BEURS TAN AMSTERDAM. Laatste Nieuws. vinden als volkomen op een vrij stand- nut staande, ^oc'1 'n beginsel niet afkeerig L den maatregel. Spreker vroeg ten slotte nog of het der Repeering ernst is geweest met het niet- Ualüteii "van generaal Staal, er op wijzende jit het Kabinet in Februari nog aan Staal ,.,-t zat en hem 14 dagen later losliet. Minister DE MEESTER begon met uit drukkelijk tegenover den heer Lobman te verklaren 'dat de mededeelingen, gisteren »eöaan uit het advies van baron Schimmol- ninck van der Oye aan de Koningin, ge- Ichifidden met diens volkomen voorkennis ,a medeweten en laakte het dat een ervaren •Inatsman als dc heer Lohman gemeend uft den Minister te moeten vergelijken rnet ffiu ministerie-bode die geheimen verklapt ^Pe° MINISTER verdedigde hierna nog- maflls uitvoerig de houding van de Regee- ring °P dc gronden gisteren door hem ont vouwd. Wat het heengaan van Minister Staal Icirof, deelde hij mede, dat doze reeds van het begin van dc crisis af zijn stellig voor nemen om heen te gaan had te kennen gs- «even. Intussehen drong een beslissing hier over nog niet zoo, totdat het oogenbiik kwam waarop een beslissing niocst volgen, en toen leeft Staal pertinent verklaard, dat hij bleef volhouden bij zijn weigering om tie porte feuille opnieuw te aanvaarden. Hij deelde Jit op karakteristieke wijze aan spreker mede, door als zijn meening te kennen, te geven, dat men wei een persoon mag opofferen aan een beginsel, maar de aanneming van een be ginsel niet in de weegschaal mag stellen voor eon persoon. Maar wanneer daarna de regeering het beginsel, waarvoor zoo gestreden was, had prijsgegeven zou men de ministers als karak- terlooze menschen beschouwd hebben. En de regeering zal nu een afzonderlijk wetsont werp indienen omdat zij dit beter oordeelt dan bij begrooting deze zaak te behandelen. De MINISTER deelde nog mede dat minister van Rappard met het voorstel be treffende de stelling van Amsterdam hel eens is. Hij streeft bezuiniging na en zal zich niet verzetten tegen een staats- en enquête commissie in zake bezuiniging. Wat ten slotte het voto-reelit der Koningin betreft, dit zal door dit Kabinet onverkort worden gehandhaafd. De heeren VAN NISPEN en TROEL STRA repliceerden. Daarna werd de verga dering, daar nog meerdere sprekers zijn in geschreven, verdaagd tot morgen 11 ure. Dan is de heer Heemskerk aan het woord. V Zitting van Vrijdag 19 April. Het debat betreffende het verloop der crisis werd voortgezet met een repliek van den heer HEEMSKERK die o. a. tegen over den lof, door den heer Van Doorn aan fel kabinet gebracht, betoogde dat hot land in deze dagen integendeel juist ervaren had, dat het kabinet, door het overdreven men gen van de politiek in een niet-politieke kwestie, het land op z. i. onverantwoorde lijke wijze in beroering heeft gebracht. Hij klaagde er ook over dat in deze geheele zaak zoowel bij het kabinet als bij de iinker- lijde weinig waardeering voor den tegenstan der merkbaar is geweest. Ware er niet zoo veel stof opgejaagd en reclame gemaakt voor de verkiezingen, dan zouden do debatten hartverheffender kunnen geweest zijn. En hij verweet voorts het kabinet dat het geen licht heeft laten vallen op de eigenlijke kwestie «sar 't hier om ging, n.l. waarom het col lectief ontslag vroeg. Een „geconcentreerde actie", toch waarop de ontslag-aanvrage aan vankelijk gebaseerd scheen, is hersenschim- icing gebleken. De rechterzijde heeft niet geweigerd het bewind over te nemen, doch rilde dit slechts niet buiten nood- aaak doen. Neen de geheele handelwijze urn het kabinet komt in hoe langer hoe zon derlinger licht. Den nieuwopgetreden Minister van oorlog hij den raad door een kalm en bezadigd optreden, en door de gelegenheid te geven tot een rustig behandeling van de zaak die de partijen verdeelde, het door den vorigen Minister gestichte kwaad te kenteren. Spreker zcide dat de uitgesproken wensch tjisr een gemengd kabinet op dit oogenbiik wd als ernstig te beschouwen is. Hij gaf de linkerzijde de schuld van't geen tot dus- ter was voorgevallen. De landsbelangen en name ook de sociale wetgeving loopen giwl gevaar in 't gedrang te raken. Tegen dc rechterzijde wordt opgetreden met allerlei Wrkiezings-reclamemiddelen, zonder reke ning te willen houden met haar verlangen, net landsbelang zou echter meer gebaat zijn *"nneer men trachtte met elkaar tot over eenstemming te geraken. Voor een eerlijk compromis is spreker te vinden en het denkbeeld van een gemengd kabinet in de Ockomst verwerpt hij niet. '-prekende over do legerhervormingen zei 6 spreker o. a. niet te kunnen begrijpen faarom die hervormingen moeten voorafge gaan worden door de inperking van het blij- iei,g gedeelte, Spreker's grief legen dit kabi- j1" is, dat het, waar het hervormingen be- aoit op militair gebied zooveel tijd verspilt a-'ft den specialen strijd over het blijvend gre- eelte, en achterwege laat de werkelijke "arvormingen enz. Indien de nieuwe Minister van Oorlog ?c»een overleg pleegt, een duidelijk inzicht 'Mijn hervormingsplannen heeft en vooral aanwijst waar de geldmiddelen gevonden Iten worden om de hervormingen moge* te maken, zal de Minister van spreker n aiens politieke vrienden op een welwil- jÜ?'bejegening en zoo 't eenigszins moge- 'h is op medewerking kunnen rekenen. De heer LOHMAN, ontkennende dat hij fitter den Minister vergeleek bij een ge heimen verklappende bode, verwonderde zich dat de heer Schimmelpenninck toestemming gaf tot publiceering in de Kamer van zijn schrijven aan de Koningin, aangezien hij aan spreker geschreven had dat de bewuste brief slechts een particulier schrijven was als aanvulling op het advies aan de Koningin en niet voor publiceering bestemd. De Minister DE MEESTER antwoord de dat hij zelf niet persoonlijk den heer Schimmelpenninck had gesproken en ook niet met hem had ge corresp o n d e e rd over al dan niet mededeeling van bedoeld schrij ver.. De heer Schimmelpenninck's rapport aan de Koningin was den Minister ter hanc? gesteld met bevoegdheid daarvan eventueel, indien gewenscht, gebruik te maken bij de Kamerdiscussie, mits de heer Schimmel penninck daartoe toestemming had verleend. Daarop heeft men, wie daarmee bedoeld wordt, behoefde de Minister niet te zeggen, zich verzekerd van de toestemming van den heer Schimmelpenninck. De heer KOLKMAN verweet Minister De Moester dat hij de uitdrukking „geconcen treerde actie" die beleedigend is voor hen van rechts die in den nacht van Staal het kabinet redden, daar dio uitdrukking eigenlijk be- dooit „gekonkel met de Eerste Kamer ten laste te leggen" heeft gebruikt; dit woord moest hel kabinet intrekken. Na repliek van den heer KARNEBEEK constateerde de MINISTER De Meester da: hij niets beleedigends bedoeld had en slechts dacht aan een van zelf sprekende en zeer na tuurlijk overleg tusschen de rechtsehe leden van de Eerste en Tweede Kamer. Hot crisisdebat werd gesloten na dankbe tuiging van den voorzitter aan de regeering voor de verstrekte inlichtingen. Gemengd Nieuws. niet voorkomt op de lijst van vergiften in het z.g. geneeskundig wetboek en dus vrije lijk kan worden verkocht, wat dan ook ge schiedt bijv. in winkels voor fotografie-arti kelen. De apothekers, leveren het doorgaans niet af dan aan bij hen te goeder naam be kend staande personen, mits deze opgeven voor welk doel her moet worden aangewend. De aanvrager teekent dan een bewijs van levering, hetwelk wordt opgenomen in het z.g. vergiftenregister. Een maximum hoe veelheid is niet bepaald, terwijl evenmin een door een geneeskundige onderteekend bewijs wordt verlangd. De heer Schaap heeft zich dus zeer gemakkelijk in. het bezit van eyan- k'ali kunnen stellen. Ongelukken Men meldt ons uit Rotterdam Hedenmorgen 10 uur was de scheepstim merman C. P. Smits, 44 jaar, bezig aan dek van het rijnsehip „De Goede Verwach- berg zijn door de gloeiende lava in brand gemakt. Alle bergbewoners vluchten naar het dal. De t>Berlin Bij het onderzoek naar het vergaan van de „Berlin", vanwege het Engelsehe Depar tement van Handel te Londen gehouden zeide getuige kapitein Plooy, van den Neder- landschen loodskotter no. 9, dat hij, in de plaats van den gezagvoerder der „Berlin", een anderhalf uur gewacht zou hebben voor hij den ingang van de haven aan den Hoek was binnengevaren. Aanvaring door de vPollux". In verband met de aanvaring van li. M. „Pollux" met een Marker vischschuit, waar bij een visscher verdronk, wordt gemeld dat onmiddellijk nadat het gebeurde ter kennis kwam van de marine-autoriteiten, een com missie bestaande uit twee kapiteins ter zee met een officier van administratie als secre taris, naar Hoorn zijn gecommitteerd om een onderzoek in te stellc-n. Het resultaat van dat onderzoek, waarbij alleen nog maar de feiten zijn geconsta teerd zonder meer, is gezonden naar den schout-bij-nacht commandant der marine te Hellevoetsluis, onder wiens bevelen H. M. „Pollux" ressorteert. Woensdagmiddag ontving de familie van den bij de aanvaring door de „Pollux", om gekomen H. Teerhuis bericht, dat door den officier van justitie verlof tot de ter aarde bestelling was gegeven. De begrafenis had gisteren plaats. Verdacht ziektegeval. Aan boord van het Duitsche stoomschip „Troja", van Santos naar Rotterdam bestemd en gisteren den Nieuwen Waterweg binnenge komen heeft zich een verdacht ziektegeval voorgedaan. Met het oog daarop ligt het stoomschip thans met de quarantainevlag in top ter observatie bij Maassluis geankerd. Gevaarlijk spelletje. Men meldt ons uit Den Haag Van 't alcon van een electrische tram van lijn 1 werd hedenochtend ongeveer 7 uur op het Spui een ruit doorschoten, zonder dat men heeft gezien wie dit deed. De wagen bestuurder kreeg eene kleine verwonding aan een 'zjjner ooren. Een politieagent, door een treinconducteur met het feit in kennis ge steld, deed onderzoek, maar niemand kon inlichtingen geven en van den dader werd geen spo >r gevonden. Vermoedelijk heeft een jongen met een zg. scatapult" geschoten. ting", schipper L, P. Spaan, liggende aan de Boompjes, een roeiboot te repareeren die op dek lag. Inmiddels waren expeditie-wer- keis bezig met behulp van een laadboom koper in te laden. Vermoedelijk door het uitschieten van een dwarspen sloeg plotse ling de groote mast achterover, dwars over de roeiboot en trof Smits in zijn hals. Per brancard naar hot ziekenhuis vervoerd bleek irij bij aankomst reeds overleden door het breken der halswervels. V Bij het openen van een vat zwavelzuur door twee werklieden, op de knnstw'rifabri-k van den heer De Beer, te Terheyden, ont stond gistermorgen een hevige ontploffing, tengevolge waarvan de bodem uit het vat sloeg en een groote massa zwavelzuur om hoog spoot. Een der betrokken arbeiders, F Amers, kreeg dere hoeveelheid grootendeels overhet hoofd en het verdere lichaam, waardoor hij met levensgevaarlijke brand wonden overdekt werd. Zoo hij mag her stallen, vieest men toch dat hij blind zal Odessa blijven. Per brancard wenl hij naar het jlervat R. K. gasthuis, te Breda vervoerd. De andere knecht liep slechts onbeduiden de kwetsuren op. Verdere ongelukken veroorzaakte de ont ploffing niet. Een van die ellendige fietsslungels, die door hun bandeloos en roekeloos slieren over de straat het nuttige voertuig in een steeds kwaderen naam brengen, had gistermorgen bijna een moord op zijn geweten. Ter hoogte van de Nieuwstraat te 's Hage stak een oude dame, van 'n 75 jaar, voor zichtig den gevaarlijken rijweg over Defiets- slungel, die in dolle vaart kwam aanrennen, alsof ieder maar voor hem wijken moest, slierde tegen de vrouw aan, zoodat deze vallend naar het trottoir werd geworpen, juist voor een rijtuig met twee paar'en, zóó rakelings dat I)et eene paard haar een duw gat gelukkig haar den huizenkant, daal de vrouw anders onder 't rijtuig zou zijn gevallen Blijkbaar had zij zich echter door den val ook reeds ernstig bezeerd, want na in het Stadhuis te zijn verpleegd, moest zij later huiswaarts worden gebracht De oorzaak van het ongeluk was er, na tuurlijk, met verdubbelde fietsvaait van door gegaan. (II. Ct.) Een treffend ongeval had gisteren op den Brednschen weg te Tilburg plaats. De knecht v. II. van den meubelmaker v, d. P. aldaar ice 1 met een kar met meubels langs don weg, toen hij vermoedelijk door een duizeling overvallen van het voertuig viel en zoodanig op de stcenen terecht kwam, dat hij eenige oogcnblikken daarna den geest gaf. De man was 33 jaar oud en vader van 3 kinderen. Prof. van Hamel, -j- Men seint ons uit Amsterdam Het stoffelijk overschot van wijlen den Gro- ningschen hoogleeraar van Hamel werd heden onder talrijke brij ken van belangstelling op de begraafplaats Westerveld, gemeente Bloe- meridaal, ter aarde besteld. Ruim 40 kost bare bloemkransen en palmtakken dekten de lijkkist. In de rouwkamer voerde het woord prof. Pet namens den senaat der Gronir.gsche hoogeschool. prof Boissevain, te Groningen, namens de litteraire faculteit, prof Salverda de Grave namens de oud-leerlingen, Furnee namens het Groningsch studente' corps en Mr. I. N. van Hall namens de Gidsredactie. De broeder van den overledene, de Amster- ilatnsche hoog'eer.iar v. Hamel, dankte voor de e r zijn hioeder bewezen Onder de aan vveziaen waren verschillende hoogieeraren uil Utrecht, Groningen, Ao sterdam en afge vaardigden van studentencorpsen. De gedelegeerden ter vrede«conforenfie. Naar wij vernemen, is tot dusver een aan merkelijk gedeelte van het Palace-Hote! te Scheveningen gereserveerd voor de delega tion ter Vredesconferentie van het Duitsche keizerrijk, de Oostenrijksch-IIongaarsche monarchie en gedeeltelijk voor die van de Vereenigde Staten van Amerika, welke al daar tijdens de conferentie verblijf zullen houden. Stakingen geëindigd De vergadering der havenarbeiders te Hamburg nam de voorwaarden der werk gevers aan. Maandag wordt de arbeid hervat. is de arbeid in de haven Vuurtje stoken. Het is de marechaussee te Glaunerbrug gisteren gelukt den 10-jarigen B. van der S. en den~ 13-jarigen Hendrik R., beiden xe Glanerbrug woonachtig, in handen te krijgen, welke Zondag door een vuurtje te stoken in het bosch van den heer Ledeboer, tusschen Enschedé en Losser, een groot ge deelte van het woud een prooi der vlam men maakten. Handel en Bcdrijl Beurs van Schiedam. VRIJDAG, 19 APRIL. Offüicéle noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan da 'Beurs. MOUTWIJN: f 9} per Hectoliter, coat., zonder fust en zonder belasting. ROGGE: geen opgave. GERST: geen opgave. MAÏS: geen opgave. Namens de Comm. voor de not caring, D. F. W. Pbinb. Noteering der Vereeniging „Bovd van Di.s tillateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN: 9.75 per HL. JENEVER: 13.75 per HL. AMST. PROEFf 15.25 per HL. De Commissie voor de noteering. MOUTWIJN: Stemming willig. SPOELING: ƒ1.60. SPIRITUS: 164 1G|. RUWE SPIRITUS: 81. AMSTERDAM, 19 April. Koffie goed, ord. Java 33, Santos 21}. Suiker prijshoudend. Rogge niet genoteerd. Tarwe niet genoteerd. Het drama aan de Spiegelgracht. Het gebeurde aan de Spiegelgracht te Amsterdam, waar het gezin Schaap, uit va der, moeder en dochtertje bestaande, dood in bed werden gevonden is, naar uit de lijk schouwing bleek, te wijten aan vergiftiging door cyaankali of blauwzuur, een buitenge woon snelwerkend vergift. De familie Schaap verkeerde, naar ver luidt, in geldelijke moeilijkheden. De officier van justitie gaf verlof tot het begraven van alle drie de lijken. Naar het „Hbld." meldt is het vergift der vrouw en dochter toegediend in de theede theekopjes stonden, gelijk bekend, nog op de tafel in de slaapkamers van liet eclitpaar en die der dochter. De heer Schaap heeft de thee blijkbaar des morgens vroeg beneden gezet en de kopjes daarna gevuld boven gebracht. Hoe is de heer Schaap in het bezit van zulk buitengewoon zwaar vergif kunnen ko men? Ter opheldering diene, dat cyankali Ret proces- Thaw. De ex-gouverneur van New-York, Black, de bekende advocaat, heeft het aanbod van mevr. Thaw om voor 200.000 dollars (één halt millioen gld.) de verdediging van haar zoon te aanvaarden bij de nieuwe behande ling der zaak, afgewezen. Ondertussehen duren de moeielijkheden mot advocaat Delmas, die met een dank betuiging is op zij gezet door Thaw, nog immer voort en de eenige overgeblevene ad vocaat is nu mr. O'Reilly, die zegt te zul len pleiten voor krankzinnigheid. Mevrouw Ilolman, de moeder van Thaw's vrouw, vertelt in eenige kolommen druks in de „Pittsburg Leader", dat zij den waren aard van White niet kende, anders zou zij hem gedood hebben lang vóór Thaw het deed. Stakingen. Na dc bakkersgezellenstaking te Parijs, die zoo goed als verloopen is, hebben de kelners het werk gestaaktin vele kleine en groote restaurants ontbrak gisteren het bedienend personeel. De grief der kelners is dat zij »op fooien werken" en dat sommige patroons nog een deel der kelnersverdiensten voor hun icaisse" opeischen. De koks hebben zich gisteren bij de staking aangesloten Na afloop van de stakersbijeenkomst in de arbeids beurs luidden botèingcn met de politie plaats voor enkele café's, Eenige arrestaties. De politie is belangrijk versterkt Voetvolk en paardenvolk bewaakte gisteren de openbare gebouwen. Aardbevingen. Gistermorgen werd op de observatoria te Rome een aardbeving ge-ignaleerd in liet N.-Oostelijk deel van Sicilië De aardbeving in den Mexicaanschen staat Gueirero wordt toegeschreven aan tie uitbar sting van een onderzeesehen vulkaan in bet westen. De haven van Acapnlco heeft dooi de schokken eel schade geleden; de kathe draal van Cbilagx is ingestort. De volkaan Puyfuyo in de provincie Val divia (Chili) is in wet king Het uitwerpen van asch en lava ging gepaard meteen aai d- beving. De bossohen in den omtrek van den HAMBURG, 19 April. Koffie prijsh. Mei 27}, Sept. 28f, Dcc. 29}, Maart 29f. HAVRE, 19 Maart. Koffie. Mei 351, Juli 35}, Sept. 35}, Dec. 35J K. HAMBURG, 19 April. Suiker loom. Mei 18.80, Aug. 19.05, Oct./Dcc. 18.45, Jan.-Mrt. 18.65. Scheepvaart. SCHIFDAM. 19 April, Aangekomen s.s. Constance Catharina, kapt. IJ. de Roer, van Blytli rru't 1 650,(100 kilo steenkolen. Lig plaats OosterRaven. Kurgerl jko sta-ul. SCHIEDAM. Ondertrouwd: 18 April. D. Kroon, 22 jaar, en C. E. Bijloo, 25 jaar. P. van Gink, 23 jaar, en I. B. van Nierop, 20 jaar. M. F. Markx, 22 jaar, en. C. A. M. Kreuger, 20 jaar. Geboren: 17 April. Adriana Theodora Liduina, d. v. J. G. Vis en M. H. van der Heiden, Kortlandstraat. IS April. Neellje, d.v. W, Wenteier en N .Jongste, Parallelstraat. Emmigje Elisabeth, d. v. J. Suttorp en E. Batz, Singel. V DAAR DING EN. O u d e r t r o li w d IS April. Laurens de Jong, 20 jaren, en Geertrui van der Pijl, 22 jaren. Anlho- nius de Koning, 27 jaren en Johanna van Zwieten, 23 jaren. Johannes Akkerman, 2G jaren en Maria Meuldijk, 24 jaren. Gehuwd: IS April. Marlinus van der Burg, 24 jaren en Maria Jacoba Molendijk, 24 jaren. Geboren: 17 April, Jan Cornelia, z. v. C. van den en A. de Graaff, 2e Nicuwiandsteeg. Berg IS Overzicht van de Beurs van den De Amer. spoorwegmarkt hooger doch stil. Nationale was dag. heden April. Cornelia, d. v. P. van Vliet en T. Snijders, Licsveldschclaan. Overleden: 17 April. Johannes Simon Huischor, 4 maanden, P, K.' Drossaartslraat. Machiel dend. Xoimcijer, d- jaren, echtgenoot van II. Op-1 Buitenlandsche Staatsfondsen, iets zwakke? ree. Prins Hendrikstraat. 1 voor Kussen. Staatsfondsen vrijwel prijshou- VltlJDAG 19 APRIL. STAATSLEENINGEN. IS Apr. 11. 90% SO"/, 75% 96% 93'/, 92 94% 94% 96% 4. S pCt. NEDERLAND. N. W. Sch. Obl. 8 dilo CorL8 dito Ccrt 'V2 BULGARIJE. Hypolb. 1892 8 Tabakal 1902 05 Zegell O. 1904 5 HONGARIJE Leen. 1802 1904 O. dito kr. 2000 O. 4 ITALIË. Inschrijving '62/81 4 OOSTENRIJK. Bel. vr. Kron.l. Mei/Nov4 Obligatie in Goud PORTUG. Tab.mon Obl. Ie. dito Se s fr. 600 8 RUSLAND. Obl. in Goud 84 5 5 j Selralk.-btlj '04 6 Ned. Recep. 1908 B O Iwnng Dombr. G R. 625 O. 4/y Obl. Gr. R. 3p. 18b8 dilo (Nic.) '67/69 4 Obl 1880 G. R. 62b G«C. 4 Zuidw. Z. R. 125 4 dito Z. R. 825 4 Or '8/1)0 bij Hope G. R 625 4 dito '94 6e Etn G. R 625 i O Gr R Sp 80 Z. R 626 3 SERVIË ÖbliR leen 1805 4 TURKIJE Leen '94 met gur. O. 4 Bagdad Spr R v O 4 CHINA Zllverlcening 1804 7 JAPAN. Bin Schk b. Y 500-1000 5 Old. 18994 REPUBLIEK CUBA Oblig 1904 5 MEXICO A 11b OM. 1, 2,3, 4 S. 5 ARG. REPUBLIEK L '86/87 6 Buil. L 1896/99 O. 4 BRAZILIË. Funding L 1898 5 dito 1903 8 COLUMBIA. Gee 8. Sch O 3 DOMINIC REP. 4 0/0 23/4 O m. tick 1001 PROV. EN GEM. LEENINGEN. NEDERL Ambt. O. 1800/1901 4 100'% dito 1801 31/2 94'/, Rotlcrd Obl 1900 4 1 00% dito Obl. 1894/97 3 36% Schiedam O 1902 Sl/2 dito 1895 03 I. BANK- en CRED.-INSTELLINGEN, 19 Apr. H. K. 90% 90 V, 75% 9""/i» 97% 68%» 65 V, 81% 92% 81 83 Vit 67% 75% 71% 70% 70% 69 69% 9% 77% °3 83% 101% 92 85% lOt'% 48'/, 101% 86% 102% 90% 41% 50% 94 96% 98% 65% 80% 71% 70% 69% 69'% 60% 78 83'%, 48% 50 100% NED EN KOL Amst. Bank A, 201 204 Ned. Mij. v. Zck. O. 4 86% II. HYPOTHEEKBANKEN. 's-Grav. H. B. pb4 96 99% Ned II. B. Vcendam 4 95% dito Pbr84/2 92 179% 176 78% 98% Rott. H -B Pba 99 Weetl. H -B. P db4 93 93% RUITENL. B. Ayres Ceduias P. 8 21% 21% llong. llypotu. Bank P. 4 95% 95% III. INDU&TR. ONDERNEMINGEN. 8UITENL. Am. Car. 4 F. C. v. A. 36'%, 37% New. O»! U W. Co. C. v. g. A. 26 U. S. Steel Cy. C. v. g. A. 37% S7"/m IV KOL CRED.-INSTELL. EN CULT.-ONDERN C. M. d Vorst A. b 100"/,, 100% Ned. Handel-Mij. Rcsc. A. 6 162% V. MIJNBOUWMAATSCHAPPIJEN. NLD. EN KOL Paletoh pret. A. 49 48 Soenial. M. M. A. 23% 28 VI. PETROLEUMONDERNEMINGEN, NED EN KOL. H Rum. P. M. A. 32 K. M. t. E. Pbr. A. 853% 853 144% 146 Moeit Ilir P.-M. A. 43 Sum. Pal P.-M. A 89% S9% RUITENL. Russian P. C. v. A 44 V It. SCHEEP V AARTMA ATSCH APPIJENt NED. EN KOL. Jav.-Ch.-Jap.l. A. 91 Kon. Pak.-My. A. 154'/, Ned Am. S. M. A, 144 150% Rolterd. Lloyd. A 123% 137% 137% VIII. TABAKSONDERNEMINGEN. NED. EN KOL. Amst. Deli-CA. 780 770 Amst.-Langk Co. A. 225 Deli Mtj, A 561 560 Langkai Tab.-Mij. Ad. A. 112% 112 „ih.th'Mij. A 603 595 IX. DIVERSEN. BUITENLAND. Maxwell Laad Gr. C. v. A dito C. v. Inc. bda Per. Corp. G. v. A. dito C. v. Pref. A dilo M. F. B. 6 Transv. L. Ex. C. v. A. SPOORWEGEN. Holl IJz. Sp.-M. A. Mij. t. E. v. S. S. A. Ned.-I. Sp.-M. A N. B. Boxt. fest 75/BO ITALIË. Spwgl. 87/89 O. 8 Zuid-ltal. Sp. O POLEN. Warsch. Ween. A. PORTUGAL. P. Sp. Ie gepr. O. 3 K. Trans. A. Sp. O. 6 RUSLAND. M Wind Ryb. O. 4 Rjns Uralsk G. R. 625 O. 4 Wladik Sp.-M G. R. 625 O. 4 AMERIKA. Atch. Top. C. v. g. A. dilo C. v. pr. A Denver 4 Rio-gj. C. v. A Erie gew, A Kansas City S. Rw.-Cy. g. A. dito dito pret A. dilo dito te Hyp. O. Mexican Intern. Prior L. O. Miss Kansas d Texas C. v. A. dito dito le Hyp. O. dito dito 2a F u O NaL R. R. o. of Mex. C. v. pr. A. New.-York Ont. d West A Norfolk d West. C. v. g. A. Rock Island Co. C. v. g. A St.-L. d San Franc. C. 2e pr. A South Pac. Cy. - g. A. South. Ratlw. Co. Afg. g. *A Union Pacific Rr. C, v. g. A dito pref. A Wabash Sp.-mij. ig. A. CANADA. Canad. Pac. C. v. A. NED. EN KOL. Rott. Tr.-M. A Semarang-Chcribon Stir. M. A PREMIELEENINGEN NEDERL. Ambierdam f 100 A. 8 G'-mcentecrediet A. 8 Patois voor Volksvlijt 186T. dito I860 f Stad Rotterdam A. 8 N.-Il. Vereen, „Het Witte Kruis" BELGIË. Stad Antwerpen 1887 21/., HONGARIJE Hong. Uyp.-B, 4 Theiss Rog. Gcsulsch. 4 OOSTENRIJK. Staatsl. 1800 S RUSL. 'Binnen!. Staatsl. 1864 6 dito 1800 5 SPANJE. 3 0/o St. Madrid 1868 TURKIJE. 3 0/o Lecning 1870 AFRIKA. Congoloten. t Prolongatie. PRIJZEN VAN COUPONS. Amsterdam, 19 April. Metall. Pap. in kr. 49 92% Divs. in R.m. Zilv. Jan. id. 49. >7% Russen In G. R. Eng. met alffd. 11.90 Idèm In Z. R. Fraïtsche 47.60 Amerik. Doll. G Belgische 47.50 57i« 8%, 13 45 45 103% 67 68 97% 97% 106'/, 199% 91% 65% 651% 65% 123 88%, 88% 91 92% 71%. 70% 70 73%, 74%, 93»%, 94% 95 19% 29% 23% 24% 25%, 25 60% 60%, 69% 69% 100% 100% 36%,, 36%, 96% 83% 53% 53% 37%, 37% 75% 21% 22% 39 81"/,, 82% 21% 21% 135 136% 91% 14% 173% 160%, 154 108 107 101% 103 174% 1.55 104'/, 82% 82% 97'%, 97%, 116 149% 160% 333% 324 254 243 59 34 39%, 39% 6% pCt 58.50 1.88'/, 1.23 2.47

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 3