Uit de Pers, STADSNIEUWS. TLAAIIDLNGEN. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Kerk en School. Staten Generaal. reufcwMt«vaan tyrwi'iisiNv^Yvya nafPRa^aKOÉamg nrw^iiïBMimnifflimittJiHB vavu-^-^i-' j: i^t^aAuij'X'UKxVk.ai -.ugsaatt n&* naac .t rx -.d^zm mu aw a. De heer TV. H. P. baron van Heemstra, burgemeester, heeft zuh bereid verklaard op to treden als eere-voorzitter van de commissi» van ontvangst der afgevaardig den Kat, Vrouwenraad. Het dagelijksch bestuur van den Na- tionalcn Vrouwenraad van Nederland is nu samengesteld als volgt: mejuffrouw E. Baelde, Rotterdam, presidente; mevr. 11. BoddaersSclmurheque "Boeije, VGiavon- bage.; mevr. \V. Dxucker, Amsterdam, pen- ningmeesteresse; mejuffr. J. J. 11, Ever- wijnLange, Amsterdam: mevr. C'. San derslïuidckoper, Amersfoort, 2e secreta resse; mevr. A. TrcubCornaz, Schevc- ningen; mej. G. A. A. Bouricius, le se cretaresse, Beeklaan 372, 's-Gravenhage. Financieel nieuws. In de beden gehouden vergadgeiïng der AYissel- en Effectenbank te Rotterdam, werden rekening- en balans goedgekeurd cn het dividend na storting van f52.000 in het Reservefonds, bepaald op 4 pet. Tot commissaris werd herbenoemd de heer B. NV. Blijden stein, terwijl de heer yf. Stroink definitief tot procuratiehouder werd benoemd, Aan hot verslag der Levensverzekering- Maatschappij „Utrecht" te Utrecht ontiee- nen wij het volgende Op 31 December T906 was verzekerd f 68 805 007 13 aan kapitaalsvermogen, be nevens f 298,911.S0VL' aan dadelijk in gaande en uitgestelde lijfrenten. De Inkomstenrekening wijst nan het ein de van dat jaar ben voordeelig slot aan van f312,901.80i/2, terwijl de gemiddelde rente die gekweekt kon worden, ruinr 39/16 pet. bedraagt. De daling der fondsen, reeds in 1905 aangevangen, nam over het nu afgeloopen jaar grootere verhoudingen aan. Eerste klas beleggingen ontgingen daaraan niet. Zqo daalden, om ïnaar enkelen te noe men, de Fiansche Venle 4 pet., de "Engel- sche consols 3.pet., de Pruissische Spet. Niet alleen dat de Fondsenreserve dus geheel van de balans moest verdwijnen, maar wij zasjen ons genoodzaakt een vrij aanzienlijk bedrag f 143,578.05 bovendien wegens koersverschil af t.e schrijven. Op de vaste goederen-rekening had de gebruikelijke jaarlijksche afschrijving des niettegenstaande als van ouds plaats. Voorgesteld wordt het Vooiloopig divi dend wederom vast te stellen op 4i/2 pet., zijnde het maximum bij art. 16 der sta tuten als vooxloopig dividend toegestaan. Hecht de Algemeene Vergadering hier aan dan "haar goedkeuring, zoo zal bet 23ste "dividendbewijs met Ï45.betaal baar zijn. Va» ïde Tïid" en >de Standaard". Dp Kameroverzichtschrijver van de „Midd. Crt." merkt in zijn jongste overzicht op: IVat ook met het oog op het verband der zaken niet van belang ontbloot is, was bet afsnijden door den heer Kolkman van „De Tiid" en diens redacteur, dr. Ver meulen, het bekende reactionnaire Eerste Kamerlid. Woensdag werd ,,De Standaard" door den heer Kolkman, die sprak van „w ij, de lei ders dor rechte rz ij d c", verloochend, heden moest „De Tijd" er aan gclooven. Dat kwam zoo: Troelstra had de rechter zijde der Eerste Kamer vereenzelvigd met die der Tweede. Dr. Vermeulen had zich in de Eerste uitsproken voor een „ouder- wdsch leger" (is dat in den trant van het Vendel van Prins Maurits?) en daarom meende mr. Troelstra, dat de rechterzijde, in het bij/onder de katholieken der Tweede Kamer, toch niet moest volhouden, dat zij niet tegen de Staal-begrooting principiecle critiek had uitgeoefend, waarop mr. Kolk man zeer boos werd, en vierkant-weg dr. Ver meulen en zijn blad, „De Tijd", afsneed. „De Katholieken in de Tweede Kamer hadden niets met „De Tijd" te maken, zeide hij. Ja, gisteren en vandaag hebben wij zon "derlinge dingen beleefd Belanghebbenden worden opmerkzaam gemaakt op vorenstaande kennisgeving van den Directeur der waterleiding betref fende de afsluiting van den toevoer van water op Maandagavond a.s. tal leden is gestegen van 250 in 1898 tot 801 in 1907 (begin Maarl). liet aan tal loden van de leeszaal, in 1902 aange vangen, is vrijwel slaüonnair gebleven. Dc opbrengst van de contributie- isgc- stegen van f243 over 1906/7 tol f596 over 1906, do huren van f 309 tot f 12-17, de cursussen van f23 tot f470, het. buffet van f517 tot '1802, de biljari, van f154 tot 1385, welke "cijfers zeker wel tot be vrediging stemmen. Omtrent do geldmiddelen zegt het vcr- lag: Met de geldmiddelen was het niet on gunstig gestold. Na betaling der. rente is het tekort f438.grooter geworden. On der de uitgaven is dan' echter een nieuwe biljart van pt. m. f375.Zonder die uit gave zouden wij dus f 63.achteruitge gaan zijn. De bogrooling voor het jaar 1907 wijst zelfs een overschot aan' 'van f 126.—- Doch in 190S zullen' ;yij de huur der Huishoudschool moeten missen' ,cn hebben wij bovencljcn f 240.meer rente ie betalen; dc toekomst verdient dus zorg en offervaardigheid. Het verslag bevat voorts van de verschil lende afdeelingen de verslagen over dat jaar. Gisteravond laat is Be 48-jarige los- werkman A,. v. d. Schalk, werkzaam in een in de haven liggende kolenboot, door uit te glijden van de stormteer gevallen en op een daarnaast liggenden lichter te rechtgekomen. Hij klaagde over hevige, pijnen, in don rug en kori niet loopen, waarom hij door zijn collega's per roerboot naar de politie wacht aan de Hoofdstraat is gebracht, waar een te hulp geroepen jjeneeshear bij (iet onderzoek geen verwondingen kon con- statceren, waarom deze 'rust aanbeval. Na een paar uren in bel wachtlokaal vertoefd te hebben, was v. d. Schalk dan ook weer In staat te vertrekken. Hedennacht te D/s uur werd de hulp der politie ingeroepen op de Nieuwe 'Haven door een vrouw, wier echtgenoot, die niet wel bij het hoofd is, zich een ernstige ver wonding aan den trechter voet hadA "toe gebracht. De man is onder geneeskundige 'hulp gesteld. i Gistermiddag is door een bewoner van de Tuinkan bij de politie .kennis gegeven dat zijn rijwiel, dat hij eenige oogenblik- ken onbeheerd voor zijn woning had la ten staan, bij zijn terugkeer verdwenen was. De politie stelt een onderzoek in. Gisternacht is op den Binnenweg te Rot terdam van den wagen van den gisthande- lanr P. V. uit Schiedam een mand met honderd scholletjes gestolen. Gevonden voorwerpen. Aapwezig aan het commissariaat van po litie Sleutels, zijden das, en R.-K, gebeden boekje. Terug te bekomen apm de volgende adressen Een gouden heerenring, A. Mookhock, Gruttersteeg 7een heerenparapluie, Feel- ders, Verbrande Erven 18; chroomlederen bottine, J. v. d. Bil, Oude Kerkhof 1/1; een damesparapluie en wandelstok, A. de Heer, Dam 16; een gouden manchetknoop, A. Schot, Lange Singelstraat 45; een. ree schaaf, M. de Groot, Broersveld 101; een zwartwollen doek, D. de Ronde, Broers vod, 169 'n dames-remontoir-lioiioge (zihcr) J. J. de Ruiter, Groenelaan 23 wit bruine eend. J. Poolman, Rott. dijk 114; een. gor- temonnaie met geld, J. van Gerven, Lange Nicuvstraat 89/2een bont vrouwenschort, J. van Kampen, Villastraat 84; een porte feuille met portretten enz., J. den Hartog, Mariastraat 51een schop, Tuijl, 1ste Tuin- singel 14. Gemeentelijks Arbeidsbeurs. Gevestigd in liet Beursgebouw. Geopend van 9i/o tot ID/2 uur voormiddag, Telephooruxummar 244. Gevraagde arbeidskrachten. Behapger. Behanger (hallw.) Bajhiershediende. Ilajfw, draaier. Halfw, plaatwerker. Kuiper. Verver. Ververs jongen. Wagenmaker. Dienstbode. Aangeb, arbeidskrachten. Morgenmiddag zal ter eere van' den ver jaardag van Z. K. II. Prins Hendrik dei- Nederlanden' op gisteren, een matinee wor den gegeven door het Harmonieorkest St. Arnbrosius in de gehoorzaal 'Van het ge bouw van den Ned. R. K. Volksbond alhier. Dit matinee is tegen een geringe con tributie voor ieder toegankelijk. Belangstellenden worden herinnerd aan het morgenavond plaats hebbende 1ste concert in de S. O V. van de vereeniging 2 Kunst aan het Volk" alhier. A.s. Dinsdag zal er hier ter stede een collecte langs de huizen gehouden wor den voor de stakende ju te-wevers teRijssen. Het 10e jaarverslag, over 1906, van het Volkshuis, is verschenen, Daarbjj is een overzicht gevoegd over dit 10-jarig tijdvak, waaruit blijkt dat het aan- Ba,kker. Boekbinder. Jongen v. kantoor. Koperslager. Molenaar. Pakhuisknecht. Schaver-hoorder Slagersjongen. Timmerman. Timmerman isleerling, Zajkkenmakars. Personen voor lichte werkzaamheden Dagmeisje. Wasschen aan huis gevraagd. Vers telnaaiwerk aan huis gevraagd. De directeur verzoekt aan hem. die ver zuimden-te berichten, of zij aan een opge geven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Door B. en W. worden' voorgedragen ter benoeming van hoofd eener school voor ge woon lager onderwijs Ce .Vlaardingen I J. Faber te Amsterdam, II T. P. Duhen to Vlaardingen, III C. J. Magielse, te Rotter dam, allen onderwijzers aldaar. tic-titulair alhier is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot adjunct-inspecteur van poli tie te Middelburg. 'Gisteravond gat „Flardinga", ter ge legenheid van Prins Ilemirik's verjaardag, haar eerste concert op hot terrein tuin den Hofsingel. Een /eer groot aantal menschen voi/.Hinelde zich tegen 8 uur op de genoom- de plaats, 0111 tegen 10 uur, het oogenblik, waarop hot vuurwerk zou worden afgestoken, steeds grooter te worden. De muziek van „Iloll.tndia" bracht onder de opgekomenen een recht vroolijke stemming. Het vuurwerk was buitengewoon mooi. Vooral het slotstuk, een groote W cn een. PI, waaronder „Zij leven", en gesierd door een groote kroon, was prachtig. "Maandag den 29 April a.s. zal een con cert worden gegeven in het kerkgebouw aan de Ilofiaan door het gemengd koor van den Xed. Piot.-bond, afd. Vlaardingen en Vlaar- dir.ger-Ambncht, directeur de heer Bernard Diamant, met medewerking van mej. Jea-.me Kiclburgers, sopraan, den heer C. Muller, bas, den heer II. Smalbroek, viool, allen van Rotterdam en den heer J. van der Heul, van hier, die dc begeleiding der koornum mers op zich zal nemen. Het achtste verslag der Vereeniging voor Gezondheidskoloniën alhier, over "het jaar 1906, is verschenen. Het bevat mededeeling omtrent het aantal uitgezonden kinderen en liet resultaat van' het verblijf in bet Licsbosch. Uit de rekening en verantwoording bl'jkt dat de ontvangsten bedroegen 1 1307.15, de uitgaven f 1221.47, zoodat er een voordee lig slot blijft van 185.GS, waarvan f27.88 als saldo van het vorig boekjaar. "De heer A. C. Bos, inspecteur van poli- Aanslag op minister Van Raaite, Naar wij vernemen is liet juridisch onder zoek in zake Simon Polnk, die den aanslag op den minister van Justitie, mr. Van Kaal te, pleegde, afgeloopen. Er wordt nog gewacht op het rupport van de deskundigen, die een onderzoek instellen naar de geestvermogens van Simon Polak. Binnen enkele weken zal dit rapport binnen komen en kan de zaak naar de openbare terechtzitting worden verwezen. Tegen W. P. M. en' A. H. W„ twee ex- opvoedelingen uit het gesticht „De Kruis berg", die oen landbouwer op hei, laad- en losterrcih van de H. IJ. S. M. te 's-Gra- venhage efen portefeuille met f570 aan bankpapier hadden' ontstolen, vorderde het 0. M. bij 'de Haagsche rechtbank 9 maan den gevangenisstraf, resp. wegens diefstal en heling. Tegen J. R'. S., huisvrouw van G. J. T. te 's-Gravenhage, die zich, gelijk on langs uitvoerig werd medegedeeld, had schuldig gemaakt aan verduistering van een aantal rijwielen, welke zij beleende of door haar kindeien deed betoenen, werd door het O. M. vier maanden gevangenis straf gevorderd. NadaL de heer L0EFF gepleit had voor een commissie van 12, werd het amen dement verworpen met 35 (ogen 24, waar na het voorstel des voorzitters werd aan genomen, mei 47 legen 10 sle.mmcn De voorzitter zal zich onverwijld met de keuze der Teden der commissie bezig houden. Dinsdag afdcolingsonderzoek. Ned. IIerv. Kerk. Aangenomen: het beroep to Vol- lenhove door ds. C. Reijnierse te "VVilhel- nnnadorp. Het beroep te Urk door ds. C. Vlasbolm te Cothen, Evang. Luthersche Kerk. Op het zestal voor de keuze van een pre dikant bij de Evang. Luth. gem. te Am sterdam zijn geplaatst: ds. J. Bergman, Rot terdam. ds. J. H. Bogeholtz, Pekela, ds. J. J, L. Duyvendak, Schiedam, ds. L. Schut te, Utrecht, ds. J. A. F. A. Steil wag, G roede, ds. II. C. Zwahler, Doesburg. Geref. Kerken. Beroepen: ,te Schoonhoven ds. A. van Andel te Heerenveen. Hooger Onderwijs. Aan de universiteit te Leiden is het doc toraal examen rechten afgelegd door den heer P. 0. Reeringh. die heden promoveerde verkreeg den graad cum laude. Tc Utrecht is bevorde.rd tot arts: de heer II. de Vries. Bevorderd cum laude tot doctor in de ge neeskunde aan de universiteit te Leiden de heer E. Gorter, geboren te Utrecht, met academisch proefschrift getiteld„Over de verschillende typen van Tuberkelbacillen en over de wegen der tuberculeuze infectie." TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 19 April. (-V ervolg.) Hierna kwam aan de orde, een voorstel van, "den VoorziLter tot bepoèming eener commissie van, voorbereiding van twaalf leden Voor het onderzoek van de ontwer pen betreffende landbouw- en ziekte-ver zekering en wijziging van de .ongevallen wet. B\j het debat hierover werd de \ven- schelijkheid betoogd om deze commissie slechts uit 7 leden, te doen bestaan, ook ter bevordering van spoed, waartoe een amendement <op het voorstel des voorzitters werd Ingediend door die heeren Van Kar- nebeek, Schaper, Ketelaar, Rpodhuizen, Plato en, Bos. Typogra fen-vaksch ooi. De vakschool voor de typografie te Utrecht zal vermoedelijk den len Julias, worden geopend. Het onderwijs wordtHet zetten, drukken, teekenen, de behandeling van machirieriën en alles wat verder op het vak betrekking heelt. Landverhuizers, Per s.s. Noordam zijn hedenmorgen uit Rotterdam naar New-York vertrokken 207 kajuitspassagiers en 1726 landverhuizers. Het s.s. Rijndam ai riveerde van New-York te Rotterdam met 133 kajuits- en 275 tus- schendekspassagiers. Kort maar krachtig. De burgemeester van Rotterdam heeft aan de koffiehuishouders, die er een zoogenaamde Académie de Billard op na houden, doen aanzeggen, dat, wanneer dat spel niet onmid dellijk gestaakt wordt, hij dan van de hem bij verordening toegekende bevoegdheid zal gebuiik maken door te gelasten, dat die koffiehui/en na 's middags 2 uur gesloten moeten zijn. Dat middel heeft goed gewerkt, want het spelen is nu overal gestaakt. (>Vad") Een sztaat e" brandkast Dc- bewoners van perceel 686 Keizers gracht Ie Amsterdam verhuizen nnar de Hecrengracht. Nu heeft verhuizen altijd een onaangenamen kant, maar dit verhuispar tijrje in 't hijzonder. Toen men vanmorgen halitien bezig was met een 1500 kilo zware brandkast, die van een der bovenverdie pingen naar beneden moest gelaten worden, Icon men ze op een gegeven oogenblik niet uil het raam krijgen, doordat de hijsch blokken vlak bij elkaar zaten. Men trachtte toen de kast met een breekijzer uit het raam te brengen, vat ook gelukte, echter met zulk een schok, dat het kruistouw brak. Het zwam voorwerp viel toen op den grond, kwam eerst op liet. bordes terecht, dat grootendecls ver brijzeld werd, en viel vervolgens in den kel der, zoodat de zware eikenhouten deuren ver nield werden en de stoep scheurde. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De man die beneden stond, wist ge lukkig bijtijds op zijde te springen. („Hbld.") Het drama aan de Spiegelgracht. Bij het onderzoek der woning van den heer Schaap aan de Spiegelgracht to Am sterdam bleek dat do brandkast een vrij groot bedrag aan geld bevatte. Dit heeft er aanvankelijk toe geleid te meencn, dat het gebeurde niet met finan- cioele omstandigheden 111 verband kon wor den gebracht. Thans echter is aan het licht gekomen, dat de heer Schaap, die door zijn huwelijk in het bezit van een niet onaan zienlijk vermogen was gekomen, in den lant- ston tijd, door speeuleeron, een groot deel (laaivan verloren had en dat hij juist Maan dag opnieuw voor een vrij belangrijk bedrag aan schuld zou worden aangesproken. Het echtpaar Schaap en hun elfjarig doch tertje, die op zoo dramatische wijze om het leven kwamen, zjjn hedenmorgen in alle stilte ter aarde besteld. Branden. Tc Vlachtwedde is gistermiddag door on bekende oorzaak de boerderij van Hendrik Tarnmes afgebrand. Vijf koeien, tien varkens en de inboedel verbrandden mede. Huis en inboedel waren verzekerd. Doordat de kinderen met lucifers rpeel den, is gisteren brand ontstaan bij den landbouwer J. Bakkenes te Stroe, gemeente Barncveld. Aan blusschen viel niet te den ken, zoodat het woonhuis met inboedel ge heel in de vlammen opging. Het verbrande was niet verzekerd. De onschadelijke storm, Eenige jongens 'te Willemstad waren aan het vogelnestjes uithalen, toen de met 1 April j.l. gepensionncerde veldwachter „Storm" aankwam. De jongens zetten het op een loopen op één na, die- riep: „Ah jongens, blijf maar hier, Storm is jjeen Storm meer, kijk maar naar zijn pet." Do oud-politieman passeerde zonder blikken of blozen en de jongens koerden tot hun werk terug. Kievitseieren. De aanvoer van, kievitseieren bedroeg te Leeuwarden gisteren, circa 4500 stuks. De inkoopsprijs wisselde van, 15 tot 171/2 cent per stuk. Uit den Fr. Zuidwesthoek schrijft men, aan de „Lw. Crt.": Oi\zc cierenzoekers, thans eiken, dag in het veld, klagen over gering succes op hun, tochten. 'L Is nu in het hartje. vau, het seizoen, toch worden er zeer weinig eieren, gevonden, nauwe iijks de helft van het vorige jaar om stieeks dezen tijd. Het blijkt ook uit don, aanvoer op do weekmarkten, Te Leeuwar den werden 13 April 1906 6000 stuks aan gevoerd, j,L Vrijdag (12 "A,pril) slechts 2500; te'Sneek 17 April 1906 6000 stuks nu Dinpdag (16 April) 3000, De ooizaak ligt niet in dc geringe pro. ductic der vogels, want het weder is gun. stig, maar in I10I vmhvijiym dor kieviten die op den najaarstrek in grooten getale' het buitenland weggevangen wordei* m ,Gaat het zoo door,' zei dezer da^en een, bekend raper, goed opmerker, „dan, zul- len over 15 a 20 jaar Jczc séhoon,evo. gels geheel verdwenen, ,zijn." Als con hooge zeldzaamheid kan. ge. meld worden dat dezer dagen, onder hot zoeken naar kievitseieren op de tluinpol. dors van Westelijk -Schouwen,, twee nestjes gevonden, werden, ieder met 5 kievits- eieren. R.egel is, dat de kievit er hoog. stens 4 legt. Ongelukken. Te Schaesbcrg (L.) is in de mijn Carl de sxeenhouwer Smeets onder afvallende stee- non bedolven en gedood. Ook de mijnwer ker Mulders werd ernstig aan het hoofd <>e. wond, zoodnt zijn toestand zorgwekkend is Hij werd naar liet hospitaal te Heerlen ver voerd. Smeets was vader van zes jeugdige kinderen en oen ijverig braaf werkman. De familie Thaw. De leden der familie Thaw zijn naafloop van het proces te New-York naar hun woon plaatsen teruggekeerd. Mevr. William Thaw en de gravin van Yarmouth zijn naar Pitts burg teruggekeerd. Mevr en mijnheer Eduard Thaw, de schoonzuster en broeder van Hariy Thaw zijn per mailboot naar Parijs ver trokken. Mevr Evelyn Thaw, de vrouw van den beklaagde blijft met haar dienstbode in het hotel de Lorraine te New-York. Harry Thaw is in de gevangenis ziek ge worden. Storm in de Zuidzee. De directeur van het departement van koloniën, de lieer Dernburg, deelde gisteren in de zitting van de begrootingseommissie in den Duitschen Rijksdag het volgende mede Naar luid van telegraphisch bericht van liet districtsbureau van Jap woedde op Goeden Vrijdag een zware storm over de Uluhi- eilanden, ten Noordoosten van de Noord- Carolinen in de Zuidzee. Er is een groots verwoesting aangerichtvan 800 inlanders zyn 230 gedood. Gevaarlijk werk. De Parijsche luchtschipper Blériot steeg Vrijdag te Bagatelle op met zijn vliegmachine .en legde een honder Hal meters at toen de machine door een slechte manoevre met het roer met den kop op den grond stootte. De hevige schok vernielde het vliegwerktuigen Blériot raakte onder den rommel bedolven. Wonder boven wonder kwam hij er met een paar kneuzingen af, maar moest per rijtuig naar huis worden vervoerd. Moorden. Yrjjdagavond ontmoette de nachtwacht Joseph Gomez te Luik zijn echlgenoote, van wie hij sedert een paar jaar gescheiden leeft. Na een korte woordenwisseling trok Gomez een revolver en schoot zijn vrouw dood. Zij kreeg twee schoten in het voorhoofd en een in de horst. Gomez ging zich kalm geiangen geven op het politie-bureau. Het echtpaar Gomez had twee kinderen van 3 en 10j mr; het slachtofler had zich sedert enkele maan den als dienstbode verhuurd om voor haar kinderen te zorgen. Het drama verwekte groote ontroering te Luik. De Arabische milliomiir Abdul Kader Alsa- golf het hoofd der Muzelmansche gemeente te Singapore, werd door geweerschoten ge dood toen hij op de veranda van zijn woning het gebed deed Op de aanhouding van den moordenaar is een groote prijs gesteld. Stakingen, Te Paitijs staakten gisteren 2500 kellners en arbeiders in limonade-fabrieken. Pogingen om het personeel van groote inrichtingen in de Opera wijk, het Centrum, Porte Maillot en Montmartre tot staking over te halen gelukten, zoodat het aantal stakers's avonds met 5 a 600 vermeerderd was. De Camorra. Te New-York is gearresteerd een zekere Enrico Alfano afkomstig uit Napels waar hij bekend stond onder den naam Erricone en het hoofd was van de camorra, een beruchte moordenaarsbende. Dit individu werd sinds lang door de Italiaansche politie gezocht wegens moord op Cuocolo. Deze man be hoorde tot de camorra, en verklapte ge heimen waardoor vele leden der vereeniging gearresteerd werden. Toen werd Cuocolo door de «rechtbank" der camoria ter dood veroordeeld en terech'gesteld, Aardbevingen, De vulkaan Puyfuyo in Chili (Z.-Ajne- rika) heeft de stad 'Bariloclic op de grens van Argentinië bijna geheel onder asch bedolven. Dikke asclnvolken drijven boven de stad en veroorzaken volslagen (bus- tcrnls. Huizen en straten zijn mot c®11 dikke asch- en zandlaag bedekt, waann een groote hoeveelheid zwavelzoutenvoor komen. De schade is enorm. Te Manilla (Filippijnen) zijn gisteren twee heftige 'aardschokken waargenomen. Van ongelukken wordt niets gemeld. Uit Sydney (Australië) wordt geseind> dat de vulkaan Iluapclm lievig werkt, D® krater spuwt overvloedig! lava uit en shn- gort groote stukken steen, hoog in J® lucht. De bewoners in, den omtrek zijn met achterlating van, have en goed gevlucht. 'Gistermorgen om tien. „uur en om half twee 's middags werden "Öp 'de sterren wacht te Potsdam twee hevige aardbevin gen aangeteekend, op een afstand van, naar berekening, 10,000 K.M.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2