STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk, Gemeiisd Nieuws. B>^wMffanndtgm«wifaw»fca ^^■^r-W»t4.*ftitf.YH(1 -f «gwaojoaigiawag i«XKWifoaniJVitt^/*iaA**vuLWMU net*. j*m Ouzo Kamerleden. De heer Passtoors schrijft in sKennemer- land" over het bericht, dat hij ontslag als Kamerlid zou nemen «Hoe het bericht in de wereld is kunnen komen, is mij te eenenmale onverklaarbaar. Ik ben zoo gezond als een visch in het water ik ben gehecht aan mijn district, zooveel ik 't maar kan mijn werkkring in de Kamer, dien ik zeer waardeer, vervul ik met opgewektheid; nog nooit heb ik naar een anderen werkkring gezocht, zelfs daaraan nooit gedacht. Ook heb ik nimmer met iemand hl dien geest gesproken, zoodat ik niet be grijp, hoe men met zulk een onwaar bericht voor den dag durft komen." Oranje Nassau's Ooril. Zuster A. Ilooftman, thans hoofdverpleeg ster aan het sanatorium Oranje Nas-au's Oord, is benoemd tot tijdelijk adjunct-direc trice-hoofdverpleegster aan het sanatorium Erica te Nunspeet. (»Vad.") Provinciale Sf at on-verkiezingen. Te Botterdam is voor de in dutii te hon den verkiezing van leden voor de Provinciale Staten eandidaat gesteld in district V de lieer R, Zimmerman, burgemeester, zoowel door do kiesvereniging Vooruitgang V als door Botterdam V. De tweede vredesconferentie Reuter seint uit Londen In het lagerhuis deelt Runciman (parle mentair secretaris van plaatselijk bestuur) mede, dat de Engelsche gedelegeerden ter Haagscha Vredesconferentie zullen zijn Sir Edward Fr ij, sir Ernest Satow, Lord Reay en sir Henry Howard de Engelsche gezant in Den Haag, terwijl aan de delega tie een militair maritiem deskundige zal worden toegevoegd. Vredespaleis. Naar men. verneemt, bestaat liet voor nemen den eevsten steen voor het Vredes paleis te leggen einde Juli of begin Augus tus van dit jaar. Mlchlel Adriaansz. de Rnljter. Het ministerie van buitenland.-che zaken heeft in opdracht van H. M. de Koningin do deputatie der Ilonganrsoho Hervormde Kerk in verband met de de Ruyter-feesten, twee Hongaarse!» studenten uit Utrecht, 17 dezer ter audiëntie genondigd. I)anr werd htm namens Ham Majesteit door den minis ter behalve een de Ruijter herinneringspen ning het volgende schrijven overhadigd. op pergament, in prachtband en voorzien van de handxeekening der Koningin. Aan de Generale Synode der Hon- gaarsche Hervormde Kerk. Getuige van de hulde, welke den 23sten Maart 1907 in de Nieuwe Kerk te Am sterdam van de zijde der Generale Synode van de Hongaarsehe Hervormde Kerk aan de nagedachtenis van Admiraal Mtchiel Adriaansz. de Ruyter gebracht is. heb ik inel hartelijke belangstelling kennis geno men van de oorkonde, welke den krans ver gezelde. die namens srenoemde Synode door twee Hongaarsehe studenten op het praalgraf van den grooten zeeheld is neergelegd. Go daarin uitgedrukte gevoelen* van piëteit en dankbaarheid jegon* den grooten Xederlan der, gelijk die ook in de toezending van den krans zelf tot uitdrukking komen, worden docr Mij op hoogen prijs gesteld. Tk betuig daarvoor de Synode en in Haar. de Hon gaarsehe Hervormde Kerk in Haar geheel Mijnen warmen dank. Het is Mij aangenaam ten bewijze daarvan de Synode noveimgaan den herinneringspenning aan te bieden. Gegeven op Het Loo. den 9 April 1907 WILIIELM1NA. Zondagsrust. Dezer dagen zijn aan de leden van bet tweede Nationaal Congres voor Zondagsrust verzonden de bewijzen van lidmaatschap en programma's. Het congres dat op 1 en 2 Mei a.s. in het Gebouw van Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage zal worden ge houden, belooft, gelet op de namen der spre kers en de door hen te behandelen onder werpen, belangrijk te zullen zijn. Voor hen die geen lid zijn bestaat gelegen heid zich alsnog aan te melden bij een der leden van het Congresbureau. Hare Majesteit de Koningin, Bescherm vrouw van het Congres heeft voor de leden van het Congres de gelegenheid geopend om het Huis ten Bosch en de Indische Kamer in het Koninklijk Paleis in het Noordeinde te bezichtigenper extra-trams zullen zij van af het vergaderlokaai naar het Huis ten Bosch en van daar teruggebracht worden zoo dicht mogelijk bij het Noordeinde. Op 1 Mei zal in het Hotel de la Pomenade aan den Ouden Scheveningschen weg een gcmeenschappelijken maaltijd worden gehou den, terwijl aan den vooravond van het con gres, dus 30 April, des avonds 911% uur receptie zal plaats hebben in het gebouw voor K. en W., aan de congresleden aange boden door de afdeeling 's-Gravenhage van de Ned. Vereeniging tot Bevordering van Zondagsrust. Voor hen die geen lid van het congres zijn worden kaarten beschikbaar gesteld a een gulden per dag, verkrijgbaar aan het bureau van het gebouw, dat daartoe van af negen uur op de congresdagen is geopend. Alleen de leden van het congres ontvangen later een gedrukt ex. van het verslag der zittingen en debatten. Financieel nienws. De minister van financiën maakt bekend a. dat op 20 dezer bij de betaalmeesters in kas wasf 2,329,243 961/2 b. dat op denzelfden dag door de Nederl. Bank, inge volge art. llbis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van f 14,102,343.73 c. dat op genoemden da tum inornloop waren schat kistpromessen tot een be drag van 1 7,000,000,00 Heden zijn de burgemeester, de wethouders en de secretaris naar Amsterdam vertrokken voor de audiëntie die li. M. de Koningin in de hoofdstad verleent aan burgerlijke autori teiten. In Jeruel zullen Woensdagavond 71/o uur als sprekers optreden de heeren ds. G. W. van Leussen uit Goes en ds. W. D. Linthout uit Amsterdam, beiden predikant bij de vrije Evangelische gemeente. Bij het te Amsterdam gehouden concours behaalde de heer J. Jansen, lid der Seliied. A.- en W.club «Kracht door Oefening" een eere-diploma in de 4e afdeeling gewichtheffen. Staten een wereldtentoonstelling worden geopend de s Alaska-Yukon-Pacific exposi tion", die volgens de aankondiging een der grootste «worlds fairs" zal worden, die ooit gehouden werden. Het doel is een groote nijverheids- sn handelstentoonstelling, die omvat de landen Alaska, Yukon, het Domi nion of Canada en het handelsgebied van den Grooten Oceaan, De kosten der tentoonstelling worden be groot op 10 millioen dollar. Vijf maanden na het vaststellen van het tentoonstellings plan bracht de stad Seattle ia den dag ruim een half millioen dollar bijeen. Seattle heeft 2 maal honderdduizend in woners. Hedenvoormiddag had de scheepstimmer man II. Merkus, werkzaam in het droogdok, het ongeluk van een 5 M. hooge stelling te vallen. Per bootje naar hier gebracht, is hij per brancard naar zijn woning aan het Nieuwsticht vervoerd, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. De man lijdt hevige pijn aan rug en lenden, doch vermoedelijk heeft hij geen kwetsuur. Een fietsrijder reed gisteravond vrouw D., die op de trottoir voor haar woning aan de Rotterdamschen dijk stond, omver, scheurde daarbij haar japon en viel toen door de ruit. Daarop reed hij haastig weg. Men meent hem echter te kennen. De 68-jarige vrouw B. werd gistermiddag in de Lange Kerkstraat door een fietsrijder omver gereden. Bij dezen val bezee'de zij zich aan de heup zoodanig dat zij naar haar woning op het üude Kerkhof moest worden gebracht. Hedenmiddag geraakte list gordijn voor het raam in de voorkamer van de woning bewoond door den veehouder J. Maan aan de Hoofdstraat in brand. De bewoner rukte het af en wist tijdig het vuur te dooven alvorens het zich aan andere voorwerpen mededeelde. Hedenmorgen zijn door de politie aange houden 2 vrouwen, verdacht te zijn het tweetal dat in den laatsten tijd bij winkeliers kleine inkoopen deed en daar dubbeltjes en kwartjes vroegen van een bepaald jaartal of met de beeltenis der Koningiu, doch in dien tijd haar slag sloegen, zoodat gewoonlijk na haar vertrek geld vermist werd. Zij zijn na verhoor weer ontslagen. De 10-jarige T. C. v, H. werd gisteravond door de politie uit Rotterdam, waar hij dwa lende was aangetroffen, naar hier gebracht en vervolgens aan zijn ouders teruggegeven. Terbetering. Bij het brandalarm was niet ter plaatse aanwezig de opperbr and meester maar de commandant der brandweer, de heer Chr. Krijger, benevens de heeren Bubberman en v. d. Sluis. De nieuwe titulatuur deed dit abuis ontstaan! Yolksbadbnlg. In de week van 15—21 April '07 wer den genomen 221 baden. 1ste klasse. 2de klasse, kuipbaden 21 kuipbaden 27 regen j> 15 regen j> 139 school 5 ets. kinder x> 19 Door B. en W. is bij den raad inge diend een ontwerp-verordening bevattende een nieuwe organisatie der brandweer. Daarbij wordt voorgesteld de aanschaffing van een stoomspuit. Het onderhoud van de brand- bluschmiddelen wordt gesteld onder de ver antwoordelijkheid van den Directeur van Ge meentewerken. Slangenwagens voor gebruik op de waterleiding zullen o. m geplaatst worden in de nabijheid der politiewacht en van het gemeente magazijn, waar steeds per sonen aanwezig zijn die onmiddellijk tot uit trekken gereed zijn. Elke handspuit zal 12 vaste mannen ter bediening hebben, zoo noodig zullen losse werklieden kunnen worden in dienst genomen Tot alarmeering worden electrische schel len voorgesteld. Tot afzetting van het terrein wordt voor gesteld de oprichting van een brandwacht sterk 25 a 30 man onder het opperbevel van den Commissaris van Politie. Een deel van deze brandwacht zal zoo noodig dienst kunnen doen als reddingsbrigade. Door B. W, wordt voorgesteld een nieuwe school voor lager onderwijs te bou wen aanvankelijk met 6 lokalen te plaat sen aan de Prins Hendrikstraat, 'Tof tijdelijk opzichter der gemeentewer ken bij den bouw van het keuringslokaal is benoemd de heer D. van den Bos alhier. 'Woensdag 24 dezer zal in het lokaal «Excelsior" eene openbare vergadering wor den gehouden door de zeeüedenvereeniging 8 Vrede en Welvaart". Als spreker zal optre den de heer H. van der Linde, met het on derwerp: sDe zee bevaren is noodzakelijk. Leven is niet noodzakelijk." Juni 1909 zal te Seattle in de Vereenigde De Rotten!amsche Rechtbank veroordeel de heden C. W. v. D, 28 jaar, sigarenhan delaar te Ylaardingën wegens drankwetover treding tot f25 boete subs 10 dagen. P. de B„ 27 jaar broodrondbrenger te Schiedam wegens smaadschrift tot f 1. boete subs 1 dag hechtenis. In de zank van liet bekende geding van architecten tegen het bestuur der Carnegie- stichting, waarin heden voor de rechtbank te 's-Gravenhage gediend zou worden van con clusie van antwoord, is door dii college 14 dagen uitstel verleend. Voor den Iloogon Raad werd gisteren be handeld de zaak van Ileinrich II., koop man, vroeger xo Dusseldorf, thans te Vaals, cn Gustaaf L,, makelaar in onroerende goe deren te Aken, door het gerechtshof le 's-Hertogonbosch veroordeeld, resp. tot 1 maand en 1-1 dagen gevangenisstraf, wegens liet deelnemen aan een bij de wet verboden vereeniging te Vaals, liet betrof hier een „club", de c!ub-Heiner, gewijd aan „gezel lig samenzijn", en .liefdadigheid", en waar in dagelijks roulette werd gespeeld, terwijl ieder, die 10 betaalde, ais lid werd aan genomen. Bij memorie was aangevoerdlo. dat de tenlastelegging iets anders inhield dan de verwijzing2o. dat niet het misdrijf van artikel 140, inaar van art. 45G Strafwet boek was ten laste gelegd3o. dat hier geen strafbaar feit. aanwezig was, daar spel op zichzelf niet is onzedelijk en dus ook een vereeniging, opgericht met het doel om be vordering van het spel uit te lokken niet is in strijd met de goede zeden; 4o. dat geen tolk was gebruikt; 5o. dat L. is veroor deeld wegens deelneming aan een door de wet verboden vereeniging, terwijl niet is be wezen, dat hij bestuurder was, hetgeen hem alleen was ten laste gelegd. Adv.-gen. mr. Noyon, achtte al deze grie ven ongegrond en concludeerde tot verwer ping. Ten aanzien van de grief onder 3o. merkte adv.-gen. op, dat onder zekere om standigheden het geven van de gelegenheid tot hazardspel wel degelijk kon leiden tot aanranding der goede zeden en dat nu, vol gens de feitelijke beslissing van het hof, zulk een geval aanwezig was. Uitspraak 20 Mei. Beklaagde Zwan bekent, volmondig. TTij had zoo gestaan, onder den invloed van vrouw Dekker dat hij wel drie moorden had willen bedrijvenhij zcido dat zij hem had aangezet. Eisch tegen Zwan ld jaar. De Jaarvergadering van liet Nederland.sell -Jongelingsverbond zul plunis hebben te Al melo, op Woensdag 9 Mei en Hemelvaarts dag. Als sprekers zullen o. jn, optreden het lid der Tweede Kamer dr. J. Th. de Vis ser, uil Amsterdam; mr. II. de Die, advo caat te Zwolleds. Van den Broek, te Zut- phen dr. Veldhuizen, te Almelo. Beroepen: te Beverwijk ds. J. C. V. van Bommel le Tucht. A a n g o n o m e n het beroep te Vinnen door ds. -I. F. Wachter te Lungerak a. d. Lek: - het beroep le Berkenwoude (loc/.,) dom* d*. J. M, van Drillen le Nieuwheid. Bedank 1: voor hot beroep le 's-Gra venhage door dr. J. R. Uallenhach, le Rot terdam; te Bergambacht (tweede manl) door ds. J. JPan we le Jerseke. Gerei-. Kerken. Beroepen: te SI ecu wijk ds. S. O. Los te Nicuweroord. Hooger Onderwijs. Aan de universiteit te Leiden is hel doe toraal examen rechten afgelegd door den lieer II. M. Mcertcns. Het gerechtshot te Amsterdam vernietigde heden het vonnis der Haavlemsche rechtbank, waarbij A. J. v. d. Geest en A. Opdam, wegenis diefstal van vee uit eene weide onder Lisse, in den nacht van 22 en 23 November 1906, zijn veroordeeld tot 1 en 2 jaar gevange nisstraf en opnieuw rechtdoende veroordeelde de rechtbank hen respectievelijk tot II/2 en 3 jaar. De moord te Andijk. Aan Ente Zwan, oud 22 jaar, van beroep landarbeider, geboren en wonende te An dijk, thans gedetineerd in het luiis van be waring tc Alkmaar, die heden voor de arron- cli-.-ementsreehtbank terecht moest staan, wordt bij dagvaarding ten laste gelegd; dat hij te Andijk in den laten avond van 31 December 190(3 opzettelijk en met voor bedachte rade Johannes Berkhout, kastelein en landarbeider te Andijk, van het leven heeft beroofd, door opzettelijk, nadut hij reeds te voren en voornamelijk op dien dag, ten ongeveer vijf uur des namiddags het voornemen had opgevat, om Johannes Berk hout te doodc-n, door hem met een graaf op h"t hoofd te slaan, en 11a de vorming van cl 't voornemen voor hem. Ente Zwan een tijdperk van kalm overleg en nadenken had bestaan, omstreeks half tien 's avonds ter uitvoering van zijn opgevat voornemen, Johannes Berkhout, één of meermalen met een graaf op het hoofd te slaan, zoodanig, dat dit voorwerp met het scherp diens schedel trof en kliefde en hem daardoor zoodanig in het hoofd te verwonden, dat de dood bin nen korten tijd intrad. Als getuige was o. a. Vrouwtje Dekker, kasteleines, echtgenoote van den verslagene gedagvaard. Terwijl aan Vrouwtje Dekker, oud 30 jaar. van beroep kasteleines, wonende te Andijk bij dagvaarding wordt ten laste ge legd dat' zij heeft nagelaten, van Ente Zwan's voornemen kennis te geven, hetzij aan de ambtenaren der justitie of poiitie, hetzij aan Berkhout, dat zij te Andijk in den nacht van 31 December 1906 op 1 Ja nuari 1907, nadat Ente Zwan haar echtge noot Johannes Berkhout door slagen met een graaf door „moord" om het leven had ge in acht, met het oogmerk om dit misdrijf te bedekken en de nasporingen te beletten of te bemoeilijken, de graaf waarmede dit mis drijf was gepleegd, van het door den moord er aan klevend bloed heeft gereinigd. In deze zaak was als getuige gedagvaard Ente Zwan te Andijk. Als toegevoegd verdediger van den len beklaagde trad op mr. A. A. Huizinga, ad vocaat en procureur te Hoorn. De Berlin". Op initiatief van den voorzitter-secretaris van de afd Velsen van het "Witte Kruis, den heer Th. J. Wynoldy Daniels, secietaris der gemeente Velsen, zal te Umuiden worden opgericht een «Reddingsbrigade", onder lei ding van het Witte Kruisbestuur dier afdee ling. Dit geschiedt naar aanleiding van de ramp aan den Hoek van Holland met het stoom schip «Berlin", Voor het Londensche hof van onderzoek naar de oorzaken van de „Ber!in"-ramp, hield advocaat Cohen, als vertegenwoordiger van de Great Eastern-Spoorweg-mij. Maan dag een pleidooi. Hij bracht hulde aan de reizigers en aan de redders vnn de „Berlin" voor hun betoonden moed. De „Berlin", die 72.000 pond kostte was in 1894 gebouwd on idet verzekerd. De advocaat betoogde, vol gens den corresp. der „N. R. Cl." dut do kompassen en reddingsmiddelen aan boord volkomen in orde waren. Het schip was vol komen zeewaardig toen het Parkeston verliet, liet groote verlies aan monschenlcvcns werd veroorzaakt door de voortdurende stortzeeën. Geen boot van de Great En-tern zou ooit buiten gebleven zijn, in plaats van binnen tc varen. AI waren de verklaringen der des kundigen tegenstrijdig, ul verklaarde Plooy, de Hollandsche zodoods, dat de gezagvoer der van de „Berlin" verstandiger zou ge handeld hebben mot buiten te blijven wach ten, toch waren do meest ervaren zeekapi teins hot. er over eens, dat iiet roekeloos en gevaarlijk voor de „Beiliri" zou zijn ge weed om weer naar volle zee terug te stoo- men. nadat het schip de eerste maal door oen reu.-aehtige golf getroffen was. De advocaat betoogde verder, dut gebleken i=, dat de he velen van den kapitein aan de machine kamer opgevolgd zijn. Alle omstandigheden hij elkaar genomen toonen aan, dat op de ..Berlin" aan de eischen van navigatie ge heel i.s voldaan. Do rede van advocaat Hamilton, ver tegenwoordige!* van liet Engel-die dop,ut \au handel, was conig-zius scherp. 11 ij \cr klaarde, dut getuigen hebben bewezen, dat de zee den morgen, waarop de ramp plaats vond, bijzonder woest was, zoodat kapitein Precious altijd verantwoord z.ou zijn gxweosl indien hij had besloten tot een oiigewonen maatregel, bestaande in het terug koeren naar volle zee. Temeer zou hij zich hebben kun nou rechtvaardigen, .wijl ,de „Berlin" in het 'bijzonder met zware zeeën te doen beeft ge had, waarvan een haar vijf kompasstreken uit den koers sloeg. Voorzichtig zeemanschap zou de mogelijk heid overwogen hebben van het. opkomen van nog zulk een zee, waardoor feitelijk de ramp veroorzaakt is. Maar, overwoog de advocaat nog, al werd nu beweerd, dat alle'menschenlevens gered hadden kunnen worden, als de ..Berlin' buiten was gebleven, dan volgt daaruit toch nog geenszins, dat de kapitein vnn de „Ber lin" verkeerd gehandeld heeft. ITet. is niet de kwestie of hij het beste heeft verricht van wat mogelijk was, maar of hij juist ge handeld heeft. Hedenmiddag omstreeks 4 uur zal de rechtbank haar conclusies vaststellen. Ontoerekenbaar. De gep. O -I. militair M. v. Ilogelaan, te Prinsenhage, die onlangs een moordaanslag pleegde op zijn zwager, is gisteren van uit de gevangenis te Breda naar Medemblik ge transporteerd. Bij deskundig onderzoek is gebleken dat v' II. niet wel bij 't hoofd is. Auto-ongeluk. 't Gebeurde op den straatweg tusschen Sassenheim en Lisse. Auto II. 325 werd achterhaald door Auto II. 1350. Terwijl deze wilde passeeren, week de eerste auto plot seling uit naar liet midden van den weg. Doordat de bestuurder van 1356 een botsing tusschen de twee voertuigen wilde voorkomen kwam zijn auto met de as der achterwielen tegen een telefoonpaal en stootte daarna met zooveel kracht tegen een boom, dat de chauf feur met 7,ijn hoofd door de voorruit vloog. De inzittenden, twee heeren en een dame' kwamen met den schrik vrjjde chauffeur beschadigde zijn neus, terwijl de auto deerlijk gehavend aan den kant van den weg bleef staan. Op een sleeperskar is zij door den rijwielhandelaar UphofTnaar Leiden gebracht. Verzekering dekt de schade. (»L. Dbld,") SpeeMub Sinds eenigen tijd had zich te Nijmegen en in den omtrek het gerucht verspreid, dat te Lent, nabij bet veer, een gelegenheid zou worden ingericht i\ la Vondelstraat te Am- - sterdam. Een huis was gehuurd - en be droeg de Iruur gewoonlijk f250 per jaar, hier was nis huursom f500 overeengekomen. Het perceel leek geschikt: 'n mooie zaal van pl. m. 50 M2„ 'n lief, idyllisch gelegen tuintje, vlak bij de rivier, gekgen om des noods ongerechtigheden met den mantel der geheimzinnigheid te omsluiten dicht by spoor, bootverkeer en de Duitsche grens,.. De ondernemers schjjnen echter niet zeer kapitaalkrachtig te zijn geweestop des eigenaars eisch van vooruitbetaling der huur- som is de huur afgesprongen. Noch te Lent, noch te Nijmegen is men daar rouwig over. («Geld.") Verduistering. Als verdacht van verduistering is te Utrecht aangehouden de secretaris-boekhouder van ds Aalmoezenierskamer. De verdachte poogde in zijn woning met een mes zich de keel af te snijden. Dé politie vond hem badende in zijn bloed, waarop hij naar het ziekenhuis werd gebracht. Als secretaris-boekhouder heeft hij zich aan wanbeheer schuldig gemaakthij moet in het geheel ongeveer f2300 verduisterd heb ben, waarvan een kleine f600 ten nndeele van de gemeente. Voorts is hij niet vreemd aan verschillende^ belangrijke knoeieiijen met leveranties. Inbraak. Zondag na den middag bij afwezigheid der bewoonsters, is ingebroken ten huize van de dames P. aan den Zoeterwoudschen Singel te Leiden. Bij haar thuiskomst des avonds te elf uren werd dit ontdekt. Een aanzien lijke hoeveelheid gouden en 'zilveren voor werpen bleek ontvreemd. De dieven schijnen aan de achterzijde van de woning het slot van de tuindeur te hebben geforceerd en aldus te zjjn binnengeslopen. De buren had gen geen onraad ontwaard. Stakingen. De sigarenfabrikant Donker, te Gouda deelt mede, dat er geen machines tot het maken van sigaren zullen worden aange schaft, omdat met dergelijke machines geen goed werk te maken is. De genomen proef kan dus als mislukt, worden beschouwd. De afdeeling van den Katholieken Siga- renmakersbond houdt zich geheel buiten de staking. De staking bij den Hangschen binderspa troon Ritter duurt nog steeds voort. Het aan den arbeid gebleven pcr.-oneel S meisjes is met twee verminderd. Het. is den heer Ritter nog niet gelukt ander per- soneel te krijgen. Draadlooze telegrafie. Uit Kopenhagen wordt gemeld dat na maan denlange proeven de ingenieur Wladimir Poulsen er iii geslaagd is berichten met draadlooze telegrafie te wisselen tusschen Denemarken en St. Thomas, e* n der Deen- sche Antillen (W.-Indië). Voorde eerste maal zijn daarmee berichten door middel van draad looze telegrafie over den Atlantisehen Oceaan geseind. Tusschen Scandinavië en de Deensche An tillen wordt nu een permanente draadlooze telegraafdienst ingesteld. Op de vlucht. Sedert 7 April is voortvluchtig Carl Krause, postbeambte te Keulen na verduistering van 12000 mark aan kasgelden. Door de Duitsche autoriteiten is een belooning van 800 mark uitgeloofd op de aanhouding van den vluchte ling en terugbezorging van het geld. Bij ontdekking woidt onmiddellijk bericht verzocht aan het departement van justitie te 's Grovenhage. Ernstige mishandeling. Men meldt clato 22 April uit Cu}k (N-B.) aan de „Tok": Gisteravond omstreeks half tien uur ont stond in een. café. genaamd „Kippendaal 1 onder dezo gemeente gelegen, tusachen ecu drietal jongelingen over een klein meenmg»* verschil een twist, welke zoo hoog liep: iiet mes werd getrokken en zekeren P- Cr., alhier woonachtig, een levensgevaarlijke wonde in den rug word toegebracht, zooda de getroffene wegens hevig bloedverlies weinig tijds geheel buiten kennis was. "e ijlings ontboden geneesheer, dr. Van den Dries, alhier, constateerde, dat de toege braehte wonde 8 cM. diep was, en gel»3 terstond overbrenging naar het ziekenhui» der Eerw. zusters alhier. Hedenmorgen negen uur was P. Cr. nog niet bij kennis gekomen en vernam men, dat zijn leven n,p buiten gevaar is. Gisteravond werden ze'°r Var. on S., alhier in verband met de» mishandeling door do politie gearrestccr Hedenmiddag werd Van U. wederom I vrije voeten gesteld, terwijl S.? dien $«1 Meningitis, Te Wouw, N.-Br. heeft zich bij een vrouw, afkomstig uit Roosendaal, een geval van me ningitis voorgedaan, met doodelijken afloop. Zaterdag jl gevoelde ze hevige hoofdpijn, Zondag overleed ze en Maandag is ze reeds begraven.

Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2