het is ieder kiezer, tot welke categorie van kiezers hij behoort, dure plicht .die lijst, eens te gaan inzien. En dat om twee redenen. Ten eerste om te zien of hij zelf er wel op staat. Ten. tweede om to. zien of er ook anderen op staan, die er niet op hoo- ren. Vooral in do kleinere plaatsen, waai de burgers eikaar onderling kennen, heeft zulks wel eens verrassende resultaten. Niemand mag 'den kiezer de verlangde inzage weigeren. Art29 "der Kieswet zegt: „Tot en met "den löden April is oen ieder hevoegd hij het gemeentebestuur Ver betering van de door dat bestuur vastge stelde kiezerslijst te vragen,^ op grond dat hij zelf -of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk wooi-komt." 15 Ajunl is kort dag. Denkt er dus om. De heer P. M. .1. A. Lagerwcij is door het collego van B. en W. aangewezen als voorzitter van de commissie, voor den Gemeentercinigingsdiensl. In Jeruël, Lango Haven 16, zal Zondag morgen 10 uur en des avonds te 7 V'z uur spreken de heer iW. Grasmeijer uit Rot terdam. Naar men ons mededeelt is bij de te Rotterdam gehouden eindexamens van den Kwartetwedstrijd „8t. Ceellla'', De Za11gvereeniging ,,St. Caecüia" alhier genoot wederom de eer een prijs te mo gen ontvangen van liet Koninklijk Huis, voor den door haai- te houden kwartet- wedstrijd, ditmaal: een groote bronzen me daille vail Z. Kj H. Prins Hendrik. In do vergadering van het bureau der Ncdorl. Vereeniging voor de tentoonstelling van huisindustrie te Amsterdam werd mee gedeeld dat o. a. te Schiedam in voorbe reiding (is de oprichting „van een' plaatse lijke commissie. Gistermiddag te 3j uur ontstond een schoorsteenbrand in de woning van J. Ter- wiel, Hoofdstraat 53/3, die spoedig gebluscht werd door den bewoner, geholpen door den meesterknecht eener nabijstaande branderij en een agent van politie. De Ylaardingsche koopman v. W. kreeg gistermiddag on de Damlaan een zenuv, toe val, waardoor hij tegen de straat viel. llij werd opgenomen en in ten nabijzijnden win kel gebracht, waar hij weer tot bewustzijn kwam. Door de politie werd hij naar den Vlaardingeidijk gebracht en tot aan den tol begeleid, waar de Ylaardingsche politie de verdere zorg voor hem op zich nam. Onderweg herhaalden zich die toevallen, waaraan hij zeer vaak lijdt. Rij de politie is terug te bekomen een langharige zwart-grijze hond met witte horst en witte pooten, jeu. Binnen 2 maal 2-1 uren niet terugge haald wordt het dier afgemaakt. Veroordeeld tot 10 gld. boete subs. 10 dagen hechtenis, werd F. B. B., 34 jaren, los werkman te Y1 aardlagen, wegens mis handeling. devonden voerwerpen. Aanwezig san het «ommissariast van po litie Ren paar garen handschoenen, karabies, mes in scheede,_ sleutel. Terug te hekomea s»b d» volgende adres- sen Ren fietspomp, A. v. Bommel, Streijen- achestraat- 3S; een fox-terrier, G. J. Ver- kade, Boterstraat 33een geldstuk in pn- piei-tje, M. den Uijl, Stationstraat 23een bril, F. J. Albers, Westfrankenlandschelaan 7een kinderzak met portemonnaie enz., M. v. d. Bos, Broersvest 107een postduif met ring waarop 7890'330, C. Verkade, Rotterdamschedijk bij de Hoogeboomen een kussensloop, J. v. d. Berg, Nieuwe Haven 163/9. Gemeentelijk* Arbeidsbeurs. Gevestigd in het Beursgebouw, Geopend van 91/2 tot IR/2 uur voormiddag, ïelephooroiuiirmer 244. Gevraa gd© arbeidskrachten. Behanger. Kuip-er. Behanger (halfw.) Smid. Barbiers bediende. iVerveife jongen. Halfw. draaier. Wagenmaker. Halfw. plaatswerker. Dienstbode. Jongens voor een fabriek, Aangeh. arbeidskrachten. Bakker. Boekbinder. Jongen r. kantoor. Koperslager. Molenaar. Pakhuisknecht. Schaver-hoorder. Slagersjongen. Smidsjongen. De directeur verzoekt aan h«n die ver zuimden te berichten, of zij aaneen opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Timmerman. Timmenn ans leerling. Verver. Zakkenrnakers. Personen voor lichte werkzaamheden. Wasschen aan huis gevraagd. Heden heeft de verpachting plaats gehad van de tollen tusschcu deze' gemeente en Maassluis en Schiedam. De tol op den weg naar Maassluis is toegewezen aan P. J. Doelman te Maasland voor een jaarlijksche pachtsom van 1200. De tol op den weg naar Schiedam is toe gewezen aan A. Bontebal te Schipluiden voor een jaarlijksche pachtsom van 7130. *De heer P. J. Troclstra, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zal bin nenkort, (waarschijnlijk omstreeks 'fc mid den dezer maand) in een openbare vergade ring optreden voor de afdeeling Vlaardin- gen van de S. D. A. P. Het 'O. M. bij do Hoü.-erdamsche, recht bank eischte heden 4 jaren gevangenisstraf tegen L. O., los werkman te Hillegersherg, wegens opzettelijke brandstichting in de woning van C. Bisboom in den avond van 30 Nov. 1906. Beklaagde ontkende en de advocaat mr. Havolaar vroeg vrijspraak, J. J. B., 34 jaren, meesterknecht te Schie dam, beklaagd geweest van diefstal yan spoeling, werd vrijgespro-ken. J. II. S., 51 'jaren, .veehouder te Schie dam, beklaagd wegens opzettelijk opkoopen van gestolen spoeling, wterd eveneens vrij- gesprokea. I Kot f bal. s Door de Tlaagsche Openluchtspeelclub .worden pogingen aangewend om den in het laatst van Mei aldaar- door den Nc- derlandschen Korfbalbond te organiseeren propaganda korfbaldag te- doen houden op het terrein der H. V. V. aan den Wasse naarde,hen weg, dat zich door de aanwe zigheid van goed ingerichte clubgebouwen tot "dit, doel uitstekend! leent. Elevators te Rotterdam. Men schrijft ons: To Rotterdam begint de elevator-kwestie weer op den voorgrond te treden. Zooals men weet leidde die in 1904 tot conflicten welke daarmede eindigden dat de Duit&chc graanfirma's zich per contract jnet de ver eeniging van wegers en meters verbonden om niet met de elevators te ontvangen. De elevators hebben sedert stilgelegen maar than» is door de Maatschappij tot ex ploitatie van drijvende elevators aan alle be langhebbenden bij het grannvervoer een cir culaire verzonden waarin hun werd mede gedeeld dut op verzoek van verschillende Engelsche j-eeders de elevators weder in dienst zouden worden gr' .a. Ter zekerstel ling der belangen van alle importeurs zou tevens een nieuwe coiporatie van wegers worden opgericht, waarvan de wegers hij contract en cautiestelling zich verhinden voor iedereen, zonder uitzondering, te wer ken, opdat eenmaal aan de willekeur der werklieden die men heden, ten dage te ver duren heeft paal en perk gesteld wordt. Naar aanleiding van dat schrijven heeft thans ook het bestuur der Algemeene 13e- eedigdo Metens-Wegcrs-vereeniging „Rotter dam" een circulaire gericht aan alle graan- importeurs, expediteurs, factors enz., waarin hun in overweging wordt gegeven daarop niet in te gaan, omdat volgens die circu laire de kooplieden gedwongen zouden wor den hun goederen per elevator te ontvangen, onder bedreiging anders op hooge kosten te worden gejaagd. Aan het slot- verklaart het bestuur dat van de zijde der meters- en wegers-organisatie het laatste woord in deze nog niet is ge sproken. liijssen. Aan de oude fabriek, waar tot dusverre uitsluitend werd gewerkt, brak gisteren de hoogdrukzuiger. De fabriek is stop gezet. Vandaag zal het bedrijf op de nieuwe fa briek worden voortgezet. De voorzitter van „Unitas" zendt aan ,,De Standaard" een uitvoerig schrijven, waarin de stand van zaken in Rijsseri op het oogen blik wordt uiteengezet. Hieraan is het vol gende ontleend Omtrent het aantal der werklieden die op het oogenblik aan het werk zijn bij de firma Ter Horst, bestaat verschil van meening. Vast staat echtei', dat vóór de staking aan de fabrieken der firma werkten 1022 arbei derspers). Het hoogste aantal, waaraan het stakingscomité uitkeeringen gedaan heeft be droeg 743. Nu wordt nog uitgekeerd ran ruim 700 arbeiderspers), zoodat een 4"0-tal, en niet meer, bij de firma is teruggekeerd. Bovendien zijn nog een kleine 20 arbeiders (stère) in staking die geen uitkeering ont vangen. Men kan dus veilig aannemen, dat van de 1020 arbeiderspers) nog 720 buiten de fabriek staan. Het komt evenwel op dit aantal niet in. de eerste plaats aan. Al gaan er nog 100 werklieden aan het werk en de spinsters blij ven. in staking, dan is er voor de stakers geen nood en de patroons zijn niet gebaat. Daartegenover staat, dat wanneer 40 spin sters aan het werk gaan, de stakers verloren zijn." Loonsv'erhooging Als gevolg van. eon door do Loodgieters en Gastittersvereeniging te "s-Hage gevoer de loonactie is het uurloon voor eon vak kundig loodgieter bepaald pp 25 cents en voor een vakkundig gasfitter op 23 ets.; voor nachtarbeid 50 pet. en voor Zondags- arbeid 100 pet. verhooging. Stakingen. De onderhandelingen over de staking bij de firma Yriesendorp te Dordrecht, tot nog too door mr. J. van Droogo gevoerd om beido partijen tot elkander te brengen en een collectief arbeidscontract samen te stellen, waarmede do arbeiders zoowel als do firma genoegen konden nemen, zijn ten slotte op niets uitgeloopen. De staking is dus in een nieuw stadium gekomen., De firma Yriesendorp 'heeft, de bepalin gen tot voor do staking, aan do werf gel dende in haar ontwerp-contrakt niet ge noerpd of volgens het oordeel der stakers slechter gemaakt. Zoo is de arbeidstijd tot 7 uren 's avonds zoowel 's zomers* als 's win ters. De firma wilde dit 'veranderen en 's zomers tot 8 uren bepalen. Dit. laatste nu werd beslist onaannemelijk' geacht, om dat vele arbefeters brjna dón uur moeten loopon eer zij aan de werf zijn. De stakers namen mot algemeene stem men deze motie aan; „Do vergadering der sbikers, gehoord bij monde; van mr. Yan Drooge den loop der onderhandelingen en den stand van zaken; betreurt het, "dpi do firma op billijke cischen door hen gesteld niet. is ingegaan, waardoor de onderhandelingen ipoeien wor den afgebroken en 'dus de verzoenende hand is afgewezen; besluit den strijd voort tc zotten tot aan de billijke voorwaarden, door hen gesteld, is voldaan." De Christel. 'Bestuurdersbond verklaarde do wijze, waarop de staking werd aange vangen, te moeten afkeuren, doch was, uit do verstrekte mededeelingon de mee- j'irnt puttend, dat inderdaad! verschillende grieven aanwezig waren, van oordeel, dal niettemin de stakers behooren te worden gesteund. Aan liet bestuur werd opgedragen naar bevind van zaken het inkomen van finan- cieolen steun to 'bevorderen. Do volksoploopjes blijven t voortduren, maar zijn niet van beteekenis. De heiersstaking te Rotterdam is geëin digd. Het door de. beiers geëischte urenloon wordt ingevoerd en boven dien is het stukloon per ,paal op een minimum van 70 cent gebracht, terwijl de patroons toegezegd hebben dat de ontsla gen lieiera .weder in dienst genomen zul len .worden. Bijtijds gesnapt. Hedennacht omstreeks 4 uur weid! door een agent van politie aan ile Leuvehaven te Rotterdam aangehouden een roeiboot, waarin 'twee opkoopers 22 zakken tarwe vervoerden. Overgebracht naar hetpolitie- burean aan de Nassaukade, verklaarden zij het gekocht te hebben van een onbeken den schipper, liggende tegenover de Oude Plantage. Inbraken. Uit Utrecht .wordt ons geseind: :Gistemacht is ingebroken in een onbe woond perceel aan den Catharijnensingel. Onderscheidene goederen .werden ont-' vreemd. Als een der daders werd aange houden de schippersknecht A. B.; zijn medeplichtige is .waarschijnlijk naar Duitsch- land gevlucht. Gistermiddag is op klaarlichten dag in gebroken in een der volkrijkste buurten te Rotterdam n.l. in de .woning! van den vischkoopman J, Camman aan den Vis- schersdijk te Rotterdam. Een chiffonière werd opengebroken en drie laden geledigd. Vermist .wordt f60 k f70 aan contanten en een aantal gouden en zilveren lijfsie raden.- 1 Buiten vervolging. Naar men verneemt, zal- de bestuurder van de tram AmsteldijkDam, waarmede voor eenigen tijd op de Weteringschans te Amsterdam een ernstige botsing plaats had, waarbjj ecu onderwijzeres weid ge dood, niet vervolgd worden. De Justitie vond geen termen om rechts ingang te verleenen. Verdronken. Men meldt ons: Het driejarig zoontje van den heer J, R. te YVageningen is bij "het vischjes-vangen in een sloot geraakt en verdronken. Bekeerd, De „N. Gron. Ct." vertelt: Als onverbeterlijke dronkaard stond hij in het *01dambt bekend. Hij 'was een van die beklagenswaardige typen, over wie de groo te menschen bijna médelijdend "het hoofd schudden en de kinderen zich vroolijk ma ken. Als handlanger was hij op 't veerschip in dienst, maar de schipper had niet veel aan zulke helpers. Een dochter van hem diende te Gronin gen en' zoo eens om do veertien dagen bezocht zij haar familie. Maar wanneer zij >.00 over den straaRveg; van het dorp liep, dan was het haar alsof zij met den vinger werd nagewezen en eens had zij iemand hooren zeggen: zie, daar heb je Jantje ook, de dochter van dien zuiplap. Toen stond haai- besluit vast. Zij 'wilde haar vader niet meer- bezoeken. En zij had hem ook duidelijk het waarom- van dit besluit gezegd, maar eerst had hij hel niet recht begrepen, wat al die drukte beteekende. Doch toen hij den volgenden morgen wakker werd, zijn roes had uit geslapen, toen drong het tot hem 'door, wat Jantjes bedftigirig voor hem inhield. Zij wilde nooit meer hem komen bezoe ken, omdat hij een zuiplap was, omdat zij zich voor hem schaamde. Hij begon het bijna als een misdaad 'tegevoelen, .aan zijn kind begaan. Nu zou hjjtoch eens toonen, dat zjjn dochter zich niet voor haar vader behoefde te schamen. Fm in hem was .gerijpt het vaste voornemen, den drank voor goed te laten staan. Dan zou Jantje wel weer bij hem op bezoek komen. Nu spreken de menschen in zijn om geving bijna met verbazing' over zijn be keering en bij vertelt vol trots- aan een ieder die bet hooren, wil, dat hij in vier maanden geen druppol drank gebruikt heeft. En Jantje komt weer geregeld haar veerticndaagsch bezoek "brengen. Lijkverbranding. Het beginsel van de lijkverbranding wint in Engeland meer en meer veld, zooals blijkt uit het zooeven verschenen jaarverslag von den hoofdambtenaar van den Londenschen ge zondheidsdienst, dr. Collingridge. In den lijkoven te Londen vonden in 1905, het eerste jaar, negen verbrandingen plaats en in het vorige jaar reeds drie-en- twintig, terwijl in geiled Engeland liet aan tal lijkverbrandingen is gestegen van drl» in 1885 tot- 7-13 in 1906, en erin die c-en en-twintig jaar in het geheel 5761 vcrbraij dingen hebben plaats gevonden. Hoofcka' kei ijk is deze geleidelijke veldwinning vaj de lijkverbranding te danken aan de ver mindering van de godsdienstige bedenk! gen er tegen, terwijl overwegingen van saai! tairen aard, naar dr. Collingridge moent zich voegen bij die van financieelen aard! Vlaamsche humor. Gebuur. Vriend Rikus, gij hebt veel tegenspoed. Op denzelfden dag verliest?» - uw koe en uw vrouw, die al uw liefde ver i diende; maar gij zjjt hog jong, gij weldra een andere vrouw hebben! Ik kb drie dochters en laat er u een van kiezen Ander gébum\ Gij moogt mijn zuster hebben. Nog een ander gebuur. Ik bied 11 mijn nicht aan. Boerke Rikus. 'k Zie wel, 't is beter zijn vrouiv te verliezen dan zijn koe.Mijn vrouw is nauwelijks dood of men "biedt er mij reeds een, half dozijn andere aan maar niemand biedt mij een andere koe aar! Hofberichten. H. M. de Koningin-Moeder is voorne mens gedurende het koninklijk bezoek aai Amsterdam, ook eenige dagen in do hoofd stad aanwezig te zijn. Het ba! ten paleize te Amsterdam zal plaats hebben op Donderdag 25 April, Tweede Kamer. De Tweede Kamer is thans bijeengeroe- tegen Dinsdag, 16 April a.s., 'snamiddags halftwee. De redders ven de „Berlin", Bij de plechtige uitreiking van de Eegee- ringsonderscheidingen aan redders bij de be kende scheepsramp heeft de Minister van Marine in zijn toespraak gezegd, dat de red ders bewezen hadden op 22 Febr. dat Dien niet behoefde terug te zien tot de tijden ran De Ruyter om ten onzent zeelieden te lin den die daden van moed en zelfopoffering verrichten, die in Europa algemeen waardee ring hebben gevonden. Aan elk der begiftig den werd het onderscheidingsteeeken 'net een hartelijke toespraak uitgereikt. Na al- loop der plechtigheid bezocht de Minister den schipper Jansen van de stoomreddmg- boot en Maarten Sparling om hen meer bij zonder te compümentecren wegens den door hen betoonden heldenmoed. ïavsnultbrelding te Botterdam. Naar men .wil weten zouden te Rotter dam tot verdere uitbreiding der havenrruim- te, plannen bestaan voorstellen bij den Raad in te dienen tot vereeniging van de' roods ontworpen Lek- en Waalhaven, waardoor een haven van ruim 300 H.A, zou kun nen verkregen .worden. Beurs van Schiedam. ZATERDAG, 6 APRIL. Officieele noteering van de Commissie uildt Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 9 per Hectoliter, coat-, zonder fust en zonder belasting, ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave. MAI8: geen opgave. Namens de Comm. voor de notetring, D. F. W. Paws, Noteering der Vereeniging „Bond van Dis tillateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN: f 9.50 per HL. JENEVER: 13.50 per HL. AMST. PROEF15.— per HL. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJNStemming willig. SPOELING: ƒ1.10. SPIRITUS: 16 A 16J. RUWE SPIRITUS: ƒ8. AMSTERDAM, 6 April. Koffie goed, ord. Java 33, Santos 22j- Suiker kalm. Tarwe niet genoteerd. Rogge niet genoteerd. AMSTERDAM, 5 April. Lijnolie. Vliegend 23? 234, April f~~ 1 Mei ƒ231 231, April/Mei Juni/Aug. ƒ23} 234, 8cpt.(Dec. ƒ231, Jnn./Ap"ï 1908 /22J23. HAMBURG, 6 April. Koffie kalm. Mei 304, Sept. 3li, DcC- 32, Maart 324. HAVRE, 6 April. Koffie. Mei 384, Juli 381, Sept. 381, Dec. 38? IC. HAMBURG, 6 April. Suiker loom. Mei 18.50, Aug. 18.70. Oct./Dee. 18.20, Jan./Mrt. 18.40. PARIJS, 6 April. Spiritus April fr. 41.Mei kr. 41-V, 4 maanden van Mei fr. 42.4 laatste maanden fr. 37.75. Scheepvaart. SCHIEDAM, 6 April. Vertrokken s.s. Holmsido, kapt. John J. Reed, naar New- Castle. SCHIEDAM, 6 April. Aangekomen van Londen het tjalkschip „Alida", schipper J- Wuisman, om "hier ledige tlesscben te la den voor Londen. 1 PB. L van j van Ac! Bot wet stic r Sch stra runt 4 mas 5 lion iU 2 ter, 3 Man wt IV. Katl berg Cat! do 1 slooi Atari v.d Atlri J.Bc f-P. i r. 1

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2